» »

Posedi in varna hrana

Posedi in varna hrana

«
1
2 3

Konlov ::

Prav razumem, da uradna politika avstrije ne da pojasnil glede mesane afere? Mi še kar uvažamo karkoli iz take države? Hmm?

WizzardOfOZ ::

V avstiji lahko prodajajo meso, ki je bilo v hladilnicah le do 6 mesecev, kar imajo dlje, se proda sosedom, oziroma slovenski mesarji z veseljem kupijo, ker je to meso malo cenejše.
Slovenci pa itak pojemo vso svinjarijo, samo da je poceni.

jype ::

Postanite vegani.

Cruz ::

jype je izjavil:

Postanite vegani.
Ti si?

Kosek1 ::

Se mi zdi da je trenutno stanje glede hrane zelo neustrezno. V klavnici v izvorni državi veterinar pregleda (spregleda) žival pred in po zakolu. Vse nadaljnje postaje, tudi pred prodajo ne kontrolirajo nič več.

Precej je tudi zavajajoče oglaševanje z oznako domače meso
ki to sploh ni. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kosek1 ()

IL_DIAVOLO ::

Kaj točno je neustrezno? Jaz sem se vedno dobil meso lepe barve in dobrega okusa.

Res pa je, da jem zelo malo zunaj, tam pa res ne veš, kaj ti dajo. To super poceni in pokvarjeno meso pokupijo restavracije, ki potem to fajn spanirajo, spohajo in drago zaračunajo.

harvey ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj točno je neustrezno? Jaz sem se vedno dobil meso lepe barve in dobrega okusa.

Res pa je, da jem zelo malo zunaj, tam pa res ne veš, kaj ti dajo. To super poceni in pokvarjeno meso pokupijo restavracije, ki potem to fajn spanirajo, spohajo in drago zaračunajo.

In pa večina gre v salame, klobase in druge mesne pripravke, ki se jih lepo plasira v trgovine. Presenetljivo pr koliko pridelovalcev se je pojavilo to meso in so odpoklicevali izdelke. Potreben bo res temeljit premislek pri vseh v verigi..
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

jype ::

Cruz je izjavil:

Ti si?
Ko lahko izbiram.

Ganon ::

WizzardOfOZ je izjavil:

V avstiji lahko prodajajo meso, ki je bilo v hladilnicah le do 6 mesecev, kar imajo dlje, se proda sosedom, oziroma slovenski mesarji z veseljem kupijo, ker je to meso malo cenejše.
Slovenci pa itak pojemo vso svinjarijo, samo da je poceni.


Večje neumnosti nisi znal natipkati?

kjut ::

jype je izjavil:

Postanite vegani.

+1

Sicer sam ne razglasam tega...ko me kdo vprasa kaj jem recem da vse, kar je resnica ce bi ostala kvaliteta na ravni nekaj desetletij nazaj...tko pa ne hvala, se raje namerno izogibam ker obstajajo alternative na rastlinski osnovi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

WizzardOfOZ ::

jype je izjavil:

Postanite vegani.


To so šele debili.

WizzardOfOZ ::

Ganon je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

V avstiji lahko prodajajo meso, ki je bilo v hladilnicah le do 6 mesecev, kar imajo dlje, se proda sosedom, oziroma slovenski mesarji z veseljem kupijo, ker je to meso malo cenejše.
Slovenci pa itak pojemo vso svinjarijo, samo da je poceni.


Večje neumnosti nisi znal natipkati?


Boš utemeljil? Podkrepil s kakimi linki, da to ne drži?

Če pa praviš, da slovenci ne požrete vsega dreka, ki vam ga servirajo; Pred leti je Mirko Tuš preverjal, če slovenci res pokupimo vse, samo da je poceni. Najel je polnilnico flaš na češkem. V vsako flašo par kapljic sirupa in vodo, pa lepo nalepko gor. Cena pa takrat v tolarjih par tolarjev nad ceno vode. Slovenci so vse pokupili, ker je bilo poceni.

Cruz ::

kjut je izjavil:

jype je izjavil:

Postanite vegani.

