» »

Apartmaji Neno Rab-Lopar - slaba izkušnja

Apartmaji Neno Rab-Lopar - slaba izkušnja

Temo vidijo: vsi
1 2
3
»

tony1 ::

"Pusti drevo, ker nisi doma!"

povzroči kaj od naštetega: "bolečino, strah ali ponižanje"?

borut_p ::

Ce je bilo vse po reglcih, mora imeti gazda zadevo zavarovano in strosek ne bo tvoj. Preberi si še kaksna splosna pravila poslovanna mi si jih podpisal

Jaz sem sel letos ze drugic na Losinj, gazdarica zivi v isti hisi, v 10dneh sem jo videl trikrat, pa se to prvi dan za kljuce in enkrat zadnji dan ko je sesalec prinesla da bo pospravila. Pozdravni liter vina, voda, sadje. Apartma 10 stopnic do plaze, pod borovci.

Nobene slabe izkusnje. V mestu Lošinj je kelnar govoril celo po slovensko. Je pa potrebno hrvasko pocasnost vzeti malo v zakup.

Utk ::

tony1 je izjavil:

"Pusti drevo, ker nisi doma!"

povzroči kaj od naštetega: "bolečino, strah ali ponižanje"?

Komot se kater zjoče, če mu kaj takega rečeš, ali če ga fizično ustaviš. Ali če mu rečeš, da drugače nas bo gazda nagnal domov. Sej logično, da nekaj od tega narediš, samo zakon ni logičen.

FireSnake ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nauči se hrvaško


Oprosti, a tole je mimo.

Da razložim: sam (poleg slovenščine) govorim še 4 tuje jezike.
Pa tu sem ne štejem hrvaščine, ker mi je nekako samoumevno, da to znam.
Glede nivoja: Srba, Hrvata ali Bosanca ločim po parih izrečenih stavkih.
Glede govorice nisem dovolj izpiljen. Lahko pa v pogovoru s Srbom uporabim "hleb", pri Hrvatu "kruh" in podobno.

AMPAK: na Hrvaškem NIKOLI ne bi govoril hrvaško zato, da bom za svoj denar dobil uslugo, ki jo plačam.
To je tudi razlog, da tja ne hodim več na dopust.
Kljub napitnini in spoštljivem obnašanju sem en teden gledal pajace, ki se jim ne ljubi delat.

Če bom še kdaj šel tja, bom govoril izključno slovensko, ker razumejo.

Ne razumem pa, zakaj bi se nekateri poniževali za to, da boste za uslugo, ki ste jo plačali, dobili normalno uslugo. Res ne razumem.

Eni priporočajo učenje, ko greš tja samo enkrat na leto. Odsvetujem!
Zakaj? Ker boste vmes vse pozabili in bo jezik tako polomljen, da se vam bodo smejali.
Iz takih "samozavestnežev" potem pride
"Dajte mi kózarec vode"
namesto
"Dajte mi čašu vode".
Enim se boi zdelo tole smešno, a to je pogosta slovenska turistična hrvaščina (tako ji jaz pravim).
Ne rečem, fino je kaj znati, a ne pričakujte čudežev zaradi parih besed, ki jih boste nerodno uporabljali.
Bo od spoštljivega odnosa veliko večji efekt.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

In še to: kot govorijo zgoraj morajo, če so vsaj približno normalni lastniki, imeti takšno zadevo zavarovano.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Miha 333 ::

FireSnake je izjavil:


AMPAK: na Hrvaškem NIKOLI ne bi govoril hrvaško zato, da bom za svoj denar dobil uslugo, ki jo plačam.
To je tudi razlog, da tja ne hodim več na dopust.
Kljub napitnini in spoštljivem obnašanju sem en teden gledal pajace, ki se jim ne ljubi delat.

Če bom še kdaj šel tja, bom govoril izključno slovensko, ker razumejo.

Ne razumem pa, zakaj bi se nekateri poniževali za to, da boste za uslugo, ki ste jo plačali, dobili normalno uslugo. Res ne razumem.

