» »

Kolikšna je minimalna bruto plača, na katero bi pristali.

Kolikšna je minimalna bruto plača, na katero bi pristali.

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4 5

Raptor F16 ::

12c0 je izjavil:


Ponovno delaš napako - ti ne veš česa je nekdo sposoben, ...


Ne, ti delaš napako. Zgrešil si bistvo teme, katero ste spremenili v poligon za nadmudrivanje, ker očitno je debata o plačah tabu.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Mato989 ::

Raptor F16 je izjavil:

12c0 je izjavil:


Ponovno delaš napako - ti ne veš česa je nekdo sposoben, ...


Ne, ti delaš napako. Zgrešil si bistvo teme, katero ste spremenili v poligon za nadmudrivanje, ker očitno je debata o plačah tabu.


Tvoja vprašanje oz. tema je nelogična, ker namesto da bi spraševal koliko so sploh ti diplomanti sposobni da si kao zaslužijo tako in tako plačo, sprašuješ pod čem ne bi šli delat... kar je logično odvisno od posameznika glede na življensko situacijo (mama hote, krediti itd...)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Raptor F16 ::

Mato989 je izjavil:



Tvoja vprašanje oz. tema je nelogična, ker namesto da bi spraševal koliko so sploh ti diplomanti sposobni da si kao zaslužijo tako in tako plačo, sprašuješ pod čem ne bi šli delat... kar je logično odvisno od posameznika glede na življensko situacijo (mama hote, krediti itd...)


Nič ni nelogično. Le tebi se ne da oz. nočeš razumeti bistva, ker v tej temi vidiš priložnost, da se postavljaš na pedestial.

Skoraj povsod pričakujejo začetnike z izkušnjami in določenimi znanji (kompetencami). Torej moraš priti not že izkušen, imeti kakšno lepo referenco, prinesti znanje... ampak plačali bi te slabše kot strežbo pomfrija. Seveda nekateri očitno takšne prakse jasno podpirate, bodisi iz privoščljivosti, bodisi zato ker vam ugaja biti prvi na vasi ali pa ste enostavno eni tistih, ki bi radi imeli vse zastonj.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Alien123 ::

Zdaj pa se daj v vlogo šefa. V firmo ti pride neizkušen, sveže diplomirani poba, ki pričakuje plačo minimalno 1500€ neto brez dodatkov, s tem da še niti ne veš kaj sploh zna..
Malo morgen prijatelj

Urbano#Desno ::

Alien123 je izjavil:

Zdaj pa se daj v vlogo šefa. V firmo ti pride neizkušen, sveže diplomirani poba, ki pričakuje plačo minimalno 1500€ neto brez dodatkov, s tem da še niti ne veš kaj sploh zna..
Malo morgen prijatelj



Človeka lahko že na razgovoru 'potipaš' kaj zna in kako odprte glave je. V primeru da pade čez to sito in se izkaže kot slaba izbira pa je tu poiskusna doba v kateri se mu lahko enostavno zahvališ za sodelovanje in greste vsak svojo pot. Če ti je 1500 preveč pač tvegaš da v podjetje večinoma dobivaš krš in potem si res dolgoročno ne moreš več ponuditi 1500, ker tvoja dodana vrednost to ne omogoča.

Alien123 ::

Ja ker oni pa bo znesel zlata jajca za mene :))

Raptor F16 ::

Alien123 je izjavil:

Zdaj pa se daj v vlogo šefa. V firmo ti pride neizkušen, sveže diplomirani poba, ki pričakuje plačo minimalno 1500€ neto brez dodatkov, s tem da še niti ne veš kaj sploh zna..
Malo morgen prijatelj


Ne ne ne... nisva midva prijatelja pa tudi kolega verjetno ne.

Ok, on meni malo morgen za plačo, jaz njemu malo morgen za to delo. Ne bo plačal, ne bo dobil.

Jaz grem še vedno lahko drugam on pa bo lahko jokal po televiziji, da ne dobi kadra v isti sapi pa nas boste dajali v nič in se trepljali po ramenih, medtem ko bo vaša konkurenčnost v riti. Tujina je odprta, znanje jezika tudi ni ovira.

Seveda ste najbolj glasni tisti, ki ste rahlo nad povprečjem in komolčarsko ne privoščite, da bi se povprečje dvignilo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Urbano#Desno ::

Ma tisti ki pride danes v konjekturi za 1000 bruto naredi več škode kot koristi. Delam z parimi perlami, ki so plačane 1300 - 1400 bruto preden jim razložiš kaj naj naredijo in potem pregledaš njihovo delo da niso v paket brezplačno dodali še kakšno bombico :) -> narediš tisto delo sam. Dejansko minimum za človeka z 100 pikami je danes ene 2000 bruto pod tem te noben ne povoha in vsak tak pričakuje dvig v naslednjih 6 mesecih.

