» »

Se sploh splača kupiti premium telefone?

Se sploh splača kupiti premium telefone?

1
2
3 4 5

jype ::

shadeX je izjavil:

Povprečen slotechovec ima 2k€ plače. Ni potreba po ledvici.
Ja ampak mora dat 1700 za avocado toast, potem pa ni več tako easy vsak mesec nov flagship obost.

GRT ::

jype je izjavil:


GRT je izjavil:

očitno še nikoli nista imela v rokah "premium" telefona.
Včasih sem imel "business class" nokijo, ki sem jo na travniku ponesreči zabrisal skupaj z žogo. Pes je oboje prinesel in težav ni bilo. S sodobnimi telefoni tega ne moreš, so pa kljub temu precej bolj udobni za uporabo - s svojega telefona lahko počnem praktično vse reči, ki si jih želim početi na poti, v časih S60 pa to ni držalo niti približno.

Ne moreš ti sedaj primerjat kaj si imel pred 10imi leti ali več. Tudi reglja, je bila v tistih časih "premium".
Tako da ja malo si ostal zadaj, časi premium Nokij in Nexusov 5X so mimo.

jype ::

GRT je izjavil:

Tudi reglja, je bila v tistih časih "premium".
Aha, vidim, da nisi še držal v rokah high end telefona.

GRT je izjavil:

Tako da ja malo si ostal zadaj, časi premium Nokij in Nexusov 5X so mimo.
Nexus 5X je še vedno najboljši p/p telefon na trgu za povprečno uporabo slehernika, ki ceni odlične fotografije in zasebnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

DePalmo ::

Nisem bral vsega ker ste se res razpisali, bom pa podal pogled iz mojega zornega kota.

Vedno sem govoril da je 200 EUR dovolj za telefon in da dražji pač ne ponujajo ničesar za kar se bi splačalo dati toliko več denarja. Do sedaj sem menjal že kar nekaj "nizkocenovnikov" in sem skozi pogrešal različne bombončke. Sedaj imam "premium" telefon Huawei P20 Pro. Kupil sem ga samo zato ker ima tako zelo opevano kamero ki dela uber specialne fotke. No, to ne drži in sem nad njim razočaran. Dejansko opazim razliko samo v delovanju, je pač občutno hitrejši od prejšnjega (Nexus 5X), ima večji zaslon, hitreje se nafila in signal lovi boljše. Ampak je to bilo vredno par 100 EUR več? Niti ne, ker ga nisem kupil zaradi tega in sem s prejšnjim prav lepo shajal brez omenjenega. In še vedno pogrešam bombončke kot so double-tap to wake in brezžično polnjenje. Ima pa tudi minus kot naprimer prešvoh vibro in večino klicev zgrešim (imam to navado da telefon ni nikoli na glas, ampak vedno na vibriranju).
Problem pa zadnje čase ratuje da tudi kitajski telefoni, kateri so včasih bili poceni, ratujejo svinjsko dragi. Včasih si za dobrih 200 EUR dobil praktično flagship, dandanes nekaj povprečnega oz. spodnji srednji razred. Torej ko bom spet menjal telefon, bo kar dilema kaj kupiti.

Torej, bom še kdaj kupil flagship? Verjetno ja, ker samo osel gre enkrat na led. Se bom spet sekiral da sem denar vrgel stran? Skoraj 100%.

Moje mnenje je da telefone za 1000 EUR in več kupujejo tisti ki se radi bahajo z njimi in ki ne vejo kaj bi z denarjem. Zato sem bil vesel novice da prodaja tako dragih telefonov upada, ker pač res niso vredni svojega denarja! Plača se samo "prestiž" ... če se temu lahko tako reče, same komponente niso vredne niti približno toliko. In ne, ne bom šel delat svojih telefonov. OnePlus je začel ravno zato, danes so pa cene že previsoke, sploh pa ko berem da praktično novi telefoni imajo resne težave. Hvala lepa za tak telefon s ceno 700 EUR.

jype ::

Aja, prvo generacijo pixlov lahko tudi že dobiš precej poceni, ampak ti tudi še niso za pod vodo.

