» »

Se sploh splača kupiti premium telefone?

Se sploh splača kupiti premium telefone?

«
1
2 3
...
5

Domobrancek ::

Že nekaj časa razmišljam o temle pa sem prišel na idejo, da odprem eno temo, da vidim mnenja ljudi.

Pred kratkim je ven prišel novi Note 10, kot verjetno že veste. Fon je hud, huda pa je tudi cena (cca. 1000€+).
Stvar o kateri razmišljam je: A folk dejansko rabi fon za 1000€+? Kaj točno pridobiš na pram fonu za 500€? Hell celo napram fonu za 350€…

V večini primerov drži, da imajo "premium foni" boljši procesor in več rama, ampak a je to dejansko opazno, če uprabljaš telefon za Instagram, facebook, klice, sms-e, chrome in mail-e (za kar večina ljudi verjetno uporablja telefone)? Najbrž ne...

Premium foni naj bi tudi imeli boljši ekran, kar v zadnjih letih niti ne drži več tako zelo. Tudi budget telefoni po večini imajo (vsaj) full HD ekrane z solidno natančnimi barvami. Vedno več jih ima tudi Amoled zaslon, kar so imeli včasih samo premium telefoni.

Razlika v kvaliteti kamere je bila včasih ogromna. Zadnja leta je bolj kot ne isto. Tudi za dokaj nizek budget lahko dobiš telefon z odlično (mogoče celo najbolšo) kamero (pixel 3a recimo..).

Baterija je v zadnjih letih, kar bolj na strani budget fonov. Generalno imajo budget foni baterije z višjo kapaciteto. Definitivno niso v tem pogledu nič slabši.

Edina prednost so (v nekaterih primerih) posodobitve. Premium foni naj bi se posodabljali hitreje in dlje. Seveda to ne velja, če vzameš android one fon ampak ok. Pa tud android posodobitve v zadnjih letih ne ponujajo nevem kakšnih novosti. Prej dobiš kakšno neumnost s tem (recimo nastavitve za zvok so bile v androidu oreo nepredstavljivo boljše kot v pie..). Z iphoni je malo drugače.

Zakaj bi torej sploh kdo kupil »premium« fon? Plačaš ko budala, dobiš pa skoraj nič napram pov cenejšim telefonom. Razumem za tiste, ki pač delajo video edditing na fonu oz veliko gejmajo gor ali kaj podobnega. Tam se razlike v procesorju verjetno precej poznajo. Ampak za vse ostale je pa to poraba denarja za bv…? Al sm kej spregledu, kar naredi premium fone tok boljše in "vredne" tega denarja?

jype ::

Domobrancek je izjavil:

če uprabljaš telefon za Instagram, facebook
Si že zajebal. Če ga za to uporabljaš, si jim že prodal svojo dušo in velik del svojega časa in na tebi služijo obscene vsote denarja. Pa ne Sarnsung.

Domobrancek je izjavil:

Zakaj bi torej sploh kdo kupil *premium* fon?
Jaz bi ga kupil zato, da lahko pod vodo snemam z njim. Ampak ker to ni dovolj pomembno, imam še vedno Nexus 5x, ki dela več kot le odlične fotografije, pa redno se posodablja, če nanj naložiš ustrezen sistem.

shadeX ::

Zakaj bi torej sploh kdo kupil premium fon?


Zakaj bi sploh kdo kupil avto višjega cenovnega razreda za 50k, 100k+, če pa jih nov avto za 20k ravno tako pripelje od točke A do točke B.

pa redno se posodablja, če nanj naložiš ustrezen sistem.


Torej ni za tech savy človeka. Vsaj ne za moje starše, ker nimajo dovolj znanja, da naložijo "ustrezen sistem".

Machete ::

Pa malo ljudi dejansko plača vse te polne cene. Večinoma so to Slovneci in hkrati tisti, ki si ga ne morejo privoščiti.
Ostali se znajdejo ali iz tujine, ali gre za nakupe brez ddv itd..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

slodreamer ::

Meni je pomemben feature vodotesnost oz. IP rating, da na kolesu ali med tekom ni treba skrbeti za telefon, če te slučajno ujame ploha ipd.

Bwaze6 ::

Bragging rights.

To ti da telefon za 1000 EUR+.

Old Spice ::

Meni je telefon ključno orodje. Vsake 2 leti vzamem novega do 800 eur. Kar je preračunano 33 eur na mesec. Za 33 eur na mesec danes dobiš Netflix in mogoče eno bolj razširjeno TV shemo. Kaj rabiš pogosteje? Drugo pa je seveda, ko vidim mulčke v srednji z raznimi Xs in Xs Max. To je pač stran vržen denar.

