» »

Se sploh splača kupiti premium telefone?

Se sploh splača kupiti premium telefone?

1 2 3
4
5

louser ::

facepalm je izjavil:

Jaz sem se vedno mnenja, da se flagshipi prodajo zaradi dobrega marketinga. Dober primer tega je Huawei.
Ce random userja vprasam v cem je boljsi od Sonyja ali HTCja ne bo imel pojma in bo ustrelil: "boljsa kamera". Kar je videl v reklami. V realnosti pa niti ne ve kako izgleda nov Sony/HTC/Nokia/Asus/u name it.., ker so slabo reklamirani.
Edit: verjamem da tudi vecina vas ne pozna njihove trenutne ponudbe

Tudi sam sem bil preprican, da ima P20pro eno najboljsih fotoaparatov (at launch). Verjetno jo je res imel, vendar jaz slikam tako kot 99% telefonistov. Na auto, point n shoot. V tem nacinu ni bistvene razlike med njim in kakim drazjim xiaomijem z gcam.
No, dokler nisem sproval, sem verjel da je bila kamera vrhunska, sedaj vec ne.
Zanimivo npr Nokia9. Ima tudi vrhunske kamere in crappy point n shoot. V rokah profi fotografov pa naredi slike da pades dol. Nisem se slisal nikogar, ki mu je pomembna kamera na telefonu, da bi sploh kdaj omenil Nokio9.

No, ja.
Telefon zajame fotko bolje od skoraj vse konkurence.
Na Auto jo tudi retušira bolje od vse konkurence.
In tu je point.
Ampak še vedno boš za isti denar dobil boljšo ekstra kamero, ki zna narediti boljše fotke, če le znaš z njo delati.

Cruz ::

Pa kaj za vraga vi slikate, da rabite tako dober fotoaparat?! Hamburgerje in razgled iz Šmarne gore? Za dobro sliko je potreben dober občutek, ne pa dober fotoaparat. En fotograf z mobitelom za 200EUR posname milijonkrat boljšo sliko od vas na flagshipu. Ampak verjamem, da se večini ne da ukvarjati s tem in s procesiranjem slike. Hvala bogu. Vi zmagate, pa proizvajalci tudi.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Vazelin ::

Statusni simboli so različni:
- mobilni telefon (lol)
- premium avto (> 100k)
- 10/10 girlfriend
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

facepalm ::

Sparkxl je izjavil:

Do lani sem imel samo midrange telefone, tam do ca. 500€. Potem pa me je marketing opral in sem prvič v življenju kupil flagship za jurja.
Moja opažanja so, da je OP mimo brcnil v čisto vsaki točki, ker telefon je boljši v čisto vsem od midrange aparatov.
Stvari ki padejo v oko so neverjetno lep ekran, vrhunska kamera in baterija, ki noče in noče crknit in odlični materiali.

Rabi pa se vsega tega seveda ne, bi se z lahkoto dalo shajati s kakim oneplus za pol manj


Jaz sem sel pa obratno pot:)
Od nekje 2006 pa do 2014 ali 2015 sem imel flagshipe (in poln k drugih telefonov - okoli 35-40kom total).
Nato sem pocasi nizal rang saj me je entuziazem malo minil in pa midrangerji so postali dovolj dobri, da handlajo vsa opravila. Vcasih (do nekje 2012) si moral imeti flagship, da je bilo sploh mogoce predvajati glasbo med trackanjem teka brez bufferinga ali fcja.

Sparkxl ::

Takrat si res moral pazit ja kaj si kupil. Sam sem imel prvo htcje, ki so delali ok, potem pa nexuse do njihove ukinitve

louser ::

Cruz je izjavil:

Pa kaj za vraga vi slikate, da rabite tako dober fotoaparat?! Hamburgerje in razgled iz Šmarne gore? Za dobro sliko je potreben dober občutek, ne pa dober fotoaparat. En fotograf z mobitelom za 200EUR posname milijonkrat boljšo sliko od vas na flagshipu. Ampak verjamem, da se večini ne da ukvarjati s tem in s procesiranjem slike. Hvala bogu. Vi zmagate, pa proizvajalci tudi.

