» »

Kolikšna je minimalna bruto plača, na katero bi pristali.

Kolikšna je minimalna bruto plača, na katero bi pristali.

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4 5

zobnik ::

men so za delo v gradbeništvu ponujal 4.20 evrov neto....nas pa je blo na razgovoru vsaj 30 pa so se skregal, od delodajalca do bodoči delavcev....pa še ven so šli tko da so skoraj okvir od vrat odnesl.
Sm jim reku, vsi so ven odšli a ponujate več, ko zdej sam ostal...ni šlo, se zahvalil in lepo odšel.

Raptor F16 ::

Mato989 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

To nardijo ne ker rabis ampak da ima lena kadrovska manj prijav za pregledat... Tako je bilo v krizi.... Zdaj pa tudi ko pise uni pa posljem pa mam visjo pa dobim razgovor... Kaj ti to pove!? Da je to zatp ker je prevec visoko izobrazenih in se tako ozakrog za pregledovanje kadrovske

Pomoje pomeni samo to, da je sedaj večje povpraševanje in manj kadra in potem pridejo tudi ne-unijaši na razgovor. Ko bo kriza in 100 prijav na delovno mesto bodo pač omejili na UNI, ostale zavrnili v trenu oka

btw. je kolega reku, da ko so iskal programerja leta 2011 (mislim da, morda celo 2010 ali 2012), se je za res zanikrno plačo javilo slabih 100 ljudi, če se ne motim


Ja ampak to pove meni ravno to... da dejansko UNI DIPL ni pogoj zaradi dela ampak zaradi lajšanja procesa zaposlovanja kadrov... ker če bi neko delo lahko opravljal STRIKTNO samo nekdo ki ima izobrazbo UNI DIPL, potem tudi v krizi ne bi šli nižat kajne? Iz tega sledi da UNI DIPL ni potreben naziv za opravljanje verjetno 95%+ dela...


In tobočitno potrjuje moje sume.

Delodajalci pričakujejo prekvalificiran kader ker se je z njim lažje ukvarjat. Plačilo pa tako, kakršno je.

Realno večini zadošča maturant srednje strokovne šole. Ni čudno da ne znajo inže irskega kadra izkoristit, ker ga zgleda ne morejo/ne znajo. Dokler švabo pošlje povpraševanje za proizvodnjo očitno nihče ne bo razmišljal o razvoju.

Ko pa pride vprašanje o povišici, napredovanju pa sto in en izgovor in izgovori, da je faks brezvezen ... sej si šolna, boš razumel kok smo ubogi, da te ne moremo plačat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Mato989 je izjavil:

Ja ampak to pove meni ravno to... da dejansko UNI DIPL ni pogoj zaradi dela ampak zaradi lajšanja procesa zaposlovanja kadrov... ker če bi neko delo lahko opravljal STRIKTNO samo nekdo ki ima izobrazbo UNI DIPL, potem tudi v krizi ne bi šli nižat kajne? Iz tega sledi da UNI DIPL ni potreben naziv za opravljanje verjetno 95%+ dela...
Diploma ni potrebna za nobeno delo, kar se znanja tiče, ker se lahko vse sam naučiš.
Tudi zdravnik ali pilot ali pravnik ne bi potreboval diplome, če bi si delodajalec vzel mesec ali dva, da bi natančno preveril njegovo znanje.

Namen papirja na koncu študija je, da delodajalcu olajša preizkušanje znanja kandidatov.

Bila je recimo neka pobuda pri nas, da bi bila priloga diplome seznam ocen vseh izpitov, oziroma da bi vsaj na diplomi pisala povprečna ocena vseh izpitov, pa jo je takratni rektor UL zavrnil, češ da bi bila to samo potuha delodajalcem in da univerza tega ni dolžna podpirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

zobnik ::

to velja če greš za orodjarja al pa gradbenega delavca, pol si lahko inženir strojništva al pa inže.gradbeništva, če se izkažeš...v zdravstvu pa niti pdo razno ne morše delat brez ustrezne izobrazbe, razen če si posebnež in veš vse.

Okapi ::

Ne smeš, zaradi predpisov, ne zaradi tega, ker brez diplome ne bi mogel imeti tega znanja.

Invictus ::

Narediti faks in diplomo, je bolj stanje duha.

Ja, vse se da naučiti, kar učijo na faksu.

Ampak, če je v glavi mentaliteta zahojenega srednješolca, mu znanje 100 jezikov ne bo pomagalo pri dobri službi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:


Ampak, če je v glavi mentaliteta zahojenega srednješolca, mu znanje 100 jezikov ne bo pomagalo pri dobri službi.


