» »

zamrznitev sistema - za strokovnjake :)

zamrznitev sistema - za strokovnjake :)

taktons ::

:( Lep pozdrav, imam uganko oz. izziv za kakšnega korenjaka - strokovnjaka,

Imam sistem, ki je žal kupljen preko različnih trgovin, zato je servis celega sistema in seveda plačanju le tega zadnja opcija.

Sistem mi je brezhibno deloval 4 mesece potem pa kar naenkrat zamrzne sredi igre Call of Duty 4.
Call of Duty 4 sem prej igral 2 meseca brez problema. Med obremenitvijo se zafriza, zamrzne, slika se ustavi potem pade sistem
v neko stanje, ki je precej obremenjeno saj slišim povečanje hitrosti ventilatorjev. Nato ga raje ugasnem na hard in ga ponovno butam, sistem ponovno dela kot da ne bi bilo nič. Nobenega sporočila. Ko spet zaženem kakšno zahtevnejšo aplikacijo se sistem ponovno po cca 30s zacikla

Zamenjal sem najprej grafično, problem ostaja, imam 2x1 gb ram, ki sem ju izmenično zamenjal, enega po enega sprobal na svojem sistemu po ram pa problem še vedno ostaja

Sumim ali plato ali napajalnik, mogoče pa celo kombinacijo obeh ????????

U glavnem nevem kaj oz. kako naj sprobam sam, ali s kakšnim programom,ki bi zvohu napako???

Bitte Hilfen, Please Help, Na PAMUUUČ


Aja sitem:
Plata: Asus P5K p35
Proc.: Intel Core 2 Duo E6750 2.66/1333 4MB box
Ram : 2GB(2x1GB)STT800X2GC4 PC6400 DDR2
Graf. ATI HD3870 512MB GDDR4
HDD : Segate 500GB 7.2/16Mb/S300
Ohiš: ANTEC Sonata3 500W

Za odgovore se zahvalujem:)
  • spremenilo: taktons ()

teddy81 ::

Si mogoče kaj driverje posodabljal, ker včasih je lahko tudi programska napaka.

Kaj pa temperature v tvojem računalniku?

Priporočam ti, da nardiš test, če se ti mogoče plata, torej njeno čipovje ne pregreva. Uporabi Motherboard Monitor za odčitavanje temperature in BurnIn test za obremenitev računalnika. Ter opravi vse teste na najvišji obremenitvi (z zaprtim in odprtim ohišjem testiraj).
To pišem, ker sem končno po enem letu ugotovil kaj je pri meni bilo narobe.

Z diskom je vse ok? Tudi njega preveri - imam en programček Hard disk Sentinel.

Izgubit nimaš kaj. V glavnem preden boš lahko rekel kaj je narobe boš moral opravit nešteto testiranj.

Bom sledil tvoji temi.
Lep pozdrav
T

taktons ::

THX,

grem kr delat

taktons ::

stestiral z veliko programi pa vse kaže ok
od z burninom s zaprtim rač. in odprtim dela enako temp. ok 30-35Celz
pognal sem teste za disk, ki je sicer najdel napako a jo je popravil
system mechanic ne najde nobene napake

solatko ::

Verjetno je temperatura na grafični previsoka in zmrzne, ali pa sama igra (je original ali s travnika). Povej še OS.

farko ::

Posusi s tazadnjo verzijo ashampo optimizer pregledat in popravit kar sem jaz naredil prijatelju ob istih težavah kot jih imaš ti.Dela mu brezhibno prav tako igra to t5ežko igro kot jo igraš ti.Imenoval je nisem zato,da ne bom delal reklame.
farko

taktons ::

temperatura na grafični je precej vroča na dotik, vendar sem grafično že menjal z novo pa je problem isti.
Zamrzne pri vsaki igri, ne zmrzne pa pri npr. burnin programom, ali pa programom ki je priložen s originalnim sapphire softwerom za overclocking,kjer preveri ekstremnost kartice

Tudi z Ashampoo optimizrejem sem sprobal skoraj vs,pa ne najde napak in še vedno sistem zamrzne tudi po optimizaciji in ostalih funkcijah

solatko ::

Problem je skoraj sigurno na grafiki ali v sami programski opremi. Kateri OS imaš gor, XP ali VISTO.

taktons ::

imam xp sp2, sistem je z istimi driverji in isto programsko opremo deloval 4 mesece brezhibno, grafično sem že zamenjal z novo preko servisa razen če so mi dali novo pokvarjeno z isto napako

solatko ::

Poizkusi odstraniti stranico in nekako dodatno hladiti grafično kartico. Če bo delovalo, moraš razmisliti o dodatni prezračitvi računalnika. Če gre za pregrevanje, je lahko napaka na kartici enaka.

Ruby ::

Rešiš problem tko da gres na guru3d in si povlečš latest RivaTuner in pohitriš ventilator NPR. za COD4 62% in bos meu temperaturo 60C pr obremenjenosti k mas pa na idle pa zmansi na 30, tko sm js resu problem ker men se na graficni vent. ni odzivu na toploto in se je skoz vrteu na 25 % po tem k sm formateru zarad blue screenov dam glavo da je to.

taktons ::

ok mislim da sem rešil problem
resetiral sem flash biosa na matični plošči
formatiral disk in ponovno naložil najnovejše driverje in bios
sedaj sistem načeloma deluje samo plata se mi sedaj segreje na 47st C. Upam da je to normalno za pasivno hlajenje

hvala vsem

astrofizik ::

pasivno? revno a nimaš za mrzu fen... hec

R-S-LoVe ::

preveri na asus kolko oni pravijo, da je normalna temp. za plato
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

thezerox ::

Priporočam ti, da si omisliš ventilator za pasivno hlajenje. Če te moti zvok ventilatorja, ga lahko brez skrbi utišaš, saj se hladilna rebra praviloma že pri manjšem pretoku zraka primerno ohladijo (v kolikor seveda ne gre za visoke temperature - v tvojem primeru po moji oceni ne gre).

wrhowc ::

Preveri in posodobi gonilnike in malo popucaj sam računalni9k za spyware ipd. zadevce uporabi WOPTI tools za optimizacijo, spyware nuker ua spyware. Za tiher optimizacijo pa uporabi še Tune Up Utilities.

veliko sreče!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafika 8800 gt

Oddelek: Strojna oprema
23947 (743) Isotropic
»

Računalnik se seseda!

Oddelek: Pomoč in nasveti
5909 (820) fosil
»

Test 4850 ter 3870

Oddelek: Strojna oprema
464390 (2633) krho
»

Hišni računalnik včasih "zmrzne"!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191952 (1626) Pyr0Beast
»

Mocno rezanje grafice

Oddelek: Pomoč in nasveti
121331 (1034) xabre

Več podobnih tem