PrihajaNodi ::

Stegnes se do 300 pa mas iphone. Ne kupis najnovejsega ampak prejsno verzijo. Refurbished.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

Kako pa karkoli uporabnega spraviš na iPhone, ne da bi pri NSA to vedeli?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PH03N1X ()

PrihajaNodi ::

Ker tista kitajca jajca pa nimajo stranskih vrat? Sploh ves kako tezko je komunicirati z ljudmi brez whatsappa?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Skylord ::

Zakaj ne, če si ga lahko privoščiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skylord ()

zobnik ::

mam enga na tipke, problem rešen....kaj pa rabiš za klice, sms pa je to to....pametnega mam doma v predalu, če ti dol pade na tipke mu nč ni, ker je plastičen ekranček, pa tud baterija lahko zdrži cel teden, ko je nov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

jype ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ker tista kitajca jajca pa nimajo stranskih vrat? Sploh ves kako tezko je komunicirati z ljudmi brez whatsappa?
Z mano očitno z lahkoto lahko komuniciraš brez whatsappa.

Na Kitajska jajca komot namestiš sistem, ki močno oteži dostop do kakršnihkoli stranskih vrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

lebdim ::

Se mi zdi, da smo zašli malo z normalne poti. Zame je vrsta telefona nepomembna, poznam ljudi, ki imajo še vedno predpotopne telefone. Meni osebno telefon ne predstavlja statusnega simbola, žal. Uporabljam Sony Xperio in sem z njim čisto zadovoljen. Meni sta glavni funkciji telefona sms-i in klici, to kar naj bi vsak telefon omogočal.

jype ::

Meni pa fotoaparat in ssh. Zvonenja že zelo dolgo nimam vključenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

GRT ::

jype je izjavil:

GRT je izjavil:

Tudi reglja, je bila v tistih časih "premium".
Aha, vidim, da nisi še držal v rokah high end telefona.

GRT je izjavil:

Tako da ja malo si ostal zadaj, časi premium Nokij in Nexusov 5X so mimo.
Nexus 5X je še vedno najboljši p/p telefon na trgu za povprečno uporabo slehernika, ki ceni odlične fotografije in zasebnost.

Otroške fore. Več kot očitno ne veš kaj pišeš in ne veš kaj je "premium" telefon. Ja "high end telefone" imaš samo ti:))
Vsako leto kupim in preizkusim vse flagship telefone in potem boš ti men tlele solil pamet kaj je premium telefon. Tistga Nexusa sem imel, ko ti še zase nisi vedel in točno vem kaj zmore, tako da pojdi raje v teme kjer rad filozofiraš in pišeš pravljice tukaj pa bolje, da se nehaš brukat.
Ne razumete, da nam nekaterim to ne predstavlja statusnega simbola temveč radi preizkušamo nove stvari ali pa to dejansko uporabljamo kot poslovni pripomoček. Ne pa zato, da bi se važili z njim.
Tu pa vidim da je ena sama velika fovšarija.
Komentirajo samo taki, ki si res ne zaslužijo takega telefona, ker ga sploh ne bi znali uporabljat oziroma izkoristit.
OK ni problem toda ne potem pljuvat čez telefon in tiste, ki si ga bodo lahko privoščili in ne sodite take uporabnike po sebi, če vi ne veste kaj bi z njim. Verjemite, da 90% tistih, ki bo zanj odštelo 1000€ ga bodo znali izkoristit.
Če pa ne, pa kaj vas briga, če tudi ga takoj zabrišem skozi okno, saj je moj denar!

facepalm ::

Moj telefon je izkljucno za osebno uporabo.
Uporabljam ga za klice/sporocila, navigacijo, sports tracker, android auto, video/audio stream, file sharing, budilka, koledar, kalkulator in obcasno fotoaparat.
Vse to lahko poganja telefon za cca 130€ (mi a2). Ce bi zelel uporabnisko izkusnjo na "visjem nivoju" bi si privoscil telefon za 500€ (npr Asus Zenfone 6).
Zakaj bi si zelel privosciti Samsunga ali Huaweia za 1000€? Zaradi prepricljivega marketinga? Ne hvala.
Za 1000+€ bi pricakoval telefon, ki je v VSEM superioren od tistega za 500€.