Tisto znanje je pogosto bolj slabo v praksi, tudi, ce so bile ocene lepe. Ce pa nekdo lepo komunicira v vsaj se enem priucenem jeziku, potem ima potencial tudi drugje.

PreviousUser ::

Okapi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja ampak to pove meni ravno to... da dejansko UNI DIPL ni pogoj zaradi dela ampak zaradi lajšanja procesa zaposlovanja kadrov... ker če bi neko delo lahko opravljal STRIKTNO samo nekdo ki ima izobrazbo UNI DIPL, potem tudi v krizi ne bi šli nižat kajne? Iz tega sledi da UNI DIPL ni potreben naziv za opravljanje verjetno 95%+ dela...
Diploma ni potrebna za nobeno delo, kar se znanja tiče, ker se lahko vse sam naučiš.
Tudi zdravnik ali pilot ali pravnik ne bi potreboval diplome, če bi si delodajalec vzel mesec ali dva, da bi natančno preveril njegovo znanje.

Namen papirja na koncu študija je, da delodajalcu olajša preizkušanje znanja kandidatov.

Bila je recimo neka pobuda pri nas, da bi bila priloga diplome seznam ocen vseh izpitov, oziroma da bi vsaj na diplomi pisala povprečna ocena vseh izpitov, pa jo je takratni rektor UL zavrnil, češ da bi bila to samo potuha delodajalcem in da univerza tega ni dolžna podpirati.


Čudno, ker jaz pa imam diplomo s prilogo, na kateri so ocene vseh opravljenih izpitov.

Okapi ::

Ljubljanska univerza? Potem so to očitno kasneje vendarle uvedli.

Mato989 ::

Kaj ti pomaga priloga vseh ocen, če je ne priložiš zraven....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

Saj tudi diplome lahko ne priložiš, in gre prošnja takoj v smeti.

Raptor F16 ::

Nekaj me pri vsej debati zelo zmoti.

Vsi zelo radi utemeljujete da nekdo brez izkušenj in znanj ne more imeti dobre plače na začetku. Fair enough.

Zakaj je ne more imeti kandidat, za katerega zahtevajo izkušnje in znanje v štartu? "Iščemo osebo, ki zna...(naštejejo se pogoji in zahtevane izkušnje)"

Plača? Malo bolje kot minimalec, venkup pa še vedno tako osebo obravnavate kot nekoga, ki nič ne ve.

Kdo se tu iz koga dela norca?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Mato989 ::

Raptor F16 je izjavil:

Nekaj me pri vsej debati zelo zmoti.

Vsi zelo radi utemeljujete da nekdo brez izkušenj in znanj ne more imeti dobre plače na začetku. Fair enough.

Zakaj je ne more imeti kandidat, za katerega zahtevajo izkušnje in znanje v štartu? "Iščemo osebo, ki zna...(naštejejo se pogoji in zahtevane izkušnje)"

Plača? Malo bolje kot minimalec, venkup pa še vedno tako osebo obravnavate kot nekoga, ki nič ne ve.

Kdo se tu iz koga dela norca?



To je pa pač glupost slovenskega sistema... Prvo kar bi morali je ukinit prevoz in malico... in kot drugo porihtat davčne olajšave... težava je ker takoj ko daš delavcu 100EUR neto nad minimalcem že padeš ven z dodatne splošne olajšave in ti nabije dohodnino za skoraj 100% iz 16% na 27%... in temu bi se vsi radi izognili =) In zato nabijajo malice in "službene poti" ter potne... absurd pač.

Rešitev tega bi bilo ukinitev dodatne olajšave in ureditev splošne olajšave tako da je do 1.000EUR neto flat rate recimo 17% dohodnina... hkrati pa ukinitev malice ki se pripoji k minimalcu v višini 120EUR bruto zraven... tako bi dobili bolj zdrave temelje... ampak potem odpadejo mešetarjenja...

Najboljše bi itak bilo ukinit potne in malico in dvignit minimalca za 200EUR bruto... če se ti ne splača vozit na šiht ga pač ne vzameš ali se preseliš bližje...

In zato delodajalci ne ponujajo višjih plač... dejansko majo slovenci kar dobre plače... samo vsi šmuglajo državo ki je prepožrešna.




Država bi morala ENOSTAVNO z zakonom ukinit skorajda vse dodatke razen za nedeljsko delo in praznično delo (ter nočne seveda) vse to našteto bi moralo biti plačano 300% redne ure ostalo pa adijo to minulo delo, pa popoldanske bla bla bla...

