» »

Baterijski / pokončni sesalniki

Baterijski / pokončni sesalniki

promixer ::

Pozdravljeni,

ogledujem si te zadeve pa me zanima kakšne izkušnje imate z njimi?

Dysoni so predragi, Xiaomi zgleda vredu stvarca.... veliko je že kopij od Boscha itd.

Kateri naj bi bil price/performance nakup?

Iz razloga da je par tem na to že zaprtih odpiram novo.

Hvala za vsak komentar.
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

Bellzmet ::

Sicer nimam izkušenj s pokončnimi sesalci. Ampak se mi je vedno zdelo zelo nepraktično, ker moraš celo "kišto" skos pokonci držat, kar je veliko težje in manj praktično kot samo sesalno cev?

promixer ::

Sam ogledujem bolj te lažje modele, kateri imajo tudi opcijo 2v1 da imas potem tisti majhen sesalec. Še kako pride prav na stopnicah, ko je navadna cev pain in the ass :D
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

bzp ::

Priporočam Bosch, vsaj 25V model (Athlet). Slabe izkušnje imam s cenejšimi (Gorenje), Bosch je dražji ampak upravičeno. Dyson so baje tudi dobri, kitajcev nisem sprobaval. Pretekla leta so bile vedno konec leta kakšne akcije tudi pri nas, če ne se pa ozri po tujini kjer praviloma za naše cene, dobiš komplete z dodatnimi nastavki.

Cele "kište" ne držiš pokonci ker se vozi po tleh, jasno. Je precej enostaven za uporabo in ni komplikacij s cevjo, vlečenjem "kište" za sabo ... Težje je samo sesanje z nastavki, ker takrat si sesalec opasaš prek rame in natakneš gor klasično cev.

promixer ::

Celo ta Athlet mi je prerobusten.

Če bi gledal za Bosch bi vzel kaj takega:
https://www.mimovrste.com/pokoncni-sesa...
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

promixer ::

Kaj pa mogoče tale:
https://www.mishop.si/xiaomi-dreame-v9-...

Ima kdo izkušnje?
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: promixer ()

bzp ::

Glede oblike - nimam pojma, nisem sprobal nobenega v tem stilu, da imaš motor oz. komplet sesalec "v roki". Dysoni imajo že dolgo to foro in so popularni po ZDA. Ampak - glede na oba linka, Athlet je bil (vsaj 1x) v akciji na Mimovrste pod 200 eur. Pa ta "tvoj" Bosch je glede na baterijo precej slabša varianta.

VIP58 ::

Doma uporabljamo BOSCH Readyy'y 20.4V, že tri leta, ni-mh baterija je sicer malo oslabela, ampak 50m2 posesa na high vsak dan, brez težav. Praktičen je tudi zaradi tega, ker je samostoječ.
https://protehnika.si/shop/bosch-akumul...
Too much of everything is just enough.

Map ::

Sam sicer nimam izkušenj z njimi, vem pa, kako izgleda Dyson. Lahko le rečem, da je zadeva konkretno narejena in se mi ne zdi škoda dat nekaj več. Odvisno pa od tega, koliko si res lahko privoščiš in koliko se bo zadevo sploh uporabljalo.

davorin11 ::

Imamo že par mesecev doma xiaomi jimmy jv83,odlična zadeva,močna,dobra baterija primerljiv z dyson(najdrazji model). Priporočam.
---)-@

fishman ::

Pozdravljeni,

iščemo sesalnik tipa Xiaomi JIMMY. Ker je na trgu kar nekaj kopij in podobnih sesalcev bi prosil za pomoč pri nakupu.

Hvala !!!

jl ::

Tudi mene zanima, kateri baterijski sesalec bi se splačalo vzeti. Najprej sem razmišljal o Vorwerk vk200, zdaj se bolj nagibam k baterijskemu, gledam predvsem Dyson. Je pa cenovno Xiomi Jimmy dosti ugodnejši pa me zanima primerjava z Dyson ipd.

LunKi ::

Kateri je trenutno best buy. Kvalitetnejsi seveda.

buttcrack ::

če budget ni neki omejen, bi vzel jimmyja jv65 - cca 215€

DePalmo ::

Imam Jimmy JV51 in če je JV65 podoben, potem odsvetujem nakup in se raje stegni za kakim Bosch Athlet. Imam Animal Pro z dodatnimi nastavki za sesanje in je precej boljši, cenovno pa mislim da je bil okoli 260 EUR.

Drugače pa kak Dyson, ampak je zame bil izven budgeta. Zaenkrat.

buttcrack ::

65 je precej upgrejdan napram 51. imaš cel kup testov/reviewov na netu

Skyfall ::

Pokončnk sesalniki Cecotec imajo zelo nizko ceno in dobre karakteristike v opisu za ponujeno ceno. Uporablja kdo? Gledam tja do 200eur,Dyson itd je predrag...

Kiwix ::

Jaz sem za starše vzel Xiaomi Mi G10 in je super predvsem zato, ker je zelo lahek. Baterija drži na auto mode cca 40min, kupiš lahko tudi dodano baterijo in jo na hitro zamenjaš. Sem ga dobil decembra v akciji za 210€.