Argument, da si ga kupis ker lahko ne pije vode.
Ce mi za 500€ ponudis Asusa zf6 in novega Notea, bi za lastno uporabo raje izbral Asusa.

Vsak si kupi kar zeli. Ni potrebno da je nakup racionalen. Vsak ima svoje zelje in potrebe in je nesmiselno, da si en drugemu vsiljujemo svoj prav.

BlaY0 ::

jype je izjavil:

Meni pa fotoaparat in ssh. Zvonenja že zelo dolgo nimam vključenega.

Zakaj pa raje nimaš potem Nikona s SIM kartico in usb tipkovnico? Recimo D3000 GPRS edition... za SSH čez glavo zadosti.

jype ::

GRT je izjavil:

Vsako leto kupim in preizkusim vse flagship telefone in potem boš ti men tlele solil pamet kaj je premium telefon.
Tako je. Ti nimaš pojma, kaj je premium telefon.

BlaY0 je izjavil:

Zakaj pa raje nimaš potem Nikona s SIM kartico in usb tipkovnico? Recimo D3000 GPRS edition... za SSH čez glavo zadosti.
Nikon se veliko bolj potrudi, da ga ne morem programirat.

GRT je izjavil:

Verjemite, da 90% tistih, ki bo zanj odštelo 1000€ ga bodo znali izkoristit.
Ne verjamemo.

BlaY0 ::

jype je izjavil:


GRT je izjavil:

Verjemite, da 90% tistih, ki bo zanj odštelo 1000€ ga bodo znali izkoristit.
Ne verjamemo.

Jaz sem tudi precej v dvomih kar se te trditve tiče...

Vazelin ::

i got 99 problems but cheap and slow android phone aint one:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jype ::

To so tisti, ki ure in ure premikajo prst po domačem zaslonu levo in desno in opazujejo, če je animacija gladka, potem pa na televiziji povedo:

Mi nemormo nč taga nardit dab se tk glatk zaprl!

PreviousUser ::

Jype, misliš, da telefoni z LineageOS pa nudijo popolno zasebnost? Še vedno je precej zaprtih zadev nameščenih na telefonu.

jype ::

PreviousUser je izjavil:

Jype, misliš, da telefoni z LineageOS pa nudijo popolno zasebnost?
Ne, seveda ne. Za popolno zasebnost potrebuješ odprt radijski stack, ta je pa v večini držav prepovedan.

ziga1990 ::

Nevem kaj se greste ali vi plačujete drugim Premium telefone?

Nevem ta tema mi zgleda kot da avtor in nekateri zavidajo drugim ki kupijo drag telefon in se skrivajo za vprašanjem ali se splača kupit drag telefon.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

OK.d ::

Itak, slovenska fovšija kaj pa drugega.
LPOK.d

mihagr ::

Jype, tudi Jaz v žepu že pet let poleti in pozimi ob vsakem vremenu nosim Lumio 735, ki nima ip ratinga, pa še vedno odlično deluje. Tudi baterija je še prva, drži tri dni. In sploh nevem kako bom žaloval, ko mi bo telefon crknil.
Vprašanje, telefon, ki ga nihče več ne izdeluje in uporablja je tudi dovolj varen, ali ne?

Magic1 ::

Vazelin je izjavil:

i got 99 problems but cheap and slow android phone aint one:))

Mogoče je pa kup od teh 99 problemov posledica, da si velik del svojih financ zapravil za premium fone?
Magic

bobby ::

Da se splača,.. ampak sem že pred leti prestavil logiko na to, da kupujem rabljen tel, ki ima še ene pol leta garancije, pa so ponavadi tam 200€, pogoj pa je, da se dobro zastopi z Lineage,.. ker NE MOREM več gledat videt raznih skopucal od UI od vendorjev. Vem, kakšen uporabnik sem, kaj od SWja rabim na tel,,pozanimam se, kater od ex flagshipov podpira vse, kar rabim, performace in potem v lov za telefonom,.. in nič drugače.
Vi kar kupujte v kar največji meri nove zadeve za 1k in naprej, bom imel leto in pol kasneje vsaj veliko izbire po 200€.

