» »

Macbook Pro - iStyle

Macbook Pro - iStyle

«
1
2

Valuk1 ::

Zdravo,

iStyle ima v akciji MacBooka pro:
MacBook Pro 13
Touch Bar in Touch ID
1,4 GHz, 128 GB

1,4 GHz 4-jedrni procesor Intel Core i5 8. generacije
Turbo Boost do 3,9 GHz
Intel Iris Plus 645 grafika
8 GB 2133 MHz LPDDR3 pomnilnik
Shranjevanje SSD 128 GB
.......
Zanima me ali je to vredu mašina, glede na to, da imam zdaj iMaca late 2015 z 1,6 dual i5 procesorjem, 8GB rama in klasičnim 1TB diskom.

Šteka mi ko svinja, pravzaprav neuporaben, ampak, če je to to, potem ne vem zakaj bi menjaval.

Prosim za kakšen nasvet.

Hvala

Vazelin ::

A 128GB diska bo dovolj? Moj mobitel ga ma več :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Valuk1 ::

Ja saj, ampak ok, priklopim gor vse živo in cloude uporabim.

techfreak :) ::

Precej odvisno zakaj ga bos uporabljal. Lahko poves kaj vec?

V upanju, da ne zacnemo flame war-a, bi samo omenil da lahko boljsi price/performance dobis pri prenosnikih drugih znamk.

Mavrik ::

Tale konfiguracija je posebej grozna in verjetno stane veliko preveč. To ne bo dober prenosnik in tudi s "popustom" te bodo nategnili. Vzami verzijo z vsaj 256GB SSD in 16GB RAMa - s tako konfiguracijo boš mel prenosnik dovolj časa da se ti splača plačati za Apple.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

JGandolfini ::

Jurja petsto za laptop s 128 GB SSDjem? Pred kratkim sem nabavil 2TB NVMe SSD za 199€... Čudno, da so mu namenili celo 8GB RAMa :)) Razmisli še enkrat.

LeQuack ::

A je sploh dovoljeno hodit okol s starim Apple hardwerom?
Quack !

rabelj5 ::

za tako cene je 128gb in 8gb sramotno, glej vsaj 512gb in 16gb, raje 1tb in 32gb

hojnikb ::

glede na to, da je vse nalotano na mami plati (torej nobenih nadgradenj) bo to hitr handikep.
#brezpodpisa

opeter ::

rabelj5 je izjavil:

za tako cene je 128gb in 8gb sramotno, glej vsaj 512gb in 16gb, raje 1tb in 32gb


Potem bo končna cena krat dva.

Pri Appleu je cene pomnilnika in SSD-ja v višavah. Najboljše je vedno gledat srednje modele, ki imajo nekako najboljše razmerje med zmogljivostjo in Apple davkom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Invictus ::

Zadnji MacBook pro 16" ima povsem primerljive cene z Lenovo, HP, Dell,...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

          ::

Če je edini problem to, da ti stari šteka, mu najprej menjaj HDD za SSD. Sam sem pred kratkim staremu i7 Macbook Proju iz 2011 menjal disk in dodal RAM. Deluje čisto OK.

shadeX ::

Jaz bi tud prvo zamenjal HDD za SSD v staremu, če ni zadeva ravno zalotana na plati.

          ::

HDD zalotan na plati?

Valuk1 ::

Ja, se mi je zdelo to nekam malo ja, 8GB rama.
Hvala za nasvete.

XS!D3 ::

rabelj5 je izjavil:

za tako cene je 128gb in 8gb sramotno, glej vsaj 512gb in 16gb, raje 1tb in 32gb

Na žalost takšna konfiguracija v 13ki sploh ne obstaja (32GB rama).

rdecaluc ::

Jst drugega razen novega 2019 jabčka s popravljeno tipkovnico sploh nebi gledu...
Est modus in rebus. ,typos

slotech5 ::

če ne rabiš, predlagam da počakaš 2020, da se predstavi nov Macbook pro s popravljeno tipkovnico (enako kot ima Macbook pro 16").
kar se tiče cene pa je cena Macbook pro 2019 (4 jedrni i5, 8GB rama) okrog 1350€ podobna kot npr Lenovo serije T (npr T490).

m0LN4r ::

Zanimivo na istyle.si stane 128gb kot v nemskem online shopu 256gb oz. ko je kaksna akcija celo manj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LeQuack ::

m0LN4r je izjavil:

Zanimivo na istyle.si stane 128gb kot v nemskem online shopu 256gb oz. ko je kaksna akcija celo manj.


