» »

Pijem preveč vode ?

Pijem preveč vode ?

«
1
2

Unknown_001 ::

Naj vam razložim situacijo

Malo me je danes zrukalo. Zjutraj eno budnico na budilki, potem sklece in kar na enkrat slabost (lakota in žeja) + par musklfibrov od včeraj. Ok, grem in vidim, da mi je ostalo še okol 2,5dl vode v flaši od včeraj in ruknem na ex. Potem pa še en orng fruštek in kasneje spet pit... In seveda zarad vode je treba tudi urinirat it. Potem pa se zamislim, e madonca, da nisem jst slučajno diabetesa staknil, ampak pol sem pogruntal da to ne more bit to in spoznal nkaj čisto drugega. No kaj je fora, odkar se redno ukvarjam s treniranjem telesa sem se navadil predvsem ogromno jest, sploh pa pit. Med treningom v povprečju spijem malo več kot liter vode. Pred spanjem dva kozarca in potem zjutraj še ena ogromna šalca čaja.

Sedaj pa razsvetljenje, zakaj sem današnji jutrnji dogodek tako opisal. Namreč spoznal sem, da sem se začel kar podzavestno nacejat z vodo in jesti. S kilami in podobnim seveda nimam problemov ampak glede na to kako korenito sem spremenil režim prehranjevanja in pitja sem malo v skrbeh če mi lahko to škodi. Najem se čisto vedno do polnega in hkrati popijem ogromno vode. Tudi če ne čutim žeje lahko vase zlijem tudi pol litra pa še kaj vodenega lahko pol pojem, seveda se mi kasneje lepo spahuje in tudi napetost v trebuhu se pojavi ampak ni takšna da ne bi mogel več pit. Sumim tudi da se mi je razvlekel želodec in da sem že prešel v skrajnost, ker sedaj res pijem tudi ko nimam potrebe samo da je kaka flaša al pa kozarc zraven pa da se spomnim pit :(.
Ima kdo podoben problem? Zna bit nevarno da toliko pijem ali je to v redu ?:|

Že vnaprej hvala za odgovore
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Nehaj tolk pit. Normalno je, da so med potenjem potrebe po vodi večje, ne pa kar na zalogo tega počet. Če nisi žejen in nisi sredi intenzivnega treninga, potem ne pij.

šernk ::

Odrasel človek naj bi za normalno delovanje organizma popil v povprečju od 2 do 2, 5 litra vode na dan. (35 ml vode na kilogram telesne teže).


poleti tudi več, sploh če si aktiven. Glede na moje izkušnje precej ljudi pije premalo kot pa preveč. Jaz dnevno že nekaj let spijem verjetno vsaj 2 litra na dan, poleti se pa ta številka dvigne včasih tudi v 4 do 5 litrov. Pač če si cel dan fizično aktiven boš v tistih parih urah mimogrede spil 2-3 litre. Pa nimam potrjeno nobene bolezni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Nehaj tolk pit. Normalno je, da so med potenjem potrebe po vodi večje, ne pa kar na zalogo tega počet. Če nisi žejen in nisi sredi intenzivnega treninga, potem ne pij.


Se trudim ampak vačsih kar podzavestno kozarec v roke primem :( Med treningi pa tudi mislim da že pretiravam, ker ne popijem večinoma zaradi dehidracije ampak ker mi paše. Tole z vodo bolj pogosto pit se mi je začelo odkar sem se parkrat skozlal na veceju ker sem ves žejen šel telovadit in mislim da nekak preventivno iz podzavesti preskrbim z mal preveč kokr nucam.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

RejZoR ::

Morte upoštevat, da se vodo dobi tu s sadjem in zelenjavo. Če poješ velik slednjega nikjer ne piše, da moraš še vedno spit tolk vode. Sploh pa je hecen folk, ki se neki sili z nekimi strogimi režimi. Pač piješ ko rataš žejen, ješ ko rataš lačen. Ne pa neki rituali ob točno določenih urah, bog ne daj, da bi jedu zvečer ker se pol baje ful zrediš in če ne spiješ 2 rezervarja vode boš zdehidriral kot meduza na soncu. Pismo no, ničesar nam ne manjka (je vedno vse dostopno v taki ali drugačni obliki), pač konzumiraš ko začutiš potrebo ane.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Matek ::