Nato pa ukinit malico in potne in dvignit minimalca na 900EUR neto.

Zadnji korak pa ureditev dohodninske v flat rate.... najbolje bi bilo da do 12.000EUR ni dohodnine ali pa mogoče 5% od 12k neto do 24k pa 18% flat... nad 24k neto pa 35% nad 36k pa 45%... in je to to...

Naenkrat bi povprečna bruto plača v SLO zrastla za najmanj 200EUR in tako bi bili bolj primerljivi z sosednjimi državami ki ne poznajo šmuglanja pri plačah kar tako s potnimi in malico
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nsa_ag3nt ::

Potni stroški in malica so "kao" prihodki, vendar jih za sproti porabiš, se pravi efektivno niso prihodki.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Okapi ::

:D:)):)) Plačo tudi sproti porabiš, za najemnino, elektriko, telefon, obleko ... in torej tudi ni prihodek.

Killermode ::

Mato989 je izjavil:

in ti nabije dohodnino za skoraj 100% iz 16% na 27%...

In nabije ti 27% dohodnine samo na tiso preseženo vrednost in nikoli na celoto.

feryz ::

Raptor F16 je izjavil:

Delodajalci pričakujejo prekvalificiran kader ker se je z njim lažje ukvarjat. Plačilo pa tako, kakršno je.
Kakšna neumna trditev! In popolnoma napačna.
Delodajalci pričakujemo močno podkvalificiran kader, najraje delavca brez izobrazbe, ki pa zna veliko več kot kvazi inženirji in doktorji. Plačilo pa temu primerno.

scipascapa ::

zobnik je izjavil:

men so za delo v gradbeništvu ponujal 4.20 evrov neto....nas pa je blo na razgovoru vsaj 30 pa so se skregal, od delodajalca do bodoči delavcev....pa še ven so šli tko da so skoraj okvir od vrat odnesl.
Sm jim reku, vsi so ven odšli a ponujate več, ko zdej sam ostal...ni šlo, se zahvalil in lepo odšel.


raje bodo brez delavca, direktor pa kok plače in njegovi podložniki?

mato: niso tok sposobni, ker vlada in politiki mešetarijo zraven. medtem pa v avstriji minimalna pokojnina po 40 letih 1200EUR !!!!!

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

zobnik je izjavil:

men so za delo v gradbeništvu ponujal 4.20 evrov neto....nas pa je blo na razgovoru vsaj 30 pa so se skregal, od delodajalca do bodoči delavcev....pa še ven so šli tko da so skoraj okvir od vrat odnesl.
Sm jim reku, vsi so ven odšli a ponujate več, ko zdej sam ostal...ni šlo, se zahvalil in lepo odšel.


Prisežem, prebral sem 4.200 neto in sem že skoraj popizdil, zakaj da fak bi takšno plačo zavrnil :D

Okapi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja ampak to pove meni ravno to... da dejansko UNI DIPL ni pogoj zaradi dela ampak zaradi lajšanja procesa zaposlovanja kadrov... ker če bi neko delo lahko opravljal STRIKTNO samo nekdo ki ima izobrazbo UNI DIPL, potem tudi v krizi ne bi šli nižat kajne? Iz tega sledi da UNI DIPL ni potreben naziv za opravljanje verjetno 95%+ dela...
Diploma ni potrebna za nobeno delo, kar se znanja tiče, ker se lahko vse sam naučiš.
Tudi zdravnik ali pilot ali pravnik ne bi potreboval diplome, če bi si delodajalec vzel mesec ali dva, da bi natančno preveril njegovo znanje.

Namen papirja na koncu študija je, da delodajalcu olajša preizkušanje znanja kandidatov.

Bila je recimo neka pobuda pri nas, da bi bila priloga diplome seznam ocen vseh izpitov, oziroma da bi vsaj na diplomi pisala povprečna ocena vseh izpitov, pa jo je takratni rektor UL zavrnil, češ da bi bila to samo potuha delodajalcem in da univerza tega ni dolžna podpirati.


Okej, pravnik še gre ... tudi včasih (vsaj v ameriki) si lahko postal pravnik kot samouk.

Ampak zdravnik ali pilot, predvsem zdravnik, come on. Kako bi lahko nekdo postal zdravnik samouk. Programirat se že naučiš na internetu, kako pa prideš do pacientov, pa do trupel itd?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Killermode je izjavil:

Mato989 je izjavil:

in ti nabije dohodnino za skoraj 100% iz 16% na 27%...

