» »

A je res da so v milki živalske maščobe

A je res da so v milki živalske maščobe

«
1
2

Gadjit ::

Ja stvar je taka: baje naj bi v deklaraciji pod sestavino mleko v prahu: bile primešane tudi živalske maščobe, ki pa niso deklarirane!?

Če kdo kar koli ve o tem, prosim!
  • polepsal: Primoz ()

bosstjann ::

O tem nevem nič!

Vem pa da mleko (surovo) ima maščobe, ki so živalskega izvora(krava, ovca, koza ..)

da lahko izdelajo mleko v prahu pa naj bi odstranili vse maščobe če se prov spomnem

undefined ::

Ja, v mleku so živalske maščobe. Najbolj smešno pri tem pa mi je, da vegeterijanci zarad tega mleka niti ne pijejo. ;)

Gadjit ::

Ne vegetarijanci ga pijejo, vegani ga ne.

undefined ::

Žal izraza "vegan" nisem zasledil v SSKJ. ;)

nosferatoo ::

Vegani so prehranjevalni ekstremisti.
Ne jedo in ne pijejo ničesar, kar je *remotely* živalskega izvora (tudi mleko, jajca, med...).
No, vsaj en kolega mi je tako razložil pred časom, ko je prestopil na temno stran...

Valery ::

Da, Nosferatoo! Imaš prav.

Valery ::

V čokoladi pa je tudi veliko strupa teobromina, ki škoduje živcem. V njej je tudi nekaj zmletega mrčesa, ki se hranijo s pobranimi plodovi kakavovca, kajti pobrani plodovi, ki so nametani na kup na prostem, so več dni izpostavljeni sončni vročini. Zadeva je zelo nehigijenska. Prav ta mrčes je vzrok za alergije na čokolado.

nosferatu666 ::

Torej čokolada vsekakor ni primerna za vegetarijance ... pa sokovi tudi ne ;)

undefined ::

Rutan, kak vir bi bil v tem primeru ZELO priročen. :)

blabla ::

Rutan: Zakaj pa ni še nihče umrl od čokolade? Zgleda da le ni tako strupen.

Tole sem našel na netu:
Chocolate contains a stuff called teobromin (part of the group metyll
xanthin). Human bodys can take care of teobromin but dogs can't.

Ne dajat čokolade psom.

bf4ed ::

Vegiji pa naj se odpravijo na pašnike past drugo jim ne preostane. LOL

Mesa ne jejo, najhujši pa so tisti ki pravijo da jejo samo perutnino, drugo meso pa ne. A niso na nič alergični.>:D

LuiIII ::

Navadne čokolade (beri skoraj vse) vsebujejo namesto rastlinske maščobe (kakavovec), živalsko maščobo. Zakaj? Ker je vsaj desetkrat cenejša. Kje dobiti pravo čokolado? Jaz poznam samo onega tipa v Olimjah, da še dela "ta pravo" čokolado. Njen okus je res nekaj popolnoma drugega kot pa okus kakšne Gorenjke ali bog ne daj Milke. Ima seveda to svojo ceno. Olimjska čokolada se prodaja po 4000 SIT/kg! Jaz jo sem ter tja z veseljem plačam.:8)

Lui

undefined ::

Z Milko ni prav nič narobe. Te vaše sestavine, ki jih navajate, razen mrčes, škodljiva maščoba in ne vem kakšne snovi še, zaradi katerih zagotovo prej ali slej umreš, so pa prišle iz riti od nekoga, ki je v tistem času imel prebavne motnje. ;)

nosferatu666 ::

LuiIII, ne ti meni o čokoladi iz Olimja.
Vedno, ko se peljemo skozi Podčetrtek izvedemo desant na čokoljad. Se kar ne morem zadržat: pa še enih par teh, pa mal onih, u, pa tisti bonboni zgledajo dobro....pol pa plačam kot bedak :)
In gespej ženi uspe na poti do doma pospraviti skoraj polovico vsega, hahaha.

mescaline9 ::

Eno podvprašanje za naslov teme.

Ja in?

Gadjit ::

Ja in...radovednost ne pozna meja...
Bedno vprašanje, kaj te briga!

Dr_M ::

Te vaše sestavine, ki jih navajate, razen mrčes, škodljiva maščoba in ne vem kakšne snovi še, zaradi katerih zagotovo prej ali slej umreš, so pa prišle iz riti od nekoga, ki je v tistem času imel prebavne motnje.

nebi se cist strinju s tem.povsem mozo je da so not ksni zuzki.
npr moj sodelavc je delu v tobacni v lj in je reku da so v tobaku bli ucas posuseni zmleti golobi,ksni kosi gume itd. in to je vse slo v cike.

jest sm recimo najdu muho v kruhu...:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomi ::

Glede teobromina je tako, da je to analog, oziroma ima eno metilno skupino manj, kot kofein. Je sicer manj topen v vodi, kar je sicer nelogično, samo pade v enak metabolizem kot kofein. Jaz zaradi teobromina ne bi bil zaskrbljen, sploh glede na to, da se kakavovec imenuje Theobroma cacao. Da pa čokolada pozitivno deluje na funkcijo možganov, pa je bilo že nekaj raziskav.