Alien123 ::

Nevem kaj še delaš tukaj

Okapi ::

Raptor F16 je izjavil:


Problem je, ker ti neumno posplošuješ in vse mečeš v isti koš.

on meni malo morgen za plačo, jaz njemu malo morgen za to delo. Ne bo plačal, ne bo dobil.
Ne bo dobil tebe, za tabo jih pa stoji pet v vrsti, ki so pripravljeni delati za ta denar. In med njimi je prav mogoče tudi kakšen boljši.

Ti se boš pa delal pametnega, iskal dobro plačo in medtem živel na račun staršev, kar marsikdo ne more.

Vzroka, zakaj delodajalci ponujajo nižje plače, kot si ti predstavljaš, da bi moral zaslužiti, sta pa v bistvu samo dva.
1) Povpraševanje je večje od ponudbe. Delavca plačaš toliko, kot je nujno potrebno, nič več, sploh ne na začetu, ko sploh ne veš, kako dober je.

2) Konkurenca te prisili. Če Indijci ali Kitajci ali Vietnamci (ali gostilničar na drugi strani ulice) delajo ceneje in v bistvu enako dobro, si lahko konkurenčen samo, če dobiš delavce, ki so pripravljeni delati za dovolj nizko plačo. Če jih ne moreš, seliš proizvodnjo v Makodonijo (ali Vietnam), ali pa zapreš štacuno in začneš delati kaj drugega.

Raptor F16 ::

Okapi je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Problem je, ker ti neumno posplošuješ in vse mečeš v isti koš.

on meni malo morgen za plačo, jaz njemu malo morgen za to delo. Ne bo plačal, ne bo dobil.
Ne bo dobil tebe, za tabo jih pa stoji pet v vrsti, ki so pripravljeni delati za ta denar. In med njimi je prav mogoče tudi kakšen boljši.

Ti se boš pa delal pametnega, iskal dobro plačo in medtem živel na račun staršev, kar marsikdo ne more.

Vzroka, zakaj delodajalci ponujajo nižje plače, kot si ti predstavljaš, da bi moral zaslužiti, sta pa v bistvu samo dva.
1) Povpraševanje je večje od ponudbe. Delavca plačaš toliko, kot je nujno potrebno, nič več, sploh ne na začetu, ko sploh ne veš, kako dober je.

2) Konkurenca te prisili. Če Indijci ali Kitajci ali Vietnamci (ali gostilničar na drugi strani ulice) delajo ceneje in v bistvu enako dobro, si lahko konkurenčen samo, če dobiš delavce, ki so pripravljeni delati za dovolj nizko plačo. Če jih ne moreš, seliš proizvodnjo v Makodonijo (ali Vietnam), ali pa zapreš štacuno in začneš delati kaj drugega.


Ne ne, problem je ker vi to iz meni neznanega razloga podpirate, da se dela za drobiž.

Nekaj ti povem. Kot inženir ne bom delal za jurja neto.

Kot delavec v proizvodnji mogoče, kot inženir pa zagotovo NE. Makar imam faks končan.

S temi petimi ko držijo kljuko na vratih tudi povečini blefirate. Zakaj potem ti isti, ki gorzijo z zamenljivostjo tako jamrajo da kader beži stran od njih? Saj nismo neumni.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kr3ten ::

Mene pa zanima, tisti ki ste napredovali po plači ... ali vas je direktor sam povabil v posarno in vam povedal, da imate od danes dalje večjo plačo ali ste morali sami potrkati na vrata direktorja ...?
In na koliko časa je sledil dvig plače na pol leta, leto, dve ...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

Alien123 ::

Nam se vsako leto + vsake 3 leta dodatno

D3m ::

kr3ten je izjavil:

Mene pa zanima, tisti ki ste napredovali po plači ... ali vas je direktor sam povabil v posarno in vam povedal, da imate od danes dalje večjo plačo ali ste morali sami potrkati na vrata direktorja ...?
In na koliko časa je sledil dvig plače na pol leta, leto, dve ...?


Pri meni se je začelo z uvedbo kvot. Nakar sem se s šefom pogovarjal, kaj pa če presežem kvoto?

Pri naslednjem sestanku je naredil lestvico z neto dodatki na določeno kvoto. Rabil sem slabi 2 leti, da sem dosegel najvišji možen neto dodatek.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheKekec ::

Jaz bom kmalu zakljućil z magisterijem strojništva, sem tudi štipendist v podjetja.
Sem jim že povedal, da če bo začetna plača nižja od podvprečne, ne vzamem.
Vem pa, da začetniki dobijo cca med 800 ter 900 neto ter podobno v ostalih firmah.

bluefish ::

Če si štipendist, si preberi pogodbo, ker je povsem možno, da si se že prodal.