RejZoR je izjavil:

Morte upoštevat, da se vodo dobi tu s sadjem in zelenjavo. Če poješ velik slednjega nikjer ne piše, da moraš še vedno spit tolk vode. Sploh pa je hecen folk, ki se neki sili z nekimi strogimi režimi. Pač piješ ko rataš žejen, ješ ko rataš lačen. Ne pa neki rituali ob točno določenih urah, bog ne daj, da bi jedu zvečer ker se pol baje ful zrediš in če ne spiješ 2 rezervarja vode boš zdehidriral kot meduza na soncu. Pismo no, ničesar nam ne manjka (je vedno vse dostopno v taki ali drugačni obliki), pač konzumiraš ko začutiš potrebo ane.
Problem je, da ti mehanizmi niso vedno 100% zanesljivi in da menda dosti ljudi zamenjuje žejo z lakoto.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

šernk ::

Če poješ velik slednjega nikjer ne piše, da moraš še vedno spit tolk vode. Sploh pa je hecen folk, ki se neki sili z nekimi strogimi režimi. Pač piješ ko rataš žejen, ješ ko rataš lačen.


hja jaz večerno lakoto zamenjam s tiste pol litra vode, drugače bi najbrž imel že 30kg več.

ne vem opisano se mi ne zdi pretirano. Glede na opisano spije zjutraj 3dcl, med treningom 1 liter zvečer 3dcl, kar znese dobrega 1,5 litra. Torej je za čez dan še cel liter fore za povprečnega človeka in vsaj liter in pol za nekoga, ki se resneje ukvarja s treningom. Če ješ precej sadja ne boš na pitje niti pomislil, saj te sadje popolnoma nabaše, z ostalo hrano pa spet vneseš le kakšen liter vode dnevno. Bolj se mi dozdeva da je problem v razporeditvi pitja. Ker če ti podzavestno vsako uro spiješ 1dcl vode jo boš spil konec dneva skoraj enako kot če na vsakih 7ur ure spiješ 1 liter vode vode. Če pa vsako uro spiješ pol litra pol je pa lahko kak problem. Prehidriranost pa ponavadi najprej opaziš na WCju ko si na vsake 30 minut ali manj tam.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Ganon ::

jype je izjavil:

Če nisi žejen, potem ne pij.


Ti veš, kdaj človek občuti žejo? No, ne veš.

jype ::

Ganon> Ti veš, kdaj človek občuti žejo? No, ne veš.

Pritožuje se nad slabostjo zaradi preveč nalivanja z vodo - očitno je, da bo to smiseln prvi korak.

Glugy ::

Piješ tok vode kot jo rabiš. Ko ti zapaše jo spiješ. Če boš preveč vode pil boš to vedel ker ti ne bo pasal je tok pit. Normalno je da če si športno aktivn da tok spiješ. Več pa po mojem ješ zato ker če velik piješ morš hitrej nadomeščat minerale in ostale dobre snovi ki se v neki meri tud z odpadno vodo izločjo. Če bi ti sam pil brez da bi nadomeščal minerale bi se sicer spucal kar je po svoje super ane ampak ne na dolgi rok. Recimo enkrat na mesec da se mal spucaš pa mal več popiješ pa mn ješ. Drgač pa ni panike. ješ tok k rabš da dobiš potrebne snovi vase. Morš pa skrbet da pokurš to dodatno energijo. Kar pa po opisanem sklepam da tud jo. Po moje si zdrav športno rekreativen in ustrezno prehranjen. Kdaj veš da je neki narobe? Ko imaš čez dan premalo energije in na koncu dneva preveč energije.

Phantomeye ::

Ganon je izjavil:

jype je izjavil:

Če nisi žejen, potem ne pij.


Ti veš, kdaj človek občuti žejo? No, ne veš.


