» »

Kanabis/konoplja/marihuana

Kanabis/konoplja/marihuana

«
1
2 3
...
5

uporabnik832 ::

Poznam to rastlino, kot večina od nas, nikoli pa se nisem resneje lotil kakšnega bolj poglobljenega branja.

Zanimajo me predvsem potencialni učinki na zdravje /dobro počutje.

Nekateri trdijo, da lahko lajša številne bolezni. In s tem se želim seznaniti sedaj, preventivno in ne kasneje, ko se lahko pojavi kakšna bolezen, rak ali kaj podobnega.

Iščem literaturo o tej rastlini. Kakšno priporočilo bi mi prav prišlo.

Kakšen zanimiv avtor?

imagodei ::

- Hoc est qui sumus -

Raptor F16 ::

Za začetek lahko pobrskaš tudi na internetu:

DrogArt
https://www.drogart.org/droge/1085/kono...

RUL (diplomanti UL tudi kaj pametnega skupaj spravijo)
https://repozitorij.uni-lj.si/Iskanje.p...


uporabnik832 je izjavil:


Nekateri trdijo, da lahko lajša številne bolezni.


Tu se da debatirat. Največkrat se oglasijo odvisniki, ki morajo takoj opravičiti svoje početje. Zanikanje problema odvisnosti in "razumno" olepševanje je tipični psihološki spin, ki se ga poslužujejo narkomani.

Tu bi ti priporočil v branje tudi slednje:
http://www.modrijan.si/slv/Knjizni-prog...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Phantomeye ::

Raptor F16 je izjavil:

Za začetek lahko pobrskaš tudi na internetu:

DrogArt
https://www.drogart.org/droge/1085/kono...

RUL (diplomanti UL tudi kaj pametnega skupaj spravijo)
https://repozitorij.uni-lj.si/Iskanje.p...


uporabnik832 je izjavil:


Nekateri trdijo, da lahko lajša številne bolezni.


Tu se da debatirat. Največkrat se oglasijo odvisniki, ki morajo takoj opravičiti svoje početje. Zanikanje problema odvisnosti in "razumno" olepševanje je tipični psihološki spin, ki se ga poslužujejo narkomani.

Tu bi ti priporočil v branje tudi slednje:
http://www.modrijan.si/slv/Knjizni-prog...



Moj fotr ima ALS, na začetku ko je izgubljal ogromne količine mišic in je imel močne krče, mu je bolečine dejansko olajšalo - pa še malo se je nasmejal.

jype ::

Raptor F16 je izjavil:

Tu se da debatirat. Največkrat se oglasijo odvisniki, ki morajo takoj opravičiti svoje početje.
To je pogosta zabloda.

Darko! ::

Zanimajo me predvsem potencialni učinki na zdravje /dobro počutje.



Da bi si lažje odgovoril na zgornje vprašanje bi bilo vzporedno pametno raziskovati tudi zgodovinske razloge; zakaj je bilo gojenje in uporaba konoplje v prejšnjem stoletju kategorizirano kot kriminalno početje; kdo je imel od tega največje materialne koristi; in kateri lobiji se na vse kriplje trudijo otežiti njeno (vsaj) dekriminalizacijo v enaindvajsetem stoletju.

Povezovati uporabo konoplje z narkomanijo na splošno in džankiji, ki vsako jutro čakajo na svoj odmerek metadona, dan pa preživijo opotekajoči se po ulicah in utrujajoči ljudem, za sendvič in kakšen evro ob parkirnih avtomatih;

pa je tako, milo rečeno, vsaj nerazgledano početje, ki je voda na mlin ravno zgornjim.

Raptor F16 ::

Darko! je izjavil:

Zanimajo me predvsem potencialni učinki na zdravje /dobro počutje.



Da bi si lažje odgovoril na zgornje vprašanje bi bilo vzporedno pametno raziskovati tudi zgodovinske razloge; zakaj je bilo gojenje in uporaba konoplje v prejšnjem stoletju kategorizirano kot kriminalno početje; kdo je imel od tega največje materialne koristi; in kateri lobiji se na vse kriplje trudijo otežiti njeno (vsaj) dekriminalizacijo v enaindvajsetem stoletju.

Povezovati uporabo konoplje z narkomanijo na splošno in džankiji, ki vsako jutro čakajo na svoj odmerek metadona, dan pa preživijo opotekajoči se po ulicah in utrujajoči ljudem, za sendvič in kakšen evro ob parkirnih avtomatih;

pa je tako, milo rečeno, vsaj nerazgledano početje, ki je voda na mlin ravno zgornjim.


Da je Slotech leglo narkomanov, mi je že znano.

Ko se pogovarjamo o stranskih učinkih je preusmerjanje pozornosti na zdravljenje raka tipična manipulacija v debati.

