» »

Lastništvo 2 avtov

Lastništvo 2 avtov

«
1
2

avtoavto ::

Prijatelj bo menjal službo. V trenutni službi ima avto pisan na podjetje, čeprav je lastnik.
Sedaj je mene prosil, da bi avto pisal name, da mu ne dajo več za vrtec in manj otroških.

Sam sicer nimam družine, niti je ni na vidniku v kratkem roku, kreditov nimam in jih ne planiram.


Zanima me če kdo ve kako je z kaznimi in pikami. Baje moraš v 14 dneh sporočiti, če je kdo drug bil v avtu..?
Kaj lahko pričakujem, da bom moral zapravljati čas, moram biti prisoten na registraciji,
In kje lahko pričakujem da država mene opali.

O moralnosti takšne prošnje ne mislim debatirat.
Po eni strani se mi zdi butasto, ker za takšne prošnje oziroma za življenje kot takšno se lahko samo nase zanesem, zakaj bi bil za druge karitas. Delati dopis, da nisem bil v avtu v času kazni, zapravjati čas za dobrine nekoga drugega itd.

Torej zanima mem kaj lastništvo drugega avtomobila potegne za sabo.
  • zaklenil: bluefish ()

d4vid ::

Saj se da uredit, da si lastnik avta ti, uporabnik pa tvoj prijatelj. Tako se znebiš večine omenjenih težav, ne vem pa kako je s registracijo, ali moraš biti poleg ali ne.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Arzen28 ::

d4vid ti je povedal vse, kar rabiš vedet.

pero50 ::

za registracijo rabiš samo pooblastilo, ki ga najdeš na internetu, potem ga pa izpolniš "kolega" in neseš s seboj na registracijo. Nazadnje so mi rekli, da je to upravni postopek in da rabiš pooblastilo, ampak so mi pogledali skozi prste :P

LeQuack ::

In ker bo ta tvoj prijatelj toliko prišparal pri dodatkih bo tebi dal koliko od tega? 50%?
Quack !

finkec ::

Meni je gospa na tehničnem rekla, da če ima lastnik avta izpit ne more biti drug uporabnik, zdaj vrjetno me je zajebala ampak nisem imel časa debatirat tako da je kar je.

Stikalo ::

@avtoavto

Meni tukaj nekaj smrdi oz, je tip paranojičen oziroma ima avto, ki je vreden vsaj 100k€. Če imaš ti avto, ki je vreden 20 k€ se šteje kot letni fiktivno dohodek trenutno 0,37% obrestne mere.

Torej, kot če bi ti ležalo na banki 20 k€ je to letni fiktivno prihodek 74€. To je recimo 7€ mesečnega prihodka na družino. Torej, če imajo enega otroka je to dobre dva evra več prihodka na družinskega člana... ne vem no...

Da se pa on ukvarja, kdo mu bo registiral avto, pa ne vem kaj.. za 74€ na leto. S tem, da če imaš drugi avto gotovo plačaš polno premijo.. pač nelogično do konca. Niti slučajno ne prihraniš z vsemi komplikacijami..

Mogoče nima vozniškega dovoljenja, ali je pa v osebnem stečaju.. ali kaj podobnega :)

dice7 ::

Kolega hoce vlect socialo ampak ima avto prevec vreden. Kar "prisparas" pri vrtcu zgubis pri registraciji, ker si brez bonusa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

bbbbbb2015 ::

avtoavto je izjavil:

Prijatelj bo menjal službo. V trenutni službi ima avto pisan na podjetje, čeprav je lastnik.
Sedaj je mene prosil, da bi avto pisal name, da mu ne dajo več za vrtec in manj otroških.

Sam sicer nimam družine, niti je ni na vidniku v kratkem roku, kreditov nimam in jih ne planiram.


V grobem, povej mu, da najde koga drugega, ker je preveč dela s tem.
Vse živo je, od rubežev, do prekrškov, do v bistvu tega, da mu pomagaš goljufati pri socialnih prispevkih v lokalno skupnost. Če ti nimaš od tega čisto nič, potem je bolje ne delati tega.

Pa saj isto počnejo Jankovići, pišejo stvari na druge, potem pa ne plačujejo. Zaenkrat se še tisti "drugi" niso znašli pod drobnogledom, a vseeno.

Predlagaj mu, da naj avto proda in vzame enega na lizing, če res noče imeti avta.

avtoavto ::

LeQuack je izjavil:

In ker bo ta tvoj prijatelj toliko prišparal pri dodatkih bo tebi dal koliko od tega? 50%?

Nimamo vsi prijateljev samo zato, da bi od njih nekaj iztisnil.

dice7 je izjavil:

Kolega hoce vlect socialo ampak ima avto prevec vreden. Kar "prisparas" pri vrtcu zgubis pri registraciji, ker si brez bonusa

No to bi se moral prijatelj pri zavarovalnem agentu pozanimat, ampak predvidevam, če ima sedaj na podjetje pisan avto, zavarovalno na sebe se to da.