Raptor F16 ::

bluefish je izjavil:

Če si štipendist, si preberi pogodbo, ker je povsem možno, da si se že prodal.


Poznam preveč takšnih lokalnih primerov. S štipendijo so se pri istem delodajalcu zabetonirali za 5 let. Sedaj, ko se jim obligatorno obdobje izteka bodo pobegnili drugam (povečini v tujino).

Seveda opcija je tudi, da denar vrneš, ampak... najdi mi nekoga, ki ima po faksu tiste jurje na strani. So, ampak taki štipendije itak niso ptrebovali.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Mavrik ::

Rdeči: Tarnanje čez slovensko zdravstvo in standard nikakor ne paše sem.
The truth is rarely pure and never simple.

Vazelin ::

TheKekec je izjavil:

Jaz bom kmalu zakljućil z magisterijem strojništva, sem tudi štipendist v podjetja.
Sem jim že povedal, da če bo začetna plača nižja od podvprečne, ne vzamem.
Vem pa, da začetniki dobijo cca med 800 ter 900 neto ter podobno v ostalih firmah.

Ni važno kaj si jim ti povedal, važno je kaj si ti podpisal;) Seveda če najdeš dosti boljše plačano delo drugje, se splača iti drugam in ostalo odplačati po obrokih (če se da). Samo kot začetnik verjetno tudi drugje ne boš ravno kasiral velikih par.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Utk ::

Dejmo še odpret temo kolk bi kdo moral minimalno znat, da bi sploh bil zaposljiv za povprečno, ali pa 1500 neto, plačo, direktno s faksa.

Jaz sem se takrat zavedal, da sem čisti minus za firmo. Nekateri mislijo, da so pa čisto zlato...
Nekdo z izkušnjami ni samo 20% boljši, ampak komot 5x ali pa celo 10x hitreje nekaj naredi, in še to bolje. In potem imaš tam pokovca, ki fantazira o 1500, in nekoga, ki obvlada, in ki bo cenejši tudi če bo plačan 3x več. Jasno, lastnik bi rad drugega za ceno prvega, ampak tudi prvi bi lahko bli malo realni. Prvo nekaj pokazat, potem pa se pogajat o plači.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

12c0 ::

solatko
12c0 - Velika večina diplomantov se ni sposobna vključit v poslovni proces takoj, saj šolanje pomeni opravljanje izpitov in ne pridobivanje uporabnega znanja. Izobrazba se začne z zaposlitvijo, kjer pa je odvisno predvsem od delodajalcev, kakšne vrste specifičnih znanj od zaposlenih sploh zahtevajo.

Izobraza se začne z rojstvom (če imaš srečo).

Ni naloga šole, da delodajalcu pošlje šolarja z 10-letnimi izkušnjami. Podjentiki se morajo naučiti odgovornosti!

Danes lahko te težave rešite na preprost način, dvignete plače za 500e, in odprete vrata tudi neformalno izobraženim, ker nikoli ne veš na koga lahko naletiš. Namesto 8mio čistega dobička, vam bo tako ostalo 5mio. Bo življenje podjetnika zaradi tega kaj slabše? Kaj pa, če novi delavci nekaj pogruntajo in podjetje konča s 40mio čistegs? Vi tega ne boste nikoli vedeli, ker ste se že odločili, da so vsi nesposobni, itn.


Okapi

Vzroka, zakaj delodajalci ponujajo nižje plače, kot si ti predstavljaš, da bi moral zaslužiti, sta pa v bistvu samo dva.
1) Povpraševanje je večje od ponudbe. Delavca plačaš toliko, kot je nujno potrebno, nič več, sploh ne na začetu, ko sploh ne veš, kako dober je.

2) Konkurenca te prisili. Če Indijci ali Kitajci ali Vietnamci (ali gostilničar na drugi strani ulice) delajo ceneje in v bistvu enako dobro, si lahko konkurenčen samo, če dobiš delavce, ki so pripravljeni delati za dovolj nizko plačo. Če jih ne moreš, seliš proizvodnjo v Makodonijo (ali Vietnam), ali pa zapreš štacuno in začneš delati kaj drugega.

"Toliko, kot je nujno potrebno" za vsakega človeka pomeni nekaj drugega. Za podjetnika to pomeni, da bo ponudil pogoje pri katerih bo on imel največ koristi - to pomeni, da bo delavec morda delal samo 4 ure na dan, 4 dni na teden in bo imel 10 jurjev bruto plače.
Kdor razmišlja v stilu ponudi samo toliko, da bo nekdo pripravljen podpisati pogodbo, razmišlja narobe.