To je točno primer mindseta, zaradi katerega imajo ljudje na Hrvaškem težave. Če plačaš uslugo, to ne pomeni, da so oni tvoji sužnji. Ne moreš se tam obnašati, kot da si kupil celo državo in da je sedaj vse tvoje. Kljub temu, da si plačal, si še vedno GOST V TUJI DRŽAVI in zato si dolžan (po civilizacijskih normah) pokazati osnovno spoštovanje do njihove države, ljudi, kulture in jezika.

Ko plačaš dopust v Nemčiji, Franciji, VB, tudi iz principa ne govoriš po njihovo, saj si vendar plačal uslugo in se ne boš poniževal?

Veliko hodim po Hrvaški, tudi trenutno sem v Dalmaciji in nikoli nisem imel niti ene slabe izkušnje, prav nasprotno. Ker se obnašam normalno. S pozdravom, dobro voljo, tudi s polomljeno hrvaščino, ko vidijo, da se trudiš, se pride zelo daleč. Poleg tega je to tudi priložnost za učenje in izpopolnjevanje znanja jezika.

Me je pa pogosto sram zaradi takih Slovencev, ki razmišljajo tako kot si napisal zgoraj.

WizzardOfOZ ::

FireSnake je izjavil:

na Hrvaškem NIKOLI ne bi govoril hrvaško zato, da bom za svoj denar dobil uslugo, ki jo plačam.


Ko prideš v Avstrijo, Italijo, Madžarsko,... tudi govoriš slovensko?
Osnovno spoštovanje in bonton sta dve stvari, ki bi naredile svet dosti lepši, če bi jih vsaj malo upoštevali.

49106 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

FireSnake je izjavil:

na Hrvaškem NIKOLI ne bi govoril hrvaško zato, da bom za svoj denar dobil uslugo, ki jo plačam.


Ko prideš v Avstrijo, Italijo, Madžarsko,... tudi govoriš slovensko?
Osnovno spoštovanje in bonton sta dve stvari, ki bi naredile svet dosti lepši, če bi jih vsaj malo upoštevali.


Seveda. Sploh, ko gre za dvojezično območje.

Miha 333 je izjavil:


GOST V TUJI DRŽAVI in zato si dolžan (po civilizacijskih normah) pokazati osnovno spoštovanje do njihove države, ljudi, kulture ali jezika.



Gostje so tudi vsi tisti, ki imajo začasno dovoljenje za prebivanje, pa ne vidim, da bi se kdo preveč sekiral, če ne spoštujejo države, ljudi, kulture in jezik.

Miha 333 je izjavil:


Ko plačaš dopust v Nemčiji, Franciji, VB, tudi iz principa ne govoriš po njihovo, saj si vendar plačal uslugo in se ne boš poniževal?


Govorim angleško. Kaj je s tem narobe? Če me razumejo, me razumejo, če ne pa poiščem nekoga, ki me.

Miha 333 je izjavil:



Veliko hodim po Hrvaški, tudi trenutno sem v Dalmaciji in nikoli nisem imel niti ene slabe izkušnje, prav nasprotno. Ker se obnašam normalno. S pozdravom, dobro voljo, tudi s polomljeno hrvaščino, ko vidijo, da se trudiš, se pride zelo daleč.


Razen, če želiš parkirat na javnem parkirišču, ki je v bližini hiše. Parkiraj u Sloveniji!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

FireSnake ::

Miha 333 je izjavil:


To je točno primer mindseta, zaradi katerega imajo ljudje na Hrvaškem težave. Če plačaš uslugo, to ne pomeni, da so oni tvoji sužnji.


Koliko ti plačajo, da si njihov odvetnik?

In zakaj je, kljub spoštljivemu odnosu (ti pa omenjaš sužnje - od kje ti to?), samo na Hrvaškem tako?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Miha 333 je izjavil:

Kljub temu, da si plačal, si še vedno GOST V TUJI DRŽAVI in zato si dolžan (po civilizacijskih normah) pokazati osnovno spoštovanje do njihove države, ljudi, kulture in jezika.


Če je iztočnica moje pisanje, prosim, ne sprevračaj mojih besed! Eksplicitno sem poudaril spoštljiv odnos.
Videl sem že ogromno sveta (tudi Severno Korejo, da stvari malo postavimo v perspektivo) pa nikjer takega odnosa, kot pri južnih sosedih.

