» »

RTV prispevek za (praktično) vse

RTV prispevek za (praktično) vse

«
1
2 3
...
5

matobeli ::

https://www.rtvslo.si/rtv/za-medije/spo...

RTV je z 1.8.19 omogočil neomejen sprejem 720p signala na svoji strani, kar pomeni da moramo vsi ki smo imeli prijavljen samo radio začet plačevati povn znesek.

Baje bodo pošiljali obvestila, "v kratkem". Jaz še nisem nič dobil.

Imamo že drugo rešitev za neplačevanje?

TV programov ne spremljam že leta in bo tudi ostalo tako. Financiranju države so namenjeni davki ne pa anomalije kot so dopolnilno zdravstveno zavarovanje in rtv prispevek.

Mnenja?

mgermo ::

Tema obstaja.
Sem dobil in bom oddal podpisano izjavo, da ne posedujem računalnika ali pametnega telefona. Pa naj mojstri dokažejo nasprotno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

blink ::

matobeli je izjavil:

https://www.rtvslo.si/rtv/za-medije/spo...

RTV je z 1.8.19 omogočil neomejen sprejem 720p signala na svoji strani, kar pomeni da moramo vsi ki smo imeli prijavljen samo radio začet plačevati povn znesek.

Baje bodo pošiljali obvestila, "v kratkem". Jaz še nisem nič dobil.

Imamo že drugo rešitev za neplačevanje?

TV programov ne spremljam že leta in bo tudi ostalo tako. Financiranju države so namenjeni davki ne pa anomalije kot so dopolnilno zdravstveno zavarovanje in rtv prispevek.

Mnenja?


Rešitev je v uporabniškem računu na www.rtvslo.si. Pa naj tisti, ki je registriran (in gleda online) tudi plačuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

ThinkPad ::

Ravno danes dobil priporočeno kuverto RTV-ja...

Ja, kot naročnik radia bom z novembrom avtomatsko dobil polno ceno 12,75€. Razlog so nedavne spremembe in dopolnitve ZRTVS-1 ter dejstvo ,da RTV širi možnost sprejemanja programov preko drugih elektronskih naprav...

Še vedno pa je možno (ponovno) podati izjavo, da nimaš nobene naprave, ki omogoča sprejem TV programov.

oo7 ::

Škoda vsakega eura za televizijo kot je RTV.

Lonsarg ::

Ah spet 10 minut življenja stran vrženega ko bo treba odjavo nest do kaslca.

misek ::

Na RTV prispevek se gleda narobe. To ni storitev, za katero dejansko dekaj dobiš. Recimo plačilo vinjete za vožnjo po avtocesti, ali pa cestnina, da se sploh lahko voziš. Ne, gre za državljansko dolžnost in se spodobi, da jo plačamo :)

Phantomeye ::

misek je izjavil:

Na RTV prispevek se gleda narobe. To ni storitev, za katero dejansko dekaj dobiš. Recimo plačilo vinjete za vožnjo po avtocesti, ali pa cestnina, da se sploh lahko voziš. Ne, gre za državljansko dolžnost in se spodobi, da jo plačamo :)


Potem nej pa ukinejo oglase.

matobeli ::

To je tko kot da bi darsu rekel naj ukinejo zastoje :))

Meni se zgolj ne plačuje ker imamo po eni strani proračun, ki se napaja iz davkov, vzporedno pa imamo še neke namenske dajatve in kakor državi kdaj paše.

Cestni prispevek ne gre v krpanje cest ampak proračuna, rtv kao gre not, gledališča dobijo druge subvencije...

Da ne omenjam razlike med kvaliteto nacionalnega radia in televizije (v prid radiu)

Skratka, netflix plačaš in veš kaj dobiš.

scipascapa ::

Temo že imamo.

PH03N1X ::

alkoholike je na žalost tudi treba plačevati

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PH03N1X ()

matobeli ::

scipascapa je izjavil:

Temo že imamo.


Dej rajš link, ker sem vpisal v google ključne besede pa nič ni našlo razen nekaj iz 2017 ali starejših.

Stalinovic ::

V svobodi je normalno da plačaš za stvari ki jih nočeš, ne rabiš, ne uporabljaš... ker kako drugače ti bojo vtepli v glavo kaj je prav, kaj je humano, človeške pravice...