Machete ::

Bwaze6 je izjavil:

Bragging rights.
To ti da telefon za 1000 EUR+.


Meni se zdi, da so ti časi minili. Saj se jih na zunaj niti loči ne več al je 100 al pa 1000 eur. Danes je bogat tisti, ki si lahko privošči čas za otroke in hobije, ne pa tisti, ki napraska jurja za phone ali rabljenega bmwja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dj_uro ::

Bwaze6 je izjavil:

Bragging rights.

To ti da telefon za 1000 EUR+.

dejansko to ni več res... ker si lahko takšen telefon privošči ''vsak''...
24 x nekaj € /mesec bo pa že dal za ''luksuz''...

žalostno
vw-klub.si

Utk ::

Meni je telefon ključno orodje.

Ja, najprej bi treba ločit ali se gre tu za osebno uporabo ali profesionalno (=služenje denarja profesionalno, brez nekih "power user" for). Če prvo, je jurja seveda preveč, če drugo, je čisto vseeno ali stane 500 ali 1500.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Alien123 ::

bolj je žalostno koliko dajo ljudje za oblačila, avte..

shadeX ::

dj_uro je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Bragging rights.

To ti da telefon za 1000 EUR+.

dejansko to ni več res... ker si lahko takšen telefon privošči ''vsak''...
24 x nekaj € /mesec bo pa že dal za ''luksuz''...

žalostno


Zanimivo je da tega večina ljudi ne razume. In ravno tako večina ljudi ne razume, da niso "jaki" če vozijo novejše avtomobile tipa BMW, Audi. Jih ima že toliko ljudi, da je zadeva povsem razvrednotena in dejansko človeka sploh ne opaziš.

No zadnjič mi je pozornost vzel Eleanor - Ford Mustang (avto iz gone in 60 seconds). Takega glasa in oblike pač ne srečaš vsaki dan :)

Invictus ::

Večina ljudi tudi ne pošteka, da oni niso nič bolj kul, če se vozijo v francozu in pljuvajo po BMW, Audi lastnikih...

Enako velja za telefone...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

slodreamer je izjavil:

Meni je pomemben feature vodotesnost oz. IP rating, da na kolesu ali med tekom ni treba skrbeti za telefon, če te slučajno ujame ploha ipd.
Jaz v žepu na hrbtu že štiri leta poleti in pozimi ob vsakem vremenu nosim Nexus 5x, ki nima ip ratinga, pa še vedno deluje.

shadeX je izjavil:

Torej ni za tech savy človeka. Vsaj ne za moje starše, ker nimajo dovolj znanja, da naložijo "ustrezen sistem".
Potem lahko čisto normalno funkcionirajo z obstoječim sistemom, pa bo še vedno 1000x boljša izkušnja kot karkoli novega za jurja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

tech level ::

kakšna vprašanja so to?

Telefon VSAK dan uporabljaš, non stop, za VSE. In ti se sprašuješ če ma smisel premium telefon. Ja ima smisel in jaz kupujem čim pride ven Samsunge Galaxy in sicer kupil sem s8+,s9+ in zdej čim je prišel s10+ in kupil bom s11+ , ker ne bom jaz dneve preživljal na nekih kitajskih jajcih al poceni telefonu. Slike tudi nočem da so koda sm brezdomec, mora bit profi kamera tudi, kar ne dobiš poceni.

Kupi drag telefon ali pa nisi resen s telefoni.

Utk ::

Kupi drag telefon ali pa nisi resen s telefoni.

Tu raje nisem resen. In tudi vsak resen psihiater ti bo to potrdil.
Težko pa tu komu kaj dopovedat...kot da bi otrokom trobil zakaj ni pametno gledat risank 10 ur na dan, oni pa nazaj "da XXX je pa res kul in nisi kul če ne gledaš". Prav, pa nisem.

dottor ::

Zakaj sem vzel premium telefon? Predvsem zaradi foto in video zmogljivosti. Ker nimam vedno sabo komplet DSLR opremo za par jurjev lahko marsi kakšno zadevo fotografiram ali posnamem s telefonom. Gledam pa predvsem na to kako mi sede v roko, ker mi je Huawei preveliki sem ostal kar na Samsungu (prešel iz S7 na S10, predvsem zaradi baterije ker ni zdržala več kot mi morala po mojih želja).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jype ::

zmaugy ::