Ne morem verjet, pogruntal si da so cene v Nemčiji ponavadi nižje za računalniške komponente. :)
Quack !

m0LN4r ::

Valuk1 je izjavil:

Ja, se mi je zdelo to nekam malo ja, 8GB rama.
Hvala za nasvete.
Kaj pa bos delal? 8GB Rama niti ni tako malo.
Po drugi strani pa, se dobi 16GB rama, 512GB SSDja in Ryzen 5-3xxx za manj kot 700eur. Ni pa jabke gor.

LeQuack je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Zanimivo na istyle.si stane 128gb kot v nemskem online shopu 256gb oz. ko je kaksna akcija celo manj.


Ne morem verjet, pogruntal si da so cene v Nemčiji ponavadi nižje za računalniške komponente. :)
Glede na to, da je OP napisal, da je v akciji sem pricakoval ceno okol jurja sto xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Meizu ::

Jaz uporabljam maca za studijsko delo ze vrsto let.

In ja. Meki so overpriced piece of shit. Niti OS ni vec to kar je vcasih bil, po domace brutalno povedano ena navadna jajca. Windows so sicer se vedno vecja jajca sploh s tistimi posiljenimi updejti in zmiganjem celega windowsa ce se slucajno odlocis, da updejta trenutno ne bos namestil. Update now, update later, update tomorrow, bla bla.

Mac je tudi ratal siten kar se tega tice, vsak dan moram odklanjat updejte in jih prelagat na "jutri", ce bi bil mac vsaj malo pameten in videl, da ze pol leta stiskam "remind me tomorrow" bi lahko pocasi postekal, da pac nimam interesa namestit ta update. Zakaj ne? Ker je dolocena glasbena programska oprema zelo stabilna na dolocenih verzijah Mac OSov in je precej riskantno posodabljat na novejse sisteme, ce to ni potrebno.

Kar se strojne opreme Macbookov tice je vse en navaden drek, ce ne gledas vsaj 15 incnih modelov s quadi, tu se pa pripravi na 2-3.000 eur investicijo.

Ce pa nismo toliko offtopic in se dotaknem vprasanja OPja, pa tako - specifikacija, ki si jo navedel v prvotnem postu je zanic in ni vredna omembe. Da ti za jurja Apple leta 2019 ponudi 128gb prostora, 1.4ghz procesor (kaj je to za en drek) ter 8GB rama... Jaz bi jim nesel tak leptop nazaj v firmo, namestil noter dinamit in razcetveril pred frisom.

Moj nasvet je ta, da ce ne rabis laptopa nujno vzemi vsaj iMaca, ce pa nujno rabis laptop imas pa ostalo konkurenco, ki prakticno v vseh aspektih danes presisa Macbooke na bilokateri cenovni tocki. Vcasih smo za maca vsaj rekli, da ima neprimerno boljse ohisje (aluminij), sploh touchpad, ter veliko boljso avtonomijo baterije, ter boljso tipkovnico... No, guess what, danes konkurenca ponuja vse to in vec. Dosti laptopov ponuja boljso avtonomijo od maca, za jurja ima alu ohisje danes ze vsak, touchpadi so ze vsi dovolj dobri, tipkovnica na macu je pa sla kvecjemu precej na slabse.

Ni razloga da tezko prigarani denar zmeces v neka jajca od laptopa, na katerem bos poganjal par programov in cim bos pri 8gb rama prizgal browser bolje zate da zapres vse ostalo, drugace bos stekal s kompjuterjem do naslednjega tedna.

My 50 cents.