Kar pa se tiče živalskih oz. rastlinskih maščob. Rastlinske imajo več polinenasičenih maščobnih kislin, ki si boljše za organizem, ker nižajo razmerje HDL/LDL. Več o tem recimo tukaj.
metrodusa.blogspot.com

KTr1sk ::

Mene pa zanima, kje se da pr nam kupit Milka Marzipan. Točno takšno čokolado imam pri sebi (dobil iz avstrije)
pr nam je še nisem nikjer videl, ker marzipan imam najraje >:D
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Jernej L ::

poznam to v olimju, je blizu mene, zadevo se pakira v navadne kartonske "škrnicle", je pa ZELOOO dobra čokolada :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jernej L ()

BigWhale ::

Clovek vprasa nekaj, vi pa zacnete bluziti o prehranjevalnih navadah ljudi in izkaze se, da v bistvu nimate pojma o cem govorite in da ste skrajno zaljvi, do tistih, ki so se pac odlocili, da se bodo prehranjevali tako kot pac se. Pa naj se. Zaprite se v vase klavnice in se nazirajte surovega mesa, ce vam pase, drugim pa pustite, da jedo to kar si sami izberejo.

Aja.

Vegani ne jedo stvari zivalskega izvora. Prehranjevalni extremisti so pa presno jedci, ki uzivajo samo surovo hrano, tudi ta ni zivalskega izvora.

PS: Na izdelkih, ki ne vsebujejo zivalskih mascob naj bi to tudi pisalo. Ponavadi je tako. Ce nic ne pise, se ne mores zanasati, da necesa ni notri. Better Safe Than Sorry.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

Aja, jaz sem mesojedec...

iso2000 ::

Tomaž:
To milko z marcipanom lahko dobiš v Milerju v lj na čopovi ulici. PA še zelo poceni je bila - 190 sit.
Ne vem, pa če jo še vedno imajo.

LP

KTr1sk ::

iso2000 hvala bom reku sestri da jo naj kupi ko je v LJ :D
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Eschelon ::

LMAO - BigWhale: A se ti ne zdi malo pozno za moraliziranje?:D - tko ene 2 leti.:P
Vedeti, razumeti, znati.

BigWhale ::

Ouch! ;>

veteran ::

Na izdelkih, ki ne vsebujejo zivalskih mascob naj bi to tudi pisalo

Hmm, takih izdelkov, na katerih piše "ne vsebuje živalskih maščob", je bolj malo. Kakšne margarine, mogoče...

Menda ni treba posebej razlagati, da so v mleku živalske maščobe! In če rečemo "mleko", je jasno, da gre za "kravje mleko", npr "sojino mleko" je pa posebej označeno.

Ali pa nekateri res mislijo, da mleko pridelujejo podobno kot coca-colo? Še niso videli krave? Ali pa vsaj reklamo za Milko, tisto z vijoličasto kravo? Pa ne pogruntajo, da krava ni zraven samo za okras? Čudno. :))

No, pri nas lahko krave skozi okno gledamo (pašnik je dobrih 50m stran), zato je tukaj vsem otrokom jasno, odkod mleko. Pa še kaj drugega tudi. Včasih pa kakšni čudaki iz mesta pridejo, enkrat sem videl, da je mama otroka stran obrnila, da ne bi dete slučajno videlo, kako je bikec naskočil kravo. ;) Ljudje so vse bolj nori. :(

Pyr0Beast ::

Ja, no včasih so dajali maščobe ekstrahirane iz kostno mesne moke v mleko in druga živila, za korekcijo mastnosti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tear_DR0P ::

jap v čokoladi so tudi žuželke, sej jih ni velik, in niso nevarne, sam so pa. al mislite, da čokolado delajo podobno kot nasine satelite? če ena muha v čokolado zaredi svoj podmladek, se bo podmladek s čokolado vred posušil, zmlel in predelal
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Nejc Pintar ::

Ja, in?

Italijani pa jejo vse od golobov do mačkov. Zakaj nebi jaz enega pajka?
Lahko je biti prvi, če si edini!

Vikking ::

Tole strupi je čist mimo, ker so v takšnih količinah, da se sploh ni potrebe o njih pogovarjat, sej tudi v pečkah jabolk je cianid, pa tud neki strup v paradižniku, skratka v skoraj vsakem sadju, zelenjavi... bi našel nekaj kar bi lahko definiral kot strup.

Žužki v hrani nič posebnega, koliko ste/smo jih že nevede pojedli. Tak da.... Gorenjka in milka sta zame itak super čokolade, ne maram pa tistih pravih črnih čokolad, ki niso dobre za drugega kot za kakšno pecivo delat. Stvar okusa posameznika.

