» »

A naj kupim gravel bike ali ne?

A naj kupim gravel bike ali ne?

««
11 / 14
»»

boremeister ::

@Toni4 pri katerem trgovcu pa si bil? Tudi sam se zanimam za to isto kolo :)

weasel ::

Kako se pa kaj obnese Tiagra? In se, kaksna je razlika v uporabi hidravlicnih in mehanskih diskov? Cena PRO-ja je mamljiva. :)

Toni4 ::

Pozdravljeni. Uradne cene za modele 2021 so pro 1050e, race 1550e in neki nov ex model z enim zobnikom spredaj 1450e.
Cca 100e dražji od modelov 2020....razlik pa neki ne vidim...ali pa so minimalne.
Jaz ga bom naročal pri e-bikes servis v Mozirju. Lp

weasel ::

Ina kdo izkusnje s tem kolesom? Bianchi via Nirone

mit3k ::

Če slučajno kdo kupuje, Freestyle ima konkretno znižane Revolte, top nakup trenutno.

LeQuack ::

Toni4 je izjavil:

Pozdravljeni. Uradne cene za modele 2021 so pro 1050e, race 1550e in neki nov ex model z enim zobnikom spredaj 1450e.
Cca 100e dražji od modelov 2020....razlik pa neki ne vidim...ali pa so minimalne.
Jaz ga bom naročal pri e-bikes servis v Mozirju. Lp


In kdaj pridejo novi Cube? Ak ja veš koliko je cena za nov karbonski model Nuroad C62 Race? Je pa spec 2 kili lažji kot alu model.
https://www.cube.eu/en/2021/bikes/road/...

Quack !

mailer ::

weasel je izjavil:

Kako se pa kaj obnese Tiagra? In se, kaksna je razlika v uporabi hidravlicnih in mehanskih diskov? Cena PRO-ja je mamljiva. :)

Tiagro je treba samo dobro nastavit in podmazat verigo pa je praktično neslišna. Meni se zaenkrat obnese ok po fini nastavitvi (prej pa mi je vse rožljalo), definitivno pa niti slučajno ni presežek. Raje bi imel 105, ki je srednji rang a je bilo kolo skoraj 400€ dražje.

Diske imam mehanske, se da "preživet" če ne voziš veliko na dolgih spustih. Sem šel zadnjič na Bazo 20 in pri 7 km dolgem spustu trpel predvsem zaradi položaja zavor na cx-u. Če bi šel z gorcem in vbrake zavorami bi bila izkušnja povsem drugačna. Pri disk zavorah ne glede na mehanske ali hidravlične je reba pazit, da ne zamastiš disk pri pranju kasete, ker potem ne prime nič. Maščoba se prenese še na ploščice in potem moraš vse temeljito očistit.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

jakoc900 ::

Kaj menite o tem Trek-u https://www.trekbikes.com/us/en_US/bike...
je pri taki ceni že smiselno gledati da ima kolo GRX menjalnik, tudi 32 gume za gravel, bi verjetno moral takoj menjati za vsaj 35 če ne 38?
Tisti ki kupujete gravel bike, kaj je po vašem mnenju must have na takem kolesu?

energetik ::

jakoc900 je izjavil:

Kaj menite o tem Trek-u https://www.trekbikes.com/us/en_US/bike...
je pri taki ceni že smiselno gledati da ima kolo GRX menjalnik, tudi 32 gume za gravel, bi verjetno moral takoj menjati za vsaj 35 če ne 38?
Tisti ki kupujete gravel bike, kaj je po vašem mnenju must have na takem kolesu?
Seveda, za tako ceno bi moral imeti GRX grupo.
32 gladke gume niso za gravel, to bo počasi postal standard že pri specialkah. Če ga resno misliš voziti tam, kjer je namenjen (dolgi makadami), rabiš vsaj 38-40mm gravel gume, še bolje 42mm.

fiti ::

Tole je tudi dobra izbira:
https://runda.si/article/test-cinelli-z...

