» »

Nakup pokončnega sesalca

Nakup pokončnega sesalca

nekineki592 ::

Zdravo,

ker je stari sesalec odslužil svoje se zanimam za nakup novega. Trenutni je tisti klasični na električni kabel. Zelo me moti, da je potrebno tisto "osnovno enoto" oz. kakor koli bi to pač imenoval, vseskozi prenašati naokoli. Prav zato imam v mislih nakup pokončnega brez električnega kabla.

Zanima me, za kolikšen budget bi lahko dobil kolikor toliko izpraven pokončni sesalec brez kabla, z vsaj pol-urnim delovanjem in "nastavkom", ki se lahko sname, da obenem posesam težje dostopne predele. To kar sem do sedaj počel z cevjo.
Pri teh pokončnih sesalcih verjetno ne pride v poštev sesanje v kotih stropa, ker najbrž nimajo dodatne cevi. Za to bi uporabil metlo ali kakšno mokro krpo in bo ok.

Npr. tole na Mimovrste - seznam. Filtrov je veliko in marsikaj bi lahko glede na zgoraj zapisano odstranil, v prvi vrsti pa nisem prepričan o sami kvaliteti sesanja. Ali so ti sesalci za 150 - 200 € precej slabi napram starim klasičnim?

Ker sesalca ne potrebujem jutri, bi lahko še nekaj časa počakal. Ugibam, da se v kratkem obeta kakšen Black Friday ali kaj podobnega in bi se mi izplačalo počakati.

Hvala za odgovore.

kixs ::

Dyson - potem pa imas malo starjse modele za malo manj denarja in novejse, ki so kar dragi. Za druge firme nimam pojma. Ko sem kupoval, je bila konkurenca precej slaba. Poglej kaksno primerjavo na Youtube

Seveda lahko sesas tudi vogale stropov za pajcevino/pajke.

c3p0 ::

Budget 200€ ne bo za Dysona, je pa verjetno najboljši.

Invictus ::

Danes ima tak sesalec skoraj vsak. Eni imajo celo vgrajen mini sesalec.

Za 200 EUR ne bo veliko, ampak deluje pa. Za čistočo je bolj pomembna frekvenca čiščenja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pac-Man ::

Vseeno bi ti priporočil klasiko. Pokončni se mi zdijo nerodni, baterijski slabše vlečejo. 600W na baterijo in normalen denar je pač zaenkrat fantastika.

Sam imam nekaj podobnega, Electrolux z izpuhom navzgor, je milijon modelov.

https://www.bigbang.si/electrolux-epf62...

Pred tem je bil 2000W brez vrečke. Čiščenje je bil konkreten PIA, sploh filtrov, ki se jih seveda ni dobilo oz. so bili dragi (preveri pred nakupom).

Nov je 600W in vleče bolje od starega, je lahek in presenetljivo mobilen, vrečka iz filca povsem nekaj drugega kot stare papirnate, vso potrošno robo se dobi kot kitajsko kopijo za dober denar.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

wcpapir ::

Xiaomi Jimmy serija. Zmaga.

Ganon ::

Dreame T30. V lasti Xiaomija. Vrhunski sesalec, ogromno priključkov (raztegljiva cev je zakon), zamenljiva baterija, enostavno čiščenje. Sem pregledal veliko testov in se odločil zanj, ni mi žal. Imel sem še to srečo, da sem na Aliexpressu ravno takrat naletel na popust.

https://global.dreametech.com/products/...

Slovenski test:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/dre...

p0f ::

nekineki592 je izjavil:

ker je stari sesalec odslužil svoje se zanimam za nakup novega. Trenutni je tisti klasični na električni kabel. Zelo me moti, da je potrebno tisto "osnovno enoto" oz. kakor koli bi to pač imenoval, vseskozi prenašati naokoli. Prav zato imam v mislih nakup pokončnega brez električnega kabla.


