» »

povečana hitrost iz 10/1 na 100/5 problem router

povečana hitrost iz 10/1 na 100/5 problem router

S!lentHunter ::

Imam vprašanje internetni ponudnik mi je povečal hitrost iz 10/1 na 100/5 imam modem CISCO EPC3208 in router Buffalo WHR-HP-G54 (katerega je povozil čas, za 10/1 je pa zadostoval), problem je v tem, da mi preko routerja Buffalo izpljune največ 54/5 skozi wifi pa 24/5, če pa kabel od računalnika vklopim direktno v modem cisco EPC3208 pa internet deluje normalno in dobim 100/5.

Zanima me sledeče če uporabim npr. tole mrežno stikalo https://www.mimovrste.com/stikala/tp-li... , zadevo sem si zamislil takole:
- v njega bi priklopil modem CISCO EPC3208
- router Buffalo WHR-HP-G54, pač bi imel wifi samo 24/5 (več ne potrebujem in bo zadostovalo) in
- kabel za računalnik in tu me zanima če bom potem na PC-ju imel internet 100/5

ali pač to ne gre in je treba kupiti nov router 10/100/1000 gigabitni al kako se že temu reče :)

p.s. sem poskušal tudi s tem adapterjem RJ45 : https://www.mimovrste.com/utp-kabli/web... in sem ga povezal na modem CISCO EPC3208, na drugi strani kjer sta dva vhoda pa sem vklopil kabel od PC-ja in je dosegel 100/5, takoj ko pa sem poleg na drugi strani vklopil še kabel od router Buffalo WHR-HP-G54 pa internetna na računalniku nisem imel več, kot kaže ta adapter ni za takšne zadeve ???

za vse informacije se vam že v naparej zahvaljujem
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Invictus ::

Kupi nov router...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

S!lentHunter ::

Invictus je izjavil:

Kupi nov router...


Zanima me če bi zadeva delovala preko zgoraj navedenega stikala...ni bilo vprašanje namenjeno temu, da bi kupoval nov roouter, vseeno hvala za odgovor
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

borut_p ::

Switch ne more nadomestiti routerja. Vprasaj se zakaj imas sedaj router. Lahko naredis povezavo ih switcha direkt na comp, eno linijo pa na stari router da imas se wifi v hisi. Seveda bo wifi delal s tako hitrostjo kot sedaj.
Vprasanje pa je, ali imas dovolj prostih IP naslovov od ponudnika. Pri nas imamo 4 IP naslove - 2 gresta za posamezen TV, en comp je direkt ostalo pa gre premo routerja tako da lahko gor visijo se vsi na wifi in en dodaten comp, tv, etc

starfotr ::

d4vid ::

Kupi gigabitni ruter. Z AC standardom se dobijo za nekaj več kot dinozaver WRT54GL.
Mislim, da sem dal jaz leto ali dve nazaj 70€ za TPLinka AC1750. Deluje cist super.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

S!lentHunter ::

Hvala za odgovore
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

razkiraj tistih 15e za nov router in poči gor openwrt. Z flow offloading kamot dosežeš 100Mbit WAN prepustnosti tudi na najbolj drekastih routerjih.
#brezpodpisa

S!lentHunter ::

Evo po premisleku sem se odločil da kupim tale router: https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki... sedaj pa me zanima če bo zadeva zdržala nekaj časa, saj ne bi rad čez leto ali dve kupoval novega ko bo ponudnik internetnih storitev zviševal hitrost, pa če ga kdo ima naj pove, če je OK, če je kaj problemov z njim :D
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

za kak proper future proof bo treba vzet nekaj z hardware natom in wifi-ax
#brezpodpisa

S!lentHunter ::

hojnikb je izjavil:

za kak proper future proof bo treba vzet nekaj z hardware natom in wifi-ax


Za stanovanje v bloku in brskanje preko wifi-ja na telefončkih in občasno na enem prenosniku ne rabim nobene profi zadeve...
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

hojnikb ::

v takem primeru bo tut obstoječi buffalo dovolj :)
#brezpodpisa

S!lentHunter ::

hojnikb je izjavil:

v takem primeru bo tut obstoječi buffalo dovolj :)


Ne bo če pa iz njega preko kabla iztisnem 54/2 preko wifija pa 24/5...povezavo mam pa 100/5, je pa res da me wifi 24/5 ne moti ker ne rabim več...rad bi da bi šlo preko njega preko kabla 100/5 zato bom vzel nov rutar, ampak hočem takega če bodo mogoče čez čas povečali internet iz 100/5 na 500/5, da mi ga ne bo treba spet menjat...kateri routar do max 80 evrov bi mi pa priporočal ?
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

za kak proper future proof bo treba vzet nekaj z hardware natom in wifi-ax
#brezpodpisa

