» »

deljeno plačevanje s kartico/gotovino

deljeno plačevanje s kartico/gotovino

Baja ::

zadnje čase večkrat opažam da folk plača špecarijo s kartico, alko/čike pa z gotovino. tako mladi kot stari.

v čem je štos? a so ti na socialnem pa morajo kake račune polagati al kaj?

Klemen997 ::

Alkohol/Cigareti - načeloma v manjših količinah, kar pomeni manjši znesek/kovanci, plačaš ker imaš teh par EUR v denarnici. Če kupuješ večjo količino alkohola, verjetno ne samo zasebe, je mogoče družba prej zbrala gotovino na kup in se plača s tem.

Hrana in ostalo- Če greš enkrat na teden v trgovino, kupiš za npr. 50EUR in več, plačaš s kartico ker nimaš toliko gotovine v denarnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Klemen997 ()

Baja ::

mogoče nisem bil dovolj jasen.

folk pride na blagajno, v košari ma recimo tudi par piv. reče naj mu te pire in čike posebaj zaračunajo.

ToniT ::

Da žena (starši itd...) ne vidijo postavke na računu....

Baja ::

na to sem tudi pomislil, ampak zadnje čase opažam tole prakso skoraj vedno ko stojim v vrsti.

zadnjič je bil recimo pred mano par, špecarija na kartico, čiki za oba na gotovino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

starfotr ::

Nisem še videl česa takega.

Ko sem na potovanjih in imam še nekaj denarja (tujo valuto), po navadi izračunam, koliko denarja imam in si kupim robo, da zapravim čim več in mi čim manj ostane, nato pa ostalo plačam s kartico, če še kaj rabim.

fosil ::

Marsikdo jemlje špecerijo na firmo in gre očitno skozi z nekaj kreativnega računovodstva.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Alien123 ::

fosil je izjavil:

Marsikdo jemlje špecerijo na firmo in gre očitno skozi z nekaj kreativnega računovodstva.


točno tak, vse si na firmo že jemljejo..

Baja ::

ja, kupovanje na firmo bi res znal biti vzrok.

bom naslednjega ko vidim kar vprašal v čem je štos :)

sem sicer vprašal prodajalko in je rekla da nima pojma zakaj.

šernk ::

jst ko grem tankat službeni avto: nafta na službeno kartico, če vzamem kaj za popit/pojest zraven pa plačam posebej.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mare2 ::

Baja je izjavil:

na to sem tudi pomislil, ampak zadnje čase opažam tole prakso skoraj vedno ko stojim v vrsti.

zadnjič je bil recimo pred mano par, špecarija na kartico, čiki za oba na gotovino.


Špecerija posebej, čiki pa za starga ateta. Sori, cigarete pa naj si sam plača (ne bom plačeval za starga fotra, da se zastruplja) in jim je dal že prej denar za čike. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Baja ::

dvomim da stari ata zjutraj kadi neke slim varjante, popoldne pa marlboro ;)

drugače pa ja, nekaj ziher odpade na take primere. za starega ata/kolega/sodelavca/soseda. plačaš posebaj pa se ne rabiš ukvarjati z drobižem, ker ti ga prodajalka na roke servira.

tudi sam kdaj prosil da mi kaj posebaj zakasirajo, ker drugače nisem imel drobiža za vrniti, ampak kot pravim sem zadnje čase opazil porast tega in vedno gre za alko in/ali čike.

cortez ::

Pa ne morejo na CSD pridit z računi, kjer je na računu postavka cigarete in pa alkohol.

Pa kakšni starši so to pol ?

cortez ::

CSD tako lahko z namenom ugotavljanja dejstev, pomembnih za izdajo odločbe v konkretnem postopku (npr. dejstva, ali vlagatelj živi s partnerjem ali ne), opravi ogled javno dostopnega Facebook profila vlagatelja.

Če je vlagatelj na svojem profilu javno objavila fotografije, sodijo tudi te v še dopusten obseg ogleda. Drugače pa bi bilo, če bi vlagatelj profil zaprl za javnost in bi CSD do teh podatkov prišel na nedopusten način ali pa bi zahteval od vlagatelja dostop do profila. Socialno omrežje Facebook namreč omogoča, da pri objavi fotografij na svojem profilu posameznik izbere, ali bodo le-te vidne vsem ali le njegovim »prijateljem« oz. celo le nekaterim prijateljem. Posledično je mogoče šteti, da nekdo, ki omogoča prosto dostopnost svojih fotografij splošni javnosti, s tem tudi privoli v to, da vsi te fotografije lahko pogledajo.

Preventiva.

Baja ::

cortez je izjavil:

Pa ne morejo na CSD pridit z računi, kjer je na računu postavka cigarete in pa alkohol.


v kakšnem primeru oz. kdo in zakaj pa mora nesti račune za špecarijo na CSD?

vsi, ki prejemajo socialno ali gre tu za kakšne druge ugodnosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

hotig ::

Na CSD moreš prinest račun/račune samo v primeru, ko ti odobrijo izredno DP. Takrat mora vlagatelj v vlogi navesti namen porabe sredstev in porabo dokazati z računom, izdanim na njegovo ime. Prejemniki "navadne" DP pa ne rabijo na CSD prinašat nobenih računov.

donvito ::

Na CSD moreš prinest račun/račune samo v primeru, ko ti odobrijo izredno DP. Takrat mora vlagatelj v vlogi navesti namen porabe sredstev in porabo dokazati z računom, izdanim na njegovo ime.