Vsi tam zaposleni bi bili itak na sociali če ne bi skubili nas sužnjev, da nam lahko pravijo kako smo ničvredni in zlobni...

buttcrack ::

matobeli je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Temo že imamo.


Dej rajš link, ker sem vpisal v google ključne besede pa nič ni našlo razen nekaj iz 2017 ali starejših.

RTV prispevek

Vazelin ::

Recmo da je na rtv zaposlenih 2000 ljudi. To je štirideset srednje velikih podjetij s po 50 ljudmi. Meni je to noro visoka številka. In absolutno preveč za deliveran content. No saj zaradi te silne številke za content zmanjka denarja
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Invictus ::

Zadnja cifra zaposlenih na RTV je bila okoli 4000...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

cca 2000 plus svobodni umetniki.:D

Tabela gibanja zaposlenih po letih

kor. plan
2018 2019 2020 2021 2022
Povprečno število rednih zaposlenih v letu 2.303 2.253 2.206 2.169 2.137
Število zaposlenih konec leta 2.277 2.228 2.183 2.154 2.120
Povečanje/zmanjšanje števila zaposlenih 38 -49 -45 -29 -34

Me prav zanima kako jih bo leta 2022 manj kot 2018 :))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

ginekk ::

Vazelin je izjavil:

Recmo da je na rtv zaposlenih 2000 ljudi. To je štirideset srednje velikih podjetij s po 50 ljudmi. Meni je to noro visoka številka. In absolutno preveč za deliveran content. No saj zaradi te silne številke za content zmanjka denarja


To si kar mimo pihnil. Ne rečem, da ni prostora za optimizacijo, tam se verjetno pase precej zaslužnih fikusov ala Miša Molk.

Ampak, će pri športni produkciji - recimo Planica ali pa evropsko prvenstvo v košarki pred parimi leti (produkcija signala za vse države) bi ostale naše televizije klecnile po dolgem. Takih dogodkov je vsako leto kar nekaj. Potem pa je kup nelicenčnega programja za pokritost vseh interesnih manjšin. Če bi se šli samo posel za denar, bi to vse odpadlo.

Navsezadnje, ohranjajo tudi nek zgleden standard zborne slovenščine. Zdaj če ti je vseno pa raje govoriš angleško zvenečo spakendraščino in gledaš licenčne Kmetije ali pa kar Netflix, potem razumem.

buttcrack ::

večina vas na rtv vidi samo reklame... radio poslušate verjetno aktual al pa 1.
pri nas se precej gleda nacionalko, tudi radio je večinoma 202 in je ok.
seveda ni perfektno, ampak samo pljuvat pa tut ni treba.

starfotr ::

Radio je super. Imajo kakovostne oddaje. Tu ni dvoma. TV je tisti problem, ki ga ne gledamo in ki nas žuli.

PunkDude ::

Ne spomnim se kdaj sem nazadnje gledal TV. Plačati pa moram.
Lepo se godi tisti golazni tam gor.

Gagatronix ::

Jaz v 20 letih nisem placal prispevka, ker sem poslal odjavo. Mirna Bosna.

buttcrack ::

Sedaj pa ti bodo poslali poziv, ker imaš skoraj zagotovo komp, pametni telefon, tablico itd...

jype ::

Nima, po slo-techu piše s cirkularke.

misek ::

jype je izjavil:

Nima, po slo-techu piše s cirkularke.
Piše v službi na službenem računalniku.

Mato989 ::

ginekk je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Recmo da je na rtv zaposlenih 2000 ljudi. To je štirideset srednje velikih podjetij s po 50 ljudmi. Meni je to noro visoka številka. In absolutno preveč za deliveran content. No saj zaradi te silne številke za content zmanjka denarja


To si kar mimo pihnil. Ne rečem, da ni prostora za optimizacijo, tam se verjetno pase precej zaslužnih fikusov ala Miša Molk.

Ampak, će pri športni produkciji - recimo Planica ali pa evropsko prvenstvo v košarki pred parimi leti (produkcija signala za vse države) bi ostale naše televizije klecnile po dolgem. Takih dogodkov je vsako leto kar nekaj. Potem pa je kup nelicenčnega programja za pokritost vseh interesnih manjšin. Če bi se šli samo posel za denar, bi to vse odpadlo.

