» »

"Skripta" za ponovni zagon routerja

"Skripta" za ponovni zagon routerja

Temo vidijo: vsi

AnotherMe ::

Imam star router, ki se pogosto "obesi". Ce ga izklopim iz vticnice in nazaj vklopim, potem spet dela. Enako, ce se nanj prijavim iz rebotam iz administracijskega vmesnika.

Ker moram to narediti tudi po veckrat dnevno novega (routerja pa se vsaj kak mesec ne morem montirat), me zanima ce bi lahko naslednji postopek brez programerskega znanja avtomatiziral (najraje na android telefonu):
- odjava z trenutnega wifi
- prijava na wifi od routerja
- izbira uporabnika admin (kliknes)
- vpis admin gesla
- par klikov po meniju, da prides do reboot

OrkAA ::

Brez progamerskega znanja bos opisano tezko storil, lahko pa recimo kupis eno izmed pametnih vticnic oz. adapterjev za vticnico iz kitajske, ki se jo da upravljat z android aplikacijo.

starfotr ::

Kupiš urco, jo nastaviš na čas in preventivno resetira router.

Sicer pa, 15 eur stane nov router, jao imate eni fetiše se ukvarjat s starimi jajci, ki so za stran.

Kurzweil ::

Sicer to ni ultimate rešitev, ampak na večini routerjev lahko nastaviš uro, ko se router sam resetira, kar pomeni, če nastaviš enkrat pred spanjem, enkrat preden se zbudiš in enkrat med kosilom, ko nisi med računalnikom, bi to znalo že znatno rešiti tvoje probleme.

zee ::

Sicer pa, 15 eur stane nov router, jao imate eni fetiše se ukvarjat s starimi jajci, ki so za stran.


Tole je resitev, ne pa resetiranje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Poldi112 ::

Saj je napisal, da prihaja nov, a ga trenutno nima opcije montirati.

Da se, bo pa lažje, če ima router tudi ssh dostop.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Kurzweil ::

zee je izjavil:

Sicer pa, 15 eur stane nov router, jao imate eni fetiše se ukvarjat s starimi jajci, ki so za stran.


Tole je resitev, ne pa resetiranje.


Sicer ni dal te opcije, spraševal je po specifični rešitvi... ampak se pa povsem strinjam... jaz ne bi bil tu škrt in kupoval neka jajca za 15€ in rešitev je dolgoročna, pa še kakšen feature več bo imel na novem routerju... recimo kar se varnosti tiče...

AnotherMe ::

Dodatno pojasnilo:

Sem v stanovanju v najemu, router, ki se sesipa pa je pri lastniku v sosednjem stanovanju, lastnik je odsoten še vsaj kak mesec. Tako da tudi timer odpade in pametna vtičnica odpade.
Tudi če bi imel router opcijo, da se ga periodično resetira, mi kaj dosti nebi pomagala, ker ponavadi crkne, ob večji obremenitvi - ko zaženem laptop, ki se kak dan ni sinhroniziral z dropboxom, ali ko so updateti ipd...
Za rešitev problema že imam na polici nov router.

Do takrat pa bi rad nekako pregural, da mi nebi bilo potrebno popolnoma ročno tega počet. Pa da se sproti kaj naučim...

OrkAA ::

Potem pa povej za kater router gre, da vidimo, ce se da samo poklicat dolocen web endpoint.

AnotherMe ::

Router je D-LINK - točen model pa napišem, ko bom doma.

Predstavljam si, da bi naredil nekako takole (v prvem postu sem res preveč zakompliciral in iskal rešitev, ki bi emulirala moje ročno početja, kar pa seveda nima nekega resnega smisla...):

https://www.howtogeek.com/206620/how-to...

Zgodovina sprememb…

pia2001slo ::

da se malo vrinem v temo..ali se da uro restarta routerja nastaviti na ASUS RT-AC58U ? imam original firmware,razni Merlini ipd žal tu ne gredo gor
pade pa dnevno WAN povezava - restart takoj pomaga - downgrade firmware-a na enega nazaj ni pomagal recimo

hvala

hojnikb ::

AnotherMe je izjavil:

Router je D-LINK - točen model pa napišem, ko bom doma.

Predstavljam si, da bi naredil nekako takole (v prvem postu sem res preveč zakompliciral in iskal rešitev, ki bi emulirala moje ročno početja, kar pa seveda nima nekega resnega smisla...):

https://www.howtogeek.com/206620/how-to...

za zacetek napisi za kater tocn model se sploh gre. Ce je stvar linux based, se mogoce da kaksno init skripto scarat, ki ti ga bo resetirala periodicno.

pia2001slo je izjavil:

da se malo vrinem v temo..ali se da uro restarta routerja nastaviti na ASUS RT-AC58U ? imam original firmware,razni Merlini ipd žal tu ne gredo gor
pade pa dnevno WAN povezava - restart takoj pomaga - downgrade firmware-a na enega nazaj ni pomagal recimo

hvala

https://openwrt.org/toh/asus/rt-ac58u
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

pia2001slo ::

@hojnik

tole bo verjetno zame malo preveč če želim namestiti openwrt na AC58U ?

