» »

nova moška bunda/puhovka, kje kupiti?

nova moška bunda/puhovka, kje kupiti?

«
1
2 3

neverjetni99 ::

Zdravo,

ne vem točno pod katero rubriko objavit to, ampak iščem novo moško bundo/puhovko z čim večjo muco na kapuci. V katerih trgovinah imajo kaj takšnega? v Peek in cluppenbergu, zari, sportini nisem našel nič kar bi mi bilo všeč. Ali je brez kapuce ali pa ima čisto malo muco, ali pa je material tisti puffet jacket(kot vrečka za smeti). Kje kaj kupujete te stvari?

Raindancer ::

Poglej na Amazon.de, če boš imel srečo, lahko dobiš kakšen dober deal.

neverjetni99 ::

Rad bi kupil nekje pri nas, da prvo sprobam, če mi paše velikost in kako izgleda. Oblačil nisem nikoli rad kupoval preko spleta

starboi ::

Preveri še v Reserved trgovini , tam imajo pestro ponudbo omenjenih zadev.

Cruz ::

Te bunde z muco imajo v vsaki trgovini, tako da ja. Jaz sem prav tako pred kratkim kupoval zimsko jakno in skoraj dobil živčni zlom, ker mi ravno to ni všeč, vsepovsod pa je bilo ravno to. Pojdi v vse trgovine z oblačili, ki jih poznaš in boš že našel iskano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

FrRoSt ::

čim večja muca na kapuci!??
Sem videl eno v Tom Taylerju, v Leclercu, menda je imela muco na kapuci 8-) samo je bila rumena, imajo tudi v črni izvedbi ;)...

... drugače pa imaš še supernovo, Newyorker, C&M, zara, H&M, imaš outlete, tudi na viču pri suprnovi; .... potem imaš pa še BTC, tudi kup enih štacun, outlet nasproti merkurja, v Emporium lahko skočiš pogledat na en krog, če je kaj primernega, .....

Take zadeve lahko spotoma narediš, ko si že tam po kakšnih opravkih, pa še malo po teh štacunah uč vržrš, če ti kaj ustreza.... ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: til_ ()

gruntfürmich ::

v emporiumu bi skoraj sigurno mogli met...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

otago ::

Definicija muce na kapuci? Za nepoucene.

buttcrack ::

po domače mufna:

matobeli ::



mufna oziroma pravilno muf, pa nima nobene zveze z mucami.
múf -a m (u) valjast predmet za gretje rok, navadno iz krzna, rokovnik: dati, vtakniti roke v muf; držati roke v mufu; krznen muf

zobnik ::

Jaz iščem že lep čas vetrovko za sprehode k nebi stala 100 evrov. Mam jo iz Lidla OMG ko gem v breg mi iz rokav švic prteče ven pa to je kot polivinil.
Iščem da ima na koncu rokava trak ne pa sam elastičn del. Eno sem pred nogimi leti kupil pa diha. Ne sme bit podložen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

FrRoSt ::

zobnik je izjavil:

Jaz iščem že lep čas vetrovko za sprehode k nebi stala 100 evrov. Mam jo iz Lidla OMG ko gem v breg mi iz rokav švic prteče ven pa to je kot polivinil.
Iščem da ima na koncu rokava trak ne pa sam elastičn del. Eno sem pred nogimi leti kupil pa diha. Ne sme bit podložen.

:))

Ali mora biti podložena, ali pa mora dihati.... ;)

Zadnje čase težko dobiš tako, da diha. So v modi in uporabi bolj nepropustni materjali…. :)

Ko sem jaz omeni našemu študentovju, kam naj se obrnem, so se napotili kar v Kick, ali nekaj takega, …. pa sploh nisem omenjal koliko naj bi stalo! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: til_ ()

matobeli ::

Edina zadeva ki bo res dihala in bila obenem še vodotesna so oblačila z paropropustno membrano, najbolj poznana je goretex, vse ostalo je ali bombažna majca ali pa vrečka za smeti.

Osebno imam zgornjo plast iz mešanice bomabaža in nylona (oziroma enega izmed umetnih materialov). Dovolj gosto tkano da je windproof in dovolj podloženo da ne zebe.

Za v gmajno pa vojaški goretex :))

Bwaze6 ::

Jaz uporabljam tako za tanjšo jakno kot za "bundo" goretex snowboarderske hardshelle, kupljene na razprodaji po sezoni. Deluje super, če je bolj mraz oblečeš kakšno plast več, večinoma pa zdaj pozimi tako ali tako ni hudega mraza, ali pa dovolj migaš, in daš kakšno plast manj. Pa še trpežne zadeve so. In res je dober občutek, če greš tudi v malce slabšem vremenu lahko brezskrbno naprej, ne da te skrbi vsaka kapljica...

buttcrack ::

matobeli je izjavil:



mufna oziroma pravilno muf, pa nima nobene zveze z mucami.
múf -a m (u) valjast predmet za gretje rok, navadno iz krzna, rokovnik: dati, vtakniti roke v muf; držati roke v mufu; krznen muf

res misliš da op želi ušesa na kapuci? je pa mufna lahko tut tista kosmata reč med nogami nežnejšega spola :p

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Tole?



