» »

Tatvina

Tatvina

BraneL ::

Dober dan

Sin (21 let) je bil pred 6 meseci zadrzan s strani varnostnika,ker da naj bi odtujil nekaj (6 Evrov vrednost). Sin pravi da je bil nesporazum,varnostnik da ne. Nisem bil tam zato se nisem mogel postavit na nobeno stran. Iz posnetkov pa se je potem videlo da je bil nesporazum in ovadbo je tozilec zavrgel.
Vprasanje; bo sedaj zapisan v kaksnih datotekah (policija,sodisce,itd)?

Hvala in lep pozdrav!
B.

WhiteAngel ::

BraneL je izjavil:

Dober dan

Sin (21 let) je bil pred 6 meseci zadrzan s strani varnostnika,ker da naj bi odtujil nekaj (6 Evrov vrednost). Sin pravi da je bil nesporazum,varnostnik da ne. Nisem bil tam zato se nisem mogel postavit na nobeno stran. Iz posnetkov pa se je potem videlo da je bil nesporazum in ovadbo je tozilec zavrgel.
Vprasanje; bo sedaj zapisan v kaksnih datotekah (policija,sodisce,itd)?

Hvala in lep pozdrav!
B.


Lol. Kaj naj bi pomenil "nesporazum"? Kaj je pri tatvini za "razumeti"? Če je bil nesporazum, potem te itak boli k*rac, četudi si nekje v evidenci. Ampak po napisanem je šlo za tatvino in ja, v naslednjo bo dobil po prstih in ne bo samo "nesporazum".

BraneL ::

Ne. Ni slo za tatvino in je bilo lepo dokazano pri tozilcu (sem bil prisoten). Ce bi bilo slo za tatvino bi ga jaz po prstih (in ne samo po prstih).

St235 ::

WhiteAngel je izjavil:

BraneL je izjavil:

Dober dan

Sin (21 let) je bil pred 6 meseci zadrzan s strani varnostnika,ker da naj bi odtujil nekaj (6 Evrov vrednost). Sin pravi da je bil nesporazum,varnostnik da ne. Nisem bil tam zato se nisem mogel postavit na nobeno stran. Iz posnetkov pa se je potem videlo da je bil nesporazum in ovadbo je tozilec zavrgel.
Vprasanje; bo sedaj zapisan v kaksnih datotekah (policija,sodisce,itd)?

Hvala in lep pozdrav!
B.


Lol. Kaj naj bi pomenil "nesporazum"? Kaj je pri tatvini za "razumeti"? Če je bil nesporazum, potem te itak boli k*rac, četudi si nekje v evidenci. Ampak po napisanem je šlo za tatvino in ja, v naslednjo bo dobil po prstih in ne bo samo "nesporazum".

ne nabijaj v tri dni. Recimo lep primer nesporazuma je to, da so ti dovolili končat osnovno šolo.

Če je tožilec zadevo zavrgel je s tem končano. "Trajna kartoteka" (beri več let) se vodi samo za pravnomočne obsodbe za kazniva dejanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Matko ::

St235 je izjavil:


Če je tožilec zadevo zavrgel je s tem končano. "Trajna kartoteka" (beri več let) se vodi samo za pravnomočne obsodbe za kazniva dejanja.

Nisi ti pravnik?

Še vedno je možnost, da oškodovanec sproži zasebni pregon. Za vrednost 6€ je sicer to popolnoma nesmiselno, a možnost obstaja.

In "kartotek" je več vrst, včasih se zahteva izpisek tudi za prekrške.

WhiteAngel ::

OP, kaj te v resnici skrbi? Da sin ne bo dobil potrdila o nekaznovanosti, ko bo iskal službo? Ali kaj tretjega?! Ker, če je šlo samo za nesporazum, potem gre skozi ena ušesa notri in druga ven. Enostavno pozabiš. V čem je težava?

Zgodovina sprememb…

rabelj5 ::

meni se tudi zdi da ni šlo samo za nesporazum

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

rabelj5 je izjavil:

meni se tudi zdi da ni šlo samo za nesporazum


Nikogar ne briga kaj si ti misliš. Opisana je situacija, oceni na podlagi danih informacij, ne pa kle igrat detektiva.


OP
Kartoteke sin zaradi tega ne bo imel, če je bil razrešen krivde. Edino, če ga bo privat varnostna služba bolj pogosto opazovala ob obisku varovanega objekta, pa še to je vprašanje.