Stikalo je izjavil:

@avtoavto
Meni tukaj nekaj smrdi oz, je tip paranojičen oziroma ima avto, ki je vreden vsaj 100k€. Če imaš ti avto, ki je vreden 20 k€ se šteje kot letni fiktivno dohodek trenutno 0,37% obrestne mere.
Mogoče nima vozniškega dovoljenja, ali je pa v osebnem stečaju.. ali kaj podobnega :)

Nekje od oka 10-15k. Je pa tako, da ima dva otroka in brezposelno ženo(če je na sociali ne vem, niti me ne zanima).
Podjetje kjer dela je navadni zaposleni, samo da je avto od podjetja odkupil.
Kot sem rekel nimam družine in se s tem nisem ukvarjal, oziroma o tem nimam informacij.
Možno da bi mu zaradi avta komplicirali pri socialni žene, zbili otroške in povečali plačilo vrtca.
Torej gre se za "goljufanje" sistema, oziroma o iznajdlivosti. Kot sem rekel o moralnosti tega ne bom debatiral.

tomazic89 ::

Ce imas na prvem avtu ze 50% popusta, lahko na Triglavu pades takoj 2 razreda nizje za drugi avto. Naceloma ni nobena znanost.. zavarovanje lahko on sam sklene zate (ti prinese podpisat v kolikor ne gre drugace), samo na tehnicnega bos moral iti osebno (ali on s tvojim pooblastilom).

O moralnosti, bom rekel samo to, da je lepo dejanje pomagati prijatelju v stistki (pudarek na "v stiski"). Poznam namrec ljudi, ki imajo normalne/visoke dohodke, avto pa zaradi taksnih ali drugacnih razlogov pisan na mami. To se mi zdi pa glupo.

Vsekakor preracunajta, ce se splaca, da ne bo kasneje, ta nacin drazji.

val46 ::

Če je avto odkupil od podjetja, potem je avto njegova last in nanj pisan, ne pa na podjetje. Le katero podjetje bi ti prodalo avto, brez da bi naredili kupoprodajno pogodbo in prepis na novega lastnika? Že tu nekaj ne štima, če je res kar praviš. V kolikor bi pa res naredila tako, kot ti je on predlagal,da bi bil ti lasnik, potem bi morala biti tudi zavarovalna polica na tvoje ime, ne glede na to, da imaš kak papir, da je on uporabnik. In v kolikor ti nisi lizing hiša, bi potem za ta avto(ob predpostavki, da že imaš drugi avto in koristiš recimo 50% bonusa na zavarovanju na tem avtu), moral plačati polno ceno zavarovanja. To je pa na leto vsaj enih 200€ več zavarovanja, če se gre za kak avtomobil z manjšo močjo. Če je pa kej večjega, je pa lahko razlika takoj tja do 500€. Ne vem če se temu tvojemu prijatelju da to počet, ker na koncu bi ga prišlo dražje, kot če mu poberejo par eurov sociale za ženo in če recimo pade en razred višje za plačilo vrteca. Sicer pa, če je žena brezposelna, naj otroka izpišejo iz vrtca, pa naj ga ma ona doma, bo na ta način še največ prišparal.

Glede moralnosti ti ne bom nabijal, ker vidim da te to ne zanima, sej tud mene ne, sam če se že greš neke goljufije sistema, vsaj prej preračunaj(ti in tvoj prijatelj), kaj se bolj splača, da ne bo na koncu za oba dražje, kot če enostavno zavaruje avto nase in je to to. Tle mi vse skupaj bolj smrdi na to, da je tvoj kolega kje fino zadolžen in se boji. da če prepiše avto nase, mu ga lahko zarubijo.

Stikalo ::

@avtoavto

če ima ženo/punco na socialni bi pa znal biti problem. Naj ga proda in kupi novega na lizing :)

Recimo, če so trije je minimalni prihodek malo več kot 1k€. Če ima sam plačo recimo 700€ neto, so potem opravičeni do sociale - 300€ mesec.

Sedaj je tako, če avto nujno potrebujejo (prevoz na delo), in ni vreden več kot kakih 10k€, ne smejo upoštevati (oz če upoštevajo se pritožiš). Oz oni ti razložijo, da prodaj avto in lahko od tega živiš x mesecev.

Pač moraš razložiti, da potem moraš pustiti službo in bodo plačevali še večje denarce..


so pa CSD-ji en ogromen nateg. Najbolj nastrada tisti, ki hoče delat. Lahko imaš stanovanje vredno 150k€ (po uradni evidenci) in lahko prejemaš 400€ sociale in gledaš v zrak. Po drugi strani imaš pa lahko 5k€ vreden avto in si v najemnjem stanovanju brez premoženja, avto pa potrebuješ da si poiščeš službo, ti pa rečejo da ga prodaj in se preživi x časa.