Navsezadnje, ohranjajo tudi nek zgleden standard zborne slovenščine. Zdaj če ti je vseno pa raje govoriš angleško zvenečo spakendraščino in gledaš licenčne Kmetije ali pa kar Netflix, potem razumem.


Prvo je treba razumet zakaj je JEZIK nastal... zato da nekomu nekaj povemo, to je osnovna naloga jezika... če to jezik zadovolji je vse ostalo nepomembno!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Po moje bi morali zbrati dovolj podpisov za referendum, potem pa na referendumu s plebiscitarno večino ukiniti RTVSLO.

djabi ::

jype je izjavil:

Nima, po slo-techu piše s cirkularke.


Moj sosed uporablja krompir.


Ampak to še ne pomeni, da ne rabi plačevat RTV prispevka.
Dostop do spleta ima ... torej?

Gagatronix ::

Se ze kaze slovenceljska fovsija, ker ste ostali ovcke in si upate samo blejat po forumih namesto da bi nekaj naredili.

Machete ::

Mato989 je izjavil:


Prvo je treba razumet zakaj je JEZIK nastal... zato da nekomu nekaj povemo, to je osnovna naloga jezika... če to jezik zadovolji je vse ostalo nepomembno!


Pravš pol 'jest, pit pa fukat' je vse kar človek rabi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Prvo je treba razumet zakaj je JEZIK nastal... zato da nekomu nekaj povemo, to je osnovna naloga jezika... če to jezik zadovolji je vse ostalo nepomembno!


Pravš pol 'jest, pit pa fukat' je vse kar človek rabi.


Tega ne pravim, ampak ohranjanje neke oblike jezika samo zaradi "kulture" in da moramo zato bit vsi obdavčeni pa pač ni smiselno... ker jezik je živa zadeva... kot da bi zdaj obdavčili še ohranjanje hireoglifov pa ne vem česa vse... jezik je ŽIVA zadeva...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Phantomeye ::

ginekk je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Recmo da je na rtv zaposlenih 2000 ljudi. To je štirideset srednje velikih podjetij s po 50 ljudmi. Meni je to noro visoka številka. In absolutno preveč za deliveran content. No saj zaradi te silne številke za content zmanjka denarja


To si kar mimo pihnil. Ne rečem, da ni prostora za optimizacijo, tam se verjetno pase precej zaslužnih fikusov ala Miša Molk.

Ampak, će pri športni produkciji - recimo Planica ali pa evropsko prvenstvo v košarki pred parimi leti (produkcija signala za vse države) bi ostale naše televizije klecnile po dolgem. Takih dogodkov je vsako leto kar nekaj. Potem pa je kup nelicenčnega programja za pokritost vseh interesnih manjšin. Če bi se šli samo posel za denar, bi to vse odpadlo.

Navsezadnje, ohranjajo tudi nek zgleden standard zborne slovenščine. Zdaj če ti je vseno pa raje govoriš angleško zvenečo spakendraščino in gledaš licenčne Kmetije ali pa kar Netflix, potem razumem.


That pesky netflix, ruining slovenščina. Groza. Jebiga, smo v kapitalizmu. Ljudje kupijo in plačajo tisto, kar jim je všeč. Če jim ni, potem firma propade.


Tudi pop tv se je odločil, da bo plačljiv, pa ga zdaj lahko odrežeš iz sheme, če ga hočeš.

matobeli ::

Predvsem bode v oči razlika v kvaliteti med nacional radiem in tv, kljub visoki razliki v financiranju. Z veseljem plačam prispevek za radio, boli ker bom primoran plačevat smeti.

scipascapa ::

tudi radio služi z reklamami ne?

kjut ::

Izklopm tv/radio pa sem sam svoj DJ lajfa. Neta pa ne dam ker poslusam gledam vse kaj drugega kar mi pase ko mi pase. Pa naj dvignejo fiksni operaterji ceno paketov in oskrbujejo RTV ce ze in donatorji/privatniki, ki imajo interes.