Konkurenca te prisili? Impliciraš, da je konkurenca vedno prisotna, se vsi vedno tekmujejo in se nihče ne dogovarja pod mizo. Impliciraš tudi, da bo vsak podjetnik karkoli selil ali se ukvarjal z drugo dejavnostjo/ponudil druge izdelke. Tega, še posebej pri vas, ni.



Polozweii, plače so nizke, ker je v Sloveniji veliko predsodkov, zamer in zaslepljenosti z zastarelimi idejami.

Alien123 ::

TheKekec je izjavil:

Jaz bom kmalu zakljućil z magisterijem strojništva, sem tudi štipendist v podjetja.
Sem jim že povedal, da če bo začetna plača nižja od podvprečne, ne vzamem.
Vem pa, da začetniki dobijo cca med 800 ter 900 neto ter podobno v ostalih firmah.


To je nekaj najslabšega, da si štipendiran s strani podjetja. Nemoreš se pogajat za plačo, ker si podpisal, da boš delal za njih. Lahko še te podjetje toži, če bi šel drugam.

nikjozo ::

Minimalna placa na katero sam pristanem je:

- 16 Evrov/uro pri vecmesecnih pogodbah (8 urni delovnik)
ali
- 170 Evrov/dan pri projektnem delu


Vse cene so bruto.

Mato989 ::

Ne ne, problem je ker vi to iz meni neznanega razloga podpirate, da se dela za drobiž.

Nekaj ti povem. Kot inženir ne bom delal za jurja neto.

Kot delavec v proizvodnji mogoče, kot inženir pa zagotovo NE. Makar imam faks končan.

S temi petimi ko držijo kljuko na vratih tudi povečini blefirate. Zakaj potem ti isti, ki gorzijo z zamenljivostjo tako jamrajo da kader beži stran od njih? Saj nismo neumni.


Ne, da se dela za drobiž je krivda predvsem to, da fakulteto konča prevelik odstotek generacije... Če bi fakulteto v SLO končalo max 3% najbolj sposobnih v državi, bi ti imeli plače 2.000neto, ker pa jo konča skorajda vsak ki se lahko 4 leta dokaj konsistenčno uči in nadudla snov ter na pol preplonka oz. prepiše z drugih virov diplomsko pa je na koncu vsak tretji UNI DIPL ali vsaj DIPL, potem pa valda da niso vredni kaj dosti...

Razen če kdo tu trdi, da so vsi ki so končali fakulteto material za Einstein level... potem pa je psihiatrija v ono smer...

Preveč se obremenjuješ to katera je izobrazba in premalo to kaj se dela... del kjer je koristno imeti Magistrsko izobrazbo je v Sloveniji morda nekaj sto ali kvečjemu nekaj tisoč... del kjer dejansko potrebuješ VISOKO izobražen kader pa morda nekaj 10 tisoč... kam boš torej dal v privatnem sektorju na deset tisoče ljudi z UNI DIPL ki bodo delali na neprimernih delovnih mestih za svojo izobrazbo?

Dejansko se pri 70% ali več primerih ko v oglas za delo napišejo zahtevana izobrazba UNIVERZITETNA, dejansko samo želijo izognit prevelikemu številu prijav ki jih morajo sortirat... 90% šihtov v SLO lahko opravlja kader z 5 ali max 6/1 stopnjo izobrazbe... torej "monkey" work... nimamo mi cernov, pa Microsofta, pa takih for...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

zobnik ::

Za 4.20 evrov neto kolikor nekateri ponujajo se jim lahko samo nasmehnem, pri rizičnem delu, ko si izpostavljen tveganju za zdravsteven težave in 4.20 evrov neto, ahahaha.
Če bi dobil 4.20 evrov neto v kaki mali trgovinci z delovnikom dopoldne in sobote/nedelje zaprto se nebi pritoževal.
Hofer, Lidl, Špar, nismo roboti, hvala lepa ne.
Trenutno sem an kmetiji in delam po svojih zmogljivostih.

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

Ne ne, problem je ker vi to iz meni neznanega razloga podpirate, da se dela za drobiž.

Nekaj ti povem. Kot inženir ne bom delal za jurja neto.

Kot delavec v proizvodnji mogoče, kot inženir pa zagotovo NE. Makar imam faks končan.

S temi petimi ko držijo kljuko na vratih tudi povečini blefirate. Zakaj potem ti isti, ki gorzijo z zamenljivostjo tako jamrajo da kader beži stran od njih? Saj nismo neumni.