Ker mi je iphone po skoraj petih letih spustil dušo, zdaj začasno uporabljam Samsung A50. Stvar deluje povsem OK in razen tega, da je Android (z njegovimi neumnostmi), nimam nobenih pripomb. Je pa to cenen telefon, tako da če bi hotel Androida, mi bi bilo povsem vseeno ali bi imel flagship Samsung ali A nekaj za 1/3 cene.
Za moje potrebe je povsem zadosti.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Alien123 ::

dottor je izjavil:

Zakaj sem vzel premium telefon? Predvsem zaradi foto in video zmogljivosti. Ker nimam vedno sabo komplet DSLR opremo za par jurjev lahko marsi kakšno zadevo fotografiram ali posnamem s telefonom. Gledam pa predvsem na to kako mi sede v roko, ker mi je Huawei preveliki sem ostal kar na Samsungu (prešel iz S7 na S10, predvsem zaradi baterije ker ni zdržala več kot mi morala po mojih želja).


Sam si kriv da imaš predpotopno dslr opremo, mirrorless je future

dottor ::

Nikon je prišu šele nedolgo nazaj v mirrorless, tako da bom počakal naslednjo serijo da porihtajo še malo zadeve. Ti pa ne pomaga če imaš pol manjši body če imaš velike objektive (70-200 in 150-600) ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

misticnimrk ::

jype je izjavil:

Domobrancek je izjavil:

če uprabljaš telefon za Instagram, facebook
Si že zajebal. Če ga za to uporabljaš, si jim že prodal svojo dušo in velik del svojega časa in na tebi služijo obscene vsote denarja. Pa ne Sarnsung.

Domobrancek je izjavil:

Zakaj bi torej sploh kdo kupil *premium* fon?
Jaz bi ga kupil zato, da lahko pod vodo snemam z njim. Ampak ker to ni dovolj pomembno, imam še vedno Nexus 5x, ki dela več kot le odlične fotografije, pa redno se posodablja, če nanj naložiš ustrezen sistem.


in kakšen je ta sistem, ki se redno posodablja?
Namreč google je mislim da maja 2018 nazadnje izdal varnostno posodobitev za 5x.

kako se tvoj 5x razume s kamnom? Moj je odporen na vse ostalo, ali čim je blizu kamen je na njem nova praska. Enako pri tebi?
(ne uporabljam zascite za telefon)

Zgodovina sprememb…

celada ::

jype je izjavil:

slodreamer je izjavil:

Meni je pomemben feature vodotesnost oz. IP rating, da na kolesu ali med tekom ni treba skrbeti za telefon, če te slučajno ujame ploha ipd.
Jaz v žepu na hrbtu že štiri leta poleti in pozimi ob vsakem vremenu nosim Nexus 5x, ki nima ip ratinga, pa še vedno deluje.



Pr mojmu je pa vlaga iz prsnega žepa prisla notr pa ga uničila. Tk, da sm zamenju za mi A1, ki mi je padel iz zepa pri abzajlu. Sm zamenju potem za mi A2. Cist vse ma kar rabim.

Smrekar1 ::

Domobrancek je izjavil:

Že nekaj časa razmišljam o temle pa sem prišel na idejo, da odprem eno temo, da vidim mnenja ljudi.

Pred kratkim je ven prišel novi Note 10, kot verjetno že veste. Fon je hud, huda pa je tudi cena (cca. 1000€+).
Stvar o kateri razmišljam je: A folk dejansko rabi fon za 1000€+? Kaj točno pridobiš na pram fonu za 500€? Hell celo napram fonu za 350€…


Lahko se kažeš kakšen telefon imaš in iz tega potem vlečeš socialne koristi. Gre za način kako okolico opozoriš nase: eni nosijo zlatnino v ušesih in še kje, drugi kupujejo drage avtomobile, ki jih niso sposobni odplačati, tretji delajo selfije v čudnih pozah/oblekah in jih objavljajo, četrti kupujejo popolnoma enake a petkrat dražje obleke prestižnih znamk ... nekateri pač kupujejo drage telefone.

Večinoma gre za način kako privleči pozornost potencialnega spolnega partnerja. Še nekaj primerov iz živalskega sveta:


Poglej moj rep!


Poglej moj vrat!


Poglej mojo golšo!


Poglej moje joške!


Poglej moj zadek!

Enim pač udari na telefone. To je vse kar je.

Domobrancek ::

tech level je izjavil:

kakšna vprašanja so to?