Kot da se o stranskih učinkih ne sme govoriti. Lobirajo seveda najbolj džanksi in vsi ki hočejo kasirat predrage smole in ostalo "zdravilno" pi*darijo.

Prej bom zaupal farmacevtu kot mazaču.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Raptor F16 ::

OP, preberi še kakšno knjigo iz področja Farmakognozije. To je področje ki se predvsem ukvarja z zelišči in podobnim, ter z učinki na telo.

Da ne boš navaden laični "vseved" (kvazi intelektualec) s pomanjkljivim znanjem moraš obvladovati in kritično presojati tako dobre kot slabe strani.

Ne smeš biti nagnjen k favoriziranju nobene strani ampak se držati sredine, pretehtati in sklepati iz obojega.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Farmacija gre tudi s trendom, se mal pa bodo XY izpeljanke Canabisa na voljo tudi v lekarnah z blagodejnimi ucinki in drobnim tiskom o stranskih ucinkih.

No potem bo se tudi misljenje marsikaterega spremenilo, saj pa ce farmacija skoci na bandwagon pa res ne more biti slabo.

Tudi tablete so droge. Vzemi kake od dedka 2-3 komade za poskus.

PS:
Predvsem kake protibolecinske, kjer pise ne presezi tolko in tolko, jih vzemi tolko +1
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nergac ::

Droga gor ali dol, meni se zdi bolj problematično, da lahko družba "prepove" določeno rastlino.
In ta rastlina se je stoletja prej uporabljala v medicini in ima mnoge blagodejne učinke pri lajšanju zdravstvenih tegob.
Sam menim, da so v ozadju predvsem interesi korporativnega kapitalističnega fašizma.
Kar pa se tiče zadevanja s THC, napušena populacija ni ravno primerna za višanje BDP, dodane vrednosti, sodelovanje v pretepih in vojnah jih ne zanima...

Raptor F16 ::

m0LN4r je izjavil:

Farmacija gre tudi s trendom, se mal pa bodo XY izpeljanke Canabisa na voljo tudi v lekarnah z blagodejnimi ucinki in drobnim tiskom o stranskih ucinkih.

No potem bo se tudi misljenje marsikaterega spremenilo, saj pa ce farmacija skoci na bandwagon pa res ne more biti slabo.

Tudi tablete so droge. Vzemi kake od dedka 2-3 komade za poskus.

PS:
Predvsem kake protibolecinske, kjer pise ne presezi tolko in tolko, jih vzemi tolko +1


Naklofen in ostale lahko dobiš samo s predpisom zdravnika.

Pred uporabo se svetuje da se prebere navodila, kjer je uporabnik obveščen o vseh možnih stranskih učinkih, nevarnih kombinacijah in kaj je najbolje storiti, če se pojavi komplikacija.

Tega pri "zeliščarjih" ne boš našel. Ti bo sam naklofal, "jaaaa je suuuper" , "ja naraaavnooo", "ja dobrooooo", "ful ti priporočam nakup", ...

nergac je izjavil:

Droga gor ali dol, meni se zdi bolj problematično, da lahko družba "prepove" določeno rastlino.
In ta rastlina se je stoletja prej uporabljala v medicini in ima mnoge blagodejne učinke pri lajšanju zdravstvenih tegob.
Sam menim, da so v ozadju predvsem interesi korporativnega kapitalističnega fašizma.
Kar pa se tiče zadevanja s THC, napušena populacija ni ravno primerna za višanje BDP, dodane vrednosti, sodelovanje v pretepih in vojnah jih ne zanima...


Enako problematično, kot je prepovedano posedovanje razstreliva, raznih kemijskih substanc itd.

Nepoučena, malomarna, nezaupanja vredna oseba bi z dostopom do teh reči škodila sebi in okolici. Če ne direktno pa posredno z razdajanjem tretjim osebam.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Polozweii:

Kako lahko enačiš razstrelivo s konopljo?
Kvečjemu bi lahko enačil konopljo z alkoholom.
Marsikatera družina ima doma nekaj žganega, in obstaja potencialna nevarnost, da desetletni sin zeksa tri deci.
A boš zaradi tega prepovedal alkohol?

m0LN4r ::

Naklofen in ostale lahko dobiš samo s predpisom zdravnika.

Kje ti zivis? Samo prave ljudi moras poznat in mal prijazen bit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

Raptor F16 je izjavil:

Darko! je izjavil:

Zanimajo me predvsem potencialni učinki na zdravje /dobro počutje.



Da bi si lažje odgovoril na zgornje vprašanje bi bilo vzporedno pametno raziskovati tudi zgodovinske razloge; zakaj je bilo gojenje in uporaba konoplje v prejšnjem stoletju kategorizirano kot kriminalno početje; kdo je imel od tega največje materialne koristi; in kateri lobiji se na vse kriplje trudijo otežiti njeno (vsaj) dekriminalizacijo v enaindvajsetem stoletju.