Edit: Je pa dober za dilo za rezanje cebule, ker ima ravno dno. Ha!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Reaper ::

Kot so ti ptedlagali, v iMaca dodaj oz. zamenjaj obstoječi HDD z SSD diskom. Imam Mac Mini 2014 s 500GB HDD, počasno za žile rezat. Dodal sem 256 GB PCIe SSD, zadeva leti. Se je na novo rodil :)

m0LN4r ::

Ja dejansko se splaca edino novi 16" MBP, vse ostalo je naseravanje tipa MB Air, samo da mu lahk recejo PRO ker ma quada. Drugace pa quad CPU si pri konkurenci dobil ze par let nazaj za jurja "HQ"

Pri novih Imacih jim pa zamerim kako tezko je menjati Disk. Tam ga se tudi serjejo s svojim fusion drive za nekaj jurjev namesto da bi fuknili notr en proper SSD in tisto govno odstranili.

Se kurcev MEDION laptop za 549, ki je bil v akciji je imel 1TB m.2 SSD, quada, 8GB rama in tri bolj uporabne prikljucke, kot jebena dva usb-cja za katere si moras spet kupit dockinge in adapterje.
Pa za ta denar zadeva kr leti. Pol pa so ga se pred enim letom srali z dual core MBji...

No ja, ampak vazno je da je jabka gor pa ce bi mel 64GB placa bi folk dal jurja. Najbolj mi pa ne potnegnejo stranke ki so na veliko kupovale se pred pol leta za 900eur 128GB stari AIR... OMFG...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

fuck_it_ ::

Valuk1 je izjavil:

Zdravo,

iStyle ima v akciji MacBooka pro:
MacBook Pro 13
Touch Bar in Touch ID
1,4 GHz, 128 GB

1,4 GHz 4-jedrni procesor Intel Core i5 8. generacije
Turbo Boost do 3,9 GHz
Intel Iris Plus 645 grafika
8 GB 2133 MHz LPDDR3 pomnilnik
Shranjevanje SSD 128 GB
.......
Zanima me ali je to vredu mašina, glede na to, da imam zdaj iMaca late 2015 z 1,6 dual i5 procesorjem, 8GB rama in klasičnim 1TB diskom.

Šteka mi ko svinja, pravzaprav neuporaben, ampak, če je to to, potem ne vem zakaj bi menjaval.

Prosim za kakšen nasvet.

Hvala


Tole je IZKJJUČNO SAMO PRENOSNIK. Namenjen je pisanju dokumentov podjetnikom ki ogromno potujejo. Da jim baterija zdrži na letalu in podobno, medtem ko odgovarjajo na milijon emailov ki jih dobijo vsak dan in da pišejo poročila.
Kot računalnik pa je ta reč grozljivo slaba. 8 gb rama je absurdno premalo, 128 GB diska pa ti bo večinoma zasedel operacijski sistem.

Če rabiš Apple kupi rabljenega Macbook pro letnik 2015, ki ga dobiš za podoben denar kot stane tale neumnost. Ali pa kupi novega Macbook pro 16 inč. Še s popustom te bodo hudo nategnili pri tem 13 inč.

Valuk1 je izjavil:


Zanima me ali je to vredu mašina, glede na to, da imam zdaj iMaca late 2015 z 1,6 dual i5 procesorjem, 8GB rama in klasičnim 1TB diskom.



tvoj iMac je močnejši kot ta sranje od 13 inč prenosnika. Tvojemu iMacu mislim da se še da zamenjati disk z SSDjem. Ali pa je že prilotan na matično, nevem.

Pač kupi novega iMaca ali Macbook PRO 16 inč. 13 inč ne glej saj niso namenjeni tebi. Sigurno. Ker če bi toliko službeno potoval, da bi ga rabil za to čemur je namenjen (in to opravlja izjemno dobro), bi ti ga že firma kupila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

m0LN4r ::

To pa ne bo drzalo glih, da je dualcore iz 2015 hitra zadeva. To je na nivoju novih i3jev. Problem je, ker je ekran zalepljen na okvir.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mtosev ::

smešno, da pri applu tolk šparajo pri hardwareu. prenosnik v podpisu me je pred tremi leti prišo 950eur.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sandmat ::

mtosev je izjavil:

smešno, da pri applu tolk šparajo pri hardwareu. prenosnik v podpisu me je pred tremi leti prišo 950eur.

pa še takrat si ga preplačal :D

mtosev ::

13.3 ips touch s stylusom, i7 ulv cpu, 256gb ssd, win10 home, 8gb rama, zaslon se obrne za 360, backlit keyboard. notebookcheck review je dobil score 81. pokaži boljši konfig kot za katerega bi lahko dobil pred tremi leti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LeQuack ::

mtosev je izjavil:

smešno, da pri applu tolk šparajo pri hardwareu. prenosnik v podpisu me je pred tremi leti prišo 950eur.