AI zna bolje retuširati od mene in od tebe.

Cveto ::

Splača se ne, paše pa. :)

Jaz imam iPhone XS Max, vzel sem ga par dni po začetku prodaje. Iskal sem natančno tak telefon, torej odziven in z velikim displejem, tako da sploh ni bilo dvoma. Vzel bi lahko sicer recimo tudi P20 pro, a mi android ne diši, s Samsungom sva se pa tudi razšla, ko je stopnja bloatwarea presegla razumen nivo. Morda bi danes raje vzel XR, a takrat ga še ni bilo. Saj ne rečem, tudi kateri iz srednje/nižje klase so ok, samo po mojih izkušnjah se zadeve začnejo hitro "zatikati", če ga malo bolj obremeniš, po kakšem letu-dveh pa sploh.

Je pa še nekaj: v določenih krogih (pa tukaj mislim predvsem tujino in kakšne višje položaje), te čisto drugače pogledajo, če daš na mizo kaj takega. Zanimivo je, da ti ljudje v 90% furajo apple, čeprav so laho recimo kakšni Samsungi in podobno enako prestižni.

Sem pa pred mamo raje zamolčal, da je bil samo ovitek za moj telefon več kot njen mobilnik (65€). :) (no pa saj tudi ne bi razumela, da je lahko samo neka kartica parkrat dražja od recimo nekega laptopa iz Big Banga, ki ga uporablja njen drugi sin).

KAVINSKY ::

Cruz je izjavil:

Pa kaj za vraga vi slikate, da rabite tako dober fotoaparat?! Hamburgerje in razgled iz Šmarne gore? Za dobro sliko je potreben dober občutek, ne pa dober fotoaparat. En fotograf z mobitelom za 200EUR posname milijonkrat boljšo sliko od vas na flagshipu. Ampak verjamem, da se večini ne da ukvarjati s tem in s procesiranjem slike. Hvala bogu. Vi zmagate, pa proizvajalci tudi.


Zna se zgoditi, da vsak telefon za 200€ (in tudi več) ne bo imel možnosti za zajemanje v RAW formatu. Potem naletiš na omejitve katera je idealna svetloba za kamero... Je pa priročno če greš na dopust ali izlet in ti ni treba več naprav s seboj nositi. Algoritmi kar dobro zadanejo korekcije slike. Širokokotne leče ustvarijo lepe efekte (npr. v gorah). Midrange telefon že zna prekositi kakšnega kompakta. Se pa strinjam, da so 8 core / 8GB ram / 4 kamere telefoni overkill za objavljanje hamburgerjev na instagram.

jype ::

Cruz je izjavil:

Pa kaj za vraga vi slikate, da rabite tako dober fotoaparat?!
Fotografiramo.

ziga1990 ::

Lol ta tema dejansko kaže kako nekateri zavidajo tistim ki kupijo Premium telefon. Sicer pa veliko ljudi vzame telefone na vezavo in 1000€ vreden telefon stane 43€ na mesec če se vezeš za 24 mesecov in to ni taka vsota celo ljudje z DSP si lahko to privoščijo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

darkolord ::

Ne bit otročji no, a če se sprašuješ o smiselnosti nečesa potem je to lahko edino zato, ker si fouš?

Miki N ::

Cveto je izjavil:

Splača se ne, paše pa. :)

Je pa še nekaj: v določenih krogih (pa tukaj mislim predvsem tujino in kakšne višje položaje), te čisto drugače pogledajo, če daš na mizo kaj takega.



Ma problem pri telefonih je, da so ne glede na ceno in kvaliteto izdelave zgolj klasična potrošniška elektronika z omejenim trajanjem. Lahko se še tako trudiš in nikoli ne bodo dosegali tistega "cachet" kot recimo nakit ali celo zgolj dražje obleke.