Na eno zadevo bi te opozoril, so pravilom precej bolj "svoh" in baterije se pridruzujejo po precenjenosti kartusam za printerje. Razen tega efektino nosis sabo precej vecjo tezo. In v letu ali dveh bos baterijo moral menjati, tako, da pazi z izbiro, da bos baterijo sploh se dobil in da ne bo draga kot zafran (v vseh so notri iste li-ion celice, priklopi pa so zanalasc narejeni tako, da ena z drugo ne pase).

Obvezno kupi sesalec z dvema baterijama, da jih bos lahko menjaval, sicer odvisno od velikosti stanovanja, ampak ena ti zelo verjetno ne bo dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

floyd1 ::

Kolega je nabavil aku Dysona, nek srednji rang, okrog 600 EUR (cena iz tujine, pri nas je dražji). Njegove ugotovitve:
- mogoče je ta sesalec res med top baterijskimi, ampak tistemu staremu vorwerku na kabel ne seže do kolen. Veliko manjša sesalna moč in žal ne posesa po pričakovanjih
- naenkrat se je pojavilo nekaj sesalcu nedostopnih točk, ki s starim sploh niso bile problematične...
- v bližnji prihodnosti bo žal treba kupiti še en močnejši kabelski sesalec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

p0f ::

floyd1 je izjavil:

- mogoče je ta sesalec res med top baterijskimi, ampak tistemu staremu vorwerku na kabel ne seže do kolen. Veliko manjša sesalna moč in žal ne posesa po pričakovanjih


Predvsem tole, ce vleces skatlo za sabo na kolesckih in je prikopljen na elektriko, je lahko motor precej mocnejsi. Vsi baterijski sesalniki so zelo konkreten kompromis.

puginho ::

p0f je izjavil:

floyd1 je izjavil:

- mogoče je ta sesalec res med top baterijskimi, ampak tistemu staremu vorwerku na kabel ne seže do kolen. Veliko manjša sesalna moč in žal ne posesa po pričakovanjih


Predvsem tole, ce vleces skatlo za sabo na kolesckih in je prikopljen na elektriko, je lahko motor precej mocnejsi. Vsi baterijski sesalniki so zelo konkreten kompromis.


Bla bla bla, baterijski sesalci so popolnoma nadomestili klasične, sploh po moči in številnih nastavkih, da ne govorimo o okretnosti in lahkotnosti uporabe. Je pa res da tisti najcenejši niso dobra izbira, tam od 300 eur dalje pa že. Dyson npr. sploh ne razvija več klasičnih sesalnikov. Kdo še danes kupi klasičnega da je omejen s težo, kablom, neokretnostjo, je pa res da tisti ko še ni imel dobrega baterijskega je ponavadi najbolj pameten.

cesnja ::

Dyson V* so super, ampak cena je dvakrat 200 evrov.

z3ro ::

Kako se ti cenejši obnesejo pri sesanju keramike/laminata se pravi samo gladke površine brez kakršnihkoli preprog in podobnih zadev? Sicer imamo robota ki kar dobro posesa ampak včasih bi mi bilo bolj priročno na brzino posesat z pokončnim baterijskim.

floyd1 ::

Kdo še danes kupi klasičnega da je omejen s težo, kablom, neokretnostjo

Kolega ugotavlja ravno obratno, s tem baterijskim Dysonom ne doseže vsega, kar je prej s "starim, težkim, neokretnim".... Kot sem napisal zgoraj. Absolutno sem za razvoj in aku je gotovo prava smer, a kdor tu pričakuje star sesalec, le da je brez kabla, se lahko precej opeče.
Sploh so ti baterijski zelo problematični na določenih podih, če imaš doma kako žival ki konkretno pušča dlako. Je lahko hitro premalo moči, kljub raznim "pametnim" krtačam.

silak ::

Potem pa pokončni sesalec na kabel ane.
Jaz prisegam na robota Xiaomi G1 za 110€. Sesa in pomiva.

Ganon ::

floyd1 je izjavil:

Kolega ugotavlja ravno obratno, s tem baterijskim Dysonom ne doseže vsega, kar je prej s "starim, težkim, neokretnim"...