In nabije ti 27% dohodnine samo na tiso preseženo vrednost in nikoli na celoto.


Ja saj tprej na vsak evro vec je 27 postov dohodnine..... Go figure

Phantomeye

Kje so diplomirali prvi zdravniki
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Okapi ::

Phantomeye je izjavil:

Ampak zdravnik ali pilot, predvsem zdravnik, come on. Kako bi lahko nekdo postal zdravnik samouk. Programirat se že naučiš na internetu, kako pa prideš do pacientov, pa do trupel itd?
Saj sem lepo napisal, teoretično je to možno.

Delaš recimo kot "vajenec" na zasebni kliniki. Plačuješ zasebnim zdravnikom inštrukcije ... Kadavri so tržno blago - kupiš in treniraš na njih. V dveh letih se lahko tako naučiš več, vključno s prakso, kot se naučijo študenti v petih letih medicinske fakultete.

Ali pa imaš recimo srednjo medicinsko šolo in delaš kot medicinska sestra. Prakse dobiš tako več, kot jo dobijo študenti medicine, ostalo znanje pa iz knjig. In znaš več, kot zna diplomiran zdravnik, samo diplome nimaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

GupeM ::

Okapi je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Ampak zdravnik ali pilot, predvsem zdravnik, come on. Kako bi lahko nekdo postal zdravnik samouk. Programirat se že naučiš na internetu, kako pa prideš do pacientov, pa do trupel itd?
Saj sem lepo napisal, teoretično je to možno.

Delaš recimo kot "vajenec" na zasebni kliniki. Plačuješ zasebnim zdravnikom inštrukcije ... Kadavri so tržno blago - kupiš in treniraš na njih. V dveh letih se lahko tako naučiš več, vključno s prakso, kot se naučijo študenti v petih letih medicinske fakultete.

Ali pa imaš recimo srednjo medicinsko šolo in delaš kot medicinska sestra. Prakse dobiš tako več, kot jo dobijo študenti medicine, ostalo znanje pa iz knjig. In znaš več, kot zna diplomiran zdravnik, samo diplome nimaš.

Pa bi ti šel na operacijo možganov k nekomu, ki bi ti rekel, da je samouk in da zna? Ali bi raje šel k nekomu, ki ima diplomo in obvezno prakso ter "pripravništvo," kar bi ti lahko dokazal s papirjem?

Okapi ::

Če bi ta samouk slovel kot najboljši kirurg, bi sigurno raje šel k njemu.

Sem že čisto na začetku te debate napisal, da je namen diplome, da ti ni treba preverjati, kaj nekdo zna, še zlasti, če tega sam niti ne znaš preverit.

zobnik ::

750 evrov bruto so mi ponujal v domu za pomočnika kuharja.
To je kakih 500 neto + dodatek do min.plače.
Če bi blo 750 evrov neto pa še to je malo, ampak za pomočnika bi pa vzel.
Seveda nedeljsko delo posebaj plačano....ne pa všteto v to delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Raptor F16 ::

feryz je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Delodajalci pričakujejo prekvalificiran kader ker se je z njim lažje ukvarjat. Plačilo pa tako, kakršno je.
Kakšna neumna trditev! In popolnoma napačna.
Delodajalci pričakujemo močno podkvalificiran kader, najraje delavca brez izobrazbe, ki pa zna veliko več kot kvazi inženirji in doktorji. Plačilo pa temu primerno.


Če si ti delodajalec, sem jaz papež.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

feryz ::

Jaz sem delodajalec (in to kar veliko ljudem), ti pa zagotovo nisi papež.

Kako pa misliš da se kupi Zafira? Z dvemi pridnimi ročicami? Mokre sanje tukajšnjih pritepencev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Raptor F16 ::

feryz je izjavil:

Jaz sem delodajalec (in to kar veliko ljudem), ti pa zagotovo nisi papež.


Veš kaj si? Dežurni spletni blefer.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

c3p0 ::

GupeM je izjavil:


Pa bi ti šel na operacijo možganov k nekomu, ki bi ti rekel, da je samouk in da zna? Ali bi raje šel k nekomu, ki ima diplomo in obvezno prakso ter "pripravništvo," kar bi ti lahko dokazal s papirjem?


Za razliko od IT, možganski kirurg ne moreš postati z online tečaji, ker jih seveda ni. Tudi do opreme ne moreš.

feryz ::

Raptor F16 je izjavil:

Veš kaj si? Dežurni spletni blefer.
Da, da. Zadel si me u nulo.
Btw, pozabil si povedati, ker tema tako veli, da delam za minimalno plačo. Oz. malenkost čez. Moj šef je namreč ultra zajeban.