Torej ob dnevih proti raznim podnebnim razmeram se tablo Za ukinitev RTV podnebnih razmer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

2dark ::

misek je izjavil:

Na RTV prispevek se gleda narobe. To ni storitev, za katero dejansko dekaj dobiš. Recimo plačilo vinjete za vožnjo po avtocesti, ali pa cestnina, da se sploh lahko voziš. Ne, gre za državljansko dolžnost in se spodobi, da jo plačamo :)



V tem primeru morajo delovati v dobro državljanov pa tega ne počnejo, ker je RTV leglo vsega skorumpiranega.

StarMafijec ::

Vsi se kregate nad RTV prispevkom, medtem ko pa mirne volje plačujete skriti prispevek za POP TV, Kanal A in Planet TV. Morda pa vam je nabor vsebin slednjih bližje?

2dark ::

dronyx je izjavil:

Po moje bi morali zbrati dovolj podpisov za referendum, potem pa na referendumu s plebiscitarno večino ukiniti RTVSLO.


Vprašanje, če bi sodniki dopustili. verjetno bi razglasili za neustavnega.

StarMafijec je izjavil:

Vsi se kregate nad RTV prispevkom, medtem ko pa mirne volje plačujete skriti prispevek za POP TV, Kanal A in Planet TV. Morda pa vam je nabor vsebin slednjih bližje?


Ja. AMpka tam imaš izbiro, da če ne želiš ne plačuješ nič. Tukaj nimaš izbire in ti vsilijo bolezen od RTV-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

StarMafijec ::

Zakaj se sploh kregamo nad RTV prispevkom? Naj ga smatramo kot kulturni davek. Saj plačujemo tudi za opero (sicer preko običajnih davkov), ampak nas po mojem večina ljudi ne zahaja v operno hišo.

Bi bilo pa smotrneje, da se RTV prispevek ukine, izpad dohodka pa nadomesti s transferjem iz državnega proračuna. Na Zavodu RTV je vsaj 50 ljudi zaposlenih, ki se ukvarja s tem prispevkom; po spremembi, ki jo zagovarjam, tega stroška ne bi bilo več.

Gagatronix ::

StarMafijec je izjavil:

Vsi se kregate nad RTV prispevkom, medtem ko pa mirne volje plačujete skriti prispevek za POP TV, Kanal A in Planet TV. Morda pa vam je nabor vsebin slednjih bližje?


Kje ze to placujem ? V hisi nimam niti enega televizorja, niti nimam TV prikljucka.

joze67 ::

StarMafijec je izjavil:

Bi bilo pa smotrneje, da se RTV prispevek ukine, izpad dohodka pa nadomesti s transferjem iz državnega proračuna. Na Zavodu RTV je vsaj 50 ljudi zaposlenih, ki se ukvarja s tem prispevkom; po spremembi, ki jo zagovarjam, tega stroška ne bi bilo več.

To bi RTV popolnoma izpostavilo političnemu vplivu. Že obstoječe stanje je slabo, pa imajo vsaj stabilen neodvisen vir financiranja. Če bi bili proračunski prejemnik, bi se jim sredstva krčila (ali širila) letno glede na voljo vladajočih.

Tistih 50 ljudi je sicer kar veliko, ampak to je zdaleč od problema RTV.

Splošno:

Je narobe in neumno, da se diskutira, kako plačujemo program, ki ga ne gledamo, pa kakšen da je v primerjavi s komercialkami itd.
Narobe: zato, ker je RTV ustanovila slovenska država za uresničevanje posebnih namenov. Ki so (tele)komunikacija v slovenskem jeziku. Poleg programa producirajo tudi kadre, kiznajo govoriti slovensko, potem novinarje, ki celo poznajo pravopis (se spomnite izraelskega srčnega kirurga Mišalija?), potem tehnike, ki znajo postaviti luči in mikrofone za slovenske filme, in tako naprej. Brez tega bi PopTV ne bila greznica, kot je, ampak še nekaj razredov slabše, in Okorn ne bi nikoli posnel niti teh filmov, ki jih je.

Seveda razlagati to na forumu, katerega polovica članstva bi takoj (polovica ostalih pa malo kasneje) podpisala, da se slovenski jezik zamenja (ali, kar je enako, izenači) z angleškim - ker je tako ceneje in bolj svetovljansko - je malo odveč. Ampak zame problem RTV prispevka ni, da je ali da je v tej velikosti, ampak da se morda ne porablja ... ne optimalno, bojim se, da tudi približno optimalno ne. Zgodbice, ki jih slišim, tudi iz notranjih virov, so na temo, 4k zaposlenih, delajo pa zunanji/študentje, me ne navdajajo z občutkom, da gre denar vsaj približno v pravo smer.

