» »

Katero pvc okno in kateri radiator izbrati?

Katero pvc okno in kateri radiator izbrati?

nokia6310 ::

Pozdravljeni, zanima me kaj mi svetujete katerega ponudnika za pvc okna izbrati? Satler, SeCom, morda katerega tretjega?
Drugo vprašanje kakšen električni radiator za kopalnico svetujete? Lojtrca z električnim grelcem ali varčen električni radiator? Obstajajo tudi kompleti kjer je grelec že zraven. Ne vem pa kako je v tem primeru če je potrebno v radiator nalivati vodo ali ne? Je kateri od teh vsaj delno odporen na vodo? Mislim na kake kapljice? Pozna kdo norveško znamko Nobo? V Bauhousu jo zelo propagirajo pa ne vem če je tako dobra.
Hvala vsem za odgovore.

nsa_ag3nt ::

zanima me kaj mi svetujete katerega ponudnika za pvc okna izbrati?

Nagode, termoglass, ajm.
Naj ti dajo ponudbo.

Na kakšen Uw ciljaš ?


Varčen električni radiator ne obstaja.

Lojtrca z električnim grelcem ali varčen električni radiator?

Same shit.

Ne vem pa kako je v tem primeru če je potrebno v radiator nalivati vodo ali ne?

Pomoje doliješ prvič (ko montiraš) in nikoli več.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

nokia6310 ::

Za okna bom preveril. Gre mi predvsem za toplotno in zvočno izulacijo. Kar se pa radiatorjev tiče je pa lojtrca 600 w, Nobo je pa 750 w.

MTB ::

S Secomom imamo doma zelo slabe izkušnje. Ni jih bilo na dogovorjen datum. Ko so prišli, je bila narobe izmera. Prišli še enkrat, vmes odšli na drugo montažo, kjer so jim pokradli orodje (v romskem naselju)... Nikoli več.
MIK, prišli na dogovorjen dan in uro, naredili, pospravili.

kixs ::

Za zvocno izolacijo priporocam lesena okna z RAL montazo.

Prej sem imel v stanovanju od Jelovice lesena z RAL montazo, letnik 2011 in ko si jih zaprl, se prakticno res ni nic slisalo od zunaj. V hisi sem dal PVC in navadno montazo, pa se kar dosti slisi. Sicer je itak "spalno" naselje in ni neke potrebe po zelo dobri zvocni izolaciji, ampak je razlika.

Glede PVC oken je vecina "poljskih" in so vec ali manj vsa okna priblizno enaka. Potem pa je veliko odvisno od izvajalca. S svojim sem bil se kar zadovoljen.

Danes bi verjetno se vedno vzel PVC okna. Lesena so sicer nekaj drazja, ne grozno vec. Ampak gledam na dolgorocno vzdrzevanje. Les je potrebno negovati.

ToniT ::

kixs je izjavil:


Danes bi verjetno se vedno vzel PVC okna. Lesena so sicer nekaj drazja, ne grozno vec. Ampak gledam na dolgorocno vzdrzevanje. Les je potrebno negovati.


Sam imam lesena okna od leta 2005. Takrat sem imel problem, ker sem zahteval toplotno prevodnost K= 1,1 W/m2K in ni bilo velike izbire.
Okna so še zmeraj kot nova. Enkrat na leto ji zaščitim s polituro za pohištvo - Pronto.

kixs ::

Pri 28 oknih je tudi enkrat letno precej dela s tem.

ToniT ::

kixs je izjavil:

Pri 28 oknih je tudi enkrat letno precej dela s tem.


Nisem vedel, da imaš graščino...

kixs ::

Niti ni, sam oken je pa dosti...

nokia6310 ::

kixs: Ravno iz tega razloga se odločam za njih, ker pri pvc oknih ni potrebe po vzdrževanju. MTB: Hvala za informacijo je bila zelo koristna. Kaj pa Satler? Pred leti somi na drugi lokaciji montirali okna pa sem zadovoljen.

kixs ::

Od kod pa si? Ceprav to ni toliko pomembno, ker moji so bili precej oddaljeni.

nokia6310 ::

Lj.

trejzaskapa ::

Mi imamo doma okna proizvajalca Satler in smo zelo zadovoljni. Navkljub malo večji ponudbi smo se vseeno odločili za njih - saj veš "malo para malo muzike". Najbolje pa vsekakor da pridobiš ponudbe različnih proizvajalcev pa boš videl.....zelo uporabna stvar je gradbeni portal: https://www.mojmojster.net/imenik/okna/...