Avenger ::

Mislim da ima daleč najboljše razmerje cena/... hm, kvaliteta? čeprav ne ravno kvaliteta, uporabnost in okretnost, je Hooverjev osnovni fm216. Čeprav vidim, da je zdaj cena višja, jaz sem dal 100€ pred par leti. Te sesalce moraš probat, pač simulirano sesat po tleh, Hooverjev je ful lahek za uporabljat, mam tudi Boschevega nisem ziher če je ta, ampak podoben pač ki je močnejši, ima cev s katero lahko sesaš pod robovi, skratka večjo uporabnost in če rabiš, večjo moč sesanja, ampak priložena baterija je švoh, če sesaš na turbo je konec v nekaj minutah. Ja, če sesaš nekaj minut, te že začne roka bolet, pri Hooverju pa niti malo. Efekt je pa precej podoben, krtačka malo dvigne prah, posesa, konec. Verjetno malenkost ostane, ampak rezultat je dovolj dober, ideja je pač, da zagrabiš in hitro letiš sem in tja. Ne bi vlagal veliko keša sem...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

draski ::

Kawl6 ::

Uporabljam Jimmy H9 pro, top zadeva.
Soproga je bila skeptična glede zmogljivosti, uporabe, etc...
Danes je navdušena.Cca 150m2, ploščice, laminat, nekaj malega tepihov od stopnic.Baterija se je unesla in ji še zmerom ostane 45% kapacitete po vsem tem delu.

Pat_MaGroin ::

Avenger je izjavil:

Mislim da ima daleč najboljše razmerje cena/... hm, kvaliteta? čeprav ne ravno kvaliteta, uporabnost in okretnost, je Hooverjev osnovni fm216. Čeprav vidim, da je zdaj cena višja, jaz sem dal 100€ pred par leti. Te sesalce moraš probat, pač simulirano sesat po tleh, Hooverjev je ful lahek za uporabljat, mam tudi Boschevega nisem ziher če je ta, ampak podoben pač ki je močnejši, ima cev s katero lahko sesaš pod robovi, skratka večjo uporabnost in če rabiš, večjo moč sesanja, ampak priložena baterija je švoh, če sesaš na turbo je konec v nekaj minutah. Ja, če sesaš nekaj minut, te že začne roka bolet, pri Hooverju pa niti malo. Efekt je pa precej podoben, krtačka malo dvigne prah, posesa, konec. Verjetno malenkost ostane, ampak rezultat je dovolj dober, ideja je pač, da zagrabiš in hitro letiš sem in tja. Ne bi vlagal veliko keša sem...


Tale Hoover imaš za 90 € dostavljen na dom.

https://www.amazon.de/-/en/FM-216-LI-Fr...

Kapitan Jack ::

https://www.amazon.de/gp/product/B0748M...
Zaenkrat se dela, ampak sesanje brez turba je brezveze. Tako da to reklamiranje do 45min je brezveze.

Skyfall ::

Cecoteca ni še noben kupil? Včeraj sem jih gledal v Bigbangu in mi je prodajalec rekel, da je to španska znamka, sestavljena na kitajskem. Je pa po videzu in testiranju dokaj
premium zadeva.

Ganon ::

Ali na trgu sploh obstaja ne-baterijski sesalnik, v velikosti jimmyja? Tistih deset minut sesanja na najvišji stopnji, kot ga ponujajo jimmy in konkurenca, je občutno premalo. Če moram med sesanjem razmišljati, kdaj bo crknil, ni vreden nič.

xseki ::

Zanimam se za brezžični pokončni sesalnik za občasno rabo (1x na teden). Katerega imate vi? Kakšna priporočila? Na internetu vidim, da folk zelo hvali firmo Dyson. Je res kvaliteta? Budget: do 450€.

RockyS ::

Katero vrste površine (vinil, tepihi...) boš sesal? In koliko kvadrature?

Sam imam za 100m2 vinila nek random sesalec iz mediamarkta za 70€. To kar je na tleh (in na kavcu - z manjsim nastavom) posesa brez težav, z enim polnjenjem.
Za tepih pa ne bi bil primeren.

xseki ::

90% laminat. Ostalo pa sedežna in ostale stvari pač. Tepiha ni. Tam okrog 70m2.

DePalmo ::

@xseki Moj spodnji komentar še vedno velja. Imam še vedno oba sesalca in Jimmya še vedno ne maram, medtem ko Boscha še vedno rad uporabim. Je dovolj močan da z njim sesam na drugi (od treh) stopnji in posesa vse, če pa kje potrebujem več moči, ga začasno preklopim na tretjo stopnjo. Z njim brez problema posesam (na drugi stopnji, da nebo pomote) cca. 80m2 in je še dovolj baterije, sesam pa laminat, ploščice in tudi nekaj malega tepihov je vmes.
Je pa res da nastavkov zanj praktično ne uporabljam (naprimer za kakšne pajčevine), skoraj vedno raje posežem po kabelskem sesalcu. Verjetno če bi vztrajal in montiral nastavke, se bi tudi na njih navadil, ampak mi je tako bolj priročno.