Povezovati uporabo konoplje z narkomanijo na splošno in džankiji, ki vsako jutro čakajo na svoj odmerek metadona, dan pa preživijo opotekajoči se po ulicah in utrujajoči ljudem, za sendvič in kakšen evro ob parkirnih avtomatih;

pa je tako, milo rečeno, vsaj nerazgledano početje, ki je voda na mlin ravno zgornjim.


Da je Slotech leglo narkomanov, mi je že znano.

Ko se pogovarjamo o stranskih učinkih je preusmerjanje pozornosti na zdravljenje raka tipična manipulacija v debati.

Kot da se o stranskih učinkih ne sme govoriti. Lobirajo seveda najbolj džanksi in vsi ki hočejo kasirat predrage smole in ostalo "zdravilno" pi*darijo.

Prej bom zaupal farmacevtu kot mazaču.


Zadeva ima zdravilne učinke. Ti se lahko delaš budalo iz sebe, če želiš, dejstva bodo ostala nespremenjena.

m0LN4r ::

Pred uporabo se svetuje da se prebere navodila, kjer je uporabnik obveščen o vseh možnih stranskih učinkih, nevarnih kombinacijah in kaj je najbolje storiti, če se pojavi komplikacija.

Ne seri, moja stara mama jemlje to sranje ze 40 let, pa se ji niti ne sanja kaj so stranski ucinki, doktorca pa za take stvari nima casa razlagat vsakemu po 10 minut za vsako tableto, ki jo jemlje.
V kaki pravljici ti zivis? Sem vozil stare k dohtarjem in po tablete, dobis listek, 2x to 3x ono, zvecer / zjutraj, po kosilu adijo.
Ce ne bo boljse ali bo slabse pridite nazaj in to je to.

Tudi doktorji slogajo, je pri dedku trajalo ca. 5 let, da je dobil pravi odmerek in kombinacijo tablet, do takrat pa je blo en kup problemov in ene dve dostavi z resilcem.
Edino kaj je razlika med mazaci, je da doktor vsaj priblizno na zacetku ve kje zacet, so pa se dogajale tudi stvari, ko je potem drugi doktor v ambulanti videl predpisane tablete in popizdil, ker se te dve tableti skupaj sploh ne sme jemati.
evo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tikitoki ::

zdravnik sploh ni sposoben našteti niti vseh znanih stranskih učinkov in morebitnih neželenih interakcij.

Veliko pa jih tko ni znanih. Zato pa občasno vzamejo kakšno zdravilo iz obtoka, k končno ugotovijo kakšno sranje so spustili na tržišče.

mzakelj ::

"Medicinska" je samo vrsta katera ima več CBD-ja kot THC-ja. Ostale sorte pa so bolj THC aktivne. Sam nisem opazil negativnih učinkov v vseh letih uporabe, pozitivni zame so : sproščenost, intenzivno porajanje novih idej. Sam vidim ko enega skadim da najdem rešitev za katero sem potreboval drugače par dni. Slabi učinki katere sem opazil so da postanem asocialen in se zaprem v svoj svet. Ampak par špinelov na teden mi ni še nikoli škodilo. Če pa vidim da mi začne vplivati na počutje pa preneham za par dni in je spet ok. Se je zgodilo da nisem kadil tudi po par mesecev skupaj.Tako da odvisnost lahko ovržem s prve roke. Pa seveda samo sorte kadim katere poznam in od poznanih ljudi. Nikoli neznane robe. Je dovolj kvalitetne doma vzgojene če le poznaš prave ljudi. Izogibam se "skunka" jaz mu pravim ker izredno smrdi in me po njemu glava boli. "šit" ali hašiš pa redko kadim. Nazadnje sem dobrega kadil v Maroku. Kukiji in podobne zadeve pa samo ko smo par dni frej in je kaka žurka kjer ne moreš kaditi trave. Pa še na zabavah se izogibam travi če se le da če je alkohol posredi. Ali trava ali alkohol. Oboje redko skupaj, ali pa tako da najprej enega pokadimo, potem pa pijemo. Kadimo naknadno odpade. Mene kombinacija ubije in sem samo še za spat. To so moje izkušnje s travo-ganjo-marihuano.

m0LN4r ::

Kateri so pa stranski ucinki, ki so hujsi od stranskih ucinkov prekomernega pitja alkohola, kajenja in jemanja raznih tablet, antidepresivov, vdihavanja lepila itn.?