Telefon VSAK dan uporabljaš, non stop, za VSE. In ti se sprašuješ če ma smisel premium telefon. Ja ima smisel in jaz kupujem čim pride ven Samsunge Galaxy in sicer kupil sem s8+,s9+ in zdej čim je prišel s10+ in kupil bom s11+ , ker ne bom jaz dneve preživljal na nekih kitajskih jajcih al poceni telefonu. Slike tudi nočem da so koda sm brezdomec, mora bit profi kamera tudi, kar ne dobiš poceni.

Kupi drag telefon ali pa nisi resen s telefoni.


Ok, to je res. Ampak, če ti telefon za 500-600€ ponuja 85 - 90% performanca telefona za 1100€ je pa malo trapasto vzeti tadražji telefon. A je teh 15% vrednih 500+€? Pa tud 500€ ne moraš reči, da je malo denarja (razen, če maš nevem kok denarja..).

Tko, da tole, da kupi najdražji telefon ali pa nisi resen je mal čudno napisan. Ravno zaradi takih, ki kupijo telefon takoj ko pridejo ven za 1000€+ bodo cene telefonov (po mojem mnenju) še naprej naraščale in se bodo premium foni čez par let prodajal že za 2000€.

aborko ::

Sej ni 500EUR več na koncu. Res da na začetku daš 500EUR več, ampak ga kasneje tudi dražje naprej prodaš oz. dlje ostane v funkciji. Na koncu zgubiš recimo cca -400EUR vsake dve leti, kar pomeni ~0,5EUR na dan (~15EUR na mesec), kar je večini zanemarljiva vsota za stvar, ki je (pri nekaterih) tako veliko v uporabi. Ljudje vržejo vsak mesec bistveno večje vsote vstran za bedarije, pa se sploh ne zavedajo... Pa btw sam imam telefon za 250EUR (Mi 9T), ker je za moje potrebe dejansko boljši od tistega za 1000+ (govora je seveda o bateriji).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

Machete ::

Spet ste zašli v to, da svet gledate skozisvojo denarnico. Je naravno, ni pa pravilno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GRT ::

Domobranček in jype, očitno še nikoli nista imela v rokah "premium" telefona. Samsung Galaxy Note10 in Note10+ telefona oziroma tablici sta namenjena poslovnim uporabnikom. Badava kupovat tak telefon, če ga ne misliš izkoristit. Zato je tudi večina uporabnikov tega telefona "premuim" uporabnikov, kot ti praviš Domobranček. Toda tebi očitno marsikaj okoli tega ni jasno zato ne naprezaj svojih majhnih možgančkov in se raje vrni v svojo jamo iz katere si zlezel.
Ja nekateri si to kupimo že zato, ker si lahko, drugi pa zato ker to dejansko uporabljajo. Kot pa je zgoraj povedal aborko pa večina teh uporabnikov že ima premium telefon tako da, če tega proda tudi ne dajo za tega novega 1000€ temveč kaj jest vem, mogoče polovičko ali manj in tako naprej, še vedno ima potem večjo vrednost pri prodaji kot recimo neka čunga lunga xiaomi jajčka, ki so bila že kot nova vredna 200€ ali manj.
jype ti si pa že v tej temi 100krat povedal, da imaš tistga predpotopnega Nexusa, ki že nov ni bil ne vem kaj tako da ti pa tudi nisi kompetenten, da bi se tukaj ne vem kaj oglašal. Očitno ne veš kaj je dober telefon.
Tako da ja tisti, ki ve kaj kupuje in ima že od prej izkušnje, ve da je vredno dat tistga jurčka ker se ve kaj bo dobil.
Tukaj ne govorim samo za Samasung Note serijo temveč tudi za druge "premium" ali kot se temu reče flagship telefone drugih znamk.
OK vsi vemo da vsako znamko oziroma telefon preplačamo, nekatere toliko več glede na znamko druge spet manj toda procentualno je to to. Tudi tista 200€ xiaomi jajčka niso vredna tistega denarja. Toda kolikor muske toliko denarja.
Zanimivo, da bi ga vsi imeli samo, če bi bil 200€ potem nobeden sploh ne bi pogledal xiaomi jajčk.
Potem se pa zamislite če bi bilo to res. Tukaj se pa potem vidi razlika.

PrihajaNodi ::

Iphone. Dela kot treba. Noc ne steka, redni updejti pa mir mas za 5 let.

