» »

Poceni, najceneje...

Poceni, najceneje...

1
2
»

Utk ::

Potem imajo tvoji prijatlji isto bolezen kot vsi Hrvati, ali pa vsaj južneje od Istre. Vidijo samo svoj apartma in nič drugega jih ne zanima. Pa kaj boš delal dol novembra, če ni nikogar in nič? Ali pa poleti, se včasih pomenim kaj z gazdo, se prav vidi, da nima pojma kaj se dogaja na plaži 50 metrov nižje, niti ga niti malo ne zanima. Njemu je samo važno, da ima čez poletje polno. Ja dobro, dokler to laufa...dolgo ne bo več moglo.
Če hočejo oddajat novembra ali pa marca, ni problem v ceni, ampak v (makro) lokaciji.

Stikalo ::

digitalcek je izjavil:


Želel pa bi pomagat, tudi s to temo (in razmišljanji diskutantov), dobrim prijateljem na otoku v Kvarnerju, da bi mogoče spremenili strategijo in uspeli kaj oddat tudi od oktobra do junija.

Ker jim ni jasno, da preko zime ne oodajo nič, tudi če spustijo ceno za dve tretjini poletne (20€ vs. 60€).


Vidiš, tukaj skoraj ni pomembna cena. Tudi če bi bilo 10€/dan verjetno ne bi bilo nikogar.

Kaj boš delal sredi zime tam? Verjetno je problem v okoliški infrastrukturi (nobenega bazena, ponudbe).

Sam bi na Hrvaškem naredil hiško z zimskim vrtom, rastlinjem, manjšim bazenom, toplotno črpalko.. da bi bila hiška topla in primerna za celoletno zabavo. Ljudje bi prišli zaradi tega, ker bi bili na morju in v aparmtaju bi imelo komoditeto.

Verjetno bi še bolj uživali, ker ti ni potrebno priti do plaže.

Sicer je pa treunutno bolje v EU. V kranju imajo male lepe čiste apartmačke.. večji 150€/noč, manjši 60-100€
Evo tukaj: https://www.prfik.si/
samo čisto in urejeno, praktično celo leto zasedeno, vrtijo ogromne denarje.

val46 ::

digitalcek je izjavil:

val46 je izjavil:

veš kaj digitalček...daj kak link do tega apartmaja na krku in te garsonjere v LJ, pa napiši zraven koliko je cena,kaj nudi itd, pa ti bomo takoj povedali, ali je realna, ali morda tvoji kolegi pretiravajo s cenami. Samo tako se ima smisel še naprej pogovarjat s tabo, ali pišeš nebuloze, ali pa morda imaš prav.


Z gospo, ki je najela na Krku, sem se pogovarjal, link pa ne obstaja, saj lastnik drugim ne oddaja po tej smešno nizki ceni, saj bi ga drugi, če bi vedeli, da oddaja za 5 evrov dnevno, ubili...
Tudi kako je tam opremljeno, ne vem...

Za Ljubljano center pa so garsonjere od 400 do 650 evrov mesečno. So "normalno" opremljene. Pralni stroj, kuhinja, mogoče klima.
Tudi tu ni linka, ker so oddane takoj in lastniki takoj umaknejo oglas z Neporemičnin.net.