Tudi tko je, da za 6 EUR je karkol sprožit tko brezveze... resno, še od čistilke čas je več vreden, da bi se splačalo pregovarjat. Če ponudiš plačilo je to to, vse ostalo je zavlačevanje in nagajanje.

V tem primeru je edino lastnik tisti, ki ti v prihodnosti lahko zagreni ponovni obisk tiste štacune, beznice, ... whatever.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Če je bilo uradno ugotovljeno, da se je šlo za 'nesporazum', potem bi kvečjemu sin lahko zahteval kakšno odškodnino za duševne bolečine, pa od varnostne službe, da se mu na kolenih opravičijo.

Tle pa bi eni še kar šikanirali nedolžnega, ko je varnostnik sam zaj* stvar...
Pa v kakem svetu jaz to živim?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Vice ::

Še enkrat

Vprasanje; bo sedaj zapisan v kaksnih datotekah (policija,sodisce,itd)?


Odgovor na to je lahko samo DA.

feryz ::

Itak da ne. V današnjem svetu se popolnoma nič ne beleži. Na koncu pride snažilka, vse pomete in pobriše.
.
.
Nato, čez več desetletij, pride požar in z reverznim inženiringom ugotovi pobrisano in to objavi. Če je oseba vredna te objave. To pa čelavi presodi.

Netrunner ::

BraneL je izjavil:

Vprasanje; bo sedaj zapisan v kaksnih datotekah (policija,sodisce,itd)?


Brez skrbi, ne bo označen zaradi tega. Nevem točno kako so časovnice, vendar če te poslikajo in dobiš kartoteko le to hranijo cca. 2 leti. Če narediš večji prekršek oz. kriminalno dejanje potem se kartoteka hrani blizu 10 let. Pa četudi jo imaš le ta ne vpliva na nič, če ne delaš neumnosti naprej.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

OrkAA ::

Vpliva na "nic" je zelo smesna trditev. Vpliva na MARSIKAJ, recimo na to, da ne mores dobit sluzbe, najet nepremicnine, dobit vize za tujo drzavo ...

mahoni ::

BraneL je izjavil:

Dober dan

Sin (21 let) je bil pred 6 meseci zadrzan s strani varnostnika,ker da naj bi odtujil nekaj (6 Evrov vrednost). Sin pravi da je bil nesporazum,varnostnik da ne. Nisem bil tam zato se nisem mogel postavit na nobeno stran. Iz posnetkov pa se je potem videlo da je bil nesporazum in ovadbo je tozilec zavrgel.
Vprasanje; bo sedaj zapisan v kaksnih datotekah (policija,sodisce,itd)?

Hvala in lep pozdrav!
B.

Vprasaj to direkt na policiji, pa imas mir. Ne vem zakaj bi se to sploh kaj zapisovalo, ce ni bil ovaden. Nemores biti oznacen za nekaj, za cesar nisi kriv, posbej v tem primeru, ko je tozilec ovadbo zavrgel.

OrkAA je izjavil:

Vpliva na "nic" je zelo smesna trditev. Vpliva na MARSIKAJ, recimo na to, da ne mores dobit sluzbe, najet nepremicnine, dobit vize za tujo drzavo ...

A se vam tle mesa al kaj? Jaz bi rad imel tako kartoteko in da mi vpliva na mojo sluzbo. Potem bi sel tozit drzavo, ker me je oznacila za kriminalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

OrkAA ::

mahoni: govorim za primer, ko si pravnomocno obtozen kaznivega dejanja. V tem primeru ne mores pridobit potrdila o nekaznovanosti (https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/..., ki ga zahtevajo marsikje.

SeMiNeSanja ::

OrkAA je izjavil:

mahoni: govorim za primer, ko si pravnomocno obtozen kaznivega dejanja. V tem primeru ne mores pridobit potrdila o nekaznovanosti (https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/..., ki ga zahtevajo marsikje.

In kje si prebral, da je bil nekdo pravnomočno obsojen?

Pa kaj kar nabijate, ne da bi vsaj prvotno vprašanje prebrali do konca, kaj šele kasneje dodatna pojasnila OP-a.

Sami trolli.....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

dexterboy ::

Kje je zdej un meteroit, da trešči na Zemljo?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

St235 ::

Matko je izjavil:

St235 je izjavil:


Če je tožilec zadevo zavrgel je s tem končano. "Trajna kartoteka" (beri več let) se vodi samo za pravnomočne obsodbe za kazniva dejanja.

Nisi ti pravnik?

Še vedno je možnost, da oškodovanec sproži zasebni pregon. Za vrednost 6€ je sicer to popolnoma nesmiselno, a možnost obstaja.