Hermit Bob ::

Mato989 je izjavil:


To je pa pač glupost slovenskega sistema... Prvo kar bi morali je ukinit prevoz in malico... in kot drugo porihtat davčne olajšave... težava je ker takoj ko daš delavcu 100EUR neto nad minimalcem že padeš ven z dodatne splošne olajšave in ti nabije dohodnino za skoraj 100% iz 16% na 27%... in temu bi se vsi radi izognili =) In zato nabijajo malice in "službene poti" ter potne... absurd pač.


Mislim, da se prevec idealisticno zagledal v Indijo Koromandijo... Prevoz in malica sta tukaj obvezna zato, ker je vecina delodajalcev navadnih izkoriscevalskih barab, ki bi v primeru ukinitve obeh preprosto placali enako, brez obeh "stroskov". Ze to, da nekaj prispevajo, do minimalca bi bilo treba ukinit, je samo crpanje denarja iz drzave. Sluzbene poti, reprezantativa, potni stroski in malice... Resna firma se s tem ne bo igrala, so kazni prevec zadnjicnopekoce.

Sicer se visja davcna lestvica obracuna na razliko... Samo omenim ;)

To se resi na veliko bolj preprost nacin, obvezna delovska udelezba pri dobicku. Pa bomo potem videli, ali so visje "place" res tako hud problem. ;) In bo volk se vedno sit in koza ne podhranjena, pa se namesto druzbe neenakosti bomo dobili manj prebogatih in manj prerevnih, znizan kriminal, povecana zadovoljnost, morda tudi vec podjetnikov, pa se srednji razred se bo okrepil in povecal potrosnjo. Skratka, cista zmaga za vse... ;)

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Eni bi ukinili malico in prevoz. Ker mislijo, da bo ta denar potem na delavčev račun zlezel. Zanimivo.
Tak enako mislijo tudi, če država zmanjša davke in prispevke. Da bo razlika šla v žep delavcev. Še bolj zanimivo.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Eni bi ukinili malico in prevoz. Ker mislijo, da bo ta denar potem na delavčev račun zlezel. Zanimivo.
Tak enako mislijo tudi, če država zmanjša davke in prispevke. Da bo razlika šla v žep delavcev. Še bolj zanimivo.



Če država zniža dohodnino se to defakto pozna na računu od delojemalca... najsi bo v minus ali plus... tako da če si res delodajalec to veš.

Sicer pa govora je o tem da se dvigne minimalec na 900€ neto... in ukine prevoz in malico... tisti ki pa imajo več kot 900 neto pa se naj izpogajajo za višji neto... bilo bi veliko bolj pregledno kot tale indija koromandija v fucked up smislu!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Saj veš, da je to samo za državo dobro, mar ne?
Vem da jim želiš vse najboljše, da še manj delajo in še več dobijo, ampak nismo vsi enakega mnenja.

Je pa res, da so regresi po večini večji letos. Če bi še pri plači ukinili vse dajatve, ni hudič, da se ne bi tudi neto plače malo popravile.

Alien123 ::

Hermit Bob je izjavil:

Mato989 je izjavil:


To je pa pač glupost slovenskega sistema... Prvo kar bi morali je ukinit prevoz in malico... in kot drugo porihtat davčne olajšave... težava je ker takoj ko daš delavcu 100EUR neto nad minimalcem že padeš ven z dodatne splošne olajšave in ti nabije dohodnino za skoraj 100% iz 16% na 27%... in temu bi se vsi radi izognili =) In zato nabijajo malice in "službene poti" ter potne... absurd pač.


Mislim, da se prevec idealisticno zagledal v Indijo Koromandijo... Prevoz in malica sta tukaj obvezna zato, ker je vecina delodajalcev navadnih izkoriscevalskih barab, ki bi v primeru ukinitve obeh preprosto placali enako, brez obeh "stroskov". Ze to, da nekaj prispevajo, do minimalca bi bilo treba ukinit, je samo crpanje denarja iz drzave. Sluzbene poti, reprezantativa, potni stroski in malice... Resna firma se s tem ne bo igrala, so kazni prevec zadnjicnopekoce.

