» »

Adobe Premiere (problem)

Adobe Premiere (problem)

Hustla ::

Mi lahko nekdo razloži tole: Ko delam video z besedilom in ko grem in pišem besedilo in ko kliknem file-new-new title in ko te potem vpraša o nastavitvah videa (width and height) mi lahko nekdo razloži kako nastavim default da mi ni potrebno za vsak stavek vedno vnašati 1920px 1080px (živce mi najeda ko moram za vsak stavek vpisovati višino in dolžino)

Pa še to: Ko potem potrdim in ko kliknem na title se mi odpre oknce kjer urejam besedilo. Vendar ponovno ni nastavljeno in moram za vsak kurac še enkrat izpolnjevati (recimo barva, velikost pisave, kateri font, aspect, pa lead itd). Vse te stvari moram vedno znova pisati in mi požre veliko časa. Saj je besedilo praktično enako skozi celoten posnetek. Sem na Youtube iskal pa ne najdem posnetka za točno ta problem.

Če kdo ve odgovor. Hvala
  • spremenil: bluefish ()

Kurzweil ::

Kaj, če daš duplicate za ta title, potem bi ti moralo narediti še eno kopijo istega titla, kjer potem spremeniš samo še vsebino... ?

DrSergioDJ ::

Če uporabljaš Legacy Title, lahko tudi odpreš že narejeno besedilo in klikneš levo zgoraj in ti naredi novi title z vsemi nastavitvami prejšnjega.


...

Zgodovina sprememb…

Hustla ::

Kurzweil je izjavil:

Kaj, če daš duplicate za ta title, potem bi ti moralo narediti še eno kopijo istega titla, kjer potem spremeniš samo še vsebino... ?


Tnx sem upošteval tvojo logiko in ja, pač kopiraš (držiš alt) in potem spremeniš. Vse ostane enako samo besedilo spremeniš.

Hustla ::

Imam pa novo vprašanje. Kako manipuliraš glas v posnetku? Ali lahko to preko adobe premiera ali moram uporabljati adobe audition? Gre zato da bi rad naredil dva efekta kar se tiče zvoka pa nimam pojma kako bi to naredil (sem začetnik). Prvo kar bi rad je to da nardim odmev določene besede ob koncu stavka. Recimo da vzamemo za besedo "orange" in da se potem ta beseda ponovi trikrat vendar vsaka ponovitev je nekoliko tišja (v bistvu gre za neke vrste odmev).

Drugi efekt pa je ta, da imaš občutek kot da nekdo govori v neki cerkvi ker je zvok nekoliko drugačen oziroma da kljub temu da ne vidiš videa veš da je recimo nek govor v neki dvorani oziroma nekem hodniku. Recimo tako kot če bi imel bullhorn. Bom probal poiskati primer na youtubu še kdo ne razume. Čeprav če mi zna kdo povedati kako manipuliram zvok oziroma naglas bom znal verjetno potem sam postoriti ostalo.

gddr85 ::

pogledaš magar v fx panelu za kake audio efekte, echo/reverb, equalizer ipd., rezat, loopat itd. kose avdia se pa menda tud da, za kake spešl zadeve bo pa treba potem res import v kak audition (če ga imaš), pa ne rabiš prej audio exportat, to kar direkt dropneš tja, save, in se ti updejta v premiereu, afaik..

Kurzweil ::

Za odmev, lahko v Premieru na rediš brez problema (echo/reverb),... tudi normalizacijo zvoka, da bo ves čas isto naglas je pametno.... v auditionu imaš seveda precej več izbire in res ni težko... imaš pa za vse to miljardo tutorialov na netu in res ni težko, to so osnove in ti bo prav prišlo, če rad kaj montiraš, se ti splača čas vzet.

Sicer pa za volume, če bi rad na hitro, predlagam, da odpreš audio track, potem pa držiš, zdej ne vem na pamet, ali je CTRL ali ALT, mislim, da je CTRL in boš lahko na audio track dal "pike", ko boš imel več pik, boš lahko slednje dvigoval in nižal... kar pomeni, da ti bo volume malce bolj lepo šel gor/dol...