Sej je napisal ČE ni žejen. Ni napisal nisi žejen, ne pij.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

šernk je izjavil:

Odrasel človek naj bi za normalno delovanje organizma popil v povprečju od 2 do 2, 5 litra vode na dan. (35 ml vode na kilogram telesne teže).


poleti tudi več, sploh če si aktiven. Glede na moje izkušnje precej ljudi pije premalo kot pa preveč. Jaz dnevno že nekaj let spijem verjetno vsaj 2 litra na dan, poleti se pa ta številka dvigne včasih tudi v 4 do 5 litrov. Pač če si cel dan fizično aktiven boš v tistih parih urah mimogrede spil 2-3 litre. Pa nimam potrjeno nobene bolezni.



Ne. Clovek naj bi za normalno funkcioniranje organizma v telo vnesel v povprecju x litrov vode, kjer ne gre samo za pitje vode, temvec tudi za prehranjevanje z jedili, ki vodo vsebujejo. Zato je tista bedarija o vsaj osmih kozarcih vode na dan tocno to–bedarija.

Vsekakor pa naj bo intake prilagojen stopnji aktivnosti in pogojem v katerih se nahajas.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Heisenberg ::

@raptor:
kar si napisal sem sam na povsem enakem! In kot po naključju sem se začel isto spraševati pred nekaj dnevi.
Zmanjšal sem vnos vode - sedaj se zjutraj zbudim kar malce dehidriran... hmmm:/
v glavnem probam piti ko čutim žejo med treningi več in tudi zjutraj vsaj 1l vode na tešče...včasih sem tudi po 3litre spil preden sem prvič jedel.

Isto sem se spraševal če imam diabetes - negativno!

Kakorkoli vse naj bi bilo v mejah normalno, pač bom tudi sam probal piti bolj po očutku ... je pa še vedno flaša z vodo z menoj 24/7 :)

Unknown_001 ::

Glugy je izjavil:

Piješ tok vode kot jo rabiš. Ko ti zapaše jo spiješ. Če boš preveč vode pil boš to vedel ker ti ne bo pasal je tok pit. Normalno je da če si športno aktivn da tok spiješ. Več pa po mojem ješ zato ker če velik piješ morš hitrej nadomeščat minerale in ostale dobre snovi ki se v neki meri tud z odpadno vodo izločjo. Če bi ti sam pil brez da bi nadomeščal minerale bi se sicer spucal kar je po svoje super ane ampak ne na dolgi rok. Recimo enkrat na mesec da se mal spucaš pa mal več popiješ pa mn ješ. Drgač pa ni panike. ješ tok k rabš da dobiš potrebne snovi vase. Morš pa skrbet da pokurš to dodatno energijo. Kar pa po opisanem sklepam da tud jo. Po moje si zdrav športno rekreativen in ustrezno prehranjen. Kdaj veš da je neki narobe? Ko imaš čez dan premalo energije in na koncu dneva preveč energije.


Hvala za tole.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

goldenratio ::

Preveč popite VODE = "spiranje" mineralov in soli iz telesa.... zato pa je telo v "šoku".

Ne pretiravej, ker boš naredil več škode kot koristi

Unknown_001 ::

Heisenberg je izjavil:

@raptor:
kar si napisal sem sam na povsem enakem! In kot po naključju sem se začel isto spraševati pred nekaj dnevi.
Zmanjšal sem vnos vode - sedaj se zjutraj zbudim kar malce dehidriran... hmmm:/
v glavnem probam piti ko čutim žejo med treningi več in tudi zjutraj vsaj 1l vode na tešče...včasih sem tudi po 3litre spil preden sem prvič jedel.

Isto sem se spraševal če imam diabetes - negativno!

Kakorkoli vse naj bi bilo v mejah normalno, pač bom tudi sam probal piti bolj po očutku ... je pa še vedno flaša z vodo z menoj 24/7 :)


No fajn, lepo da nisem edini :D, da se je najdu en sotrpin. Bomo skup šli čez tole ;)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

JanK ::

Ganon je izjavil:

jype je izjavil:

Če nisi žejen, potem ne pij.


Ti veš, kdaj človek občuti žejo? No, ne veš.