Ne, da se dela za drobiž je krivda predvsem to, da fakulteto konča prevelik odstotek generacije... Če bi fakulteto v SLO končalo max 3% najbolj sposobnih v državi, bi ti imeli plače 2.000neto, ker pa jo konča skorajda vsak ki se lahko 4 leta dokaj konsistenčno uči in nadudla snov ter na pol preplonka oz. prepiše z drugih virov diplomsko pa je na koncu vsak tretji UNI DIPL ali vsaj DIPL, potem pa valda da niso vredni kaj dosti...

Razen če kdo tu trdi, da so vsi ki so končali fakulteto material za Einstein level... potem pa je psihiatrija v ono smer...

Preveč se obremenjuješ to katera je izobrazba in premalo to kaj se dela... del kjer je koristno imeti Magistrsko izobrazbo je v Sloveniji morda nekaj sto ali kvečjemu nekaj tisoč... del kjer dejansko potrebuješ VISOKO izobražen kader pa morda nekaj 10 tisoč... kam boš torej dal v privatnem sektorju na deset tisoče ljudi z UNI DIPL ki bodo delali na neprimernih delovnih mestih za svojo izobrazbo?

Dejansko se pri 70% ali več primerih ko v oglas za delo napišejo zahtevana izobrazba UNIVERZITETNA, dejansko samo želijo izognit prevelikemu številu prijav ki jih morajo sortirat... 90% šihtov v SLO lahko opravlja kader z 5 ali max 6/1 stopnjo izobrazbe... torej "monkey" work... nimamo mi cernov, pa Microsofta, pa takih for...


Bluzis. Javni sektor prenapihnjen s papirnatimi molji. Imamo pa enormno stevilo psiholov na zavodu ceprav je konkretno pomankanje le trh v zdravstvu prav tako ne dobijo specializacije medicinci. Ceprav drzi da bi se 99% druzboslovnih moralo zapreti.

Saj je hp zelel priti v MB kao technical support - call center pa so kleni slovenci rekli NE, tega pa nmi ne bomo delali. In so sli na Madzarsko.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Vetrolov ::

Vazelin je izjavil:

TheKekec je izjavil:

Jaz bom kmalu zakljućil z magisterijem strojništva, sem tudi štipendist v podjetja.
Sem jim že povedal, da če bo začetna plača nižja od podvprečne, ne vzamem.
Vem pa, da začetniki dobijo cca med 800 ter 900 neto ter podobno v ostalih firmah.

Ni važno kaj si jim ti povedal, važno je kaj si ti podpisal;) Seveda če najdeš dosti boljše plačano delo drugje, se splača iti drugam in ostalo odplačati po obrokih (če se da). Samo kot začetnik verjetno tudi drugje ne boš ravno kasiral velikih par.


Poznam tak primer, ker je sodelavec podpisal, da bo 9 let delal za firmo. Dali so mu pa minimalno plačo. O zvišanju plače niso hoteli niti slišati. Na srečo je imel denar, da je poplačal vse za nazaj in je lahko šel drugam.

Mato989 ::

Bluzis. Javni sektor prenapihnjen s papirnatimi molji. Imamo pa enormno stevilo psiholov na zavodu ceprav je konkretno pomankanje le trh v zdravstvu prav tako ne dobijo specializacije medicinci. Ceprav drzi da bi se 99% druzboslovnih moralo zapreti.


Ja ampak za te molje ne rabimo uni dipl in magistrov... ker so itak neproduktivni finančno gledano... to je monkey job 98% JU in 70% JS... izjema so medicina, gasilci in učitelji, kjer morajo eni imeti skillse in veselje dela z otroci, drugi morajo zdržat pogled na umirajoče, eni pa prenest pogled na ogenj da ne zgubijo glave ipd...

Ostalo je Javni sektor = monkey jobs.

Naj mi nekdo razloži zakaj bi morala imeti referentka na okencu JU ki izdaja vozniške faking magistra? Ni potrebe, celo kontraproduktivno je, ker je državo stala veliko preden začne vračat davke, namesto da bi jo priučili z 5 stopnjo in hop gremo delat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrihajaNodi ::

Naj mi nekdo razloži zakaj bi morala imeti referentka na okencu JU ki izdaja vozniške faking magistra?


Ti referenti so ze vnaprej izbrani. Sarec zaposli ministra na doloceni poziciji in ta minister ima familijo in je treba vse posrkat in poskrbet za daljno sorodstvo. To je toliko prepleteno da je pravzaprav vse skupaj druzinsko afnanje par osebkov z javnim premozenjem. Place pa so kot so.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Naj mi nekdo razloži zakaj bi morala imeti referentka na okencu JU ki izdaja vozniške faking magistra?


Ti referenti so ze vnaprej izbrani. Sarec zaposli ministra na doloceni poziciji in ta minister ima familijo in je treba vse posrkat in poskrbet za daljno sorodstvo. To je toliko prepleteno da je pravzaprav vse skupaj druzinsko afnanje par osebkov z javnim premozenjem. Place pa so kot so.