Kot prvo govoriš o znancu, ki oddaja apartma na Krku, pol pa da si govoril z žensko ki je ta apartma najela? In ne veš niti kako je opremljen? Kje je pol point teme, da te jezi, če folk prvo vpraša po ceni? Sej si ti isto naredil kot zgleda, glede na to, da točno veš, kolk bo ta gospa plačala oz.je plačala!
Za garsonjere spet...govoriš o znancu, ki da oddaja v centru LJ garsonjero, zdej ko sem te pa povprašal o točno kateri garsonjeri, pa govoriš nekaj na splošno, da so med 400 in 650€...Kot prvo, za moje pojme si sam neki izmišljuješ(ni problema,tema ni napačna,ampak lahko bi v štartu jo tako zadal, ne pa da pišeš o nekih znancih, ki pomoje sploh ne obstajajo). Kot drugo pa, med 400 in 650€ je ogromna razlika, sploh če govorimo o garsonjeri. Tako da če so res take velike razlike v ceni, je normalno, da bom prvo kar bom hotel zvedet ravno to, koliko je najemnina, ne pa al ma pralni,pomivalni,klimo in ne vem še kaj. Če bi bila maximalna razlika v ceni recimo 50€ med najcenejšo in najdražjo garsonjero v LJ, potem bi že v štartu si lahko nekako predstavljal koliko me bi to stalo in bi lahko takoj navalil z drugimi vprašanji, tako pa, me bo seveda prvo zanimala cena in če bo za moj budget sprejemljiva, se lahko menimo dalje, če ne, nima nobenega smisla zgubljat moj in prodajalčev oz.najemodajalčev čas.

Dag ::

En primer dodane vrednosti, pri nas: http://prgavedarjo.si/sl/sobe-z-zgodbo/

Je treba razmišljati širše, če hočeš v turizmu prodati več kot samo prenočišče, pri katerem je odločilna nizka cena.

WizzardOfOZ ::

digitalcek je izjavil:

Zanima me, ali vi, ki imate 1500, 2500 in več evrov dohodkov mesečno, razmišljate tako, kot razmišljajo tisti z dohodki 700 evrov: Samo, da je poceni?

Znanec oddaja apartma na Krku na zelo dobri lokaciji, pa čisto vsi po vrsti najprej vprašajo: Koliko stane.
Ne vprašajo, ne kje se nahaja apartma, ne vprašajo, ali nudite kaj posebnega? Zanima jih zgolj cena, da je čimbolj poceni.


V bistvu je prva cena zato ker mislijo, da bodo prišparal. Pol se morajo pa vozit z avtom do plaže, ker je pač predaleč od obale za peš hodit v tisti vročini.

Jaz svoj apartma oddajam že 15 let. Je pa 100m od obale. Ene in iste stranke že kar nekaj let in so vsi zadovoljni.

V bistvu tisti z denarjem ne razmišljamo o najemu, ampak o nakupu in oddajanju apartmajev.

Zgodovina sprememb…

asdf_jklc ::

No na nedefinirano območje (beri Hrvaška) tudi jaz ne hodim več vrsto let iz mnogih razlogov, ki jih ne bom našteval tukaj. Ampak lahko, da je v splošnem težava z oddajo apartmaja tudi to, da se je spremenilo, kaj gostje hočejo: plaža in cvrtje na soncu ni vse, kar veliko ne-senior generacij danes išče.

digitalcek ::

Utk je izjavil:

Potem imajo tvoji prijatlji isto bolezen kot vsi Hrvati, ali pa vsaj južneje od Istre. Vidijo samo svoj apartma in nič drugega jih ne zanima. Pa kaj boš delal dol novembra, če ni nikogar in nič? Ali pa poleti, se včasih pomenim kaj z gazdo, se prav vidi, da nima pojma kaj se dogaja na plaži 50 metrov nižje, niti ga niti malo ne zanima. Njemu je samo važno, da ima čez poletje polno. Ja dobro, dokler to laufa...dolgo ne bo več moglo.
Če hočejo oddajat novembra ali pa marca, ni problem v ceni, ampak v (makro) lokaciji.


Kaj pa je narobe s kvarnerskim otokom v januarju, ali marcu?
Lahko razložiš pomanjkljivosti zimskega bivanja na otoku?
Dolgčas? Vsi ne žuramo, eni iščemo mir.
Je možno dobiti, konzumirati mir v LjubljAni? ZELO težko.