Mogu bi videt kolk šele šparajo pri poslovnih prenosnikih, ki so cenovno isto ali še dražji kot Macbook. Apple da notri 16:10 zaslon ker je za profesionalno delo top. Lenovo, HP, Dell pa dajo notri cheap 16:9 zaslon in potem plastični bezel zgoraj in spodaj, da zgleda najbolj možno grdo. In podobno je pri ostalih stvareh, zmeraj naredijo nekaj na pol in najceneje možno.
Quack !

mtosev ::

poslovni prenosniki so zame predragi. thinkpadi so mi všeč samo 1.500eur ne dam, če dobim podobne specse za 300-500eur manj. okoli 16:10. ima dell xps 13.4inch prenosnik z 16:10 resolution.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nejcek74 ::

fuck_it_ je izjavil:

Tole je IZKJUČNO SAMO PRENOSNIK. Namenjen je pisanju dokumentov podjetnikom ki ogromno potujejo. Da jim baterija zdrži na letalu in podobno, medtem ko odgovarjajo na milijon emailov ki jih dobijo vsak dan in da pišejo poročila

tako nekako, jaz imam za nekaj podobnega Surface Pro 7, i5, 8gb RAM, 128 GB SSD. Ima prednost da sem lahko notri vtaknil microSD z 500 gb na katero romajo fotke s fotkica in filmi.
Za pisarniska dela, surfanje in gledanje videa je vec kot dovolj. Občasno pretvorim kako fotko iz raw v jpg, ampak samo ce je nujo. Pri velikih pdf-jih se mu zatika, ampak to je bolj problem formata in to se mi dogaja tudi na polno nabildanih delovnih postajah. Ostalih graficnih programov s katerimi delam sploh nima nalozenih, razen sketchbooka za kake skice. Ce mi je ful dolgas zazenem 8bit invajderse. Za vse ostalo imam namizne racunalnike.
btw za black friday me je prisu ca 800€, skupaj s tipkovnico. E-pen in pa SD je bil se 150€

louser ::

LeQuack je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Zanimivo na istyle.si stane 128gb kot v nemskem online shopu 256gb oz. ko je kaksna akcija celo manj.


Ne morem verjet, pogruntal si da so cene v Nemčiji ponavadi nižje za računalniške komponente. :)

Apple nima različnih cen za različne prodajalce.
*wink**wink*

Meizu ::

Kdo to pravi. Jaz sem v Avstriji v McSharku takrat leta 2015 kupil taistega Macbook Pro Retino za skoraj 300eur ceneje kot v LJ (epl).

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:


No ja, ampak vazno je da je jabka gor pa ce bi mel 64GB placa bi folk dal jurja. Najbolj mi pa ne potnegnejo stranke ki so na veliko kupovale se pred pol leta za 900eur 128GB stari AIR... OMFG...

Če rabiš Mac OSX (delo, software, stranka), potem je zadnji MacBook ZELO konkurenčen proti ostalim vendorjem... Mene moti odsotnost ščegetavčka, ker se na TrackPad še nisem navadil...

Meizu je izjavil:

Kdo to pravi. Jaz sem v Avstriji v McSharku takrat leta 2015 kupil taistega Macbook Pro Retino za skoraj 300eur ceneje kot v LJ (epl).

Razlike so ponavadi samo v DDV ;).

Trenutni MAcBook 16" stane pri nas toliko kot v Avstriji in Nemčiji (brez DDV).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

          ::

m0LN4r je izjavil:

No ja, ampak vazno je da je jabka gor pa ce bi mel 64GB placa bi folk dal jurja. Najbolj mi pa ne potnegnejo stranke ki so na veliko kupovale se pred pol leta za 900eur 128GB stari AIR... OMFG...