Imaš pa še v Premieru efekte , malce nižje, lahko vidiš drop down meni, kjer imaš small room, big room,... etc. efekte...

Je pa tako, kot je rekel gddr85 in to praktično v vseh programih Adobe paketa,... ko neko stvar exportaš v drug program in tam shraniš, se ti avtomatsko spremeni v programu s koder si exporta... primer... zvok Premiere -> Audition (shraniš) -> Premier (je že spremenjen)... isto recimo velja, če delaš nekaj v Premieru in dodaš noter recimo nek logo in če ga spremeniš v Photoshopu in shraniš, se ti bo povsod v Premieru spremenil... isto Premiere in After Effect,...

Hustla ::

Živjo ponovno. Mi lahko nekdo malček pomaga. Zadnje 3 tedne neprestano vadim in delam v Premier Proju, vendar imam zdaj en problem. Mi lahko nekdo ki se na te zadeve spozna pove zakaj mi včasih datoteke exporta po 3 ure kljub temu da gre ponavadi za 200MB veliko datoteko. To mi žre živce saj bi rad exportal svoj izdelek pa ga ne morem. Prej takšnih problemov nisem imel. Včasih sem lahko 2.5GB veliko datoteko exportal v 25 minutah, zdaj pa za 150-200MB rabi 3 ure in 40 minut. Nekaj ni v redu. Iščem po netu in ne najdem nobenega odgovora. Ima še kdo podoben problem? Izdelek sem dokončal vendar ga ne morem exportati zaradi jebanega programa (Glitcha?)

Exportam pa pod telimi karakteristikami:

Format: H264
Birate Encoding: CBR
Target Birate: 40
Use maximum rander quality: check
Source range: entire sequence

Naj mi nekdo pomaga saj je izdelek namenjen stranki.

Kaj mi gre to na kurac neverjetno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hustla ()

Hustla ::

Kurzweil je izjavil:

Za odmev, lahko v Premieru na rediš brez problema (echo/reverb),... tudi normalizacijo zvoka, da bo ves čas isto naglas je pametno.... v auditionu imaš seveda precej več izbire in res ni težko... imaš pa za vse to miljardo tutorialov na netu in res ni težko, to so osnove in ti bo prav prišlo, če rad kaj montiraš, se ti splača čas vzet.

Sicer pa za volume, če bi rad na hitro, predlagam, da odpreš audio track, potem pa držiš, zdej ne vem na pamet, ali je CTRL ali ALT, mislim, da je CTRL in boš lahko na audio track dal "pike", ko boš imel več pik, boš lahko slednje dvigoval in nižal... kar pomeni, da ti bo volume malce bolj lepo šel gor/dol...

Imaš pa še v Premieru efekte , malce nižje, lahko vidiš drop down meni, kjer imaš small room, big room,... etc. efekte...

Je pa tako, kot je rekel gddr85 in to praktično v vseh programih Adobe paketa,... ko neko stvar exportaš v drug program in tam shraniš, se ti avtomatsko spremeni v programu s koder si exporta... primer... zvok Premiere -> Audition (shraniš) -> Premier (je že spremenjen)... isto recimo velja, če delaš nekaj v Premieru in dodaš noter recimo nek logo in če ga spremeniš v Photoshopu in shraniš, se ti bo povsod v Premieru spremenil... isto Premiere in After Effect,...


Imaš morda kakšno idejo na moj zgornji post...

Hustla ::

Ni bilo druge kot da sem počakal jebane 3 ure (datoteka velika 500MB). Zanimivo da mi je danes zjutraj datoteko za katero je včeraj potreboval 2 uri, danes exportal v 7 minutah (250MB). Kdo bi razumel. 3 tedne nazaj sem datoteko veliko 2.4GB exportal in zato potreboval 20 minut. Danes pa za 250GB potrebujem 3-4 ure. Katastrofa koliko živcev mi to požre.