Nam je zelo koristil, obenem pa so zavedene tudi cene: https://www.mojmojster.net/cene/okna

Upam da bo kaj pomagalo! :)

nokia6310 ::

Pozdravljeni, kopalnica je pri koncu. Saj je dosti dolgo trajalo. Bojler smo dali v kuhinjo nad okno tako da se ne odpira niti do polovice ampak saj več tudi ne rabim. Zdaj pa rabim radiator. Kaj mi svetujete? V Mercurju pride tisti 2300 w od Gorenja 119 eur. Ampak se mi zdi, da bo preveč požrešen. Ostale opcije kot sta npr Beha in Glamox ki je odlična firma pa imata upravljanje s termostatom na touch. Ir paneli so dragi 900 w stane 450 eur vsaj Mercur ima takšne cene. Ni pa variante da se radiator priključi na obstoje centralno, ker bi bilo preveč dela s cevmi. Pa tudi s prostorom ne vem kako je.

SeMiNeSanja ::

ups..napaka...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Boš stalno ogreval kopalnico? Ali samo ob 'udarnih urah'?

Če boš stalno, po moje ne rabiš neke grozne moči.
Če pa misliš ogrevat samo tik pred uporabo kopalnice, potem rabiš močnejši, da se bo hitreje ogrelo.

Taka je nekako moja logika.
Če imaš stanovanje toplo, vrata kopalnice pa vedno odprta, potem je lahko zadosten tudi stenski kalorifer. Danes imajo več izbire kot kadarkoli.
Mi ga imamo za prehodno obdobje in/ali dogrevanje, če je kdo bolj 'zmrznjen'.

Ampak ne vem, če bi se sam hotel odreči 'lojtra' radiatorju v kopalnici, ker je tako praktičen za sušenje brisač....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Pac-Man ::

nokia6310 je izjavil:

Zdaj pa rabim radiator. Kaj mi svetujete? V Mercurju pride tisti 2300 w od Gorenja 119 eur. Ampak se mi zdi, da bo preveč požrešen. Ostale opcije kot sta npr Beha in Glamox ki je odlična firma pa imata upravljanje s termostatom na touch. Ir paneli so dragi 900 w stane 450 eur vsaj Mercur ima takšne cene. Ni pa variante da se radiator priključi na obstoje centralno, ker bi bilo preveč dela s cevmi. Pa tudi s prostorom ne vem kako je.


Gremo še enkrat: za enak delta T ti bo vsako električno grelo porabilo enako elektrike. Z IR paneli, ki naj bi po neki čarovniji nudili večje ugodje pri nižji temperaturi, sicer nimam izkušenj, ampak tako ali tako niso v igri.

Če te ne moti, da piha in ropota, lahko vzameš enega mnogih identičnih kaloriferjev za 10 €. Zaradi ventilatorja bo segrelo celo hitreje kot vsi radiatorji.

https://www.ceneje.si/Izdelek/9822748/h...
https://www.ceneje.si/Izdelek/4041697/h...
https://www.ceneje.si/Izdelek/3116720/h...

