» »

A naj kupim gravel bike ali ne?

A naj kupim gravel bike ali ne?

««
10 / 14
»»

one too many ::

energetik je izjavil:

Dodaj še chain whip za odšraufat kaseto: https://www.bike-discount.de/en/buy/rad...

To ni chain whip ampak samo ključ za kasetin lockring. Seveda, je potreben tudi chain whip, ki je to.

energetik je izjavil:


Za čiščenje razmaščevalec v šprici, 2 krtački za roke (za ketno), WC ščetko (za kaseto in verižnike). Za ketno imam jaz v steklenem kozarcu za vlaganje pol litra bencina, vržem notr, 5min pustim, malo potresem in vzamem ven. Spuca v nulo.

Misliš zobno ščetko?
Opozoril bi, da niso vse verige namenjene pogosti montaži. Shimano ima nek hitri način zapetja, ki pa se ga lahko uporabi samo enkrat.

Orodja za verigo in napere verjetno ni potrebno, ker pogosto pride s prenosnim orodjem. Primer:sivi kos na katerem piše Cranbrothers.
Po mojih izkušnjah je ključ za napere čisto v redu. Za verigo ni veliko navora, ampak meni uspe pa nisem preveč močan.

vilonja ::

MxxW5 je izjavil:

vilonja: Tele hlače ne izgledajo slabo. A kaj veš, kake so številke? So bolj velike ali majhne? Da vem, ali naj naročim S ali M.


Vzel sem M, sem pa 174cm in 65kg. Normalno tudi M nosim. Sam vedi da kar dolg casa traja, da pride.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Integral ::

Tudi jaz sem že eno leto na gravel kolesu (Cube Nuroad Race 2019) in sem z njim zelo zelo zadovoljen. Letos sem zamenjal gonilko iz 105 (50/34) na GRX (46/30) in ga s tem naredil še boljšega. To je res univerzalno kolo za praktično povsod. Imel sem že trekinga, gorca in specialko, pa sem vse skupaj prodal in kupil gravla. V primerjavi s specialko je gravel res malce težji, v mojem primeru cca 1,5 kg, ampak se s tem ne obremenjujem preveč. Bolj je važno da mi geometrija paše kot ata na mamo, tako da nimam nobenih bolečin. Mi je pa nekajkrat zaspalo "one" tam spodaj, zato sem iskal nov sedež. Izmeril sem si širino medeničnih kosti ( o tem poglejte na youtube kako se naredi), dobil pravo širino in našel Selle SMP TRK Medium. Čisto iz firbca sem ga kupil (cena okoli 50€). Pred nakupom sem prebral vse možne teste, eni so ga hvalili, drugi so se delali norca, ampak meni je to resnično najbolj udoben sedež kar sem jih kadarkoli imel. Tega sedeža na specialko verjetno nebi dal, na gravla ki je bolj na izi, pa z lahkoto :)

@Black Dragon
Res je! Če kdo ve kaj je to gravlanje, je to definitivno Matej Zalar. Redno spremljam njegovo stran runda.si, impresivno pa je pogledati tudi njegove linke na Stravo - res epske ture!

bigbundle ::

Integral je izjavil:

Tudi jaz sem že eno leto na gravel kolesu (Cube Nuroad Race 2019) in sem z njim zelo zelo zadovoljen. Letos sem zamenjal gonilko iz 105 (50/34) na GRX (46/30) in ga s tem naredil še boljšega. To je res univerzalno kolo za praktično povsod. Imel sem že trekinga, gorca in specialko, pa sem vse skupaj prodal in kupil gravla. V primerjavi s specialko je gravel res malce težji, v mojem primeru cca 1,5 kg, ampak se s tem ne obremenjujem preveč. Bolj je važno da mi geometrija paše kot ata na mamo, tako da nimam nobenih bolečin. Mi je pa nekajkrat zaspalo "one" tam spodaj, zato sem iskal nov sedež. Izmeril sem si širino medeničnih kosti ( o tem poglejte na youtube kako se naredi), dobil pravo širino in našel Selle SMP TRK Medium. Čisto iz firbca sem ga kupil (cena okoli 50€). Pred nakupom sem prebral vse možne teste, eni so ga hvalili, drugi so se delali norca, ampak meni je to resnično najbolj udoben sedež kar sem jih kadarkoli imel. Tega sedeža na specialko verjetno nebi dal, na gravla ki je bolj na izi, pa z lahkoto :)

@Black Dragon
Res je! Če kdo ve kaj je to gravlanje, je to definitivno Matej Zalar. Redno spremljam njegovo stran runda.si, impresivno pa je pogledati tudi njegove linke na Stravo - res epske ture!



