» »

Koliko vode in tekocine na dan?

Koliko vode in tekocine na dan?

«
1
2

m0LN4r ::

Zanima me sledece, priblizno koliko vode spijete na dan in priblizno koliko pijac zauzijete na dan, ter kaksen imate slog zivljenja.

Primer:
Jaz spijem podnevi dva kozarca vode, zvecer ca. dva kozarca in ponoci se en kozarec. Priblizno nanese na nekje med 1,5 Litra na dan pozimi, poleti ca. 2 Litra.
Dodatne tekocine pa cirka pol litra kave.
So dnevi ko spijem manj in dnevi ko vec.

Slog zivljenja, neprestano hodim vsaj 8 ur na dan na sihtu in povprecno vsaj pol ure dnevne telovadbe.

Jaz sem mnenja, da spijem malo premalo, ampak enostavno ne cutim zeje oz. se tezko prisilim, ce mi ni treba. Seveda na kakem partiju ni problema ruknt sixpack ali vec piva.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

PS:
Ko pijem, ruknem cel kozarc takoj. Imam pa veliko sodelavcev, ki imajo pri sebi liter pa pol flaso vode in nonstop delajo majhne pozirke. Enako velja za mojo partnerko. Ona si natoci kozarec vode in ga pije pocasi, en pozirk za drugim tudi po kako urco dve, ko je doma in potem naslednji kozarec.
Jaz si pa pac ruknem pol litra naenkrat in pol sem dober za neki cajta.

Kaj je zdaj po vasem mnenju boljse?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bluefish ::

Evolucija je razvila en super mehanizem, ki se imenuje žeja. Floskule o tem, da je potrebno spiti x litrov dnevno, ker se drugače spremeniš v prah, so pač le to, floskule.

šernk ::

Glavno je da piješ dovolj, koliko je odvisno od človeka do človeka. Dnevno pa moraš vnesti nekje 2-2,5l tekočine vsaj.

osebno spijem med 2 in 3 litri dnevno, ampak pod 2 litra skoraj ne pridem. V službi imam 0,75l flaško in jo napolnim 2x dnevno - izključno voda.

doma spijem še mešanico 8dcl vode + 2dcl 100% juica. To so povprečni dnevi brez aktivnosti. Ob nizki aktivnosti (fitnes...)dodatne cca 0,5l vode na uro). Ob višji aktivnosti (kolesarjenje poleti) dodatene cca 1l vode na uro. V 80% pijem izključno navadno vodo. Po dveh urah in pol kolesarjenja poleti pridem tako na cilj popolnoma hidriran, če spijem manj začne telo pa trpeti.

@bluefish: v prah se spremeniš ali piješ ali ne, dovolj pitja pa pomaga prečiščevati telo (niža krvni tlak, izloča strupe,...). Osebno pijem preden sem žejen, ker če pijem ko sem žejen že čutim posledice v glavi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Horas ::

vsekako delaš narobe da spiješ na eks. tapametni imajo flaše s seboj in pijejo po požirkih. faktor je tudi telesna teža. večja ko je več potrebuješ in več kot poješ več potrebuješ vode. 1.5 litra na dan je zelo premalo za odraslega moškega.

kave in raznih sladkanih pijač ne štej zraven!

gre se za tekočino ki pomaga pri vsem kar se tiče telesnega organizma, jetra, ledvice, srce, ožilje, možgani,... z vodo dovajamo v kri tudi kisik.

m0LN4r ::

bluefish je izjavil:

Evolucija je razvila en super mehanizem, ki se imenuje žeja. Floskule o tem, da je potrebno spiti x litrov dnevno, ker se drugače spremeniš v prah, so pač le to, floskule.

A velja to tudi v primeru, ko recejo da ima povecana kolicina uzite tekocine pozitiven ucinek na lubrikacijo sklepov, ciscenje ledvic, medvretencnih ploscic, kozo in se kaj drugega na dolgi rok, kar sem pozabil.

Jaz sem prakticno zelo redko zejen. So dnevi, ko si zjutraj spijem kavo in sele zvecer ob osmih pomislim, da danes razen te ene kave nic drugega nisem pil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Horas ::

m0LN4r je izjavil:

bluefish je izjavil:

Evolucija je razvila en super mehanizem, ki se imenuje žeja. Floskule o tem, da je potrebno spiti x litrov dnevno, ker se drugače spremeniš v prah, so pač le to, floskule.