Nasvet: če želiš, da te tuji partnerji RESNIČNO drugače pogledajo teatralno položi na mizo prestižno pištolo z zlatimi intarzijami in jo pospremi s predrznim nasmeškom! Učinek garantiran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

ziga1990 ::

darkolord je izjavil:

Ne bit otročji no, a če se sprašuješ o smiselnosti nečesa potem je to lahko edino zato, ker si fouš?


v osnovi ne ampak če bereš naprej hitro ugotoviš da je foušija vmes
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Invictus ::

Ojej, spet ena tema, kjer se reveži kregajo kje je meja za premium :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Pravi dec takoj ko odzvoni polnoč po novem letu, opravi rezervacijo za novi Galaxy S. Da je med prvimi, ki ga tudi dobi.
Redki rezervirajo prihajajoči huavej. Ok tudi čudaki obstajajo.
Dekline pa ravno tako, precej po šampanjcu, pošljejo emajl za novi jabolčni ogrizek. Ne smejo zaostajati, emancipacija, feminizacija in te fore. Na tem forumu je taka, vsaj mislim če pobrskam po spominu, uporabnica Vazelin.

Kaj je premium med telefoni, se, vsaj upam, ve. Najdražji pač. In še normalen. Kake tablice, prepognjenci in podobne eksote, ne morejo šteti kot premium TELEFON - mobitel.

Alien123 ::

Invictus je izjavil:

Ojej, spet ena tema, kjer se reveži kregajo kje je meja za premium :)).


veš kak je, telefon si lahko kupijo z obroki najboljšega, al pa si vzamejo na firmo itd.. To pa je tudi vse kar si lahko najboljšega kupijo.
doma pa parkirane ničvredne kripe, živijo v starih bajtah itd itd :D Na pijačah pa polni sebe kakšen telefon imajo :D
Še zdaj bi imel samsung note 3, če se mi ne bi razleto na koščke lani..

-valvoline- ::

Gcam je kakovostne in pocen midrangerje prakticno izenacil flagshipom. Poco, Mi9t, k20pro pa tudi rn7 pro, meizu note 9, realme x itn temu lahko komot reces flagship pn the budget, meja med flagshipe in midrangerje je zabrisana. Ostaja zgolj razlika v ceni. Tega se samsung tudi dobro zaveda, in evo ga a70 za 250e.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Alien123 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ojej, spet ena tema, kjer se reveži kregajo kje je meja za premium :)).


veš kak je, telefon si lahko kupijo z obroki najboljšega, al pa si vzamejo na firmo itd.. To pa je tudi vse kar si lahko najboljšega kupijo.
doma pa parkirane ničvredne kripe, živijo v starih bajtah itd itd :D Na pijačah pa polni sebe kakšen telefon imajo :D
Še zdaj bi imel samsung note 3, če se mi ne bi razleto na koščke lani..


Eni majo pa iphone XXV, doma pa igre krekajo, ker nimajo 50 eur za špil.. ;)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GRT ::

-valvoline- je izjavil:

Gcam je kakovostne in pocen midrangerje prakticno izenacil flagshipom. Poco, Mi9t, k20pro pa tudi rn7 pro, meizu note 9, realme x itn temu lahko komot reces flagship pn the budget, meja med flagshipe in midrangerje je zabrisana. Ostaja zgolj razlika v ceni. Tega se samsung tudi dobro zaveda, in evo ga a70 za 250e.

Pa zabrisan si ti v glavo. Dej, če nimaš pojma se ne oglašaj. Če nisi imel flagshipa vsaj en mesec ne nabijaj tle nekaj v prazno.
Že, če daješ v isti koš Poco, Mi9t, k20pro pa tudi rn7 pro, meizu note 9, realme x itn, pomeni, da pojma nimaš kaj govoriš.
Mešate jabolka in hruške. Enim je tukaj gor itak vse en in isti drek. Ja Samsung se tega zaveda in je dal ven Notea za 1000€+++
Žalostno, da smo na enem TECH forumu. Isto kot, če bi bili na ringarajapikacom

-valvoline- ::

https://m.aliexpress.com/item/330254120...
A je to flagship materijal ali ni? Kakor za koga.

