» »

Pred leti par evrov vložka v Bitcoin bi bilo zdaj veliko denarja...

Pred leti par evrov vložka v Bitcoin bi bilo zdaj veliko denarja...

1 2
3
4

Senior Dev ::

Boljše to kot pa droge, jaz pravim. Glavno da je pridna.

KappaPride ::

Če ni za koko je hudič, a zdj bomo pa v gostiln sedel pa kofe pil, to je za kmetavzarke.

kow ::

jype je izjavil:

          je izjavil:

To sploh ni res, vidim da ti niti osnove ekonomije niso jasne.
Pojma nimaš. Bitcoin je zero sum game.


Samo nisi definiral kaj je game. Ce je predpostavka, da je store of value, potem na kratki/srednji rok NI zero sum game. Ker lahko jemlje trzni delez zlatu.

jype ::

Game je to, da vsak evro, ki si ga ven potegnil, je prišel iz žepa nekoga, ki ga je stlačil not.

kow ::

A nisi ti rudaril :)

jype ::

Ja, saj. Vsak evro, ki sem ga pobral iz igre, je nekdo drug moral iz žepa plačat (v zameno je pa dobil kojne, jasno - in če jih bo prodal za evre, jih bo za tiste, ki jih bo nekdo tretji potegnil iz svojega žepa).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kow ::

In? Se vedno ima priblizno enako kot prej. Ti pa veliko vec. Ce zamrznes ceno, ni on nic izgubil. Ti pa dobil veliko. Kje je tukaj zero sum game?

jype ::

kow je izjavil:

Se vedno ima priblizno enako kot prej.
Polovico manj v nobeni matematiki ni "približno enako", lahko bi bilo pa magnitudo manj, če bi se mu mudilo prodati pred pol leta.

kow ::

Lepo, da si mi pritrdil. Skratka, ce cena raste ni zero sum game.

jype ::

kow je izjavil:

Lepo, da si mi pritrdil. Skratka, ce cena raste ni zero sum game.
Seveda je.

kow ::

Za majhne pare si zmajnal vse bitkojne. Potem si mi vse prodal za velike pare. Dokler jaz racunovodsko vodim vrednost kupljenih pri isti ceni kot sem jih kupil,
nisem nic izgubil. Ti pa si zasluzil. Seveda to v praksi ne more trajati dolgo, se pa dogaja. Saj si videl kako so ameri narobe knjizili vrednost nepremicnin.

jype ::

kow je izjavil:

Seveda to v praksi ne more trajati dolgo
Ja, in to dejstvo je posledica tega, da gre za zero sum game (ali piramidna shema, če želiš temu tako reči).

bedarija ::

piramida je da vsakič ko nekdo vstopi not vsi nad njem zaslužijo, kle temu ni tako. ne razumem kako ljudje ne vidijo da piramidna shema ni prava primerjava. najbližje bitcoinu je stock market. omejena količina nečesa ki se trguje za deanr end of story. in če mi samo še en reče da za kriptoti ni nič in je brez vrednosti naj se samo spomni vse fame o primankljaju grafičnih kartic, rudarjenju, ASICih itd.

kow ::

Ni piramida in ni Ponzi, drzi. Samo ni "intrinzicne" vrednosti - vse je v nasih glavah. Pa zero sum game je v splosnem, razen ce smo na poti v novo ravnotezje.

c3p0 ::

Noben trg ni ravno zero sum game. Če bi stalno kupovali in prodajali, bi sčasoma brokerji imeli ves denar.

bajsibajsi ::

Seveda je zero sum game. Enako kot npr. poker ali sah. Nekdo v temi pametuje o ekonomiji; pa sam ni ocitno nikoli nic prebral o teoriji iger. Za Nasha je slisal pa le v filmu.

c3p0 ::

Nasha smo pri pokru uspešno uporabljali že 15 let nazaj. Tudi pri pokru bi brez dotoka novega denarja miza sčasoma bila prazna, ker bi dealer imel ves denar.

Zdaj razumeš, ali boš dalje bluzil brez argumentov, in typical ST fashion?

