» »

Umik predloga za kazenski pregon

Umik predloga za kazenski pregon

Temo vidijo: vsi

njyngs ::

Leto dni nazaj so mi ukradli 700€ vredno kolo. Kraja je bila prijavljena Policiji in tudi narejen zapisnik. Kriminalisti so mi par dni pozneje sporočili, da so na kameri videli, da gre za njihovega starega znanca in da ga iščejo v zvezi z več drugimi tatvinami.

No, year goes by. Zdaj sem pa dobil domov obvestilo, da imam 8 dni časa, da umaknem predlog za kazenski pregon ali pa bo prišlo do predstavitve obtožbe in posledično bom dolžen plačati stroške kazenskega postopka. Razen če seveda obdolženi sam izjavi, da jih bo plačal on - but who are we kidding here.

Ima že kdo kakšne izkušnje kaj storiti v tem primeru? Požreti vse skupaj dol in napisati umik predloga... ali pa si delati še dodatne stroške ter zgubljati še dodaten čas? Kakšne stroške bi sploh lahko pričakoval in kakšna je šansa, da bom karkoli s tem postopkom pridobil?

HappyPills ::

tole: https://www.delo.si/znanje/izobrazevanj...
Torej kot razumem se gre za to, da ti umakneš kazenski pregon tožilec pa od tatu pridobi nekaj v zameno za to.

njyngs ::

Vprašanje je le, če se mi splača iti na predstavitev obtožbe (in to tudi plačati) ali pa se temu izogniti in umakniti predlog za pregon. Ker verjetno bom le plačal predstavitev oz. še kako obravnavo, imel pa, razen stroškov, od tega ne bom nič.

SeMiNeSanja ::

njyngs je izjavil:

Leto dni nazaj so mi ukradli 700€ vredno kolo. Kraja je bila prijavljena Policiji in tudi narejen zapisnik. Kriminalisti so mi par dni pozneje sporočili, da so na kameri videli, da gre za njihovega starega znanca in da ga iščejo v zvezi z več drugimi tatvinami.

No, year goes by. Zdaj sem pa dobil domov obvestilo, da imam 8 dni časa, da umaknem predlog za kazenski pregon ali pa bo prišlo do predstavitve obtožbe in posledično bom dolžen plačati stroške kazenskega postopka. Razen če seveda obdolženi sam izjavi, da jih bo plačal on - but who are we kidding here.

Ima že kdo kakšne izkušnje kaj storiti v tem primeru? Požreti vse skupaj dol in napisati umik predloga... ali pa si delati še dodatne stroške ter zgubljati še dodaten čas? Kakšne stroške bi sploh lahko pričakoval in kakšna je šansa, da bom karkoli s tem postopkom pridobil?


Mislim, da si vso stvar nekako narobe razumel.

Ali je na dopisu kakšen kontakt za dodatne informacije?
Drugače se obrni na tožilstvo in naj ti natančno razložijo, kakšne bodo posledice tvojega podpisa (ali ne-podpisa).

Res ne verjamem, da bi lahko kdorkoli TEBI naprtil kakršnekoli stroške.
Prej bi rekel obratno: če ne podpišeš, pride do sojenja, obtoženi pa potem nosi stroške postopka. Ker je tip 'broke', to pomeni, da (še lep čas) ne boš videl nobene odškodnine za bicikel (predvidevam, da ima sodišče prednost pri izterjavi stroškov postopka).

Zato je očitno tožilstvo ocenilo, da bi bilo bolj smiselno, da se tipu naliži neka 'dobra dela' in obveze (vsaj delno povrnitev škode?), posledično pa opusti kazenski pregon. Da ap do tega pride, potrebujejo tvoje soglasje.

Taka je moja laična (naivna) interpretacija....

Za PRAVILNO se obrni na tožilstvo, ki je za moje pojme dolžno, da ti stvar pojasni do zadnjega detaila.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

njyngs ::

Ah... evo:

 :)

:)



Na kratko: Če umaknem predlog po predstavitvi obtožbe, bom plačal.

Kako je pa če grem "do konca"? Verjetno bom stroške plačal jaz. Obtoženi pa bo dobil 10 ur družbeno koristnega dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

jype ::

njyngs je izjavil:

Kako je pa če grem "do konca"? Verjetno bom stroške plačal jaz. Obtoženi pa bo dobil 10 ur družbeno koristnega dela.
Ne. Ti ne boš plačal ničesar, če ničesar več ne storiš.

njyngs ::

Torej jype ti praviš, da naj sploh nič ne odpisujem? Sem pa se dolžen na predstavitev obtožbe oglasiti?

jype ::

Ne.