In "kartotek" je več vrst, včasih se zahteva izpisek tudi za prekrške.


Kašen zasebni pregon? A to wild west style?

Daj ne nakladaj o stvareh, ki jih ne razumeš. Če je tožilec zadevo zavrnil potem je z vidika kazenskega postopka zadeva končana.

In "kartotek" je več vrst, včasih se zahteva izpisek tudi za prekrške.

oh great and dumb one, razsevetli nas. Kje se zahteva evidenca o tem, kdaj so koga obravnavali zaradi suma povzročitve kaznivega dejanja?

Netrunner ::

OrkAA je izjavil:

Vpliva na "nic" je zelo smesna trditev. Vpliva na MARSIKAJ, recimo na to, da ne mores dobit sluzbe, najet nepremicnine, dobit vize za tujo drzavo ...

Ne pretiravaj. Mogoče res lahko imaš težave za kakšno vizo sploh če želiš v ameriko kar se tiče pa službe in najema nepremičnin ipd pa ne igra vloge. Dvomim da je kartoteka javni podatek v katerega lahko pogleda vsak. Pa če je kaj javno je to verjetno samo za huda kriminalna dejanja in ne za manjše zadeve kot je OP omenjal.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

OrkAA ::

Netrunner je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Vpliva na "nic" je zelo smesna trditev. Vpliva na MARSIKAJ, recimo na to, da ne mores dobit sluzbe, najet nepremicnine, dobit vize za tujo drzavo ...

Ne pretiravaj. Mogoče res lahko imaš težave za kakšno vizo sploh če želiš v ameriko kar se tiče pa službe in najema nepremičnin ipd pa ne igra vloge. Dvomim da je kartoteka javni podatek v katerega lahko pogleda vsak. Pa če je kaj javno je to verjetno samo za huda kriminalna dejanja in ne za manjše zadeve kot je OP omenjal.


V trenutni sluzbi sem moral pokazat potrdilo o nekaznovanosti. Ce ga ne bi, ne bi dobil sluzbe.

SeMiNeSanja je izjavil:

OrkAA je izjavil:

mahoni: govorim za primer, ko si pravnomocno obtozen kaznivega dejanja. V tem primeru ne mores pridobit potrdila o nekaznovanosti (https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/..., ki ga zahtevajo marsikje.

In kje si prebral, da je bil nekdo pravnomočno obsojen?

Pa kaj kar nabijate, ne da bi vsaj prvotno vprašanje prebrali do konca, kaj šele kasneje dodatna pojasnila OP-a.

Sami trolli.....


Pomiri se. :)

#000 je izjavil sledece: Če narediš večji prekršek oz. kriminalno dejanje potem se kartoteka hrani blizu 10 let. Pa četudi jo imaš le ta ne vpliva na nič, če ne delaš neumnosti naprej.

In komentiral sem samo to. Smatram, da "Če narediš večji prekršek oz. kriminalno dejanje" pomeni, da si bil za to obtozen. Sicer ga ocitno nisi naredil ane. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

St235 ::

Netrunner je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Vpliva na "nic" je zelo smesna trditev. Vpliva na MARSIKAJ, recimo na to, da ne mores dobit sluzbe, najet nepremicnine, dobit vize za tujo drzavo ...

Ne pretiravaj. Mogoče res lahko imaš težave za kakšno vizo sploh če želiš v ameriko kar se tiče pa službe in najema nepremičnin ipd pa ne igra vloge. Dvomim da je kartoteka javni podatek v katerega lahko pogleda vsak. Pa če je kaj javno je to verjetno samo za huda kriminalna dejanja in ne za manjše zadeve kot je OP omenjal.


Pač komentiraš stvari, ki jih ne razumeš. Evidenca seveda ni javna (v smislu, da lahko kdorkoli pogleda noter), vsekakor pa številni delodajalci zahtevajo potrdilo o nekaznovanosti. In potrdila, če imaš kartoteko ne dobiš. Prav tako je popolnoma irelavantno ali imaš kartoteko ker si pobil pol mesta ali ukradel čokolado. Dokler imaš kartoteko potrdila ne moreš dobit.

