» »

Pred leti par evrov vložka v Bitcoin bi bilo zdaj veliko denarja...

Pred leti par evrov vložka v Bitcoin bi bilo zdaj veliko denarja...

1
2
3 4

shadeX ::

in še vedno sem skeptičen


Bitcoin je v najboljšem času bil "the real thing". Videl si ljudi obogateti z Bitcoinom, skeptičen si samo zato, ker ne razumeš kakšen rizik je potreben da zadevo zrealiziraš.

Jaz ne vem zakaj se toliko ljudi obremenjuje s tem - večina z Bitcoini itak ne bi obogatela (kar se je tudi zgodilo, ko so ljudje kupovali pice in razne manj vredne stvari za več sto BTC-jev). V primeru da bi si lastili enormne količine Bitcoinov od začetka, bi jih prodali takoj ko bi zadeva bila vredna v najboljšem primeru nekaj deset tisoč €.

Samo najbolj vztrajni in tisti z dobrimi živci so zadevo izpeljali "do konca" (ko je bil BTC vreden nad 10k €). Again, hats off.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sverde21 ()

IL_DIAVOLO ::

Se vedno moraš imeti žilico za odpret nek biznis. Milijoncek tudi hitro sprasis.

Tak ko oni tip, ko je kupil bohinjske hotele.

Magic1 ::

Sanjači. Tako priliko imate non stop. Daš 10k€ na Forex in z vzvodom 100x staviš na + ali - nečesa. Če bo šlo v pravo smer, ste miljonarji v parih sekundah. Če samo za trenutek zaniha malo pod štartno vrednostjo, izgubite instantno 10k€. Iger na srečo je ogromno... Ko poznaš preteklost, je enostavno vidit zamujene priložnosti, ker so se že zgodile!
Magic

jakan123 ::

ALi pa kar na 500x ali 1000x leverage. Tudi taki brokerji so :))

          ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz sem že takrat bil, in še vedno sem skeptičen. Običajno, da imaš ti profit pomeni, da bo imel nekdo drug izgubo.


To sploh ni res, vidim da ti niti osnove ekonomije niso jasne.

Glede teme pa: nehajte jokati za zamujenimi priložnostmi! Raje poiščite nove.

Furbo ::

Vsak tak sanjač izhaja iz predpostavke, da bi kupil v pravem trenutku in tudi prodal v pravem trenutku.

Potem lahko sanjaš tudi o tem, da bi prejšnji teden stavil na prave loto številke. Brezveze.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

          je izjavil:

To sploh ni res, vidim da ti niti osnove ekonomije niso jasne.
Pojma nimaš. Bitcoin je zero sum game.

WhiteAngel ::

          je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Jaz sem že takrat bil, in še vedno sem skeptičen. Običajno, da imaš ti profit pomeni, da bo imel nekdo drug izgubo.


To sploh ni res, vidim da ti niti osnove ekonomije niso jasne.


Imaš prav. Ekonomija pravi, da bodo vsi zaslužili, ker delnice pokupijo centralne banke same z naprintanim denarjem.

Oh wait.

scipascapa je izjavil:

Veste kaj je Bitcoin? Na eni strani nekdo močno zasluži, mora na drugi nekdo močno izgubiti.....naravni zakon....+ -...črno belo.....
do 5% je močno zaslužilo, 95% pušnilo. Kot stave.


Nekdo vedno zasluži. Ugani kdo?

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

PreviousUser je izjavil:

Takole se spominjam, ko v temnih jutrih hodim v službo... Kako mi je sodelavec tam v začetku leta 2014 namignil, naj vržem nekaj drobiža v bitcoin... Pa tudi na radiu se je dosti govorilo takrat o tem. Meni pa se je pač zdelo to brezveze. :D Uf, še zdaj mi je žal, da nisem vrgel nekaj noter, tistega nekaj drobiža pač ne bi pogrešal... Par 100 k€ pa bi mi zdaj kar prav prišlo, jih pogrešam. :D A po toči zvoniti je prepozno. :D

Je vam kaj žal, da ste zamudili to priložnost, ste kaj jezni nase? Ste tudi vi dobili kake namige, pa jih niste upoštevali?


