» »

Jerca Mrzel je poslanka

Jerca Mrzel je poslanka

Marjan ::

Kaj pravite na to, da se v parlamentu, kot poslanci, znajdejo ljudje, ki pojma nimajo o politiki?

S čim se Jerca lahko "pohvali":

OSEBNA IZKAZNICA

Rojena: 11. 04. 1945
Izobrazba: diplomirana dramska igralka

DOSEDANJE DELO

* poklicno pot je začela v Primorskem dramskem gledališču v Novi Gorici;
* igrala v eksperimentalnih gledališčih Glej in Pekarna;
* sodelovala v radijskih programih, na televiziji in pri filmu;
* postala stalna članica Slovenskega narodnega gledališča v Ljubljani;
* prejela številne nagrade: Zlata ptica, Borštnikova diploma, nagrada publike na Borštnikovih srečanjih, Zlati venec Sarajeva, Mednarodni Grand Prix za radijsko igro, Igralka leta na filmskem festivalu v Celju, Župančičeva nagrada za pevsko in igralsko ustvarjanje, Glasnica dobre misli, Nagrada vseh radijskih postaj, nagrada publike in nagrada za najboljše besedilo in izvajanje pesmi na festivalu narečnih popevk...
* imela več samostojnih koncertov;
* izdala kaseto in nekaj zgoščenk.


Torej popolnoma neusposobljena za poslanko. Pa v tem sploh ni problem - njeno ukvarjanje in izobrazba... problem je v njeni sedanji politični razgledanosti.
Jo gledam tam v parlamentu pred Pečetom sedi in se smejčka, ker drugega ne zna. Menda v parlamentu sploh še ni odprla ust.
Plačo ima seveda poslanki primerno - dober miljonček, z dodatki verjetno okoli 1.5Msit.

Kakšno je vaše mnenje? Bi morali poslanci dati čez nek test s katerim bi pokazali svojo "pismenost" preden bi lahko postali zagovorniki - slovenskega ljudstva - nas ?
  • spremenilo: Marjan ()

_Mortal_ ::

Slovenska politka je vsak dan bolj podobna slabi šali...
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _Mortal_ ()

ABX ::

Ok ni znana kot Schwarzenegger ampak za SLo bo že to dovolj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

perci ::

Hehe, Marjan - v parlamentu je polno takih, ki pa odpirajo usta, pa bi bilo bolje, da jih ne bi - ni Jerca edina ;)

Aspirinix ::

ŽAl se moram strinjati s percijem.
Eni ne zinejo ničesar - slabo. Bi vsaj videli če kaj mislijo med poslušanjem referatov.
Drugi pa zinejo preveč - še slabše, ker ZELO pogosto prazno slamo mlatijo.

Marjan ::

Pa ne moreš takole vse počez pošimfat, da se vse neumnosti noter skrijejo.

Fora je v tem, da je treba posekat negativne ekstreme, kamor IMHO spada Jerca.

undefined ::

> Ok ni znana kot Schwarzenegger ampak za SLo bo že to dovolj

Se samo podpišem pod tole izjavo. :)

Thomas ::

Jest mislim, da stranka naj v parlament pripelje kogar hoče. Lahko Čikolino, lahko Mrzlo Jerco, lahko klovna Penywissea. Samo, da ma državljanstvo. Verjetno bom od vseh poslancev najtežje prenašal prav njo - ampak to je moj problem. Optimalnost demokratične oblasti je delno prav v tej mandatornosti. Nekako je prišla v parlament in zdaj je tam dokler je ura ne prežene. No, koledar.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Thomas, pa se ti ne zdi to podobno kot bi pek šraufal tvoj avto ?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

Mercier ::

Hell, mam pa raj Jerco v parlamentu, kot pa šudentske mafijoze. Al pa Anderliča....evo, rabi le zadosti mandatov, da se nauči avte šraufat. >:D

Thomas ::