V soboto sem se vrnil iz Bolgarije, hrvati lahko gredo tja na tečaj kako se obnašati do turista.

Še drugi primer: v Tuniziji sem dal natakarju 5€. Po dveh dneh, ko me je pedenal kot Boga, sem se z njim dol vsedel in mu razložil, da sem sicer zelo vesel in spoštujem, ampak to (preprosto) ni potrebno. Ker nisem take sorte človek, da mi bo en skakal okoli riti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

49106 ::

V Turčiji te za precej manj denarja nosijo po rokah. Na Hrvaškem dopustujejo razni Tom Cruisi, poleg tega se snemajo GOT, Mamma Mia in so malce bolj zbirčni glede običnih Janezov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

FireSnake ::

Miha 333 je izjavil:

tudi trenutno sem v Dalmaciji in nikoli nisem imel niti ene slabe izkušnje, prav nasprotno. Ker se obnašam normalno.


Če trdiš, da se jaz nisem, si funkcionalno nepismen.

Miha 333 je izjavil:


Me je pa pogosto sram zaradi takih Slovencev, ki razmišljajo tako kot si napisal zgoraj.


Sram te je zaradi česa točno: bil sem prijazen, govoril sem njihov jezik in vsak dan pustil napitnino.

Zdaj se tja ne vračam več.

Še enkrat: zaradi česa te je sram zaradi mene?

Edit: ravno o storitvah na Hrvaškem sem v Bolgariji govoril s Čehom, ki tja hodi jadrat. Ko mu razložim, zakaj ne hodim več tja mi reče: nisi edini, ki si to izkusil. A on hodi tja, ker za jadranje, preprosto, nima druge izbire. Pri nas ne more, ker imamo 200m obale.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

Miha 333 je izjavil:

FireSnake je izjavil:


AMPAK: na Hrvaškem NIKOLI ne bi govoril hrvaško zato, da bom za svoj denar dobil uslugo, ki jo plačam.
To je tudi razlog, da tja ne hodim več na dopust.
Kljub napitnini in spoštljivem obnašanju sem en teden gledal pajace, ki se jim ne ljubi delat.

Če bom še kdaj šel tja, bom govoril izključno slovensko, ker razumejo.

Ne razumem pa, zakaj bi se nekateri poniževali za to, da boste za uslugo, ki ste jo plačali, dobili normalno uslugo. Res ne razumem.

To je točno primer mindseta, zaradi katerega imajo ljudje na Hrvaškem težave. Če plačaš uslugo, to ne pomeni, da so oni tvoji sužnji. Ne moreš se tam obnašati, kot da si kupil celo državo in da je sedaj vse tvoje. Kljub temu, da si plačal, si še vedno GOST V TUJI DRŽAVI in zato si dolžan (po civilizacijskih normah) pokazati osnovno spoštovanje do njihove države, ljudi, kulture in jezika.

Ko plačaš dopust v Nemčiji, Franciji, VB, tudi iz principa ne govoriš po njihovo, saj si vendar plačal uslugo in se ne boš poniževal?

Veliko hodim po Hrvaški, tudi trenutno sem v Dalmaciji in nikoli nisem imel niti ene slabe izkušnje, prav nasprotno. Ker se obnašam normalno. S pozdravom, dobro voljo, tudi s polomljeno hrvaščino, ko vidijo, da se trudiš, se pride zelo daleč. Poleg tega je to tudi priložnost za učenje in izpopolnjevanje znanja jezika.

Me je pa pogosto sram zaradi takih Slovencev, ki razmišljajo tako kot si napisal zgoraj.


Sram te je? Ma nemoj....

Uuu, kako se oni trudijo pri nas govorit vsaj malo slovensko, a? Mi, bi jim pa naj v rit lezli,...

WizzardOfOZ ::

49106 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

FireSnake je izjavil:

na Hrvaškem NIKOLI ne bi govoril hrvaško zato, da bom za svoj denar dobil uslugo, ki jo plačam.


Ko prideš v Avstrijo, Italijo, Madžarsko,... tudi govoriš slovensko?
Osnovno spoštovanje in bonton sta dve stvari, ki bi naredile svet dosti lepši, če bi jih vsaj malo upoštevali.