Ta Selle SMP TRK Medium je nekoliko težek, a izgleda v redu. Na netu sem dobil težo 405g - to je ta model za 50eur? To je najbrž model s spužvo (Soft polyurethane)? Gela jaz ne maram preveč...

MxxW5 ::

Jaz bi tudi kupil nov sedež, ker imam s tem, ki ga imam trenutno na kolesu (kot rečeno, Cube Nuroad Race 2020) enake težave kot Integral. Za silo sem zadevo rešil tako, da sem premaknil nagib naprej, ampak idealno to ni.

Tegale Selle SMP TRK Medium sem gledal, ampak mi je jako čuden. Poleg tega piše, da je za mestno in treking kolesarjenje. Ampak okej. Preveril bu YT za ugotovitev velikosti in naročil primeren sedež. Raje bi nekaj ožjega, kot je tale TRK medium. A so fizik sedeži uredu?

K0l1br1 ::

Tole s sedeži, tisti, ki imate probleme z njimi: - na sedežih sedite ali ste bolj v kolesarski drži torej malenkost oprti na pedala, nikoli pa v celoti na sedež?

MxxW5 ::

Kakor kdaj, ampak večinoma sedim.

K0l1br1 ::

Probaj se rahlo vleči za krmilo (to te malo privzidhe) in malo stegniti noge (tudi to te malo privzdigne). Poudarek jhe na malo. Toliko, da razbremeni rit, da pa še vedno na rahlo sediš. Ker da bi pol ure ali pa eno uro ali več na polno sedel na sedlu in da bi ti bilo udobno, takega sedeža imo ni.
Bom naslednjič še malo poskusil, danes sem opazil da so roke malo napete in noge za dlako ves čas iztegnjene. Za dlako - to pomeni, da te noge, ne roke, zaradi tega nič ne bolijo.

MxxW5 ::

Hvala, bom jutri poskusil.

MxxW5 ::

mit3k ::

Jaz priporocam vsem Fabric Scoop. Narocite na spletu in vrnite, ce nebo ok.

genesiss ::

2 članka v Delu:

https://www.delo.si/polet/makadamkarji-...
https://www.delo.si/polet/makadamkarji-...

Ve kdo kako je kaj z zalogami po trgovinah v LJ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

MxxW5 ::

Fina članka. Tudi moje kolo je notri ;)

Drugače pa - velikih razlik IMO med graveli enakega cenovnega razreda ni. Pri nakupu zato odločajo malenkosti ali (v trenutnem času) še raje dobavljivost. Jaz sem recimo preizkusil še lanskoletnega Scotta Speedster Gravel 20, ki je bil poleg vsega celo eno številko manjši od mojega Cuba Nuroad Race, pa neke hude razlike ni. Komot bi lahko vozil oba.

Če bi imel dosti denarja in bi se ga odločil zapraviti za bicikel (in bi iz neznanega razloga hotel imeti le enega), bi vzel gravel karbon in GRX800 Di2 opremo. Morebiti Rose, ker ga lahko opremiš povsem po svoje. Ali pa Specialized, ker je fancy.

Aja, a kdo ve, za kaj se rabi sklopka (clutch) na zadnjem GRX menjalniku? Kolikor vem, preprečuje nihanje verige za slabih cestah, ampak kako to v praksi deluje? A po cesti voziš z izključeno sklopko, vsakič ko prideš na makadam, jo pa vključiš? A ni to zamudno? A voziš stalno z vključeno sklopko? Pojma nimam.

Gagarin ::

Ko vozis stalno vključeno

toro69 ::

Notri ima baje nek senzor treslajev.

Gagarin ::

Hehe, senzor...Gre za čisto mehansko zadevo. Tule ti pokaže, od 12 minute dalje:

genesiss ::

Kako se vam zdi tale: https://www.cube.eu/en/2020/bikes/road/...

Za dobrih 900EUR, edini ki sem ga nasel v moji velikost na zalogi ATM. Je vredno dati 400EUR več za GRX opremo https://www.cube.eu/en/2020/bikes/road/... ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

BlaY0 ::

Trenutno eden boljših gravel biciklov:

https://fairlightcycles.com/product/sec...

...res pa da ni poceni...