Vse je odvisno od nastavkov. Dreame (in drugi sesalci Xiaomija) ima iz tega razloga raztegljivo cev, s katero sežeš v težko dostopne prostore. Dyson tega nima.

p0f ::

puginho je izjavil:

p0f je izjavil:

floyd1 je izjavil:

- mogoče je ta sesalec res med top baterijskimi, ampak tistemu staremu vorwerku na kabel ne seže do kolen. Veliko manjša sesalna moč in žal ne posesa po pričakovanjih


Predvsem tole, ce vleces skatlo za sabo na kolesckih in je prikopljen na elektriko, je lahko motor precej mocnejsi. Vsi baterijski sesalniki so zelo konkreten kompromis.


Bla bla bla, baterijski sesalci so popolnoma nadomestili klasične, sploh po moči in številnih nastavkih, da ne govorimo o okretnosti in lahkotnosti uporabe. Je pa res da tisti najcenejši niso dobra izbira, tam od 300 eur dalje pa že. Dyson npr. sploh ne razvija več klasičnih sesalnikov. Kdo še danes kupi klasičnega da je omejen s težo, kablom, neokretnostjo, je pa res da tisti ko še ni imel dobrega baterijskega je ponavadi najbolj pameten.


Ne ves kaj govoris. Imam high end Bosha, ki je precej boljsi od Dysona (pazite zdaj, ko bo clovecek z nizko samozavestjo zacel braniti svoj brand :)), pa se lahko po moci sesanja skrije pred r2d2 style 10 let starim elektroluxom. Sploh primerjave ni.

Take kozlarije lahko blebetas samo, ce nikoli v zivljenju se nisi sesal in ti to pocne mama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

kixs ::

Cesa ne doseze? Sesam z V10 skoraj 2 leti od oka 200m2. Razen ene sobe, kjer je tapison, je ostalo vse laminat/keramika. V paketu sta bile dve bateriji, z eno posesam vse - ostane res ena malenkost (~15%).

Ne mores pa teh, vsaj Dysona, drugih ne poznam, primerjat s klasiko. Ceprav nima taksne sesalne moci, ima pa motorizirano glavo, ki dejansko "udarja" ob tla in zato tudi ni potrebna taksna moc. Sam ne opazim kaksne razlike od prej.

Kar mene osebno moti je, da ni enako efikasen, ko rines naprej in nazaj. Posesa veliko boljse, ko gres naprej. Zato ga vracam nazaj po istem delu in nato premaknem na naslednji del. Se vedno pa je casovno veliko hitreje kot s klasiko.

Res ni poceni, vsaj zadnji modeli.

p0f ::

Btw, Dysone malo raziscite pred nakupom, ne vem kaksno je stanje zdaj ampak takrat ga zaradi tega nisem kupil:
https://www.consumerreports.org/stick-v...

kixs je izjavil:

ima pa motorizirano glavo


Moj r2d2 tudi. Pa skoraj 3x mocnejsi motor (za sesanje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

kixs ::

Kateri model imas to?

p0f ::

kixs je izjavil:

Kateri model imas to?

Elektrolux *nekaj* One, 2000W motor.

Mislim, pa saj je logicno, pri rocnih sesalcih na baterije si omejen s tezo, ker ga je treba vlacit v roki in koliko casa lahko sesas (z baterijo). Pri klasicnem r2d2ju, ga vleces za sabo na kolesih, cetudi je tezek 50 kg. Priklopljen je pa na "nuklearko".

Na tipa, ki je notri stlacil jet motor:


Ma ni kalkulacije, da bi lahko bil rocni sesalec kadarkoli ekvivalenten, dokler ne odkrijemo nekih novih fizikalnih pogojev, ki bolje delujejo v majhni velikosti kot veliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

barakus ::

Mogoče še eno malu drugačno mnenje...