Drugaće pa je ta spletna stran bolj ali manj namenjena grevlanju in je kup zanimivih clankov, potopisov in drugega.

weasel ::

Tudi Decathlon ima (po novem?) gravla: Triban GRVL 120
Oprema verjetno ni top, ampak je pa poceni :)

energetik ::

Morda po novem pri nas, npr. v UK pa je Triban Gravel na voljo že vsaj 1-2 leti.
V bistvu Triban RC 500 in 520 z drugačno balanco in gumami.

MxxW5 ::

Eno čudno (meni neznano) grupo ima. Pa žice so zunaj speljane. Ampak za 600 EUR si lahko seveda samo tiho. Če je tale Microshift oprema kolikor-toliko na nivoju, nimaš kaj praskat. Za 600 EUR se namreč dobi v Intersportu kvečjemu Nakamura Tourney zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

energetik ::

MxxW5 je izjavil:

Eno čudno (meni neznano) grupo ima. Pa žice so zunaj speljane. Ampak za 600 EUR si lahko seveda samo tiho. Če je tale Microshift oprema kolikor-toliko na nivoju, nimaš kaj praskat. Za 600 EUR se namreč dobi v Intersportu kvečjemu Nakamura Tourney zadeva.
Tole microshift opremo zamenjaš za boljšo za 100€ in v pol ure, če bi bila potreba. Ampak če je vse pravilno nastavljeno, mora zadeva lepo laufat.

Sicer pa se tale 120GRVL po mojem ne splača, vzameš raje navadnega Tribana 500 s Soro za 650€ in mu zamenjaš gume.

mailer ::

Sem pogledal povezavo za gravel dogodek Human Fish. A je komu jasno zakaj so cene štartnine za take dogodke tako visoke? Tudi za Franjo in Barjanko so cene po mojem menju (pre)visoke. Bi šel probat kakšen krajši krog za začetek. Bom šel pa verjetno kmalu relacijo Baza 20-Kočevje cca 25km v eno smer, gravel only podlaga.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

weasel ::

energetik je izjavil:

MxxW5 je izjavil:

Eno čudno (meni neznano) grupo ima. Pa žice so zunaj speljane. Ampak za 600 EUR si lahko seveda samo tiho. Če je tale Microshift oprema kolikor-toliko na nivoju, nimaš kaj praskat. Za 600 EUR se namreč dobi v Intersportu kvečjemu Nakamura Tourney zadeva.
Tole microshift opremo zamenjaš za boljšo za 100€ in v pol ure, če bi bila potreba. Ampak če je vse pravilno nastavljeno, mora zadeva lepo laufat.

Sicer pa se tale 120GRVL po mojem ne splača, vzameš raje navadnega Tribana 500 s Soro za 650€ in mu zamenjaš gume.


Grem danes pogledat, sicer na netu pise, da nobenega ni na zalogi v moji velikosti. Mogoce preverim se Tribana 520, ki je 850Eur in se malo boljsa oprema, pa vseeno solidna cena.

Groot ::

weasel je izjavil:

energetik je izjavil:

MxxW5 je izjavil:

Eno čudno (meni neznano) grupo ima. Pa žice so zunaj speljane. Ampak za 600 EUR si lahko seveda samo tiho. Če je tale Microshift oprema kolikor-toliko na nivoju, nimaš kaj praskat. Za 600 EUR se namreč dobi v Intersportu kvečjemu Nakamura Tourney zadeva.
Tole microshift opremo zamenjaš za boljšo za 100€ in v pol ure, če bi bila potreba. Ampak če je vse pravilno nastavljeno, mora zadeva lepo laufat.

Sicer pa se tale 120GRVL po mojem ne splača, vzameš raje navadnega Tribana 500 s Soro za 650€ in mu zamenjaš gume.


Grem danes pogledat, sicer na netu pise, da nobenega ni na zalogi v moji velikosti. Mogoce preverim se Tribana 520, ki je 850Eur in se malo boljsa oprema, pa vseeno solidna cena.