Ne, pek ne sme šraufati mojega avta. Kaj šele mene! Lahko je pa pek moj poslanec. Če je prišel skozi volitve - iz kakršnegakoli razloga, tudi če je samo tako sexy, da ga je volilo 20% volilk in 2% volilcev, poslanec na listi pred njim, je pa ravno zbežal v Brazilijo pred policijo in ženo - sem ga DOLŽAN prenašati do konca mandata. Lahko govorim, da je idiot - ampak še vedno je moj poslanec. To je en tak nifty trik, s katerim demokracija pumpa nove ideje iz ničesar. S tem seveda nočem reči, da bo kej spumpala iz Mrzle Jerce. Morda bo pa kaj iz 17. poslanca podobnega kalibra.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ABX ::

Mene pa jezi to da ni načina za preverjanje opravljenega dela. Vsak nekaj klobasa v tri dni, tebi pa ne preostane drugega kot verjet na besedo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Thomas ::

Hja ... tudi to je postulat demokracije. Moramo jih pustiti, da se igrajo po lastni presoji, omejeni samo z zakoni, ki jih pa tudi lahko deloma spreminjajo. Oni se pa morajo bati le, kaj bo čez 4 leta ali manj, ko so volitve.

This is the name of the game.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Jah, pa vseeno bi bila lahko pravila za kandidiranje za poslanca nekoliko bolj toga, ker tako se _lahko_ vse sfiži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

BigWhale ::

Hmm, poslanci bi se morali random zbirat vsake stiri leta. Tako da ma vsak moznost, da pride na 'stolcek', potem bi pa ustrezne kazni uvedel za po mandatu....

And I'm talking about crucifiction... ... upside down!

;>

Thomas ::

Predpostavka demokracije je, da se ravno zato ne sfiži. Svoboda biti izvoljen je pomembnejša, kot da ga boš mogoče malo pihal, če si izvoljen. Ne vem če res - ampak to je vprašanje ofsajda v nogometu. Bi bila igra zanimivejša, če bi ga dovolili?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Hmm, poslanci bi se morali random zbirat vsake stiri leta. Tako da ma vsak moznost, da pride na 'stolcek', potem bi pa ustrezne kazni uvedel za po mandatu....


:\

He-he

Tak sistem (približno)so poznali že stari Grki. Sam se ni obneso :D

Barakuda

Marjan ::

Thomas, kaj pa svoboda, da sam odločam kdo bo moj "šef" in ali sem ga in koliko sem ga pripravljen za to plačat !?

BigWhale ::

Barakuda: IIRC so filozofi govorili o tem, do 'implementacije' pa ni prislo.

Marjan: Ali ga ne izbiras sam? Na volitvah?

Thomas ::

Majan ... Ja ... ta poenostavitev, da nimaš perfektnega sistema volitev, ima tudi svoje prednosti. Ko bomo v drugo ustvarjali svet .... :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Hm, ja, ste me prepričali, da kljub svoji "paradoksalnosti" zadeva štima :\

Mi gre pa vseeno na jetra, ko vidim, da davkoplačevalci plačujejo neznalice, da se pretvarjajo (to je njihov poklic, drugega ne znajo!), da nekaj počnejo, v resnici pa samo 4 leta molzejo denar.

Medijski dialog pred volitvami bi moral biti veliko večji, da bi ljudje - volilci videli sposobnost kandidatov.

Aneda?!

Barakuda1 ::

IIRC so filozofi govorili o tem, do 'implementacije' pa ni prislo.


:\

Kolikor se prav spomnim, (za absolutno trditev pa bi moral še enkrat prevert) so msilm da enkrat al dvakrat izvedli nek mix med žrebom in "volitvami".
Na koščke črepinj so napisali imena možnih kandidatov, potem pa so iz kupa teh črepinj preprosto žrebali kdo bo v njihovem takratnem "predstavniškem" telesu.