S!lentHunter ::

hojnikb je izjavil:

hojnikb je izjavil:

za kak proper future proof bo treba vzet nekaj z hardware natom in wifi-ax


Hvala za odgovor, ampak bom kupil nekaj v srednjem ali nižjem rangu...saj bo za moje potrebe to dovolj, ker nisem nek profi uporabnik.
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

hojnikb ::

za 500Mbit na wanu bo treba vzet nekaj z hw natom ali res dobrim cpujem, sicer nebo slo skos.
#brezpodpisa

S!lentHunter ::

S!lentHunter je izjavil:

Evo po premisleku sem se odločil da kupim tale router: https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki... sedaj pa me zanima če bo zadeva zdržala nekaj časa, saj ne bi rad čez leto ali dve kupoval novega ko bo ponudnik internetnih storitev zviševal hitrost, pa če ga kdo ima naj pove, če je OK, če je kaj problemov z njim :D


no na tole vprašanje bi rad odgovor še od koga drugega
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

hojnikb ::

lahko daš na njega openwrt in neboš mel težav z prepustnostjo na WAN, ampak wifi bo pa še vedno bottleneck pri kakšnih višji hitrostih.
#brezpodpisa

S!lentHunter ::

hojnikb je izjavil:

lahko daš na njega openwrt in neboš mel težav z prepustnostjo na WAN, ampak wifi bo pa še vedno bottleneck pri kakšnih višji hitrostih.
wifi ne rabim ne vem kako hiter, zanima me za kabel če bo šlo čez, če čez čas dvignejo iz 100 npr. na 500
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

hojnikb ::

v stock obliki sigurno ne.
#brezpodpisa

XS!D3 ::

hojnikb je izjavil:

lahko daš na njega openwrt in neboš mel težav z prepustnostjo na WAN, ampak wifi bo pa še vedno bottleneck pri kakšnih višji hitrostih.

Si ziher? Nazadnje, ko sem gledal, ravno z OpenWRT HW NAT na teh škatlah ni delal in je bila propustnost precej nižja kot s stock FWjem (ranga 100Mb/s namesto 1Gb/s). Dopuščam pa možnost, da je sedaj kaj drugače.

hojnikb ::

je drugace, ker z 19.07 dobijo vsi routerji flow offloading, ki konkretno izboljsa wan performance. Prej si mogel ostat na stock fimrwareu, ce si hotu izkoristit nat acceleration.
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Kupiš tole pa imaš mir
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Preberi še malo to temo
Kateri router?

Zgodovina sprememb…

Han ::

@S!lentHunter: Za malo manj kot 40 eur še lahko ujameš Archer C6 v TTC, ki bo verjetno deloval celo bolje kot dražji C7, saj ima 5 anten. Več v namenski temi (povezava zgoraj).

Pozor: Asus RT-AC58U obstaja tudi V2, ki je precej slabši.

diNero ::

Si sposodim temo.
Router ASUS AC51U, optika 350/40, mimo routerja max. hitrost. Wifi v trenutku zabije na 100mbit in tam ostane. Na obeh straneh mrezna oprema, ki bi morala iti preko. Je kje kaksna nastavitev, ki mi bremza wifi (router, PC)? Hvala za kakrsnokoli pomoc. Lp.

hojnikb ::

jah seveda ne gre vec k 100Mbit, ce mas pa 10/100Mbit porte na routerju ;((

RJ45 for 10/100 BaseT for WAN x 1, RJ45 for 10/100 BaseT for LAN x 4
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

diNero ::

Sorry, mi ni jasno. Za kabel iz routerja.. ja..100 mbit. Kaj ima tu tudi wifi potem to omejitev? Zakaj potem oznaka AC750 na routerju? Hvala za odgovor. Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: diNero ()

hojnikb ::

Ja seveda. Ti das internet (torej WAN) routerju preko 100Mbit zice. Torej wifi internete v vsakem primeru nebo pretakal hitreje kot 100Mbit. Kako si pa ti mislu, da bo slo hitreje?8-O

Zakaj potem oznaka AC750 na routerju? Hvala za odgovor. Lp.

marketing. Wifi hitrosti ze v praksi tako tezko presezes 1/2 tega kar pise na skatli.