Lahko poizkusiš priti do delnega poplačila škode, če sodeluješ v postopku (kar tebe tudi ne bi smelo nič stati), ker kolesa nepridiprav verjetno nima več (če ga ima, ga boš pa zelo verjetno dobil).

Če ne sodeluješ v postopku, potem ne boš dobil ničesar, a tudi časa ne boš zapravljal s tem.

MadMicka ::

Od tega človeka ne boš nikoli nič dobil. To je prvi problem, drugi pa tale dopis, ki pomoje zavaja. Namreč, očitno državni tožilec ni odstopil od kazenskega pregona in če ni, potem seveda ti nisi oškodovanec kot tožilec in zato ne moreš nositi nobenih stroškov. Najbolje, da pokličeš v tožilčevo pisarno in ga vprašaš glede tega, kaj in kako. Se pravi, če ga oni preganjajo in če ga, ali je kakršnakoli možnost, da bi ti nosil kakršnekoli stroške tega postopka, če reče da ne, pač rečeš, da vztrajaš pri zadevi.

SeMiNeSanja ::

Čak.... ali sem jaz funkcionalno nepismen (kar so mi sicer že večkrat očitali), ali pa nekdo drug...........

Vsekakor pa je besedilo sestavljeno tako, da ga ni ravno najbolj lahko pravilno razumeti (še lažje pa narobe razumeti).

MOJE razumevanje/razlaga zadnjega odstavka je:

a) lahko (takoj) umakneš predlog za kazenski pregon. Ne bodo ti nič zaračunali.
b) lahko (nikoli) NE umakneš predlog za kazenski prejon. Ne bodo ti nič zaračunali.
c) lahko umakneš predlog za kazenski pregon POTEM, ko bo "obtožba predstavljena" (karkoli že to pomeni...predvidevam da se 'poženje kolesje sodstva') - v TEM primeru pa BOŠ plačal stroške postopka (ker se po tvoji 'krivdi' zaustavi postopek, ki je že stekel) - razen seveda, če se te obdolženi usmili in jih na vsak način želi sam poravnati (in potem svizec....pa čokolada..sej veš)

Torej tri opcije, dve te nič ne staneta, tretja pa je malo butasta...zakaj bi odstopal, če takointako nisi nič dobil nazaj? Naj tu jutri pripelje kolo, plača najemnino, na kolenih prosi odpuščanje, medtem ko v solzah ti z komolcem polira čevlje... pa bi mogoče razmislil o umiku predloga.
Kasneje.... noja... cena lahko še malo zraste...predvsem pa bi moral tipson kot prvo podat izjavo, da bo on prevzel vse stroške.

Drugače povedano - če ne odstopiš danes, potem nikoli ne odstopi, ne da bi tipson prej podal uradno izjavo, da bo on prevzel vse stroške postopka. V nasprotnem primeru boš namreč TI tisti, ki bo plačal.

Torej...sem ali nisem funkcionalno nepismen?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

delavec44 ::

Sem hotel že sam isto napisati včeraj, pa je bila pozna ura :P

St235 ::

Tokrat nisi:) povsem pravilno sklepas.

To je samo opozorilo, da je sedaj zadnji cas ce se misliš premislit. Ko bo enkrat obtoznica prebrana, se ne mores brez stroškov premislit (recimo ce se ti tip zasmili). Ce gre zadeva potem do konca (pravnomocne odlocitve sodisca) pa seveda kot oskodovanec ne bos imel nikakrsnih stroskov.

njyngs ::

Hvala fantje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meje hrambe bioloških sledi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7125714 (18480) AndrejO
»

Kazenski postopek

Oddelek: Loža
72662 (2294) perci
»

Poletna novela zakona o varovanju državljanov v kazenskem postopku

Oddelek: Novice / NWO
209716 (8582) Spock83
»

tožba zaradi povzročitve lažje telesne poškodbe

Oddelek: Loža
4416835 (13074) jrtjtejtt
»

Pozabljen denar v reži bankomata - kaj storiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14229233 (23484) fosil

Več podobnih tem