Kakor koli. Zadeva je res živela samo v filozofskih krogih, pa še to ne ravno dolgo, dokler je tudi na tem nivoju niso povsem opustili

Barakuda

p.s.

moje osebno mnenje pa je, da bi na dolgi rok res prišli do enakih ali podobnih rezultatov (gledano z vidika družbe kot celote) če bi med kandidati žrebali ali pa tako kot je sedaj na volitvah. Ampak res samo na dolgi rok.

Aspirinix ::

Pardon, sem verjetno res v prejšnjem postu vse skup zmetal. Ampak včasih je tako, da delajo, pa deljao, pa delajo. Na koncu pa en dr**.
Eni se res trudijo. Samo Kebra poglejte, revček je kar celotno reformo skup spocal. Zdaj pa ga vsi po zobeh vlačijo.
No, stvar se je že nekaj umirila. Potem je še nekaj takih.
Po moje bi bilo (kot ideja seveda) pametno uvesti ene roke v katerih morajo vsi poslanci in ostala druščina iz parlamenta in okolice pokazati, da so nekaj naredili. Če ni naredil primerno svojemu položaju in pričakovanju ter zadolžitvam pa menjat. Tudi če s kom, ki sodi v tehnično vlado, naj bo. Ko pokažejo efekt pa naj se vrnejo na svoje mesto. Edino kriterije bi bilo težko izdelati, saj nimajo vse plati dela tam enake teže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aspirinix ()

Phil ::

Zanimivo. Članica katere stranke pa je tale Jerica. No sej za stranko je važno da je vodljiva pa da ima svoj glas.

..., v resnici pa samo 4 leta molzejo denar.
Ne le štiri leta. Po mandatu nekaj časa dobiva še nadomestila. Kako dolgo se ne spomnim več točno, je pa v rangu 1 leta oz. do takrat ko dobi novo zaposlitev :\.
LP

Marjan ::

cman: ZLSD :\ - sej tudi če bi bila v katerikoli drugi ne bi bilo razlike. Tako za nas, kot tudi zanjo ne :| :P

še nadomestila dokler ne dobi nove zaposlitve ?!? No, to pa je svinjarija!

;(

BigWhale ::

V septemberskem playboyu je bil clanek na temo ali se splaca biti poslanec ali ne... Ugotovili so, da se. Tisti 'revezi' imajo po malo manj kot pol milijona place :P

Idealnega volilnega sistema pa ni, vse kar je, je priblizek s precejsnjim odstopanjem, takim, astronimskim :P. In ga tudi nikoli ne bo. Razen ce bomo The Borg.... Collective mind... Ampak takrat en posameznik ne bo nic vec vazen, ker bo pac expendable ;)

Xgeneration ::

Morda pa rabimo prav take politike, kot je Jerca. Sej od večine tistih, ki so za politike izšolani, tud ni kaj prida. Jerca je kul, ker je hodila na isto SŠ kot jaz. :D

Eschelon ::

Vse v redu. Sankcije bi morale biti potem na volitvah - ko bi volilci kaznovali celo stranko. Če pa je to po volji volilcev dotične stranke - nič hudega. Škoda samo, da mediji pred volitvami zaradi tega ne bodo uprizorili linčanja (ni prava stranka). :D
Švarci bo imel ravno največji problem v tem, da bo volilce prepričal o svoji sposobnosti. Na to se koncentrirajo vsi mediji.

Thomas ::

> ko bi volilci kaznovali celo stranko

Ja, točno tako. Taki eksperimenti bi se morali splačati samo strankam, ki so na robu vstopa v parlament. Nikakor pa ne velikim, ker toliko ekstravagantnih volilcev pa normalno le ni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

No, če je zaključek debate, da je parlamentarna demokracija (najboljša?) možna rešitev, potem pa vprašam, če ima tudi nek svoj optimum? In če ga ima, pri kakšnem številu državljanov to je?

Čimmanjše, da je izpolnjena volja kar največ volilcev?