Stikalo ::

@avtoavto

meni je to, da bi imel avto od nekoga, je kar big deal. Ampak načeloma, če si ti lastnik in daš pooblasitilo, da on registira avto in je dejanski uporabnik (potem dobiva avtomatsko on kazni itd..) potem ajde ok. Samo ti naj res razloži kako in kaj.

Drugače pa naj gre tudi na CSD in vpraša kako je s socialo, če ima ta in ta avto. Dvomim, da mu bodo upoštevali...

MTB ::

Dober nasvet. Ne delaj tega, ker boš čez nekaj časa spraševal tu o veliko večjih problemih.

St235 ::

d4vid je izjavil:

Saj se da uredit, da si lastnik avta ti, uporabnik pa tvoj prijatelj. Tako se znebiš večine omenjenih težav, ne vem pa kako je s registracijo, ali moraš biti poleg ali ne.


ni čisto tako enostavno. Zakon določa, da se lahko za prekrške lahko sankcionira lastnik ali uporabnik. Tudi nisem našel podlage, ki bi omogočala določitev uporabnika vozila, kdar je lastnik fizična oseba, ki ima vozniško dovoljenje. Določitev uporabnika je namreč namenjeno reševanju specifične situacije (lastnik nima vozniške, leasing...).

Wrop ::

Do 28 kratnika osnovnega zneska minimalnega dohodka (392,75 €), se ne upošteva pri uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (otroški dodatek, vrtec). Za vsak avtomobil se ne upošteva prvih 11.000 €. Kar je več, ti upoštevajo pri prejemkih.

St235 ::

Baje moraš v 14 dneh sporočiti, če je kdo drug bil v avtu..?

zadeva niti pod razno ni tako preprosta. Če pride prekršek na tebe kot lastnika imaš možnost pritožbe v kateri dokazuješ, da nisi uporabljal vozila. Niti pod razno pa ne zadostuje izjava da nisi bil ti ampak sosed. Najmanj kar boš rabil je pisno priznanje uporabnika vozila. Tako, da se vprašaj, če ga boš dobil, ko bo v igri 1000EUR kazni in odvzem vozniškega dovoljenja.

Sedaj je mene prosil, da bi avto pisal name, da mu ne dajo več za vrtec in manj otroških.

Tole je precej za lase privlečeno, razen če se pogovarjate o najnovejšem modelu Rimac. Tako, da če jim avto bistveno vpliva na vrtec in otroške dodatke gre za hudo mučko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

T-h-o-r ::

avtoavto je izjavil:

Prijatelj bo menjal službo. V trenutni službi ima avto pisan na podjetje, čeprav je lastnik.
Sedaj je mene prosil, da bi avto pisal name, da mu ne dajo več za vrtec in manj otroških.

Sam sicer nimam družine, niti je ni na vidniku v kratkem roku, kreditov nimam in jih ne planiram.


Zanima me če kdo ve kako je z kaznimi in pikami. Baje moraš v 14 dneh sporočiti, če je kdo drug bil v avtu..?
Kaj lahko pričakujem, da bom moral zapravljati čas, moram biti prisoten na registraciji,
In kje lahko pričakujem da država mene opali.

O moralnosti takšne prošnje ne mislim debatirat.
Po eni strani se mi zdi butasto, ker za takšne prošnje oziroma za življenje kot takšno se lahko samo nase zanesem, zakaj bi bil za druge karitas. Delati dopis, da nisem bil v avtu v času kazni, zapravjati čas za dobrine nekoga drugega itd.

Torej zanima mem kaj lastništvo drugega avtomobila potegne za sabo.


mučkalica na kubik
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

St235 ::

Wrop je izjavil:

Do 28 kratnika osnovnega zneska minimalnega dohodka (392,75 €), se ne upošteva pri uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (otroški dodatek, vrtec). Za vsak avtomobil se ne upošteva prvih 11.000 €. Kar je več, ti upoštevajo pri prejemkih.


ja, ampak ti upoštevajo kot fiktiven pribitek cca 1% na vrednost vozila letno. Tako, da mora bit vrednost avta kar konkretna, da se resno pozna. Razen seveda, če se pogovarjamo o revežih, ki za vrtec plačujejo 0 EUR okrog se vozijo pa v novi X5.

T-h-o-r ::

Takšnih revnih kapitalistov pa pri nas ni nezanemarljivo malo.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

St235 ::

Če pogledamo grob izračun. 4 članska družina. Starša z 900€ plače. Torej znese 450€ na osebo. Da bi prišli v višji razred se pogovarjamo o tem, da bi moral 1% vrednost vozila znašat 400€, oziroma vrednost vozila 40k+. S tem da to pomeni kakih 30-40 EUR razlike pri plačilu vrtca.

Zdaj se mora pač vsak sam vprašat ali se je vredno zajebavat. Oziroma drugače, kako misliš, da bo ravnal uporabnik vozila, ki je pripravljen prijatelja potunkat v prekršek, če ne kar kazivno dejanje za ceno povprečne večerje na mesec, ko bo povzročil prekršek za 1200€ in 18 točk?

