» »

The Witcher 4

The Witcher 4

«
1
2 3

oo7 ::



CD Project RED studijo bodo na dve diviziji in se osredotočili na dve franšizi Witcher in Cyberpunk.



Did CD Projekt RED Just Tease The Witcher 4?

CD Projekt RED may have just teased The Witcher 4 in its new earnings report. In the report, the company also confirmed that The Witcher 3: Wild Hunt is selling well more than four years after its release and that Cyberpunk 2077 pre-orders have been strong too.

CD Projekt, the parent company of developer CD Projekt RED, says that the company will be moving to a "dual-franchise model" with its two series, The Witcher and Cyberpunk.

https://gamerant.com/cd-projekt-red-wit...


CD Projekt RED ima namen narediti še več Witcher iger sedaj pa vprašanje ali bo Witcher 4 in koliko časa bo trajalo, da igra izide :)
Če bo res Witcher 4 upam,d a bodo nadaljevali z obema z Geraltom in Ciri počakati pa bo potrebno sigurno kar nekaj let.

ahac ::

Škoda.

Jaz bi od CDPR raje videl še kakšen nov IP.
Zgodba z Geraltom se je že 2x zaključila: prvič že v knjigah in potem še v igrah.
Tudi, če naredijo igro s Ciri v glavni vlogi, bodo poskušal zraven stlačit vse like iz prejšnjih iger...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

yayo ::

se strinjam, res bi morali pustiti Witcherja počivat, lahko jim gre še samo navzdol.

oo7 ::

A v vseh treh igrah so pokrili vse napisane knjige ?

dolenc ::

Spili so svoja zgodba in se na nek način zgodba nadaljuje tam kjer se je v knjigah končala.

yayo ::

great idea from a business point of view, poor idea from a creative position, will cheapen and water down the existing Witcher experience. If a new Witcher game is to be developed I can only see it taking place in the period between Geralt's and Yen's death in the last book and his resurrection in the first Witcher game. Of course the new game should have a completely separate main character, one or several of the surviving Witchers from Kaer Morhen, for example. Or we could have a game with a young Vesemir, that could work too, but with a more episodic structure instead of a "save the Universe" megalomanic plot.

oo7 ::

The Witcher 4 looks even more likely as CD Projekt signs a new agreement with original creator

https://www.gamesradar.com/the-witcher-...

CD Projekt Red in Sapkowski naj bi zakopali bojno sekiro :)

Izi ::

Matevz96 ::

oo7 je izjavil:

The Witcher 4 looks even more likely as CD Projekt signs a new agreement with original creator

https://www.gamesradar.com/the-witcher-...

CD Projekt Red in Sapkowski naj bi zakopali bojno sekiro :)


Z drugimi besedami Sapkowski je dobil dovolj denarja.

Ne smemo pozabiti, da se je pritoževal ker ne dobi % prodaje, kljub temu da je v začetku zahteval fiksni znesek in ne %.
#hooldthedoor

yayo ::

V drugi polovici devetdesetih je vzel od CDPR 10.000 evrov, ker ni verjel, da sploh kaj bo iz videoigre. Že prej je enkrat prodal avtorske pravice za igro, ki ni nikoli izšla. Drugače ima Poljska zakon, ki ščiti avtorja intelektualne dobrine v primeru, da profiti iz njegovega prodanega izdelka nesorazmerno prekašajo plačilo, ki ga je le ta dobil od prodaje. Torej je vse po zakonu. Mislim, da bi tudi jaz, pa še marsikdo drug, tudi šel v tako tožbo, če bi bila velika verjetnost, da bo dobil nekaj milijonov. Sicer sta se potem CDPR in Sapkovski izvensodno dogovorila. Sapkowskemu je letos umrl edini sin, btw, tako, da ni v neki lepi fazi življenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

fuck_it_ ::

ahac je izjavil:

Škoda.

Jaz bi od CDPR raje videl še kakšen nov IP.
Zgodba z Geraltom se je že 2x zaključila: prvič že v knjigah in potem še v igrah.
Tudi, če naredijo igro s Ciri v glavni vlogi, bodo poskušal zraven stlačit vse like iz prejšnjih iger...


Lahko izpade odlično, če se lotijo novega characterja in gredo recimo v neko "novo okolje".

