» »

Dell XPS 15 vs. Lenovo X1 Carbon (4th gen) vs. Macbook pro 15

Dell XPS 15 vs. Lenovo X1 Carbon (4th gen) vs. Macbook pro 15

noob96 ::

Z novim študijskim letom je čas za nov prenosnik. Budget je +-2000€, zahteve so po uporabi Adobe CC (LR, PS, PP, AE...) Iger NE IGRAM, tako da to izključimo. Vsi našteti prenosniki so v rangu 2000€ s podobnimi specifikacijami. Seveda ima potem en malo več rama, en malo več diskal, en ima par GHz več drugi manj...Baterije so dobre, zasloni so dobri, povezljivost šepa povsod :D Res sem v razcepu. Japča si nisem lastil še nikoli ampak mi je res všeč trackpad in pa build quality.

V katero smer naj zavijem?

fujtajksel ::

V temo Kateri prenosnik? Kateri prenosnik? >:D
Al boš japka al ne se moraš sam odločit.
X1 je opazno tanjši in lažji, ampak notri so dvojedrniki serije ....U.

noob96 ::

Tema o prenosnikih je prenasičena. Čudno mi je da so to top prenosniki, pa jih skoraj nihče nima da bi komentiral

R1710 ::

Kupi laptop za jurja, ostalo daj na stran, škoda denarja.

Ali pa kupi delovno postajo, pa nek ultrabook za okrog nosit.

noob96 ::

ja ampak katerega za jurja?

R1710 ::

Zdaj, ko berem da ga potrebuješ za faks, bi mi bilo še 300EUR preveč. Ne poznam sistemsih zahtev Adobe CC, koliko berem piše Windows 7 pc or newer.
Kupi rabljen elitebook/thinkpad T/W, vrži not primar SSD, sekundar HDD, napolni RAM, kupi max avtonomijo baterije, ostalih 1.700EUR pa akumuliraj.

Nisi pravna oseba, da bi opravičlil ceno nakupa. Čez leto dni bo 2.000EUR laptop vreden 700EUR, čez 2 leti ga ne bo hotel noben več. Študent si, razmišljaj. Seveda je drugače, če ti ga kupi mami na diners.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: R1710 ()

dj_uro ::

asus n serijo
vw-klub.si

fujtajksel ::

Ni treba bit človeku fouš dragega prenosnika če ima preveč denarja. Price/performance seveda ni zelo optimalno. Je pa dejanski problem oz kompromis, da zmogljivost in tankost/lahkost ne gre dobro skupej, ker hlajenja ni mogoče dobro narest če ni prostora.

> Ali pa kupi delovno postajo, pa nek ultrabook za okrog nosit.
Hja, to vodi pa v shizofrenijo, dva računalnika pedenat, razen če na prenosniku res ne misliš delat nič resnega. ;) Btw X1 kar se mene tiče je ultrabook.

Invictus ::

Kupi si Maca. Tako Dell kot Lenovo sta premalo poznana pri babnicah. Maca poznajo vse ;).

Imej še kako drugo korist od laptopa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AnotherMe ::

Če želiš meka ga pač vzami, drugače pa bi se strinjal z zgornjim predlogom - vzami nekaj za jurja... Ostalo prišparaj - magari za torke;)

Sam bi verjetno vzel kakekga ultrabooka 13", pa en dodaten zaslon - za na faks je dovolj velik in je res prenosen, za bolj resno delat pa priklopiš dodatni zaslon.

noob96 ::

Misli ni slaba ideja, jaz bi tudi raje dal jurja, samo naj mi prosim nekdo pokaže prenosnik z vsaj 250+GB SSD, 8, seveda raje 16GB rama, novejši intelov proc. in pa da ni ravno težak 3kg+seveda ker je prenosnik potrebujem baterijo, ki zdrži dlje kot 2-3ure

AnotherMe ::

Mavrik ::

Mi trenutno še samo nabavljamo MacBooke za zaposlene. Predvsem zato ker je dobre ne-Apple prenosnike prekleto težko dobiti v Sloveniji (probaj dobiti Dell XPS Developer Edition ali pa res dobro skonfiguriranega ThinkPada), potem jih je težko servisirati, na koncu pa imajo vedno neke čudne probleme s hardwarom (še posebej če nočeš laufati Windowsov). Za povrh vsega pa Windows in Linux slabo podpirata HiDPI zaslone, tako da če kupiš 3200x1800 ThinkPada se boš vedno boril s shitty HiDPI podporo ali pa pač imel slabši display.