Mam iphone se, pa dela u nulo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Bom razmislil, ker meni tale Andorid tooooook šteka... Pa sploh ga skoraj ne morem več uporabljat, ker ni updejtov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

dottor je izjavil:

Nikon je prišu šele nedolgo nazaj v mirrorless, tako da bom počakal naslednjo serijo da porihtajo še malo zadeve. Ti pa ne pomaga če imaš pol manjši body če imaš velike objektive (70-200 in 150-600) ;)


In karter premium telefon odpravi potrebo po takih objektivih?

dottor ::

Noben. Ampak tudi mirrorless vs DSLR na takih objektivih ne odpravi problema v nošenju okoli.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

GupeM ::

jype je izjavil:

Ampak ker to ni dovolj pomembno, imam še vedno Nexus 5x, ki dela več kot le odlične fotografije, pa redno se posodablja, če nanj naložiš ustrezen sistem.

Imam doma enega N5X, ki mi nabira prah. Kater je ta ustrezen sistem, oz kaj priporočaš? Bi se malo poigral z njim.

Domobrancek ::

GRT je izjavil:

Domobranček in jype, očitno še nikoli nista imela v rokah "premium" telefona. Samsung Galaxy Note10 in Note10+ telefona oziroma tablici sta namenjena poslovnim uporabnikom. Badava kupovat tak telefon, če ga ne misliš izkoristit. Zato je tudi večina uporabnikov tega telefona "premuim" uporabnikov, kot ti praviš Domobranček. Toda tebi očitno marsikaj okoli tega ni jasno zato ne naprezaj svojih majhnih možgančkov in se raje vrni v svojo jamo iz katere si zlezel.
Ja nekateri si to kupimo že zato, ker si lahko, drugi pa zato ker to dejansko uporabljajo. Kot pa je zgoraj povedal aborko pa večina teh uporabnikov že ima premium telefon tako da, če tega proda tudi ne dajo za tega novega 1000€ temveč kaj jest vem, mogoče polovičko ali manj in tako naprej, še vedno ima potem večjo vrednost pri prodaji kot recimo neka čunga lunga xiaomi jajčka, ki so bila že kot nova vredna 200€ ali manj.
jype ti si pa že v tej temi 100krat povedal, da imaš tistga predpotopnega Nexusa, ki že nov ni bil ne vem kaj tako da ti pa tudi nisi kompetenten, da bi se tukaj ne vem kaj oglašal. Očitno ne veš kaj je dober telefon.
Tako da ja tisti, ki ve kaj kupuje in ima že od prej izkušnje, ve da je vredno dat tistga jurčka ker se ve kaj bo dobil.
Tukaj ne govorim samo za Samasung Note serijo temveč tudi za druge "premium" ali kot se temu reče flagship telefone drugih znamk.
OK vsi vemo da vsako znamko oziroma telefon preplačamo, nekatere toliko več glede na znamko druge spet manj toda procentualno je to to. Tudi tista 200€ xiaomi jajčka niso vredna tistega denarja. Toda kolikor muske toliko denarja.
Zanimivo, da bi ga vsi imeli samo, če bi bil 200€ potem nobeden sploh ne bi pogledal xiaomi jajčk.
Potem se pa zamislite če bi bilo to res. Tukaj se pa potem vidi razlika.


Ne bo držalo. Imam P20pro, ki je vsaj učasih bil "premium" fon :). Dobil sem ga pa v službi za smešno nizko ceno, ko je bil star nekje pov leta, ker je sodelavka šla drugam in ga je pustila, ker ga še ni odplačala. Sem pa takrat gledal pred tem mate20pro sam se mi je zdelo bolano dat 1000€ za telefon. Tako, da se je vse dobro izteklo.

Pa ne govorim o xiaomi telefonih. Nikjer jih nisem omenil. Na mestu je že primerjava oneplus 7 - Note 10. A je note 10 res tok boljši, da opraviči 500€ višjo ceno?

Okrog prodaje pa je odvisno tudi kako ohranjen je telefon. Človek, ki je tako neroden kot jst verjetno ne bo dobil nič več za "premium" telefon, kot bi dobil za enega, ki je prej stal pol manj :|

Drugače pa ja, če je denarja dovolj ni razloga zakaj ne bi vzel telefona za 1000€, če misliš, da ga rabiš. Pošteno. Nočem nobenemu soliti pamet, zanima me samo vaše mnenje glede te teme.

sm4rt4ss ::