...:\

Thomas ::

Ja to ne vem - težko je reči! Se mi pa zdi, da zna biti pri še večjem številu še optimalnejša. Ni nujno, samo mogoče se mi zdi.

Predvsem bi pa rad poudaril nekaj. Verjetno bi lahko nekemu mojemu prijatelju dovolili, da vozi 30 km/h več, kot je dovoljeno drugim, samo glede na vozniške sposobnosti. Toda take optimizacije bi naredile več škode kot koristi. As is - naj zaenkrat bo. Oziroma bolj - as written.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Pomoje pa ni tako smiselno iskati optimuma pri številu volivcev, kot pa pri zavedanju volilcev, da tisti en glas per capita nekaj pomeni - da imajo možnost soodločanja in kreiranja politične scene. Ker večina ljudi se tega niti pod razno ne zaveda. Drug problem je pa neobveščenost oz. nezainteresiranost ljudi za politiko. Sej če bi se ljudje odločali po lastni presoji in rednem spremljanju politične scene, ne bi meli več LDS-a na oblasti. V glavnem, ljudje bi morali biti manj obremenjeni z programi in ideologijo strank in bi morali biti bolj kritični do dela strank, poslancev. Pomoje je ena delna rešitev v zadostni masi t.i. plavajočih volilcev, ki jiso vezani na strankarsko pripadnost v bilokaterem smislu. Čeprav je pa tudi res, da več ljudi - več raznih pogledov, kar lahko v končni fazi prinese dovolj raznolikosti v političnih pristopih in boljše debate o težavah in rešitvah le-teh.

V glavnem - dovolj poučenega in kritičnega folka, pa bi bilo marsikaj drugače (in pol se zbudim iz sanj):\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Double_J ::

Čez 10let bom predsednik vlade. Bomo sprejeli zakone, ki bodo zaostrili hišni red.

Thomas ::

Po moje te je škoda za kej tacga. Si dost pameten, da bi se lahko kakšnega resnega dela prijel.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

madmitch ::

V demokraciji vlada ljudstvo preko svojih voljenih predstavnikov (OK, to je definicija republike).
Torej Jerca spada v naš parlament. Ljudstvo ima take predstavnike, kot si jih zasluži. Konec koncev smo jih sami izbrali. Kdor pa misli da zna bolje, naj izvoli, če nas bo prepričal, bo v parlamentu.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

undefined ::

> Po moje te je škoda za kej tacga. Si dost pameten, da bi se lahko kakšnega resnega dela prijel.

Opa, kaj pa je to, Thomas. Priznanje, da Bush ni dovolj pameten, da bi se prijel kakšnega resnega dela? ;)

Thomas ::

Bush ni noben intelektualni fenomen, pa tudi noben tepec ni, kar bi mnogi radi mislili, da je. Vprašanje pa je, katero delo je v Ameriki (Sloveniji) bolj pomembno, kot predsednikovanje državi (vladi). Jest mislim, da jih je ene desettisoč v Ameriki in eno ravno toliko v Sloveniji. :D To lahko razumeš tako, da Slovenska politika je relativno še 140X manj pomembna kot Ameriška, ki pa je zelo pomembna. Mora nekdo merkat štacuno (velesile).
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Uganka zate IceMan - je ta 140 zaradi razmerja prebivalstva, ali je to še poleg?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

> je ta 140 zaradi razmerja prebivalstva, ali je to še poleg?

Ti boš rekel, da je seveda poleg. Jest pa bom rekel, da sem jim za drugo, kot svoje prebivalstvo, ni treba kaj dosti brigat, ker majo že doma dosti problemov, ki niso povsem novi. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predčasne volitve 2014 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20150896 (47209) Invictus
»

Poslanci - potrebni ali ne-? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12616879 (14321) Gozdni Joža
»

Nov volilni sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5315589 (13584) BlaiseM
»

Arnold je zmagal (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
674501 (3343) undefined

Več podobnih tem