» »

Ko rač. starta iz hibernacije ni slike (Dual Monitor)

Ko rač. starta iz hibernacije ni slike (Dual Monitor)

aleš ::

Moj problem se z novo plato ni rešil - prejšnja je kaput >:D (elitka).
Problem je namreč ta, da se rač. prižge čisto normalno samo slike ni :O

Kako vem, da se rač. normalno prižge? Ko ga ugasnem s tipko na tipkovnici se čisto normalno ugasne.

Rač.: ASUS A7V8X-X, AMD 1800+ INO GEFORCE MX440 4X, TRIDENT VIDEO ACCELERATOR 9440, IBM 120 GB, 512 MB IN 2X 256 MB RAM, CD...

Če hibernacije ni pa dela čisto normalno:D

Hvala in LP

aleš ::

Anyone??:(

HELP:(

kuglvinkl ::

NO GEFORCE MX440 4X, TRIDENT VIDEO ACCELERATOR 9440

? BIOS "hack"?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

aleš ::

Možno oz. najbolj verjetno je kje kaka nastavitev v BIOS-u vendar je ne najdem.
Bukvico ali navodilo za BIOS pa znam tako rekoč skoraj na pamet. Če kdo ve kako naj mi prosim pove.

Pa še to: S prejšnjo plato je zadeva delovala BP dokler rač. ni začel zmrzovati, nakar sem zamenjal plato in upal, da se bo problem rešil.

Ali je možno, da bi zaradi plate "šle" oz. se okvarile tudi obe grafiki - drugače normalno delata?

THX

kuglvinkl ::

Pa uporabljaš obe?
Your focus determines your reallity

aleš ::

Ja obe uporabljam:

Geforce --> 19" LG flatron
trident --> 14" 8let star Samtron, ki je by the way čisto dovolj (kvazi) za palete grafičnih programov.

Zelo uporabna zadeva glede na to, da sem imel Samtrona in tridenta že prej doma in sem prišparal nekaj denarja pri nakupu nove grafike.

kuglvinkl ::

Kul, še eden, ki uporablja dva monitorja. :)

Sicer, težko rečem, povprašaj na realtimesoft.com Forumu.
Your focus determines your reallity

aleš ::

Hvala za link. Bom probal še tam vprašat pa bomo videli.

Sem pa videl, da tudi 3 monitorji na eni mašini niso nič posebnega. Me mika, da bi tudi to probal. Sam še nekaj financ bo treba. Če ne drugo vsaj za kako dualhead grafiko.

Zdaj pa še eno verjetno butasto vprašanje: A je mogoče kakšna plata z dvema AGP slotoma?:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aleš ()

CaqKa ::

banalno vprašanje... imaš v winsih inštalirane monitorje? če ja jih odinštaliraj.. če, ne, pa jih inštaliraj :) pa za vsak slučaj preveri osveževalne frekvence.. jaz vem da sem mel podobno foro z radijsko miško... v hibernaciji ni več delovala. emaili na podjetje za nove drivere so bili neuspešni.

kuglvinkl ::

To tisti strani sodeč, se folk premika k trem monitorjem. Čeprav to področje še ni dosti podprto, predvsem 3D pospeševanje na vseh treh. Nekje se da, nekje ne. Le podrobneje si poglej tisto stran, z vsemi HowToji, Forumom. Edina popolnoma specializirana stran glede te tematike, s precej obiska.

Ne, plate z dvema AGP portoma ni (kontroler v NB je keč).
Your focus determines your reallity

aleš ::

Na tisti strani sem dobil tale odgovor:
"The same thing happens to me with my PNY NVidia GeForce4 Ti4200 card if I use drivers newer than 41.09. The NVidia 41.09 drivers work fine for me."

A ima kdo pri nas take iskušnje? Res je, da imam tazadnje driverje ampak tega pa res nisem pričakoval in tud mislu si nisem. Opazil tudi nisem, ker mi je ravno takrat, ko sem inštaliral novejše driverje začela plata zaj****.

No bom probal pa bom sporočil, kaj se je (bo) zgodilo.

CaqKa ::

plata nima veze če ti monitor delo brez hibernacije.. vse skup je očitno driverska varka... če driveri niso hibernation compliant te pač jebe...

kuglvinkl ::

Genau, HW ni problem tu. Winsi (hibernacija) + "specifični" driverji.
Your focus determines your reallity

CaqKa ::

ej tip a si probal oni moj predlog ki sem ga zgoraj dal z inštalacijo driverjev monitorja?