Sicer se visja davcna lestvica obracuna na razliko... Samo omenim ;)

To se resi na veliko bolj preprost nacin, obvezna delovska udelezba pri dobicku. Pa bomo potem videli, ali so visje "place" res tako hud problem. ;) In bo volk se vedno sit in koza ne podhranjena, pa se namesto druzbe neenakosti bomo dobili manj prebogatih in manj prerevnih, znizan kriminal, povecana zadovoljnost, morda tudi vec podjetnikov, pa se srednji razred se bo okrepil in povecal potrosnjo. Skratka, cista zmaga za vse... ;)


ne razumem

Invictus ::

Killermode je izjavil:

Mato989 je izjavil:

in ti nabije dohodnino za skoraj 100% iz 16% na 27%...

In nabije ti 27% dohodnine samo na tiso preseženo vrednost in nikoli na celoto.

Nekateri še veno nimajo pojma kako se dohodnina obračunava...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Killermode je izjavil:

Mato989 je izjavil:

in ti nabije dohodnino za skoraj 100% iz 16% na 27%...

In nabije ti 27% dohodnine samo na tiso preseženo vrednost in nikoli na celoto.

Nekateri še veno nimajo pojma kako se dohodnina obračunava...


Seveda vemo... ampak še vedno pomeni da vsak evro nad določeno cifro je 27% državi namesto samo 16%... simple.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Mato989 - Torej delaj za manjši denar, saj je letvica dohodnine znana in se z delodajalcem dogovoriš, da ti da samo toliko, kolikor je obdavčeno 16%, ker nočeš podpirat državo.

Vidiš, jaz bi pa rade volje plačal 1mio€ davka, nebi imel čisto nič proti.
Delo krepa človeka

Hermit Bob ::

Alien123 je izjavil:


ne razumem


Cisto preprosto, ce te opcije ne bi bilo, bi delodajalci placali minimalca, zdaj pa jih drzava sponzorira, oni pa placajo manj (in zbasejo razliko v zep). Kar bi se zgodilo tudi z malicami, prevozom itd.

Kot receno (in nalasc spregledano):

To se resi na veliko bolj preprost nacin, obvezna delovska udelezba pri dobicku. Pa bomo potem videli, ali so visje "place" res tako hud problem. ;) In bo volk se vedno sit in koza ne podhranjena, pa se namesto druzbe neenakosti bomo dobili manj prebogatih in manj prerevnih, znizan kriminal, povecana zadovoljnost, morda tudi vec podjetnikov, zaposleni, ki bi bili pripravljeni tudi kaj inovirat, bolj potegnit, bili bolj stimulirani, (...) ker bi se jim to poznalo na koncu leta in bi bolj uspesno podjetje, pomenilo tudi njihovo debelejso denarnico, ne pa samo nov avto za lastnika, pa se srednji razred se bo okrepil in povecal potrosnjo. Skratka, cista zmaga za vse...

Seveda pa bi kaj takega nasi cislani delodajalci probali zavreti na vse nacine. Oni bi raje zbasali se denar za malico in prevoz v svoj zep, pa ce se le da se pokojnino, prodajali organe zaposlenega, familijo pa ponucali za prostitucijo...

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Hermit Bob - Država tega ne more naredit, saj ne more podjetjem ukazovat, kam plasirat dobičke. Če bi bilo državi kaj do delavcev, bi bila dohodninska lestvica že zdavnaj bližje avstrijski in bi bilo tudi izgovorov delodajalcev manj. Res je problem, če moraš že za srednje šolski kader plačevati 27-36% dohodnine in je neto plača en drek vredna.
Delo krepa človeka

Alien123 ::

Hermit Bob je izjavil:

Alien123 je izjavil:


ne razumem


Cisto preprosto, ce te opcije ne bi bilo, bi delodajalci placali minimalca, zdaj pa jih drzava sponzorira, oni pa placajo manj (in zbasejo razliko v zep). Kar bi se zgodilo tudi z malicami, prevozom itd.

Kot receno (in nalasc spregledano):

To se resi na veliko bolj preprost nacin, obvezna delovska udelezba pri dobicku. Pa bomo potem videli, ali so visje "place" res tako hud problem. ;) In bo volk se vedno sit in koza ne podhranjena, pa se namesto druzbe neenakosti bomo dobili manj prebogatih in manj prerevnih, znizan kriminal, povecana zadovoljnost, morda tudi vec podjetnikov, zaposleni, ki bi bili pripravljeni tudi kaj inovirat, bolj potegnit, bili bolj stimulirani, (...) ker bi se jim to poznalo na koncu leta in bi bolj uspesno podjetje, pomenilo tudi njihovo debelejso denarnico, ne pa samo nov avto za lastnika, pa se srednji razred se bo okrepil in povecal potrosnjo. Skratka, cista zmaga za vse...