Ker tista druga kosmata reč je muca.

Okapi ::



Fjallraven Polar Parka. Samo se zna zgoditi, da ti cena ne bo všeč.;)

buttcrack ::

se mi zdi da ima tut canadian goose par lepih, cena pa je že gladko 4 mestna

rabelj5 ::

buttcrack je izjavil:

matobeli je izjavil:



mufna oziroma pravilno muf, pa nima nobene zveze z mucami.
múf -a m (u) valjast predmet za gretje rok, navadno iz krzna, rokovnik: dati, vtakniti roke v muf; držati roke v mufu; krznen muf

res misliš da op želi ušesa na kapuci? je pa mufna lahko tut tista kosmata reč med nogami nežnejšega spola :p

jaz bi imel bundo hello kitty za odrasle :D

balluf ::

Sin rabi novo bundo "ta gorko", star je 13/14 let. Ker smo zaprti v občini ,ki nima trgovine z oblačili, moram dobiti nekaj preko spletnih trgovin.
Ali priporočate katero spletno trgovino, budžet je 100E mogoče malo več.

Hvala za pomoč :D

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bambam20 ::

koyotee je izjavil:

https://www.amazon.de/-/en/Patagonia-Do...



Tole je pa napinjena cena. Jaz imam takšno kupljeno pri nas za 40€.

koyotee ::

Tu je pravi puh noter, ne sintetika kot v tvoji.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bambam20 ::

koyotee je izjavil:

Tu je pravi puh noter, ne sintetika kot v tvoji.



Če ti tako praviš.

matobeli ::

potem pa povej več, jaz bi z veseljem mel puhico za 40eur.

deleted ::

40e za otroško puhovko je čisto dovolj.

Poglej mogoče na Sportpursuit. Tam sem nazadnje kupil svojo od Fjerna in jo ze 5 let zadovoljno uporabljam za vse razmere.

celada ::

Poceni dobre puhice -> decathlon

https://www.decathlon.si/pohodniska-puh...
ali pa
https://www.decathlon.si/oranzna-lahka-...

Jaz mam starejši model druge in naj bi bla manj topla. Se ni se mi zgodilo da bi bila prehladna. Od lednega plezanja do hoje po vseh razmerah.

RockyS ::

Kako pa je z znojenjem v teh decathlon jaknah? Imam podobno in se potim že na lahkem sprehodu, si ne predstavljam da bi šel na kak pohod ali v hrib s tem.

s7nf ::

Zakaj bi hodil v hrib v puhovki, to ni variante, da ne bi švical. To daš gor, ko prideš na vrh recimo. Moja 2 centa.

otago ::

https://www.engelbert-strauss.si/ dostava nad 122 eur(brez ddv) zastonj, do prejšnjega zneska strošek z ddv 6eur. Imajo vzdržljive stvari.

gruntfürmich ::

stvari, ki bodo tople in ne boste zašvicali, bo treba malo bolj previdno in predvsem pametno kupovati, in definitivno ne poceni. kolega se zelo navdušuje nad avstrijsko carinthio (volna, loden), termo spodnje perilo pa brinje of norway.
naravni materiali za dihanje in toploto pa tkani ala volna, loden... goretex bi tudi znal biti kot vrečka, čeprav ima 'visok stolpec' dihanja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

s7nf ::

goratex je vrečka, to je uporabno za takle dan kot je danes, da boš nekje na dežju stal, za šport so pomojem bolš te variante s softshellom če že.

celada ::

RockyS je izjavil:

Kako pa je z znojenjem v teh decathlon jaknah? Imam podobno in se potim že na lahkem sprehodu, si ne predstavljam da bi šel na kak pohod ali v hrib s tem.


Puhovko mas takrat ko si na miru/neaktiven. Za v hrib hodit maš kako merino majico pa softshell.

matobeli ::

s7nf je izjavil:

goratex je vrečka, to je uporabno za takle dan kot je danes, da boš nekje na dežju stal, za šport so pomojem bolš te variante s softshellom če že.


Original goretex bo boljši kot softshell, men so nasploh softshelli grozni za šport še za na sprehod ni, čista vrečka.

Ampak: v firmi smo rabil eno membrano, naparjen teflon je bil najprimernejši, pa je bilo za test najlažje dobit od enega šivilstva vzorce. Tisti vzorci niso nič dihali pa so bili kao original gtex, moja stara vojaška jakna pa je delovala.
Pomoje se pod goretex znamko trži tudi kaj cenejšega.