XP + GEForce 256 => no hibernation or standby
Actually it goes into hibernation (or standby) but it is not able to resume.
When it goes into hibernation, the screen doesnt display the XP logo correctly, it is blurry and shaky ...
It worked fine under W2K !!!
So is it the driver or maybe the bios of the card ?
Any ideas
What is the Refresh Rate fix you are talking about ?


pobrano od tukaj:
http://pub29.ezboard.com/fcyberwizardfrm11.showMessage?topicID=39.topic
http://www.google.com/search?hl=en&lr=&ie=ISO-8859-1&q=%22no+hibernation%22+windows+monitors+-linux

btw.. kaj slike ni na niti enem od monitorjev? onega 14" probaj zamenjat za kaj bolj novejšega za probo, samo začasno.. da vidiš če pa je slučajno monitor problem. pa poigračkaj se z onimi funkcijami ki grafični sporočajo kakšen monitor je nanj priklopljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

aleš ::

Vse, kar ste rekli je res. Problem so driverji. Ko sem dal gor driver nvidia 41.09 je stanje boljše. Sicer še vedno ne dela ampak imam sliko vsaj na agp. Najprej se je zgodilo to: ko se prižgal rač iz hibernacije je javil, da se je prižgal z naprave, ki ne deluje pravilno. V display settingsih pa je javil problem z driverji za tridenta. Pa sem jih updejtal:D in je naložil driverje od xp-jev - saj drugih tudi prej ni moglo bit, ker driverjev za xp-je na tridentovi strani ni. So za 98 in nt4.

Ko sem drugič probal HY pa ni več nič javil samo slike na tridentu ni blo. Tudi v display settingsih je vse normalno, in ker je trident ne morem nastavit nič drugačnih nastavitev - nič ne morem spremeniti - da bi mogoče s spremembo dobil sliko gor.

Torej je trident kriv. Morem pa reč, da mi je hibernacija normalno delala še pred kakimi dvemi ali tremi meseci s to mašino in tudi winsow nisem nalagal drugih. Zamenjal sem samo motherboard, vendar se je problem pojavil še pred zamenjavo.

Sedaj pa: driverje imam očitno vse v redu, opazil pa sem še drugo zadevo. Namreč, ko se winsi "postavijo" iz HY mi LAN javi, da je izštekan kabel iz kartice, pa čeprav kabel je vštekan.
LAN imam sedaj na plati prej pa sem imel 3com-ovo kartico (s prejšnjo plato) - pa me zanima, če nima slučajno kaj LAN veze z vsm tem?

aleš ::

Pa še eno sumljivo stvar sem opazil. Ko preižgem rač. - pa ne iz HY - se naloži nekaj driverjev potem pa čaka skoraj 1 minuto, mogoče malo več, da naloži LAN povezavo in še ostale zadeve: norton...

A ni to malce čudno dolgo?

para! ::

"Čaka", se mi zdi, natanko dve minuti. Prijava v domeno, AFAIK.

Zakaj ne uporabiš Stand by, če imaš težave s hibernacijo?

Lp

:)
Death before dishonor!

CaqKa ::

zato ker koliko sem videl so na ostalih boardih povedali da je z standby isto sranje.
lahko pa seveda preveri. :)

lan povezava nima veze.. to da ti jo tak dolgo mučka je to kar je nad mano napisal. poišči teme po stju.. je napisano kak se tale domain checking izklopi.

a ne moreš za onega drugega monitorja ki sedaj ne dela niti refresha štelat? probaj z različnimi refreshi.

aleš ::

Veš, da se na refresh nisem spomnu.
Da možnost 56Hz in 60 Hz (noro!!!!!).

Za tadrug monitor nimam driverja in ga tud nikoli nisem mel. Sem ga enkrat probal najt pa ni uspelo. Po mojem ne obstaja.