Zame za prenosnik pride v poštev edino Macbook Air. Na poti ne rabim 4TB diska. Pomembna mi je teža, zmogljivost baterije in računalnika ter nekatere malenkosti. Npr. to, da ko zaključim z delom samo pokrijem zaslon in ko spet nadaljujem, zaslon samo dvignem in delam. Pred leti sem imel še kar dragega Lenovota z Windowsi. Pogrnil je že pri najbolj osnovni funkcij: ko sem ga pokril in spet odprl, so pocrkali skoraj vsi Office programi. Včasih je tudi pokrit, ko bi moral biti v sleep modu, pokuril baterijo in podobno. Ker mi ga IT oddelek ni znal usposobiti, je šel drugam. Poleg tega na poti ni praktično delati z miško. Edino Appli imajo tak trackpad, da je uporaben, vse ostalo je proti temu slaba šala. Ker sem zelo domač v Unixih, sem preizkušal tudi razne Linuxe, tako na Applih, kakor na ostalih prenosnikih. Žal so tudi v tem primeru prisotni razni glitchi, bodisi je bil to katastrofalen power management ali pa niso delovale vse tipke na tipkovnici (kurzorske in backspace) ali pa je update sesul kakšno pomembno funkcijo. Saj vem, da se da vse to nastaviti, včasih sem imel celo veselje to početi, sedaj pa potrebujem predvsem prenosnik, ki deluje takoj ko ga vzamem iz škatle. Apple mi ponuja to, da v primeru menjave računalnika počakam pol ure, nato na novem nadaljujem z delom kjer sem pred tem zaključil na starem prenosniku. Upoštevajoč vse povedano, se mi cca. 1700€, kolikor je podjetje plačalo za zadnji model (1,6 dual core i5, 16GB, 1TB SSD, retina 13") Macbook Aira ni veliko. Pri računalniku ne gledam zgolj golih specifikacij, ampak to, kako mi deluje kot celota. Tudi mi ni pomembna znamka. Če bi mi enako dobro delovalo kaj drugega, bi uporabljal tisto. Vendar sem se v zadnjih 10 letih vedno, ko sem hotel prihraniti kak €, opekel.

opeter ::

Invictus je izjavil:

Razlike so ponavadi samo v DDV ;).
Trenutni MAcBook 16" stane pri nas toliko kot v Avstriji in Nemčiji (brez DDV).


Torej praviš, da je tolikšna razlika v ceni med našimi prodajalci in tistimi v Nemčiji samo zaradi 3 % višjega DDV-ja?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Invictus ::

Za trenutni MacBook Pro 16" ja...

Sem se pozanimal... S tem da pri nas dobiš slovensko (hrvaško) tipkovnico...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

opeter ::

Hvala.
Hmmm ... malo me bega recimo cena Mac minija. Slednja nima ne miš, ne tipkovnico.

Če gledam osnovni model:

SLO


NEM


Priporočena cena pri njih je sicer 900 EUR, a praviloma prodajajo za 800 EUR oz. manj. To je več kot 3 % cenovne razlike ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Invictus ::

Očitno iStyle noče dajati popusta na zalogo ;).

Moj MacBook Pro bi bil po naročilu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Invictus je izjavil:

Za trenutni MacBook Pro 16" ja...


Gledava iste zadeve?

iStyle.si 2.939,00€ https://istyle.si/macbook-pro
.DE 2.429,00€ https://www.computeruniverse.net/de/app...

Invictus ::

Nope, sem gledal tole...

https://istyle.si/macbook-pro-16-touch-...

Dodaj 64 GB RAM, 2 TB diska, najboljšo grafično.

Pride 5.110,01 EUR. Brez DDV 3985,8 EUR...