+1

Sicer sam ne razglasam tega...ko me kdo vprasa kaj jem recem da vse, kar je resnica ce bi ostala kvaliteta na ravni nekaj desetletij nazaj...tko pa ne hvala, se raje namerno izogibam ker obstajajo alternative na rastlinski osnovi.
Etični vidik veganizma ne podpiraš?

WizzardOfOZ ::

Človek je vsejed in živali so za pojest, tako da bedarija o etičnosti odpade.

jype ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Človek je vsejed in živali so za pojest, tako da bedarija o etičnosti odpade.
Ti nisi človek, jasno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Bizkit45 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

jype je izjavil:

Postanite vegani.


To so šele debili.


zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

#000000 ::

jype je izjavil:

Postanite vegani.


In se najejte 40x več kemije kot je v navadnem industrijsko pridelanem jajcu, varira ampak je huje kot si mislimo.

Matek ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Boš utemeljil? Podkrepil s kakimi linki, da to ne drži?

Če pa praviš, da slovenci ne požrete vsega dreka, ki vam ga servirajo; Pred leti je Mirko Tuš preverjal, če slovenci res pokupimo vse, samo da je poceni. Najel je polnilnico flaš na češkem. V vsako flašo par kapljic sirupa in vodo, pa lepo nalepko gor. Cena pa takrat v tolarjih par tolarjev nad ceno vode. Slovenci so vse pokupili, ker je bilo poceni.
Ponavadi mora dokaze predložiti tisti, ki nekaj trdi, ne pa nasprotna stran. Imaš ti kak link za svojo zgodbo o Tuševih testiranjih Slovencev? :))

Mimogrede - postopek, ki si ga opisal (malo sirupa, voda in lepa nalepka), velja za veliko večino brezalkoholnih pijač, ki jih najdeš v trgovini. Kolikor mi je znano, se tudi kokakola izdeluje na tak način, pa je zelo globalna.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

IL_DIAVOLO ::

Večini je jasno, kaj je poslanstvo rastlinojedcev na tem svetu, samo ovelim veganom ne.

Konlov ::

Ali ni bil Posedi nekoč nekoliko bolj odločen. Sploh mi ne paše na tem položaju, če pa že, se pa čudim tako mlačnega odziva.

marvin42 ::

Konlov je izjavil:

Ali ni bil Posedi nekoč nekoliko bolj odločen. Sploh mi ne paše na tem položaju, če pa že, se pa čudim tako mlačnega odziva.


Mlačen odziv zato, ker to ni njegov odziv. On je samo trobilo.
Mostly Harmless

WizzardOfOZ ::

Bizkit45 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

jype je izjavil:

Postanite vegani.


To so šele debili.


zakaj?


Jaz jem vse, tudi moj otrok je vse. Sicer jemo večinoma ribe na tak ali drugačen način, ker jih vsi obožujemo, samega mesa(ki niso ribe) pa mogoče 2x na teden, pa še to večinoma pečeno na oglju. V familji imamo pa par veganov. Jaz jim ne vsiljujem svojega načina življenja niti jim ne težim kaj morajo jesti, oni pa stalno. Kadarkoli se srečamo, težijo z njihovim načinom življenja, težijo z njihovo hrano in so se v vsakem momentu pripravljeni skregat zaradi tega. In kateregakoli vegana sem že spoznal, mi vsiljuje njegov način življenja in njegovo hrano. In zato so to zame debili.

Konlov ::

marvin42 je izjavil:

Konlov je izjavil:

Ali ni bil Posedi nekoč nekoliko bolj odločen. Sploh mi ne paše na tem položaju, če pa že, se pa čudim tako mlačnega odziva.


Mlačen odziv zato, ker to ni njegov odziv. On je samo trobilo.

Dobro plačano trobilo...

zmaugy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj točno je neustrezno? Jaz sem se vedno dobil meso lepe barve in dobrega okusa.

Res pa je, da jem zelo malo zunaj, tam pa res ne veš, kaj ti dajo. To super poceni in pokvarjeno meso pokupijo restavracije, ki potem to fajn spanirajo, spohajo in drago zaračunajo.


Morda menze, ampak te ne zaračunajo drago.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

kjut ::

Cruz je izjavil:

kjut je izjavil:

jype je izjavil:

Postanite vegani.

