» »

filmi na smart TV, .mkv, .avi itd..

filmi na smart TV, .mkv, .avi itd..

helo ::

če predvajam filme s končnico .avi na smart TVju, predvaja tudi podnapise ( .srt) datoteke.

če pa predvajam .MKV film in je v istem folderju tudi podanapis, pa sploh ne zazna podnapisov.

se lahko to kako reši?

hvala za nasvete.

Han ::

Se, če poveš kaj več o TV...

rabelj5 ::

Kaj pa ce je podnapis ze v mkvju?

helo ::

Samsung.
pod nastavitvami, kjer običajno izberem podnapis oz. ga disablam. ob predvajanju .MKV datotek sploh ni te moznosti za podnapis. (MP4 npr. dela brez tezav.)

:(:(:(:(:(

Han ::

Samsung ima nešteto modelov, vsak model pa tudi kar nekaj firmware posodobitev...

V večini primerov SRT predvaja normalno, včasih pa moraš MKV prekodirat. Opcija je tudi, da SRT vključiš v MKV.

Pomagaj si s programom MKVToolNix, v katerem vklopi --engage no_cue_duration in --engage no_cue_relative_position parametra v Output (Miscellaneous).

hojnikb ::

ali pa preimenuješ podnapis, da ima enako ime kot film.
#brezpodpisa

helo ::

@ hojhnikb podnapisi so istega imena kot film vseeno ne deluje na TVju. Na pCju dela.


@han,
torej bi moral nesteto filmov rocno vsakega posebej zdruzevat enkodirat itd?? uf...a res ni ze neke "general" rešitve?
Samsung Qled televizorji vidim da so zanič :'(

Lonsarg ::

Generalna rešitev je samo ena, NE uporabljat vgrajenih Smart TV programov. Bodisi Android bodisi Windows 10 škatlico povezano na TV, odivisno od preferenc.

carlito149 ::

Meni na 8002 sploh ne predvaja nic iz usb kljucka. Napise format ni podprt...

borut_p ::

MKVToolNix je resitev

carlito149 ::

borut_p je izjavil:

MKVToolNix je resitev


Povej kaj vec prosim.

borut_p ::

Združi na comp film in podnapise v isto datoteko. potem bo na TV predvajalo OK. Tako delam jaz. Žal en korak več kot prej na LG tv, ampak je OK. Tiste pol minute mix že potrpim

helo ::

ja a ce so zdruzene, potem so "vpečeni" podnapisi v tisto datoteko. in jih ne mores izklopit nikoli, ali zamenjati podnapise v drug jezik itd...to ni resitev...

borut_p ::

helo je izjavil:

ja a ce so zdruzene, potem so "vpečeni" podnapisi v tisto datoteko. in jih ne mores izklopit nikoli, ali zamenjati podnapise v drug jezik itd...to ni resitev...


ja pa pusti original mkv zraven ane. Pa boš lahko menjal podnapise. Združi, poglej, briši.

helo ::

hvala, a to ni rešitev... imam veliko filmov, mora obstajati nek ekspert, ki se spozna na filme in zna rešit to težavo.

čeprav ne morem verjet da nihče na svetu še ni našel rešitve.. cel net sem prebrskal.

isto ime, le koncnica je druga pa ne dela.

film1.mkv
film1.srt


sem pa sedaj testiral za druge filme

film2.mkv
film2.srt


in na film2 delajo podnapisi. zdaj sem še bolj zbegan...

hojnikb ::

resitev je zelo enostavna. kupis android tv box za 20e in je to to.
#brezpodpisa

AmokRun ::

Začni uporbljat Plex. Imaš app za Tizen in Android.

Konlov ::

hojnikb je izjavil:

resitev je zelo enostavna. kupis android tv box za 20e in je to to.

To bi blo še zame. Ali ima izhod za na tv(hdmi) pa za na reciver (optical). Ali iz omrežja predvaja filme, no, ali pa če ima vsaj usb. Link?

borut_p ::

varianta, ki je sicer malo bolj bukova je podaljšanje ali mirror screen na win. TV prepozna kot drugi zaslon. Potem kodira rač in pošilja sliko na TV. Malo bolj zahtevno za rač ampak tudi špila. Samo potem upravljaš film na rač in ne na TV.

Je pa to težava dekodiranja TV (Samsung) in njegovega softwera. tako da tukaj ti noben ne bo mogel pomagat, razen če obstaja kakšen firmware za Samsung TV. Podobno kot LG ni podaljšal licence za Youtube in kar od enkrat ni več delal.

Enako velja za vse boxe ki bi jih kupil kot vmesnik. Vedno so zadaj licence - ko se zaključijo, se zaključi tudi podpora in potem ne špila nič več. Jaz sem si hotel naštimat Apple TV, pa je prav tako bukav - določenih kodekov enostavno ne podpira in potem se loviš.

Poskusi še s pretvorbo filma med kodeki - mkv in mp4.

Han ::

Težava je v tem, da se gusarji ne držijo "standardov". Kodirajo z raznoraznimi kvazi X.264 in X.265 kodeki, SRT so pa včasih taka skropucala, da se še računalniku kolca.

MKVToolNix nič ne zapeče, ampak omogoči, da MKV in SRT zmazke narediš gledljive. Za Samsunge je potrebno pred mixanjem vklopit že omenjena parametra.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave s podnapisi

Oddelek: Pomoč in nasveti
101273 (846) huek111
»

Samsung 55NU7402 problem s sliko pri nogometu/kodeki za filme

Oddelek: Zvok in slika
132019 (1630) Gremio
»

Podnapisi

Oddelek: Pomoč in nasveti
5761 (550) Yossarian
»

predvajanje fullHD na tv

Oddelek: Pomoč in nasveti
202127 (1647) G_mAn
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119349 (18508) Han

Več podobnih tem