Nemčija na apple.de

Pride 4.759,00 EUR. Brez DDV 3854,79 EUR

Ajde 100 EUR razlike...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

slotech5 ::

Na splošnem so cene Macbookov v Sloveniji bistveno višje kot v tujini.
Npr omenjeni Macbook pro 2019 je sedaj v akciji za 1399€ (drugače je 1619€!!), medtem ko ga lahko pri electronics4you kupiš kadarkoli brez kakršnekoli akcije za 1344€+9€poštnine.
Podobno Macbook air v Sloveniji 1350€, pri electronics4you 1150+9€poštnine, v akciji v Mediaworld ga je bilo možno kupiti za 999€.

          ::

Upoštevaj nižji življenski standard zahodno evropskih držav! Aja :O

Meizu ::

Razlike so ponavadi samo v DDV ;).

Trenutni MAcBook 16" stane pri nas toliko kot v Avstriji in Nemčiji (brez DDV).


No, jaz vem koliko sem dal zanj in koliko je bil takrat sloveniji, pa nimam nobenih vez z apple trgovinami, da bi dobival neke nabavne cene. Bila je cisto obicna cena za frisen model, brez popustov (leto stari 2014 modeli so bili takrat se dosti cenejsi, za 1450 eur je bila varianta 2014 macbook pro retina s 512gb SSD diskom se spomnem).

V Sloveniji je bila takrat cena za taisti model krepko cez 1700eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Ahim ::

Valuk1 je izjavil:

Ja saj, ampak ok, priklopim gor vse živo in cloude uporabim.

Jaz ti iz izkusenj odsvetujem 128 GB SSD varianto. Vem, da se slisi privlacno, ce padas na jabolka ("Mac za samo XXXX"), ampak je v praksi neuporabno, ce bos gor imel kakrsnekoli aplikacije za resno delo, ker ti bo zmanjkalo prostora za nadgradnje OSa. Bos brisal in ponovno instaliraval programe vsakic, ko bos hotel nadgraditi OS? Bos brisal in potem vracal nazaj kaksne svoje datoteke?

Potem je tukaj se cisto tehnicno dejstvo, da so 128 GB SSDji tipicno z manj zasedenimi kanali, kot jih premore njihov krmilnik (le-ta je lahko enak v celi seriji modelov po velikostih), zato so tudi ustrezno pocasnejsi. Jaz manj kot 256 GB ne bi vzel, ampak to je cisti minimum in se takega samo zato, ker Apple tudi pri njih nemarno odira kupce (poglej za primerjavo maloprodajne cene normalnih SSDjev, ki jih lahko vtaknes v vsak ne-jabolcni racunalnik).

Cloud imas za shrambo podatkov, ne za normalno delovanje sistema.

m0LN4r ::

LeQuack je izjavil:

mtosev je izjavil:

smešno, da pri applu tolk šparajo pri hardwareu. prenosnik v podpisu me je pred tremi leti prišo 950eur.


Mogu bi videt kolk šele šparajo pri poslovnih prenosnikih, ki so cenovno isto ali še dražji kot Macbook. Apple da notri 16:10 zaslon ker je za profesionalno delo top. Lenovo, HP, Dell pa dajo notri cheap 16:9 zaslon in potem plastični bezel zgoraj in spodaj, da zgleda najbolj možno grdo. In podobno je pri ostalih stvareh, zmeraj naredijo nekaj na pol in najceneje možno.
Ker je to res odlocilen kriterij ali je zadeva produktivna ali ne. lol razen za fotoalbume delat, da jih sprintas v DMu brezveze.

          je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

No ja, ampak vazno je da je jabka gor pa ce bi mel 64GB placa bi folk dal jurja. Najbolj mi pa ne potnegnejo stranke ki so na veliko kupovale se pred pol leta za 900eur 128GB stari AIR... OMFG...