Ne ni mi žal ker takrat se ni vedlo kaj bo s tega poleg tega pa denar ne pride iz neba; če si ti zaslužil to pomen da je nekdo moral biti na izgubi. To je isto kot finančni špekulant ki opleta z vrednostnimi papirji. Zato da on neki zasluž mora nekdo biti na izgubi ker denar ne pride iz lufta. Men pa nič ne diši biti na boljšem kot posledica tega da je nekdo drug zdej na slabšem zarad mene. A-a ; ne hvala. Je že to zvrhan dost k za naše pocen majce in ostale stvari potem reveži za en dolar al pa dva na dan delajo.
Ne bi mogu uživat v zaslužku ki bi bil podkovan z nesrečo drugih pa čeprav so si sami krivi da so šli špekulirat in so pristal na zgubi. To pač ne odtehta tega.

WhiteAngel ::

Glugy je izjavil:

Ne ni mi žal ker takrat se ni vedlo kaj bo s tega poleg tega pa denar ne pride iz neba; če si ti zaslužil to pomen da je nekdo moral biti na izgubi. To je isto kot finančni špekulant ki opleta z vrednostnimi papirji. Zato da on neki zasluž mora nekdo biti na izgubi ker denar ne pride iz lufta. Men pa nič ne diši biti na boljšem kot posledica tega da je nekdo drug zdej na slabšem zarad mene. A-a ; ne hvala.


Če se več kapitala premakne v eno nišo (npr. zlato, kripto, delnice, nepremičnine), potem povpraševanje preseže ponudbo in cena zraste. Če je ta kapital izmišljen (npr. naprintan FIAT v zadnjih 10 letih), potem se ta ničvredni denar premakne na omenjene trge, njihova cena zraste in vsi dobijo. Kdo izgubi? Hja ... vsi ostali, ki uporabljamo to valuto vsakodnevno (plače, položnice, živila). Devalvacija, simple as that.

Glugy je izjavil:

Je že to zvrhan dost k za naše pocen majce in ostale stvari potem reveži za en dolar al pa dva na dan delajo.


Tako je. En dolar je preveč. Pustimo jih brez dela in brez dolarja.

Glugy je izjavil:

Ne bi mogu uživat v zaslužku ki bi bil podkovan z nesrečo drugih pa čeprav so si sami krivi da so šli špekulirat in so pristal na zgubi. To pač ne odtehta tega.


Se zelo strinjam. Ampak to nima veze s tvojim zgornjim delom posta 8-)

krucymucy ::

Decembra 2013 sem jih imel 200 BTC-jev.
Prodal ko je cena le malo narasla :)

A ce se sekiram, ker nisem pocakal 5 let do 20.000$?
Popolnoma nic.

IL_DIAVOLO ::

Pa bi se moral.

Senior Dev ::

Pa saj je logično da so pametni prodali in vložili v neko stvar naprej, tisti ki pa ne rabijo keša oz. nimajo nekih idej kaj bi z denarjem, pa bojo itak hodlali sleherni šitkojn na veke vekov.

Zgodovina sprememb…

xx23 ::

Dve možnosti za OP in druge.

Danes vložiš denar v BTC in čez nekaj let potegneš ven velik več ali pa tega ne narediš in takrat odpreš temo z istim naslovom.

LeQuack ::

Ali pa v Dogecoin.
Quack !

dexterboy ::

PreviousUser je izjavil:

MihaK3 je izjavil:

Mislim, da hoče reči, da bi bilo več kot 100k škodljivo in bi se te posledično zaradi brezdelja lotila depresija :D
Čeprav OK, 100k je cca. 250 evrov mesečne rente. Bolj švoh penzija, ena taka mini socialka, ampak nekaj je...

Khm, da ne rabim vsak mesec skrbeti, če bo denar za RTV, elektriko, mobi, internet, vodo, komunalo, elektriko? Premisli še enkrat. Že to je ogromno! Ogromno v miselnem procesu, da se z glavo ne ukvarjam s tem če bom imel denar za plačat...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

c3p0 ::

Kupil za 1$, prodal za 20k$, možno le pri tistih, ki so pozabili na to, izgubili ključ in ga potem našli ipd.

Praktično vsak bi prodal že pri 2$ in za lokalnim šankom bil še eno leto car, ker je naredil 100% profit.

          ::

Pozabljate, da pri investicijah šteje to, kar si iztržil in ne to, kaj bi lahko, če bi ...

Jerry000 ::

c3p0 je izjavil:

Kupil za 1$, prodal za 20k$, možno le pri tistih, ki so pozabili na to, izgubili ključ in ga potem našli ipd.