In sedaj ima sigurno polovica ljudi v glavi "ja kaj če crkne"? kupi drugega po istem sistemu. Glede na to, kakšen sem in jih ne uporabljam za metanje v steno, mi zadeva pije vodo nekje od Nexus 4 naprej.
Trenutno si lastim Nexus 6p (kupil za 100€) kot primarni tel, backup je nexus 5 (takrat 120€ nakup) in S6 (smešno nizko 70€ ker ne dela NFC in infra port) in nič ne kaže, da bo šel kmalu v odpis.

Preprosto ne vidim, v mojem primeru seveda, razloga, da bi kupoval nove naprave, dokler obstajajo ljudje, ki morajo imeti nove naprave takoj, ko pridejo ven,.. Mi je škoda evrov
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jype ::

ziga1990 je izjavil:

Nevem kaj se greste ali vi plačujete drugim Premium telefone?
Ne. Pravimo, da so švoh statusni simbol, ker cenejši delujejo bolje.

Nekako tako, kot če si za vožnjo na vikend v hribih kupiš specjalko, ki gre lahko samo po parketu, ker je gorsko kolo preveč poceni za tvoj družbeni razred.

zobnik ::

OK.d je izjavil:

Itak, slovenska fovšija kaj pa drugega.


pol pa drugim težijo kako nimajo za to, za ono, za tretje.

Smrekar1 ::

sm4rt4ss je izjavil:

Ne vem no, sem si lastil že več premium telefonov pa jih nikoli nisem metal na mizo ali pa jemal iz žepa v smislu "glej kak vlkega tiča imam". Pa zaradi tega tudi nikoli nisem obubožal zaradi višjih mesečnih plačil. Premuim telefone si lastim, ker si jih lahko provoščim, simple as that. Ne gledam pa zviška na ljudi, ki si lastijo budget telefone, ker sem si jih nekaj lastil tudi sam in vem, da so lahko včasih ravno tako dobri kot flagshipi za pol manj cene. Stvar preference pač. Naj si vsak kupi kaj si hoče, ampak naj ne obsoja drugih, če so si kupili dražji/cenejši telefon.


Saj te nihče ne obsoja. Imej kakršen koli telefon hočeš, kakršen koli avto hočeš, nosi zlatnino v poljubnih delih telesa ...

Samo na vprašanje "zakaj to eni delajo" je odgovor še vedno: "za vzbujanje pozornosti pri drugih". S tem ni v principu nič narobe.

otago ::

Nezanemarljiv delez kupcev so tudi poslovni uporabniki. Ce si neko high tech podjetje, ne bos podturil zaposlenim Xiaomija, ampak vsaj spodoben Samsung oz bolje. Vsako podjetje ne diha na skrgah in je 500-800eur na 1-2leto/uporabnika zanemarljiv strosek. Vodstvo pa itak ne gleda na ceno kot faktor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

ziga1990 ::

jype je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

Nevem kaj se greste ali vi plačujete drugim Premium telefone?


Ne. Pravimo, da so švoh statusni simbol, ker cenejši delujejo bolje.

Nekako tako, kot če si za vožnjo na vikend v hribih kupiš specjalko, ki gre lahko samo po parketu, ker je gorsko kolo preveč poceni za tvoj družbeni razred.


Glede tega da cenejši delujejo bolje se nebi strinjal in tvoja primerjava med specijalko in gorskim kolesom je napačna morala bi biti primerjava med poceni gorskim kolesom in med dragim gorskim kolesom.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

digitalcek ::

dottor je izjavil:

Nikon je prišu šele nedolgo nazaj v mirrorless, tako da bom počakal naslednjo serijo da porihtajo še malo zadeve. Ti pa ne pomaga če imaš pol manjši body če imaš velike objektive (70-200 in 150-600) ;)


Nekateri bi hoteli, da je body velikosti škatlice šibic, objektiv 70-200 pa 4 cm dolg...