Zame za prenosnik pride v poštev edino Macbook Air. Na poti ne rabim 4TB diska. Pomembna mi je teža, zmogljivost baterije in računalnika ter nekatere malenkosti. Npr. to, da ko zaključim z delom samo pokrijem zaslon in ko spet nadaljujem, zaslon samo dvignem in delam. Pred leti sem imel še kar dragega Lenovota z Windowsi. Pogrnil je že pri najbolj osnovni funkcij: ko sem ga pokril in spet odprl, so pocrkali skoraj vsi Office programi. Včasih je tudi pokrit, ko bi moral biti v sleep modu, pokuril baterijo in podobno. Ker mi ga IT oddelek ni znal usposobiti, je šel drugam. Poleg tega na poti ni praktično delati z miško. Edino Appli imajo tak trackpad, da je uporaben, vse ostalo je proti temu slaba šala. Ker sem zelo domač v Unixih, sem preizkušal tudi razne Linuxe, tako na Applih, kakor na ostalih prenosnikih. Žal so tudi v tem primeru prisotni razni glitchi, bodisi je bil to katastrofalen power management ali pa niso delovale vse tipke na tipkovnici (kurzorske in backspace) ali pa je update sesul kakšno pomembno funkcijo. Saj vem, da se da vse to nastaviti, včasih sem imel celo veselje to početi, sedaj pa potrebujem predvsem prenosnik, ki deluje takoj ko ga vzamem iz škatle. Apple mi ponuja to, da v primeru menjave računalnika počakam pol ure, nato na novem nadaljujem z delom kjer sem pred tem zaključil na starem prenosniku. Upoštevajoč vse povedano, se mi cca. 1700€, kolikor je podjetje plačalo za zadnji model (1,6 dual core i5, 16GB, 1TB SSD, retina 13") Macbook Aira ni veliko. Pri računalniku ne gledam zgolj golih specifikacij, ampak to, kako mi deluje kot celota. Tudi mi ni pomembna znamka. Če bi mi enako dobro delovalo kaj drugega, bi uporabljal tisto. Vendar sem se v zadnjih 10 letih vedno, ko sem hotel prihraniti kak €, opekel.
Obstajajo lazji ultrabooki, kot MB Air, lahko zacnemo tu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

Potem je tukaj se cisto tehnicno dejstvo, da so 128 GB SSDji tipicno z manj zasedenimi kanali, kot jih premore njihov krmilnik (le-ta je lahko enak v celi seriji modelov po velikostih), zato so tudi ustrezno pocasnejsi.


to nic ni tehnicno dejstvo. To da ima ssd nizjo kapaciteto, se ne pomen, da more izkoriscat manj kanalov. V tem primeru se uporabi manjsi flash die (recimo 128Gbit namesto 256) in so lahko v uporabi spet vsi kanali.
je pa res, da pri poceni ssdjih to obicajno ni praksa, ker je flash z vecjim die sizom obicajno cenejsi po GB.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

opeter ::

Ahim je izjavil:

Jaz manj kot 256 GB ne bi vzel, ampak to je cisti minimum in se takega samo zato, ker Apple tudi pri njih nemarno odira kupce (poglej za primerjavo maloprodajne cene normalnih SSDjev, ki jih lahko vtaknes v vsak ne-jabolcni racunalnik).


To imaš prav.
Sem gledal na Computeruniverse, kjer lahko konfiguriraš SSD pri npr. Mac miniju (začetni model i3).
Cenovna razlika v primeru izbire 128 in 256 GB SSD-ja je v povprečju med 200 in 300 EUR razlike! 8-O Za dodatnih 128 GB! Res, da je 256 GB-ni SSD v povprečju hitrejši, ampak, da je to vredno 300 evrov ...

Poskusi izbrati enkrat 128 GB potem pa:
https://www.computeruniverse.net/de/app...



Tu pa še 256 GB:


128 GB SSD: 797,49 €
256 GB SSD: 1098,00 €

Res pa je, da imajo filozofijo, da je čim dražji model računalnika, npr. i7, je SSD za kakšen stotak cenejši.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

m0LN4r ::

Mac mini je itak BS prve vrste, razen ce brez Apple OSa ne mores zivet...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod na MAC

Oddelek: Pomoč in nasveti
436174 (2811) c3p0
»

Prenosnik za na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921343 (10530) galu
»

Macbook?

Oddelek: Kaj kupiti
265065 (3540) Uporabnix
»

Macbook za programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7412105 (6179) Saul Goodman
»

Dell XPS 15 vs. Lenovo X1 Carbon (4th gen) vs. Macbook pro 15

Oddelek: Kaj kupiti
313993 (3310) Invictus

Več podobnih tem