-valvoline- ::

Ker je samsung tolk oh in sploh lastniki s9 in s10 instalirajo gcam.
Gcam je pa tist equalizer, ki midrangerja dejansko spremeni v zverino.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

-valvoline- je izjavil:

A je to flagship materijal ali ni? Kakor za koga.
Itak da ni. To je pa ja iz aviona vidno.

-valvoline- ::

feryz je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

A je to flagship materijal ali ni? Kakor za koga.
Itak da ni. To je pa ja iz aviona vidno.

Hehe, ce mu nalimas nalepko samsung ali japko pa bo.
:D

Zgodovina sprememb…

GRT ::

-valvoline- je izjavil:

Ker je samsung tolk oh in sploh lastniki s9 in s10 instalirajo gcam.
Gcam je pa tist equalizer, ki midrangerja dejansko spremeni v zverino.

Ja res, gcam je potreben, da midrangerja dejansko spremeni v zverino.
Mislm kakšne eni tukaj trolajo.:))

Sparkxl ::

-valvoline- je izjavil:

Gcam je kakovostne in pocen midrangerje prakticno izenacil flagshipom. Poco, Mi9t, k20pro pa tudi rn7 pro, meizu note 9, realme x itn temu lahko komot reces flagship pn the budget, meja med flagshipe in midrangerje je zabrisana. Ostaja zgolj razlika v ceni. Tega se samsung tudi dobro zaveda, in evo ga a70 za 250e.


Prosim lepo ne seri gluposti. Trenutno imam flagship zadnje generacije, pred tem sem imel enega iz lige zgoraj omenjenih. In tu ni nič zabrisanega, ker na vsaki komponenti se pri najjačem pozna,da je boljši.
Vprašanje je tu samo, kdo je pripravljen to dvojno razliko v ceni plačat. Ker duplo boljši vseeno ni.

joggi79 ::

louser je izjavil:

AI zna bolje retuširati od mene in od tebe.

Mogoce od tebe ja, od kogarkoli, ki se vsaj malce ljubiteljsko ukvarja s fotografijo pa niti pod razno ;) In vsak, ki se vsaj malce ljubiteljsko ukvarja s fotografijo, ne kupi telefona zaradi fotografije, ker je preprosto povedano neuporaben, pa ne glede ali je telefon za 200eur ali pa za 1200eur. Tisti, ki ima "dobro kamero" na telefonu za izgovor, da se splaca dati jurja vec za telefon, pa tako ali tako rabi samo opravicilo, da je zapravil dve placi za telefon ;)

          ::

Kar si napisal, ni čisto res. Sam se ljubiteljsko ukvarjam s popotniško fotografijo in še vedno nosim seboj DSLR-ja in objektive (in jih še en čas bom), ampak sem na zadnjih potovanjih naredil precej fotk s telefonom. Razlike so majhne, precej manjše kakor bi pričakoval. Govorim za fotografije, ki bi jih tudi na DSLRju posnel v full-auto načinu, saj si na telefonu precej omejen, nimaš globinske ostrine, časa ekspozicije, filtrov, .... Ampak tako za na hitro kaj narediti, ko je DSLR v nahrbtniku, je pa čisto OK. Pri telefonu mi je zelo všeč to, da se v fotografijo shrani še lokacija, česar moj bodi še nima.

louser ::

joggi79 je izjavil:

louser je izjavil:

AI zna bolje retuširati od mene in od tebe.

Mogoce od tebe ja, od kogarkoli, ki se vsaj malce ljubiteljsko ukvarja s fotografijo pa niti pod razno ;) In vsak, ki se vsaj malce ljubiteljsko ukvarja s fotografijo, ne kupi telefona zaradi fotografije, ker je preprosto povedano neuporaben, pa ne glede ali je telefon za 200eur ali pa za 1200eur. Tisti, ki ima "dobro kamero" na telefonu za izgovor, da se splaca dati jurja vec za telefon, pa tako ali tako rabi samo opravicilo, da je zapravil dve placi za telefon ;)