Seveda. Sploh, ko gre za dvojezično območje.


V Avstriji že dolgo časa nisem videl dvojezičnih tabel ob cesti, ljudje tudi nočejo več govoriti slovensko (čeprav nekateri še znajo)

FireSnake ::

Na kratko: četudi nekdo sledi neumnim nasvetom o učenju jezika mu to ne bo pomagalo.
Lahko iz prve roke potrdim.

Večkrat.

Če že, trud vložite v učenje kakega bolj uporabnega jezika (angleško, rusko, kitajsko, nemško).
Nemcem na hrvaški obali lezejo v rit. Boste tako ubili dve muhi na en mah. V prvem primeru nobene.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Miha 333 ::

FireSnake je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

tudi trenutno sem v Dalmaciji in nikoli nisem imel niti ene slabe izkušnje, prav nasprotno. Ker se obnašam normalno.


Če trdiš, da se jaz nisem, si funkcionalno nepismen.


Oprosti, ampak to, da na Hrvaškem ne govoriš hrvaško zato, ker si plačal uslugo in se ne boš poniževal (in ne npr. zato ker ne bi znal), zame ni normalno razmišljanje in obnašanje.

Over & out, lp iz Dalmacije, kjer na polno uživam, zdaj grem med lokalce na fešto, kamor sem povabljen, vi pa kakor želite.

IL_DIAVOLO ::

Miha 333 je izjavil:

FireSnake je izjavil:


AMPAK: na Hrvaškem NIKOLI ne bi govoril hrvaško zato, da bom za svoj denar dobil uslugo, ki jo plačam.
To je tudi razlog, da tja ne hodim več na dopust.
Kljub napitnini in spoštljivem obnašanju sem en teden gledal pajace, ki se jim ne ljubi delat.

Če bom še kdaj šel tja, bom govoril izključno slovensko, ker razumejo.

Ne razumem pa, zakaj bi se nekateri poniževali za to, da boste za uslugo, ki ste jo plačali, dobili normalno uslugo. Res ne razumem.

To je točno primer mindseta, zaradi katerega imajo ljudje na Hrvaškem težave. Če plačaš uslugo, to ne pomeni, da so oni tvoji sužnji. Ne moreš se tam obnašati, kot da si kupil celo državo in da je sedaj vse tvoje. Kljub temu, da si plačal, si še vedno GOST V TUJI DRŽAVI in zato si dolžan (po civilizacijskih normah) pokazati osnovno spoštovanje do njihove države, ljudi, kulture in jezika.

Ko plačaš dopust v Nemčiji, Franciji, VB, tudi iz principa ne govoriš po njihovo, saj si vendar plačal uslugo in se ne boš poniževal?

Veliko hodim po Hrvaški, tudi trenutno sem v Dalmaciji in nikoli nisem imel niti ene slabe izkušnje, prav nasprotno. Ker se obnašam normalno. S pozdravom, dobro voljo, tudi s polomljeno hrvaščino, ko vidijo, da se trudiš, se pride zelo daleč. Poleg tega je to tudi priložnost za učenje in izpopolnjevanje znanja jezika.

Me je pa pogosto sram zaradi takih Slovencev, ki razmišljajo tako kot si napisal zgoraj.


Se vidi, da veliko hodis po svetu in nisi kot ostali zaplankani Slovenci.

FireSnake ::

Miha 333 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

tudi trenutno sem v Dalmaciji in nikoli nisem imel niti ene slabe izkušnje, prav nasprotno. Ker se obnašam normalno.


Če trdiš, da se jaz nisem, si funkcionalno nepismen.


Oprosti, ampak to, da na Hrvaškem ne govoriš hrvaško zato, ker si plačal uslugo in se ne boš poniževal (in ne npr. zato ker ne bi znal), zame ni normalno razmišljanje in obnašanje.

Over & out, lp iz Dalmacije, kjer na polno uživam, zdaj grem med lokalce na fešto, kamor sem povabljen, vi pa kakor želite.