A velja to tudi v primeru, ko recejo da ima povecana kolicina uzite tekocine pozitiven ucinek na lubrikacijo sklepov, ciscenje ledvic, medvretencnih ploscic, kozo in se kaj drugega na dolgi rok, kar sem pozabil.

Jaz sem prakticno zelo redko zejen. So dnevi, ko si zjutraj spijem kavo in sele zvecer ob osmih pomislim, da danes razen te ene kave nic drugega nisem pil.


če nimaš po celodnevnem neuživanju vode nobenih glavobolov in drugih občutkov utrujenosti, morš bit en fenomen!

m0LN4r ::

Horas je izjavil:

vsekako delaš narobe da spiješ na eks. tapametni imajo flaše s seboj in pijejo po požirkih. faktor je tudi telesna teža. večja ko je več potrebuješ in več kot poješ več potrebuješ vode. 1.5 litra na dan je zelo premalo za odraslega moškega.

kave in raznih sladkanih pijač ne štej zraven!

gre se za tekočino ki pomaga pri vsem kar se tiče telesnega organizma, jetra, ledvice, srce, ožilje, možgani,... z vodo dovajamo v kri tudi kisik.

Kako pa vem, da je premalo? Ker ta kolicina me spremlja ze cez leta in leta in nekako ne vidim, da bi me skup vleklo ali imel infarkt.
Tudi ce grem na kolo ali sport, komot zdzim brez pijace. Sem takorekoc edini, ki v fitnesu trenira brez flase.

Pred tekom, rabim vsaj pol ure prej spit nekaj, ker ce pijem vmes ali tik pred tem, sploh ne morem tect, ker mi je postane "tezko" v trebuhu ali kako naj povem, seveda po aktivnosti ni problem spit nekaj, ampak tudi ne takoj.
Recimo po eni uri kolesarjenja, rabim ca, 15-20 minut, da se umirim, da lahko normalno spijem nekaj.

Horas je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

bluefish je izjavil:

Evolucija je razvila en super mehanizem, ki se imenuje žeja. Floskule o tem, da je potrebno spiti x litrov dnevno, ker se drugače spremeniš v prah, so pač le to, floskule.

A velja to tudi v primeru, ko recejo da ima povecana kolicina uzite tekocine pozitiven ucinek na lubrikacijo sklepov, ciscenje ledvic, medvretencnih ploscic, kozo in se kaj drugega na dolgi rok, kar sem pozabil.

Jaz sem prakticno zelo redko zejen. So dnevi, ko si zjutraj spijem kavo in sele zvecer ob osmih pomislim, da danes razen te ene kave nic drugega nisem pil.


če nimaš po celodnevnem neuživanju vode nobenih glavobolov in drugih občutkov utrujenosti, morš bit en fenomen!

Res ne. Glava me boli samo po kaki zurki, drugace pa nikoli. Enako velja za utrujenost.
Res pa je, da ne delam zunaj na 30+ in zgocem soncu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Horas ::

sej pravim nekak fenomen si potem :)

zaužiješ premalo soli iz hrane.

druga stvar je da imaš počasen metabolizem kolilor razberem iz tvojega posta.
jaz recimo lahko pred treningom cca 1h, pojem al riž+piščanca ali čokolešnik+whey+ovseni pa bom lahko normalno treniral in vmes spil kake pol litra vode. po treningu pa šejk takoj, čez 40-50min pa še meso+riž bp.

drugače se da natrenirat to. počasi zvišuješ količino vode in hrane. in se telo navadi

Ganon ::

Pitje vode je v zadnjih letih postala prava obsesija. V službi se kup ljudi kar naprej naceja z vodo, vsakih pet minut imajo plastenko v roki. Včasih smo pili, ko smo bili žejni, pa ni nihče umrl. Ljudem se je zmešalo.

jocoj ::

Ganon je izjavil:

Pitje vode je v zadnjih letih postala prava obsesija. V službi se kup ljudi kar naprej naceja z vodo, vsakih pet minut imajo plastenko v roki. Včasih smo pili, ko smo bili žejni, pa ni nihče umrl. Ljudem se je zmešalo.
Word.