Kupis v stacuni 10 flas vodke je normalno, skuhati doma 5L zganice pa je kriminal prve vrste. Sfasta. Ali pa ce si posadis tobak doma, te cela vas postrani gleda, tudi tisti, ki po skatlo cikov na dan pocecajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kjut ::

So ampak bolj za predhodno ze bolne...npr.astmatike in ostale s tezavami z
dihanjem. To je pa najvec kar se spomnem kar v primerjavi z alkoholom tezje preneseš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

shadeX ::

jype je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Tu se da debatirat. Največkrat se oglasijo odvisniki, ki morajo takoj opravičiti svoje početje.
To je pogosta zabloda.


Ali pa ne. Poloweii je napisal, da "tu se da debatirat", s čimer bi se strinjal. Sem včlanjen po številnih skupinah/forumih o medicinski marihuani in večinoma, ampak res večinoma se oglašajo tisti, ki z marihuano začnejo že zgodaj zjutraj, ker drugače jih "čez dan vse boli".

Recimo meni so onemogočili dostop do največje skupine o konoplji, ker sem napisal post in svoja opažanja ravno o tem - ja resnica je admina očitno zlo zabolela. Pa da ne bo pomote - marihuano uživam občasno reakreacijsko, vsekakor pa njene uporabe ne opravičujem zato, ker bi bil karkoli bolan. In če govoriš z ljudmi, ki jo redno uporabljajo, bo kdo težko priznal da je od nje "odvisen" ampak vsaj v minimalistični obliki radi rečejo da jo je fejst vzet, ker potem lažje zaspiš.

maco-maco ::

Iščem literaturo o tej rastlini.

Sicer ni o tej rastlini, ampak mogoče vseeno prebereš Plants of the Gods.
Kaj?

Karlos ::

uporabnik832 je izjavil:


Iščem literaturo o tej rastlini. Kakšno priporočilo bi mi prav prišlo.

Kakšen zanimiv avtor?


Predavanje prof. dr. Boruta Štruklja o marihuani in sladkem pelinu.

Poglejmo kaj pravijo naši farmacevti (če so to javno objavili in napisali doc. dr. mag. farm. bo pa že držalo:D):
Povzetek (toplo priporočam branje, pa ne se ustrašiti malo bolj advanced uvoda):


  • Današnje študije so usmerjene predvsem v odkrivanje terapevtske uporabnostikanabinoidov, saj je znano, da preprečujejo slabost in bruhanje, lajšajo bolečino, povečajo apetit, delujejo proti mišičnim krčem, lajšajosimptome pri avtoimunih obolenjih in pri glavkomu.

  • Strokovnjaki uvrščajo kanabinoide na dno seznama snovi, ki povzročajo odvisnost.

  • Kanabinoidi spadajo med sorazmerno varne terapevtske učinkovine.



Še enkrat. To je javno uradno védenje naših prof. dr. doc. dr. mag. farm. Ne moremo tega kar prezreti.

Cannabis: Panacea, Placebo, or Poison? | Jeffrey Chen | TEDxPershingSq

Spremenil je mnenje o marihuani
Ni čudežno zdravilo, lahko pa pacientom lajša bolezen
Konoplja ni le zdravilo, je pomembnejša
Bolj papeški od papeža: je spet na vrsti industrijska konoplja?
Konoplja zdravi kup bolezni, nujnih je še več študij
Nisem še zasledil zastrupitve s CBD!
Charlotte's Web Story Medicated Marijuana and Epilepsy
Pa še bi se najdlo...

Živimo v času ko znanost ne verjame več znanosti, ali kako si razlagati da je v 1/2 razvitega sveta konoplja legalna v drugi 1/2 pa ne?!.
V zadnjih letih v USA legalizirajo konopljo v SLO pa taka gonja ... no saj berete v medijih 8-O.

uporabnik832 je izjavil:


Zanimajo me predvsem potencialni učinki na zdravje /dobro počutje.


Zdej pa tako, nekaj je teorija tole je pa praksa iz prve roke:
Tast, slabih 70 let, bil odvisen od sanvala (zdravilo za zdravljenje kratotrajne nespečnosti do 3 mesecov). Jemal ga je 4 leta! Celo noč je smrčal, ko se je zjutraj ob 8h zbudil je bil kot okajena muha, je nekaj pojedel in šel spat do 12h. Šele nato je nekako začel funkcionirati. Ko sem mu iz danes na jutri dal konopljin ekstrakt (potem ni več jemal sanvala), je spal ko trnulčica, brez smrčanja, se začel zbujati ob 7h in bil aktiven cel dan. Po dveh letih je nehal jemati ekstrat. Spanje pa je ostalo dobro. Ni se zasvojil, in ni imel nobenega odtegnitvenega sindroma ne od sanvala ne od konoplje.

Tašča ima blago obliko astme. Ko je pozimi megla jo začne malo dušiti, skadi enega in se ji vse pomiri.

Tašča bila operirana na danki, po parih letih se ji je brazgorina malo vnela. Jo je že zelo bolelo. Sem ji naredil svečke, jo je nehalo boleti in sploh ni šla k dravniku.