Res si funkcionalno nepismen: dokler sem hodil tja doli sem govoril izključno njihov jezik.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

49106 ::

Miha 333 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

tudi trenutno sem v Dalmaciji in nikoli nisem imel niti ene slabe izkušnje, prav nasprotno. Ker se obnašam normalno.


Če trdiš, da se jaz nisem, si funkcionalno nepismen.


Oprosti, ampak to, da na Hrvaškem ne govoriš hrvaško zato, ker si plačal uslugo in se ne boš poniževal (in ne npr. zato ker ne bi znal), zame ni normalno razmišljanje in obnašanje.


Jaz se z ruskimi turisti pogovarjam slovensko, oni pa z menoj rusko. Zakaj ne more Slovenec govoriti slovensko, Hrvat pa hrvaško? Zelo malo se morata potruditi(če sploh), da bi se razumela.

IL_DIAVOLO je izjavil:



Se vidi, da veliko hodis po svetu in nisi kot ostali zaplankani Slovenci.


A nisi ti Albanec?

WizzardOfOZ je izjavil:



V Avstriji že dolgo časa nisem videl dvojezičnih tabel ob cesti, ljudje tudi nočejo več govoriti slovensko (čeprav nekateri še znajo)


Kaj to pomeni? Da drevo ni padlo? Ali da drevo ni padlo, ker ti nisi slišal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

WizzardOfOZ ::

Potem pa nam pokaži te dvojezične table na avstrijskem koroškem in pokaži svetle izjeme, ki se v trgovinah pogovarjajo s tabo po slovensko (pa da so avstrijski slovenci, ne novodobni migranti iz slovenije).

Glede na to da sem vsaj enkrat na teden v Avstriji, kjer naredim okoli 700km po njej (iz gradca do Celovca in potem naprej čez beljak in podkoren v slovenijo), pa teh famoznih dvojezičnih tabel nikjer ne vidim.

zmaugy ::

FireSnake je izjavil:

Miha 333 je izjavil:


To je točno primer mindseta, zaradi katerega imajo ljudje na Hrvaškem težave. Če plačaš uslugo, to ne pomeni, da so oni tvoji sužnji.


Koliko ti plačajo, da si njihov odvetnik?

In zakaj je, kljub spoštljivemu odnosu (ti pa omenjaš sužnje - od kje ti to?), samo na Hrvaškem tako?


Ker drugje ne razumeš, kaj ti za hrbtom govorijo v njihovem jeziku, ki ni angleščina? Samo ugibam.
Nikoli nisem imel težav na Hrvaškem. Vse je stvar pristopa do ljudi.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

49106 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Potem pa nam pokaži te dvojezične table na avstrijskem koroškem


Straw mana tolčeš, ampak tokrat naj ti bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

WizzardOfOZ ::

Pred 15imi leti.

49106 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Pred 15imi leti.


Ne sprdaj se.

Mit Panoramawagen & "Wellblechschlafwagen" nach Slowenien (August 2015)

Dovolj si tolkel slamnate može, pa tudi v oftopic smo zašli, ker nisi slišal drevesa pasti in si zato mislil, da drevo sploh ni padlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

WizzardOfOZ ::

Ne "sprdujem" se, samo trik je popolnoma uspel.

Za avstrijce bi torej nastavil rit in govoril nemško (ker si moral v nemškem jeziku poiskat rezultat), za hrvate pa ne moreš hrvaško govorit niti kadar si tam gost, ker bi se s tem poniževal?


P.S. ne maram nemških šiptarjev (avstrijcev).

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Logika ni trik, tvoj slamnati mož je, ki pa žal ni uspel, čeprav ga vedno znova (neuspešno) tolčeš. In ja, zopet se sprdaš. Če moram komunicirat z Avstrijcem oz Nemcem v jeziku, ki ni Slovenščina, potem to počnem v Angleščini.



WizzardOfOZ je izjavil:


P.S. ne maram nemških šiptarjev (avstrijcev).


Nazi does what nazi is.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

WizzardOfOZ ::

V bistvu si naci tukaj izključno ti s tvojo zelo krepko logiko, da se na hrvaškem ne boš pogovarjal hrvaško, ker se s tem ponižuješ, čeprav znaš tekoče govoriti hrvaško.