Pač da bi delali na tak način kot so Elder Scrolls kjer je vsaka igra v novem svetu z novimi čudnimi rečmi.

Če bodo komlicirali zgodbo ki so jo že zaključili (in to zaključili na izjemno odličen način), pa bodo ustvarjen zaključek samo pokvarili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

oo7 ::

A so v vseh treh igrah pokrili vse dogodke z knjig ?

ahac ::

oo7 je izjavil:

A so v vseh treh igrah pokrili vse dogodke z knjig ?

Čisto nobenega. :P
No, razen če upoštevamo, da v Witcher 3 pokažejo ali vsaj omenijo skoraj vse like in dogodke iz knjig... čeprav se igra dogaja veliko kasneje.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

yayo ::

Igsnip, ne znam dati spoiler taga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

oo7 ::

ahac je izjavil:

oo7 je izjavil:

A so v vseh treh igrah pokrili vse dogodke z knjig ?

Čisto nobenega. :P
No, razen če upoštevamo, da v Witcher 3 pokažejo ali vsaj omenijo skoraj vse like in dogodke iz knjig... čeprav se igra dogaja veliko kasneje.


Se pravi so še zgodbe za Geralta.

ahac ::

Sure. Lahko si izmislijo kar hočejo. Lahko gre tud v vesolje. :P
Knjige so že imele svoj zaključek preden se dogaja Witcher 1. Igre so v bistvu samo fanfiction. :))

ps.
Lahko se zgodi tudi, da Sapkowski napiše kakšno novo knjigo in nadaljuje s čisto drugačno zgodbo kot je v igrah. Potem bo pa podobno kot pri Game of Thrones, kjer se knjige sigurno ne bodo zaključile tako kot se je TV serija.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

oo7 ::

Ker so zgodbo v W3 zaključili za Geralta bi lahko naredili dva časova v igri z mlajšim Geraltom in nadaljevanjem z Ciri :)

Phantomeye ::

Okej, tudi jaz sem eden tistih, ki jih je zamikala igra Witcher. Se bom počutil izgubljeno, če začnem s tretjim delom ali nič kaj več kot sem bil zmeden v seriji zaradi časovnih preskokov?

svecka ::

po vrsti, torej Witcher 1, 2 in 3. Witcher 1 je zelo stara in težka, še posebej boj ti bo lahko delal težave. Dvojka je bolj linearna in že moderna, trojka je pa najboljša in open world.

Lahko samo 2 del in 3 igraš, če nisi navajen starih "zastarelih" mehanik igranja. Ne boš dosti spustil. Ali pa samo 3 del in potem če te bod zanimal lore, pa še 2 del. Kot sem rekel: 1 del ni za vsakogar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

oo7 ::

Jaz Witcher iger prej nisem nikoli igral. Sem se pa odločil, da preigram Witcher 1 in 2 pred izidom trojke.

Witcher 1 sem igral 2 uri in nehal. Grafika zelo zastarela ampak kar me je najbolj motilo pa je bilo bojevanje.

Witcher 2 sem preigral in mi je bila dobra igra.

Witcher 3 pa sem preigral že dvakrat imam preko 300 ur in mi je ena izmed najboljših iger kar sem jih igral.

D3m ::

Witcher 1 sem igral 2 uri in nehal. Grafika zelo zastarela ampak kar me je najbolj motilo pa je bilo bojevanje.


Pussy. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

D3m je izjavil:

Witcher 1 sem igral 2 uri in nehal. Grafika zelo zastarela ampak kar me je najbolj motilo pa je bilo bojevanje.


Pussy. ;)


Gameplay mi nikakor ni odgovarjal :)

yayo ::

Phantomeye je izjavil:

Okej, tudi jaz sem eden tistih, ki jih je zamikala igra Witcher. Se bom počutil izgubljeno, če začnem s tretjim delom ali nič kaj več kot sem bil zmeden v seriji zaradi časovnih preskokov?

igraj trojko in tukaj vprašaj, če ti kaj ne bo jasno. Če ti bo všeč boš prec želel igrati vsaj še dvojko. Ko te bo igra vprašala, če želiš emulirati save iz dvojke izberi opcijo, da nisi ubil Letha, ostalo nima velikega vpliva na igro.

oo7 ::

Works on The Witcher 4 will start after the premiere of Cyberpunk 2077 - assures CD Projekt

During the meeting with journalists, the president of the CD Projekt group - Adam Kicinski - announced that after the release of Cyberpunk 2077, the company will start producing another title in the Witcher world.

https://www.eurogamer.pl/articles/2020-...