Prijateljica , sladkorna bolnica tip 1, če ima velik sladkor ji pomaga, da malo hitreje pade.

Jaz sem od konca sredne šole dobil tablete proti visokemu pritisku, jih jemal 7 let.
Nato sem jih zamenjal s konopljinim ekstratom. Pritisk se mi je popravil. Sedaj ne rabim ne enega ne drugega :)

Prijateljica ima multiplo sklerozo. Ko enega skadi, bolečine popustijo, lažje zaspi.

Še ena prijateljica si lajša/zdravi hemeroide.

...
Pa še bi se najdlo...
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

johanblond ::

nergac je izjavil:

Droga gor ali dol, meni se zdi bolj problematično, da lahko družba "prepove" določeno rastlino.
In ta rastlina se je stoletja prej uporabljala v medicini in ima mnoge blagodejne učinke pri lajšanju zdravstvenih tegob.


Na prvi pogled smiseln stavek. Ko pa pomisliš, da to povsem isto velja za morfij in kokain, pa malo opreznosti do vsega, kar je okoli tebe v naravi, tudi ni tako napačna stvar.

D3m ::

mzakelj je izjavil:

"Medicinska" je samo vrsta katera ima več CBD-ja kot THC-ja. Ostale sorte pa so bolj THC aktivne. Sam nisem opazil negativnih učinkov v vseh letih uporabe, pozitivni zame so : sproščenost, intenzivno porajanje novih idej. Sam vidim ko enega skadim da najdem rešitev za katero sem potreboval drugače par dni. Slabi učinki katere sem opazil so da postanem asocialen in se zaprem v svoj svet. Ampak par špinelov na teden mi ni še nikoli škodilo. Če pa vidim da mi začne vplivati na počutje pa preneham za par dni in je spet ok. Se je zgodilo da nisem kadil tudi po par mesecev skupaj.Tako da odvisnost lahko ovržem s prve roke. Pa seveda samo sorte kadim katere poznam in od poznanih ljudi. Nikoli neznane robe. Je dovolj kvalitetne doma vzgojene če le poznaš prave ljudi. Izogibam se "skunka" jaz mu pravim ker izredno smrdi in me po njemu glava boli. "šit" ali hašiš pa redko kadim. Nazadnje sem dobrega kadil v Maroku. Kukiji in podobne zadeve pa samo ko smo par dni frej in je kaka žurka kjer ne moreš kaditi trave. Pa še na zabavah se izogibam travi če se le da če je alkohol posredi. Ali trava ali alkohol. Oboje redko skupaj, ali pa tako da najprej enega pokadimo, potem pa pijemo. Kadimo naknadno odpade. Mene kombinacija ubije in sem samo še za spat. To so moje izkušnje s travo-ganjo-marihuano.


Se spomnim prijatelja, ko je v globokem vdihovanju rekel sledeče:

"Veš D3m, ustvariti moramo firmo, ki bo imela večje ime od Microsoft corporation......*vdih domačice*....*izdih*....že vem, Perpetuum mobile Enterprise, Enterpise je večje od Corporation, hahahahhaa."
.
..
...
Par let v prihodnosti model trenutno na socialni in denarja za domačico ni, ker ga rabi za vsakodnevno štruco kruha.

The end.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Phantomeye ::

D3m je izjavil:

mzakelj je izjavil:

"Medicinska" je samo vrsta katera ima več CBD-ja kot THC-ja. Ostale sorte pa so bolj THC aktivne. Sam nisem opazil negativnih učinkov v vseh letih uporabe, pozitivni zame so : sproščenost, intenzivno porajanje novih idej. Sam vidim ko enega skadim da najdem rešitev za katero sem potreboval drugače par dni. Slabi učinki katere sem opazil so da postanem asocialen in se zaprem v svoj svet. Ampak par špinelov na teden mi ni še nikoli škodilo. Če pa vidim da mi začne vplivati na počutje pa preneham za par dni in je spet ok. Se je zgodilo da nisem kadil tudi po par mesecev skupaj.Tako da odvisnost lahko ovržem s prve roke. Pa seveda samo sorte kadim katere poznam in od poznanih ljudi. Nikoli neznane robe. Je dovolj kvalitetne doma vzgojene če le poznaš prave ljudi. Izogibam se "skunka" jaz mu pravim ker izredno smrdi in me po njemu glava boli. "šit" ali hašiš pa redko kadim. Nazadnje sem dobrega kadil v Maroku. Kukiji in podobne zadeve pa samo ko smo par dni frej in je kaka žurka kjer ne moreš kaditi trave. Pa še na zabavah se izogibam travi če se le da če je alkohol posredi. Ali trava ali alkohol. Oboje redko skupaj, ali pa tako da najprej enega pokadimo, potem pa pijemo. Kadimo naknadno odpade. Mene kombinacija ubije in sem samo še za spat. To so moje izkušnje s travo-ganjo-marihuano.