Praktično vsak bi prodal že pri 2$ in za lokalnim šankom bil še eno leto car, ker je naredil 100% profit.

Ni treba posploševat

Mato989 ::

c3p0 je izjavil:

Kupil za 1$, prodal za 20k$, možno le pri tistih, ki so pozabili na to, izgubili ključ in ga potem našli ipd.

Praktično vsak bi prodal že pri 2$ in za lokalnim šankom bil še eno leto car, ker je naredil 100% profit.


Osebno poznam človeka ki je vložil 20k v ICO in potegnil ven 900k... v cca. 6 mesecih... tam v letu 2017! Tako da ne o tem da vsi prodajo pri 100% profitu!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Senior Dev ::

Na videz poznam človeka ki je vplačal 2€ za listič in glej ga zlomka ven je potegnil 45 mio €. Zdaj se preserava u lajfu in uživa na polno.

blink ::

Mato989 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Kupil za 1$, prodal za 20k$, možno le pri tistih, ki so pozabili na to, izgubili ključ in ga potem našli ipd.

Praktično vsak bi prodal že pri 2$ in za lokalnim šankom bil še eno leto car, ker je naredil 100% profit.


Osebno poznam človeka ki je vložil 20k v ICO in potegnil ven 900k... v cca. 6 mesecih... tam v letu 2017! Tako da ne o tem da vsi prodajo pri 100% profitu!


Leta 2017 bi lahko dal opici za izbirat poljubno kripto investicijo in bi naredila profit cez 6 mesecev.

Srecno nakljucje torej.

shadeX ::

Senior Dev je izjavil:

Na videz poznam človeka ki je vplačal 2€ za listič in glej ga zlomka ven je potegnil 45 mio €. Zdaj se preserava u lajfu in uživa na polno.


Škoda, ker ima več kot 90% možnosti da bo celoten dobitek porabil in nato nazaj delal za minimalca.

se preserava u lajfu in uživa na polno.


No saj si praktično tudi sam to povedal.

blink ::

Senior Dev je izjavil:

Na videz poznam človeka ki je vplačal 2EUR za listič in glej ga zlomka ven je potegnil 45 mio EUR. Zdaj se preserava u lajfu in uživa na polno.


Preseravanje je vedno problem pri tistih ki so do denarja prisli zlahka in na hitro. Kdor je milijonar ali milijarder in je potreboval leta trdega dela (in tudi srece), bo tudi v prihodnje razmisljal dolgorocno. Velja tudi obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

c3p0 ::

Mato989 je izjavil:


Osebno poznam človeka ki je vložil 20k v ICO in potegnil ven 900k... v cca. 6 mesecih... tam v letu 2017! Tako da ne o tem da vsi prodajo pri 100% profitu!


Bi bilo dobro slišat osebno zgodbo, če je resnična seveda. Tema pa govori o BTC, v letu 2017 bi lahko z BTC HODL naredil nekje za faktor 22 profita.

ICO pa je drugo, glede na takratno manijo si imel že prav problem dvignit, preden je še krepko bolj naraslo :)

PreviousUser ::

dexterboy je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

MihaK3 je izjavil:

Mislim, da hoče reči, da bi bilo več kot 100k škodljivo in bi se te posledično zaradi brezdelja lotila depresija :D
Čeprav OK, 100k je cca. 250 evrov mesečne rente. Bolj švoh penzija, ena taka mini socialka, ampak nekaj je...

Khm, da ne rabim vsak mesec skrbeti, če bo denar za RTV, elektriko, mobi, internet, vodo, komunalo, elektriko? Premisli še enkrat. Že to je ogromno! Ogromno v miselnem procesu, da se z glavo ne ukvarjam s tem če bom imel denar za plačat...


Se strinjam s tem, tudi meni taka renta pokrije praktično vse stroške. Si pa mislim, da bi te večina samo čukasto gledala, če bi jim razlagal o preživetju z 250 evrov na mesec, govorim iz lastnih izkušenj... Si mislijo, 250 evrov je drobiž, brezveze in te gledajo, kot da si padel z Marsa.

Senior Dev ::

Enim je 400€ socialne na mesec čisto dovolj, drugim je 3000€ občutno premalo. Odvisno od človeka.