Od kogarkoli, ki se samo ljubiteljsko ukvarja s fotografijo, bo AI v večini boljši.
Prjatu je kupil fotoaparat in lečo - zgolj kot ljubitelj fotografije- za Mal več kot čuka.
Ne nosi obojega nonstop zraven. Ob priliki fotografijo zajame s telefonom.
Za večino ljudi je flagshipu mobilc dovolj dober, da ne rabijo vlačiti s sabo nekih boljših vstopnih modelov kamerc in se na njih dirkati z nastavljanjem nastavitev.

joggi79 ::

louser je izjavil:

Od kogarkoli, ki se samo ljubiteljsko ukvarja s fotografijo, bo AI v večini boljši.
Prjatu je kupil fotoaparat in lečo - zgolj kot ljubitelj fotografije- za Mal več kot čuka.
Ne nosi obojega nonstop zraven. Ob priliki fotografijo zajame s telefonom.
Za večino ljudi je flagshipu mobilc dovolj dober, da ne rabijo vlačiti s sabo nekih boljših vstopnih modelov kamerc in se na njih dirkati z nastavljanjem nastavitev.

Recimo da vsaj ko pride do fotografije vem kaj govorim, zato se enkrat... AI proti nekomu, ki se vsaj malce ukvarja s fotografijo in obdelavo fotografij ni primerljiv in se kar nekaj casa ne bo.
In se enkrat, ce hoces vsaj na priblizno spodobno fotografijo telefon se lep cas ne bo uporaben. Ja tudi jaz ko grem s kolesom ali smucmi pritisnem kaksno fotko na telefon, ce hocem sliko pa vzamem s seboj normalen fotoaparat, je pa res, da takrat ne grem vec smucat ali kolesarit pac pa slikat.
PS: S "Prjatu je kupil fotoaparat in lečo - zgolj kot ljubitelj fotografije- za Mal več kot čuka" ne impresioniras nikogar ;) Za info, samo en moj objektiv je 10+ "cukov" ;)

M-XXXX ::

Od kogarkoli, ki se samo ljubiteljsko ukvarja s fotografijo, bo AI v večini boljši.
Prjatu je kupil fotoaparat in lečo - zgolj kot ljubitelj fotografije- za Mal več kot čuka.
Ne nosi obojega nonstop zraven. Ob priliki fotografijo zajame s telefonom.
Za večino ljudi je flagshipu mobilc dovolj dober, da ne rabijo vlačiti s sabo nekih boljših vstopnih modelov kamerc in se na njih dirkati z nastavljanjem nastavitev.

Sem kar dolgo (sicer še pred leti) ljubiteljsko fotkal. Imel tudi kar nekaj opreme. Pa sem prodal vse skupaj ker je bil telefon good enought. Ne zato ker bi bil tako dober kot je DSLR. Ampak zato ker je vedno poleg. To predstavlja meni daleč največjo prednost...

Drugače pa ja imam enega izmed najboljši fotoaparatov v mobitelih. Za telefon sem dal 370€.
Tako, da ja- dajat 1000 za telefon je traparija....

hojnikb ::

-valvoline- je izjavil:

https://m.aliexpress.com/item/330254120...
A je to flagship materijal ali ni? Kakor za koga.


>OS ----------- MIUI 10,
>Unlocked bootloader for installing Global Rom, Android Pay, Netflix and some banking app might not supported

Kind of a deal breaker right there.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

facepalm je izjavil:

m0LN4r ti delas pri kakem uvozniku al..?

Recimo, da sem zaposlen posredno pri najvecji nemski trgovski verigi zabavne elektronike
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Sparkxl je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Gcam je kakovostne in pocen midrangerje prakticno izenacil flagshipom. Poco, Mi9t, k20pro pa tudi rn7 pro, meizu note 9, realme x itn temu lahko komot reces flagship pn the budget, meja med flagshipe in midrangerje je zabrisana. Ostaja zgolj razlika v ceni. Tega se samsung tudi dobro zaveda, in evo ga a70 za 250e.


Prosim lepo ne seri gluposti. Trenutno imam flagship zadnje generacije, pred tem sem imel enega iz lige zgoraj omenjenih. In tu ni nič zabrisanega, ker na vsaki komponenti se pri najjačem pozna,da je boljši.
Vprašanje je tu samo, kdo je pripravljen to dvojno razliko v ceni plačat. Ker duplo boljši vseeno ni.

