» »

Kateri kontroler?

Kateri kontroler?

Zmedenc ::

Skozi leta sem nabral nekaj kooperativnih iger za računalnik, ampak nikoli nisem bil velik fan kontrolerjev (sem pa imel PS2), tako da vse igre igram samo s tipkovnico in miško. Zdaj pa bi morda vseeno kupil dva kontrolerja, da bi lahko kdaj s prijatelji igrali skupaj, če pridejo na obisk. Glede na to, da bi kontrolerje uporabljal bolj redko (sam jih ne bom), najbrž tudi ne bi vzel nekih najnovejših za xbox one. Mislil sem ceno okoli 20 ali max 30 eur na kontroler.

Ne vem, če bi raje brezžičnega ali ne. Načeloma se mi zdi bolje brez baterij, ampak se tudi kabli s časom uničijo, če jih predolgo pustiš ležat.

Sam sem našel:
PDP XONE WIRED CONTROLLER iz Big Banga za 27,99 €
Logitech F310 iz Mimovrste za 25,90 €
Rabljeno: Xbox 360 brezžični kontroler iz goblin.si za 27,50 €

Zadnje trgovine ne poznam, pa še slišal sem, da je treba pazit, če so Xbox kontrolerji original ali ne, na kar se ne spoznam. Ali se morda v mojem primeru najbolj splača kar vzet enega cenenega brez znamke?
Hvala za pomoč.

_Denny_ ::

Imam F310 in ni nobenih pripomb...vsaj za Castle Crashers in še nekaj iger, ki sem jih poskusil (sem tudi anti-gamepad oseba in mi razen miši + tipkovnice ne sede čisto nič). Zadaj imaš stikalo za preklop med Xinput in Directinput; Xinput je za igre, ki podpirajo Xbox 360 controller, Dinput za čisto vse ostale.

Na začetku sem sicer imel namen kupiti Xbox 360 controller, a sem ugotovil, da z veseljem prodajajo fake po ceni originala (celo v naših večjih fizičnih trgovinah) in potem vzel tega Logitecha.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

2dark ::

Zmedenc je izjavil:

Skozi leta sem nabral nekaj kooperativnih iger za računalnik, ampak nikoli nisem bil velik fan kontrolerjev (sem pa imel PS2), tako da vse igre igram samo s tipkovnico in miško. Zdaj pa bi morda vseeno kupil dva kontrolerja, da bi lahko kdaj s prijatelji igrali skupaj, če pridejo na obisk. Glede na to, da bi kontrolerje uporabljal bolj redko (sam jih ne bom), najbrž tudi ne bi vzel nekih najnovejših za xbox one. Mislil sem ceno okoli 20 ali max 30 eur na kontroler.

Ne vem, če bi raje brezžičnega ali ne. Načeloma se mi zdi bolje brez baterij, ampak se tudi kabli s časom uničijo, če jih predolgo pustiš ležat.

Sam sem našel:
PDP XONE WIRED CONTROLLER iz Big Banga za 27,99 €
Logitech F310 iz Mimovrste za 25,90 €
Rabljeno: Xbox 360 brezžični kontroler iz goblin.si za 27,50 €

Zadnje trgovine ne poznam, pa še slišal sem, da je treba pazit, če so Xbox kontrolerji original ali ne, na kar se ne spoznam. Ali se morda v mojem primeru najbolj splača kar vzet enega cenenega brez znamke?
Hvala za pomoč.


Tisti logitechov je drek od ploščka. Ena poceni kvazi kopija ps2 kontrolerja. Tako se tudi obnaša.

kdor je pameten vzame original, zaradi natančnosti in odzivnosti gumbov.

Zmedenc ::

To sta potem dve povsem drugačni mnenji o F310. Gotovo je med cenejšimi ploščki, ampak ima pa npr. 2 leti garancije, česar pri rabljenjem ploščku ni. Pa tudi v povprečju so mnenja kar pozitivna. Originalni so dražji in težje je naročit dva, verjamem pa da so boljši.

Han ::

F310 je povsem soliden igralni plošček, idealen za takšen namen uporabe kot ga opisuješ. Merkator ga ima trenutno za 24,49 eur. Kabel z leti ne "razpade", razen če ga "zlorabljaš".

Han ::

Ima pa mimovrste samo še danes 5% popust s kodo DARILA19.

miller31 ::

Sam imam doma Logitech F710, ki je mi bil do sedaj top. Potem pa sem si pri kolegu izposodil Steam Controller. Kakšna je pa to razlika. Sam igram predvsem športne igre. Steam Controller ima odzivnost top proti Logitechu. Dokler ne sprobaš ne veš.
Drugače pa po moje z Logitech nimaš kaj zgrešiti sam sem bil vedno zadovoljen. Tale F710 je moj tretji, ponavadi se tiste gumice znucajo pod gumbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miller31 ()

2dark ::

Moj prvi kontroler je bil od ps2. Ze takrat so se mi zdeli vsi ostali jajca. Zadnjih 10 let pa xbox360 controler. Odlicna ergonomija, odlicen izgled, izdelava in natacnost gumbov.