Igra se ne bo imenovala Witcher 4 in ne bo direktno povezana z tretjim delom.

Izi ::

Tole je po moje še kakšnih 7 let daleč.
Sem gornji Polski članek vrgel skozi Googlov prevajalnik in pravijo takole:

Zaenkrat imajo izdelan samo okviren koncept, kako naj bi naslednji Witcher izgledal, ne delajo pa še nič na igri.
Ko bo izšel Cyberpunk 2077 bodo svoje ljudi razdelili v 3 skupine, eno manjšo in dve večji. Ena večja skupina bo začela razvijati Cyberpunk 2077 multiplayer, druga večja skupina bo začela delati DLC-je za Cyberpunk 2077, tista manjša skupinica pa bo začela počasi delati na naslednjem Witcherju.
Šele ko bo vse okrog Cyberpunk 2077 končano in bodo zunaj tudi vsi DLCji, bodo vsi skupaj začeli z novim Witcherjem.

Skratka, resno bodo štartali z razvojem naslednjega Witcherja šele leta 2022. In ker CD Project ni ravno znan po brzini bo potem verjetno trajalo še kakšnih 5 let, da bodo končali. Se pravi leta 2027 bi znali že igrati naslednjega Witcherja :D

oo7 ::

Izi je izjavil:

Tole je po moje še kakšnih 7 let daleč.
Sem gornji Polski članek vrgel skozi Googlov prevajalnik in pravijo takole:

Zaenkrat imajo izdelan samo okviren koncept, kako naj bi naslednji Witcher izgledal, ne delajo pa še nič na igri.
Ko bo izšel Cyberpunk 2077 bodo svoje ljudi razdelili v 3 skupine, eno manjšo in dve večji. Ena večja skupina bo začela razvijati Cyberpunk 2077 multiplayer, druga večja skupina bo začela delati DLC-je za Cyberpunk 2077, tista manjša skupinica pa bo začela počasi delati na naslednjem Witcherju.
Šele ko bo vse okrog Cyberpunk 2077 končano in bodo zunaj tudi vsi DLCji, bodo vsi skupaj začeli z novim Witcherjem.

Skratka, resno bodo štartali z razvojem naslednjega Witcherja šele leta 2022. In ker CD Project ni ravno znan po brzini bo potem verjetno trajalo še kakšnih 5 let, da bodo končali. Se pravi leta 2027 bi znali že igrati naslednjega Witcherja :D




CD red project je prve 3 Witcher igre delal na vsake 4 leta. Ampak zakaj šele 2022 bodo začeli z W4 ? Ker se bodo, do takrat ukvarjali še z Cyberpunk 2077 multiplayerjem ?

CD red project se bodo sedaj osredotočili na dva naslova Cyberpunk in Witcher. Se pravi Witcher 4 2027 in Cyberpunk 2 leta 2032 ali kasneje ?

ahac ::

Rekel je, da bodo delali novo igro v Witcher svetu. To je lahko tudi nov Gwent spinoff, ne pa nujno Witcher 4...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

ahac je izjavil:

Rekel je, da bodo delali novo igro v Witcher svetu. To je lahko tudi nov Gwent spinoff, ne pa nujno Witcher 4...


A ni bilo rečeno, da bo AAA igra ?

Ciklamen ::

Koliko jaz vem je Geralt zaključil z 3-ko, naprej naj bi bil drug Witcher (najbrž Ciri?). Seveda so to vse špekulacije
- End of the Post ->

yayo ::

tisto z Ciri, ki je kar nekam izginila in se potem vrnila potem, ko je zmagala "The White Frost" prav kriči po spinoffu. To sem že leta 2015 mislil, ko sem prišel na konec igre.

oo7 ::

Ali pa bo čisto kakšen nov nepoznan Witcher lik.