Utk ::

Očitno je bolj malo takih, ki iščejo mir. A ne bereš vsak dan člankov, da Slovenci hočemo akcijo. Poleti vlečemo bicikle na morje, ker nimaš dol kaj delat, kaj naj pozimi, ko imaš še manj, burja pa odpihne tebe in bicikl do Italije.

energetik ::

digitalcek je izjavil:

Kaj pa je narobe s kvarnerskim otokom v januarju, ali marcu?
Lahko razložiš pomanjkljivosti zimskega bivanja na otoku?
Dolgčas? Vsi ne žuramo, eni iščemo mir.
Je možno dobiti, konzumirati mir v LjubljAni? ZELO težko.
Meni je pozimi na morju super, dolgi sprehodi, kolesarjenje, knjige. Ampak verjetno je takih ljudi pod 30%... Pa še vse to, razen kolesarjenja se da delat doma.

Utk ::

Ja, ti ki imaš svoj vikend. Če pa že plačujem, bom šel pozimi raje kam drugam...

gooo ::

Kaj pa je narobe, če te povprašajo po ceni? Itak so verjetno ostale informacije na internetu. Sicer pa apartma rabi bit luškan, na dobri lokaciji in s primerno ceno. Če folk nabija ceno greš rajši v hotel. Če pa je neka luknja, ne grem not niti za 3eur/noč. Sem raje doma.

digitalcek ::

Dag je izjavil:

En primer dodane vrednosti, pri nas: http://prgavedarjo.si/sl/sobe-z-zgodbo/

Je treba razmišljati širše, če hočeš v turizmu prodati več kot samo prenočišče, pri katerem je odločilna nizka cena.


Se ZELO strinjam. To je verjeno najboljša rešitev...

Nekdo v Ljubljani recimo razmišlja o "Hitlerjevi" sobi. Nekaj fotografij Adolfa, od malarja podpisana knjiga Mein Kampf...

Bi znalo celo uspeti. Nacijev je namreč med evropskimi turisti veliko...

Zgodovina sprememb…

proto ::

digitalcek je izjavil:

Želel pa bi pomagat, tudi s to temo (in razmišljanji diskutantov), dobrim prijateljem na otoku v Kvarnerju, da bi mogoče spremenili strategijo in uspeli kaj oddat tudi od oktobra do junija.

Ker jim ni jasno, da preko zime ne oodajo nič, tudi če spustijo ceno za dve tretjini poletne (20€ vs. 60€).


Potem pa tako napisi. Problem morja, sploh otokov je, da tam nimas kaj dosti za poceti razen, da se kopas. Zato ljudje tipicno na morje ne hodijo, sploh pa ne nekam dalec, Istra, mogoce Krk, to je pa to. Naj pogledajo proti zdraviliscem (bazeni, savne, samo rabis zraven tudi konkretno ponudbo, ne samo, da predas kluce in naj se ljudje sami znajdejo) in kmeckemu turizmu (ki je ze problematicen, Slovenija vseeno pozimi nudi vec, recimo smucanje, muzeji, mesta, ki si jih lahko ogledas v vec kot eni uri), samo kot receno, morje je pozimi res cista zalost, takoj, ko das enkrat morje stran ostane bore malo, vecina ljudi zivi v vecjih mestih kjer imajo sluzbo, nic se ne dogaja.

digitalcek ::

energetik je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Kaj pa je narobe s kvarnerskim otokom v januarju, ali marcu?
Lahko razložiš pomanjkljivosti zimskega bivanja na otoku?
Dolgčas? Vsi ne žuramo, eni iščemo mir.
Je možno dobiti, konzumirati mir v LjubljAni? ZELO težko.
Meni je pozimi na morju super, dolgi sprehodi, kolesarjenje, knjige. Ampak verjetno je takih ljudi pod 30%... Pa še vse to, razen kolesarjenja se da delat doma.


Bojim se, da jih je pod 10%, mogoče celo pod 5%.

Pa vendar, kolikor vem, upokojeni Nemci, Avstrijci in Holandci na Lošinju in Cresu kupujejo hiše, ali pa jih najemajo.

proto je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Želel pa bi pomagat, tudi s to temo (in razmišljanji diskutantov), dobrim prijateljem na otoku v Kvarnerju, da bi mogoče spremenili strategijo in uspeli kaj oddat tudi od oktobra do junija.