IL_DIAVOLO ::

Vazelin je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Jaz bi rabil ker mi moja v šopingu kak mesec naredi tudi čez 5k na kartici. Pa to je ja ludo.

a nimate senior devi na googlu po 150k čistega letno?


Musk je tudi bogat, ampak ima večino kesa v delnicah.

jype ::

bedarija je izjavil:

piramida je da vsakič ko nekdo vstopi not vsi nad njem zaslužijo, kle temu ni tako
Kako da ne? Vsakič, ko na katerikoli borzi kupiš bitcoin, s tem dvigneš ceno, kar pomeni, da vsi, ki bitcoin v tistem trenutku imajo, vsaj knjigovodsko zaslužijo.

kow ::

Ja, samo kupec ne rabi biti nov (prvic vstopil v sistem) + zasluzijo vsi enako. Ni ravno textbook piramidna shema.

jype ::

Vsi enako? Nikakor. Tisti, ki so prvi vstopili, bi (če ne bi prodajali) imeli največ bitcoinov in torej zaslužili največ.

Senior Dev ::

Sploh ne rabiš met 3000 Bitkojnov da imaš v tej konjunkturi denarja več kot preveč. Delat se spravite, lenuhi, in ne študirat da bo jutri šel BTC x1000 in bo keš padal iz neba. :))

Vazelin ::

Senior Dev je izjavil:

Sploh ne rabiš met 3000 Bitkojnov da imaš v tej konjunkturi denarja več kot preveč. Delat se spravite, lenuhi, in ne študirat da bo jutri šel BTC x1000 in bo keš padal iz neba. :))

Se strinjam. Sedaj je prava šansa da se kot devi zaposlite pri Googlu ali Facebooku. Za 100k čistega ne rabte bit niti seniorji.:D
8 k mesečno pa že lahko preživiš
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Baja ::

pa od plače v kakšni satoshi vržite, da ne bomo čez par let spet jamranja poslušali :)

bedarija ::

jype je izjavil:

bedarija je izjavil:

piramida je da vsakič ko nekdo vstopi not vsi nad njem zaslužijo, kle temu ni tako
Kako da ne? Vsakič, ko na katerikoli borzi kupiš bitcoin, s tem dvigneš ceno, kar pomeni, da vsi, ki bitcoin v tistem trenutku imajo, vsaj knjigovodsko zaslužijo.


ni res. ti moraš najti nekoga da ti proda ceno postavi sam. ko ti to stvar kupiš se je samo lastnik zamenjal. ostali lahko še vedno po isti ceni prodajajo, ne dajo cene višje. pa dajte no, poglej si kako stock market deluje in je isto. a je stock market tudi piramida?

sreda ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sreda ()

Senior Dev ::

Zdaj je treba vložit in potem namočit še 10 sorodnikov da vas ven porinejo. Gas! :D

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

bedarija je izjavil:

a je stock market tudi piramida?
Absolutno, pa igra na srečo tudi.

Vazelin ::

Pravi hodlerji se tako prehranjujejo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

bedarija je izjavil:

a je stock market tudi piramida?
Absolutno, pa igra na srečo tudi.


Pa ne pozabit ZPIZ a in pa obveznega in dopolonilnega zdr. zavarovanja. Sam da pri bitcoinu dnar sam, poleti (prostovoljni vlozek), pri Zpizu ga pa uzamejo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

nuclear ::

PreviousUser je izjavil:

Sem pa prišel do zaključka, da tudi če bi že leta 2009 kupil BTC, bi ga vmes že neštetokrat prodal, ko bi padalo... :)) Obogatel bi edino, če bi do 2017 pozabil, da ga imam. :D


Tole.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

osternik324 ::

Tudi mene so prepričevali, naj kupim nekaj Bitcoin-ov, ko so bili ti še slabih 300 EUR, pa nisem poslušal.

Zdaj pa mi je lahko samo še žal...