Bwaze6 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

c3p0 ::

Ali: Hindsight is 20/20

Stokarino ::

Kot že rečeno, če bi BTC kupoval po nekaj dolarjev, je zelo majhna šansa da bi držal ravno do vrha 20k. Bi mogoče prodal pri 100usd? 1000? 10000?

          ::

Stokarino je izjavil:

Kot že rečeno, če bi BTC kupoval po nekaj dolarjev, je zelo majhna šansa da bi držal ravno do vrha 20k. Bi mogoče prodal pri 100usd? 1000? 10000?


Če bi ga kupil po 1 USD in prodal po 100 USD je to še vedno 100x donos.

Bellzmet ::

Damn že cel teden mi je žal...gledam izžrebane Loto številke, če bi te vplačal prejšnji teden...namesto tistih, ki sem jih...

feryz ::

Zakaj pa rabite denar? En cilj morate imeti. Če se vam že toliko kolca.
Jaz, če najdem kaj vrednega ali željenega v štacuni, enostavno kupim.
Tudi če bi danes zadel 100 mio ali pa še več, ne bi imel za kaj porabiti.
Ok, lahko bi nekaj razdal, kratkotrajno veselje bi imel od tega, ker bi se drugim smejalo.

Drugih koristi denarja pa ne vidim. Pač nimam kaj početi z njim. Oz. ne glede na to, kako malo ga imam, ga imam še vedno ogromno preveč. Ker ga ne rabim.

Bellzmet ::

Kako romantično in poetično. Smrk smrk.

Seveda logike pa nobene: "Jaz, če najdem kaj vrednega ali željenega v štacuni, enostavno kupim." in potem "(denarja) ga ne rabim."

Hehe, kir bullshit:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

feryz ::

Zakaj romantično? Saj nisem rekel, da nimam denarja.
A če se primerjam z nekim dohtarjem ali profesorjem na faksu, sem revno pezde. Niti za kruh nimam po njihovih merilih.

In ja, včasih grem do BTC-ja, da bi si popestril življenje, vnesel malo novega veselja vanj in da bi zagonil jurja, dva, tri, deset. Ni pomembno, ker imam te solate dovolj.
Prej kot v eni uri sem ven. Totalen gnus. Zagonim ponavadi malo manj kot dva evra za kofe. To je vse kar je tam vredno nakupa in zato si tudi kupim.

Nisem jaz kot ti, ki sanja milijone. In v upanju na večno življenje vseskozi razmišlja, kako je življenje kruto.
Iz čistega dolgčasa zidam bajto. Čeprav sem se tudi tega že naveličal. Hvala k..., da bo kmalu vseljiva. 3 mesece drkanja z ljudmi je preko glave.
Od trenutka, ko sem pomislil, da bi kupil Zafiro, pa do trenutka urejanja papirjev za nakup, je preteklo manj kot 2 uri. Pa govorimo o krepko preseženi šest mestni številki. Brez centov, jasno.

Prav imaš, eni smo romantični. Drugi pa zagrenjeni.

shadeX ::

Zakaj pa rabite denar? En cilj morate imeti.


Absolutno. Zato, da si kupim čas in mi ni potrebno cele dneve in bognedaj vikende poslušati nekoga, kako naj razpolagam s svojim časom. V smislu materialnih dobrin na srečo nisem zahteven.

Bellzmet ::

@fetyz: no ce si za Zafiro dal sestmestno stevilko potem razumem, da imas dovolj denarja in si predstavljam, da lahko potem izgubis interes zanj.

Lej sej te ne mislim zaj*** ampak da reces, da se sprdnes in si kupis avto in da gres zidat bajto in v istem stavku da je denar brezveze in ga ne rabis, mi pac ne gre skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

jype ::

feryz je izjavil:

Zakaj pa rabite denar?
Prav pride, ko hočeš kaj uredit po svoje.

blink ::

Stokarino je izjavil:

Kot že rečeno, če bi BTC kupoval po nekaj dolarjev, je zelo majhna šansa da bi držal ravno do vrha 20k. Bi mogoče prodal pri 100usd? 1000? 10000?


Ne. Če bi kupoval BTC po nekaj dolarjev, bi prodal l. 2011 ko je dosegel vrh pri $24 in nato padel na $2 (ker bo šel itak nazaj na $0).