Seveda pa bi kaj takega nasi cislani delodajalci probali zavreti na vse nacine. Oni bi raje zbasali se denar za malico in prevoz v svoj zep, pa ce se le da se pokojnino, prodajali organe zaposlenega, familijo pa ponucali za prostitucijo...


Pa koga država financira? A ti veš, da ko piše dodatek do minimalne plače, dejansko plača firma in ne država? Država NE plača dodatka do minimalne plače razen če je ona tvoj delodajalec..

Hermit Bob ::

solatko je izjavil:

Hermit Bob - Država tega ne more naredit, saj ne more podjetjem ukazovat, kam plasirat dobičke. Če bi bilo državi kaj do delavcev, bi bila dohodninska lestvica že zdavnaj bližje avstrijski in bi bilo tudi izgovorov delodajalcev manj. Res je problem, če moraš že za srednje šolski kader plačevati 27-36% dohodnine in je neto plača en drek vredna.


Ma nemoj :)) Zakaj tocno ne more? A regres pa lahko? In
malico? In prevoz? A tega pa ne more. Zanimivo.

Zgodovina sprememb…

Hermit Bob ::

solatko je izjavil:

Hermit Bob - Država tega ne more naredit, saj ne more podjetjem ukazovat, kam plasirat dobičke. Če bi bilo državi kaj do delavcev, bi bila dohodninska lestvica že zdavnaj bližje avstrijski in bi bilo tudi izgovorov delodajalcev manj. Res je problem, če moraš že za srednje šolski kader plačevati 27-36% dohodnine in je neto plača en drek vredna.


Pa ne mi z novatv/gzs propagando o davkih: https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/slov...

Davki so problem, ker nihce nic ne inovira (oz. redko kdo), najvisje leteci cilji slovenskih "mezdodajalcev" pa so nov audi in privez ob morju, ostali pa nudijo neke "storitve", preprodaje (kupi na aliexpress in prodaj tukaj se enkrat drazje) ali pa dela z nizkim donosom za nemce
, se naraje pa proba kar vse okrog sebe nategnit za nekaj ficnikov. In delavcem se tudi ne da ukvarjat z nicemor drugim kot kuca-posao ker se jih je vzgojilo, da nimajo nic od tega, ce gre firmi zaradi njegovega dela bolje. Delitev dobicka bi tocno to resila. Ampak seveda, saj je vseeno, ce postane moja firma (ali moja drzava) zaradi bolj stimuliranih zaposlenih, vec vredna, jaz svojih penezov ne dam. Zadaj se pa skriva enaka logika kot zgoraj... Vizija audija.

Glede kretenskih navajanj procentov, izgovor luzerjev. Ce zasluzis miljardo letno s 100 zaposlenimi, a se bos hudo jokal, ce bos dal drzavi 36 ali 50% dohodnine? Ce si sociopat mogoce...

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Ti si mezdni delavec, mar ne? Ker točno tako razmišljaš.
Ko boš v življenju kaj svojega denarja vložil, svojega dela, svojih živcev in svojih let življenja, boš ugotovil, da ti je hudičevo mar za vsak procent, ki ga moraš nakazati lopovski zalegi, ki ne dela nič, samo razmišlja, kako čim več ukrasti tistim, ki kaj ustvarijo.

In ne, tudi prispevkov, davkov in dohodnine država ne ukrade delavcem, ampak kar lepo delodajalcem. Ne poznam primera, da bi delavec nakazoval prispevke in ostalo na račun države. Mora kar delodajalec to storiti. Drugače tudi zakonsko odgovarja. Delavcu ni treba.

zobnik ::

To nima veze, če ljudje niso pripravljeni delat potem je vse zaman. Zgoraj sem lepo napisal 30 nas ej blo, niti en ni sprejel dela, ven so šli, to vam vse pove.

Vazelin ::

zobnik je izjavil:

To nima veze, če ljudje niso pripravljeni delat potem je vse zaman. Zgoraj sem lepo napisal 30 nas ej blo, niti en ni sprejel dela, ven so šli, to vam vse pove.

2012 bi se tepli za delo. Sedaj so pač na pritisku delodajalci... ampak očitno še premalo, da ponujajo zanikrno plačo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

zobnik je izjavil:

To nima veze, če ljudje niso pripravljeni delat potem je vse zaman. Zgoraj sem lepo napisal 30 nas ej blo, niti en ni sprejel dela, ven so šli, to vam vse pove.