Wrop ::

St235 je izjavil:

Wrop je izjavil:

Do 28 kratnika osnovnega zneska minimalnega dohodka (392,75 €), se ne upošteva pri uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (otroški dodatek, vrtec). Za vsak avtomobil se ne upošteva prvih 11.000 €. Kar je več, ti upoštevajo pri prejemkih.


ja, ampak ti upoštevajo kot fiktiven pribitek cca 1% na vrednost vozila letno. Tako, da mora bit vrednost avta kar konkretna, da se resno pozna. Razen seveda, če se pogovarjamo o revežih, ki za vrtec plačujejo 0 EUR okrog se vozijo pa v novi X5.


Točno tako, govorimo o drobižu. V skrajnem primeru lahko pade en razred višje pri otroških in plačilu vrtca, kar znese cca 40-70 € na mesec.

val46 ::

Wrop je izjavil:

St235 je izjavil:

Wrop je izjavil:

Do 28 kratnika osnovnega zneska minimalnega dohodka (392,75 €), se ne upošteva pri uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (otroški dodatek, vrtec). Za vsak avtomobil se ne upošteva prvih 11.000 €. Kar je več, ti upoštevajo pri prejemkih.


ja, ampak ti upoštevajo kot fiktiven pribitek cca 1% na vrednost vozila letno. Tako, da mora bit vrednost avta kar konkretna, da se resno pozna. Razen seveda, če se pogovarjamo o revežih, ki za vrtec plačujejo 0 EUR okrog se vozijo pa v novi X5.


Točno tako, govorimo o drobižu. V skrajnem primeru lahko pade en razred višje pri otroških in plačilu vrtca, kar znese cca 40-70 € na mesec.


A se resnično splača "zajeb..." s vsem tem za tako razliko v denarju na mesečni ravni? Itak kar bi morda pridobil pri sociali in plačilu vrtca, bi moral pokrit pri zavarovanju avta. Če pa avto ni večje vrednosti, bi ga na koncu prišlo še dražje. Kot sem prej rekel...če ma ženo doma brez službe, naj ma mulca otroka doma, pa ne bo rabil vrtec plačevat. Sam v današnjih časih je to nenormalno...ker potem žena ne bo mogla po kavicah in trgovinah s kolegicami hodit najbrž. Sicer pa, sem že prej povedal, da je vse skupaj ena mučkalica in sociala in vrtec tu nima nobene veze. Pomoje mu kaki rubežniki visijo za vratom in pol bi se na tak način rad zavaroval, da mu ne bi plenili avtomobila. Vem za en podoben primer, ko so tudi najprej imeli same take ideje(kao vrtec, pa socialna pomoč, pa otroški dodatek) na koncu se je pa izkazalo, da je tip v zasebnem stečaju in ne more met avta nase pisanega, ker bi mu ga banka zasegla. Tko da sumim na nekaj podobnega tudi v tem primeru.

T-h-o-r ::

Ne, problem je, da se otrok, ki je 24 ur pri mamici, redko normalno socializira - zato je nujno, da obiskuje vrtec.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

val46 ::

T-h-o-r je izjavil:

Ne, problem je, da se otrok, ki je 24 ur pri mamici, redko normalno socializira - zato je nujno, da obiskuje vrtec.

Ok thor, s tem se definitvno strinjam, ker sem tudi sam zagovornik tega in sem jaz svoji dve hčerki tudi imel v vrtcu v prvi vrsti zaradi tega. Ampak, če človek nima za vrtec, oz.o tem premišljuje, da mu ga ne bi rabilo plačevati in išče ideje kako državo,občino in nas davkoplačevalce okrog prinesti, pol bi bil moj predlog en od njih. No,drugi bi pa bil ta, da si še žena poišče delo, sam potem bo spet problem, ker bo treba vrtec več plačevati, otroški bo nižji in socialne podpore ne bo več. Ta naša država itak nima vsega pošlihtanega glede tega, ker vedno najebe tisti, ki dela in služi. Ampak to je druga tema in ne bomo zdej tu o tem.

Jst sm sam predlagal, kako bi lahko OP oz.njegov prijatelj prišparal, je pa res, da OP ni vpraševal za to. No, tudi glede njegovega vprašanja sem mu podal svoj pogled, pol pa naj naredi kot mu veli njegova volja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

T-h-o-r ::

Če človek nima za vrtec, je naloga skupnosti, predvsem tistih, ki imajo za 100 vrtcev, da prispevajo. Res pa je, da taki bizgeci raje živijo v družbi polni introvertiranih sociopatov.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: val46 ()

val46 ::

T-h-o-r je izjavil:

Če človek nima za vrtec, je naloga skupnosti, predvsem tistih, ki imajo za 100 vrtcev, da prispevajo. Res pa je, da taki bizgeci raje živijo v družbi polni introvertiranih sociopatov.