V tvojem primeru bi sicer slo hitreje kot 100Mbit, ce bi ta router povezal na WAN preko wifija (kot nekakse repetitor). Seveda ce imas na modemski strani tudi wifi.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

Han je izjavil:

@S!lentHunter: Za malo manj kot 40 eur še lahko ujameš Archer C6 v TTC, ki bo verjetno deloval celo bolje kot dražji C7, saj ima 5 anten. Več v namenski temi (povezava zgoraj).

Pozor: Asus RT-AC58U obstaja tudi V2, ki je precej slabši.



V čem se razlikuje v2 od drugega? Da je tako slabši seveda?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

diNero ::

Ocitno sem imel napacno predstavo glede te zadeve. Hojnikb hvala za odgovor. Lp.

Han ::

Asus RT-AC58U V2 ima enojedrni procesor, USB 2.0, štiri 2 dbi antene, 16 MB flash / 128 MB RAM.

Originalni RT-AC58U ima 4-jedrni procesor, USB 3.0, Smart QoS, 3G/4G data sharing, štiri 5 dbi antene, 128 MB flash / 128 MB RAM.

BorutK-73 ::

Ta na mimovrste je normalni, ni v2. Vsaj bil je, ker jih ni na zalogi.

Han ::

Pri nas je zdaj v prodaji le še V2.

BorutK-73 ::

Han, mislim da si ti malo pomešal modele.
Nikjer ni omenjeno da so dve verzije 58U
https://www.asus.com/Networking/RT-AC58...

Han ::

BorutK-73 ::

Imaš prav. Šel gledat na mimovrste in ga imajo, samo je označen kot v2
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

S!lentHunter ::

Evo upošteval sem vaše nasvete ter vzel Tp-link Arche C7 dela v nulo tako wifi kakor preko kabla....pa še cena je bila zelo ugodna 38,90€ :D

Archer C6 sem mislil
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Zgodovina sprememb…

Han ::

Archer C6 je vsaj glede WiFi precej boljši kot novi Asus RT-AC58U V2, ker ima 4 zunanje 5 dbi antene + še eno notranjo. Asus ima še USB 2.0 priključek, a to ne upraviči 2x višje cene.

S!lentHunter ::

Han je izjavil:

Archer C6 je vsaj glede WiFi precej boljši kot novi Asus RT-AC58U V2, ker ima 4 zunanje 5 dbi antene + še eno notranjo. Asus ima še USB 2.0 priključek, a to ne upraviči 2x višje cene.


Kar se Tp-link Archer C6 tiče za navadnega nezahtevnega uporabnika super zadeva, enostaven vodič za inštalicijo, preprost meni, vendar le v angleščini ampak manj zapleten od predhodnika Buffalo WHR-HP-G54, zelo dober wifi, za 50 kvadratno stanovanje v vseh sobah brez problem deluje tako wifi 2.4 kot wifi 5, po priklopu se je takoj posodobila tudi programska oprema, upravljanje preko telefona preko aplikacije preprosto, skratka zadovoljen, za malo denarja (38,90 evra v TTC) veliko muzike, priporočam nakup. hvala uporabiku Han za nasvete pri nakupu brezžičnega usmerjevalnika :)

https://www.digitalcitizen.life/review-...
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Zgodovina sprememb…

S!lentHunter ::

Da ne odpiram nove teme sprašujem tukaj v moji temi, ker je seveda zadeva povezana, prva težava je bil router kot sem spraševal zgoraj in sem težavico uspešno rešil :D, "težave", oz. vprašanja so nastala ker je mojega operaterja prevzel Telemach in posledično dvignil hitrost interneta iz 10/5 na 100/5, seveda je obogatil tudi programsko televizijsko shemo (da ne bo pomote seveda sem zadovoljen z povečanim internetom in boljšo televizijsko shemo :)), zanima pa me sledeče:

Kot sem omenil mojega operaterja je prevzel Telemach (kabelska) zaenkrat mi televizija deluje tako, da imam v televizor direktno vklopljen kabel od kabelske (nimam nobene kartice in nobenega televizorja),
Zanima pa me v kolikor svoj stari paket trojček npr. spremenim paket in vzamem paket Eon light bom seveda dobil komunikator, oz. D3 sprejemnik, zanima me če bom za začetno programsko shemo lahko še vedno gledal televizor če bom kabel kar direktno vklopil v televizor in ne v D3 sprejemnik ?,
oz. sem si zamislil tako tako, da bi za en televizor uporabljal D3 sprejemnik za ostala dva pa ne in bi kabel vklopil direkt v televizorja, kot imam to sedaj (začetna programska shema) ali bom za ta dva potem televizorja potreboval D3 sprejemnik ali kartico ???