Se spomnim prijatelja, ko je v globokem vdihovanju rekel sledeče:

"Veš D3m, ustvariti moramo firmo, ki bo imela večje ime od Microsoft corporation......*vdih domačice*....*izdih*....že vem, Perpetuum mobile Enterprise, Enterpise je večje od Corporation, hahahahhaa."
.
..
...
Par let v prihodnosti model trenutno na socialni in denarja za domačico ni, ker ga rabi za vsakodnevno štruco kruha. 7

The end.


Moj kolega pa ne kadi ... ima dobro službo ... cca 2000 neto. Priden in sposoben človek. Po končanem dnevu gre domov, se preobleče - ali pa tudi ne - in potem gre v gostilno - sam. In se ga tam do mrtvega napije. Glede na to, da je orenk desc, popije veliko ... 70 % njegove plače gre za pijačo - na mesec.

D3m ::

Nauk zgodbe....alkoholik se ni spomnil na ime Perpetuum mobile Enterprise. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheBlueOne ::

Mi kadimo tu in tam, kaksno obdobje prakticno redno, ampak brez tobaka. Vecinoma CBD trava + malo prave.


Nekih negativnih ucinkov na zdravje ne vidim, tudi pri starih uzivalcih nisem opazil, da bi bili intelektualno hendikepirani.

Ampak ne priporocam, ce kdo hoce biti produktiven. Ce se kdo tezko spocije pa je super. To je edini meni znan in pri meni potrjen medicinski ucinek.

nergac ::

johanblond je izjavil:

nergac je izjavil:

Droga gor ali dol, meni se zdi bolj problematično, da lahko družba "prepove" določeno rastlino.
In ta rastlina se je stoletja prej uporabljala v medicini in ima mnoge blagodejne učinke pri lajšanju zdravstvenih tegob.


Na prvi pogled smiseln stavek. Ko pa pomisliš, da to povsem isto velja za morfij in kokain, pa malo opreznosti do vsega, kar je okoli tebe v naravi, tudi ni tako napačna stvar.


Sicer konoplje ne bi primerjal z gornjima učinkovinama ...

V razmislek: kaka bi bila družba, kjer ne bi bilo omejitve drogiranja? Bi bila zelo drugačna od današnje? Kako so to regulirala "primitivna" plemena?
Sicer se mi zdi, da ima vsaka kultura "vsaj eno" dovoljeno drogo. Pri nas je to alkohol.

m0LN4r ::

Nebi bilo nic kaj drugace, kot z alkoholom. En kup pijancev, pretepov na zurkah, unicenih druzin in otrok, povozenih ljudi in do onemoglosti alkoholizirani najstniki vsak vikend.
Si predstavljas kaj bi se zgodilo z vinogradniki in tistimi, ki kuhajo zganje doma in delajo likerje, ce bi se alkohol prepovedal oz. omejil? OMFG protesti vinogradnikov na vse pretege. Kdo bo pa vse to spil?

Sreca edino, da so kontrole tako slabe prinas da se vsak pijan nekak domov pripele prej al slej iz vaske gostilne ali veselice, ce ne pa ga s traktorjem iz jarka potegnejo.

No ajd verjetno kak do daske pocen se ne bo sel pretepat, ampak doma zaspi na kavcu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zavajon ::

Raptor F16 je izjavil:

Tu se da debatirat. Največkrat se oglasijo odvisniki, ki morajo takoj opravičiti svoje početje. Zanikanje problema odvisnosti in "razumno" olepševanje je tipični psihološki spin, ki se ga poslužujejo narkomani.

Kdaj je zate nekdo odvisnik? In kako se kaže odvisnost od konoplje?

m0LN4r ::

Mene tudi zanima, ker odvisnost je zelo sirok pojem, lahko je clovek tudi odvisen od sladkarij, sporta, seksa, nenazadnje slo-techa :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TheBlueOne ::

Menda je glavno pravilo, da je problem od takrat, ko ti iskanje tega za kar si odvisen in konzumiranje vplivata na neke klasicne zivljenjske aspekte. Na osebnem nivoju pa, ko si zelis nehati in ne mores oz. se zavedas negativnih posledic in noces ziveti z njimi.

Massacra ::

m0LN4r je izjavil:

Farmacija gre tudi s trendom, se mal pa bodo XY izpeljanke Canabisa na voljo tudi v lekarnah z blagodejnimi ucinki in drobnim tiskom o stranskih ucinkih.

No potem bo se tudi misljenje marsikaterega spremenilo, saj pa ce farmacija skoci na bandwagon pa res ne more biti slabo.

Tudi tablete so droge. Vzemi kake od dedka 2-3 komade za poskus.