Sva malo zašla Thor...ni debate o tem ali ima ali nima za vrtec tle, sam povedat sem hotel, kaj lahko naredi in pripomore k temu, da bi imel več. Sej po drugi strani, avto ja, je potreba vsakega gospodinjstva, se strinjam...sam, avto je strošek, tako servisov, obveznega zavarovanja in pa tudi lastništva...če vsaj teh treh pogojev nisi sposoben vzdrževati(denarno mislim), je treba začeti gledati ali za kako nadomestno varianto prevoza ali pa vsaj cenovno dostopnejši avtomobil. Če govorimo o cliotu iz pred 15 let, ki je vreden morda 500EUR je pa vsaka debata do sedaj tu gor bila brezpredmetna, ker nobena občina oz CSD ne bi zaradi takega vozila nekomu zbijala otroške dodatke ali povečevala plačilo vrteca.

Sem pa po pomoti stisnil predlagaj izbris gor, tako da...se oproščam in upam da ne bo brisano zaradi tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

zuzelka ::

T-h-o-r je izjavil:

Ne, problem je, da se otrok, ki je 24 ur pri mamici, redko normalno socializira - zato je nujno, da obiskuje vrtec.


Lep prikaz intelektualca izobraženega v javnih ustanovah, ki so mu oprala možgane da bi bil brez njih blebetajoč bebček z avtizmom 16-e stopnje.

homeschooled children's social skills are certainly no worse than those of children attending conventional schools, and are probably better

Žalastno kako je javno šolstvo namenjeno izključno vzdrževanju sistema na pa napredku človeštva.

avtoavto ::

Hvala za odgovore.

Kolega seveda ima za vrtec. (1500+ neto)
Ni bagatela za 4 člansko družino, ni pa socialni problem.

Kar se tiče žene se jaz ne vtikam ne njemu in ne drugim v njihova posla. Sam bi svojo v podobni situaciji nagnal delat. Je pač tako da so preračunal, da bo žena imela minimalko in na koncu dela bi jima ostalo za 8 urni delavnik, ko zmanjšajo otroške in povečajo vrtec 200-300€ in je raje doma in ima boljši življenski standart(predvidevam).... manj tečna kolegu itd.
Kot sem rekel sam bi svojo nagnal delat, zato je pa nimam :P
Če ne drugega ker brez delovne izkušenj/dobe itd. pač v življenju ne moreš napredovat, oziroma kaj če bi se zgodilo kaj meni itd.

Argument zakaj takšen avto, ker se more dnevno voziti iz Celja v Ljubljano, argument udobje/prostornina in kvaliteta.
Zakaj šparanje? Ker 50€ na mesec 600 na leto, 3000 na 5 let mentaliteta. Ko jaz to počnem sem škrt, ko to počnejo drugi, pa ne razumem, ker nimam obveznosti itd.

Najverjetneje bom kolegu rekel, da se ne grem tega in bo treba prilagodit življenski stil finančni situaciji.

Machete ::

zuzelka je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

Ne, problem je, da se otrok, ki je 24 ur pri mamici, redko normalno socializira - zato je nujno, da obiskuje vrtec.


Lep prikaz intelektualca izobraženega v javnih ustanovah, ki so mu oprala možgane da bi bil brez njih blebetajoč bebček z avtizmom 16-e stopnje.

homeschooled children's social skills are certainly no worse than those of children attending conventional schools, and are probably better

Žalastno kako je javno šolstvo namenjeno izključno vzdrževanju sistema na pa napredku človeštva.


Se mi zdi, da se prvič strinjam z mrčesom.
Ta socializiacija iz vrtca je meni precej škodljiva, saj otrok vpija najslabše vzorce, ki jih drugi otroci prinašajo od doma. Vptije, vzkipljivost brez potrebe, zmrdovanje in nespoštovanje hrane, brezvezno afnanje med hranjenjem, pobalinsko in brezčutno obnašanje do drugih, mogoče malo bolj plahih otrok, čudne fore glede konzumacije abotnih dobrin (disney merch, pomembnost barv pri oblekicah itd), naučeno odgovarjanje itd.. Vem da je vse to narava stvari in nič posebnega, pa vendar.. Dobre prakse otroku dolgo privzgajaš, white trash fore pa absorbira še hitreje in jaz sem sedaj proti vrtcu kot nujno potrebnim. Ker pa je dosti časa edina izbira pa nimam kaj. Jih pa imava kolikor se le da max doma.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

T-h-o-r ::

Žal si zamešal povsem asocialne otroke iz "domače oskrbe" s tistimi iz šole. Je pa seveda res, da so že od doma tako razvajeni, da jim zdaj tudi v vrtcu ni več treba ničesar pojest, nikogar ne rabijo ubogat itd. Še vedno pa je vrtec boljši korektiv od mamice.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

zuzelka ::

T-h-o-r je izjavil:

Še vedno pa je vrtec boljši korektiv od mamice.