Piješ, kolikor rabiš tako, da ne poslušat razne floskole zgoraj, da je 1.5l premalo in da je treba piti po požirkih. Na kraj pameti mi ne pride, da bi cel dan cuzal postano vodo iz flaške. Natočiš kozarec ali dva in rukneš. Najraje pa pijem direkt izpod pipe.

m0LN4r ::

Ja sej to je ta druga skrajnost, ki jo opazam na sithu. Folk spije sigurno 2x vec kot jaz, je pol manj aktiven in hodijo scat vsake dve uri.

Jaz vem, da poleti rabim res 2x vec tekocine, zdaj pozimi pa ne. Oni pa nonstop isto, pa ce je 30+ in se gibajo ali pa 20 stopinj in cel dan sedijo nima veze.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nsa_ag3nt ::

bluefish je izjavil:

Evolucija je razvila en super mehanizem, ki se imenuje žeja. Floskule o tem, da je potrebno spiti x litrov dnevno, ker se drugače spremeniš v prah, so pač le to, floskule.

Ko začutiš žejo je že prepozno.

Koliko vode na dan je odvisno od tega kje si in kaj počneš.Minimum naj bi bil 2l.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

bluefish ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Ko začutiš žejo je že prepozno.
Prepozno za kaj?

nsa_ag3nt ::

Takrat si že dehidriral.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

IL_DIAVOLO ::

Po potrebi.

Poleti tudi 2l+, zdaj pa se liter ne. Med treningom itak pol litra fix.

Spijem tudi ogromno mleka, alkohola in ostalih pijač ne pijem.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

bluefish je izjavil:

Evolucija je razvila en super mehanizem, ki se imenuje žeja. Floskule o tem, da je potrebno spiti x litrov dnevno, ker se drugače spremeniš v prah, so pač le to, floskule.


Ni res, žeja te ne matra toliko, kot je potrebno, lahko ti pride v navado, da sploh nič ne piješ nikoli, kot npr moj stric. Se moraš kar mau zavestno prisilit, da piješ.

Po moje je bolje delati male požirke cel dan.

Ganon ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Ko začutiš žejo je že prepozno.


nsa_ag3nt je izjavil:

Takrat si že dehidriral.


O moj bog, spet deja-vu. N-tič. Eno in isto poslušam od ljudi, ki se dnevno nacejajo z vodo. Ta mit je bil že zdavnaj ovržen. Dobro vam mediji perejo možgane.

kuall ::

Tudi če je mit je piti vodo in scati kar velik užitek, tako da vsaj uživaš. Škodit pa tudi ne more.
Je pa prav možno, da je mit/vraževerje, se strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

mailer ::

bluefish je izjavil:

Evolucija je razvila en super mehanizem, ki se imenuje žeja. Floskule o tem, da je potrebno spiti x litrov dnevno, ker se drugače spremeniš v prah, so pač le to, floskule.
Ni res. Sam imam okvarjen receptor za žejo in recimo včeraj sem spil samo 0,2 litra vode čez dan. Moral bi jo vsaj 1,5 litra. Kaj to pomeni za jetra, ledvice in ostale notranje organe ti ne rabim razlagat. Danes sem pojedel samo krožnik juhe, drugih tekočin nisem zaužil.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

bluefish ::

mailer je izjavil:

Ni res. Sam imam okvarjen receptor za žejo ...
Menda ni potrebno v drobnem tisku navajati, da predpostavljamo zdravega človeka.

Cruz ::

Ko vstanem spijem vsaj 0,2 l. Zdaj zjutraj spijem še en čaj, to je 0,3 l. Če grem v fitnes, tekom vadbe vedno spijem 1 l vode in po vadbi še 0,25 l sojinega mleka(prva dva tedna mi ni bilo ravno všeč, zdaj pa sem se že navadil. poskusil sem še riževo, tisto pa mi je ogabno) - protein shake. Imam 4 obroke, po/med vsakim spijem vsaj 0,2 l vode. Še kakšna situacija vmes, recimo še 0,5 l vode. Pred spanjem 0,2 l.

Vse skupaj cca 3,25 l.

To je trenutno povprečno stanje.

mailer ::

Glede na to, da sem bil v 4 letih v trenutni službi najmanj na bolniški, samo 1 dan pa še to zaradi operacije zoba še vedno spadam med zdrave ljudi.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Ganon ::

mailer je izjavil:

Glede na to, da sem bil v 4 letih v trenutni službi najmanj na bolniški, samo 1 dan pa še to zaradi operacije zoba še vedno spadam med zdrave ljudi.


Zdrav človek ima brezhibno delujoč "receptor za žejo".