DamijanD ::

In kaj se takrat dogaja z računalnikom? Je CPU / GPU vedno enak zaseden? A vedno exportaš na isti disk? Je to SDD ali HDD?

Hustla ::

DamijanD je izjavil:

In kaj se takrat dogaja z računalnikom? Je CPU / GPU vedno enak zaseden? A vedno exportaš na isti disk? Je to SDD ali HDD?


Živjo. No moram priznati da vse skupaj delam na prenosnem računalniku saj mi je navaden računalnik prepočasen. A kljub temu mi ni jasno zakaj včasih 2.5GB prenese v 20 minutah medtem ko 250MB datoteko prenaša po 3-4 ure, pa so karakteristike vedno enake zgolj v velikosti je razlika pa še tam mi večjo datoteko prenese hitreje kot manjšo, vsaj v tistem primeru. Vse skupaj exportam na D disk, ki je v mojem primeru skoraj popolnoma prazen in imam preko 900GB prostora, tako da dvomim da je problem v prostoru.

Hustla ::

Bump nov problem:

Ok kot je razvidno iz slike sem celoten slideshow duplikiral vendar je zdaj problem ker nikakor ne morem povezati 20 tega in prvega slida. Zakaj ju ne morem povezati preko slide efekta? Enostavno mi efekt vrže samo na en slide namesto čez oba.

Takole:



Probal sem že vse pa ne gre. Problem je ker če efekt ni postavljen čez oba slida mi potem v videu v tem delu zadaj prikaže črno barvo namesto da bi se zadaj vse lepo povezalo. Prosim za pomoč. Tule še slika:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hustla ()

Baja ::

slide 20 skrajsaj za polovico časa efekta

Hustla ::

Baja je izjavil:

slide 20 skrajsaj za polovico časa efekta


Veš kaj. Uspelo mi je postaviti "slide" efekt na sredino vendar mora biti problem nekje drugje saj je še vedno črno ozadje. Zdaj ko grem na prvi slide vidim da se vse skupaj prične z črnim ozadjem. Zdaj ne vem kako bi to popravil? Se pravi če prav razumem moram pri prvem slide narediti tako da je background slika na mestu in ne da se iz leve strani počasi premika v ozadje.

Tule še slike problema: Prvi slide začetek (ozadje črno)



Kopija slideshowa (med slidom 1 in 20) (ni v redu zaradi črnega presledka)



Kako je pri ostalih slidih: (pravilen način)



Torej kaj moram storiti da se ozadja držita skupaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hustla ()

Baja ::

med sildom 20 in 1 imas zdaj prazen prostor, zato je črno.

pozumaj malo, klini na prazen prostor med slidom 20 in 1, ter stisni delete (ali pa sfiht+delete, nisem prepričan), nato pa daj efekt nazaj pa bi moral iti cez oba.

na začetku pa zbriši efekt, ker pred tem nimaš nobenega posnetka in če daš efekt gor, gre valda v black.

Hustla ::

Edit: Pogruntal. Prvi prvem slidu sem moral izbrisati push efekt, ki je bil "nest-an". Zdaj je vse tako kor mora biti. Hvala za odgovor.

Še slika kaj sem storil:



Push effekt sem odstralil iz prvega slida tako da se video začne brez push effekta in da slika stoji. Potem sem pa cel slideshow (20 slik" samo duplikiral in med sliko 20 in 1 vstavil "slide" effekt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hustla ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Video editiranje in grafična

Oddelek: Strojna oprema
10694 (579) m0LN4r
»

Adobe Premiere Pro - nekaj vprašanj

Oddelek: Programska oprema
172089 (1230) misisipi
»

time-lapse video

Oddelek: Programska oprema
71081 (870) BigWhale
»

Premiere 1.5 in Movie export problem

Oddelek: Zvok in slika
5975 (930) marS
»

Adobe Premiere

Oddelek: Programska oprema
91778 (1607) marS

Več podobnih tem