Ker jim ni jasno, da preko zime ne oodajo nič, tudi če spustijo ceno za dve tretjini poletne (20€ vs. 60€).


Potem pa tako napisi. Problem morja, sploh otokov je, da tam nimas kaj dosti za poceti razen, da se kopas. Zato ljudje tipicno na morje ne hodijo, sploh pa ne nekam dalec, Istra, mogoce Krk, to je pa to. Naj pogledajo proti zdraviliscem (bazeni, savne, samo rabis zraven tudi konkretno ponudbo, ne samo, da predas kluce in naj se ljudje sami znajdejo) in kmeckemu turizmu (ki je ze problematicen, Slovenija vseeno pozimi nudi vec, recimo smucanje, muzeji, mesta, ki si jih lahko ogledas v vec kot eni uri), samo kot receno, morje je pozimi res cista zalost, takoj, ko das enkrat morje stran ostane bore malo, vecina ljudi zivi v vecjih mestih kjer imajo sluzbo, nic se ne dogaja.


Mislim predvsem na upokojence.

In če nisi vedel, Veli Lošinj ima že 150 let kvalitetno zdravilišče za ljudi z respiratornimi težavami. Zakaj? ker je tam daleč najbolj primerna klima za zdravljenje teh bolezni.

In takih bolnikov sploh ni malo...

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Vedno več je tudi slovencev pozimi na hrvaških otokih. Pozimi se da v miru potapljat (ni bedakov v čolnih, ki bi ti noreli nad glavo, kljub oznaki, da je spodaj potapljač), kolesarit, pa tudi hodit naokoli in raziskovat, ker ni toliko turistov. Na Krku so naredili konkretno kolesarsko pot od mosta pa mimo mesta Krk, letos bo pa podaljšana do Baške. To je skoraj 60km kolesarske proge ločene od ceste, tako da nimaš problemov z avtomobili.

Problem je pa tudi sama neizoliranost stavb in to, da v veliki večini apartmaji za najem niti nimajo kurilnih naprav razen kakšnih inverterskih klim, ampak čim jo ugasneš, se že vse shladi v prostorih.

2dark ::

digitalcek je izjavil:



Ampak mene mede, ker praktično pri vseh ljudeh recimo za hrano (2 pici in 4 piva) 30 evrov ni problem. In če je to štirikrat mesečno, so samo pice 120 evrov.


2 klasični pici in 4-je piri niso 30EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

digitalcek ::

2dark je izjavil:

digitalcek je izjavil:



Ampak mene mede, ker praktično pri vseh ljudeh recimo za hrano (2 pici in 4 piva) 30 evrov ni problem. In če je to štirikrat mesečno, so samo pice 120 evrov.


2 klasični pici in 4-je piri niso 30EUR.


So. V Ljubljani pice pod 10€ praktično ni. In točeni piri 0.5l so po 2,5€. Skoraj povsod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

Okapi ::

energetik je izjavil:

Točno tako, velikokrat so stvari samo zaradi znamke nesorazmerno kvaliteti dražje. Potem je (npr. pri tehničnih stvareh) važno, koliko boš zadevo uporabljal. Kot primer, zakaj nabavit Makita vrtalnik, če pa 2x letno zvrtaš 5 lukenj v les? Za ta namen imam 5x cenejše baubau/Hofer mašince. Svedre pa npr. nabavim dražje in boljše..
Lahko si tudi še varčnejši, in vrtalnika sploh nimaš, ampak si ga 2x letno sposodiš. Brezplačno od soseda/prijatelja/sorodnika, ali za drobiž pri Bauhausu.