Zgoraj sem ti prilepil link do ene, obstaja pa še nebroj drugih študij ki demonstrirajo kako se motiš.
Pa v svoji ogromni možganski kapaciteti še zmeraj nisi sposoben korigirati tvojih spisov. Tipičen primer dobro "socializiranega" intelektualca iz javne inštitucije.

Invictus ::

zuzelka je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

Še vedno pa je vrtec boljši korektiv od mamice.


Zgoraj sem ti prilepil link do ene, obstaja pa še nebroj drugih študij ki demonstrirajo kako se motiš.
Pa v svoji ogromni možganski kapaciteti še zmeraj nisi sposoben korigirati tvojih spisov. Tipičen primer dobro "socializiranega" intelektualca iz javne inštitucije.

Super, čistilka bo popoldne lahko bolje izobrazila svoje otroke kot javno šolstvo.

Ti homescholing otroci prihajajo večinoma iz bogatih, dobro izobraženih družin, kjer tip dela cele dneve, žena je pa doma. Jasno, da so rezultati dobri.

Feministke pa nič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jeropero ::

val46 je izjavil:

Ta naša država itak nima vsega pošlihtanega glede tega, ker vedno najebe tisti, ki dela in služi.



Torej mi, vsi ostali, ki moramo plačat vrtec nategunu, ki bi prenašal okoli državo (pa verjetno kasneje še kolega, ko bo res kaka kazen).

zuzelka ::

Invictus je izjavil:


Ti homescholing otroci prihajajo večinoma iz bogatih, dobro izobraženih družin, kjer tip dela cele dneve, žena je pa doma.


To so trad life familije, ne pa gold digerke. Bogati pošljejo svoje mulce v privat šole ne pa da jih doma učijo.

jeropero ::

T-h-o-r je izjavil:

Če človek nima za vrtec, je naloga skupnosti, predvsem tistih, ki imajo za 100 vrtcev, da prispevajo. Res pa je, da taki bizgeci raje živijo v družbi polni introvertiranih sociopatov.


V okolju, kjer praktično ni firme, ki ne bi iskala delavcev, je naloga nezaposlenega, da si najde delo, in tudi on (v tem primeru ona) kaj prispeva družbi. (z izjemo morebitnega invalidskega ipd statusa, pa da dejansko fizično ni zmožna delat).

To, da ne dela, vleče socialo, vleče cenejši vrtec, medtem pa še partner kupuje avto za 10-15k, pa bi še s tem nategoval državo, je pač nateg vseh nas, in tega se ne sme tolerirat.

T-h-o-r ::

jeropero je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

Če človek nima za vrtec, je naloga skupnosti, predvsem tistih, ki imajo za 100 vrtcev, da prispevajo. Res pa je, da taki bizgeci raje živijo v družbi polni introvertiranih sociopatov.


V okolju, kjer praktično ni firme, ki ne bi iskala delavcev, je naloga nezaposlenega, da si najde delo, in tudi on (v tem primeru ona) kaj prispeva družbi. (z izjemo morebitnega invalidskega ipd statusa, pa da dejansko fizično ni zmožna delat).

To, da ne dela, vleče socialo, vleče cenejši vrtec, medtem pa še partner kupuje avto za 10-15k, pa bi še s tem nategoval državo, je pač nateg vseh nas, in tega se ne sme tolerirat.

Saj ima delo. Skrbstveno delo. Psihološko in spolno teši moža, da lahko dela in ustvarja dodano vrednost. Vzgaja otroka, da bo v prihodnosti tudi šel kapitalistu za mezdnega sužnja in mu ustvarjal dodano vrednost. Zagotovo pa oko vrže tudi na staro generacijo in skrbi za njih, da kapitalistom ni treba dajati denarja za vse to.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

zuzelka ::

jeropero je izjavil:


Torej mi, vsi ostali, ki moramo plačat vrtec nategunu, ki bi prenašal okoli državo (pa verjetno kasneje še kolega, ko bo res kaka kazen).


To je tvoja moralna dolžnost. Vsem ki ne plačujejo smo dolžni priskrbeti dostojno, moralno, humano življenje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Groove ()

jeropero ::

T-h-o-r je izjavil:

jeropero je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

Če človek nima za vrtec, je naloga skupnosti, predvsem tistih, ki imajo za 100 vrtcev, da prispevajo. Res pa je, da taki bizgeci raje živijo v družbi polni introvertiranih sociopatov.


V okolju, kjer praktično ni firme, ki ne bi iskala delavcev, je naloga nezaposlenega, da si najde delo, in tudi on (v tem primeru ona) kaj prispeva družbi. (z izjemo morebitnega invalidskega ipd statusa, pa da dejansko fizično ni zmožna delat).

To, da ne dela, vleče socialo, vleče cenejši vrtec, medtem pa še partner kupuje avto za 10-15k, pa bi še s tem nategoval državo, je pač nateg vseh nas, in tega se ne sme tolerirat.