Bombaž, volna, aktivno perilo, tudi termovelur, če je dež pa zunanji sloj z goretex oziroma ekvivalent membrano.

gruntfürmich ::

poceni softshelli ali flisi bodo tudi vrečka.

goretex pa so samo vlakna oz tkanina, katera pa kot taka ni nosljiva in potrebuje vgradnjo v druge materiale in sloje. koliko se pa to kvalitetno naredi pa je odvisno od firme do firme.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

s7nf ::

zanimivo, nisem vedel.

matobeli ::

Ker seveda ni res. Goretex niso vlakna kot npr kevlar ;)

Moja jakna je samo iz goretex "blaga" sešita. Lahko pa imaš bundo ki ima zunanji sloj iz goretexa, potem termo polnilo, pa notri še kakšen švic materjal za boljše izparevanje.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Gore-Tex

gruntfürmich ::

matobeli je izjavil:

Moja jakna je samo iz goretex "blaga" sešita. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Gore-Tex

ne bluzit in si preberi kaj postaš:

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

s7nf ::

Jah nevem no, moja mi po vsej logiki izgleda, kot samo ena plast.

matobeli ::

To je zgolj primer, če bi grunt prebral text in ne samo slikice gledal bi videl da goretex lahko izdelajo v 2-n zlepljenih slojih, ponavadi je to v 2-5 slojih, dvoslojni je samo zunanji textil + membrana (imam tud eno tako prastaro jakno kjer si videl pod podlogo direktno v teflonsko membrano)

Druga jakna ki jo imam je 3 slojna, na notranji strani ima še zaščitno tkanino da ne drajsaš direkt po teflonu.

So pa vse te plasti zlepljene skupaj.

Sicer pa vse to piše v wiki članku kako in zakaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

nejcek74 ::

Gore-tex je firma in blagovna znamka. Pod tem je zbrano cel kup različnih membran in tkanin. Prav tako veliko drugih firm uporablja membrano pod lastno blagovno znamko, razvil (in izdela) pa jo je Gore-Tex.
nekateri izdelki sploh nimajo membrane (softshell), nekateri izdelki sploh niso vodo-tesni (windstopper), tudi vodo-tesne membrane imajo različne lastnosti.
Gore-tex ima svoje tovarne (v Vietnamu) kjer izdeluje doloöene konöne izdelke za druge firme. Mislim da gre tu za tiste, ki nosijo oznako "guaranteed to keep you dry™" V tem primeru ti garancijo nudi sam Gore-Tex. Seveda to plaöaü ob nakupu z visjo ceno.

Kvinta ::

Zanimivo da na Aljaski noben ne nosi goretexa al pa raznoraznih windproof hard in softshellow ,aktivnega perila ,fancy puhovk in rukzakov dosti gledam History in podobne kanale kjer kažejo ta folk kateri živi in dela v extremnih razmerah :))
A.C.A.B

gruntfürmich ::

vojske pa nosijo goretex in aktivno perilo. zanimivo mar ne?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sunshine403 ::

Kvinta je izjavil:

Zanimivo da na Aljaski noben ne nosi goretexa al pa raznoraznih windproof hard in softshellow ,aktivnega perila ,fancy puhovk in rukzakov dosti gledam History in podobne kanale kjer kažejo ta folk kateri živi in dela v extremnih razmerah :))

Priznam, da z Aljasko imam zelo malo izkusenj in sem bil gor samo enkrat, pa se to v takem (smucarskem) okolju, kjer je goretex (ali pa njihove izpeljanke) standardna stvar. Ampak po Skandinaviji, kjer je podnebje vsaj podobno kot na Aljaski, ce ne hujse, sem pa neprimerno vec, in brez problema lahko recem, da imajo ljudje v realnem zivljenju cisto "normalne" obleke iz danasnjih sodobnih materialov, ne pa kozuhe iz pobitih jelenov. Je pa res, ce bi gledal zgolj NG oddaje in ne bi bil nikoli gor, bi verjetno mislil, da se prevazajo s pasjimi vpregami in zivijo v sotorih zaviti v obleko iz jelenovih kozuhov. Realnost je pa malo drugacna ;)

RockyS ::

Še priporočate kako drugo trgovino kot iglusport in kibuba?

matobeli ::

dechatlon :)

gruntfürmich ::

anapurna ima višji cenovni razred cot.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

RockyS ::

matobeli je izjavil:

dechatlon :)


Imam oblačila in dodatke za poletno kolesarjenje, super za ta denar.

Imam pa tudi pohodne hlače, softshell itd. Za pohodništvo (in to ne njihov najnižji rang) pa sem kot v vrečki. Zato sem pripravljen odšteti tudi več

celada ::

Mja ne pričakuj čudežov od nobene jakne. Jst švicam približno isto al mam mammutov goretex al pa dechatlonov softshell. Čim bolj čebulasto se obleč, da lahko reguliraš kolk ti je sploh toplo.

Darko! ::

Za zimo in mokroto imam dobre izkušnje z HH Workwear.
Imel sem zimsko bundo in nepremočljivo jakno s flisom.
Če sem oblekel kaj od tega, se nikoli nisem sekiral ali sem slučajno doma pozabil dežnik.

Pri nas jih dobiš recimo tu:
https://www.zavas.si/izdelki-seznam/246...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pohodnih čevljev (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
858226557 (3034) theStranger
»

Kako zaščititi in vzdrževanje Gore-tex čevljev?

Oddelek: Šport
193257 (2474) krneki0001
»

Nakup jakne

Oddelek: Loža
163756 (2384) impre
»

pohodniška oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8918597 (12062) Okapi
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12331298 (27593) Kleemen

Več podobnih tem