» »

Občasno resetiranje računalnika

Občasno resetiranje računalnika

black ice ::

Kolega mi je prinesel v 'popravilo' en starejši računalnik, ki se je vsake toliko ugašal in se nato dlje časa ni prižgal.
Sumil sem, da se pregreva, zato sem ga spihal s kompresorjem. Sedaj je malo bolje, a se še vseeno resetira. Program Real Temp ne prikaže temperature, kot da temperaturnih senzorjev sploh ne bi bilo oz. kot da bi bili fuč.
Potem sem pomislil, da je zaradi starosti začel odpovedovati napajalnik, vendar ko sem izmeril napetosti je bilo vse popolnoma normalno (tudi pod daljšo obremenitvijo). Stestiral sem RAM z memtestom in po približno desetih minutah se je računalnik zopet resetiral, do takrat pa ni pokazal nobenega napake.

Je problem z RAM modulom ali je možno, da je kriva še kakšna druga komponenta v računalniku?

Še tole: v 3/4 primerih, ko vtaknem v računalnik usb ključ se le-ta resetira.

DeeCoy ::

1. Kondenzatorji
2. Temperatura - poglej v biosu kolk je.

black ice ::

Kondenzatorji vsaj na prvi pogled ne izgledajo napihnjeni. Je še kakšen drugi indic, da so pokvarjeni?
Temperatura je ~45 st. C.

Duhec ::

Če niso kondenzatorji na osn.plošči je po vsej verjetnosti muhast napajalnik, ki se mu občasno sesedejo napetosti.

Če vtakneš usb ključ spredaj na kompu in se ti resetira je možno, da sta usb priključka narobe zvezana na plato in narediš z vtikanjem kratek stik, ki povzroči reset kompa.
USB ključek priklopi zadaj, torej direktno v plato in če ne bo restarta je kriva sprednja vezava usb portov na ohišju. Preizkusi usb ključ še prej na nekem delujočem kompu, da je usb ključek ok.

black ice ::

Ključek je ok, vedno sem ga vtaknil direkt na matično.
Bom poskusil z drugim napajalnikom pa poročam.

solatko ::

Duhec - Če je narobe obrnjen USB priklop, gre v franže naprava, potem pa še krmilnik na MB. Zaradi narobe vezave se komp ne resetira.
black ice - napiši malo več o samem PC-ju. Komponente.......!
Delo krepa človeka

black ice ::

CPU Z izpljune naslednje:
Procesor Intel Pentium 4 630 (Prescott)
RAM nek noname DDR2 512MB 266Mhz (PC2100)
matična ASRock 775Dual-880Pro
grafična radeon X300SE

napajalnik je RexPower 350W.

black ice ::

Rešil - napajalnik je kriv. Začel je spuščati čudne zvoke (piskati), sem poskusil z drugim pa je vse normalno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem v BIOS

Oddelek: Strojna oprema
333497 (2876) Han
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222048 (1729) Duhec
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635270 (4267) hyphh
»

USB ključ skuri matično???

Oddelek: Strojna oprema
192482 (1934) Dead_Eye
»

Problem: USB kljuc mi resetira PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
131547 (1314) rozica

Več podobnih tem