Moja poved, da ne maram avstrijcev pa ne izhaja iz nacizma, ampak izhaja iz njihovega odnosa do slovencev. Obnašajo se do nas tako kot se recimo ti do Hrvatov - imajo se za večvredne.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

V bistvu si naci tukaj izključno ti s tvojo zelo krepko logiko, da se na hrvaškem ne boš pogovarjal hrvaško, ker se s tem ponižuješ, čeprav znaš tekoče govoriti hrvaško.

Moja poved, da ne maram avstrijcev pa ne izhaja iz nacizma, ampak izhaja iz njihovega odnosa do slovencev. Obnašajo se do nas tako kot se recimo ti do Hrvatov - imajo se za večvredne.


To so seljaki iz Haiderjevga runkla (Avstrijska Koroška - Kärnten).
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

49106 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

V bistvu si naci tukaj izključno ti s tvojo zelo krepko logiko, da se na hrvaškem ne boš pogovarjal hrvaško, ker se s tem ponižuješ, čeprav znaš tekoče govoriti hrvaško.


Kje sem to napisal, da se ne bom pogovarjal zaradi razloga, ki mi ga očitaš? Spet mi skušaš podtakniti slamnatega moža.

WizzardOfOZ je izjavil:


Moja poved, da ne maram avstrijcev pa ne izhaja iz nacizma, ampak izhaja iz njihovega odnosa do slovencev. Obnašajo se do nas tako kot se recimo ti do Hrvatov - imajo se za večvredne.


Nisem jaz isti, ki narod-e označujem z neprimernimi izrazi. Ti si tisti, ki to počne, nazi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Stikalo ::

Meni je bilo zanimivo, na nekem zakotnem hrvaškem otoku je prodajalka v trgovini govorila brezhibno slovenščino, ki jo še v Sloveniji ne slišiš za vsakim vogalom. Sem ostal odprtih ust. Mi je bilo pa zanimivo, da nikoli, ampak nikoli ni govorila slovensko, razen, če je bila sama v trgovini s slovencem.

Verjetno okolica ne odobrava, da bi govorila slovensko..

telexdell ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Pred 15imi leti.

Če se voziš med Gradcem preko Celovca do Beljaka po avtocesti imaš prav- tam ni dvojezičnih tabel in tam ne govorijo slovensko, četudi mogoče razumejo. Če pa greš na lokalne ceste v kraje bližje meje (Pliberk, Železna kapla, Dobrla vas...) pa boš ob vsakem kraju videl dvojezične table in srečal slovensko govoreče ljudi. Dvojezična gimnazija v Celovcu bi lahko vpisal nekajkrat več dijakov, kot je vpisnih mest. Danes se slovensko učijo celo povsem nemški otroci.Veliko mladih družin se je tudi preselilo na avstrijsko Koroško, saj so tam cenejša stanovanja, bolje plačana delovna mesta... Zato je resnica povsem drugačna od tvojih trditev- na avstrijskem Koroškem se že dolgo ni govorilo toliko slovensko, kot se zadnja leta.

Sam sicer ne dopustujem na Hrvaškem. V poslovnem sodelovanju s Hrvaško pa komuniciram v slovenščini ali angleščini oni pa mi odgovarjajo v hrvaščini ali angleščini. Pa ni nobenih težav.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

2dark ::

WizzardOfOZ je izjavil:

V bistvu si naci tukaj izključno ti s tvojo zelo krepko logiko, da se na hrvaškem ne boš pogovarjal hrvaško, ker se s tem ponižuješ, čeprav znaš tekoče govoriti hrvaško.

Moja poved, da ne maram avstrijcev pa ne izhaja iz nacizma, ampak izhaja iz njihovega odnosa do slovencev. Obnašajo se do nas tako kot se recimo ti do Hrvatov - imajo se za večvredne.