Saj ima delo. Skrbstveno delo. Psihološko in spolno teši moža, da lahko dela in ustvarja dodano vrednost. Vzgaja otroka, da bo v prihodnosti tudi šel kapitalistu za mezdnega sužnja in mu ustvarjal dodano vrednost. Zagotovo pa oko vrže tudi na staro generacijo in skrbi za njih, da kapitalistom ni treba dajati denarja za vse to.


Zakaj moramo to mi, ostali delavci, financirat? Zakaj mora Micka na minimalcu plačevat hude davke, da Metka doma "ladi jaja... jajčnike"? Zakaj mora Jožek v fabriki delat, pa vozit 10 let starega cliota, pa plačevat vrtec, medtem ko Franček prepričuje kolega, da skupaj nategneta državo?

Vsi, ki se borijo za "delavce" (npr. določena politična stranka), se bori samo za večji prenos denarja od tistih ki dejenasko delajo, k tistim, ki ne delajo. Tale tema je pa še en korak dlje, ker imamo poleg lenobe in cuzanja tujega denarja še nategovanje.

Glugy ::

Jao če ima dva avta mu pa res ne bo problem dat par evrčkov več za vrtec pa kak evro manj pri otroškem dodatku dobit. Ni to nek revež da bi rabil pomoč al pa neki. Zgleda je dost uspešen pa bi vseen rad socialne bonbončke. Men se tak nč ne smil. Je pa tak da če nate napiše avto je avto tvoj; briga te. Prodaš svoj avto in uporabljaš njegovga ki ga je nate napisal. On bi kr dal tako dragoceno premičnino nekomu zato da bi par evrčkov mesečno prihranil; je pa tud hecko en. Kaj a ti bo kej dal v zameno al kaj ? Naj ti da vsaj polovico tega kar prihrani mesečno pri državi na tvoj račun. Sam če teb plača državi pa nebi pomen da države neki ne mara on to. Ampak ja to bi znala bit davčna utaja. To se ne dela.

jeropero ::

zuzelka je izjavil:

jeropero je izjavil:


Torej mi, vsi ostali, ki moramo plačat vrtec nategunu, ki bi prenašal okoli državo (pa verjetno kasneje še kolega, ko bo res kaka kazen).


To je tvoja moralna dolžnost. Vsem ki ne plačujejo smo dolžni priskrbeti dostojno, moralno, humano življenje.


Zakaj?

T-h-o-r ::

jeropero je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

jeropero je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

Če človek nima za vrtec, je naloga skupnosti, predvsem tistih, ki imajo za 100 vrtcev, da prispevajo. Res pa je, da taki bizgeci raje živijo v družbi polni introvertiranih sociopatov.


V okolju, kjer praktično ni firme, ki ne bi iskala delavcev, je naloga nezaposlenega, da si najde delo, in tudi on (v tem primeru ona) kaj prispeva družbi. (z izjemo morebitnega invalidskega ipd statusa, pa da dejansko fizično ni zmožna delat).

To, da ne dela, vleče socialo, vleče cenejši vrtec, medtem pa še partner kupuje avto za 10-15k, pa bi še s tem nategoval državo, je pač nateg vseh nas, in tega se ne sme tolerirat.

Saj ima delo. Skrbstveno delo. Psihološko in spolno teši moža, da lahko dela in ustvarja dodano vrednost. Vzgaja otroka, da bo v prihodnosti tudi šel kapitalistu za mezdnega sužnja in mu ustvarjal dodano vrednost. Zagotovo pa oko vrže tudi na staro generacijo in skrbi za njih, da kapitalistom ni treba dajati denarja za vse to.


Zakaj moramo to mi, ostali delavci, financirat? Zakaj mora Micka na minimalcu plačevat hude davke, da Metka doma "ladi jaja... jajčnike"? Zakaj mora Jožek v fabriki delat, pa vozit 10 let starega cliota, pa plačevat vrtec, medtem ko Franček prepričuje kolega, da skupaj nategneta državo?

Vsi, ki se borijo za "delavce" (npr. določena politična stranka), se bori samo za večji prenos denarja od tistih ki dejenasko delajo, k tistim, ki ne delajo. Tale tema je pa še en korak dlje, ker imamo poleg lenobe in cuzanja tujega denarja še nategovanje.

Tako je pač pri Slovencih. Ne samo, da gredo pridno delat za 20 jurjev, da ima šef 50 jurjev profita. Hkrati še šefu financirajo vrtec, ker si je pač iznajdljivo porihtal prikaz dohodkov. Nato pa še volijo politike, ki šefu takšno početje dopuščajo.

le epic
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jeropero ::

> Tako je pač pri Slovencih. Ne samo, da gredo pridno delat za 20 jurjev, da ima šef 50 jurjev profita. Hkrati še šefu financirajo vrtec, ker si je pač iznajdljivo porihtal prikaz dohodkov. Nato pa še volijo politike, ki šefu takšno početje dopuščajo.