Moja kolegica je poslala in je dobila delo na okencu JU... ker ima njena sodelavka Magistrsko izobrazbo ona pa SAMO uni dipl, ima ona višjo plačo za par 10€, ČEPRAV delata isto delo in to je absurd... medtem se feministke cel čas pizdijo enako plačilo za enako delo, samo babnce v JU to pač ne moti =) Ker so v večini!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Jah tako pac je. Raje se vprasaj zakaj jih je toliko v javnem sektorju. Ampak to je ze poglavje zase.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

nikjozo ::

Samo en nasvet... prevec se zanasate na izobrazbo / papirje.

Meni je delodajalec v top 10 podjetij na svetu iskreno rekel:

"Kaksen cehoslovaski papir? Rabim tvoje mozgane in roke. Kdaj zacnes?"

PreviousUser ::

nikjozo je izjavil:



Rabim tvoje mozgane in roke.


To se pa sliši, kot da bi bil na Kosovu.

Raptor F16 ::

nikjozo je izjavil:

Samo en nasvet... prevec se zanasate na izobrazbo / papirje.

Meni je delodajalec v top 10 podjetij na svetu iskreno rekel:

"Kaksen cehoslovaski papir? Rabim tvoje mozgane in roke. Kdaj zacnes?"


Kako boš uporabljal možgane, če ne poznaš osnov?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

TheBlueOne ::

Raptor F16 je izjavil:



Kako boš uporabljal možgane, če ne poznaš osnov?


Kdo pa jih pozna preden zacne delati? Vecina s solanjem dokaze, da se je sposobna kaj nauciti, vecina osnov pa je praviloma pozabljena hitro po koncanem izpitu. Od bivse foter je imel inzeniring firmo in mu skoraj noben diplomant ni znal resit njegovega testa, ki je bil "Razlozi mi kotne funkcije".

Nas solski sistem je pac tak, da vecino casa zapravis za kar ti ne gre in kar posledicno verjetno ne bos pocel. S tem ni v osnovi nic narobe, ker ce zaposlis diplomanta ves, da se je sposoben nekaj nauciti, da je vodljiv itn., kar je primerno za vecino delovnih mest, ki pa v vecini niso dobro placana.

Tisti, ki so placani relativno dobro pa so taki, ki zmorejo kaj sami, kar pa izobrazba ne potrdi ampak tudi ne izkljuci. To so pac tisti, ki se znajdejo in pametno izbirajo prioritete, ki pogosto vidijo solski sistem kot neucinkovit in odnesejo samo kar potrebujejo v praksi in bolj poredko diplomo. Pac gledajo od dneva 1 solanja kje je denar in ne "Mama pravi da sola prinese denar". Torej karakteristika za denar je bolj kako se znajdes v realnosti in ne kako znas najboljse slediti navodilom.

Od izobrazenih pa je verjetno najslabsi kader, ki visino svoje place vrednosti skozi izobrazbo in ne skozi svoj potencial. Ce lahko jaz odlocam in mi nekdo govori, da hoce imeti placo zaradi izobrazbe in drugace ne zna povedati kaj pametnega bi ga odslovil. Taki hocejo samo neka solanja, certifikate, da je vse 100% urejeno zanje itn.

dexterboy ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne ... neumni.

Ne... for...

Bluzis. Javni sektor prenapihnjen s papirnatimi molji. Imamo pa enormno stevilo psiholov na zavodu ceprav je konkretno pomankanje le trh v zdravstvu prav tako ne dobijo specializacije medicinci. Ceprav drzi da bi se 99% druzboslovnih moralo zapreti.

Saj je hp zelel priti v MB kao technical support - call center pa so kleni slovenci rekli NE, tega pa nmi ne bomo delali. In so sli na Madzarsko.

Oj, imaš kje kakšno informacijo o tem? Bi rabil za službo.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Raptor F16 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce lahko jaz odlocam in mi nekdo govori, da hoce imeti placo zaradi izobrazbe in drugace ne zna povedati kaj pametnega bi ga odslovil.


Ti nikogar ne brigaš.

Če nimaš dela, ki je primerno za višjo stopnjo izobrazbe, enostavno napiši pogoj "osnovna šola".

Ampak zanimivo povsod postavljajo fakulteto skoraj za pogoj. Kako to, če pa baje nič ne naučijo?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kotanyi ::

4500€ bruto.

Raptor F16 je izjavil:

Ne ne, problem je ker vi to iz meni neznanega razloga podpirate, da se dela za drobiž.

Nekaj ti povem. Kot inženir ne bom delal za jurja neto.