In seveda pazi, izpostavljeni grelni elementi pod napetostjo in voda niso ravno kompatibilni.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Steinkauz ::

Jst sm tega prilagodil (dal nosilce na zadnje noge) in ga imam na steni za ogrevanje kopalnice. V 2 minutah imaš toplo kopalnico.
https://www.mimovrste.com/kaloriferji-t...

nokia6310 ::

No rad bi še nekaj časa živel. Če pa bi že delal samomor pa to sigurno nebi bil način povezan z uporabo elektrike in vode. Kaloriferji nimajo ip 24 zaščite. Potem takem je tudi infra peč z ventilatorjem dobra? Radiator bi potreboval za stalno ogrevanje kopalnice. Ok zdej pa zares. Imam dve vprašanji. 1. Ali so konvekcijski radiatorji ala Glamox, Beha in od ostalih ponudnikov res zaradi načina indirektnega ogrevanja zraka bolj učinkoviti kot oljni?
2. Ali imajo oljni radiatorji ip 24 zaščito? Kolikor vem je nimajo ampak nisem pa prepričan.

nokia6310 ::

Ok zdaj pa glede oken. To je starejša hiša nima izulacije pa me zanima dvoslojna ali troslojan okna katera bi bila boljša? Kakšna je sploh razlika med enimi in drugimi? Vsak mi bo hotel prodati dražja. Ampak me zanima učinkovitost iz praktičnega vidika. Mik Celje se mi zdijo malo dragi. 600 eur za eno troslojno pvc okno cca 120x80 dimenzij ampak govorim zelo približno. Kako pa je potrem z zračenjem če me dlje časa ni tam. Je res da se zna nabirat plesen če dolgo časa okna niso odprta? Obstaja tudi pasivno zračenje ampak o tem pa res ne vem nič.

nokia6310 ::

Pozdravljeni. NO pa je prišel čas ko se moram odločit za vrsto ogrevanja v kopalnici. Pravzaprav se odločam med lojtro in kaloriferjem pa ne vem kaj bi izbral kaj je boljše na dolgi rok če želim stalno ogrevat kopalnico tako da je stalna temperatura in ne prevelika poraba.

feryz ::

Lojtra. Na kalorifer se ne da mokre brisače obesiti.

z3ro ::

Še en glas za lojtro. Sam imam Vigota, za sušenje brisač po tuširanju ali nasploh za sušenje česa manjšega pride prav.

c3p0 ::

Za stalno lojtra, če želiš da je v 5 minutah kopalnica topla, pa kalorifer.

Gapi ::

Definitivno lojtra. Kalorifer kakorkoli ga obrneš nekaj piha po tebi ki si moker in imaš občutek da je mrzlo.
No person is rich enough,to buy back his past.

Gambino ::

Gapi je izjavil:

Definitivno lojtra. Kalorifer kakorkoli ga obrneš nekaj piha po tebi ki si moker in imaš občutek da je mrzlo.


Kakšna lojtra. Navaden radiator ti dost prej ogreje. Lojtra je za en k...... če hočeš ogrevat kopalnico. Pa talno gretje, da te ne zebe v noge seveda je fajn imet. Lojtra je samo za brisače sušit, za vse ostale je BV.

Matevz96 ::

Velikih razlik pri električnih radiatorjih ni, vzemi tistega, ki ti je všeč in je relativno poceni

ToniT je izjavil:

kixs je izjavil:


Danes bi verjetno se vedno vzel PVC okna. Lesena so sicer nekaj drazja, ne grozno vec. Ampak gledam na dolgorocno vzdrzevanje. Les je potrebno negovati.


Sam imam lesena okna od leta 2005. Takrat sem imel problem, ker sem zahteval toplotno prevodnost K= 1,1 W/m2K in ni bilo velike izbire.
Okna so še zmeraj kot nova. Enkrat na leto ji zaščitim s polituro za pohištvo - Pronto.


Mi imamo lesena okna od leta 2007, razen čiščenja stekel še niso videla nobenega vzdrževanja, kljub temu pa so še vedno kot nova, razen barva je malenkost svetlejša na tistih, ki so bolj izpostavljena soncu.
#hooldthedoor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novih oken (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
354104433 (7806) BCSman
»

Vigo električni radiator z ip 24 standardom

Oddelek: Loža
182069 (1455) nokia6310
»

Ogrevanje na elektriko

Oddelek: Loža
235912 (3168) Steinkauz
»

Keramični grelnik vs. kalorifer

Oddelek: Loža
2113080 (12360) akulp
»

Infrardeče ogrevanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9936374 (21097) energetik

Več podobnih tem