Zejen si bistveno prej kot se hidriranost organizma zacne priblizevati spodnji meji normalnega. Dokazano s poskusi.

It is often stated in the lay press (17, 19, 22, 26) and even in professional journals (47) that by the time a person is thirsty that person is already dehydrated. In a number of scientific treatises on thirst, one finds no such assertion (1,12, 30, 67, 69, 76, 98). On the contrary, a rise in plasma osmolality of less than 2% can elicit thirst, whereas most experts would define dehydration as beginning when a person has lost 3% or more of body weight (96), which translates into a rise in plasma osmolality of at least 5%. Another way of stating the same fact is that whereas the osmotic threshold for thirst is #8764;294 mosmol/kgH2O4(Fig. 1) (72, 97), dehydration begins when the plasma osmolality has risen to #8764;302 mosmol/kgH2O (basis for the calculations can be found in Ref. 92, Problem 2?3). Or, yet a third way of stating it: thirst sets in at a plasma osmolality that is still within the accepted normal range for this variable, namely, 280?296 mosmol/kgH2O (50,67, 87, 92).
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Unknown_001 ::

goldenratio je izjavil:

Preveč popite VODE = "spiranje" mineralov in soli iz telesa.... zato pa je telo v "šoku".

Ne pretiravej, ker boš naredil več škode kot koristi


Saj mam neke tablete s soljo in podobnim da izotonično tekočino naredim. Mislim da to ni ravno problem št. 1
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

ZarodeX ::

Prevelika količina vode lahko privede do razredčenja prebavnih sokov oz encimov v prebavilih, kar privede do nepopolne prebave.. tako da 2.5l bi naj bil nek maksimum za odraslega človeka.

GamerBoy ::

Kaj jst tle ne preberem... 2 litra vode in že v skrbeh ? Jst pozimi sede brez aktivnosti spijem vsaj 3 litre, poleti pa vsaj 5, razen če sem kak dan popolnoma neaktiven potem se morda približam zimskim 3 litrom... In to brez najmanšega pretiravanja... Kako vem koliko spijem ? Imam svoj lonec za vodo z merilcem in drži natančno 1,5l in ga dnevno vsaj 2x nalijem. Jah scat pa redno hodim in me skos sprašujejo če imam težave z mehurjem:D
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

alexa-lol ::

Ko greš scat pogledaš barvo urina... če je preveč rumena je to indikator da ima telo premalo vode. Urin naj bi bil skoraj prozoren.

chironex10 ::

Znanka je zdravnik in je povedala, da se je s tem fenomenom "zdravega prehranjevanja" pojavil problem, ki ga 15 let nazaj ni bilo, ljudje prihajajo v bolnišnico zaradi težav z pomanjkanjem elektrolitov, dejansko se na veliko nacejajo z vodo, zraven pa seveda ne solijo hrane ker sol "ni zdrava". Toliko o tej obsedenosti z zdravjem, ki se pojavlja med mladimi, šlo je v drugo skrajnost.
Če vas slucajno prime da bi objavili svojo kodo pod open source, prej poglejte:
na 32:52: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QKwWPQ1Orzs

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

alexa-lol je izjavil:

Ko greš scat pogledaš barvo urina... če je preveč rumena je to indikator da ima telo premalo vode. Urin naj bi bil skoraj prozoren.


Čisto vedno je čist ko solza :P
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Janac ::

Če si spil res dost vode, si s telesa spral vse minerale, kot j npr sodium.

Unknown_001 ::

chironex10 je izjavil:

Znanka je zdravnik in je povedala, da se je s tem fenomenom "zdravega prehranjevanja" pojavil problem, ki ga 15 let nazaj ni bilo, ljudje prihajajo v bolnišnico zaradi težav z pomanjkanjem elektrolitov, dejansko se na veliko nacejajo z vodo, zraven pa seveda ne solijo hrane ker sol "ni zdrava". Toliko o tej obsedenosti z zdravjem, ki se pojavlja med mladimi, šlo je v drugo skrajnost.