MxxW5 ::

genesiss: preveri moj post par strani nazaj glede Nuroada Pro. Mene Tiagra ne moti. Motile bi me pa disk bremze na žico. Je pa res, da mi dosti ljudi pove, da imajo raje take bremze, saj jih je doma lažje servisirati kot hidravlične.

genesiss ::

Shit, težko se je odločit :) 400EUR razlike mi je sicer kar težko upravičiti.

V kateri trgovini si ga pa dobil? Si dobil kaj popusta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

MxxW5 ::

Jaz sem kupil Nuroad Race (GRX600 oprema, hidravlične bremze) v Proadventure na Lavrici. Cena je bila 1.300 EUR, vključujoč 5% popust.

genesiss ::

Kul, se bom pozanimal. Katero velikost si pa vzel in koliko si visok?

Jaz sem probal Nuroad Pro 56 (imam 180cm) in sem imel občutek da mi je razdalja med sedežem in balanco prekratka. Maybe bi moral poskusiti eno cifro večjega, da vidim kakšna je razlika.
Nimam pa neke osnove s katero primerjati, sem prvič sedel na cestnem bajku :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

MxxW5 ::

Pro in Race imata enak okvir. Visok sem 177-178 cm, vzel sem 56. Meni ustreza.

Vprašaj prodajalca za pomoč. Ampak kolikor se spomnim (takrat sem orenk študiral to stvar) je velikost 56 za 180 cm okej.

genesiss ::

Ok tnx, grem ta teden probat se Nuroad Race, ga imajo v obeh številkah in bom lahko primerjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

iso2000 ::

VeganCyclist je izjavil:

Se mal mojih obcutkov. Zdej ze drugo sezono furam Kono Sutra 2020. 700c x 40mm gume. Jeklen okvir brez vzmetenja. Usnjen udoben zic. Udobna potovalna geometrija...etc... Potovaln gravel bike. Zacel sm na svoj, bl u easy način. Najprej na siht 10..20km. Pa kle mal po gorenjskem. Zdej prakticno ne mine tedn da neb Kranj - Jezersko zategnu. Kle ta kolo res zasije. Mal je tezji in dol leti ko raketa. Bremze so fenomenalne. Pa prvo furo Kranj - Bohinj. 120km sm naredu. To je za cloveka, ki lansk poletje prakticno ni znal kolesa vozit ogromno. Ponosn nase. Cist nek drug svet se mi odpira. Moj cilj je prit na morje s kolesom iz Kranja in enkat letos bom to tut izvedu. Mam dve torbe iz Lidla za 15e na prtlazniku, ce grem km dal vrzem notr zemlce z mortadelo in frutabele, pa kak pulover in to je to. Polne torbe samo še dodajo k stabilnosti kolesa. Uglavnem jst sm navdušen. Cestaka neb mel, ker me v pajkice ne spravis, treking bajki so pa za upokojence. Uglavnem jst se zdej cist ne dojamem, kaksne razdalje se da spravit skup s kolesam. Noro. :) Sm pa, kar okol gledam vrjetn edin kolesar v bombazni majci in cargo shorts.

Jaz imam Sutro 2011 in te kar razumem. Sicer sem zamenjal belanco na fsa metropolis in fajfo z višjo. Pa gume sem dal gor najširše, kar prednja vilica prenese. Bom pa letos menjal kolo na takšnega, ki prenese še širše mtb gume. Ne vem pa še, če bom sutro prodal ali ne, saj mi je v vseh teh letih res prirastla k srcu.
Kar se tiče oblačil sem podoben profil. Sicer imam tudi nekaj tehničnih oblačil, ampak v poletni vročini imam še vedno najrajši bombažno majico in magari dodatno rezervno s seboj.
Kar se tiče pajkic jih tudi ne maram, pravzaprav imam edino zimske pa še te sem skoraj nehal uporabljat odkar imam Endura Humvee hlače.

genesiss ::

MxxW5 je izjavil:

Pro in Race imata enak okvir. Visok sem 177-178 cm, vzel sem 56. Meni ustreza.

Vprašaj prodajalca za pomoč. Ampak kolikor se spomnim (takrat sem orenk študiral to stvar) je velikost 56 za 180 cm okej.

Sprobal danes, sestavljenega so imeli FE verzijo z blatniki, lucjo in prtljaznikom. Bike je top, tako da jutri prevzamem Race velikost 56, danes jense v škatli . Excited!

