» »

Razvlažilec zraka

Razvlažilec zraka

poweroff ::

Gledam, da bi kupil razvlažilec zraka (dehumidifier), malce sem brskal po Aliexpressu. Kaj priporočate? Nekaj hudo profesionalnega ne rabim, pač toliko, da je v stanovanju bolj suho...
sudo poweroff

njyngs ::

Mogoče poglej za Hoferjevega: https://www.hofer.si/sl/infostoritve/st...

Mislim da se cena giba nekaj nad 100€ in koliko sem slišal z večih naslovov je zadeva dobra. Parkrat, ko sem bil doma na obisku, se ga je uporabljalo v eni problematični sobi v kletni etaži, pa je bil razmeroma tih in tudi za celo kanto vode je "cuknil" iz zraka. Razmišljam, da bi ga tudi jaz nabavil za flat.

Ne vem pa kako je s temi kitajskimi z ae.

starfotr ::

Mogoče raje razmisli o klimi (če je seveda smiselno), da ti ne bo treba stalno praznit posod.

DimmniBurek ::

Kupi v Hoferju, dela dobro, 3 leta garancije, tih, nastavljiv.
There Is No Stronger Drug Than Reality

energetik ::

njyngs je izjavil:

Mogoče poglej za Hoferjevega: https://www.hofer.si/sl/infostoritve/st...

Mislim da se cena giba nekaj nad 100€ in koliko sem slišal z večih naslovov je zadeva dobra. Parkrat, ko sem bil doma na obisku, se ga je uporabljalo v eni problematični sobi v kletni etaži, pa je bil razmeroma tih in tudi za celo kanto vode je "cuknil" iz zraka. Razmišljam, da bi ga tudi jaz nabavil za flat.

Tako je, čakaj da se pojavi v Hoferju ali Lidlu, oba sta OK zadeva.
Če ne moreš čakat - Baubau ima 10L napravo za 120€ in 20L za 200€, znamka Proklima. Imam doma, delajo super že 4 leta, edini minus je, da včasih kakšen pride v resonanco (plastično ohišje) in malce brni. Pomaga brca. :D

starfotr je izjavil:

Mogoče raje razmisli o klimi (če je seveda smiselno), da ti ne bo treba stalno praznit posod.
Praktično vsi imajo tudi priključek za cev, natakneš zadaj in daš v talni sifon itd. Lahko tudi trajno urediš iztok kot pri klimi (čez steno, v odtok ali kakšen umivalnik).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Smrekar1 ::

Jaz že nekaj let uporabljam Qliminega, brez pripomb. Model ni več na voljo, ampak naredi to kar rabim. Stal je nekje 120€.

starfotr je izjavil:

Mogoče raje razmisli o klimi (če je seveda smiselno), da ti ne bo treba stalno praznit posod.


Klime kot razvlaževalci delajo precej slabše kot specializirane naprave. V redu so kot pomoč razvlaževalcu, če se moraš hitro znebiti večjih količin vode, ampak naredijo razmeroma malo. Moj razvlaževalec ima tudi cevko za kontinuirno odvajanje vode, tako da praznjenje posod ni težava.

energetik ::

No, klima je precej močan razvlažilec, vendar mora za to delati non-stop. Kar pomeni da ti zraven naredi še hladilnico. Če jo v trenutnem obdobju nastaviš na nekje 22°, seveda ne bo naredila praktično nič.
Razvlažilec pa nastaviš na želen RH in je zravne učinek gretje. Odlično za v kopalnico v prehodnem obdobju, lepo posuši brisače in hkrati ogreje kopalnico. Mi dejansko celo bajto ogrevamo z 2 razvlažilcema tam nekje do novembra.

borisk ::

kupil najcenejšega v bauhausu (hišne znamke PROCOOL, 10L /24ur), za dobrih 100€, 5 let garancije. Nobenih težav, laufa tudi ponoči, ni preglasen, tudi v popolnoma tihi hiši... drgač je pa pretežka stvar da bi to kupoval pri kitajcih.

Poleti mi laufa v kletnem prostoru, kjer imam probleme z vlago, v prehodnem obdobju pa na hodniku kjer sušimo perilo. Če imaš veliko vlage boš na začetku kar pogosto praznil kotliček(ima cca 2L), če nimaš odtoka kje blizu.

spenstar ::

V Hoferju so ga imeli 19.9, poklici na njihov support, imej stevilko izdelka in sigurno je kje se v kaksni trgovini. https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Uporabljam Hofer varianto ze 3 leta brez problemov.
SPENSTAR--builder

imagodei ::

Matthai,

jaz sem pred leti kupil razvlaževalca od podjetja Aktobis - kar direkt pri njih. Sem bil izjemno zadovoljen tudi z odnosom, potem ko sva najprej dobila izdelek z napako. Zamenjava je bila tako preprosta in promptna, da kaj takega v Sloveniji še nisem nikoli doživel. Za več, glej ta post iz novembra 2014.

No, kupljeni model mi deluje že 5 let brez problemov. Je precej zmogljiva beštja, ima 7-litersko posodo.