Zanimivo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Janac ::

Unknown_001 je izjavil:

chironex10 je izjavil:

Znanka je zdravnik in je povedala, da se je s tem fenomenom "zdravega prehranjevanja" pojavil problem, ki ga 15 let nazaj ni bilo, ljudje prihajajo v bolnišnico zaradi težav z pomanjkanjem elektrolitov, dejansko se na veliko nacejajo z vodo, zraven pa seveda ne solijo hrane ker sol "ni zdrava". Toliko o tej obsedenosti z zdravjem, ki se pojavlja med mladimi, šlo je v drugo skrajnost.


Zanimivo.


a pričakovano.

Unknown_001 ::

Janac je izjavil:

Če si spil res dost vode, si s telesa spral vse minerale, kot j npr sodium.


Lahko kar po slovensko NATRIJ ?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

JanK ::

alexa-lol je izjavil:

Ko greš scat pogledaš barvo urina... če je preveč rumena je to indikator da ima telo premalo vode. Urin naj bi bil skoraj prozoren.


Se en od mitov.


Dark Urine Means Dehydration

Whether or not this statement is correct will depend on how dark the urine is, because the depth of color in urine will vary inversely with the urinary volume. Although the volume varies greatly among individuals, in our student laboratory (see above, under Other Data Since “8 × 8”) the mean value was 1,520 ml/24 h (Table 3), with a mean urine osmolality of 590 mosmol/kgH2O. Both values are those generally cited as being “normal,” namely, 1,500 ml/24 h and 600 mosmol/kgH2O, respectively (73, 92). At a urine osmolality ∼600 mosmol/kgH2O, the concentration of solutes in the urine is such that the urine has a moderately yellow color, which might be interpreted as “dark,” especially when contrasted against “pale yellow” or “clear,” which is specified in most of the lay literature (26). Yet, at the above-cited normal urinary volume and osmolality, the plasma osmolality will be well within the normal range and nowhere near the values of 300 mosmol/kgH2O and higher, which are seen in meaningful dehydration. Therefore, the warning that dark urine reflects dehydration is alarmist and false in most instances.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Janac ::

Unknown_001 je izjavil:

Janac je izjavil:

Če si spil res dost vode, si s telesa spral vse minerale, kot j npr sodium.


Lahko kar po slovensko NATRIJ ?


lahko, vendar ne zahtevano;)

Massacra ::

Ja, pitje preveč vode spira topljenec iz telesa!

Hayabusa ::

alexa-lol je izjavil:

Ko greš scat pogledaš barvo urina... če je preveč rumena je to indikator da ima telo premalo vode. Urin naj bi bil skoraj prozoren.

http://www.bambino.si/barva-urina.html

alexa-lol ::

Ojoj spet z enimi članki rogovilte... to je larifari.

Če si žejen, pij.

Ko greš scat poglej barvo urina in če je popolnoma rumena spij 1l in poglej barvo čez 1 uro. Pač telo mora vn spravit Xg snovi in če je več vode je koncentracija manjša in s tem obarvanost manjša.

SkIDiver ::

Ne nažiraj se s hrano pa pij malce bolj z glavo. Namesto pol litra na enkrat raje raztegni na 30 minut ali 1 uro.
Saj telo tudi ne spravi skozi dan v enem trenutku iz sebe pol litra tekočine na enkrat. Jaz s 4 do 6L na dan nimam nobenih težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

shadeX ::

Hmm zanimivo. Vidim da večina tukaj spije 3+ litre tekočine na dan. Jaz pijem zlo malo. Mogoče liter na dan ali pa celo manj. Pozimi pride kakšen dan ko se sploh ne taknem tekočine.

Tudi ko sem fizično aktiven mogoče spijem max 1.5l na dan (ok pridejo dnevi - poleti, ko spijem 3litre, ampak moram bit res aktiven )

Sploh ne čutim take potrebe po vodi za razliko od drugih zgoraj. Interesting.. :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

JanK ::

Saj jih verjetno vecina ne cuti potrebe, ampak so nekje slisali, da je treba popiti toliko in toliko tekocine na dan. In se nacejajo.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Engineer_ ::

shadeX je izjavil:

Hmm zanimivo. Vidim da večina tukaj spije 3+ litre tekočine na dan. Jaz pijem zlo malo. Mogoče liter na dan ali pa celo manj. Pozimi pride kakšen dan ko se sploh ne taknem tekočine.