Neumno, ker se pri tem rantanju zanemarja osnovno poslanstvo RTV. Tudi če bi s tem jamranjem dosegli neko kritično množico, bi na koncu RTV brez večjih težav prepričal zakonodajalca in izvršno oblast, da ... to ni to. Da se to gibanje razburja zaradi lepotnih, ne temeljnih vsebinskih napak.

Mato989 ::

Hec je v tem, da če ima RTV tako vrhunske in kvalitetne vsebine tako vrhunskih strokovnjakov v tako vrhunskem jeziku in tako vrhunskih postavljanj luči in osvetljave, napram konkurenci, zakaj potem ne dat na trg in bodo to vrhunskost ljudje spoznali in se PROSTOVOLJNO naročili na ta vrhunski izdelek...

Saj veš, kot deluje ostala televizija =)

Narobe: zato, ker je RTV ustanovila slovenska država za uresničevanje posebnih namenov.


S tem se pa strinjam... ti POSEBNI nameni so parkiranje kadra v službe kjer ni merljivega učinka teh zaposlenih =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

2dark ::

StarMafijec je izjavil:

Zakaj se sploh kregamo nad RTV prispevkom? Naj ga smatramo kot kulturni davek. Saj plačujemo tudi za opero (sicer preko običajnih davkov), ampak nas po mojem večina ljudi ne zahaja v operno hišo.




Dokler bosta tam K.S., A.J. in podobni zagovorniki nezakonitih migracij, islamizacije evrope, zagorniki homoseksualizma, sovražnici moških, poveličevanje fmeinzma na računa državljanskega denarja. Takšnim ni prostor v javnem mediju, ki jih plačujemo državljani.

Naj si najdejo zasebni denar, da bodo obstali, glede na njihova načela.

Gagatronix ::

Ti pa kar lepo ostani pri Nova24TV ker je to najdlje kar seze tvoj slab izgovor za pamet.

JeBelaCesta ::

kaj pa če imam službeni mobitel in prenosnik ?
lep pozdrav iz višav ;-)

misek ::

Torej lahko gledaš in moraš plačati.

Miki N ::

Pomen televizije pri "ohranjanju slovenskega jezika" je danes gotovo manjši, kot je bil nekoč - lepa gesta bi bila, da bi se tudi prispevek zmanjšal. Itak izgleda ne deluje, jaz že dolga leta ne gledam RTV SLO pa govorim in pišem z bistveno manj anglizmi in "kulturneje" kot marsikdo, ki jo.

Zasluge RTV SLO za ohranjanje slovenske kulture so povsem nedokazane - po mojem imamo tukaj generale, ki si sami pripenjajo medalje.

Mato989 ::

In kot je nekdo omenil, ja tudi OPERO plačujemo... popolnoma nepotrebno, samo da imajo eni službe... se strinjam... to vse na trg!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KAVINSKY ::

Gagatronix je izjavil:

Ti pa kar lepo ostani pri Nova24TV ker je to najdlje kar seze tvoj slab izgovor za pamet.



Enkrat poslušaj komentatorja novic na radio slovenija. Če začne poročevalec nakladati, da je za strelski pohod v ZDA in oblikovanje vaških straž pri nas kriv Trump, potem to ni dlje od nabijanja, da so za vse krive Murgle/Soros. Tak program pa plačujemo.

joze67 ::

Miki N je izjavil:

jaz že dolga leta ne gledam RTV SLO pa govorim in pišem z bistveno manj anglizmi in "kulturneje" kot marsikdo, ki jo.


Miki N je izjavil:

po mojem imamo tukaj generale, ki si sami pripenjajo medalje.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 456 57 58 59 )

Oddelek: Loža
2931268937 (21) PovemVfaco

Kaj počne 2300 ljudi na RTV? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
56666508 (56417) Wrop
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8122265 (19175) m0LN4r
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14733531 (28914) radmannsdorf
»

Ukinitev obveznega RTV prispevka (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27661460 (47212) RejZoR

Več podobnih tem