» »

Stropni ventilator - pozimi

Stropni ventilator - pozimi

hafo123 ::

Ali ima kdo izkušnje z uporabo stropnega ventilatorja pozimi ko je nastavljen, da potiska topel zrak proti tlom?
Ali se stanovanje bolj enakomerno segreva oz. ima bolj enakomerno razporejeno temperaturo strop/tla?

korenje3 ::

Stropni ventilatorji so za hlajenje, ne pa za potiskanje toplega zraka k tlom.
To da ti pozimi piha zrak v glavo, čeprav "topel", zna biti zelo nevarno saj se zna zgoditi da dobiš pljučnico.
Zato imajo recimo stenske klime ionizatorje, ki uničujejo bakterije in viruse.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PgSurfer ()

hafo123 ::

Ventialtorji so tudi za potiskanje (mešanje) toplega zraka. Večina ventilatorjev, ki sem jih gledal imajo dve funkciji - tudi kontra vrtenje za potiskanje zraka k tlom.
Ventilator bi deloval ko nas ni v prostoru.

starfotr ::

Ventilator nikoli ne hladi prostora. Kvačjemu ga z delovanjem se dodatno segreva.

BladE_ ::

Jaz imam čisto navaden ventilator, ki se obrača levo/desno, obrnjen na glavo in montiran pri stropu, da vsako uro za 5min razpiha zrak... V njemu je en Sonoff, ki "dela" vse... Je pa ravno to, ko ni nikogar ali pa ležiš na kavču in spodaj "zmanjka" toplote :D
Akcija - Reakcija

hafo123 ::

BladE_ je izjavil:

Jaz imam čisto navaden ventilator, ki se obrača levo/desno, obrnjen na glavo in montiran pri stropu, da vsako uro za 5min razpiha zrak... V njemu je en Sonoff, ki "dela" vse... Je pa ravno to, ko ni nikogar ali pa ležiš na kavču in spodaj "zmanjka" toplote :D


Se pravi je stvar uporabna oz. je učinek. Tudi sam imam kar nekaj sonoff naprav tako, da bi isto naredil tudi jaz - avtomatizacijo vklopa/izklopa.

korenje3 ::

starfotr je izjavil:

Ventilator nikoli ne hladi prostora. Kvačjemu ga z delovanjem se dodatno segreva.


s prisilnim pihanjem zraka čez kožo se odvede toplota iz telesa. to je prisilna konvekcija.
je pa res da motor ventilatorja segreva zrak.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

BladE_ ::

hafo123 je izjavil:

Se pravi je stvar uporabna oz. je učinek. Tudi sam imam kar nekaj sonoff naprav tako, da bi isto naredil tudi jaz - avtomatizacijo vklopa/izklopa.


Ne vem koliko se pozna ampak imam občutek, da je prostor bolj enakomerno ogret... Sonoff ima edino "glup" timer oziroma loop in recimo ponoči ravno tako ponavlja ta enourni loop...
Akcija - Reakcija

hafo123 ::

BladE_ je izjavil:

hafo123 je izjavil:

Se pravi je stvar uporabna oz. je učinek. Tudi sam imam kar nekaj sonoff naprav tako, da bi isto naredil tudi jaz - avtomatizacijo vklopa/izklopa.


Ne vem koliko se pozna ampak imam občutek, da je prostor bolj enakomerno ogret... Sonoff ima edino "glup" timer oziroma loop in recimo ponoči ravno tako ponavlja ta enourni loop...


Sam imam Sonoff stikala v kombinaciji z Smartthings hubom, in sem jim naložil tudi custom firmware tako , da imam popolno kontrolo nad njimi in potem ne bi ponoči deloval.

DamijanD ::

korenje3 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ventilator nikoli ne hladi prostora. Kvačjemu ga z delovanjem se dodatno segreva.


s prisilnim pihanjem zraka čez kožo se odvede toplota iz telesa. to je prisilna konvekcija.
je pa res da motor ventilatorja segreva zrak.

Ampak to si opisal učinek na telesu. Sam prostor se pa s tem nič ne ohladi...

bf4ed ::

korenje3 je izjavil:

Stropni ventilatorji so za hlajenje, ne pa za potiskanje toplega zraka k tlom.
To da ti pozimi piha zrak v glavo, čeprav "topel", zna biti zelo nevarno saj se zna zgoditi da dobiš pljučnico.
Zato imajo recimo stenske klime ionizatorje, ki uničujejo bakterije in viruse.


Poleti so namenjeni da dvigajo hladen zrak gor, pozimi da potiskajo topel zrak dol.
Večina jih napačno uporablja, poleti da piha dol.

Zna kdo kako stran kje bi našel kake lepše od tistih v bau bau. Vsi so neki grdi pa z lučmi. To me rabim.

korenje3 ::

DamijanD je izjavil:

korenje3 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ventilator nikoli ne hladi prostora. Kvačjemu ga z delovanjem se dodatno segreva.


s prisilnim pihanjem zraka čez kožo se odvede toplota iz telesa. to je prisilna konvekcija.
je pa res da motor ventilatorja segreva zrak.

Ampak to si opisal učinek na telesu. Sam prostor se pa s tem nič ne ohladi...


Pisal sem o hlajenju telesa, ne prostora.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

m0LN4r ::

Hodite goli naokoli in stojite direkt pod ventilatorjem, kako obcutljivi ste?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

T-h-o-r ::

korenje3 je izjavil:

Stropni ventilatorji so za hlajenje, ne pa za potiskanje toplega zraka k tlom.
To da ti pozimi piha zrak v glavo, čeprav "topel", zna biti zelo nevarno saj se zna zgoditi da dobiš pljučnico.
Zato imajo recimo stenske klime ionizatorje, ki uničujejo bakterije in viruse.

kaj ima pa piš zraka veze s pljučnico
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

borisk ::

V visokuh prostorih so nekaj nujnega. Pri nas jih imamo v proizvodnji, če ne stojiš točno pod njim in ne počakaš sekundo dve, sploh ne opaziž da si pod njim.

BladE_ ::

V uporabi doma je point, da na vsake toliko razpiha zrak in tistih nekaj minut sapice resnično ne škodi...
Akcija - Reakcija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lokalni Rekuperator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10223648 (3024) edi123
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830452 (24614) BorutK-73
»

klimatska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
414656 (3429) Pyr0Beast
»

Plamen (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18214233 (10956) CaqKa
»

ventilatorji v omari

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172667 (2042) Pyr0Beast

Več podobnih tem