Connect a serial cable, as described in the Serial section. This requires soldering a pin header on the router PCB.

hojnikb ::

imas tudi "easy" install, ki ne potrebuje serisjkega vmesnika.

je pa se vedno bolj involved kot tipicne instalacije. Ampak to naredis 1x in je mir.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Han ::

Na kateri modem imaš povezanega Asusa? Meni deluje AC58U brezhibno že tretje leto, je pa UBEE modem (Telemach) v bridge načinu.

AnotherMe ::

hojnikb je izjavil:

Ce je stvar linux based, se mogoce da kaksno init skripto scarat, ki ti ga bo resetirala periodicno.


Periodičnemu restartu bi se načelma izogibal - ker ne crkne vsak dan - crkne pa kak dan po 15x. Se pravi, da z dnevnim resetom nič ne pridobim, da bom pa resetiral 5x na uro bodo pa še večje komplikacije...

Najprej moram seveda pogledat kater router sploh je... Prej ne bomo kaj pametnega naredili :D

pia2001slo ::

@Han

tudi meni je leto in pol deloval - je pa priključen na T-2 modem svm2

errhec ::

Poizkusi v web vmesniku z "DHCP renew" če imaš to opcijo, nahajala bi se pod WAN zavihkom ali nastavitvami.
dd

starfotr ::

AnotherMe je izjavil:

Dodatno pojasnilo:

Sem v stanovanju v najemu, router, ki se sesipa pa je pri lastniku v sosednjem stanovanju, lastnik je odsoten še vsaj kak mesec. Tako da tudi timer odpade in pametna vtičnica odpade.
Tudi če bi imel router opcijo, da se ga periodično resetira, mi kaj dosti nebi pomagala, ker ponavadi crkne, ob večji obremenitvi - ko zaženem laptop, ki se kak dan ni sinhroniziral z dropboxom, ali ko so updateti ipd...
Za rešitev problema že imam na polici nov router.

Do takrat pa bi rad nekako pregural, da mi nebi bilo potrebno popolnoma ročno tega počet. Pa da se sproti kaj naučim...


Ok, a ta lastnik nima nikogar, ki bi tole rešil? Najbrž ima kje familijo in imajo tudi ključe od njegovega stanovanja.

V takih primerih se vedno zahteva kabel v svoje stanovanje.

Poldi112 ::

Kolega, če ne morete konkretno pomagati, je bolje, da se sploh ne oglašate, ker zgolj smetite. Vprašanje je jasno, konkreten odgovor pa še čakamo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Han ::

pia2001slo je izjavil:

tudi meni je leto in pol deloval - je pa priključen na T-2 modem svm2
Spremeni "DHCP query frequency" nastavitev pod WAN. Če ne bo pomagalo, preveri na T-2, ali so kaj spreminjali glede dodeljevanja IP in se po potrebi zmeni za statičen IP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

AnotherMe ::

starfotr je izjavil:

AnotherMe je izjavil:

Dodatno pojasnilo:

Sem v stanovanju v najemu, router, ki se sesipa pa je pri lastniku v sosednjem stanovanju, lastnik je odsoten še vsaj kak mesec. Tako da tudi timer odpade in pametna vtičnica odpade.
Tudi če bi imel router opcijo, da se ga periodično resetira, mi kaj dosti nebi pomagala, ker ponavadi crkne, ob večji obremenitvi - ko zaženem laptop, ki se kak dan ni sinhroniziral z dropboxom, ali ko so updateti ipd...
Za rešitev problema že imam na polici nov router.

Do takrat pa bi rad nekako pregural, da mi nebi bilo potrebno popolnoma ročno tega počet. Pa da se sproti kaj naučim...


Ok, a ta lastnik nima nikogar, ki bi tole rešil? Najbrž ima kje familijo in imajo tudi ključe od njegovega stanovanja.

V takih primerih se vedno zahteva kabel v svoje stanovanje.


sej kabl imam - ampak gre iz tega routerja - ko se obesi, je interneta konc :)

torej, router je:
d-link dir 655


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4124 125 126 127 )

Oddelek: Kaj kupiti
63231193415 (1597) andi5
»

povečana hitrost iz 10/1 na 100/5 problem router

Oddelek: Omrežja in internet
484417 (2676) Xserces
»

WiFi po celi hiši?

Oddelek: Pomoč in nasveti
253418 (2848) SeMiNeSanja
»

Kateri wifi router za 100Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8831467 (24337) mevden
»

Kvaliteten domači router

Oddelek: Kaj kupiti
284251 (2806) blackbfm

Več podobnih tem