Preden pa koga zadane kap, pa seveda je razlika med tem kakšno kaznivo dejanje (oziroma bolj rečeno kakšno kazen si dobil) in tem koliko časa imaš kartoteko. Ampak dokeler imaš "kartoteko", pa je popolnoma vseeno zakaj, ne moreš dobit potrdila o nekaznovanju. Verjamem, pa da se to nekoga, ki pometa ceste to kaj dosti ne tiče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Matko ::

St235 je izjavil:

Matko je izjavil:

St235 je izjavil:


Če je tožilec zadevo zavrgel je s tem končano. "Trajna kartoteka" (beri več let) se vodi samo za pravnomočne obsodbe za kazniva dejanja.

Nisi ti pravnik?

Še vedno je možnost, da oškodovanec sproži zasebni pregon. Za vrednost 6€ je sicer to popolnoma nesmiselno, a možnost obstaja.

In "kartotek" je več vrst, včasih se zahteva izpisek tudi za prekrške.


Kašen zasebni pregon? A to wild west style?

Daj ne nakladaj o stvareh, ki jih ne razumeš. Če je tožilec zadevo zavrnil potem je z vidika kazenskega postopka zadeva končana.

pravniki ste tako prozorni, vedno se vtaknete v "vejice" in ne v vsebino

Če se državni tožilec odloči, da ne bo vložil obtožnice ali odstopi od pregona, lahko kazenski postopek začne oziroma nadaljuje oškodovanec kot tožilec. To mora sodišču sporočiti v roku 8 dni od prejema obvestila državnega tožilca.

Torej še vedno vztrajaš pri svojem?

St235 je izjavil:


In "kartotek" je več vrst, včasih se zahteva izpisek tudi za prekrške.

oh great and dumb one, razsevetli nas. Kje se zahteva evidenca o tem, kdaj so koga obravnavali zaradi suma povzročitve kaznivega dejanja?

Kje sem napisal, da bo dobil ljudsko poimenovano "kartoteko"? Zgoraj je bilo večrat omenjeno, da je "kartoteka" samo za pravnomočne obsodbe kaznivih dejanj.
Kar seveda ni res.

Razkritje: pisec teh vrstic ni pravnik.

Netrunner ::

Kartoteka še ne pomeni da si bil kaznovan. To lahko povem na primeru kolega, kateri se je zaradi kolegov znašel v postopku. Policija ga je poslikala in odvzela prstne odtise ter zabeležla vse skupaj in nato predala sodišču. Sodišče ga je oprostilo vseh obsodb ker je bil splet dogodkov da je sploh prišel tja.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

PacificBlue ::

Tudi mene so že imeli v postopku, niso nič dokazali. Pa sem kasneje pri iskanju službe brez težav prinesel potrdilo o nekaznovanosti.
Shranijo pa verjetno vse take primere v evidenco ali kartoteko, kakorkoli že imenujete.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Matko ::

Dajte razumet, da je kartotek/potrdil več vrst:
ponavadi zahtevano "potrdilo o nekaznovanosti" je samo za pravnomočno obsodbe kaznivih dejanj
potem imamo potrdilo, da oseba ni v kazenskem postopku,
pa evidence pravnomočnih sodb oziroma sklepov o prekrških za fizične osebe,
pa mnenje o varnostnem zadržku Policije,
pa mnenje o varnostnem zadržku Sove,
itd

Pač čisto odvisno od zahtevnosti delovnega mesta.

Mare2 ::

Matko je izjavil:

Dajte razumet, da je kartotek/potrdil več vrst:
ponavadi zahtevano "potrdilo o nekaznovanosti" je samo za pravnomočno obsodbe kaznivih dejanj
potem imamo potrdilo, da oseba ni v kazenskem postopku,
pa evidence pravnomočnih sodb oziroma sklepov o prekrških za fizične osebe,
pa mnenje o varnostnem zadržku Policije,
pa mnenje o varnostnem zadržku Sove,
itd

Pač čisto odvisno od zahtevnosti delovnega mesta.

Seveda je več takšnih evidenc. Obstaja seveda tudi CEK (Centralna evidenčna kartoteka) v kateri se nahajajo tudi podatki o doslej in trenutno obravnavanih kaznivih dejanjih. Vpogled imajo samo policaji, ko imajo neko osebo v postopku. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BraneL ::

Sem govoril tudi s odvetnikom in mi je potrdil,da ker je bila zadeva zavrzena bo lahko brez problemov dobil,ce bo rabil,potrdilo o nekaznovanosti.
iz te debate pa sem razumel,da je pa zapisan v
" Obstaja seveda tudi CEK (Centralna evidenčna kartoteka) v kateri se nahajajo tudi podatki o doslej in trenutno obravnavanih kaznivih dejanjih."

Se motim?