PS:
Predvsem kake protibolecinske, kjer pise ne presezi tolko in tolko, jih vzemi tolko +1


Zdi se, dandanes, da iz tega ne bo nič!


CONCLUSIONS
Adverse effects of drug treatments and effectiveness with respect to existing alternatives are 2 critical factors to
consider when evaluating new therapeutic options.
Despite the long history and the still debated issue of medical cannabis, synthetic cannabinoid agonists of the last generations appear to not possess any of the therapeutic effects of THC or cannabidiol...

Actually, adverse effects of the latest generation of synthetic cannabinoids far exceed the desired ones and fatal intoxications have been reported...

Poguglaj malo Ribonabant.
Farm. firma zaslužila na 100 mio $, izplačala 40 mio za odškodnine.

In v tem je "Catch 22": rastlino (in vse preparate iz nje) bi rada farm. industrija zase (saj se zdi, da s patenti na sintezne kanabinoide ne bo uspeha)!

Raptor F16 ::

zavajon je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Tu se da debatirat. Največkrat se oglasijo odvisniki, ki morajo takoj opravičiti svoje početje. Zanikanje problema odvisnosti in "razumno" olepševanje je tipični psihološki spin, ki se ga poslužujejo narkomani.

Kdaj je zate nekdo odvisnik? In kako se kaže odvisnost od konoplje?


Enako kot odvisnost od pornografije, telefona, igric, in ostalih zadev ki spodbujajo sproščanje dopamina.

m0LN4r je izjavil:

Mene tudi zanima, ker odvisnost je zelo sirok pojem, lahko je clovek tudi odvisen od sladkarij, sporta, seksa, nenazadnje slo-techa :)


V bistvu si si že sam odgovoril. Odvusnik si takrat ko zavestno ne moreš prenehati, ker v podzavesti čutiš tako močno potrebo po stimulaciji, da to postavljaš za prioriteto.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

Raptor F16 je izjavil:

Odvusnik si takrat ko zavestno ne moreš prenehati, ker v podzavesti čutiš tako močno potrebo po stimulaciji, da to postavljaš za prioriteto.

Potemtakem odvisnost od konoplje ne obstaja ;)

ginekk ::

Zdravilni učinki gor ali dol, konoplja bo v 21. stoletju po alkoholu naslednja množično uživana psihoaktivna snov. Še zdaleč ni nedolžna, težava so zelo počasno izločanje metabolitvo iz telesa, povzročanje hormonskih sprememb - recimo manj testosterona, negativen vpliv na REM spanec - posledično na tvorjenje spomina, kronično višja raven kortizola in kot pri vsaki odvisnosti vpliv na dopaminski cikel. Kdor je redni uživalec - recimo večkrat tedensko - bo brez konoplje bolj v stresu.

Za odvisnike, ki so spregledali svojo lastno težavo s konopljo, si malo poglejte njihov "forum" na https://www.reddit.com/r/leaves/
Vsakodnevno se javljajo osebki, ki so konopljo uživali leta in so veseli, da jim je končno uspelo prekinit. Veliko je napisanega tudi o negativnih telesnih simptomih pri prenehanju.

Cruz ::

ginekk je izjavil:

Kdor je redni uživalec - recimo večkrat tedensko - bo brez konoplje bolj v stresu.
To pa še kako velja. Saj isto kot pri alkoholu - ko računaš na substanco, da se lahko končno sprostiš, postaneš odvisen od nje in nesproščen brez nje. No, niti ni treba, da je substanca - lahko je tudi aktivnost, recimo potovanje.

Fajn je imeti več substanc, aktivnosti za sprostitev. In vsako uporabljati zmerno.

Marihuana tudi zna biti sporna, je pa seveda manj od alkohola - čeprav to ne moremo za ziher rečti, ker ne vemo kakšna bi bila družba, če bi alkohol zamenjali z marihuano. Manj pretepov bi sicer bilo gotovo. :) Pa tudi glede zdravja je manj destruktivna.

Dandanes marihuana več ni sporna, je kar sprejeta(tudi pri starejših) in prav je tako. Tudi jaz občasno uživam(v prvi vrsti za globok spanec), ampak me načeloma bolj "zadane", ko se (intenzivno) rekreiram. Tudi kar se inspiracije/domišljije tiče. Trezen um je d'best.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Raptor F16 ::

zavajon je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Odvusnik si takrat ko zavestno ne moreš prenehati, ker v podzavesti čutiš tako močno potrebo po stimulaciji, da to postavljaš za prioriteto.

Potemtakem odvisnost od konoplje ne obstaja ;)


Del odvisnosti je tudi zanikanje problema.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

louser ::

Dobra industrijka name deluje kot anksiolitik.
Kar je dobro, ker nima tako obupanih neželenih efektov kot pa najbolj priljubljeno predpisano zdravilo v obliki tablete.
Tudi legalna je in cena dokaj znosna.