CaqKa ::

hm.. jaz nevem zdaj.. dela al ne?
em to takaltak da nimaš driverjev za monitor... probaj se pošpilat z različnimi driveri od winsov (tistih priloženih winsom)
btw a ti delaš na 60 Hz? a maš dioptrijo x [x >|5|]

si pogledal če se da kje izklopit da grafična/winsi dobijo od monitorja ddc informacijo?

ej če se strinjaš mi lahko pošlješ remote assistance pa boma verjetno prej fertig kot pa preko foruma.

aleš ::

Naj razložim

Trident --> 14" --> frekvenca 60Hz res: 800x600
GF --> 19" --> 85Hz --> 1280x1024

Tako je to in trident zaj*** in ni slike.

Za remote asistance se strinjam samo nimam pojma, kaj naj ti pošljem:8)

Pa tudi za tisto čakanje oz somain cheking nism čisto nič našu. Mogoče ne znam poiskat;((

LP

CaqKa ::

start > programs > remote assistance (ikonica v kateri drži roka miško)
pošlji na moj mail... geslo napiši v mail. pa veljavnost nastavi na en dan ker danes me več nebo tukaj .. pišem zadnje odgovore pred učenjem za en izpit ;)

z iskanjem si pač ne moreš pomagat ker tale slotech searcher je bolj ubog...

http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisteme.shtml?threadID=41791&mesto=def#neprebrano

http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisteme.shtml?threadID=38971&mesto=def#neprebrano

povzetek:
McHusch
globalno: Pisun™

registriran: 12.11.2001 Poslano: 13.08.2002 16:44:58 | odgovori
My Network Places / Properites / Local Area Network / Properties / Internet Protocol (TCP/IP)

tle si naštimajte eno IP številko za katico; npr: 192.168.0.1 pa subnet mask nastavite na 255.255.255.0

aleš ::

IP in subnet mask sem napisal in zdaj je OK.

Če se učiš za ispit ti želim vso srečo na njem pa fajn se uči - bom že počakal, da boš imel čas.
Saj ga tudi jaz nimam veliko.

Včeraj je pa prvič trident zaj*** med normalnim delovanjem rač. tako, da imam občutek, da bo kmalu šel rakom žvižgat in si bom najvrjetneje mogel umisliti kako novo grafiko z 2 izhodoma ali pa kaj podobnega (PCI grafike se menda sploh ne da več kupit). Bom videl.

Poskusil bi pa vseeno kaj zrihtat pa sm mislil da ko boš imel kaj časa, da bi mi en mail poslal:
ales.sa@volja.net

LP

CaqKa ::

pci grafike še boš verjetno dobil.. samo se boš namantral..
sicer pa za maribor vem da imamo boljši sejem pri tamu ter da ima kibla vsako prvo soboto sejem rabljene računalniške opreme kjer se da dobit pci grafiko.

sicer nevem zakaj bi jaz tebi mail poslal... ti ga meni pošlji z RA invitation pa mi zraven napiši kdaj se ti naj na komp povežem.

aleš ::

Ker se je pokazalo, da moj trident počasi a sigurno crkuje (mogoče tudi zaradi okvare prejšnje plate) sem začel mrzlično iskati drugo PCI grafiko - in sem jo tudi dobil :D

Nova stara grafike je bila najprej s2 virge, s katero hibernacija ni delala, potem pa sem staknil še eno ati 3d rage pro in sedaj vse deluje kot je treba :D

Hvala za pomoč vsem!

kuglvinkl ::

Samo da dela!

Am, štartaš sistem iz PCIja?
Your focus determines your reallity

aleš ::

Ja

Sm pa videl, da baje obstajajo tudi PCI kartice, katere ni treba nastavit kot prve.
Pa ne vem kaj so to za ene.

Pa si poglejte ljudje to:
http://www.colorgraphic.net/newsite/pro...

Mora bit noro:D imet 8 monitorjev prikurblanih na rač.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aleš ()

kuglvinkl ::

Novejše karte na PCiju ne potrebujejo več primarnega zagona. Na strani realtimesoft.com imaš vse lepo opisano, za ATi mislim, da je to Rage 128? Sam sem imel (pred R9000 Pro) notri nvidio/matrox + ATI Rage 3D.

Glede tiste karte. Matrox IMHO težko diha. Pred časom so pomladili serijo G200 MMS z G450 MMS. 2D je še vedno izjemen (ampak zdi se mi, da moj R900 Pro by Gigabyte ne zaostaja za bivšim Matroxom G200 (pred enim tednom preminul, slava mu...)), v 3D pa seveda nima nobenih možnosti.

Zanimiv review.

