» »

Kakšna pa je vaša uspešna zgodba? (success stories)

Kakšna pa je vaša uspešna zgodba? (success stories)

1 2
3
»

feryz ::

Itak da je gradbeništvo. Greš tja, kjer je denar.
En cajt sem bil v računalništvu, trdnina se je včasih temu reklo, zdaj pa tu ni več zmage. Če si majhna riba.

49106 ::

Spet si zelo malo povedal. Koliko dolga si podedoval? Koliko zaposlenih si imel ob prevzemu in koliko jih imaš zdaj? Kaj si delal (drugače kot prejšnji lastnik), da si podjetje postavil na noge?

Miki N ::

Nekaj mi ni jasno v tej zgodbi. Pravi, da so ga nategnili in da ni vedel, da firma ni bila "solidna", karkoli že to pomeni. Pustimo kako jim je uspelo, ampak očitno jim je. Kako je potem šel v nakup "solidne firme" brez keša - prodajala se je pa za poravnavo dolgov, in "garancije" nekoga brez sredstev za kavo. In kako nesolventno podjetje pripelješ do takih denarnih tokov brez likvidnih vložkov v poslovanje, samo z garancijami... komu? "Družinski zavarovalnici"?

To ni zgolj zgodba o uspehu, to je zgodba leta v Sloveniji - za naslovnice. Za take zgodbe bi začel še gledati Dnevnik RTV SLO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Machete ::

Mogoče je samo en od alteregotov Invictusa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

feryz ::

Še marsikaj vam ne bo jasno v življenju, vem. Ne znam in ne zmorem, pri meni ne obstaja (pustimo zdaj, da več kot 200 kg res ne morem vzdigniti, govorimo v normalnih okvirih).
Formula za uspeh je delo (recimo prvi 2 leti po 250 ur plus za manjšo plačo od snažilke), dinamika, agresivnost, iznajdljivost...
Itak se vsi tukaj zgražate nad mojo vožnjo, recimo. Čeprav moje mnenje poznate. Če si dec, si dec, na cesti, v službi, doma... Če si pezde, si pezde. Potem te moti prepih, potem po forumih sprašuješ, kolikšno plačo naj ti dajo in podobne nebuloze.
Ne more nekdo, ki se po AC vlači 110 na uro, sanjati, da bo v življenju uspel. Megla je megla. Taka oseba lahko uspe samo s krajo ali preko politike, javnih služb in pogodb.

Preveč je bilo vsega v mojem življenju, da bi tukaj razlagal. Ključni problem pa je motivacija (od tod občasna brezposelnost in meditacija).
Življenje je enostavno prelahko. Najbrž kot posledica prevelikega števila povprečnežev in pezdetov, zato normalno funkcionalen človek z lahkoto priplava na površje.
In ko si enkrat "zgoraj" (za svoja merila), ti ni jasno, zakaj sploh naprej. Jaz se zamotim z vedno novimi Zafirami (tukaj sem žal zadel ob zid, ker bolj primerne zadeve zame trenutno ni) in nepremičninami. Jih bodo že mulci ponucali. Ali vnovčili. Če jih sam nimam kaj rabiti.

Cruz ::

feryz je izjavil:

Če si dec, si dec, na cesti, v službi, doma... Če si pezde, si pezde. Potem te moti prepih, potem po forumih sprašuješ, kolikšno plačo naj ti dajo in podobne nebuloze. Ne more nekdo, ki se po AC vlači 110 na uro, sanjati, da bo v življenju uspel. Megla je megla. Taka oseba lahko uspe samo s krajo ali preko politike, javnih služb in pogodb.
Sem se nasmejal, ampak imaš prav. Agresiven/zagrižen človek bo vedno uspešen. Dandanes se ljudje preveč bojimo vzeti kar si želimo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Stari89 ::

Moj success story je, da sem se zvlekel iz bajte od staršev in životarjenja od njihove penzije na svoje noge.
2012

    Brez denarja in lastnine, edini prihodek ~200EUR na mesec na roke za razvoz pic.
    Na faksu že tretjič žulil ist letnik, brez motivacije.
    Nesamozavesten, introvertiran, samski.
    Debel (120kg+) in nagnjen k pitju vsak vikend.

