» »

Adobe Premiere Pro - nekaj vprašanj

Adobe Premiere Pro - nekaj vprašanj

iMark ::

Živjo

Program imam šele 3 dni tko da ne znam še kaj veliko. Prosim če mi kdo pomaga naslednje:
- kako naj naredim da bi posnetek, kolo v zraku od določenega časa pa do spet določenega časa naredil tako da bi se posnetki ponavljali bol hitro in enih trikrat naj bi šlo skozi. Razumete kaj mislim? Naprimer tako, s kolesom se nekdo pripelje pač do dropa in ko skoči pa malo do pristanka bi se ta kader enih trikrat ponovil in še z večjo hitrostjo. Sej pohitrit znam, sam tisto me zanima če je še kakšna druga možnost (kakšen efekt) da ne bi rezal posnetek in ga spet prilepel pa spet rezal...
- zanima me pa še kako bi vstavil besedilo v filmč.

Hvala že v naprej!

Ed Wood ::

copy - paste:) clip
(Text) - File/New/Title... ostalo boš pa znal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ed Wood ()

chrush ::

A mogoče kdo ve, kako v Adobe Premiere CS3 odpreti projekt od Adobe Premiere CS4?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Phoebus ::

tako da ga v cs4 shraniš v compatibility mode?

chrush ::

Možnost imaš samo, da ga shraniš kot *.prproj. In potem ga v CS3 ne moreš odpreti.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

rokec_mx ::

Bom to temo izkoristil za eno vprašanje. Kolega ima 1 teden starega HPja, na katerem je naložen windows 7. Inštalirala sva Adobe Premiere CS4. V inštalaciji je javljalo nekaj težav, ki pa se jih je dalo preskočiti. Program se da normalno odpret, glavna težava je v tem, da pri urejanju videa v predogledu ni slike, medtem ko zvok se normalno predvaja. Kje bi lahko iskal vzrok težave? Sem pomislil da so morda novi windowsi krivi.

Najlepša hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rokec_mx ()

JayKay ::

bo kr kriva slaba piratska kopija. iz adobe strani dol potegni trial verzijo ps boš videl če ta dela vredu.
možno pa tudi da nimaš nameščenih ustreznih kodekov.

svetetko ::

Kolega zanima kakšna strojna oprema je potrebna za optimalno poganjanje adobe premier pro cs3 in 4, ter tudi avid media converter. Bo i5 750 ter 4 gb rama dovolj? Je potrebna močna grafična kartica? V mislih sem imel čimcenejši geforce, ker iger ne bo igral. Kaj svetujete?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svetetko ()

mrbungle ::

stric google dela čudeže, sicer pa so zahteve takšne

Windows

* 2GHz or faster processor for DV; 3.4GHz for HDV; dual 2.8GHz for HD*
* Microsoft(R) Windows(R) XP with Service Pack 2 (Service Pack 3 recommended) or Windows Vista(R) Home Premium, Business, Ultimate, or Enterprise with Service Pack 1 (certified for 32-bit Windows XP and 32-bit and 64-bit Windows Vista)
* 2GB of RAM
* 10GB of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (cannot install on flash-based storage devices)
* 1,280x900 display with OpenGL 2.0-compatible graphics card
* Dedicated 7200 RPM hard drive for DV and HDV editing; striped disk array storage (RAID 0) for HD; SCSI disk subsystem preferred
* For SD/HD workflows, an Adobe-certified card for capture and export to tape
* OHCI-compatible IEEE 1394 port for DV and HDV capture, export to tape, and transmit to DV device
* DVD-ROM drive (DVD+-R burner required for DVD creation)
* Blu-ray burner required for Blu-ray disc creation
* Microsoft Windows Driver Model- or ASIO-compatible sound card
* QuickTime 7.4.5 software required to use QuickTime features
* Broadband Internet connection required for online services+

Pa originalni programi delajo čudeže :)

svetetko ::

To sem našel tudi sam. ubistvu sem malo čudno zastavil vprašanje, bolj me je namreč zanimalo za avid media converter. stric gugl namreč pove, da je potrebna quadro grafična, kar seveda pomeni EUREUREUR. Kako bi to delovalo z obično geforce? ter tudi, kolikšna bi bila razlika med recimo 9500gt ter gtx275? ponavlam, iger ne bo, važna sta samo tadva programa.

chrush ::

Si bom sposodil tole temo.
Imam Premier in After Effects CS5. Intro posnetka imam narejen v AE, ostalo pa večina spet v Pemierju. Končni izdelek delam v premierju, kamor importam intro iz aftereffecta. Ko zadevo zaključim in grem v izdelavo posnetka, zadeva traja in traja, pa imam mislim da kar zmogljivo mašino. QuadCore Intel Core i7-4770, 3700 MHz, 8GB DDR3, SSD disk,...
Opcija je sicer, da izdelam v AE del izdelak in ga kot video vključim premierja, ampak spet dvojno delo, če lahko vse v enem. A je treba kaj posebej nastaviti?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

jype ::

chrush> QuadCore Intel Core i7-4770, 3700 MHz, 8GB DDR3, SSD disk,...

A samo enega?

chrush ::

Kako misliš samo enega?
Še to, če delam vsak del posebej mi v AEju naredi v približno 5ih minutah in potem premier prav tako, če pa delam vse v premierju pa 2 uri za isto stvar. wtf?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

jype ::

To bo bug v programju. Poskusi še s CS6.

Mr.B ::

chrush, verjetno zato ker ti ga obdeluje v celoti.
Drugače pa poglej koliko imaš obremenjene zadeve, res da poleg grafike še poglej kako dohaja disk, ozirom kje ti dejansko Premiere obdeluje zadevo. Verjetno ne na SSD disku ? Ter seveda koliko je dejansko free rama.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

chrush ::

inštalacijo premierja in vse posnetke imam na ssdju. ko obdelujem lahko na računalniku brez skrbi delam še kaj drugega. sploh ni čutiti, da bi bil obremenjen računalnik. v taskmanagerju kaže porabo rama in proca manj kot 50%
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Mr.B ::

Temp folder imaš kje ?
Razen če ti obdeluje Grafična, pa je tu problem. Koliko video spomina pa ti pokuri, in koliko je obremenjen GPU.
Vsaj kolikor sem imel izkušnje v CS3, kjer sem imel 16GB rama + 8 Xeon jeder je pri finalizaciji projekta "1080p/24fps" konkretno obremenilo procesorje in ram. Res pa da je bilo to leto 2009.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

misisipi ::

Malo si bom sposodil temo
V adobe premiere pro Cs6 delam video in bi rad naredil poglavja in menu. zanima me če se to da in kako
Hvala za vse odgovore :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adobe Premiere

Oddelek: Programska oprema
121008 (734) frutabela
»

Nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595861 (4788) IvoJan
»

Movie making?

Oddelek: Programska oprema
152679 (2482) Tear_DR0P
»

Računalnik za obdelavo videa

Oddelek: Kaj kupiti
81584 (1441) tomzy95
»

adobe premiere

Oddelek: Zvok in slika
11952 (800) detroit

Več podobnih tem