» »

predvajanje fullHD na tv

predvajanje fullHD na tv

mk766321 ::

Zakaj mi v roku 5 minut prekine predvajanje ful HD na tv. Fajl je velik 18 GB, na začetku lepo predvaja, pol pa čez 5 minut napiše da datoteka ni podprta.
Poskusil sem preko UMS serverja, kot tudi preko usb ključka, pa vedno enako. To se mi dogaja samo pri velikih fajlih, dočim pri manjšem dela ok.

Kaka ideja?

ST-777 ::

Razdeli file na manjše dele.
Tutorial - Splitting a large file: http://www.engagemedia.org/Members/data...

Han ::

Prekodiraj MKV z MKVToolNix. V "mkvmerge GUI" prej dodaj --engage no_cue_duration in --engage no_cue_relative_position (Muxing - Add command line options).

mk766321 ::

mah, ne mislim se ukvarjat z enim filmom ne vem kak dolgo. Mene zanima razlog zakaj se to dogaja, ali tv ne podpira ali kaj je to.
Film pogledam, pa ga brišem, raje si pol dol potegnem manjšo verzijo, kot da se ukvarjam z rezanjem in ne vem s čim.
rad bi pa vedel foro zakaj čez čas prekine.

Han ::

Razlogov je lahko več: defekten TV firmware, nekompatibilen "prenasičen" MKV... Zato z MKVToolNix 'oklestiš' MKV nepotrebne navlake in dodaš omenjena parametra, ki zagotavljata kompatibilnost z večino predvajalnikov.

mk766321 ::

Han je izjavil:

Prekodiraj MKV z MKVToolNix. V "mkvmerge GUI" prej dodaj --engage no_cue_duration in --engage no_cue_relative_position (Muxing - Add command line options).


kje to nastavim? mogoče je to v kaki prejšnji verziji?

Han ::

V mkvmerge GUI, ki je del paketa...

mk766321 ::

Kje to najdem? Jaz sem si inštaliral program MKVToolNix, v tem programu tega ne najdem. Daj mi malo pomagaj, da sprobam to zadevo.

Han ::

Poleg MKVToolNix GUI Preview sta se namestila še mkvmerge GUI in mkvinfo GUI. Odpri mkvmerge GUI...

C:\Program Files\MKVToolNix\mmg.exe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mk766321 ::

Hvala, najdo.
Samo še mi povej ali pol mux-am iz tega programa ali grem v MKVToolNix?

Han ::

Vse delaš v mkvmerge GUI. MKVToolNix GUI Preview program še ni polno funkcionalen, zato PREVIEW...

mk766321 ::

Sem naredil, v 11 minuta mi je naredlo. Fajl je malenkost večji za nekaj mega, Jutri sprobam, če bo šlo. Dodal sem pa tisto kaj si reko.

Han ::

Ok. V nekaterih MKV je več zvočnih sledi (DTS, AC3) in podnapisov. Kar ne rabiš, zmeči ven (odstrani kljukico)...

mk766321 ::

Evo, sprobal. Odstranil samo odvečne podnapise. Ampak po obdelavi mi zvok več ne štima. Če poslušam zvok in odpiranje ust, ni več sihronizirano.
Škoda.

Han ::

Kateri TV imaš?

mk766321 ::

Samsung 50F6400
Ja, nekaj mora biti s tv, ker mi na računalniku zvok dela ok. Poskušal preko UMS kot na usb ključek...enako.

Han ::

Ta TV bi morala predvajati večino MKV brez težav. Če prav razumem, se MKV zdaj ne zatakne po 5 minutah, ampak imaš problem z zvokom, ki začuda ni več sinhroniziran. MKVToolNix uporabljam že tri leta, pa se mi to še ni zgodilo...

Imaš v TV naložen zadnji firmware 2102.2 z dne 24.12.2014?

mk766321 ::

Trenutno ne morem gledat kero verzijo mam, ker moram iz filma, je pa vrtenje pol počasno, zato bom pol pogledal verzijo, ko pogledam film do konca :)

No, v glavnem, nekaj mora biti tudi v fajlih.
Da veva o čem govorim, potegnil sem si dol trilogijo matrice. 2 fullHD verziji čez 50 GB(vsi trije deli), obe po obdelavi zvok ne štima, če pa ne obdelam, zvok ok, vendar čez 5 minut gledanja javi da format ni podprt.
Nato sem si prenesel 720p, ki pa dela, vendar zvok tudi brez obdelave ni sihroniziran.(sprobano preko serverja kot ključka). Na računalnik pa je zvok sihroniziran.

Sedaj gledam The.Matrix.Boxset, ki je v fullHD(cca 8GB fajl - en del), ki pa začuda dela brez obdelave zvok, kot tudi sam film v zelo dobri resoluciji.
Očitno je vseeno nekaj v datotekah, da Samsung ne prebavi.

Bom pol pogledal za verzijo. Res me zanima vzrok težav, da jih v prihodnje lahko odpravim, če se mi spet to zgodi.

krebs11 ::

Jaz uporabljam za mkv - mkvmerge v4.0.0 ('The Stars were mine') built on Jun 6 2010 16:18:42, ker novejše so imele težave s tv, mi ni predvajalo ok, ali je zvok zaostajal,...Zato imam sedaj naloženo samo to verzijo in je zmeraj ok, poskusi tudi ti s starejšo verzijo mkvmerge GUI v mkvtoolnix

mk766321 ::

Imam zadnjo posodobite na tv, tako da je to ok.
trenutno mi deluje zadeva čisto ok na tej boxet verziji.

G_mAn ::

Tudi sam imam podobno težavo, v lasti imam Samsung UE55H6400. Če TV ponuja to funkcijo kot neko prednost se mi res zdi nesmiselno zdj za vsak film pretvarjat datoteke. Se res to ne da drugače rešit?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

filmi na smart TV, .mkv, .avi itd..

Oddelek: Pomoč in nasveti
192845 (2406) Han
»

Philips slabo kaže podnapise

Oddelek: Zvok in slika
186158 (3828) kretze
»

Samsung 55NU7402 problem s sliko pri nogometu/kodeki za filme

Oddelek: Zvok in slika
131998 (1609) Gremio
»

Samsung smart tv in usb problem

Oddelek: Zvok in slika
111930 (1790) Laki_ laik
»

Hiter disk ali usb za Tv predvajanje 3d filma

Oddelek: Kaj kupiti
81550 (1387) jahtba

Več podobnih tem