+1

Sicer sam ne razglasam tega...ko me kdo vprasa kaj jem recem da vse, kar je resnica ce bi ostala kvaliteta na ravni nekaj desetletij nazaj...tko pa ne hvala, se raje namerno izogibam ker obstajajo alternative na rastlinski osnovi.
Etični vidik veganizma ne podpiraš?


Ubistvu mi je ta beseda cisto odvec...osebno jo vidim predvsem kot se en razlog vec za napihovanje cen v trgovinah v zdajsnjem casu. Pure veganizem ni drag špas. Kaj ti pomaga kaj jaz podpiram, ce se vedno obstajajo zabiti/zmesani ljudje okoli, ki ne zmorejo pazit kaj konzumirajo (quantity over quality) oz. so obstali zasidrani v prejsnih stoletjih. Pricakujejo da jih bos pazil v starosti pa ko vidis da sami sebe zajebavajo s prehrano in posledicno negibanjem, kar negativno vpliva na razvoj vsega okoli, te za malo mine do pomoci. No pain no gain.

#000000 idiot si in zelim si da nisi, veliko vec kvalitete v zivljenju je meni tako. Bolj clear minded in lazje premagujem telesne napore med sportanjem.

Delam, probam delovat vegansko pa še ogromno športam. Sem bil tam v togi nevednosti in nikol se ne zelim vrnit.

V glavnem, zmoreš ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Ganon ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ganon je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

V avstiji lahko prodajajo meso, ki je bilo v hladilnicah le do 6 mesecev, kar imajo dlje, se proda sosedom, oziroma slovenski mesarji z veseljem kupijo, ker je to meso malo cenejše.
Slovenci pa itak pojemo vso svinjarijo, samo da je poceni.


Večje neumnosti nisi znal natipkati?


Boš utemeljil? Podkrepil s kakimi linki, da to ne drži?

Če pa praviš, da slovenci ne požrete vsega dreka, ki vam ga servirajo; Pred leti je Mirko Tuš preverjal, če slovenci res pokupimo vse, samo da je poceni. Najel je polnilnico flaš na češkem. V vsako flašo par kapljic sirupa in vodo, pa lepo nalepko gor. Cena pa takrat v tolarjih par tolarjev nad ceno vode. Slovenci so vse pokupili, ker je bilo poceni.


Ti boš meni govoril, da naj karkoli utemeljim? Ti, ki trdiš, brez predložitve dokaza, da Slovenci iz Avstrije dobimo samo meso, ki je več kot pol leta stalo v hladilnicah? Ti, ki se očitno nimaš za Slovenca?

Ta forum postaja pravo leglo neumnih trolov.

kjut ::

Samo ubistvu pa sem se spomnil da smo razlicnih krvnih skupin tako da, mogoce obstaja opravicljiv razlog, da ste nekateri tako pro meat, ceprav dvomim, se mi zdi bolj stvar uma, doslednosti in adaptacije.

WizzardOfOZ ::

Ja, jaz bom tebi govoril.
Meni je dovolj ta podatek, da so skoraj vse mesnice morale umikat izdelke, ker so imeli meso iz avstrije. Ali ni že to dovolj velik dokaz.

In nihče ni trdil, da vse meso dobimo iz avstrije, prihaja meso tudi s poljske in madžarske, kjer je pa zelo verjetno še slabše kvalitete kot avstrijsko.

Ganon ::

V glavnem, tako nakladaš, da niti tovornjak ne bo zmožen vsega odpeljati. Pa, mimogrede, to meso, ki je zašlo v Slovenijo, so jedli tudi Nemci, Italijani in drugi Evropejci. Sva končala.

WizzardOfOZ ::

Avstrija: Največji kmetijski izvozni artikel je meso (poleg vinogradnišva). Pa ne izvažajo ga samo v slovenijo, ampak po celi evropi. Bo tako bolj jasno? Slovenija uvozi 32% vsega mesa iz avstrije.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

kjut je izjavil:

Samo ubistvu pa sem se spomnil da smo razlicnih krvnih skupin tako da, mogoce obstaja opravicljiv razlog, da ste nekateri tako pro meat, ceprav dvomim, se mi zdi bolj stvar uma, doslednosti in adaptacije.