Triban 520 že več kot 2 meseca ni nikjer na zalogi (z izjemo velikosti S) in tudi nimajo pojma v trgovini kdaj jih dobijo.

LeQuack ::

To je tko ko je celotna proizvodnja koles outsourcana v Tajvan ali na Kitajsko, in potem ni nobene fleksibilnosti če gre povpraševanje gor.
Quack !

weasel ::

Sam sem na meji med S in M (172cm, 70cm v razkoraku). V tabeli pise, da je S do 173cm, kar je naceloma OK, moram pa v praksi videti, kaksen je polozaj na kolesu.

jakoc900 ::

weasel je izjavil:

energetik je izjavil:

MxxW5 je izjavil:

Eno čudno (meni neznano) grupo ima. Pa žice so zunaj speljane. Ampak za 600 EUR si lahko seveda samo tiho. Če je tale Microshift oprema kolikor-toliko na nivoju, nimaš kaj praskat. Za 600 EUR se namreč dobi v Intersportu kvečjemu Nakamura Tourney zadeva.
Tole microshift opremo zamenjaš za boljšo za 100€ in v pol ure, če bi bila potreba. Ampak če je vse pravilno nastavljeno, mora zadeva lepo laufat.

Sicer pa se tale 120GRVL po mojem ne splača, vzameš raje navadnega Tribana 500 s Soro za 650€ in mu zamenjaš gume.


Grem danes pogledat, sicer na netu pise, da nobenega ni na zalogi v moji velikosti. Mogoce preverim se Tribana 520, ki je 850Eur in se malo boljsa oprema, pa vseeno solidna cena.


Si šel pogledat? Kako se ti je zdel?

weasel ::

Sem sel gledat 520. Na trenazerju imajo M okvir, sicer zgonjen, ampak zanimala me je velikost. Verjetno ga bom vzel, pride pa na zalogo nekje v prvi polovici oktobra. Obstaja pa tudi prav gravel verzija tega kolesa: Druga barva, sirse gume (+ se vec prostora za se sirse), sirsi dropbar. Cena: 999Eur. Mislim, da je tudi prej dobavljiv, na zacetku septembra. Zaenkrat se vseeno bolj nagibam k cenejsemu, pa potem samo zamenjam gume (mogoce kar cela kolesa, ker ne rabim tubeless ready) :)

Najbolj me moti QuickRelease, ker je baje nadlezno to uporabljati v kombinaciji z disk bremzami, ampak za to ceno ne bom kompliciral.

Groot ::

weasel je izjavil:

Sem sel gledat 520. Na trenazerju imajo M okvir, sicer zgonjen, ampak zanimala me je velikost. Verjetno ga bom vzel, pride pa na zalogo nekje v prvi polovici oktobra. Obstaja pa tudi prav gravel verzija tega kolesa: Druga barva, sirse gume (+ se vec prostora za se sirse), sirsi dropbar. Cena: 999Eur. Mislim, da je tudi prej dobavljiv, na zacetku septembra. Zaenkrat se vseeno bolj nagibam k cenejsemu, pa potem samo zamenjam gume (mogoce kar cela kolesa, ker ne rabim tubeless ready) :)

Najbolj me moti QuickRelease, ker je baje nadlezno to uporabljati v kombinaciji z disk bremzami, ampak za to ceno ne bom kompliciral.


Če se ne motim je max širina gum, ki jih je mogoče natakniti, na Tribanu RC520 in njegovi gravel verizji enaka. V bistvenem sta dejansko obe kolesi povsem enaki, z izjemo gum in pa dropbara. Aja pa poslikava je drugačna (nekje na internetu sem enkrat videl članek, kjer Decathlon razliko v ceni med obema verzijama upravičuje tudi s tem da gre za neko special poslikavo na gravel verziji :)) )

p.s. tnx za info o dobavljivosti

Majkomilo ::

Pozdravljeni.