Mi prisegamo že 40 let na Vorwerk-e tako za profesionalno rabo (čiščenje hotela) kakor domačo. Kak rabljen VK135/136 ima dobro razmerje p/p, novi so pa bistveno predragi(nateg). Trajajo neskončno, dokaj robustni glede na težo in okretnost, če kaj crkne pa se dobi rezervne dele.

kixs ::

Odvisno kaj sesas. Ce imas delavnico in je usrana po delavnisko, potem s finim baterijskim tega ne bos sesal. Imam zato Karcherja.

Glede moje izkusnje na prejsnjega 2KW, ki sem ga uporabljal cca 10 let, se lahko tale V10 cisto kosa z njim. Dejansko ne opazim razlike.

Poleg tega je veliko bolj prakticen. Stojalo imam v kotu jedilnice, ko otroc posvinjajo z drobtinami po tleh okoli mize, ga vzames in v pol minute je cisto.

Ne bi ga uporabljal, ce ne bi bil z njim zadovoljen, se manj pa govoril o svojih, zaenkrat vecinoma pozitivnih izkusnjah. Sigurno pa bateijski nikoli ne bodo enako mocni kot na kabel.

p0f ::

kixs je izjavil:

Odvisno kaj sesas. Ce imas delavnico in je usrana po delavnisko, potem s finim baterijskim tega ne bos sesal. Imam zato Karcherja.

Glede moje izkusnje na prejsnjega 2KW, ki sem ga uporabljal cca 10 let, se lahko tale V10 cisto kosa z njim. Dejansko ne opazim razlike.

Poleg tega je veliko bolj prakticen. Stojalo imam v kotu jedilnice, ko otroc posvinjajo z drobtinami po tleh okoli mize, ga vzames in v pol minute je cisto.

Ne bi ga uporabljal, ce ne bi bil z njim zadovoljen, se manj pa govoril o svojih, zaenkrat vecinoma pozitivnih izkusnjah. Sigurno pa bateijski nikoli ne bodo enako mocni kot na kabel.


Zato sem pa samo dal opozorilo OPu. Jaz imam vse tri, 2x na mesecno sesam z r2d2, 8x je robotski (ker pac ne zahteva nobenega napora), "rocni" pa je za kaj by-the-way za posesat, ko smrklje kaksno stalo naredijo ali odkrijem novo kolonico mravelj.

Oz. bom takole rekel, ce bi se moral enemu od sesalcev odpovedati, bi se baterijskemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

HotBurek ::

Plan A: Kupi rabljen (refurbišet) Vorwerk

Plan B: Kupi nove moderne pametne čang šlank smeti.

Druge ni.

Kabel je za prave moške.

p.s.: Naš Vorwerk VK 121 dela 30+ let brez enega samega servisa.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

p0f ::

Se strinjam za B, tako baterijski kot "pametni" so smeti. Samo zal so pametni "good enough" za vmes, s tem, da vlozek casa odtehta svinjarijo, ki jo pustijo. Seveda pa je se vedno treba s pravim sesalcem generalko delati.

Sem se pa spomnil use case za baterijskega, ko samohodka neha, moram se stenge obdelati, ker tega "se" ne znajo. Tukaj je baterijski zakon, ker mi ni treba r2d2ja ven vlect.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

Slopek ::

Nikoli ne bom dal 400€, ali celo več, da bom sesal drobtine. Vseeno če metlo in smetišnico v roke vzamem. Za kaj več, pa vowerk, ki je "večen" in bolj sposoben.

nejc_nejc ::

Sedaj velja tole ali so ze spremenili....
Kakšna so nova pravila? Od 1. septembra 2017 mora biti nazivna vhodna moč sesalnikov manjša od 900 W, povečuje pa se tudi zmogljivost pobiranja prahu na preprogi, ki mora biti po novem večja ali enaka 0,75, zmogljivost pobiranja prahu na trdih tleh pa mora biti večja ali enaka 0,98. Izpust prahu ne sme presegati 1,00 odstotka. Nivo zvokovne moči pa mora biti manjši ali enak 80 dB(A).

Omenjena merila sicer ne veljajo za sesalnike na vodni filter, talne loščilnike in sesalnike za zunanjo uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

Ganon ::

Slopek je izjavil:

Nikoli ne bom dal 400€, ali celo več, da bom sesal drobtine.