Tudi ko sem fizično aktiven mogoče spijem max 1.5l na dan (ok pridejo dnevi - poleti, ko spijem 3litre, ampak moram bit res aktiven )

Sploh ne čutim take potrebe po vodi za razliko od drugih zgoraj. Interesting.. :|


in ne pomisliš koliko vode dobiš v telo preko hrane? 1.5 litra si spil, nekaj decilitrov TEKOČINE, če ne več, (kar NE POMENI VODE) dnevno pa sigurno dobiš še preko hrane.

Zgodovina sprememb…

harmony ::

Pa ne 1,5 litra preko hrane.

[D]emon ::

http://www.snopes.com/medical/myths/8gl...

Please snopes the shit you read before you post.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Engineer_ ::

1.5 litra spiješ. pol litra preko hrane. Poješ kako pomarančo....morda kak paradajz, solato ;)

Razen če živite od mcdonaldsove hrane, potem bi razumel bedne poste na slo-techu zaradi zamaščenih možganov. Ampak sklepam da pojeste tudi kaj zelenjave in sadja dnevno in GUESS WHAT, TAM JE TEKOČINA ;)

Zgodovina sprememb…

harmony ::

Engineer_ je izjavil:

1.5 litra spiješ. pol litra preko hrane. Poješ kako pomarančo....morda kak paradajz, solato ;)

Razen če živite od mcdonaldsove hrane, potem bi razumel bedne poste na slo-techu zaradi zamaščenih možganov. Ampak sklepam da pojeste tudi kaj zelenjave in sadja dnevno in GUESS WHAT, TAM JE TEKOČINA ;)

Tudi v mcdonalds prehrani je veliko zelenjave in to zelo okusne.

shadeX ::

Vem da dobiš tekočino tudi iz hrane ampak definitivno ni to 2 litra ali več. Ena pomaranča vsebuje mogoče 0.5 dl tekočine, na dan pa sigurno ne pojem 20 pomaranč. Veliko ljudi zgoraj je napisalo da SPIJEJO 3 litre, eni tudi 5-6l na dan. Niso mislili z vnosom hrane.

harmony ::

A kava se steje? A pomaga kaj ledvicam? Najbrz ne.

[D]emon ::

harmony je izjavil:

in to zelo okusne


Predvsem pa procesirane, da obdrzi "svezino" dlje kot ponavadi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Engineer_ ::

pač pijte tako da ste stalno dovolj hidrirani. Prekomerno zagotovo škodi enako kot premalo pitja. Ne pa se silit....

[D]emon ::

Ti pa res odkrivas, excuse the pun, toplo vodo. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Engineer_ ::

pa če vidiš da se OP sili k pitju vode...

poznam ogromno ljudi ki mislijo da MORAJO spiti med 1.5 in 2 litra vode dnevno. Potem pa slišiš izjave: moraš pit, danes nisi še nič spil, daj pij no.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

That's why you snopes the shit you hear.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

SkIDiver ::

Jaz nimam mišljenja, da moram pit. Pijem, ker čutim potrebo po pitju, po tekočini. Je pa res, da je pri meni znojenje precej dejavno. Oče se je recimo v primerjavi z mano redko potil in je zdržal lahko 2 dni ob 0,5L vode kar je meni misija nemogoče.

lebdim ::

voda ni nikoli škodljiva. kar obdrži količino. jaz popijem 3 litre, poleti pa 4 ali 5.

[D]emon ::

lebdim je izjavil:

voda ni nikoli škodljiva.


Razen kadar je.

Water intoxication @ Wikipedia
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filtri za vodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721440 (9917) denabiker
»

Koliko vode in tekocine na dan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9910462 (7750) jype
»

Pitna Destilirana voda (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9724928 (17642) dzinks63
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037439 (27844) CleanPower
»

Nova anketa

Oddelek: Novice / Ankete
407055 (6431) Berserker

Več podobnih tem