ž



the card has two ATI Mobile RADEON 9000 chipsets (2 monitors per chipset), and 32 MB RAM per monitor.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

CaqKa ::

bwahahah kake slike.. samo nažalost nevem kaj bi si s tem počel.. upam da profiji vedo :D

kuglvinkl ::

Po moje zelo dobro. ;)

Ravno te dni sem bral glede izdelave nove risanke (zdej je v kinu?). Skratka, opustil so SGi in prešaltal na Linux + Hp in menda vsak je dobil pri postaji dva monitorja. Tko da...

A ja, na tisti strani (zaboga, pejte si jo pogledat :) ) je Chiristian (avtor UltraMon) ugotovil, da se folk seli iz 2 monitorjev na 3. Zanimiva tendenca.

Nekaj slik iz galerije








Uses for multiple monitors:
programming C++,C#,Java,php; browsing; feeling free; and of course heating




Research, Contract Creation and General Use



Digital media development using Photoshop, Illustrator, After Effects, Premiere, Maya Unlimited.



Web Development Application programming Serious multi-taksing :) Those are 2x Dell 1800FP 18.1" LCDs



I use this setup for trading bonds and other futures.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Vesoljc ::

je potem dual monitor setup tako preprost? rabiš samo dve grafi (oziroma eno dvoglavo)?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

kuglvinkl ::

Preprost je, če veš kaj izbrati. Tako se moraš denimo izogniti R8500 (polna verzja) + Win2k = no go.



Nekaj izhodišč.

aleš, sori, če smo zašli iz teme. Menim pa, da veliko ljudi ne ve, kako zna biti zadeva uporabna, zato toliko podatkov. Če se s tem ne strinjaš, povej, bomo prenehali. + malo sem popravil naslov, da bo več vidno, zakaj gre.
Your focus determines your reallity

aleš ::

Nikakor nisem proti - celo NAVDUŠEN SEM!:D

Veseli me, da sem odprl to temo, ker se mi velikokrat dogaja da se ljudje čudijo, ko zagledajo 2 monitorja na mizi z vprašanjem "Kje pa imaš drugi računalnik?
Ali pa gospod iz Telekoma: "Na kateri računalnik pa bomo dali ADSL?"

V službi so se stranke sicer malo bolj navadile na 2 monitorja. Za pc se pa še vedno čudijo (novejši) pa čeprav je več monitorjev omogočenih že od win98 naprej (ogromno časa).
Na MAC -ih pa naj ne bi bilo tako čudno.

Da se ljudje nagibajo k trem ali več monitorjev sploh ni čudno saj delovne površine (kot RAM-a ali HD-ja) ni nikoli preveč.

Sam se močno nagibam k temu, da bi si (ko bodo finance omogočale) umislil 4 monitorje (grafik).

Zdaj pa še eno vprašanje.
A se v trgovinah da kupiti novo, dobro in hitro pci kartico? Sam sem jo iskal pa je nisem mogel dobiti, zato sem se matral s starimi, razen ene iz stare zaloge, pa še to so mi hoteli prodati za tako ceno, da me je skoraj sezulo.

No pa sem zatežil>:D

LP
Aleš

A ja pa še nekaj:

Se slučajno dogaja kaj v smeri, da bi za Linux delali kak program, ki bi bil podoben grafičnim programom? (Photoshop, Freehand, Quark, Illustrator, kak font manager in seveda še drugi programi za pripravo za tisk) Za Corel vem, da je vendar tega pa tako ne maram, da mi je čisto vseeno.

No, če bi imel te programe na Linuxu bi definitivno prešaltal na Linux. (MAC OS X je tako v bistvu že z unix jedrom vendar pa - nisem preveril - programi na Linuxu menda ne delajo:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aleš ()

aleš ::

Torej zdej sm zvedu še nekaj mogoče zelo uporabnega:

Hibernate mode wasn't working on my home and work Windows 2000 computers if I used NVidia drivers newer than 41.09. With each computer, when I tried to bring them out of hibernate, both monitors would stay blank. (Hibernate always worked fine with 41.09 or older drivers.)

I just installed the latest version of the Motherboard Monitor app (v5.3.4.0) on both computers, and now hibernate mode is working fine with the latest 45.23 NVidia drivers.

I hope this helps people who mentioned having similar problems with hibernate mode. Please let us know if it does.

