» »

MSI allin1 autorestart

MSI allin1 autorestart

sebastig ::

Pozdrav,

doima imam MSI jev ALL in1 računalnik, pa mi zadnje 2 meseca avtomatično resetira nonstop celoten računalnik. Poskusil sem z svežo verzijo windows 10 pa se je danes začelo pojavljati isto.
V sistemu sem izklopil funkcijo samodejnega restarta v primeru strojne ali sistemske okvare, torej da dobim vsaj blue screen, ampak tudi to nič ne pomaga. Računalnik se vsake tolko sam resetira brez opozorila.

Za primer, poslušam muziko na youtube in se računalnik po cca 20-30 minutah sam resetira, ali recimo po 20 minutah dela z wordovim dokumentov se resetira....
Poskusil sem z memtest ki ne pokaže nobene napake, WD test tool za trdi disk isto-ni nobene napake na disku, kaj bi še lahko poskusil? Nekje na spletu sem zaznal da bi mogoče lahko bil problem v napajalniku, da ne dobi dovolj energije zato ne smatra za napako sistema in ne pokaže blue screen in se avtomatično resetira? Kako bi lahko to preveril?
MI mogoče lahko kdo pomaga kako rešiti zadevo?

Hvala in pozdrav,
S

hojnikb ::

pregrevanje?
#brezpodpisa

sebastig ::

temperatura sobe cca 20-21 st C
--------------------------------
CPU: obe jedri 42 st C
Motherboard: 43st C
HDD: smart vklopljen 48 st C

Lahko tukaj na SLO-TECHU nekako uploadam XMLČ in TXT datoteko iz SPECCY programa ??

Ko se računalnik resetira so temperature približno takšne...

hojnikb ::

testiraj, ko je obremenjen..
#brezpodpisa

sebastig ::

a obstaja mogoče celo kak program za testiranje temp z obremenitvijo?

Horas ::

rami??

sebastig ::

memtest pravi da ni nobenih napak z rami...

Aida64 pravi da je prejšnja seja nepričakovano bila zaustavljena. Potem je zraven še ura ko je začel test, čas kako dolgo je delal test, znimivo je to da je max temp CPU bila 127st. C in max CPU throttling 0%
sta pa core1 in core2 imeli pred restartom 55 oz 58 st C

Torej je pregrevanje?? CPU 127 st C // core1 55 in core2 58 st C

klinker ::

Plata al napajalec se poslavljata. Tipicni simptomi za kondezatorje, ki so na koncu zivljenske dobe.

sebastig ::

Zdaj je zelo zanimivo,

aida64 stress test za system memory test vedno restarta računalnik po cca 4 minutah, medtem ko vsi ostali testi-CPU GPU local HDD itd delajo povsem brez težav celo noč. Čez noč sem pustil stres test za CPU GPU HDD cache FPU in je celo noč delalo. temperature se niso kaj korenito spremenile, konstantno 55 st. C obe jedri in HDD 41st C

Kako je mogoče da memtest(dvakrat sem nardil memtest) ne zazna nobenega problema, medtem ko v aidi vedno po nekaj minutah restarta avtomatično računalnik?

Torej bi lahko bil ram?

MI lahko kdo priporoča servisni pregled tega računalnika na štajerskem koncu(MB) da vidim ali je plata, napajalec ali ram ?

LP
S

sebastig ::

tale pomnilnik je nameščen v računalniku:
samsung 4GB 1Rx8 PC3L-12800S 11-13-B4 (m471b5173qh0-yko)

Riff ::

če imaš možnost naj ti kdo posodi napajalanik pa stestiraš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s frekvenco procesorja na prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
8849 (709) hojnikb
»

Občasno resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
7834 (767) black ice
»

zamrznitev sistema - za strokovnjake :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151808 (1240) wrhowc
»

AMD Athlon XP 2600+?

Oddelek: Strojna oprema
81080 (934) denalom
»

Katera od komp. crknila ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91072 (933) IgorGrozni

Več podobnih tem