2012 bi se tepli za delo. Sedaj so pač na pritisku delodajalci... ampak očitno še premalo, da ponujajo zanikrno plačo


Problem je v tem, da trenutno je tako, da morajo delodajalci pač sprejet kak projekt manj... pravi pritisk bi bil, ko bi od 20 delavcev jih dalo odpoved 15... potem pa pride pritisk na zaprtje podjetja, takrat se hec konča... delodajalec si lažje privošči pač vzet kak projekt manj kot pa delavec v krizi ne jest 2 leti =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Urbano#Desno ::

Jaz sem takoj za delitev dobicka med zaposlene pod pogojem da se po enakem kljucu deli tudi izguba in to brezkompromisno ko pride do izgube se rubi vsem enako tako lastnikom kot zaposlenim.

Hermit Bob ::

No in takole bosta dva sociopata kar sama utemeljila, zakaj je treba zakonsko urediti delovsko participacijo pri dobicku. Tako pac delujejo audi vizionarji s tunelnim vidom in dokler bo razmisljanje na tem nivoju, bo pac cela drzava v k* kot je. V fotokopirca vrzes njiju, potem pa njune fotokopije zaposlis v drzavno upravo, politiko (v podjetja ni treba so jih ze polna) in dobis Slovenijo 2019.

feryz je izjavil:

In ne, tudi prispevkov, davkov in dohodnine država ne ukrade delavcem, ampak kar lepo delodajalcem.


Mato989 je izjavil:

delodajalec si lažje privošči pač vzet kak projekt manj kot pa delavec v krizi ne jest 2 leti =)


Samo se tebi, eno firmo smo spravili skoraj na kant in si ni vec opomogla (zdaj je nekaj garaznega), ko je sel celoten R&D, pa se fine penale so morali placevati. In vse samo zaradi enega sociopatskega lastnika, ki ni razumel, da smo firma mi IN on. S tem, da je izgubil precej vec - mi smo si dobili nove sluzbe z visjimi placami in se vedno se dobivamo na pivo ;) Aja pa niti nismo bili zleht, lahko bi se tozbo fasal za zamujene place.

Urbano#Desno je izjavil:

Jaz sem takoj za delitev dobicka med zaposlene pod pogojem da se po enakem kljucu deli tudi izguba in to brezkompromisno ko pride do izgube se rubi vsem enako tako lastnikom kot zaposlenim.


Seveda, samo potem naj se deli tudi odlocanje. To je pa tako ali tako najbolje za vse:
Mondragon Corporation @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

Urbano#Desno ::

hmm ne..

Najbolje je tako kot je v vseh normalnih državah zaposleni dobi plačo za katero se je dogovoril lastnik pa dobi dobiček podjetja. Seveda pa lahko ta dobiček razdeli med zapolene, če oceni da bo to na dolgi rok bolje zanj (lahko pa ga tudi zakuri na vrtu ker gre za njegov /njen denar). Prisilno poseganje v ta preprosti koncept je 'slippery road to socialism' in revščino.

Treba se bo sprijazniti da podjetja nastajajo skoraj izključno iz želje po dobičku. Delovna mesta so zgolj stranski produkt tega interesa.

Zgodovina sprememb…

Hermit Bob ::

Urbano#Desno je izjavil:

hmm ne..

Najbolje je tako kot je v vseh normalnih državah zaposleni dobi plačo za katero se je dogovoril lastnik pa dobi dobiček podjetja. Seveda pa lahko ta dobiček razdeli med zapolene, če oceni da bo to na dolgi rok bolje zanj (lahko pa ga tudi zakuri na vrtu ker gre za njegov /njen denar). Prisilno poseganje v ta preprosti koncept je 'slippery road to socialism' in revščino.


He, he, ma nemoj, prevec imas glavo sprano, malo presaltaj novatv.

Revenue EUR 12.110 billion (2015)[1]
Total assets EUR 24.725 billion (2014)[2]
Number of employees 74,335 (2015)[3]
Divisions Finance, Industry, Retail, Knowledge
Website mondragon-corporation.com

To dobis, ko cela firma deluje v skupno dobro in je ne vodijo/ownajo sociopati.

Tole pa s tvojim razmisljanjem:

https://img-s-msn-com.akamaized.net/ten...

Zgodovina sprememb…

1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šola ali tečaji - začetek programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
779436 (7551) Ahim
»

Žena pravi da VSŠ ni faks (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26961670 (52954) jype
»

Študij ali delo ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911726 (10147) IceIceBaby
»

Ali imamo preveč diplomantov s fakultet? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15023286 (20968) BlueRunner
»

Šolski sistem in IT službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9146006 (44766) Nejc Pintar

Več podobnih tem