2019

    Svoj avto, najeto stanovanje.
    Odjebal faks, zamenjal nekaj firm in našel finančno zadovoljujoč in skoraj brez-stresen programerski šiht.
    Sprejel introvertiranost, ampak sem bolj samozavesten in v lepem razmerju že dve leti.
    Pridno znižujem telesno težo (sedaj nekje na ~95kg), redno športam (kolo, tek) in praktično ne pijem več.

Plani/želje za naslednjih 5 let?

    Čim več privarčevat ter si pridobit ugoden kredit za stanovanje/bajto.
    Doseči nivo znanja za senior developer pozicije.
    Froc.
    80kg.

10 let? Odplačat kredit in imet svojo firmo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

nekikr ::

Ne more nekdo, ki se po AC vlači 110 na uro, sanjati, da bo v življenju uspel.

Praviloma po avtocesti norijo tisti v starih Hondah, starih Golfih, starih Cliih. Tisti z novejšim premium avtomobilom da pa tempomat na 130 in se pelje. Ne vedno, seveda, v večini primerov pa.

Je pa res, da si nek svoj del pa pač moraš vzeti, dal ti ga ne bo nihče. Kar pa je nepredstavljivo v naši deželi, kjer je maksimalno priden in vzor za vse ostale tisti, ki pridno dela za tekočim trakom, s sklonjeno glavo, 8 ur in potem še 4 neplačane zraven. Ostali so pa tako ali tako že tajkuni.

Machete ::

Sori, tu se strinjam s Feritam. Vlečenje s 100 kmh na AC se ponavadi da projecirati na karierno uspešnost in udarno odločnost, ki jo človek, ki želi biti uspešen rabi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Utk ::

Ja, če si aroganten nasilen kreten, imaš veliko boljše možnosti za "uspeh". Ampak zakaj bi si nekdo želel bit tak. Torej sem dobil odgovor na moje vprašanje, kreten je že od nekdaj, samo da dokler je bil revež, se ni tolk bohotil.

feryz ::

Foušija je, v realnem svetu, mogoče ali lahko, celo produktivna, generator uspeha in blagostanja.
V forumskem pa je zgolj in samo foušija. Občutek nemoči in iskanja krivde pri drugih za svoj neuspeh.

Saj boš dobil svoj EV, Utk, ne skrbi. Še par deset let, pa bo.
Moj čas se pa tudi počasi izteka, se bom umaknil vam, mlajšim.

Utk ::

Jaz ti nisem nič fauš, mi nič ne manjka. Vseeno si pa dovolim imet mnenje o tebi in tebi podobnim. Niti tu nisi edini, kaj šele v pravem svetu.

feryz ::

Nisem edini, sem pa edinstven.
Pa saj si tudi ti, na nek način.

shadeX ::

Tale tema je relativno povezana z uspehom in slovensko foušijo.

S.P. za Youtube

Kdaj boste nekateri razumeli, da uspeh ne pride čez noč in je treba za dosežke delat in žrtvovat marsikatero stvar (ki je lahko samoumevna v današnji družbi).

jype ::

feryz je izjavil:

Ne more nekdo, ki se po AC vlači 110 na uro, sanjati, da bo v življenju uspel. Megla je megla. Taka oseba lahko uspe samo s krajo ali preko politike, javnih služb in pogodb.
Tako je, uspešni se mimo AC peljemo s kolesi, vi pa...

D3m ::

S kolesi praviš?

JYPE na kolesu:

|HP EliteBook|R5 6650U|

Matejjjjj ::

FlyingBee je izjavil:

Dobro ste spet z*ebali temo, sami uspehi, res.

Meni recimo v enem letu, v bistvu se je zgodilo v razponu 6 mesecev in sicer: 23.4. diploma, 8.5. poroka, 24.7. prva služba, 17.9. prvi otrok. OP, to šteje?


Se pridružujem čestitkam. Imel tudi takšno zaporedje vendar ne v tako kratkem intervalu.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pred leti par evrov vložka v Bitcoin bi bilo zdaj veliko denarja... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
15015745 (10585) WhiteAngel
»

Meja med povprečnim in nekaj več življenjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10816997 (13786) Okapi
»

Vnovič stavka v nemškem Amazonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6928961 (25049) nekikr
»

Človek brez ciljev v življenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12926965 (22766) [D]emon

Več podobnih tem