Je pa težava, ker ogreva prostore in je zato poleti dokaj neuporabna, čeprav imava to nesrečo, da imava bajto na taki lokaciji, da je z vlago velik problem in bi potrebovala razvlaževanje tudi poleti. Mal sem že pozabil, kako je s tem, ampak obstajata dva popularna tipa razvlaževalcev: En tip je sposoben vlago odstranjevat tudi pri nižjih temperaturah in ne greje prostora. Drugi tip pa je bolj učinkovit šele pri višjih temperaturah (25 in več) in prostor tudi greje, pri nižjih temperaturah (15 in manj) je pa skoraj popolnoma neučinkovit.

Skratka, pazljivo izberi, glede na tvoje zahteve. Jaz bi danes verjetno izbral tisti prvi tip, ker bi rad razvlaževal tudi poleti (luftanje ne pomaga), je pa zoprno, da mi razvlaževalec že tako segret prostor še bolj greje. Enako tudi priporočam, če bi kdo želel razvlaževat kakšno vlažno klet, vežo, garažo, kjer temperature pozimi ne dosegajo vsaj 20o celzija. V tem primeru je tisti drugi tip enostavno metanje denarja proč.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Bellzmet ::

Poleti se razvlažuje s klimo, teli razvlaževalci so najbolj uporabni jeseni/spomladi in pozimi, če je kljub ogrevanju previsoka vlažnost.

Obstajajo modeli, ki so bolj primerni za razvlaževanje pri nižji temperaturah, samo pa seveda niso tako učinkoviti.

Za stanovanje kupi Hofer/Lidl/Bauhaus do 150 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

dela ::

starfotr je izjavil:

Mogoče raje razmisli o klimi (če je seveda smiselno), da ti ne bo treba stalno praznit posod.


Klima se bistveno razlikuje od razvlažilca po tem, da med razvlaževanjem hladi prostor, razvlažilec ga pa med razvlaževanjem greje. Tako da je bolj primerna za razvlaževanje poleti, za razvlaževanje pozimi pa razvlažilec.

fujtajksel ::

dela je izjavil:

starfotr je izjavil:

Mogoče raje razmisli o klimi (če je seveda smiselno), da ti ne bo treba stalno praznit posod.


Klima se bistveno razlikuje od razvlažilca po tem, da med razvlaževanjem hladi prostor, razvlažilec ga pa med razvlaževanjem greje. Tako da je bolj primerna za razvlaževanje poleti, za razvlaževanje pozimi pa razvlažilec.


Klime imajo tudi razvlaževalni način, kjer načeloma ne hladijo. V primerjavi s kompresorskimi razvlaževalci je razlika, da ima tipična split klima kompresor (ki greje) zunaj.
Ne-kompresorski razvlaževalci, ki delajo pri nizkih temperaturah, so Qlima oz Zibro.

Če bo delal ponoči, je zelo važno, kolk decibelov hrupa povzroča.

          ::

fujtajksel je izjavil:

Klime imajo tudi razvlaževalni način, kjer načeloma ne hladijo. V primerjavi s kompresorskimi razvlaževalci je razlika, da ima tipična split klima kompresor (ki greje) zunaj.


Če hočeš zrak razvlažiti, ga je potrebno ohladiti. Namenski razvlaževalci imajo vse v enem: kompresor, grelni in hladilni element. Se pravi, na prvem rebru se zrak ohladi, kondenzira se voda, nato na zrak potuje preko vročega rebra, kjer se nazaj segreje in vrne v prostor.

Klime te možnosti nimajo, saj imajo eno rebro zunaj prostora. V funkciji razvlaževanja zato izmenično hladijo in grejejo. Poraba energije je zato večja kakor pri namenskem razvlaževalcu.

energetik ::

          je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

Klime imajo tudi razvlaževalni način, kjer načeloma ne hladijo. V primerjavi s kompresorskimi razvlaževalci je razlika, da ima tipična split klima kompresor (ki greje) zunaj.


Če hočeš zrak razvlažiti, ga je potrebno ohladiti. Namenski razvlaževalci imajo vse v enem: kompresor, grelni in hladilni element. Se pravi, na prvem rebru se zrak ohladi, kondenzira se voda, nato na zrak potuje preko vročega rebra, kjer se nazaj segreje in vrne v prostor.

Klime te možnosti nimajo, saj imajo eno rebro zunaj prostora. V funkciji razvlaževanja zato izmenično hladijo in grejejo. Poraba energije je zato večja kakor pri namenskem razvlaževalcu.
Katerakoli klima, ki sem jo videl do zdaj, ni nikoli grela med razvlaževanjem, kje si to videl.
Ponavadi le znižajo obrate kompresorja in to je to. Še vedno hladi. Drugače ne more razvlaževati. Zato je za hladno polovico leta precej boljša izbira razvlaževalec, je pa res, da je glasnejši.
Še druga varinata pa je, da pač laufaš klimo in centralno ogrevanje hkrati. Učinke identičen, ostane le hladno pihanje neposredno pod klimo. Sicer pa kmalu pride obdobje, ko bo zunaj zrak dovolj suh, da se bo lepo razvlaževalo zgolj z rednim prezračevanjem in ogrevanjem.