OracleDev ::

Mene je isto prjatu ko je bil cca 50 dolarjev. Nism ga poslušal, ni mi žal, in sva še vedno najboljša prjatla :) Zgodovine se ne da spreminjat.

feryz ::

Meni pa ni žal.
Bajta bo ta mesec vseljiva (1. septembra je bila prevzeta, v tretji gradbeni fazi, se pravi cegu in streha), zato pospešeno tuhtam, kaj početi drugo leto.
Ta vikend sem za las zamudil nakup solidne firme, lastnik je odšel na boljši svet. Nihče se ni opogumil to prevzeti. Ko sem jaz skočil da bi jo, so pa zaposleni začeli kar skakati, kdo bo prej. Torej sem se umaknil. Je pa firma vrednosti par zafir, ni neka bagatela.
Zdaj moram najti nek drug izziv. Obstoječa "služba" je prevelik avtomatizem, pri takem delu sem zgolj povprečen. Če ne celo podpovprečen.
Rabim adrenalin, presing, ..., bitkojn pač to ni. Dober je zgolj za žvečenje nohtov. In za stotine brezveznih strani na forumih.

Baj d vaj, povprečno tukaj forumsko pezde ne bi nikoli kupilo dovolj bitkojnov po 50 evrov, da bi naredilo bogastvo. Če že, bi se opogumili in kupil 2, 3, 4 kose.
Kupili bi jih v večjih količinah, če bi vedeli kaj bo, kvečjemu takrat, ko so bili po dolar.
In kot zgoraj pravilno ugotavljajo, prodali takoj ko bi bili po dva dolarja. Nič od bogastva, skratka.

c3p0 ::

Pezde ali pameten? Ali pa je po tvoje pametno vreči vse prihranke v nekaj, kar je ZELO rizkantno? Tisti, ki takrat to so storili, so zdaj kao carji in kripto guruji, v resnici pa le navadni gamblerji, ki so pač doživeli payday. Večinoma.

nuclear ::

Nekako so sanse, da bi se naucili hodlati bitcoin ne glede na to, da je cena v 2010 narasla iz nekaj centov na $1, in potem narasla na $17 v casu ko je padel MtGox. Po padcu MTGoxa je cena padla na 1c iz $17. Razmisli kako tezko psiholosko je bilo takrat obdrzati bitcoin, ne glede na vso izobrazbo ki smo jo lahko pridobili o Bitcoinu, celotnemu supplyu, market capu bitcoina proti Netflixu(ki je takrat bil se experimentalno podjetje) ali Apple market capu in celotnem supplyu denarja v 2010 (600 trilijonov). Ce bi v 2010 ko je bilo minanih 6 milijonov coinov vzeli za moznost, da bitcoin prevzame 1% totalnega kapitala, bi lahko izracunali da bi cena bitcoina bila preko $100,000. Za navadne ljudi je to malo prevec za skapirat v tistih casih, tako da mislim da samo proji so preziveli padce iz $17 na 1c, mtgox, $1000 na $100. Ampak! Tisti ki so preziveli MtGox, so lahko prisli nazaj pri $50-$100, in se naucili cikle, se naucili kako bubble deluje in bili povsem pripravljeni na 2017, sledili tradingview tehnicne analize in bi kamot prodali pri $15k-$20k in kupili nazaj okoli $3k-$5k. Cisto mozno ce beres, ampak ce se ti ne ljubi potem je posledica ta, da zamudis.

Jaz sem imel sanso minat bitcoin v 2010, kjer je par sosolcev govorilo o tem magicnem kovancu, kjer z minanjem lahko zasluzis. Jaz sem takrat bil na vecjem dohodku, saj sem delal kot student v programerski firmi, tako da mi tistih par centov od minanja ni nic koristilo. Ampak to je ignoranca, ker racunalnik sem imal 24/7 uptime, doma in v studentskem domu + minanje na faksu z laptopom in free stromom... Nop, raje sem igral world of warcraft, ali pil pivo ko sem prisel s sihta ali faksa :) Tak je to, more bit tak, drugace lajf ne bi bil zanimiv.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

doktorproof ::

Mislim, da je hotel Feryz povedati, da bi taprav dec fuknil vsaj par jurjev v BTC (po 50eur) in bi se mu gladko je.. fučkalo za tistih "par" fičnkov. Ampak za takega to itak nebi bilo bogatsvo, če bi mu uspelo. Malo za usput. Sem pa malo zmeden. Taprav dec naj bi menda tud sam sezidal bajto...