Da se igrat z vsakim plosckom. Tle sploh ni debate. Tud s cliotom se peljes. Ni pa to mercedez s class

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

fosil ::

V bigbangu je trenutno v akciji xbox box one kontroler za 36 EUR.
https://www.bigbang.si/igralni-dodatki/...
Lahko ga uporabljaš na baterije ali na usb kabel.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

2dark ::

fosil je izjavil:

V bigbangu je trenutno v akciji xbox box one kontroler za 36 EUR.
https://www.bigbang.si/igralni-dodatki/...
Lahko ga uporabljaš na baterije ali na usb kabel.

Ooo tole je pa lep popust.

_Denny_ ::

Lepa cena, ČE je original...kot sem napisal v prejšnjem postu je tu več ali manj loterija. Pri nakupovanju mi sploh ni bilo težko dati 40-50€ za Xbox 360 controller, a sem na srečo prebral nekaj člankov o fake zadevah in potem zagnjavil znanca, ki se na to spozna, da naj pride zraven. Nobena znana fizična trgovina v MB in MS (med drugim tudi Big Bang in Comshop) nista imela originalov, razlike so pa bile subtilne, npr. analogni sticki so bili v ene smeri trši, slaba holografska nalepka oz. odsotnost le-te, pravopisne napake na škatli, ostri robovi, itd. kar laik, ki še originala ni imel nikoli v rokah sploh ne bi ugotovil. To me ne bi motilo, če bi bila cena primerna, ne pa čisto ista ali celo večja kot na uradnem MS online storu.

Po zapravljenih 2 dneh mi je potem bilo dovolj in sem pri Mimovrste kupil omenjenega Logitecha F310, ker tega sigurno noben ne bi ponarejal. Ker je bila neka akcija sem imel še celo srečo in ga dobil za 14,99€ z brezplačno poštnino.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Alien123 ::

_Denny_ je izjavil:

Lepa cena, ČE je original...kot sem napisal v prejšnjem postu je tu več ali manj loterija. Pri nakupovanju mi sploh ni bilo težko dati 40-50€ za Xbox 360 controller, a sem na srečo prebral nekaj člankov o fake zadevah in potem zagnjavil znanca, ki se na to spozna, da naj pride zraven. Nobena znana fizična trgovina v MB in MS (med drugim tudi Big Bang in Comshop) nista imela originalov, razlike so pa bile subtilne, npr. analogni sticki so bili v ene smeri trši, slaba holografska nalepka oz. odsotnost le-te, pravopisne napake na škatli, ostri robovi, itd. kar laik, ki še originala ni imel nikoli v rokah sploh ne bi ugotovil. To me ne bi motilo, če bi bila cena primerna, ne pa čisto ista ali celo večja kot na uradnem MS online storu.

Po zapravljenih 2 dneh mi je potem bilo dovolj in sem pri Mimovrste kupil omenjenega Logitecha F310, ker tega sigurno noben ne bi ponarejal. Ker je bila neka akcija sem imel še celo srečo in ga dobil za 14,99€ z brezplačno poštnino.


Lol

Cveto ::

Mimovrste JE original. Sem kupil že dva, pa enega preko amazona, enega pa sem dobil z Xbox-om in so ENAKI (tudi po skoraj enoletni uporabi), z originalno škatlo (ima tudi ono holonalepko).

Doma imam sicer tudi F710, a se zadeva skrije proti temu od Xboxa. Premajhen, preveč skupaj gobice, slabi trigerji (premalo hoda, zaobljeni navznoter, da prsti drsijo), po par letih je guma postala lepljiva, domet je zelo slab...

Od zgoraj naštetih bi vzel tega od Xbox 360.

Ganon ::

Če želiš najboljše, potem Switch Pro ali Xbox kontroler. Druge opcije ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamepad (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
666553 (2567) Gagatronix
»

Kateri gamepad kontroler kupiti za PC?

Oddelek: Kaj kupiti
261799 (1358) Cveto
»

Kateri gamepad? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5512983 (10946) yero7
»

Dejansko dober XINPUT gamepad za 15.90 EUR!

Oddelek: Kaj kupiti
121575 (1202) petrus
»

Kateri gamepad za PC in kje ga kupiti???

Oddelek: Kaj kupiti
395752 (3196) opeter

Več podobnih tem