Moram vzet pa se pedala, celado, suhe... 1500 bo na koncu vse skupaj :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

energetik ::

Kje si to nabavil, torej imajo zalogo? Koliko je bilo samo kolo?

genesiss ::

Nekaj jih majo.

V Proadventure na Lavrici so vceraj se imeli:
- Nuroad Pro 56
- Nuroad Race 58

V energija bikes v Domzalah pa danes:
- Nuroad Pro (ne vem velikosti)
- Nuroad Race FE 56
- Nuroad Race 58

Jaz sem ga vzel v Domzalah, 1330EUR.

Je pa za poklicat v Domzale, mogoce majo se kaj na zalogi nesestavljenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

LeQuack ::

Cube je kul ker niso šli nabit cen na polno tako kot vsi ostali proizvajalci, sploh med koronakrizo.
Quack !

genesiss ::

Drug dan - zaril v makadam na poti na Roznik in se prevrnil :)) jebiga, pozabil da mam spdjke gor :D

Jutri grem pa malo dlje, 50km po barju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

wajdujc ::

Integral je izjavil:

Letos sem zamenjal gonilko iz 105 (50/34) na GRX (46/30) in ga s tem naredil še boljšega.


Ej, to pa je neki kar sem načrtoval naredit tudi jaz na svojem (vendar drugačnemu) kolesu! Vendar me spravlja v dvom vprašanje: bo sprednji menjalnik požrl razliko v chain line-u med 105 in GRX gonilko (43,5 in 46,9 mm) brez povzročanja težav? Sam imam 105 sprednji menjalnik, kar bi moral imeti tudi ti, po tvojemu modelu sodeč. Je šlo brez težav ali si moral kaj posebnega prilagajati?

LeQuack ::

Jaz pretežke klance vozim kar cik cak, tako da se da prevoziti tudi 15% brez da si polomiš kolena. Seveda lažje prestave so boljš, ampak se da tudi brez.
Quack !

genesiss ::

Tisti ki ste v stanovanjih, kje pa tuširate kolesa? V bani ali greste v pralnico?

VeganCyclist ::

Raport: Prepuzal 150km s Kono Sutro vceraj. Start ob 0600. Ker sm sel prvic tok dalec, sem s sabo rajs vzel se ksno stvar ekstra. Tut spalko in zobno scetko za vsak primer. Pa luči, nekej osnovnega orodja, medkit,... Mel sm sicer dve torbe na prtlazniku, v eni hrano, v drugi cunje. Kolo je blo s torbam tok tezko, da sm ga komej prestavil... :) Sel sm pa iz Kranja v Kamnik, cez prelaz Črnivec, v Ljubno ob Savinji, v Logarsko, Matkov kot, Pavlicevo sedlo, Jezersko in domov. Ta pot je med kolesarji neka klasika, za to je bla na TODO listi. Razdalja sama niti ni ne vem kaj. Primerljivo s potjo Kranj - Bohinj, ampak je zarad treh prelazov bistveno bolj zahtevna. Sploh s polno otovorjenim potovalnim kolesom. Za pot sm s pavzami porabil 12ur(!). Kolesarjenja je blo cca 10h.

MxxW5 ::

GreenTea: respect.

globoko grlo ::

dBest :)

se prav bi lohka spalko pa zobno doma pustil, hehe

pa itak greš v štacuno oz. štarijo neki prebavt tko da čim manj vlačiš s sabo
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

BlaY0 ::

VeganCyclist je izjavil:

Mel sm sicer dve torbe na prtlazniku, v eni hrano, v drugi cunje. Kolo je blo s torbam tok tezko, da sm ga komej prestavil... :)

??? Kakšno hrano pa ti tovoriš? Celo kitaro pršuta al kaj ;) Jaz se spomnim prvič ko sem šel za mesec je bil pecikel težak kot praviš ti. Vsakič naslednjič je bil tura daljša, kolo pa lažje... s šotorom vred. Je pa res, če greš sam ne moreš nič od prtljage z nikomer delit.

genesiss ::

VeganCyclist je izjavil:

Raport: Prepuzal 150km s Kono Sutro vceraj. Start ob 0600. Ker sm sel prvic tok dalec, sem s sabo rajs vzel se ksno stvar ekstra. Tut spalko in zobno scetko za vsak primer. Pa luči, nekej osnovnega orodja, medkit,... Mel sm sicer dve torbe na prtlazniku, v eni hrano, v drugi cunje. Kolo je blo s torbam tok tezko, da sm ga komej prestavil... :) Sel sm pa iz Kranja v Kamnik, cez prelaz Črnivec, v Ljubno ob Savinji, v Logarsko, Matkov kot, Pavlicevo sedlo, Jezersko in domov. Ta pot je med kolesarji neka klasika, za to je bla na TODO listi. Razdalja sama niti ni ne vem kaj. Primerljivo s potjo Kranj - Bohinj, ampak je zarad treh prelazov bistveno bolj zahtevna. Sploh s polno otovorjenim potovalnim kolesom. Za pot sm s pavzami porabil 12ur(!). Kolesarjenja je blo cca 10h.