Okapi ::

digitalcek je izjavil:

Zanima me, ali vi, ki imate 1500, 2500 in več evrov dohodkov mesečno, razmišljate tako, kot razmišljajo tisti z dohodki 700 evrov: Samo, da je poceni?
Tudi če imaš 3000 evrov mesečno, to ni dovolj, da bi kar vsevprek zapravljal. Prioritete ima pa pač vsak drugačne.

Recimo zame je lokacija apartmaja precej pomembna, oprema pa praktično čisto nič, dokler zadosti neke minimalne kriterije (delujoča klima, wc, ki se ne zamaši ...).

In če prihranim 300 evrov pri najemu apartmaja, bom lahko porabil 300 evrov več za pijačo/hrano ali kaj tretjega, kar se mi zdi pomembneje.

Recimo, kar se hrane tiče, kupujem stvari, ki so mi všeč, ne tiste, ker so poceni. Ampak na začetku vedno pogledam, če je na polici z robo, ki ji bo potekel rok trajanja, kaj od tistega, kar mi je všeč. Zakaj bi plačal več, če lahko manj?

Pri nakupu dražjih stvari vedno vprašam, če lahko dobim kakšen popust. In ga večinoma dobim, pa čeprav samo 5%.

Ena od največjih zablod potrošniške družbe je, da višja cena pomeni višjo kakovost. Včasih seveda jo, avtomatike pa ni prav nobene, in marsikdaj prodajalec ali proizvajalec visoko ceno uporabi prav z namenom čistega natega, da ustvari videz kakovosti.

Rcimo en tak lep primer so baterijske svetilke. Enako svetilko, ki na alixpressu stane recimo 20 evrov, ponekod naivcem prodajajo kot vrhunsko taktično svetilko za 100 evrov.

Drug tak primer so avdiofilski zvočniški kabli. Četrti primer je buteljčno vino in še in še je tega.

Pred kratkim smo recimo naredili slepo primerjavo oljčnih olj. Imeli smo eno sicilsko za 10-15 evrov/liter (odvisno od količine), eno gardsko za 100 evrov/liter, in dve paški olji za okoli 20 evrov liter. Večini je bilo najbolj všeč sicilsko, razen enemu, za katerega smo ugotivili, da ima zelo drag okus ;-)

proto ::

digitalcek je izjavil:


Mislim predvsem na upokojence.

In če nisi vedel, Veli Lošinj ima že 150 let kvalitetno zdravilišče za ljudi z respiratornimi težavami. Zakaj? ker je tam daleč najbolj primerna klima za zdravljenje teh bolezni.

In takih bolnikov sploh ni malo...


No super, potem pa ne vem zakaj sploh sprasujes, odgovor je kot na dlani. Kot sem rekel, mene na Hrvasko ziv bog ne spravi vec, 20 let nazaj je bilo cisto prijetno iti na morje (razen avgusta, ko so se nabile trume Italianov), zdaj so pa Slovenci postali taki barbari kot so bili samo Italiani vcasih in me ne zanima vec. Bo pa morda sel kdo drug zdravit respiratorne tezave na hrvasko, jaz jih od pozresnosti na denar Hrvaskih turisticnih delavcev in "oddajalcev" ter res slabe druzbe (Slovenski primitivci (ostali ze dolgo ne hodijo v .hr), Italiani) samo dobim. Tako da tam klima ni dobra za moje zdravje.

Morda je ravno v tem problem. Vsi, ki so rahlo bolj inteligentni, so ugotovili, da dobijo za enak denar drugje precej vec, "ta bolj trdi" del slovenceljnov pa zanima samo morje.

jype ::

Stikalo je izjavil:

Kaj boš delal sredi zime tam? Verjetno je problem v okoliški infrastrukturi (nobenega bazena, ponudbe).
Hvala bogu!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup apartmaja, Hrvaška (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6610509 (6546) RockyS
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547053 (4771) Spock83
»

Poceni počitnice =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222279 (8380) shadeX
»

Dopust 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8928757 (26078) maco-maco
»

Akontacija apartmaja na hrvaškem

Oddelek: Loža
182561 (2096) Utk

Več podobnih tem