PreviousUser ::

louser je izjavil:

Dobra industrijka name deluje kot anksiolitik.
Kar je dobro, ker nima tako obupanih neželenih efektov kot pa najbolj priljubljeno predpisano zdravilo v obliki tablete.
Tudi legalna je in cena dokaj znosna.


Kje kupuješ?

MX909 ::

PreviousUser je izjavil:

louser je izjavil:

Dobra industrijka name deluje kot anksiolitik.
Kar je dobro, ker nima tako obupanih neželenih efektov kot pa najbolj priljubljeno predpisano zdravilo v obliki tablete.
Tudi legalna je in cena dokaj znosna.


Kje kupuješ?

nabavi si STRAIN (Imaš Schwagg, Mids in Strain) in ti rabiš Strain (ponavadi je zelo draga) , visoke kvalitete trave in ti bo čisto cool.

Ne poslušat polozweii in ostalih k govorijo o efektih slabe trave , slabe kvalitete k samo škodi psihi namesto pomaga. V bistvu sploh ne vedo o čemu govorijo, niti shadex k tud verjetno nima dostopa do visoke kvalitete.

Raptor F16 ::

MX909 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

louser je izjavil:

Dobra industrijka name deluje kot anksiolitik.
Kar je dobro, ker nima tako obupanih neželenih efektov kot pa najbolj priljubljeno predpisano zdravilo v obliki tablete.
Tudi legalna je in cena dokaj znosna.


Kje kupuješ?

nabavi si STRAIN (Imaš Schwagg, Mids in Strain) in ti rabiš Strain (ponavadi je zelo draga) , visoke kvalitete trave in ti bo čisto cool.

Ne poslušat polozweii in ostalih k govorijo o efektih slabe trave , slabe kvalitete k samo škodi psihi namesto pomaga. V bistvu sploh ne vedo o čemu govorijo, niti shadex k tud verjetno nima dostopa do visoke kvalitete.


Ti dobesedno napeljuješ na zadevanje?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

LukiYo ::

Raptor F16 je izjavil:

Ti dobesedno napeljuješ na zadevanje?


A to tud frendu rečeš, ko te na pir povabi LMAO?

louser ::

PreviousUser je izjavil:

louser je izjavil:

Dobra industrijka name deluje kot anksiolitik.
Kar je dobro, ker nima tako obupanih neželenih efektov kot pa najbolj priljubljeno predpisano zdravilo v obliki tablete.
Tudi legalna je in cena dokaj znosna.


Kje kupuješ?

Cannabis D. O. O.
Drgač pa preferiram smolo iz industrijke od domačega pridelovalca. 25 EUR 4.5 ml in gosta kot zobna pasta.
Ali pa si nasadi industrijsko.

jype ::

shadeX je izjavil:

Ali pa ne. Poloweii je napisal, da "tu se da debatirat", s čimer bi se strinjal. Sem včlanjen po številnih skupinah/forumih o medicinski marihuani in večinoma, ampak res večinoma se oglašajo tisti, ki z marihuano začnejo že zgodaj zjutraj, ker drugače jih "čez dan vse boli".
To je pogosta zabloda.

LukiYo je izjavil:

A to tud frendu rečeš, ko te na pir povabi LMAO?
Kreten je, pusti ga. Moderatorji njegovo idiotijo podpirajo, ker je desničar, se razume.

Raptor F16 je izjavil:

Del odvisnosti je tudi zanikanje problema.
Jaz nisem še nikoli uporabil marihuane pa vem, da je za vse praktične pomene besede popolnoma neškodljiva v primerjavi s tvojo priljubljeno drogo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Raptor F16 ::

LukiYo je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Ti dobesedno napeljuješ na zadevanje?


A to tud frendu rečeš, ko te na pir povabi LMAO?


Ja.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

LukiYo ::

Zanimivo, samo še tole: Katero kazen iz šeriatskega prava bi uvedel za grešnike, ki napeljujejo na joint?

Gagatronix ::

Sharia law = law law.

A lahko nehate uporabljat izraze, ce ne veste kaj pomenijo?

LukiYo ::

Gagatronix je izjavil:

Sharia law = law law.

A lahko nehate uporabljat izraze, ce ne veste kaj pomenijo?


Lookie here: Šeriatsko pravo @ Wikipedia

perci ::

Šeriatsko pravo je kar pravi izraz.

Je pa problem, ker eni ne ločijo med samostalniki in pridevniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legalizacija marihuane 2016 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
904143278 (56101) gushto
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741473 (29742) jype
»

Nekateri pravijo, da trava zmanjšuje rakave tumorje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13931681 (27787) Smrekar1
»

Zastrupitev z THCjem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31676061 (67299) Okapi

Več podobnih tem