LP

Phantomeye ::

jst sm firbčen, kaj naj bi tvoj sin naredil in kaj se je v resnici zgodilo?

---

ko sem bil še jaz mlad 16 let, sem šel s kolegi v trgovino in mi je bilo vroče, pa sem slekel jopco. Potem sem pa dobil "super" idejo - dejmo kao skupinsko zatlačit mojo jopco v mojo torbo in bit pri tem ekstra očitni. Da bi videli ali bo varnostnik reagiral. In je, v trenutku je skočil zraven.

Sej, ko je pogruntal, da gre za foro se je nasmejal. Lahko se pa ne bi, a ne.

St235 ::

verjetno bo ostal zapisan tudi v kakšen blokcu policaja, ki je zadevo obrvnaval, pa v trgovini zna bit tudi kakšna zabeležka incidenta in podobno.

Tako, da ja, zabeležka da je do dejanja prišlo bo ostala, ampak to ni zadeva, ki bi v praksi karkoli vplivala ali kakorkoli omejevala tvojega sina.

CEK je bil drugače aktulen v bivši jugi in je bil dokončno ukinjem mislim, da leta 1992.

rabelj5 ::

Raptor F16 je izjavil:

rabelj5 je izjavil:

meni se tudi zdi da ni šlo samo za nesporazum


Nikogar ne briga kaj si ti misliš. Opisana je situacija, oceni na podlagi danih informacij, ne pa kle igrat detektiva.



mene to zelo briga

"NaN" ::

Eno vprašanje malo off.
Kako lahko potencialni delodajalec zahteva potrdilo o nekaznovanosti?
Recimo, da sem pred 9 leti naredil neumnost za katero sem bil obsojen se pokesal in odsedel/odplačal kazen.
Kazen je bila vzgojna in mi več na pade na pamet, da bi kaj takega ponovil.
Zdaj me pa delodajalec noče vzeti, ker mu ne morem prinest potrdila o nekaznovanosti.
Kaj pa če sem zdravljen alkoholik? Me lahko tudi zavrne? Pa če sem v napačni stranki? Kje so meje?

rabelj5 ::

afaik se ti po nekaj časa to izbriše?

"NaN" ::

Prej je nekdo omenil 10 let. Ne vem pa, če to drži.

K0l1br1 ::

Zakone berte, ne pa rumenega tiska:

(1) Z zakonsko rehabilitacijo se izbriše obsodba iz kazenske evidence in prenehajo vse njene pravne posledice, obsojenec pa velja za neobsojenega.

(2) Za obsodbo velja pravnomočna odločba kakor tudi spremembe te odločbe z amnestijo ali pomilostitvijo.

(3) Obsodba se izbriše iz kazenske evidence v določenem roku, od takrat ko je bila kazen izvršena, zastarana ali odpuščena, če obsojenec v tem roku ne stori novega kaznivega dejanja.

(4) Roki iz prejšnjega odstavka so:

1) za obsodbo, s katero je bil storilcu izrečen sodni opomin, in za obsodbo, s katero mu je bila odpuščena kazen - eno leto od pravnomočnosti sodne odločbe;

2) za pogojno obsodbo - eno leto, od takrat ko je potekla preizkusna doba;

3) za obsodbo na denarno kazen, stransko kazen ali kazen zapora do enega leta - tri leta;

4) za obsodbo na kazen zapora nad eno leto do treh let - pet let;

5) za obsodbo na kazen zapora nad tri leta do petih let - osem let;

6) za obsodbo na kazen zapora nad pet do deset let - deset let;

7) za obsodbo na kazen zapora nad deset do petnajst let - petnajst let.

(5) Obsodba na kazen zapora nad petnajst let se ne izbriše.

(6) Obsodba se ne more izbrisati iz kazenske evidence, dokler trajajo varnostni ukrepi.

(7) Varnostni ukrep obveznega psihiatričnega zdravljenja in varstva v zdravstvenem zavodu in obveznega psihiatričnega zdravljenja na prostosti, ki je bil izrečen samostojno, se izbriše v treh letih od takrat, ko se je prenehal izvrševati ali je izvrševanje zastaralo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbris obsodbe iz kaz. evidence ?

Oddelek: Loža
2312514 (2578) St235
»

pravna pomoč - tatvina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10522088 (10637) nezz6548k
»

Tatvina - pravna pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7520120 (14837) 111111111111
»

Najden mobilni telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5612951 (10539) jozekuch
»

Storil sem kaznivo dejanje - pravna pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6321610 (19122) lpknjst

Več podobnih tem