Edini problem trenutno je da MacBooki že en čas niso bili refreshani in bi počakal na posodobitev to leto.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Mavrik je izjavil:

probaj dobiti Dell XPS Developer Edition ali pa res dobro skonfiguriranega ThinkPada)

Sem ravno nabavil Thinkpad X1 4gen. 16 GB RAM, i7 in 512 GB SSD. Ni problem dobiti ... Samo so hitro pošli. V nula cajtu. So bili pri Dissu sami presenečeni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AnotherMe ::

Imajo pa Meki eno veliko prednost pred ostalimi - na njih dela macOS. Če ga rabiš je to edina izbira - če pa rabiš windows/linux, pa na njem tudi to lepo dela, medtem ko na "navadnega" laptopa spravit macOS je v praksi bolj ali manj nemogoče.

krin ::

noob96 ::

Edino kar me jebe je to da je 13" macbook pro samo 128gb in 8gb rama. Če pa daš noter več rama in večji disk, je pa cena ista kot 15", ki ima povrh še 4 jederni procesor. Za zjokat

Mavrik ::

Ne kupovati 128GB SSDja, resno :)
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

Maš od OWCja 2rd party ssdje, pa nadgradiš kasneje :)

Seveda te opcije ni blo, ko sn gledu za sebe laptop (tut kak base MBPr 13). Na koncu je padla več kot pol cenejša zadevaˇˇ, kot sem jo planiral :)
Jebat ga, glih taprave kjukice je poticku :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

noob96 ::

hojnikb je izjavil:

Maš od OWCja 2rd party ssdje, pa nadgradiš kasneje :)


Stane pa 400$ 500GB, tako da sem na istem če že v osnovi "nadgradim"

Mavrik ::

Poglej še 3. generacijo ZenBookov če ti jih kdo v Sloveniji proda, po mojih izkušnjah so kvalitetne zadevice.
The truth is rarely pure and never simple.

Red_Mamba ::

jaz imam mac book-a v sluzbi

super zadeva. bi ga nabavil zasebno?
mogoce. Sploh ce bi obstajala kasneje moznost da se vrzem v Apple development.
Sem imel prej skoz sluzbene Dell laptope pa so bili vedno problemi.

macbook pro ima pciExpress SSD kar se pozna. Sploh ce bos kasneje compile-al kodo na veliko.
imam 512Gb SSD pa je vcasih ze skoraj premalo. Tako da bi se znalo zgodit, da bo 256 hitro premalo za navadno uporabo.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

hojnikb ::

noob96 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Maš od OWCja 2rd party ssdje, pa nadgradiš kasneje :)


Stane pa 400$ 500GB, tako da sem na istem če že v osnovi "nadgradim"


samo pogon je 348$, nekaj dobiš tudi z prodajo starega. Ampak ja, je kr telovadba, ker tako velik ssd je za pcjaše cirka 100€ (granted počasen sata, but still).
#brezpodpisa

buttplugs ::

Mavrik je izjavil:

Ne kupovati 128GB SSDja, resno :)

Imam na osebnem 128GB placa in ga imam vedno dovolj. Če znaš razporediti plac in uporabiti tehnologijo v letu 2016, je to čisto dovolj.

hojnikb ::

https://www.hypershop.com/products/hype...
kupiš takle adapter pa je :)) Sicer boš mogu trpet z grozno počasno sd kartico :)
#brezpodpisa

krin ::

128GB je dovolj le če imaš malo programov in vso glasbo in filme shranjene na zunanjem trdem disku.
250GB je minimum zame vsekakor, un MBP ki sm ga linkal je 1400eur pa ma 250GB. Drago, ma niti ne toliko če primerjaš z high-end windows ultrabooki.

hojnikb ::

če daš v mix dober ekran, sploh ni več tako drago...
#brezpodpisa

buttplugs ::

krin je izjavil:

128GB je dovolj le če imaš malo programov in vso glasbo in filme shranjene na zunanjem trdem disku.
250GB je minimum zame vsekakor, un MBP ki sm ga linkal je 1400eur pa ma 250GB. Drago, ma niti ne toliko če primerjaš z high-end windows ultrabooki.

Glej moj komentar. Če znaš uporabljati novodobno tehnologijo, ni problem. Podatki za backup v oblak, glasba in video preko streama ...

noob96 ::

Sedaj sem na istem kot v štartu :D

AnotherMe ::

noob96 je izjavil:

Sedaj sem na istem kot v štartu :D

Me veseli, da smo ti uspešo pomagali potrdit dejstvo, da ne veš kaj nabavit :D

misek ::

buttplugs je izjavil:

Če znaš razporediti plac in uporabiti tehnologijo v letu 2016, je to čisto dovolj.

Odvisno kaj počneš. Če prevajaš nekaj verzij Androida ti bo 128 GB premalo :(

Invictus ::

buttplugs je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Ne kupovati 128GB SSDja, resno :)

Imam na osebnem 128GB placa in ga imam vedno dovolj. Če znaš razporediti plac in uporabiti tehnologijo v letu 2016, je to čisto dovolj.

Če daš pa 100 EUR več, se pa s placom sploh ne ukvarjaš.... Ker ga je vedno dovolj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010240 (7873) Meizu
»

Prenosnik za na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921487 (10674) galu
»

Ultrabook

Oddelek: Kaj kupiti
212497 (1924) fortycc
»

Macbook za programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7412251 (6325) Saul Goodman
»

Macbook Air in nekaj uprašanj o IOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814562 (7137) Red_Mamba

Več podobnih tem