Tudi sam se odločam za nakup gravel kolesa. Najbolj se nagibam k nakupu Cube Nuroad Race, ki je bil tukaj že velikokrat omenjan. Ob iskanju prodajalcev pa sem naletel tudi na oglas na bolhi https://www.bolha.com/cestna-kolesa/gra...

Zdaj pa me zanima vaše mnenje glede nakupa rabljenega kolesa in primerne cene zanj. Oziroma ali bi bilo bolje kupiti kar novo kolo.

MxxW5 ::

Meni je 1.200 EUR preveč za rabljeno kolo, ki je novo prišlo 1.300 EUR (+pedala). Ne vem, koliko bi bila primerna cena, ampak jaz več kot jurja ne bi dal. Pa mora biti za jurja kot iz trgovine.

Kolikor vem, so šla (bodo šla) gravel kolesa letnik 2021 200-300 EUR gor. Če boš kupil novega Nuroad Racea, boš pač dal par stotakov več zanj, kot sem dal jaz za letnik 2020 marca letos. Prav tako ni izključena slaba dobavljivost gravel koles tudi v prihodnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

mailer ::

Proizvajalci namerno delajo manjše serije ravno zaradi cen, da ne padejo preveč. Če imaš srečo naletiš na kakšno kolo lanskega letnika, ki je znižano. V nasprotnem primeru pa kar plačaš.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

energetik ::

mailer je izjavil:

Proizvajalci namerno delajo manjše serije ravno zaradi cen, da ne padejo preveč. Če imaš srečo naletiš na kakšno kolo lanskega letnika, ki je znižano. V nasprotnem primeru pa kar plačaš.
Potem naj jih kar imajo zase. Se bo kmalu bolj splačalo nabaviti dele in doma predelati mojega trekinga v grevla.

energetik ::

Sem šel malo cene počekirat, dejansko za nekih dobrih 700€ predelam trekinga v grevla s 2x11 GRX opremo, dropbarom, hidravličnimi diski in karbonskimi vilcami. Le teža bi bila neke 2kg večja kot pri namenskem grevlu.

recmajkemi ::

weasel je izjavil:

Tudi Decathlon ima (po novem?) gravla: Triban GRVL 120
Oprema verjetno ni top, ampak je pa poceni :)

Sem ga nedavno dobil in nisem naredil še veliko kilometrov, da bi lahko podrobneje napisal oceno. Je pa prvih 50km več kot navdihujočih za nekoga, ki nima veliko izkušenj s cestnimi kolesi.

mailer je izjavil:

Sem pogledal povezavo za gravel dogodek Human Fish. A je komu jasno zakaj so cene štartnine za take dogodke tako visoke? Tudi za Franjo in Barjanko so cene po mojem menju (pre)visoke. Bi šel probat kakšen krajši krog za začetek. Bom šel pa verjetno kmalu relacijo Baza 20-Kočevje cca 25km v eno smer, gravel only podlaga.

Ima kdo mogoče .gpx HF prog? Glede na to, da je dogodek odpovedan/prestavljen bi kakšen prosti dan z veseljem odpeljal kakšen odsek. V marketinških besedilih dogodka se slišijo zelo mikavno.

Ima slovenski Dechatlon sploh možnost naročanja Triban Gravel 520?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zgodovina sprememb…

weasel ::

recmajkemi je izjavil:

Ima slovenski Dechatlon sploh možnost naročanja Triban Gravel 520?


Meni je rekel, da se da. Tudi meni je bilo cudno, ker ga se nisem zasledil na slovenski spletni strani.

jakoc900 ::

weasel je izjavil:

recmajkemi je izjavil:

Ima slovenski Dechatlon sploh možnost naročanja Triban Gravel 520?


Meni je rekel, da se da. Tudi meni je bilo cudno, ker ga se nisem zasledil na slovenski spletni strani.


Mogoče se da naročiti model posebej, in ti ga dostavijo v trgovino, kamor ga prideš iskat, ampak je verjetno out of stock trenutno

https://www.decathlon.co.uk/triban-rc52...