Taki najedajo in najedajo, ter se v njihovih nerealnih željah in zahtevah sploh ne zmorejo ustaviti.

Zanimivo mi je vprašanje, ali so taki ljudje skregani z tehniko, z zdravo pametjo, ali gre za kaj tretjega...

GRT ::

Smrekar1 je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Ne vem no, sem si lastil že več premium telefonov pa jih nikoli nisem metal na mizo ali pa jemal iz žepa v smislu "glej kak vlkega tiča imam". Pa zaradi tega tudi nikoli nisem obubožal zaradi višjih mesečnih plačil. Premuim telefone si lastim, ker si jih lahko provoščim, simple as that. Ne gledam pa zviška na ljudi, ki si lastijo budget telefone, ker sem si jih nekaj lastil tudi sam in vem, da so lahko včasih ravno tako dobri kot flagshipi za pol manj cene. Stvar preference pač. Naj si vsak kupi kaj si hoče, ampak naj ne obsoja drugih, če so si kupili dražji/cenejši telefon.


Saj te nihče ne obsoja. Imej kakršen koli telefon hočeš, kakršen koli avto hočeš, nosi zlatnino v poljubnih delih telesa ...

Samo na vprašanje "zakaj to eni delajo" je odgovor še vedno: "za vzbujanje pozornosti pri drugih". S tem ni v principu nič narobe.

Ti nisi čist v glavo. Če ti rad vzbujaš pozornost še ne pomeni, da so potem vsi na tvojem nizkem nivoju.

GRT ::

jype je izjavil:

GRT je izjavil:

Vsako leto kupim in preizkusim vse flagship telefone in potem boš ti men tlele solil pamet kaj je premium telefon.
Tako je. Ti nimaš pojma, kaj je premium telefon.

Predvidevam, da tisto kar je napisal OP v prvem prispevku.
Zate je to Nexus 5X

jype je izjavil:

GRT je izjavil:

Verjemite, da 90% tistih, ki bo zanj odštelo 1000€ ga bodo znali izkoristit.
Ne verjamemo.


Točno to. Na žalost so take izjeme kot ti, ki ne znaš izkoristit tistih 10% kar imaš v glavi.

jype ::

ziga1990 je izjavil:

Glede tega da cenejši delujejo bolje se nebi strinjal in tvoja primerjava med specijalko in gorskim kolesom je napačna morala bi biti primerjava med poceni gorskim kolesom in med dragim gorskim kolesom.
Ne, to ne drži. Drag mobilni telefon je dejansko zelo pogosto _napačno orodje_, ker je pravo orodje premalo drago, da bi ga lahko kupil kot statusni simbol.

GRT je izjavil:

Točno to. Na žalost so take izjeme kot ti, ki ne znaš izkoristit tistih 10% kar imaš v glavi.
Če druge sodiš po sebi, delaš napako.

GRT je izjavil:

Zate je to Nexus 5X
Nimaš pojma. Nexus 5X je odličen telefon, ki ga ti ne znaš uporabljati. Premium telefon je slabši, a dražji.

digitalcek je izjavil:

Nekateri bi hoteli, da je body velikosti škatlice šibic, objektiv 70-200 pa 4 cm dolg...
To se vse da naredit, samo potem ne moreš prodat vse ostale šare, ki bi jo ljudje nehali kupovati, če bi kdo dejansko naredil tako reč (in če jo, ga kupijo, izdelek pa umorijo pred izdajo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

tech level ::

shadeX je izjavil:

Vidš, pa nisi rabu niti ene rezine ledvice dat.


Povprečen slotechovec ima 2k€ plače. Ni potreba po ledvici.