Najbolj me nasmeje, ko nekdo komentira stvari, o katerih ne ve nič.

buttcrack ::

za dnevno sesanje imamo jimmyja JV85 slabi dve leti in je špica zadevca, koštal cca 250€. menjal do sedaj samo hepa filter. na regular power posesam z lahkoto 60m2 še danes. edini minus je, da nima lučke spredaj, ki osvetli tla in da čez čas na robovih pušča večje kose prahu - zakaj se to dogaja še nisem odkril, se pa to reši, da zapelješ malo na kakšen tepih oz. odklopiš spodnji del in posesaš dol.
če je kdo odkril boljšo varianto ali ima permanent rešitev za to, se priporočam.

BladE_ ::

Imam robota(pomiva in sesa), pokončni baterijski sesalec, sesalec na kabel, poleg tega vsega paše še metla in metla za pomivanje!

All in all so pomoje kabelski močnejši in v veliki večini primerov sesajo bolje, lahko sesaš več ur naenkrat recimo. Imajo pa seveda slabosti, ki jih potem nadomestiš z recimo pokončnim, ki je vedno pripravljen in lahko na hitro posesaš karkoli. Potem pa imaš tukaj še robota, da sproti malo potegne še pesebej pod posteljami + vlažna krpa za prah. Na koncu pa moraš še z pomit, ker vsi pred tem tega niso sposobni...

Pa ne mi, da vam zadošča nek baterijski sploh če imate živali ali pa otroke! Mogoče si mislte ampak temu ziher ni tako!
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

puginho ::

Slopek je izjavil:

Nikoli ne bom dal 400€, ali celo več, da bom sesal drobtine. Vseeno če metlo in smetišnico v roke vzamem. Za kaj več, pa vowerk, ki je "večen" in bolj sposoben.


Bravo, daš pa jurja za vorwerka :) Sicer pa kak komu, kdor je že imel baterijskega ve da se da posesat isto ko z klasičnim, ostali pa naj trmarijo pa pač kable vlačijo, blagor njim.

floyd1 ::

Sicer pa kak komu, kdor je že imel baterijskega ve da se da posesat isto ko z klasičnim...

Na kakem parketu ali keramiki povsem mogoče, če pa imaš dlakavega štirinožca + tepih pa žal ne. Imajo premalo moči. Še slabše je pri našem robotskem - tepih sicer solidno počisti po površini, a ko ga malo premakneš...

mancini ::

puginho je izjavil:

Slopek je izjavil:

Nikoli ne bom dal 400€, ali celo več, da bom sesal drobtine. Vseeno če metlo in smetišnico v roke vzamem. Za kaj več, pa vowerk, ki je "večen" in bolj sposoben.


Bravo, daš pa jurja za vorwerka :) Sicer pa kak komu, kdor je že imel baterijskega ve da se da posesat isto ko z klasičnim, ostali pa naj trmarijo pa pač kable vlačijo, blagor njim.


Ti si verjetno edini na tem forumu, ki ima oz je kdaj imel baterijski sesalec.
Je priročen, ni pa vsemogoč in veliko nalog ne zmore opravit zadovoljivo. Ampak ti že veš

sandmat ::

p0f je izjavil:


Ne ves kaj govoris. Imam high end Bosha, ki je precej boljsi od Dysona (pazite zdaj, ko bo clovecek z nizko samozavestjo zacel braniti svoj brand :)), pa se lahko po moci sesanja skrije pred r2d2 style 10 let starim elektroluxom. Sploh primerjave ni.

Take kozlarije lahko blebetas samo, ce nikoli v zivljenju se nisi sesal in ti to pocne mama.


Stari electroluxi so top. Novi so enak crap kot ostali. Ne smeš primerjat z Boschem in dysonom, ni primerjave. K da bi volvota primerjal z VAGom :D

puginho ::

floyd1 je izjavil:

Sicer pa kak komu, kdor je že imel baterijskega ve da se da posesat isto ko z klasičnim...