Ko se bodo hrvati pogovarjali v Sloveniji slovensko se bom jaz pogovarjal z njimi na Hrvaškem v njihovem jeziku. A, ja. To pa ne bo šlo. Nimajo pa barabe naonalistične problema se naučit nemško, italijansko, angleško, čeprav več kot milijon slovenskih kretenov rine na morje na Hrvaško.

borut_p je izjavil:

Ce je bilo vse po reglcih, mora imeti gazda zadevo zavarovano in strosek ne bo tvoj. Preberi si še kaksna splosna pravila poslovanna mi si jih podpisal


Saj ni nič podpisal, če je bil na črno. Denar na roke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

kalorijagr ::

O, kako si ti limitiran. Si že od malega takšen, ali je prišlo z leti?

49106 ::

Lep ad hominem

telexdell je izjavil:


V poslovnem sodelovanju s Hrvaško pa komuniciram v slovenščini ali angleščini oni pa mi odgovarjajo v hrvaščini ali angleščini. Pa ni nobenih težav.


Kar je mnogim nepredstavljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

jype ::

2dark je izjavil:

Ko se bodo hrvati pogovarjali v Sloveniji slovensko
Jaz s štirimi redno govorim slovensko (ker obvladajo, sicer bi pa najbrž govoril hrvaško), razumem pa, da nacionalisti radi posplošujete.

WizzardOfOZ ::

2dark je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

V bistvu si naci tukaj izključno ti s tvojo zelo krepko logiko, da se na hrvaškem ne boš pogovarjal hrvaško, ker se s tem ponižuješ, čeprav znaš tekoče govoriti hrvaško.

Moja poved, da ne maram avstrijcev pa ne izhaja iz nacizma, ampak izhaja iz njihovega odnosa do slovencev. Obnašajo se do nas tako kot se recimo ti do Hrvatov - imajo se za večvredne.


Ko se bodo hrvati pogovarjali v Sloveniji slovensko se bom jaz pogovarjal z njimi na Hrvaškem v njihovem jeziku. A, ja. To pa ne bo šlo. Nimajo pa barabe naonalistične problema se naučit nemško, italijansko, angleško, čeprav več kot milijon slovenskih kretenov rine na morje na Hrvaško.


Zanimivo da se marsikateri potrudijo. Recimo tisti, ki hodijo smučat v kranjsko goro. Poleg tega je vedno več lokalov na obali, katerih lastniki vedo, da od slovencev dobro živijo in so kar nekaj ntakarjev in natakaric poslali na tečaj slovenščine. Recimo na krku jih je kar nekaj, kjer osebje govori slovensko.
Seveda pa nekateri ostajajo enaki bumbarji kot ti in se iz principa nočejo potrudit. Namesto, da bi bil za dober zgled, si apriori proti govorjenju tujega jezika.

Matejjjjj ::

Govorim perfektno hrvaško pa vseeno neke super topline pri sosedih v glavnem ne doživim. Delavci v turizmu so naveličani, jaz jih razumem. V Istro ne gremo nikoli več, nazadnje sem bil tam 2017 v apartmajih slovenskih lastnikov, ki večinoma lažejo o lokaciji. Poleg tega je morje tam slabo, vreme pa rizično. Apartmajem se izogibam iz higienskih vzrokov, ne delam si utvar o kvaliteti čiščenja jogijev, takoj zavoham vonj organskega izvora, npr na straih kavčih ipd. Zato imamo najraje kampiranje s svojo opremo. Vsaj vemo, da nihče drug ni spal na njej. Slovenci so čudni turisti, smo precej hladni, s čudnim pokroviteljskim smislom za humor. Ni čudno, da nas nihče ne mara, saj Slovenec nima pojma o bontonu. Namesto izraza spoštovanja prodaja neke bolane kao hecne fore, ki so poniževalne. Kaj cveti zadnja leta pri nas? Humor na račun drugih... še premier je bil prej tak... Delamo se pametne kot da vemo vse o Hrvaški. Ne spoštujemo narave in zgodovine, sploh nas ne zanima nobna storitev, le čim ceneje bi se radi kopali in žrli pice.. Naveličani smo Jadrana, v resnici pa smo ignorantski. Otroke imamo razvajene in delamo kraval. Ne čudimo se torej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428421 (2052) Pithlit
»

Poceni, najceneje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
707946 (1778) jype
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215935 (11965) Goran's Blog
»

Poceni počitnice =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222279 (8380) shadeX
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038132 (28176) ThinkPad

Več podobnih tem