Skylord ::

Horas je izjavil:



če nimaš po celodnevnem neuživanju vode nobenih glavobolov in drugih občutkov utrujenosti, morš bit en fenomen!

A dej nehi no. Kakšne traparije no.
Očitno poznam veliko fenomenov.

jocoj je izjavil:

Ganon je izjavil:

Pitje vode je v zadnjih letih postala prava obsesija. V službi se kup ljudi kar naprej naceja z vodo, vsakih pet minut imajo plastenko v roki. Včasih smo pili, ko smo bili žejni, pa ni nihče umrl. Ljudem se je zmešalo.
Word.

Piješ, kolikor rabiš tako, da ne poslušat razne floskole zgoraj, da je 1.5l premalo in da je treba piti po požirkih. Na kraj pameti mi ne pride, da bi cel dan cuzal postano vodo iz flaške. Natočiš kozarec ali dva in rukneš. Najraje pa pijem direkt izpod pipe.

+1
Vode sploh ne pijem.
Pijem čaje, sokove in vse ostalo, same vode sploh ne pijem, pa nimam nobenih glavobolov, utujenosti... pa sem že kar v letih tako da bi se to slej ko prej pokazalo.
Tako da ja, floskole.
Posebej pa da bi pil cel dam staro postano vodo, če že frišna. Zdej ispod pipe je spet vprašanje kje.

Glugy ::

Mislm da jih je večina na dveh ekstremih: al ogromn vode spije al pa čist malo / premalo.

Xserces ::

osebno spijem cca 3-5l vode na dan. Vcasih samo na sihtu 3-4l. Odvisno tudi od letnega časa. Tako da povprečno okoli 4l dnevno. Se pa ne nacejam... pijem ker sem žejen.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

IL_DIAVOLO ::

Cruz je izjavil:

Ko vstanem spijem vsaj 0,2 l. Zdaj zjutraj spijem še en čaj, to je 0,3 l. Če grem v fitnes, tekom vadbe vedno spijem 1 l vode in po vadbi še 0,25 l sojinega mleka(prva dva tedna mi ni bilo ravno všeč, zdaj pa sem se že navadil. poskusil sem še riževo, tisto pa mi je ogabno) - protein shake. Imam 4 obroke, po/med vsakim spijem vsaj 0,2 l vode. Še kakšna situacija vmes, recimo še 0,5 l vode. Pred spanjem 0,2 l.

Vse skupaj cca 3,25 l.

To je trenutno povprečno stanje.


To je napijavanje.

FormerUser ::

Priporoča se vnos 1 litra vode na 25 kg telesne mase. Zjutraj, po razstrupitvi ustne votline, malo več, do 0,5 l na enkrat, potem pa enakomerno pitje čez dan, razen direktno po obrokih, cca. 20-30 minut, in ne kasneje kot cca. 2 uri pred spanjem, da imaš ponoči mir.

starfotr ::

bluefish je izjavil:

Evolucija je razvila en super mehanizem, ki se imenuje žeja. Floskule o tem, da je potrebno spiti x litrov dnevno, ker se drugače spremeniš v prah, so pač le to, floskule.


Se strinjam. Samo eni pijejo res premalo in potem so razni ledvični kamni, glavoboli ipd.

mojsterleo ::

Vsekakor pitje nesladkane tekočine zelo koristi.
Jaz popijem okrog 3l vode na dan, poleg tega pa še razne čaje in gazirane pijače brez sladkorja. Vse skupaj redno nanese po 5l na dan. Poleti in kadar fizično delam tudi po 6l tekočine in več.

Učinki se mi zdijo dobri. Poleg tega da se zmanjša občutek lakote, pomaga tudi pri zniževanju telesne teže z odvajanjem strupov iz sistema. Je pa pri pitju velikih količin vode treba poskrbeti za ustrezen vnos elektrolitov.

Ganon ::

6 litrov in več tekočine dnevno, da se zniža telesna teža in da se odplaknejo strupi. Kaj berem! :))

Vazelin ::

Nekateri ste obsedeni s to vodo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

destroyer2k ::

Za tiste ki veliko pijejo, ker pač članki tako pravijo.