Na kakem parketu ali keramiki povsem mogoče, če pa imaš dlakavega štirinožca + tepih pa žal ne. Imajo premalo moči. Še slabše je pri našem robotskem - tepih sicer solidno počisti po površini, a ko ga malo premakneš...


Večina baterijskih ima v osnovi krtačo, kar za klasičnega ne moreš rečt, ne samo da posesajo dlako, še globinsko posesa jogije ipd. Z navadnim klasičnim brez krtaće nikoli ne moreš posesat preproge tako dobro. Robotski pa nikoli niso bili namenjeni mehkim površinam.

mancini je izjavil:

puginho je izjavil:

Slopek je izjavil:

Nikoli ne bom dal 400€, ali celo več, da bom sesal drobtine. Vseeno če metlo in smetišnico v roke vzamem. Za kaj več, pa vowerk, ki je "večen" in bolj sposoben.


Bravo, daš pa jurja za vorwerka :) Sicer pa kak komu, kdor je že imel baterijskega ve da se da posesat isto ko z klasičnim, ostali pa naj trmarijo pa pač kable vlačijo, blagor njim.


Ti si verjetno edini na tem forumu, ki ima oz je kdaj imel baterijski sesalec.
Je priročen, ni pa vsemogoč in veliko nalog ne zmore opravit zadovoljivo. Ampak ti že veš


V bistvu sem edini na svetu! Vsi proizvajaci vlagajo na veliko v baterijske sesalce, ampak idioti kaj pa oni vedo, tebe bi vprašali da so zanič

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puginho ()

Dehsse ::

I completely understand your frustration with the cable on your old vacuum. It's like being tethered to an outlet, and it's definitely not ideal for maneuvering around furniture. Upright cordless vacuums are a game-changer in that respect - they're much more liberating!

Based on your needs, here's what I'd suggest:

Budget: For a decent cordless upright with 30+ minutes of runtime and removable attachments, you could find something good in the €150-200 range. You might not get the top-tier brands like Dyson, but there are plenty of solid options like Shark, Tineco, or even decent no-name brands. Just check reviews for suction power and build quality.

Ceiling corners: You're right, most upright vacuums don't have hoses for reaching high corners. But some have clever workarounds. For example, some bend at the base, letting you get under furniture and maybe even reach cobwebs near the ceiling. Others have extendable handles or crevice tools that can contort to reach awkward angles.

Black Friday: Wait for Black Friday or similar sales! You could potentially snag a high-quality vacuum for the price you'd pay for a mid-range one now. Just keep an eye on reputable retailers and be prepared to act fast.

As for the Mimovrste list, it's a good starting point, but I'd recommend checking reviews for specific models. Don't be afraid to dive into YouTube comparisons or ask in online cleaning communities. Remember, suction power isn't everything - factors like noise level, filter maintenance, and maneuverability are also important.

I hope this helps! Don't hesitate to ask if you have any other questions before your big vacuum hunt. Happy cleaning!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Opkow ()

urli ::

Kaj pravite pa za spodnje?

Rowenta XFORCE 8.60 AQUA FLEX (cca. 225€)
Rowenta XFORCE 9.60 FLEX + aqua nastavek (200€)
Rowenta XFORCE 11.60 AQUA FLEX (cca.310€)

Torej budget res max. tam ene 300€.

Trenutno se nagibam k slednjemu, torej xforce aqua 11.6. Mnenja? Obvezno mora biti aqua oz. imeti nastavek za mokro pucabje. Vem niso primerljivi s sesalniki na kabel, čiščenjem z "viledo"... ampak meni bo skor zagotovo ok. Trenutno imam robotskega ter robotskega pomivalca (irobot, čist osnovni). Saj je ok ampak se mi ju več ne ljubi ne poslušati in ne čakati. Najprej sesa slabo uro in ropota, potem ga moram spucati, potem še robotskega pomivalca spet čakat kakšnih 40min... ne ljubi se mi več. Se mi zdi, da bi z baterijskim ročnim veliko prej končal. Pa še pucanje sesalca bi bilo le 1x, ne dvakrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

MadMen ::

urli je izjavil:

Kaj pravite pa za spodnje?