Senior Dev ::

Za sladki Bitcoin se spet daje milijone v oglaševanje. Nekdo bi rad do novega leta menjal virtualnega v pravega. Le kdo? :))

jype ::

PreviousUser ::

feryz je izjavil:

Zakaj pa rabite denar? En cilj morate imeti. Če se vam že toliko kolca.
Jaz, če najdem kaj vrednega ali željenega v štacuni, enostavno kupim.
Tudi če bi danes zadel 100 mio ali pa še več, ne bi imel za kaj porabiti.
Ok, lahko bi nekaj razdal, kratkotrajno veselje bi imel od tega, ker bi se drugim smejalo.

Drugih koristi denarja pa ne vidim. Pač nimam kaj početi z njim. Oz. ne glede na to, kako malo ga imam, ga imam še vedno ogromno preveč. Ker ga ne rabim.


Moj edini motiv za denar je, da si omogočim finančno neodvisnost in da nisem prepuščen na milost ali nemilost delodajalca ali pa trga v primeru podjetništva. To, da imaš zagotovljeno eksistenco ne glede na vse, zelo veliko pomeni, kot smo ugotavljali že zgoraj. Tudi če še naprej delaš, si veliko bolj miren in sproščen in če ti kaj ne paše, lahko takoj greš tudi brez da imaš novo službo.

Vazelin ::

si predstavljate, da imate disk ali usb ključek s kakimi 100 btcji, ki so bili 8 let nazaj vredni par 10 eur. in ste izgubili privatni ključ in sedaj čakate na preboj s kvantnimi računalniki?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

WhiteAngel ::

Vazelin je izjavil:

si predstavljate, da imate disk ali usb ključek s kakimi 100 btcji, ki so bili 8 let nazaj vredni par 10 eur. in ste izgubili privatni ključ in sedaj čakate na preboj s kvantnimi računalniki?


Tak preboj, da ti poišče 256 bitni ecdsa privatni ključ glede na naslov denarnice? Nikoli. :))

          ::

feryz je izjavil:

Zakaj pa rabite denar? En cilj morate imeti.


Jaz večino porabim za klobuke. Ne morem se upreti dobremu klobuku. Ampak ne v BTC-ju, kupujem jih v Milanu.

Senior Dev ::

Jaz bi rabil ker mi moja v šopingu kak mesec naredi tudi čez 5k na kartici. Pa to je ja ludo.

Jerry000 ::

Potem ona rabi, ne ti

Vazelin ::

Senior Dev je izjavil:

Jaz bi rabil ker mi moja v šopingu kak mesec naredi tudi čez 5k na kartici. Pa to je ja ludo.

a nimate senior devi na googlu po 150k čistega letno?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

korenje3 ::

PreviousUser je izjavil:

Takole se spominjam, ko v temnih jutrih hodim v službo... Kako mi je sodelavec tam v začetku leta 2014 namignil, naj vržem nekaj drobiža v bitcoin... Pa tudi na radiu se je dosti govorilo takrat o tem. Meni pa se je pač zdelo to brezveze. :D Uf, še zdaj mi je žal, da nisem vrgel nekaj noter, tistega nekaj drobiža pač ne bi pogrešal... Par 100 kEUR pa bi mi zdaj kar prav prišlo, jih pogrešam. :D A po toči zvoniti je prepozno. :D

Je vam kaj žal, da ste zamudili to priložnost, ste kaj jezni nase? Ste tudi vi dobili kake namige, pa jih niste upoštevali?


To je gamble. Imaš 50/50 možnosti da dobiš ali izgubiš.

Pri valutah recimo imaš določene indikatorje in druge vplive, ki jih je možno predčasno prepoznati in si na tak način lahko spremeniš razmerje na 80/20 ali celo 90/10 če obvladaš.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Furbo ::

Vazelin je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Jaz bi rabil ker mi moja v šopingu kak mesec naredi tudi čez 5k na kartici. Pa to je ja ludo.

a nimate senior devi na googlu po 150k čistega letno?

Zdaj pa zračunaj 12x5k+, kak kredit in je tip v minusu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rudarjenje bitcoina predstavlja odstotek svetovne porabe energije? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
20652154 (44551) aaa1
»

Bitcoin presegel 7000 dolarjev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
18345984 (36434) Vazelin
»

Bitcoin: Mt.Gox nepojasnjeno ugasnil, špekulacije o več stomilijonski prevari (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
8425449 (18954) RuskiSnajper
»

Namenske škatle za rudarjenje bitcoinov velik hit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
10441682 (36650) M.B.

Več podobnih tem