Mas maybe GPX poti?

energetik ::

VeganCyclist je izjavil:

Raport: Prepuzal 150km s Kono Sutro vceraj. Start ob 0600. Ker sm sel prvic tok dalec, sem s sabo rajs vzel se ksno stvar ekstra. Tut spalko in zobno scetko za vsak primer. Pa luči, nekej osnovnega orodja, medkit,... Mel sm sicer dve torbe na prtlazniku, v eni hrano, v drugi cunje. Kolo je blo s torbam tok tezko, da sm ga komej prestavil... :) Sel sm pa iz Kranja v Kamnik, cez prelaz Črnivec, v Ljubno ob Savinji, v Logarsko, Matkov kot, Pavlicevo sedlo, Jezersko in domov. Ta pot je med kolesarji neka klasika, za to je bla na TODO listi. Razdalja sama niti ni ne vem kaj. Primerljivo s potjo Kranj - Bohinj, ampak je zarad treh prelazov bistveno bolj zahtevna. Sploh s polno otovorjenim potovalnim kolesom. Za pot sm s pavzami porabil 12ur(!). Kolesarjenja je blo cca 10h.

Dobra tura. Čeprav ne razumem, zakaj s sabo jemati spalko in 2 torbi zgolj za vsak slučaj.
Za tako turo zbašeš vse v tavelko podsedežno torbico oz. ker imaš prtljažnik, lahko v takole, ki je bistveno bolj aerodinamična kot 2 stranski torbi:


Saj ne rabiš cele garderobe s sabo, eno vetrovko, rokavice, kolenčnike, to se stisne v 1L prostornine.
Vse potrebno orodje za morebitna popravila imam jaz v mali podsedežni 0,5L torbici.
Če bi potoval z lahkim kolesom, bi porabil bistveno manj energije, rabil bi manj hrane in časa. Da ne omenjam zračnega upora 2 torb.

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

jah sej veš, prvič je le prvič :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

VeganCyclist ::

Hja,... dejansko sem kr orenk računal, da bo treba nekje prespat,...pa sem nakonc ugotovu, da sem precej prej prišel tja, kot sem mislil. Drugač so pa torbe dost hitr polne. Pulovar, kaka majca,... Kar se hrane tiče pa ja. Nekej je treba jest no. Sirovke z mortadelo...pa to. ... pa kako kokto in frutabelo. Itak bi lahko bil pol lažji. Bom drugič mal bolj optimiziral zadeve. Tisto torbo od Topeaka mam ogledano, čeprav se mi zdi, da ni lih najbolj pocen. Te stranske torbe, k jih mam sm sicer nabavu v Lidlu par mescu nazaj za neko smešno nizko ceno in totalno služjo namenu. Brez pripomb. Bom pa jesen še enkrat odfural to traso. Upam, da takrat ne bo samo kolo lažji.

VeganCyclist ::

VeganCyclist je izjavil:

Hja,... dejansko sem kr orenk računal, da bo treba nekje prespat,...pa sem nakonc ugotovu, da sem precej prej prišel tja, kot sem mislil. Drugač so pa torbe dost hitr polne. Pulovar, kaka majca,... Kar se hrane tiče pa ja. Nekej je treba jest no. Sirovke z mortadelo...pa to. ... pa kako kokto in frutabelo. Itak bi lahko bil pol lažji. Bom drugič mal bolj optimiziral zadeve. Tisto torbo od Topeaka mam ogledano, čeprav se mi zdi, da ni lih najbolj pocen. Te stranske torbe, k jih mam sm sicer nabavu v Lidlu par mescu nazaj za neko smešno nizko ceno in totalno služjo namenu. Brez pripomb. Bom pa jesen še enkrat odfural to traso. Upam, da takrat ne bo samo kolo lažji.



https://drive.google.com/file/d/10XksuV...