A od Geralta, ko je bil mlajši so pokrili čisto vse zgodbe ?

yayo ::

no, zna biti, da se bodo vrnili na koncept, ki so ga imeli čisto na začetku pa so ga potem opustili. In sicer, da, podobno kot pri Cyberpunku, igralec sam ustvari svoj lik, Geralt pa je npc katerega se sreča v zgodbi. V takem primeru lahko igro umestijo v poljubno časovno obdobje.

oo7 ::

Next-gen Witcher 3 will buy 4-5 years of sales to help fund Witcher 4

https://www.tweaktown.com/news/74972/ne...

oo7 ::

The Witcher 4 Could Release as Soon as 2025

https://comicbook.com/gaming/news/the-w...

Matevz96 ::

oo7 je izjavil:

The Witcher 4 Could Release as Soon as 2025

https://comicbook.com/gaming/news/the-w...


Ponovno samo obljube za delničarje, ste že pozabili kako je bilo nazadnje?
#hooldthedoor

oo7 ::

CD Projekt Red is hiring for what could be a new third-person game

https://www.bollyinside.com/news/cd-pro...


Kot kaže bodo ali so že začeli delati na novi Witcher igri.

oo7 ::

Adam Kicinski CEO CD Projekt - DD Projekt ne namerava vlagati v nove IP-je in se osredotoča samo na razvoj The Witcher in Cyberpunk.

ahac ::

Ponesreči sem odprl novo temo, čeprav ta že obstaja.
Copypasta novice od tam:
------------

CDProjekt pravi, da delajo na novi Witcher igri, ki jo bo poganjal Unreal Engine 5 (in ne več njihov REDengine).



https://thewitcher.com/en/news/42167/a-...

We’re happy to announce that the next installment in The Witcher series of video games is currently in development, kicking off a new saga for the franchise.

This is an exciting moment as we’re moving from REDengine to Unreal Engine 5, beginning a multi-year strategic partnership with Epic Games. It covers not only licensing, but technical development of Unreal Engine 5, as well as potential future versions of Unreal Engine, where relevant. We'll closely collaborate with Epic Games’ developers with the primary goal being to help tailor the engine for open-world experiences.

At this point, no further details regarding the game — such as a development time frame or release date — are available.

REDengine, the technology which powers Cyberpunk 2077, is still being used for the development of the upcoming Cyberpunk 2077 expansion.


------------

Zanimivo (in smiselno) je tudi, da ta medaljon na sliki pa ni wolf od Geralta. To bo nek drug witcher.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

oo7 ::

ahac je izjavil:






Zanimivo (in smiselno) je tudi, da ta medaljon na sliki pa ni wolf od Geralta. To bo nek drug witcher.



Kolikor sem bral komentarje jih večina misli, da je tole medaljon CAT.

CAT medliajon



Če pogledaš obe sliki so ušesa čisto drugačna ?

Izi ::

V Witcher vesolju obstaja 7 znanih šol.
Wolf, Cat, Griffin, Bear, Viper, Manticore in Crane
Dvomim, da bi šli za igro izumljat kakšno novo šolo. Tisti znak ne more biti drugega kot od Mačje šole.
Geralt of Rivia je bil iz Wolf šole, druga najbolj znana je pa potem Cat.

Še nekaj je morda pomembno. Za Cat school je značilno, da so v njej lahko trenirale tudi ženske in mešanci (nečistokrvni ljudje), kar bi prišlo prav ob morebitnem kreiranju junaka, kjer bi lahko izbirali spol in raso.
Če bi izbrali katero drugo šolo bi moral naš junak obvezno biti moški in čistokrvni človek, kar dvomim, da si v teh zmešanih levaško-fašističnih časih sploh še upa kateri izdelovalec iger ;)

Izi ::

Pozabil sem še eno pomembno stvar.
Morda marsikdo ni opazil ampak Ciri je nosila medaljon od Cat school.
Zgodba pravi, da ga je dobila od nekega lovca, ki je nekoč prej ubil pravega Cat school Witcherja.
To je Ciri na sliki direkt iz igre:

Ena izmed teorij pravi, da ta medaljon, ki so ga objavili za najavo novega Witcherja, namiguje da bo morda Ciri junak nove sage.

cias ::

Dvomimnda bo to Witcher. Kar jaz vem so zamenjali že vse ki so delali na prejšnih Wičerjih. Verjetno bo kak Mass efekt 4 kvaliteta.

yayo ::

Izi je izjavil:

Pozabil sem še eno pomembno stvar.
Morda marsikdo ni opazil ampak Ciri je nosila medaljon od Cat school.
Zgodba pravi, da ga je dobila od nekega lovca, ki je nekoč prej ubil pravega Cat school Witcherja.