DePalmo je izjavil:

Imam Jimmy JV51 in če je JV65 podoben, potem odsvetujem nakup in se raje stegni za kakim Bosch Athlet. Imam Animal Pro z dodatnimi nastavki za sesanje in je precej boljši, cenovno pa mislim da je bil okoli 260 EUR.

Drugače pa kak Dyson, ampak je zame bil izven budgeta. Zaenkrat.

Pat_MaGroin ::

Fantje,

kaj od tega je za kupit:

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

Ali je pač to vse isto sranje?

Trenutno imam Dyson V8, rabim za drugo lokacijo, pa ne bi dal lih 350 za sesalnik.

Hvala!

BCSman ::

Kaj menite o tem hoferjevem baterijskem sesalniku za 79eur:
https://www.hofer.si/sl/p.easyhome-akum...

Vecinoma bi bil namenjen za na hitro posesat debele svaljke prahu, ki se vsakih par dni na novo pojavijo, ko se nobenemu ne da vlacit obicnega sesalca na kabel iz omare.

DePalmo ::

Specifično z njim nimam izkušenj, imam pa z nekim drugim nizkocenovnikom (pod 100e). Ni vreden niti enega evra, ker ne opravlja svoje funkcije.

Osebno bi raje gledal za kaj boljšim in malce dražjim.

link_up ::

jaz sem ze kaksni dve leti nazaj nabavil bosch 8 unlimited in je super zadeva. Priporocam!
In and Out

Stikalo ::

Imamo bosh pokončni sesalnik. Verjento je serija 8. Drugače super dela, ampak čiščenje filtra mi je pa zoprno. Malo podrgneš s sesalcem in je že poln. Samo čiščenje je pa precej zahtevno, moraš smeti vsuti ven, potem pa zbijati s tistim filtrom da je vse zakajeno. Je pa zelo praktičen drugače, samo primeš in sesaš.

kajtimara ::

Glih včeraj dobil poročilo testa takega sesalnika. Avtorica je moja hči.
'' Ma men'at baterijo je glih tolk', kot nov iz Hoferja. Ampak lučka je pa zakon. ZAKON! Vidiš vsako mini smet. Za cel flet!''
Bil je tudi prikaz montaže/demontaže in kaj naj rečem. Njej gre. Sam sem pred 3 meseci kupil klasičnega, ki ga lahko vlečeš za cevjo po tleh. Za klasično čiščenje celega stanovanja.

Zgodovina sprememb…

link_up ::

Stikalo je izjavil:

Imamo bosh pokončni sesalnik. Verjento je serija 8. Drugače super dela, ampak čiščenje filtra mi je pa zoprno. Malo podrgneš s sesalcem in je že poln. Samo čiščenje je pa precej zahtevno, moraš smeti vsuti ven, potem pa zbijati s tistim filtrom da je vse zakajeno. Je pa zelo praktičen drugače, samo primeš in sesaš.


glede tega se strinjam...je kar tecno. Pac gres ven in tam tolces naokoli. :) Masko imas se kje kaksno.
In and Out

BCSman ::

Mogoce pol raj mal potrpet in na par dni povlect ven iz omare klasicnega in posesat kot tvegat da ne bo nic vreden ta za 80eur, oziroma da bo vsakic vec casa za ga praznit in pucat filter slo kot za sesat.

tku009 ::

link_up je izjavil:

Stikalo je izjavil:

Imamo bosh pokončni sesalnik. Verjento je serija 8. Drugače super dela, ampak čiščenje filtra mi je pa zoprno. Malo podrgneš s sesalcem in je že poln. Samo čiščenje je pa precej zahtevno, moraš smeti vsuti ven, potem pa zbijati s tistim filtrom da je vse zakajeno. Je pa zelo praktičen drugače, samo primeš in sesaš.


glede tega se strinjam...je kar tecno. Pac gres ven in tam tolces naokoli. :) Masko imas se kje kaksno.


Vzemita staro zobno ščetko, pa podgrnita po režah pred tolčenjem, bo lažje ;)

matobeli ::

Če se kje še dobi je tale boljša izbira, sploh če je že kaj hofer električnega orodja pri bajt https://www.hofer.si/sl/p.easyhome-bate...

15kPa vs 4kPa in pa izmenljive baterije 20/40V, torej enake kot pri njihovem električnem orodju (niso priložene).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

koyotee ::

Res je, drugače ja samo baterija 80€, tako da cel sesalec za tak denar je bolj sranje.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pokončnega sesalca

Oddelek: Loža
367564 (2350) Dehsse
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095799 (11027) Zstiller
»

Kakšen stoječi baterijski sesalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6314948 (13918) MaticKregar
»

Pokončni sesalnik - izkušnje

Oddelek: Loža
4328007 (13708) Bantani

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144234 (63916) perci

Več podobnih tem