Vsak mesec bi lahk kupil premium telefon pa bi še zmer živel. :)

ti pa na socjalni :/

PrihajaNodi ::

Samo za foro; sofer uberja ima okoli 800 do 1000EUR place tu v Bukaresti. Je ok, ce nimas dela.
Druga zanivost pa je da Bukaresta nima samo uberja ima:
- uber
- yango
- bolt
- clever taxi
...
Potem pa si konkurirajo. Slovenija nima niti enega. Tudi letalisce v slo je katastrofa vse predrago.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

tech level ::

slovenija je največji gnoj se strinjam

zmaugy ::

Ljudem, ki jim flagship telefon dvigne samozavest na nivo normalnih ljudi, se to splača, vsaka terapija nekaj stane.
Drugače pa je za večino to po mojem metanje denarja stran.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Machete ::

Nah. Kaj vse zmorejo flagshipi in na kakšnem nivoju, ni tako škoda denarja. Šjoda ga je če ga kupi nekdo, ki ga ne bi smel. Šel skozi Kranjsko goro danes. Dečki kolesa so novi bmwaudiji. Pozabite iphone in bmw. Kolo za 6 jurjev, pa malo po kranjski v šlapcah je the new black.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dottor ::

Za 6 jurjev so električna predvidevam, razen če imaš v mislih kakšne downhillce. Meni so pa v tej dobi telefonom smešni tisti ki ne grejo nikamor brez da bi d*kali po njih. Zadnjič se s kolegi dobimo ob pivi in ob sosednji mizi se usedejo 4 mladiniči svojih 25 let, vsak s svojim telefonom in tipkajo ko blezavi. Pol se en začne smejat in se začnejo še drugi... Zdej nevem alo so vsi 4 našli isto neumnost na FB al so si dopisovali med sabo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

solatko ::

Vsekakor se nas večina strinja, da je kupovanje premium telefonov, večino preseravanje in pri zelo malo uporabnikih, dejansko potreba.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

tech level je izjavil:

kakšna vprašanja so to?

Telefon VSAK dan uporabljaš, non stop, za VSE. In ti se sprašuješ če ma smisel premium telefon. Ja ima smisel in jaz kupujem čim pride ven Samsunge Galaxy in sicer kupil sem s8+,s9+ in zdej čim je prišel s10+ in kupil bom s11+ , ker ne bom jaz dneve preživljal na nekih kitajskih jajcih al poceni telefonu. Slike tudi nočem da so koda sm brezdomec, mora bit profi kamera tudi, kar ne dobiš poceni.

Kupi drag telefon ali pa nisi resen s telefoni.

Da se bos slikal s prijatelji? (slabe socjalne veščine in oddaljevanje) :))

Ampak roko na srce, da ne bomo pretiravali telefon med 250-350eur z ddv, zadovolji 90% vseh potreb za kar je telefon namenjen. Telefon vecji od 6,5" je ze neprakticna velikost oz. je manjsa tablica, ne pa telefon. Ce pa se hoces ven metat s slikami, ki jih dela pa si je treba nabavt konkreten fotoaparat in objektiv, ne pa te digitalne zmazke gledat na nekaj inchih. Pa nevem kak uzitek je bulit po cel dan v eno tako malo sranje. Za produktivnost rabis vsak 2-3 monitorje, za zabavo pa vsaj 65" TV, igrice na telefonu, cisti BS. ;)

Ampak ja, so bistveno drazji hobbiji in vsak clovek naj ima nekaj v zivljenju, kar ga veseli. Pa ce bo to vsako leto nov telefon za jurja, da nardi nekaj fotk za FB in se pohvali znjimi, samo se hkrati ne zaveda na kakih fonih to drugi gledajo...
Ali zelo drago kolo ali avto ali bilokaj.

Ce smo ze pri takih glupih vprasanjih, jaz pa ne razumem zakaj si "wannabe" sportni ljudje kupujejo fitnes ure od garmina itn. vse do 1000eur, ampak nekega fitnes efekta kljub temu ni za videt na njih.