Pa še vprašanje:
Motherboard Monitor app (v5.3.4.0) - a je to del winsov? A bi ga mogel met? Zakaj bi naj en program, ki spremlja delovanje osnovne plošče mel vpliv na hibernacijo? Kaj sploh to je?

Pardon, če sprašujem neumnosti!

kuglvinkl ::

A se v trgovinah da kupiti novo, dobro in hitro pci kartico? Sam sem jo iskal pa je nisem mogel dobiti, zato sem se matral s starimi, razen ene iz stare zaloge, pa še to so mi hoteli prodati za tako ceno, da me je skoraj sezulo.

Zdej, odvisno kaj je zate hitra karta. OGL, al 2D? 2D bi moral biti popolnoma dovolj Matrox G550 DH, slika je vrhunska(2×VGA, 1×VGA - 1× DVI, 2× DVI). Potem imaš okleščene Parhelie v obliki P650 in P750, samo te so na AGPju. Za 2D (in Q3, RtCW sploh q3 engine based igre) je super tudi Radeon 7500. Je pa IMO ista scena kot z 8500, namreč RAMDACa nista v coru (je samo eden, drugi je na PCBju), tko da bi moral uporabiti WinXP. nVidia je tu bolj boga (morda morda bi se dalo kje stakniti karto na NV17, namreč, dva RAMDACa sta v jedru, ampak proizvajalci šparajo in sploh ne dajo DVI izhoda oz. tako karto sem že videl, samo je bila na AGPju).

Najhitrejša na PCIju pa je skorajda zagotovo (vsaj bila je pred 3 meseci) R9000.

Am, ne vem zakaj to rabiš? Za še dva dodatna monitorja al za kakšno staro mašino?

Lahko pogledaš tudi za zgoraj omenjeno Xentero, en modela dva izhoda in je na PCIju, GPU pa kot rečeno R9000 Mobile.

Pred nakupom definitivno poglej v ta database, kjer lahko preveriš različne konfiguracije. :)

Pa še vprašanje:
Motherboard Monitor app (v5.3.4.0) - a je to del winsov? A bi ga mogel met? Zakaj bi naj en program, ki spremlja delovanje osnovne plošče mel vpliv na hibernacijo? Kaj sploh to je?


Ne, to ni del Winsov oz. je, če navijaš :). Možno, lahko povprašaš direkt avtorja, zelo promptno odgovarja (vsaj meni je ene trikrat) na njegovem forumu. V googla uhebli MBM, pol pa išči forum.
Your focus determines your reallity

aleš ::

Torej 2d grafika je zame dovolj, ker iger sploh ne igram. Tudi nobene nimam.

Z monitorji pa:
monitor 1: naj bi bil vsaj 19" in na njem odprt Photoskop1
monitor 2: desno od 1 in vsaj 17" kjer so delovne palete Photoshopa (14" ali 15" je premajhen - ne grejo vse palete gor)
monitor 3: še en vsaj 19" na njem pa odprt Layout program ala quark ali freehand...
monitor 4: levo od 3 in vsaj 17" kjer so delovne palete layout programa

E tako sem si zamislil zadevo s 4 monitorji. Pol pa bom mogel še nabavit kak 2 procesorski PC (2x athlon 2600 ali več), pol bi rabu kake 2G Ram, pa kakih 240G diska, pa kak DVD pekač...:\

No to so zaenkrat še sanje ampak enkrat pa bo. Bi blo pa luštno delat na takem sistemu:D

kuglvinkl ::

2×2: 1×Matrox G550 DH na AGP in M G550 DH na PCI ali R9000 na AGP in R9000 na AGP

ali

1×4: Matrox G450 MMS ali Xentera na R9000 M.

Bi pa na vojem mestu izjemno preštudiral zmožnost nastavljanja različnih barvnih profilov z driverji (kalibracija...).
Your focus determines your reallity

aleš ::

klibracija je vedno bila in vedno bo problem.

Kolikor vem se da za vsak monitor določiti ICC profil (barvni opis monitorja in drugih vhodno izhodnih naprav - za tiste, ki ne vejo). Vsaj zdaj mam tako.
Sicer pa po mojih iskušnjah se monitor optimalno tako ali tako ne da skalibrirati - greš le čim bližje - tu se omejujem na tiskovine.