Težava z gumami širšimi od 36 mm je pa ta


Please be aware of the risk of tyres that are over 36mm.
Even if the clearance between the wheel and the fork and frame is enough for 40 mm tyres, there is a risk of you coming off your bike in the event that your shoe comes into contact with the front tyre. This can happen at low speeds on tight turns, and will depend on the size of the frame and how you've got your SPD cleats set up on your sole.

globoko grlo ::

and how you've got your SPD cleats set up on your sole


zato so pa fleti :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

knesz ::

mailer je izjavil:

Sem pogledal povezavo za gravel dogodek Human Fish. A je komu jasno zakaj so cene štartnine za take dogodke tako visoke? Tudi za Franjo in Barjanko so cene po mojem menju (pre)visoke. Bi šel probat kakšen krajši krog za začetek. Bom šel pa verjetno kmalu relacijo Baza 20-Kočevje cca 25km v eno smer, gravel only podlaga.

V soboto bo DešFleš dirka, če bi kdo testiral makadamarja :) Prijave odprte do srede.

fafko ::

kakšna pedala in čevlje uporabljate na gravel kolesih? nekateri prijatelji uporabljajo flat pedala in zraven neke freeride čevlje...

knesz ::

fafko je izjavil:

kakšna pedala in čevlje uporabljate na gravel kolesih? nekateri prijatelji uporabljajo flat pedala in zraven neke freeride čevlje...

Pedala SPD Crankbrothers Candy + NW Razer čevlji oziroma SH-MT501 ko gremo na kakšne družinske izlete :)

globoko grlo ::

ne delam nobene reklame, to je bil prvi link na googlu za five ten :)

https://www.11-11.si/mtb-kolesarski-cev...
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

mailer ::

Jaz mam kombinirana pedala, na eni strani flat, na drugi spd. Odvisno od vožnje vzamem teniske ali pa SH-ME400 MTB čevlje.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

energetik ::

mailer je izjavil:

Jaz mam kombinirana pedala, na eni strani flat, na drugi spd. Odvisno od vožnje vzamem teniske ali pa SH-ME400 MTB čevlje.

Tudi jaz, ponavadi SPD stran pedala, ob zahtevnih spustih ali v blatu pa uporabim flat stran pedala.

fafko ::

kakšno dimenzijo gum uporabljate? katere so primerne za vožnjo po hribih? trenutno imam 700x38, pa se mi zdi preozka...

energetik ::

Nimajo veze tuki hribi ali ravnina, ampak tip podlage, kjer največ voziš.
Na trekkingu imam jaz skoraj čisto gladke 37mm in so mi nekako najboljši kompromis za kombinacijo asfalta in makadama. Če grem samo na asfaltno turo, jih dam na nekje 4-4,5bar, če je kombinacija pa na nekje do 3bar. Sem pa vozil že eno bolj MTB turo z njimi, takrat sem jih dal na nekje 2,2bar.
Je pa res, da na prav grde makadame ne grem, za tam imam MTBja.

Za bolj makadam vožnjo bi jaz sicer namontiral kakšne take 42mm:
https://www.bike-discount.de/en/buy/con...



Za bolj asfalt pa npr. 37mm take:
https://www.bike-discount.de/en/buy/con...

PacificBlue ::

fafko je izjavil:

kakšno dimenzijo gum uporabljate? katere so primerne za vožnjo po hribih? trenutno imam 700x38, pa se mi zdi preozka...


Jaz imam na MTB gume 47x622(28x1.75).
Te so se res najbolj ozke, kar jih lahk nekak varno uporabljam na makadamu, posebej pri spustih. Gonim pa tudi dosti asfalta, zato mi ustrezajo.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

Đeri ::

Odločam se za drugo kolo poleg polno vzmetenega (Canyon Spectral) in sem se odločil za gravel kolo. Težava je le v tem, da imam sedaj dva kandidata pa se ne morem odločiti. Kakšno je vaše mnenje?

Giant Revolt 0 2021 => https://www.freestyle.si/artikel/112100...

in

Canyon Grail AL 7.0 => https://www.canyon.com/en-si/gravel-bik...