Word.

c3p0 ::

Raptor F16 je izjavil:


Samouki imajo mogoče precej prakse, po sistemu "monkey see, monkey do" niso pa nujno kompetentni za sodelovanje pri reševanju problemov.


Samouk je lahko tak, kot je tak lahko tudi diplomant, ali še kaj višje. Ne da pa pildek nobenega zagotovila.

kr3ten je izjavil:


Izobrazba ti je zgolj vstopnica za v službo na višjem nivoju. Nato pa potrebuješ izkušnje, da postaneš expert na svojem področju in si tako prislužiš večjo plačo.
Če pa nimaš diplome v žepu pa sploh zraven ne prideš.


Ni nujno. Olajšava diploma gotovo je, vstopnica nikakor, razen v JS ali kakih bolj rigidnih sistemih zaposlovanja. Najboljši programerji, sistemci, pa tudi kak manager kar jih poznam, so brez diplome, odgovornosti pa ogromne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

TheBlueOne ::

Raptor F16 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ce lahko jaz odlocam in mi nekdo govori, da hoce imeti placo zaradi izobrazbe in drugace ne zna povedati kaj pametnega bi ga odslovil.


Ti nikogar ne brigaš.

Če nimaš dela, ki je primerno za višjo stopnjo izobrazbe, enostavno napiši pogoj "osnovna šola".

Ampak zanimivo povsod postavljajo fakulteto skoraj za pogoj. Kako to, če pa baje nič ne naučijo?


Ce se zaposluje na mojem podrocju sodelujem s HR, ko se odloca katere zunanje najeti soodlocam. Tako da tu in tam koga pa ze brigam. In vse kar govorim je iz prakse in samo razlagam kaksna je korporativna logika. Kakor si zadeve predstavljas ti mi je v praksi neznano.

Mi se za noben tehnicen kader na nobenem podjetju nismo imeli pogoja fakulteta ampak smo nasteli od srednje sole do fakultete. Zakaj bi kot podjetje koga izkljuceval na podlagi izobrazbe? Kaj ti bi raje vzel nekoga, ki ima formalno izobrazbo, kot nekoga, ki ima kaj za pokazat na podrocju kjer isces?

Kaj pa je delo v tehnicnem smislu za visoko izobrazbo? V mojem svetu razvijamo avtomatizacijo, jo vzdrzujemo, planiramo linije, programiramo napredno regulacijo (sama matematika) in je 80% s koncano srednjo solo in priucenih na podjetju, 20% pa inz, ker to v Avstriji postanes, ko imas HTL in nekaj delovne dobe.

Dandanes je toliko specifik, da veliko vec pridobimo, ce ima zaposleni namesto fakultete solanje od recimo Siemensa, Kuke, Schneider itn., ker fakultete so dosti zadaj, ce ima za sabo uspesne projekte je lahko dovolj za zaposlitev tudi brez izobrazbe.

Mi je pa jasno, da to ne gre v pravu, medicini, solstvu itn. ampak verjetno govorimo o tehnicnih zadevah?

Mato989 ::

Raptor F16 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ce lahko jaz odlocam in mi nekdo govori, da hoce imeti placo zaradi izobrazbe in drugace ne zna povedati kaj pametnega bi ga odslovil.


Ti nikogar ne brigaš.

Če nimaš dela, ki je primerno za višjo stopnjo izobrazbe, enostavno napiši pogoj "osnovna šola".

Ampak zanimivo povsod postavljajo fakulteto skoraj za pogoj. Kako to, če pa baje nič ne naučijo?


To nardijo ne ker rabis ampak da ima lena kadrovska manj prijav za pregledat... Tako je bilo v krizi.... Zdaj pa tudi ko pise uni pa posljem pa mam visjo pa dobim razgovor... Kaj ti to pove!? Da je to zatp ker je prevec visoko izobrazenih in se tako ozakrog za pregledovanje kadrovske
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

Mato989 je izjavil:


To nardijo ne ker rabis ampak da ima lena kadrovska manj prijav za pregledat... Tako je bilo v krizi.... Zdaj pa tudi ko pise uni pa posljem pa mam visjo pa dobim razgovor... Kaj ti to pove!? Da je to zatp ker je prevec visoko izobrazenih in se tako ozakrog za pregledovanje kadrovske


Pri nas nalašč izpustimo pogoj izobrazbe. Prijavijo se zanimivi karakterji, tudi kak pravnik, ki je ugotovil, da ga to sploh ne zanima in je zdaj doma že 2 leti kucal programe, cele dneve. Guess what, dobil je job.