Rowenta XFORCE 8.60 AQUA FLEX (cca. 225€)
Rowenta XFORCE 9.60 FLEX + aqua nastavek (200€)
Rowenta XFORCE 11.60 AQUA FLEX (cca.310€)

Torej budget res max. tam ene 300€.

Trenutno se nagibam k slednjemu, torej xforce aqua 11.6. Mnenja? Obvezno mora biti aqua oz. imeti nastavek za mokro pucabje. Vem niso primerljivi s sesalniki na kabel, čiščenjem z "viledo"... ampak meni bo skor zagotovo ok. Trenutno imam robotskega ter robotskega pomivalca (irobot, čist osnovni). Saj je ok ampak se mi ju več ne ljubi ne poslušati in ne čakati. Najprej sesa slabo uro in ropota, potem ga moram spucati, potem še robotskega pomivalca spet čakat kakšnih 40min... ne ljubi se mi več. Se mi zdi, da bi z baterijskim ročnim veliko prej končal. Pa še pucanje sesalca bi bilo le 1x, ne dvakrat.

Geekbuying.com Xiaomi Jimmy.

urli ::

Xiaomi Jimmy ne bo ok, ni aqua.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

MadMen ::

Groot ::

urli je izjavil:

Xiaomi Jimmy ne bo ok, ni aqua.


Imaš tudi aqua izvedbe. In ja se strinjam s komentarjem, Jimmy bo precej boljša izbira kot pa karkoli za primerljivo ceno od Rowete

urli ::

Gledam za mop izvedbami in nihče ne dostavlja v Sloveniji, kaj šele, da bi bil na voljo v Sloveniji :|

Kaj pravite?

JIMMY H10 Flex za 325€
ali
JIMMY H9 Pro za 315€

Se bolj nagibam k prvemu - je novejši, mi je lepši, ima nastavke, ki jih potrebujem (razen mopping, kar je sicer velik minus), montira se na steno, kar mi je plus, ker nimam ravno veliko prostora... H9 je pa starejši model ampak je PRO izvedba, pa še cenejši je... kaj zdaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

MadMen ::

JIMMY H10 Flex dobiš za 300e iz Geekbuying.com(je legitimna stran), EU stock.

urli ::

MadMen je izjavil:

Poglej reviewe za tega Xiaomia


Glede na moje potrebe, bi bilo verjetno res najbolje kupiti tega oz. mogoče kar Osotek Horizon H200 (ne Lite verzije). Hvala za predlog.

Ga mogoče kdo ima? Kako ste zadovoljni? Kako se obnese na laminatu (ki ni ravno zelo vodoodporen)?

Kako je pa z garancijo, če ga kupim na geekbuy? Verjetno lahko pozabim nanjo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

urli ::

Sem tik pred naročilom Osotek Horizon H200 Lite na geekbuying. Je kdo pri njih že naročal? So ok? Se držijo rokov, ki so navedeni ob naročilu? In še enkrat. Na garancijo lahko verjetno pozabim? Ampak glede na to, da s kuponom stane 220EUR se ne bom niti prav dosti sekiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

PacificBlue ::

Sem ze narocal. Dokaj hitra dostava.
Glede garancije pa nimam pojma.

komunist1918 ::

Motion ::

Moja si želi en pokončen brez žični sesalnik. Budget 150 do max 170e.
Neki gledam za jimmy jv85 sam ga ni nikjer več v akciji. Se dobi kaj primerljivega za ta denar oziroma kaj je vredno kupit za ta denar?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterijski / pokončni sesalniki

Oddelek: Loža
3910720 (2789) koyotee
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24098376 (13604) Zstiller
»

Kakšen stoječi baterijski sesalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6315873 (14843) MaticKregar
»

Pokončni sesalnik - izkušnje

Oddelek: Loža
4329597 (15298) Bantani

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309148096 (67778) perci

Več podobnih tem