Ja pa so stem potem telefonski klici kakovostnejsi oz. whatsapp boljsi?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

Telefonski klici dejansko so:)

m0LN4r ::

louser je izjavil:

joggi79 je izjavil:

louser je izjavil:

AI zna bolje retuširati od mene in od tebe.

Mogoce od tebe ja, od kogarkoli, ki se vsaj malce ljubiteljsko ukvarja s fotografijo pa niti pod razno ;) In vsak, ki se vsaj malce ljubiteljsko ukvarja s fotografijo, ne kupi telefona zaradi fotografije, ker je preprosto povedano neuporaben, pa ne glede ali je telefon za 200eur ali pa za 1200eur. Tisti, ki ima "dobro kamero" na telefonu za izgovor, da se splaca dati jurja vec za telefon, pa tako ali tako rabi samo opravicilo, da je zapravil dve placi za telefon ;)

Od kogarkoli, ki se samo ljubiteljsko ukvarja s fotografijo, bo AI v večini boljši.
Prjatu je kupil fotoaparat in lečo - zgolj kot ljubitelj fotografije- za Mal več kot čuka.
Ne nosi obojega nonstop zraven. Ob priliki fotografijo zajame s telefonom.
Za večino ljudi je flagshipu mobilc dovolj dober, da ne rabijo vlačiti s sabo nekih boljših vstopnih modelov kamerc in se na njih dirkati z nastavljanjem nastavitev.

Za instagram in snapchat je dovolj ena kamera z 2MP, itak je cez dva dni noben vec ne gleda
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

solatko ::

Kvaliteta pogovora na premium telefonu in stari Nokia-i na tipke, se prav nič ne razlikuje (danes sem jo videl za 68€).

razen, če ti sogovornik pošilja muziko v HI-FI kvaliteti
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

facepalm ::

Kvaliteta klica je odvisna tudi od slusalke/mikrofona in antene.
Sem primerjal nokio8 in rn7 side by side. Razlika je vec kot ocitna.

solatko ::

facepalm - Bejž no.
Delo krepa človeka

lejko0 ::

Vazelin je izjavil:

Statusni simboli so različni:
- mobilni telefon (lol)
- premium avto (> 100k)
- 10/10 girlfriend


Si jih se napisal v vrstenm redu po visini stroska :)

solatko ::

xyz133 - Statusnih simbolov je ogromno in se razlikujejo glede na družbo, v kateri veljajo - za jakuze je statusni simbol tetovaža, največji frajer si, ko nimaš nič več kože neporisane.
Pri pretepačih so statusni simbol izbiti zobje, razbit nos, ustnice in poškodovana zapestja od zob nasprotnikov.
Pri klošarjih je statusni simbol polna flaša beleza za 1,25EUR,.....

Sicer pa največji bedak izpadeš, ko se v napačni družbi hvališ z napačnim simbolom.
v yet set-u boš največji luzer, če boš prišel v dve leti starem Armanni-ju.:'(

Statusni simboli se na splošno ne splačajo, so pa v določenih krogih nujni, da te sploh spusijo blizu.

Da bi pa na nekega poslovneža naredil dober vtis, ker vržeš na mizo zadnji telefon za 1kEUR+ je pa samo občutek, ker se ti poslovnež ne bo v ksiht zasmejal in ti dejal, da se postavi z možgani in ne z flagship-om.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Vazelin ::

Vsaj Burberry mora bit za oblečt:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Vazelin ::

Premium je lahko vsaka boljša stvar istega tipa artikla.

Drugo je statusni simbol, kar običajni telefoni niso. iphone ali top huawei sta premium Med telefoni. Nista pa statusni simbol.