Cruz ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Cruz je izjavil:

Ko vstanem spijem vsaj 0,2 l. Zdaj zjutraj spijem še en čaj, to je 0,3 l. Če grem v fitnes, tekom vadbe vedno spijem 1 l vode in po vadbi še 0,25 l sojinega mleka(prva dva tedna mi ni bilo ravno všeč, zdaj pa sem se že navadil. poskusil sem še riževo, tisto pa mi je ogabno) - protein shake. Imam 4 obroke, po/med vsakim spijem vsaj 0,2 l vode. Še kakšna situacija vmes, recimo še 0,5 l vode. Pred spanjem 0,2 l.

Vse skupaj cca 3,25 l.

To je trenutno povprečno stanje.


To je napijavanje.
Mogoče. Načeloma ne pazim na vodo(razen pred spanjem in protein shake), pijem ko sem žejen. Urin izgleda v redu, če koga zanima. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

jest10 ::

0,5 - 5 L Odvisno kaj in kje počnem

kuall ::

jest enako kot jest

jype ::

Največ 20 litrov v 24 urah, najmanj 0. Brez občutnih posledic preživel oboje.

Smurf ::

jype je izjavil:

Največ 20 litrov v 24 urah, najmanj 0. Brez občutnih posledic preživel oboje.

0 ker si dobil tekocino intravenozno?

nsa_ag3nt ::

jype je izjavil:

Največ 20 litrov v 24 urah, najmanj 0. Brez občutnih posledic preživel oboje.

Pri 20 l vode na dan bodo problem manjkajoči elektroliti (in še kaj).
https://www.cbsnews.com/news/georgia-te...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Grelnik vode ima 1.7L toliko spijemo na dan čaja brez sladkorja, hibiskus z limono to je za 3 osebe, koliko vsak spije nevem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

jype ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Pri 20 l vode na dan bodo problem manjkajoči elektroliti (in še kaj).
Če bi pil samo vodo, vsekakor.

Smurf je izjavil:

0 ker si dobil tekocino intravenozno?
Ne, žejen sem bil, pa ni bilo pitne vode na voljo.

Mato989 ::

V službi spijem vsak dan vsaj 1,5litra... zjutraj ko se zbudim vsaj 0.3l in potem še popoldan cca 0,5-1l.... poleti pa še več ker grem na kolo, ven ipd...


Sladkanih pijač praktično več ne pijem sokovi ipd... samo še voda, čaj, in kaj alkoholnega občasno... aja pa včasih zapaše malo mleka!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pegasus ::

FormerUser je izjavil:

Priporoča se vnos 1 litra vode na 25 kg telesne mase.
Zanimivo, kdo to priporoča in kako so prišli do te številke? Ker sem do podobne številke prišel tudi sam.

Mato989 ::

liter na 25kg mi je malo dosti... pol bi moral sam spit skoraj 4 litre, to pa definitivno ne, razen ob poletnih dnevih ko sem aktiven zunaj...

0,75l na 25kg bi bilo bolj logično po moje... kar znese pol nekje 3 litre za 100kilskega moškega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Tu v te številki je še voda v hrani (juhe in vsa ostala, "ne suha" hrana).

Bistven podatek je vsa zaužita tekočina in ne tekočina samo za pitje.

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Tu v te številki je še voda v hrani (juhe in vsa ostala, "ne suha" hrana).

Bistven podatek je vsa zaužita tekočina in ne tekočina samo za pitje.


Če ne ješ juh(kot recimo jaz ne) potem težko dobiš kaj dosti vode iz druge hrane, razen morda iz vložene...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

rabelj5 ::

zjutraj - 4dl čaja, kosilo - 3dl juhe, popoldan - 8dl čaja, sedaj 5dl vode, skupaj 2l pa verjetno bo še kakih 0.75l

Pika na i ::

Ganon je izjavil:

6 litrov in več tekočine dnevno, da se zniža telesna teža in da se odplaknejo strupi. Kaj berem! :))

Debate prvošolčkov.

modelno1 ::

Baje bi moral spiti toliko, da proizvedeš 1,5 L urina na dan. V mirovanju z dihanjem in bazalnim potenju izgubiš pol litra vode, torej moraš na dan spiti vsaj 2 litra, odvisno pač od osebe, aktivnosti itd.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filtri za vodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721421 (9898) denabiker
»

Kofeinske tablete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6211579 (10132) imagodei
»

Pijem preveč vode ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5012499 (9728) negotiator
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037436 (27841) CleanPower
»

Nova anketa

Oddelek: Novice / Ankete
407053 (6429) Berserker

Več podobnih tem