Meso je ENOSTAVNO. Nasitno. Ne redi. Okusno. Obstaja ogromno že gotovih izdelkov za takojšnjo konzumacijo. Znamo ga pripravit. Vsebuje hranilne snovi, ki jih naše telo potrebuje.

Najti alternativo temu je zelo trd oreh.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

WizzardOfOZ ::

Sej alternative so. Samo ne tako okusne.

zmaugy ::

Jaz bom takoj začel uporabljati te alternative, ko bojo vsaj delno izpolnile tiste atribute mesa. Okus je top na spisku, saj so trenutne hitre alternative neužitne.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

WizzardOfOZ ::

Dobre ribe nafilane s česnom pečene na žar plati ne bo nobena veganska hrana nadomestila ne po okusu in ne po kvaliteti. Pa se lahko vegani na glavo postavijo. Pa svežih pečenih sardelc tudi ne.

Ni lepšega kot zjutraj ob 6h počakat ribiče na pomolu v luki in ti sveže ribe prodajo za male pare.

Pika na i ::

Če si prelen, potem res ni alternativ.
Če bi ti podtaknila filano papriko, še vedel ne bi, da ni iz mesa.
Tko da, to imate vi samo v glavi neke čudne lutkice.

Jaz poznam same luštne vegane in vegetarijance in z veseljem pojem, kar mi dajo za poskusit. Pa prav nihče me ne prepričuje, da naj pustim svoj kos mesa na miru.

WizzardOfOZ ::

Pika na i je izjavil:

Če si prelen, potem res ni alternativ.
Če bi ti podtaknila filano papriko, še vedel ne bi, da ni iz mesa.
Tko da, to imate vi samo v glavi neke čudne lutkice.

Filane paprike so že tako zanič, pa naj bo fila iz soje, leče al pa mesa.
Ribe so mi bolj všeč kot meso in kot zelenjava. Jaz bi lahko ribe vsak dan jedel brez problema. Pa moj sedemleten otrok tudi. Na dopustu sva imela 16 dni vsak dan ribe za kosilo. Pa kup česna in skledo solate zraven. Brez kruha in ostalih prikuh.

Pika na i je izjavil:


Jaz poznam same luštne vegane in vegetarijance in z veseljem pojem, kar mi dajo za poskusit. Pa prav nihče me ne prepričuje, da naj pustim svoj kos mesa na miru.


Kje take srečaš? Moja sestra teži čisto vsakič, ko se dobimo na familjarnem pikniku. Njen tip je pa enak debil. Sodelavci tudi nočejo bit tiho.

Zgodovina sprememb…

Konlov ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Dobre ribe nafilane s česnom pečene na žar plati ne bo nobena veganska hrana nadomestila ne po okusu in ne po kvaliteti. Pa se lahko vegani na glavo postavijo. Pa svežih pečenih sardelc tudi ne.

Ni lepšega kot zjutraj ob 6h počakat ribiče na pomolu v luki in ti sveže ribe prodajo za male pare.

Bljak. Po ribah smrdi doma in jih ne pripravljamo. Meso je govedina, teletina, svinjina, piščanci, purani...

WizzardOfOZ ::

Ribe se peče zunaj na žar plati. Smrdijo pa stare ribe, sveže ne.

Cruz ::

Pika na i je izjavil:

z veseljem pojem, kar mi dajo za poskusit. Pa prav nihče me ne prepričuje, da naj pustim svoj kos mesa na miru.
To pa je zanimiv citat. Pa še odličen primer objektivizacije moških!

preveč sem razmišljal o ideji odprtega razmerja zadnje dni, pa malce sem pod gasom se opravičujem

zmaugy ::

Pika na i je izjavil:

Če si prelen, potem res ni alternativ.
Če bi ti podtaknila filano papriko, še vedel ne bi, da ni iz mesa.
Tko da, to imate vi samo v glavi neke čudne lutkice.

Jaz poznam same luštne vegane in vegetarijance in z veseljem pojem, kar mi dajo za poskusit. Pa prav nihče me ne prepričuje, da naj pustim svoj kos mesa na miru.