Lep vecer
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cruz ::

Machete je izjavil:

Šel skozi Kranjsko goro danes. Dečki kolesa so novi bmwaudiji. Pozabite iphone in bmw. Kolo za 6 jurjev, pa malo po kranjski v šlapcah je the new black.
Da o dodatni opremi sploh ne govorimo. :)

Ljudje so vsepovsod preveč opremljeni. Recimo znanec je v prvih 6 mesecih igranja kitare nabavil Marshalla, 2 midrange+ pedala ter Junior Les Paul-ko. Potem pa se pritožujejo, da ni denarja. Čisto v redu nam gre!

Premium telefoni so v prvi vrsti le statusni simbol. Torej se je potrebno vprašati, če se splača kupiti nekaj izključno zaradi statusnega simbola.

Če se še malce dotaknem mobilnih telefonov - večina ljudi ne rabi tako dobre kamere, le uspešen marketing jih je prepričal, da jo, ker se proizvajalci telefonov zavedajo, da je najlažji in najhitrejši napredek možen na zadnji strani telefona.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

m0LN4r ::

solatko je izjavil:

Vsekakor se nas večina strinja, da je kupovanje premium telefonov, večino preseravanje in pri zelo malo uporabnikih, dejansko potreba.

Se strinjam, povrh tega imas en kup ljudi, ki si lasti nek drag telefon oz. ga odplacuje na obroke (en fkin telefon razumes), pa ga pol kurca ne izkoristi, razen whatsappa, instagrama, fbja pa selfiranja, nic ne delajo znjim.
Jaz se iz dneva vdan srecujem s takimi ljudmi, kupujejo topship telefone, pa nimajo pojma zakaj. Lahk jim poves kakrsno koli pravljico o telefonu, nima veze kupil bo, ker je najjaci.

Je statusni simbol, basta. Tudi ce se ne vidi, se pa omeni vsaj enkrat zanalasc in za lastno zadovoljstvo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GRT ::

m0LN4r je izjavil:


Je statusni simbol, basta.

Očitno ti (vam) ni jasno kaj sploh pomeni statusni simbol.
Telefon je bil statusni simbol v 80-90 letih.
Danes ni več.
Tako, da ni. PIKA.

Cruz ::

GRT je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Je statusni simbol, basta.

Očitno ti (vam) ni jasno kaj sploh pomeni statusni simbol.
Telefon je bil statusni simbol v 80-90 letih.
Danes ni več.
Tako, da ni. PIKA.
Govora je o Premium telefonih in ne telefonih samih. Imetje samega telefona seveda ni statusni simbol, flagship telefona pa je. Jabolko na mizi je statusni simbol. Aja, mora biti že ugriženo. 8-)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

feryz ::

Telefoni so vsi enaki, ne morejo biti statusni simbol. Ker so vsi veliki kot lopata in prekriti s steklom. Vse je enako.
Včasih si se lahko kurč... z njim, danes ga kupiš predvsem zase.

Jaz imam že 10 let Galaxy S v žepu, le številka se vsako leto menja. Pa kakšen plus prileti zraven. Je pa res, da je čedalje bolj brezveze. In čedalje manj vznemirljivo, bolj zeh varianta.

Fore pa ni. Imaš ga, ker ga lahko imaš. Itak ga lahko ima vsak. Vprašanje je le, čemu so se ljudje pripravljeni odreči oz. ali so se sploh pripravljeni odreči nečemu, da ga lahko imajo.

facepalm ::

Ce bi bili "premium", "flagship", "high end" telefoni vrhunski v vsakem pogledu, bi se nekdo se lahko strinjal z vami. Problem nastane, ko tile dragi telefoni ne nudijo tisto kar doloceni posameznik potrebuje. Tak posameznik si kupi zanj boljsi telefon za 1/2 cene. Kupna moc ne igra vloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo bo kupoval telefone za tisočaka? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
15425536 (17124) ziga1990
»

V čem je fora imet flagship telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16620542 (14504) louser
»

Apple ne more osvojiti Indije

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4610556 (8147) [D]emon
»

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
888202610 (167358) shadeX

Več podobnih tem