Obstajajo tidi naprave - spektrofotometri - ki jih nastaviš na ekran pa ti sam "skalibrira" monitor in nardi ICC profil, sam sem imel enega na probi pa ne vem več kerega in iz tega ni blo nič, barve mi kvečjemu čisto zj***. Pol sm pa spet mogu uporabit staro metodo: probni odtis v roke, sliko na monitor pa štelaj dokler se ti ne zmeša pol pa ti je že čisto vseeno.:\

No to je druga tema, ki jo lahko še naprej razpredam če koga zanima. (Samo moje izkušnje, rad bi pa slišal še koga drugega, če pozna kakšno boljšo rešitev). Drugače se pa sam bolj kot na monitor zanesem na procentualni opis barve (Photoshop).

ali3n ::

Kar se kalibracije tiče, je meni edini znan "kalibriran" studio Hifi Colourstudio; g. Stanonik ma pošlihtano od skenerja do osvetljevalke, do strojev v Gorenskem tisku (6 barvna separacija/tisk), vsak ponedeljek kalibrira monitorje z spektofotometri... kolikor vem delajo na Mac-ih... pred leti je predeval pri Jabolku d.o.o - nekak nadaljevalni tečaj Photoshopa - u bistvu smo cel teden drajsali barvne sisteme:D Tisti ki so se prišli učit orodja, so odšli razočarani in poklapani.
Tudi meni ni znano, da bi Win mašine uporabljale enotne profile - vsaj zgleda da ne (barve v Quarku so prežgane, PHS spet neki druzga, o Corelu raj nebi...). Očitno majo maci to boljš pošlihtan.

Ti pa definitivno da mislit, ko vidiš primerjalni odtis 4 in 6 barvni... razlika je "wow"!>:D

Sicer pa - tudi pri meni je (bila) tehnika kalibracije enaka - proof v roke, pa štelaj monitor do onemoglosti; ko kdo prižge luč, ponovi vajo... na koncu so mi preostale le procentualne vrednosti CMYK in pantone/CMYK kartice... kaj pa tiskarji stiskajo je pa druga pesem >:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

kikolo ::

gfxx 5, mam novo, za vse info, al_kikus@hotmail.com

aleš ::

ali3n

Me veseli, da si bil na tem predavanju. Jaz sem gospoda poslušal na enem drugem predavanju.
Moram reč, da bi rad znal toliko kot on o tem vendar pa se mi je zgodilo to, da sem ugotovil, da mora bit tudi tiskar zainteresiran za barvno kalibracijo. Ke jaz osebno delam za preveč tiskarjev mi kalibracija od skenerja do osvetljevalke enostavno ne pride v poštev (potrbno je preveč denarja). Poleg tega se mi je zgodilo tudi to, da tiskar noče imeti na filmih barvnega klina, pa se ma za kvelitetnega.

Torej sem se enostavno omejil na svoj občutek in CMYK vrednosti pa bo kar bo.

Kar se tiče MAC-ov majo sistem za barvno kalibracijo veliko bolj pošlihtan ob Winsov. Tam vsaj veš kateri ICC profil je za kaj (Color Sync).

Pre kratkim sem pa zasledil v Taviji en spektrofotometer naejen ravno za kalibracijo monitorja vendar ga še nisem videl na delu tako, da ne vem če je zadeva uporabna v praksi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aleš ()

ali3n ::

Mnja.. kot si že sam ugotovil - je ta kalibracija le metanje peska v oči, če delaš s tiskarji, ki "ne rabijo barvne skale"... na konc smo pa itak spet pri denarju :D
V praksi se dela tako, da se navadiš na enga ali več tiskarjev in veš kaj _približno_ bo prišlo ven...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

priklopitev dveh crt monitorjev (ati radeon 9100 agp)

Oddelek: Strojna oprema
121618 (1472) monaghz
»

DVI in hkrati analogni priključek

Oddelek: Zvok in slika
302262 (1884) Marjan
»

Hercules 3D Prophet All in Wonder 8500 DV - slika na dveh monitorjih

Oddelek: Zvok in slika
291173 (1006) Senitel
»

41.09 detonatorji in problem z GF4 titanium 4200.

Oddelek: Pomoč in nasveti
7791 (718) M4TECH
»

Slika na Monitorju in TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
6852 (760) Niccodemi

Več podobnih tem