Zgodovina sprememb…

fujtajksel ::

Ups, sem mislil da imajo za razvlaževanje posebno grelno rebro znotraj, tako kot sem videl v enem velikem klimatu, zdej vidim da tega pri malih klimah res ni.

          ::

energetik je izjavil:

Katerakoli klima, ki sem jo videl do zdaj, ni nikoli grela med razvlaževanjem, kje si to videl.


Če nočeš ohlajati prostora, mora tudi greti. Seveda ne hkrati.

chucki ::

Kateri razvlazilec zraka priporocate? Imam klimo, ampak prevec ohladi prostor... tam do 250eur? Gledam enaa ter mimovrste
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

energetik ::

Saj že imaš predloge, pojdi v Hofer in ga vzami, zadnjič sem ga še videl na policah. Če ne Bauhaus, njihova znamka.
vires in numeris

GupeM ::

Jaz uporabljam Qlima D612 in sem zelo zadovoljen. Sicer je precej velik, ampak deluje odlično. Že pred tem sem uporabljal Qlima D512, pa sem bil že s tistim zadovoljen, D612 je pa res top. Je pa zgleda nekoliko starejši model kot tale na linku. Malenkost drugače izgleda.

pingme ::

Tale Qlima D612 je zelo slabo zmogljiv, samo 12l na dan (torej max pol litra na uro) in le 1,8l posode. Pa tudi to s pol litra na uro napišejo vedno zgornjo številko, tako da razen če ga ne misliš cel dan goniti in vsake tri ure prazniti posodo je primeren le za majhne prostore, da zmanjšaš vlago za kakšnih 10 odstotkov.

Sam sem konec lanskega leta nabavil Klarstein DryFy Connect 30 za 234€, sedaj pa vidim, da so ga podražili na 509€?! To ni normalno.

chucki ::

Cene so nore... Narocil semnod gorenja d20m, upam da bo vredu za 20m2 sobo. Po potrebi ga bom pa se v jedilnico prestavil, ceprav je stanovanje brez vrat, razen kopalnice in vhoda. Skupaj je 60m2
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

blackmumba ::

MEACO so vrhunski: https://www.meaco.com/products/meacodry...

Angleški, oni imajo veliko vlage in imajo energy saving modele, imam in priporočam! Vsi malarji hočejo imet takega. Thank me later :)

energetik ::

pingme je izjavil:

Tale Qlima D612 je zelo slabo zmogljiv, samo 12l na dan (torej max pol litra na uro) in le 1,8l posode. Pa tudi to s pol litra na uro napišejo vedno zgornjo številko, tako da razen če ga ne misliš cel dan goniti in vsake tri ure prazniti posodo je primeren le za majhne prostore, da zmanjšaš vlago za kakšnih 10 odstotkov.

Sam sem konec lanskega leta nabavil Klarstein DryFy Connect 30 za 234€, sedaj pa vidim, da so ga podražili na 509€?! To ni normalno.
Zmogljivost je pri vseh napisana za pogoje 30°C@80% vlage. Jasno ob naših normalnih pogojih potegne precej manj vode.
vires in numeris

GupeM ::

pingme je izjavil:

Tale Qlima D612 je zelo slabo zmogljiv, samo 12l na dan (torej max pol litra na uro) in le 1,8l posode. Pa tudi to s pol litra na uro napišejo vedno zgornjo številko, tako da razen če ga ne misliš cel dan goniti in vsake tri ure prazniti posodo je primeren le za majhne prostore, da zmanjšaš vlago za kakšnih 10 odstotkov.

Sam sem konec lanskega leta nabavil Klarstein DryFy Connect 30 za 234€, sedaj pa vidim, da so ga podražili na 509€?! To ni normalno.

Sicer ga nisem jaz kupil, ampak lastnik stanovanja, sem pa z njim zelo zadovoljen. Ima tudi možnost priklopa cevi, tako da ni težav s praznjenjem posode.

Edit: Sem še enkrat pogledal na račun, ker se mi je zdelo, da ima precej več kot 1,8 l posodo, pa vidim, da ni D612, ampak D620MA. Me je zmedlo, ker je bil prejšnji model 512, pa sem mislil, da je ta 612. 620 pa tudi na slikah izgleda takšen kot je "moj". Pa tudi po specifikacija bolj učinkovit. 20l/24h, 4l posoda ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvlažilnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8013812 (1914) MIHAc27
»

Razvlažilec zraka ali prenosna klima?

Oddelek: Kaj kupiti
126915 (3939) tv6865
»

Razvlazilec vlage v stanovanju?

Oddelek: Kaj kupiti
215111 (4332) max00slo
»

Prisilno prezračevanje stanovanja (lokalni prezračevalni sistem)

Oddelek: Loža
3210984 (9704) fosil
»

Kateri razvlažilec zraka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13975469 (58729) matijadmin

Več podobnih tem