Šefov profit mene ne zanima. Če "iznajdljivo porihta", je to problem države (zakonodajnega dela), davkarije in sodišč (za vse te tri pa vemo, da tudi ne delajo ravno v interesu državljanov)... v optimalnem svetu bi bile zakonske luknje porihtane, kršitelji pa v zaporu. Seveda pa to ni v interesu tistih, ki te luknje koristijo, in se deloma prekrivajo s skupino zgoraj naštetih ljudi (državnih "ustanov").

T-h-o-r ::

Čakaj, šefov profit (ki si ga ustvaril ti in tebi podobni luzerji s svojim trdim delom) ni tvoj problem - torej tvoje financiranje vrtca za njegove otroke in njihove dodatke ni tvoj problem. Ampak tvoje financiranje vrtca za drugega tebi podobnega luzerja, ki ima šefa istega kova kot ti, pa ti je problem? :))
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

zuzelka ::

jeropero je izjavil:

zuzelka je izjavil:

jeropero je izjavil:


Torej mi, vsi ostali, ki moramo plačat vrtec nategunu, ki bi prenašal okoli državo (pa verjetno kasneje še kolega, ko bo res kaka kazen).


To je tvoja moralna dolžnost. Vsem ki ne plačujejo smo dolžni priskrbeti dostojno, moralno, humano življenje.


Zakaj?


Wow, kako misliš zakaj? A si Naci?

Kolonializem, holokavst, rasizem, suženjstvo, genocid indijancov, homofobija, globalno segrevanje, patriarhija... A rabiš še več?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Groove ()

jeropero ::

T-h-o-r je izjavil:

Čakaj, šefov profit ni tvoj problem - torej tvoje financiranje vrtca za njegove otroke in njihove dodatke ni tvoj problem. Ampak tvoje financiranje vrtca za drugega tebi podobnega luzerja, ki ima šefa istega kova kot ti, pa ti je problem? :))


Jaz prodam svojih 8 ur na dan za X denarja. A je šef naredil profit, ali pa ne, se ne sekiram. Naj plača svoje procente davka, z ostalim pa financira ostale... pa četudi gradbenike, ki mu zidajo bazen. Če ima pa denar za bazen (in država opravi svoje delo pobiranja davkov), je pa plačal kar nekaj otrokom vrtec, oz. prispeval dovolj državi.

Ja, luzer iz te teme je pa pač luzer, ker ne prispeva družbi nič, oz verjetno celo dela hud minus.

T-h-o-r ::

jeropero je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

Čakaj, šefov profit ni tvoj problem - torej tvoje financiranje vrtca za njegove otroke in njihove dodatke ni tvoj problem. Ampak tvoje financiranje vrtca za drugega tebi podobnega luzerja, ki ima šefa istega kova kot ti, pa ti je problem? :))


Jaz prodam svojih 8 ur na dan za X denarja. A je šef naredil profit, ali pa ne, se ne sekiram. Naj plača svoje procente davka, z ostalim pa financira ostale... pa četudi gradbenike, ki mu zidajo bazen. Če ima pa denar za bazen (in država opravi svoje delo pobiranja davkov), je pa plačal kar nekaj otrokom vrtec, oz. prispeval dovolj državi.

Ja, luzer iz te teme je pa pač luzer, ker ne prispeva družbi nič, oz verjetno celo dela hud minus.

Ne prodaš svojih 8 ur, ampak svojo sposobnost za delo za 8 ur za fiksen denar. Pa če boš v teh osmih urah ustvaril cirka za svojo plačo ali pa stokrat več.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jeropero ::

> Wow, kako misliš zakaj? A si Naci?

Čakaj... imaš hofer/lidl/acroni/milijon razičnih firm, ki iščejo delavce... Imaš nekoga, ki (predvidevam da) je sposoben dela, a se mu (ji v tem primeru) ne da delat. In tisti, ki delajo, naj pač dajo svoj denar lenuhom?



> Kolonializem, holokavst, rasizem, suženjstvo, genocid indijancov, homofobija, globalno segrevanje, patriarhija... A rabiš še več?


Mal še fali

ejresnevem ::

T-h-o-r je izjavil:

Ne prodaš svojih 8 ur, ampak svojo sposobnost za delo za 8 ur za fiksen denar. Pa če boš v teh osmih urah ustvaril cirka za svojo plačo ali pa stokrat več.

Ja, točno tako je to, marsikdo je vesel, da je vsaj tako, ker pač niso vsi tako prodorni kot ti.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Porodniška

Oddelek: Loža
173582 (1823) 8ipsy
»

izračun cene za vrtec

Oddelek: Loža
185183 (4408) cebelar123

Zasebni vrtci? Hvala, ne!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12217295 (15147) jype
»

Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15629722 (23490) krneki0001

Varčevanje in dražje plačilo vrtca

Oddelek: Loža
4816304 (15497) Utk

Več podobnih tem