Vazelin ::

To nardijo ne ker rabis ampak da ima lena kadrovska manj prijav za pregledat... Tako je bilo v krizi.... Zdaj pa tudi ko pise uni pa posljem pa mam visjo pa dobim razgovor... Kaj ti to pove!? Da je to zatp ker je prevec visoko izobrazenih in se tako ozakrog za pregledovanje kadrovske

Pomoje pomeni samo to, da je sedaj večje povpraševanje in manj kadra in potem pridejo tudi ne-unijaši na razgovor. Ko bo kriza in 100 prijav na delovno mesto bodo pač omejili na UNI, ostale zavrnili v trenu oka

btw. je kolega reku, da ko so iskal programerja leta 2011 (mislim da, morda celo 2010 ali 2012), se je za res zanikrno plačo javilo slabih 100 ljudi, če se ne motim
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Okapi ::

Eno je, kakšno formalno izobrazbo iščeš, če si delodajalec in iščeš delavca, nekaj precej drugega pa, kakšno izobrazbo hočeš imeti, če si delojemalec in iščeš delo.

Brez diplome imaš precej ožji nabor možnosti, ker je veliko delodajalcev, ki iz formalno/birokratskih razlogov zahtevajo diplomo. In to ne samo v javni upravi.

Vazelin ::

Seveda si brez diplome bolj omejen. Je pa vedno smešno, ko so s strani kakšnih "faliranih študentov" potem slišiš, da je diploma brez veze in se lahko itak doma naučiš - zakaj bi sploh hodu v šolo:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

TheBlueOne ::

Katera tehnicna delovna mesta so pa mnenju tistih, ki imajo izobrazbo za eden vecjih faktorjev primerna bolj kot ne samo za 6.2+?

GupeM ::

"Sodelavec" mi je zadnjič razlagal, kako njihova firma že 8 let išče dobrega C++ programerje, pa ga ne najdejo. Ko sva še malo govorila, mi je povedal, da imajo plačo minimalca, nato pa še nekaj na roke in nekaj fiktivnih potnih stroškov, da na koncu dobi vse skupaj okrog 2000 €. Mi je hitro postalo jasno, zakaj v 8 letih niso dobili dobrega C++ programerja.

tikitoki ::

nikjozo je izjavil:

Samo en nasvet... prevec se zanasate na izobrazbo / papirje.

Meni je delodajalec v top 10 podjetij na svetu iskreno rekel:

"Kaksen cehoslovaski papir? Rabim tvoje mozgane in roke. Kdaj zacnes?"


A zato zahtevajo 7 stopnjo izobrazbe, ker ni potrebna?
Takšne bedarije trosi sam Folk, k je študiral mešanje megle.

zobnik ::

za min.plačo vam ne bo noben delal razen če so pogoji dela dobri....tak šiht je pa pomojem že oddan....kaka trgovinca grem takoj delat za 600 evrov....žensko poznam k tam dela, zunaj sedi, se sonči, na vsake 15 min.kdo pride proda nekaj in spet na novo...dobr ji gre.
Da pa delaš za isto palčilo v gradbeništvu al pa na kaki žagi, ja tam te ne bo noben gledal 5 min. ko gledaš v luft!"!!!!!

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

To nardijo ne ker rabis ampak da ima lena kadrovska manj prijav za pregledat... Tako je bilo v krizi.... Zdaj pa tudi ko pise uni pa posljem pa mam visjo pa dobim razgovor... Kaj ti to pove!? Da je to zatp ker je prevec visoko izobrazenih in se tako ozakrog za pregledovanje kadrovske

Pomoje pomeni samo to, da je sedaj večje povpraševanje in manj kadra in potem pridejo tudi ne-unijaši na razgovor. Ko bo kriza in 100 prijav na delovno mesto bodo pač omejili na UNI, ostale zavrnili v trenu oka

btw. je kolega reku, da ko so iskal programerja leta 2011 (mislim da, morda celo 2010 ali 2012), se je za res zanikrno plačo javilo slabih 100 ljudi, če se ne motim


Ja ampak to pove meni ravno to... da dejansko UNI DIPL ni pogoj zaradi dela ampak zaradi lajšanja procesa zaposlovanja kadrov... ker če bi neko delo lahko opravljal STRIKTNO samo nekdo ki ima izobrazbo UNI DIPL, potem tudi v krizi ne bi šli nižat kajne? Iz tega sledi da UNI DIPL ni potreben naziv za opravljanje verjetno 95%+ dela...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šola ali tečaji - začetek programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
779450 (7565) Ahim
»

Žena pravi da VSŠ ni faks (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26961735 (53019) jype
»

Študij ali delo ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911737 (10158) IceIceBaby
»

Ali imamo preveč diplomantov s fakultet? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15023300 (20982) BlueRunner
»

Šolski sistem in IT službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9146024 (44784) Nejc Pintar

Več podobnih tem