že v naprej hvala za nasvete in odgovore....
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

na telemachu so na kablski (sepravi DVB-C, kar si mel do sedaj) prakticno vsi kanali zaprti, ce nimas conax kartice.
tako da ti v primeru, da hoces met vec tvjov, ostane samo, da ojacas paket oz. dodatek za tvje ALI pa kupis android tv boxe in namesits eon tv app.
v slednjem primeru potem streamas tv preko interneta.
#brezpodpisa

S!lentHunter ::

hojnikb je izjavil:

na telemachu so na kablski (sepravi DVB-C, kar si mel do sedaj) prakticno vsi kanali zaprti, ce nimas conax kartice.
tako da ti v primeru, da hoces met vec tvjov, ostane samo, da ojacas paket oz. dodatek za tvje ALI pa kupis android tv boxe in namesits eon tv app.
v slednjem primeru potem streamas tv preko interneta.


ok hvala se mi je kar zdelo da je nekako tako, potem lahko v kratkem pričakujem kakšno kartico za TV :'( bom zaenkrat kar ostal na starem paketu in ne bom vzel njihovega paketa Eon, android TV boxa pa itak imam dva...
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

hojnikb ::

ce imas sedaj odprto brez kartice, tut ob menjavi paketa nebo kj drgac :)
z menjavo paketa se nebo kr magicno omrezje dvb-c zaklenal. Ocitno se niso pozaklenal na starem omrezju operaterja.
tako da menjaj paket, ker ce ostanes na starem paketu operaterja, bodo tako slej ko prej zaklenal programe in bos mogu it na drug paket oz. vzet kartico.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

S!lentHunter ::

p.s. zaenkrat mi deluje še brez kartice in sprejemnika, vsi TV programi delajo direktno preko kabla, zato sem pač to spraševal 8-) ja mal bom še počakal potem bom pa itak moral menjat paket, bom pač iz 4 televizorjev prešaltal na dva
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ja, potem pa kr upgrejdaj paket (profitiras vec internet hitrosti). eon box mas na enem tvju, ostale pac furas, koker si dosedaj, dokler ne zaklenejo na nivju omrezja.

btw, last i checked je analogna shema se vedno oprta prakticno povsod :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

S!lentHunter ::

hojnikb je izjavil:

ja, potem pa kr upgrejdaj paket (profitiras vec internet hitrosti). eon box mas na enem tvju, ostale pac furas, koker si dosedaj, dokler ne zaklenejo na nivju omrezja.

btw, last i checked je analogna shema se vedno oprta prakticno povsod :)


Trenutno če upgrejdam paket dobim le EON hitrost neta in programska shema pa ostane ista... Bi pa v tem primeru plačeval 3 evre več na mesec.
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Han ::

Glede na to, da prej nisi bil Telemachova stranka, bi te načeloma lahko obravnavali kot novega naročnika. Če ti ponudijo 50% popust na naročnino želenega EON paketa za eno leto, je menjava paketa smiselna. Namesto D3 ali EON škatle lahko vzameš dekodirno kartico za DVB-C.

S!lentHunter ::

Han je izjavil:

Glede na to, da prej nisi bil Telemachova stranka, bi te načeloma lahko obravnavali kot novega naročnika. Če ti ponudijo 50% popust na naročnino želenega EON paketa za eno leto, je menjava paketa smiselna. Namesto D3 ali EON škatle lahko vzameš dekodirno kartico za DVB-C.


hvala za info, zaenkrat dokler mi vse deluje OK direktno, oz. brez kartic in D3 ali EON-a, imam internet 100/5 in začetno programsko shemo cca 125 TV programov, bom kar ostal na tem kjer sem in še ne bom nič menjal, da vidim kako se bodo zadeve razvile, sicer so mi ceno dvignili iz 32,90 evra na 38 evrov, ampak prej sem imel internet 10/5 in cca 70 TV programov, govorim o trojčku seveda s telefonom, ki ga nikoli nisem uporabljal.
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Xserces ::

Kaj je zdaj nek ekvivalent rt ac58u v1? Se moraš stegnt naprej na AC6x serijo? Iščem za kolega in bi najraje nabavil kar 58u v1 ampak ga res nikjer več ni. Zakaj so šli v ta korak in pohabl ac58u?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62921185503 (5716) adinfinito
»

Nov ruter namesto Asus RT-N16

Oddelek: Kaj kupiti
151421 (1133) BStard
»

WiFi po celi hiši?

Oddelek: Pomoč in nasveti
253405 (2835) SeMiNeSanja
»

Kateri wifi router za 100Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8831374 (24244) mevden
»

Router tp link archer c7 porazen doseg

Oddelek: Omrežja in internet
181408 (1008) zee

Več podobnih tem