Že avti so lahko statusni simbol zgolj v nižjih in morda srednjih slojih - med rajo. Če vržeš recmo za proper opremljeno audi A6 za sladkih 80k vsaj lahko rečeš da voziš statusni simbol. Ampak mislim da že tule rabiš vsaj nekaj v rangu A8 ali porsche 911 da se lahko menimo o tem ... konec konceh novo a6 lahko dobiš za 44k. Toliko mora biti vsaj dodatna oprema

Če imaš avto iz prejšnjega odstavka in dejtaš hot deklino (vsaj 8/10) imaš v očeh marsikoga nek status. Uspel v lajfu bi se reklo.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

klemenSLO ::

facepalm je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Do lani sem imel samo midrange telefone, tam do ca. 500€. Potem pa me je marketing opral in sem prvič v življenju kupil flagship za jurja.
Moja opažanja so, da je OP mimo brcnil v čisto vsaki točki, ker telefon je boljši v čisto vsem od midrange aparatov.
Stvari ki padejo v oko so neverjetno lep ekran, vrhunska kamera in baterija, ki noče in noče crknit in odlični materiali.

Rabi pa se vsega tega seveda ne, bi se z lahkoto dalo shajati s kakim oneplus za pol manj


Jaz sem sel pa obratno pot:)
Od nekje 2006 pa do 2014 ali 2015 sem imel flagshipe (in poln k drugih telefonov - okoli 35-40kom total).
Nato sem pocasi nizal rang saj me je entuziazem malo minil in pa midrangerji so postali dovolj dobri, da handlajo vsa opravila. Vcasih (do nekje 2012) si moral imeti flagship, da je bilo sploh mogoce predvajati glasbo med trackanjem teka brez bufferinga ali fcja.


Men se zdi tole tut en od smiselnih odgovorov. Včasih si moral res kupiti high end telefon, da je kolikor toliko spododobno delovalo. Sedaj že z nekim midrangerjem dobiš čisto uporabno stvar. Morda bi izvzel kamero, čeprav osebno telefona ne kupujem zaradi slikanja. Konkretno: iz S7 sem presedlal na A5 2017 , in moram reči da razen opazno slabše kamere ni bistvene razlike v delovanju. A5 nima lučke za opozorila - to pa me moti.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Netrunner ::

facepalm je izjavil:


Od nekje 2006 pa do 2014 ali 2015 sem imel flagshipe (in poln k drugih telefonov - okoli 35-40kom total).


35-40 kom v 9 letih ?? če na hitro preračunam si menjeval telefone na 3 mesece :D ??
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

facepalm ::

Sem imel po 2 hkrati. Se sedaj pa menjujem telefon na max pol leta. Do sedaj sem imel le rn4x dlje kot eno leto. Vcasih pa sem tudi pc config konstantno menjaval (na 3 mesece).

Alien123 ::

zakaj moraš na pol leta telefon menjat, polek pederi*enja?

facepalm ::

Ker rad sprobam razlicne aparate? Tudi ce me kaj zmoti pri trenutnem aparatu, menjam.
Se vedno sem enthuziast. Le vecji del prihodkov namenim za pametnejse investicije. Menjam pa vsaj 1x letno svoj in zenin aparat zaradi razmerja med vrednostjo prodanega telefona vs cena novega.

Alien123 ::

uh, ker se tehnologija tako spreminja v telefonih :))
Bi rekel, če bi še živeli v času SE, nokie, motorole.. ko so bili res drugačni telefoni.. Zdaj pa je vse isto

facepalm ::

Vizualno..

m0LN4r ::

Meni se pa cisto vsi Apple userji pizdijo in kurcijo nad cenami Apple kablov in adapterjev, kot da jim ni jasno da ce ze mas Apple za "jurja" bodo pac kabli in adapterji in slusalke drage. Ali pa kot pri Ipadih, ko vprasajo koliko stane tipkovnica, cisto vsak "Kaaaaaaaj ? mate kako cenejso?" lol

Na mesec ene 2-3 krat napisem financiranje za Airpodse, ker se clovk ne more skesirat tistih slabih 200eur naenkrat.

100 ljudi 100 cudi
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo bo kupoval telefone za tisočaka? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
15425912 (17500) ziga1990
»

V čem je fora imet flagship telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16620734 (14696) louser
»

Apple ne more osvojiti Indije

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4610617 (8208) [D]emon
»

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
888204161 (168909) shadeX

Več podobnih tem