Zakaj ne diskutiraš na Pismih bralcev v Delu v papirnati obliki? Si prelena?
Ko imaš deadline za ob določeni uri skuhat kosilo za družino in je treba še pospravit stanovanje, oprat perilo, organizirat otroke itd., potem mi ne govori o lenobi.
Kakor sem do zdaj razumel, je treba za to, da iz soje in podobnega sranja narediš nekaj užitnega, imeti veliko znanja, časa in sestavin doma.
Po drugi strani meso ali ribe obvladamo precej dobro. Zaenkrat a no brainer. Mi se držimo tega, da uporabljamo čim manj govedine, ker ima le-ta zelo velik ogljični odtis, medtem ko imajo svinjina in perutnina tam nekje pri stročnicah.
Z veseljem bi še to skenslal zaradi etičnosti, ampak ne bi zamenjal za neužitne pomije, iz katerih bi moral doktorirati.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Pika na i ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Če si prelen, potem res ni alternativ.
Če bi ti podtaknila filano papriko, še vedel ne bi, da ni iz mesa.
Tko da, to imate vi samo v glavi neke čudne lutkice.

Filane paprike so že tako zanič, pa naj bo fila iz soje, leče al pa mesa.
Ribe so mi bolj všeč kot meso in kot zelenjava. Jaz bi lahko ribe vsak dan jedel brez problema. Pa moj sedemleten otrok tudi. Na dopustu sva imela 16 dni vsak dan ribe za kosilo. Pa kup česna in skledo solate zraven. Brez kruha in ostalih prikuh.

Pika na i je izjavil:


Jaz poznam same luštne vegane in vegetarijance in z veseljem pojem, kar mi dajo za poskusit. Pa prav nihče me ne prepričuje, da naj pustim svoj kos mesa na miru.


Kje take srečaš? Moja sestra teži čisto vsakič, ko se dobimo na familjarnem pikniku. Njen tip je pa enak debil. Sodelavci tudi nočejo bit tiho.


Ne maram rib in jih ne jem. A sem zdaj tudi jaz debil?

Če ji ti rečeš, da je debil, ker je veganka, potem ti lahko teži še bolj.

zmaugy je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Če si prelen, potem res ni alternativ.
Če bi ti podtaknila filano papriko, še vedel ne bi, da ni iz mesa.
Tko da, to imate vi samo v glavi neke čudne lutkice.

Jaz poznam same luštne vegane in vegetarijance in z veseljem pojem, kar mi dajo za poskusit. Pa prav nihče me ne prepričuje, da naj pustim svoj kos mesa na miru.


Zakaj ne diskutiraš na Pismih bralcev v Delu v papirnati obliki? Si prelena?
Ko imaš deadline za ob določeni uri skuhat kosilo za družino in je treba še pospravit stanovanje, oprat perilo, organizirat otroke itd., potem mi ne govori o lenobi.
Kakor sem do zdaj razumel, je treba za to, da iz soje in podobnega sranja narediš nekaj užitnega, imeti veliko znanja, časa in sestavin doma.
Po drugi strani meso ali ribe obvladamo precej dobro. Zaenkrat a no brainer. Mi se držimo tega, da uporabljamo čim manj govedine, ker ima le-ta zelo velik ogljični odtis, medtem ko imajo svinjina in perutnina tam nekje pri stročnicah.
Z veseljem bi še to skenslal zaradi etičnosti, ampak ne bi zamenjal za neužitne pomije, iz katerih bi moral doktorirati.

Izgovore si lahko za klobuk zatakneš.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Zelo vsebinski odgovor. Kje pa imaš zataknjene svoje izgovore ti?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Pika na i ::

vostok_1 ::

Z mesom ni nič narobe. Zgolj kupujte od preverjenih dobaviteljev, ki ne pretepajo svojih krav in jih zadovoljivo humano vzrejajo in zakoljejo.
Jasno, da bo dražje...ni pa ga potrebno toliko jesti kot ga.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

IL_DIAVOLO ::

vostok_1 je izjavil:

Z mesom ni nič narobe. Zgolj kupujte od preverjenih dobaviteljev, ki ne pretepajo svojih krav in jih zadovoljivo humano vzrejajo in zakoljejo.
Jasno, da bo dražje...ni pa ga potrebno toliko jesti kot ga.


Kaj da ne? Vsak dan za kosilo. V nedeljo celo duplo, ko je goveja zupca.