Res je, samo ni treba, da je račun izdan na tvoj ime. Lahko ti jih da kdorkoli, ki hodi v trgovine, ne sme pa gor bit čikov in alkohola.

Glugy ::

Jz želim deljen račun samo ko kupujem tehnični izdelk da pač je res sam tehnični izdelk na računu ki ga morm shrant za garancijo. Drgač pa ne.

bbbbbb2015 ::

šernk je izjavil:

jst ko grem tankat službeni avto: nafta na službeno kartico, če vzamem kaj za popit/pojest zraven pa plačam posebej.


Jaz ko grem tankat, je vse na službeno kartico. Gorivo pač gorivo, sendviči in soki in red bull pa reprezentanca. DDV se ne odbija.

To bi pa ja lahko vedel.

Mare2 ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Jaz ko grem tankat, je vse na službeno kartico. Gorivo pač gorivo, sendviči in soki in red bull pa reprezentanca. DDV se ne odbija.

To bi pa ja lahko vedel.


In kaj on ne ve? Ne ve kako ti plačuješ, seveda.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

sm4rt4ss ::

Delam v trgovini, kjer prodajamo belo tehniko in elektroniko in folk kr pogosto deljeno plačuje. Ampak samo en izdelek, ne tako kot pravi OP. Recimo, ker imajo x limit na kartici, plačajo 200€ s kartico, ostalo pa skeširajo. Mel sem že primer, ko je tip plačal z dvema karticama, ostanek pa še z gotovino ali pa primer, ko je ženska plačala s tremi karticami. Ni tako redka praksa tole. :)

BuDi79 ::

Ker delam za podjetje, ki prodaja več tisoč evrov drage izdelke v maloprodaji so primeri, ko plačajo tudi s 5 karicami.

Mi je pa tako bolj zanimiv fenomen, da sem ponavadi v vrsti za bankomat edini, ki ima namen dvigniti ali položiti samo na eno kartico. Skoraj redno ljudje dvigujejo iz dveh ali celo treh, zadnjič je podrl rekord z dvigovanjem iz štirih kartic. Se sprašujem če to dvigne za celo familijo ali ima denar mikro razpršen.

Utk ::

Ko smo že pri tem, meni je čudno ko folk tanka za 15, 13, tudi 10 evrov goriva, vidim ogromnokrat. wtf. Je tudi to kakšen lifehack, ki ga ne poznam? Ne verjamem da s tem pridejo čez mesec, kje je prihranek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mihec87 ::

Utk je izjavil:

Ko smo že pri tem, meni je čudno ko folk tanka za 15, 13, tudi 10 evrov goriva, vidim ogromnokrat. wtf. Je tudi to kakšen lifehack, ki ga ne poznam? Ne verjamem da s tem pridejo čez mesec, kje je prihranek?


Ga ni prvzaprav je na slabšem saj tako tanka parkrat na mesec in vsakič pokuri še dodatno gorivo in čas ko se ekstra vozi na bencinsko...
Samo ne gre dopovedat....

sm4rt4ss ::

mihec87 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ko smo že pri tem, meni je čudno ko folk tanka za 15, 13, tudi 10 evrov goriva, vidim ogromnokrat. wtf. Je tudi to kakšen lifehack, ki ga ne poznam? Ne verjamem da s tem pridejo čez mesec, kje je prihranek?


Ga ni prvzaprav je na slabšem saj tako tanka parkrat na mesec in vsakič pokuri še dodatno gorivo in čas ko se ekstra vozi na bencinsko...
Samo ne gre dopovedat....



Ne, če je bencinska na poti domov. :D

Ne vem, jaz nikoli ne tankam polnega tanka, vedno za 20€. Tako sem se navadil, ne vem zakaj :D

delfinus ::

Ce vedno tankas za 20€, se gorivno nikoli ne podrazi, vedno je 20€ ;).

Utk ::

V glavnem, če nočeš da kdo kaj vidi, vržeš račun takoj v koš, še v trgovini. Če bi šlo nekaj na firmo, bi verjetno šlo na davčno številko.

FTad ::

sm4rt4ss je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ko smo že pri tem, meni je čudno ko folk tanka za 15, 13, tudi 10 evrov goriva, vidim ogromnokrat. wtf. Je tudi to kakšen lifehack, ki ga ne poznam? Ne verjamem da s tem pridejo čez mesec, kje je prihranek?


Ga ni prvzaprav je na slabšem saj tako tanka parkrat na mesec in vsakič pokuri še dodatno gorivo in čas ko se ekstra vozi na bencinsko...
Samo ne gre dopovedat....



Ne, če je bencinska na poti domov. :D

Ne vem, jaz nikoli ne tankam polnega tanka, vedno za 20€. Tako sem se navadil, ne vem zakaj :D


To sem vcasih pocel, ko sem bil se student. Da sem (smo) tankali po 10, 20€ in se potem kao manj vozili, ces "ne morem tam, ker imam prazen tank" :)

Zdaj vedno polno tankam, sicer se mi zdi cudno :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312299 (8875) sbawe64
»

Rezerva avtomobila

Oddelek: Na cesti
409923 (4063) Dr_M
»

Moneta, a je to dovoljeno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
253773 (2738) next3steps
»

Prepoved plačila preko 50 EUR z gotovino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10121472 (17520) St235
»

Nafta na OMVju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6025265 (23415) ;-)

Več podobnih tem