Tear_DR0P ::

sej jst nism mislil da je vsebnost žužov kej napačnega - je pa hecno, ko kaki najstnici, ki trdi da je veganka in je čokolado, pa sir poveš kakšno je stanje s čokolado :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Highlag ::

Mislim da sem nekje prebral, da med spanjem v povprečju pojemo 20 pajkov v svojem življenju :D. Tak da tud najbolj extremni vegetarjanci pridejo do mesa :D
Never trust a computer you can't throw out a window

Nejc Pintar ::

Če štejemo pršice nekajkrat več na noč;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Spock83 ::

Sem srečal enega osla na otoku Pagu, ki pa je samo eno vrste čokolade -> Milko

Jaz mam rad vse vrste čokolad... samo ne tistih enih najcenejših, k so zanič.

infidel ::

Pogovor z eno raziskovalko na Nacionalnem institutu za biologijo pred kaksnim letom je bil, da je v Milki tudi kri zivalskega izvora. Se pa zenska ukvarja prav z raziskavami zivil.

Tarzan ::

Krvavice ali čokolada z rižom, razlika je le v obliki >:D .

Azrael ::

Andrej Šifrer je nekoč prepeval, da se otrok najbolje razvija, če na leto zaužije najmanj dva kilograma svinjarije...

Tudi neka propagirana 100% higiena in sterilno okolje ni nekaj kar bi krepilo imunski sistem, prej nasprotno.
Nekoč je bil Slo-tech.

btree ::

Na izdelkih ponavadi ne piše, če vsebujejo sestavine živalskega izvora. Za čokolado je precej vprašljivo, vem da v bio trgovinah prodajajo vegetarijanske čokolade, ki so precej drage, pa slabšega okusa verjetno tudi. Vem pa, da ima hrvaška mlekarna označeno na svojih izdelkih, če so vegetarijanski ali ne (npr. jogurti Vindija, ki se dobijo tudi v naših trgovinah, npr. Spar). V VB je zaradi velikega števila vegetarijancev, vegetarijanska prehrambena industrija malo bolj razvita in tam je tudi precej izdelkov označenih. Sem pa enkrat kupoval sir Tamar Lj mlekaren, pogledal sem dekleracijo in videl, da vsebuje želatinom, to je označeno samo na mali pakengi, na tavelki pa ni, čeprav gre za isti sir. Poslal sem tudi mail na Pomurske mlekarne in prijazna gospa mi je odgovorila, da niso vegetarijanski (vsebujejo želatino) naslednji izdelki: jogurtova smetana, LCA VITA.
Toliko za info vegetarijancem.

Nejc Pintar ::

Tukaj se moram strinjat z Azraelom. Moraš imeti bakterije da se razvijejo antibakterije.:D
Lahko je biti prvi, če si edini!

BigWhale ::

> Andrej Šifrer je nekoč prepeval, da se otrok najbolje razvija, če
> na leto zaužije najmanj dva kilograma svinjarije...
> Tudi neka propagirana 100% higiena in sterilno okolje ni nekaj kar
> bi krepilo imunski sistem, prej nasprotno.

Ja, se ne morem bolj strinjati. Samo tukaj ni govora o bakterijah ampak o mascobah zivalskega izvora... ;)

itak37 ::

@Tomaž : Milko marzipan se baje dobi v DM-u. LP

para! ::

V cem je problem, ce so v milki zivalske mascobe?

lp
Death before dishonor!

veteran ::

V cem je problem, ce so v milki zivalske mascobe?

Nekaterim vera prepoveduje uživanje živalskih izdelkov (ergo, ne smejo sladkat z Milko). ;)

para! ::

U, jebo te, nisem vedu, da tud tako bogi ljudje obstajajo.

lp
Death before dishonor!

Nejc Pintar ::

@veteran: saj se tudi sladkat s svinjsko pečenko ne semjo.:\

Vera je tvoja lastna odločitev, in nikakor se ne bo ena milka prilagajala nekaj verskim skupnostim (ne rečem da bi imela recimo v muslimanskem svetu 50% tržni delež)
Lahko je biti prvi, če si edini!

KTr1sk ::

lol kako se je tema razširila, ja včeraj sem dobil reklamo 199shop in se mi zdi da imajo za 139.90sit :D
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

christooss ::

Hvala hvala hvala vsem, ki ste mi povedali da so žužki v čokoladi >:D >:D >:D Se že pripravljam na besedni spopad s eno k ne spije soka če slučajno najde las notr. Kljub temu da bi bil lahko njen :). Aja pa ne vrjame da ljudje nevem kolk pajkov in muh pojemo v LifeTime>:D

Hm a ni point čokolade da vsebuje živalski izdelek MLEKO???

K sreči men vera prepoveduje hojo ez cesto
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

Nejc Pintar ::

Ok, takih frendic ne maram. Pa kljub temu lahko kakšno predstaviš:D
Drugače pa point čokolade je kakav, v milki pa bolj mleko;)
Lahko je biti prvi, če si edini!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najkvalitetnejša široko-komercialna čokolada? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22055396 (37701) hunter01
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30858091 (51620) enadvatri

meso je kul (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1078425 (7310) Gandalfar
»

V Belgiji uvedli en dan v tednu izključno vegeterjansko hrano (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1348987 (6148) BigWhale

Več podobnih tem