» »

Kalibracija barv (projektor)

Kalibracija barv (projektor)

teidy ::

Bi se rad rahlo pozanimal, če ima kdo kakšne izkušnje z kalibracijo barv z uporabo colorimeterja. Imam projektor Optoma UHD51a in sem se končno odločil, da si bom kupil colorimeter, za začetek bom preizkusil z brezplačnimi programi. Kakršnikoli nasveti ali na kaj bom pozoren, zelo dobrodošli.

floyd1 ::

Kalibriral sem samo monitor - s Spyderjem 3. Čeprav na netu pravijo, da je to (glede na ceno) bolj igračka, je slika po kalibraciji bistveno boljša. Z napravo pridejo solidna navodila in po namestitvi naprave na monitor jim je treba samo slediti. Software, ki je z napravo, ustvari nek ICC profil, in windowsi potem s pomočjo le-tega pretvarjajo barve.
Velikanska razlika se je opazila npr. na laptopu. Slabši je ekran, bolj je opazna razlika, kar je tudi logično.
Fajn pa je, če lahko barve po kalibraciji malo primerjaš z neko referenco. Jaz sem to delal s pantone barvno skalo (na papirju).

teidy ::

Super, da se tako dobro opazi razlika. Na žalost mislim da kalibriranje projektorja ne bo tako enostavno, saj ga ne laufam preko računalnika, tako da mi program ne bo mogel ustvariti ICC profila. Trenutno pa gledam za meter X-Rite iDisplay Pro, ki je zelo hvaljen v temu segmentu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prikaz barv na monitorju Lightroom in ostali programi

Oddelek: Pomoč in nasveti
121487 (1202) fujtajksel
»

Kalibracija barv monitorja in tiskalnika

Oddelek: Programska oprema
322756 (2244) Okapi
»

Nov članek: Barvno upravljanje na spletu!

Oddelek: Novice / Nova vsebina
154514 (2848) Jst
»

lcd kalibracija

Oddelek: Zvok in slika
81397 (1300) ajagodnik
»

Ko rač. starta iz hibernacije ni slike (Dual Monitor)

Oddelek: Pomoč in nasveti
412193 (1845) ali3n

Več podobnih tem