Leo Bonhart, plačani morilec katerega je vojna tajna služba imperatorja Nilfgarda zadolžila, da najde in ugrabi najstnico Ciri, ko se je družila s skupino prav tako najstniških banditov. Bonhart se izkaže za totalnega sadista, bandite pokolje in obglavi pred Cirinimi očmi. Pa tudi odloči, da je ne bo predal Nilfgardijcem, ker začuti, da je nekaj posebnega. Okoli vratu nosi tri veščevske medaljone ter se hvali, da je lastnike pobil v enakopravnih dvobojih. Kako sem užival, ko sem bral Bonhartovo zadnjo sceno... 8-)

D3m ::

cias je izjavil:

Dvomimnda bo to Witcher. Kar jaz vem so zamenjali že vse ki so delali na prejšnih Wičerjih. Verjetno bo kak Mass efekt 4 kvaliteta.


Kaj?

Zamenjali so jih?

Why?
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

D3m je izjavil:

cias je izjavil:

Dvomimnda bo to Witcher. Kar jaz vem so zamenjali že vse ki so delali na prejšnih Wičerjih. Verjetno bo kak Mass efekt 4 kvaliteta.


Kaj?

Zamenjali so jih?

Why?


Nekateri so že leta 2014 šli



Witcher 3 developers leave CD Projekt RED for indie team
https://www.vg247.com/witcher-3-develop...


The director of The Witcher 3 left CD Projekt RED after the mobbing case was clarified
https://www.world-today-news.com/the-di...


Mateusz Tomaszkiewicz (Lead Quest Designer on Witcher 3, Quest Director for CP77) is leaving CDPR

yayo ::

D3m je izjavil:

cias je izjavil:

Dvomimnda bo to Witcher. Kar jaz vem so zamenjali že vse ki so delali na prejšnih Wičerjih. Verjetno bo kak Mass efekt 4 kvaliteta.


Kaj?

Zamenjali so jih?

Why?

Po debaklu s Cyberpunkom so se pri CDPR šli damage control igrat. Nekaj razvijalcev je odšlo po lastni volji, par so jih odpustili kot dežurne krivce za "toksično vzdušje". Katerega ne bi bilo, če ne bi šefi pritiskali...

D3m ::

Ahhhh ja.

Škoda.
|HP EliteBook|R5 6650U|

yayo ::

Ko pišem šefi mislim na lastnike, seveda.

oo7 ::

oo7 je izjavil:

ahac je izjavil:






Zanimivo (in smiselno) je tudi, da ta medaljon na sliki pa ni wolf od Geralta. To bo nek drug witcher.



Kolikor sem bral komentarje jih večina misli, da je tole medaljon CAT.

CAT medliajon



Če pogledaš obe sliki so ušesa čisto drugačna ?





Kot kaže sem imel prav :P ne gre za mačji medaljon.


CDPR confirms Witcher medallion is a lynx

https://www.pcgamer.com/cd-projekt-rep-...

Izi ::

To pomeni, da bo Witcher 4 časovno po Witcher 3.
Lynx šole sploh še ni bilo v času Witcherja 3. Ustanovili so jo šele po Vesemirjevi smrti. Ustanovitelji so nekateri člani iz Cat school in Geraltov kolega Lambert iz Wolf school.
Če prav razumem naj bi pravzaprav Cat school preoblikovali v Lynx school, z Wolf school je pa v bistvu konec.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Witcher

Oddelek: Igre
433757 (253) ahac
»

The Witcher 3: Wild Hunt (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Igre
1488259546 (23412) D3m

The Witcher (202?)

Oddelek: Igre
7879 (669) ahac
»

The Witcher 2: Assassins Of Kings (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
40189178 (58394) yoco

Več podobnih tem