Toni4 ::

Pozdravljeni. Danes sem zasledil, da je zunaj že cube nuroad race 2021 in me zanima, če se kaj razlikuje od modela 2020...meni izgleda vse enako, tudi cena je podobna. Če kdo opazi kakšne razlike razen barve, bi ga prosil naj napiše. Hvala

MxxW5 ::

Daj link.

Toni4 ::

https://www.fun-corner.de/de/rennrad/93...

Opazil sem, da so okvir spremenili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Toni4 ()

MxxW5 ::

Lepši kot zdajšnji model. Zamenjaš sedež in trak (kar boš itak zamenjal), pa bo izgledal prav hudo.

Okvir je res drugačen, ampak nisem strokovnjak, tako da neke prednosti težko vidim.

Integral ::

wajdujc je izjavil:

Integral je izjavil:

Letos sem zamenjal gonilko iz 105 (50/34) na GRX (46/30) in ga s tem naredil še boljšega.


Ej, to pa je neki kar sem načrtoval naredit tudi jaz na svojem (vendar drugačnemu) kolesu! Vendar me spravlja v dvom vprašanje: bo sprednji menjalnik požrl razliko v chain line-u med 105 in GRX gonilko (43,5 in 46,9 mm) brez povzročanja težav? Sam imam 105 sprednji menjalnik, kar bi moral imeti tudi ti, po tvojemu modelu sodeč. Je šlo brez težav ali si moral kaj posebnega prilagajati?


Res je, moje kolo ima v originalu 105 opremo, ampak za GRX je bilo potrebne nekaj modifikacije. GRX gonilka je za nekaj mm premaknjena na ven, tako da 105 menjalnik ne bo OK. Nujno torej potrebuješ tudi GRX prednji menjalnik. Pa še ena malenkost je pri tem menjalniku. Obstaja samo varianta za direktno montažo na okvir (braze-on), to pomeni da je brez objemke kot smo je vajeni iz večine koles. Na mojem kolesu je še stari sistem, torej prednji menjalnik je na okvir pritrjen z objemko. Rešitev je preprosta. Skupaj z menjalnikom sem dokupil še objemko Shimano SM-AD91. Prej moraš preveriti pravi obseg, ker obstajata 2 varianti. Imaš objemko ali 28.6/31.8mm ali 34,9mm - to preveri katera ustreza tvojemu okvirju. Menjalni ročki (spredaj in zadaj) pa lahko ostaneta 105, tako imam jaz in zadeva deluje perfektno.

Integral ::

Toni4 je izjavil:

Pozdravljeni. Danes sem zasledil, da je zunaj že cube nuroad race 2021 in me zanima, če se kaj razlikuje od modela 2020...meni izgleda vse enako, tudi cena je podobna. Če kdo opazi kakšne razlike razen barve, bi ga prosil naj napiše. Hvala


Na uradni spletni strani še ni nobenih podatkov, piše pa da bodo nove modele predstavili 5. avgusta.

Toni4 ::

Res je, na uradni strani še ni predstavljenega, sem dal pa zgoraj link, kjer je nekaj časa bil gor. Prilagam še en link sicer od pro.

https://www.mhw-bike.com/cube-nuroad-pr...

Danes sem bil tudi pri trgovcu, kjer že tudi imajo neuradne podatke in ga lahko naročiš po predračunu... V trgovinah bi ga pa naj imeli čez cca 14 dni...saj tk so mi povedli.

Dejte mi prosim povedat katero velikost priporočate za višino 181, dolžino nog pa imam 83 cm. Sem v velikih dvomih 56 ali 58. Kolo bom vzel verjetno po predračunu, da ga dobim hitreje in ceneje. Hvala

mchaber ::

Opa, ta barva je res kul.
Izmeri si 'inseam length' in uporabi kalkulator. Ce si res na meji potem raje manjsega.
https://www.mhw-bike.com/calculating-fr...
.
««
10 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 492 93 94 95 )

Oddelek: Šport
4708703215 (522) b4d
»

Nadležni zvoki pri vožnji kolesa

Oddelek: Na cesti
293920 (3304) OracleDev
»

Iz XC kolesa na gravel ali specialko?

Oddelek: Šport
131593 (1174) erkgheoruugh
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511222 (6864) Twixz
»

Rabljeno cestno kolo - na kaj paziti?

Oddelek: Šport
329046 (7744) GizmoX

Več podobnih tem