Glugy ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

jype je izjavil:

Postanite vegani.


To so šele debili.


zakaj?


Jaz jem vse, tudi moj otrok je vse. Sicer jemo večinoma ribe na tak ali drugačen način, ker jih vsi obožujemo, samega mesa(ki niso ribe) pa mogoče 2x na teden, pa še to večinoma pečeno na oglju. V familji imamo pa par veganov. Jaz jim ne vsiljujem svojega načina življenja niti jim ne težim kaj morajo jesti, oni pa stalno. Kadarkoli se srečamo, težijo z njihovim načinom življenja, težijo z njihovo hrano in so se v vsakem momentu pripravljeni skregat zaradi tega. In kateregakoli vegana sem že spoznal, mi vsiljuje njegov način življenja in njegovo hrano. In zato so to zame debili.


Jz mam pa frendico veganko pa sej doskrat na družabnih omrežjih piše o veganstvu sam k pa z njo govoriš pa o tem praktično ne govori. Sam pač ji pa ne govorim o mesu ker vem pač kaj čuti do mesa. Sej ti tud ne bi drezal v sršenje gnezno ne? Za vegane je meso frustracija. Pač le tega ne omenjaš pa je to to. Če pa že omeniš pa da si spoštljiv in čuteč do osebe ki drugač gleda na meso kot ti. Pač morš v obzir vzet človeka z svojimi posebnostmi ane. Jz nism vegan; jem ribe ( torej meso ) ; uživam mlečne izdelke ; ampak pač vseen spoštujem tiste k so vegani. Jih razumem. Ne rabm bit vegan al pa vegeterijanc da razumem ene ali druge. Ne vem kje vi vedno dobite take čudne modele veganov / vegeterijancev da vam težijo ; jz tega še nism doživel pa poznam kr nekaj vegeterijancev. V bistvu niti ne bi vedu da so vegeterijanci če ne bi šli parkrat vn; je pa res da pač hrana ni ravno pogosta tema naših pogovorov.

IL_DIAVOLO ::

Vegetarijanci so kul, vegani so psihični bolniki, ki iz nekega cudnega razloga ne jejo jajc ali pijejo mleka.

Vegetarijanci ne jejo samo mesa.

Sp3m ::

Zakaj ves ta gnev nad vegani, vegeterrijanci itd.

Naj jedo, kar jim pase, bo pa vec mesa za nas ostalo!

Ali drugace povedano: "My food eats your food!"

Bizkit45 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

jype je izjavil:

Postanite vegani.


To so šele debili.


zakaj?


Jaz jem vse, tudi moj otrok je vse. Sicer jemo večinoma ribe na tak ali drugačen način, ker jih vsi obožujemo, samega mesa(ki niso ribe) pa mogoče 2x na teden, pa še to večinoma pečeno na oglju. V familji imamo pa par veganov. Jaz jim ne vsiljujem svojega načina življenja niti jim ne težim kaj morajo jesti, oni pa stalno. Kadarkoli se srečamo, težijo z njihovim načinom življenja, težijo z njihovo hrano in so se v vsakem momentu pripravljeni skregat zaradi tega. In kateregakoli vegana sem že spoznal, mi vsiljuje njegov način življenja in njegovo hrano. In zato so to zame debili.


potem imate debile v familiji ne moreš to posploševati na vegane :)

c3p0 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Dobre ribe nafilane s česnom pečene na žar plati ne bo nobena veganska hrana nadomestila ne po okusu in ne po kvaliteti. Pa se lahko vegani na glavo postavijo. Pa svežih pečenih sardelc tudi ne.


Stvar okusa. Občasno sicer še jem meso, pa se mi našteto niti najmanj ne lušta.

Sp3m je izjavil:

Zakaj ves ta gnev nad vegani, vegeterrijanci itd.

Naj jedo, kar jim pase, bo pa vec mesa za nas ostalo!


Baje so vegani ful nasilni pa to, vsiljujejo svoje mnenje. Potem pa prebereš ta thread in pokaže se resnica, da je ravno obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144228579 (208109) BigWhale

Kaj bi se zgodilo če bi vsi postali vegani :) ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16732999 (28058) Netrunner

Več podobnih tem