IL_DIAVOLO ::

So bolj pametne investicije od kripto.

jype ::

doktorproof je izjavil:

Sem pa malo zmeden. Taprav dec naj bi menda tud sam sezidal bajto...
Iz bitcoinov.

blackbfm ::

Je vam kaj žal, da ste zamudili to priložnost, ste kaj jezni nase?


moja najvecja napaka da sem podcenjeval hype ki so ga kriptovalute potegnile za sabo, posledično vrednost.. za same kriptovalute pa mislim da so drek in megla, že od začetka:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

IL_DIAVOLO ::

Samo čakam, da prileze nazaj na začetni vložek, da poberem ven vložek(ali vsaj 70%) in se poberem iz kripto sranja.

Senior Dev ::

LTC to the moooooooon!

jype ::

Vazelin ::

Mislite da Google s svojim kvantnim računalom minira btc? tko po enih 30 dnevno?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Senior Dev ::

Vazelin je izjavil:

Mislite da Google s svojim kvantnim računalom minira btc? tko po enih 30 dnevno?

Ne rabi Google piramide, ne bi oni šli v take posle.

kekeck ::

feryz je izjavil:

Meni pa ni žal.
Bajta bo ta mesec vseljiva (1. septembra je bila prevzeta, v tretji gradbeni fazi, se pravi cegu in streha), zato pospešeno tuhtam, kaj početi drugo leto.

Sem imel srečo/nesrečo delat za enega ki je dobil kar nekaj EUR iz BTC in se je spravil delat hišo.
Za njega noben izvajalec ni bil dovolj dober, nebeno delo dobro opravljeno, čeprav je bilo vrhunsko, cenkal je za vsak cent, zadrževal plačila kljub opravljenemu delu, ... vglavnem en velik pezde.
Zgleda da je imel preveč časa, ker ga je koristil za podjebavanje izvajalcev.
Jaz sem ga na srečo hitro spedvidil in sva končala še preden sem sploh začel, ostali niso imeli te sreče ali pa jajc enga tipa nekam poslat.

PrihajaNodi ::

kekeck je izjavil:

feryz je izjavil:

Meni pa ni žal.
Bajta bo ta mesec vseljiva (1. septembra je bila prevzeta, v tretji gradbeni fazi, se pravi cegu in streha), zato pospešeno tuhtam, kaj početi drugo leto.

Sem imel srečo/nesrečo delat za enega ki je dobil kar nekaj EUR iz BTC in se je spravil delat hišo.
Za njega noben izvajalec ni bil dovolj dober, nebeno delo dobro opravljeno, čeprav je bilo vrhunsko, cenkal je za vsak cent, zadrževal plačila kljub opravljenemu delu, ... vglavnem en velik pezde.
Zgleda da je imel preveč časa, ker ga je koristil za podjebavanje izvajalcev.
Jaz sem ga na srečo hitro spedvidil in sva končala še preden sem sploh začel, ostali niso imeli te sreče ali pa jajc enga tipa nekam poslat.



Jure? Je bil mogoče on?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

KappaPride ::

Ne, njemu se hebe in ga zanima samo končna cifra na ključ. Po možnosti se pogledat ne pride. Ne rabi hudga avta za šmekat in cunj za 10k. Noče se izpostavljati in prav je tako, jih je še kar nekaj v Slo.

IL_DIAVOLO ::

To je seveda pravo razmišljanje.

No doubt about it.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rudarjenje bitcoina predstavlja odstotek svetovne porabe energije? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
20652178 (44575) aaa1
»

Bitcoin presegel 7000 dolarjev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
18346010 (36460) Vazelin
»

Bitcoin: Mt.Gox nepojasnjeno ugasnil, špekulacije o več stomilijonski prevari (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
8425470 (18975) RuskiSnajper
»

Namenske škatle za rudarjenje bitcoinov velik hit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
10441694 (36662) M.B.

Več podobnih tem