Sicer pri odločanju res ne igra veliko vlogo, ampak je Canyon dražji in odprema šele 02/2021 medtem, ko je Gaint na zalogi pa še cenejši je.

MxxW5 ::

Jaz bi vzel Gianta, saj mi dosti pomeni, da lahko kolo pred nakupom vidim. Pa še sestavljati ga ni treba. Itak pa med graveli cene nekje od 1.400 do 1.600 EUR ni nekih bistvenih razlik.

Mimogrede. Našel sem svoj sanjski gravel: https://shop.cyclingfactory.be/nl_BE/it...

genesiss ::

Gianta, predvsem ker lahko gres v trgovino, sprobaš, vprašaš prodajalce. Jaz sem izbiral med tem Giantom (2020) in Cube Nuroad Race, in se zaradi zaloge odločil za Cube-a (par mesecev nazaj).

energetik ::

MxxW5 je izjavil:

Jaz bi vzel Gianta, saj mi dosti pomeni, da lahko kolo pred nakupom vidim. Pa še sestavljati ga ni treba. Itak pa med graveli cene nekje od 1.400 do 1.600 EUR ni nekih bistvenih razlik.
Zato pa nima smisla dajati par 100€ več za Canyona.
Očitno je 1400€ tista cena, kjer dobiš GRX grupo, hidravlične diske in interno napeljavo.
Aja, meni pa je ravno sestavljanje užitek, in bi takoj naročil gravla po delih, če bi ga npr. dobil za par 100€ ceneje na ta račun.

genesiss je izjavil:

Gianta, predvsem ker lahko gres v trgovino, sprobaš, vprašaš prodajalce. Jaz sem izbiral med tem Giantom (2020) in Cube Nuroad Race, in se zaradi zaloge odločil za Cube-a (par mesecev nazaj).
Kako je pri teh 2 z možnostjo montaže blatnikov in prtljažnika? Meni je to bistveno, saj v hladni polovici leta vozim z blatniki, ker so ceste non stop mokre in makadami blatni.
Pri Canyonu vem, da se pri blatnikih nekaj komplicira z objemkami itd, jaz bi raz namenske luknje, da prišraufam normalne blatnike in morda kdaj prtljažnik, če bom slučajno šel kdaj potovat za par dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

issak ::

fafko je izjavil:

kakšno dimenzijo gum uporabljate? katere so primerne za vožnjo po hribih? trenutno imam 700x38, pa se mi zdi preozka...


Jaz sem s 40mm (WTB Nano) vozil kar orenk "mountain bike" ture brez težav. Ampak če ti je to premalo, imaš varjanto 650b 47mm naprimer, samo moraš menjati feltno

Probaj še tubeless in malo manj pritiska, če ti zdaj mogoče spodrsava.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

weasel ::

Kdaj je najbolj ugodno kupiti kolo? Jeseni ali pred pomladjo (februarja, marca)? Je sploh razlika?

energetik ::

Takrat, ko je želeni model v akciji, po mojem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

mailer ::

Jeseni, če še kaj ostane.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

genesiss ::

Na Cube-a se da prišraufat blatnike in prtljažnik. Imaš tudi isti model z že dodanimi blatniki: https://www.cube.eu/en/2021/bikes/road/...

jakoc900 ::

Kaj menite o Scott Speedster gravel 40
- https://www.scott-sports.com/us/en/prod...

Se mi zdi kar vredu cena za hidravlicne zavore in tiagra menjalnik
««
11 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 492 93 94 95 )

Oddelek: Šport
4708703445 (752) b4d
»

Nadležni zvoki pri vožnji kolesa

Oddelek: Na cesti
293924 (3308) OracleDev
»

Iz XC kolesa na gravel ali specialko?

Oddelek: Šport
131594 (1175) erkgheoruugh
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511223 (6865) Twixz
»

Rabljeno cestno kolo - na kaj paziti?

Oddelek: Šport
329047 (7745) GizmoX

Več podobnih tem