Ne vem no, sem si lastil že več premium telefonov pa jih nikoli nisem metal na mizo ali pa jemal iz žepa v smislu "glej kak vlkega tiča imam". Pa zaradi tega tudi nikoli nisem obubožal zaradi višjih mesečnih plačil. Premuim telefone si lastim, ker si jih lahko provoščim, simple as that. Ne gledam pa zviška na ljudi, ki si lastijo budget telefone, ker sem si jih nekaj lastil tudi sam in vem, da so lahko včasih ravno tako dobri kot flagshipi za pol manj cene. Stvar preference pač. Naj si vsak kupi kaj si hoče, ampak naj ne obsoja drugih, če so si kupili dražji/cenejši telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

GRT ::

sm4rt4ss je izjavil:

Ne vem no, sem si lastil že več premium telefonov pa jih nikoli nisem metal na mizo ali pa jemal iz žepa v smislu "glej kak vlkega tiča imam". Pa zaradi tega tudi nikoli nisem obubožal zaradi višjih mesečnih plačil. Premuim telefone si lastim, ker si jih lahko provoščim, simple as that. Ne gledam pa zviška na ljudi, ki si lastijo budget telefone, ker sem si jih nekaj lastil tudi sam in vem, da so lahko včasih ravno tako dobri kot flagshipi za pol manj cene. Stvar preference pač. Naj si vsak kupi kaj si hoče, ampak naj ne obsoja drugih, če so si kupili dražji/cenejši telefon.

+1

dottor ::

sm4rt4ss je izjavil:

Ne vem no, sem si lastil že več premium telefonov pa jih nikoli nisem metal na mizo ali pa jemal iz žepa v smislu "glej kak vlkega tiča imam". Pa zaradi tega tudi nikoli nisem obubožal zaradi višjih mesečnih plačil. Premuim telefone si lastim, ker si jih lahko provoščim, simple as that. Ne gledam pa zviška na ljudi, ki si lastijo budget telefone, ker sem si jih nekaj lastil tudi sam in vem, da so lahko včasih ravno tako dobri kot flagshipi za pol manj cene. Stvar preference pač. Naj si vsak kupi kaj si hoče, ampak naj ne obsoja drugih, če so si kupili dražji/cenejši telefon.

Tudi sam imam večina telefon v žepu in ga ob pijači ne dam na mizo samo za to da se lahko pohvalim z njim. Dobim pa pohvale glede fotografij ki jih nardi sploh od kolegov ko gremo kam naokoli. Pa še to ponavadi povem le da imam Samsunga, ne pa kateri model.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

IL_DIAVOLO ::

Ne rabiš. Imam honorja 9, ki danes pride 300 evrov. Ne rabiš drugega, res ne. Upam, da ni znese več kot 2 leti.

GRT ::

Domobrancek je izjavil:


Drugače pa ja, če je denarja dovolj ni razloga zakaj ne bi vzel telefona za 1000€, če misliš, da ga rabiš. Pošteno. Nočem nobenemu soliti pamet, zanima me samo vaše mnenje glede te teme.

Glej preprosto. Imel sem P30 PRO. Kupil sem ga za 650€. Prodal sem ga po dobrih dveh mesecih za 600€. Torej dodam 400€ ali celo manj in ga imam. Simpl ko pasulj.

2dark ::

Machete je izjavil:

Bom razmislil, ker meni tale Andorid tooooook šteka... Pa sploh ga skoraj ne morem več uporabljat, ker ni updejtov.



šteka ti zato, ker nimaš premium modela. Apple drugega kot premium modele tako nima. če bi apple dal ven telefon za 250€ bi mu vse štekalo.

Glugy ::

Ne vem zakaj bi kupoval premium telefone. Men je 87 EUR vreden pametni telefon Medion E4503 iz Hoferja izpred parih let čist zadost skupaj z SD kartico za 7 evrov 32GB al kok že. Sej lahko praktično vse delam na fonu. Edin če bi hotu res neki igrce ful špilat zahtevne bi rabu nov telefon; to je pa to. Men čist vredu dela; se ne zatika al pa neki. Še baterijo bi lahk zamenjal kamot če bi hotu. Ne rabš res ne rabš drazga telefona. Dvomim da toliko več dobiš kolikor zapraviš z premium telefoni. To je bl za preseravanje če mene vprašaš. Razn če nimaš kkšne res specifične zahteve.

Aja pa ne razumem kaj vi delate z Andorid telefoni da vam štekajo. Jz na svojem pocen telefonu nikol nisem imel tega problema pa ga mam že 4 leta +

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

SumTingWong ::

Meni je to, meni je ono, meni meni :)) Zakaj se toliko ukvarjate, kaj si kdo kupi? Ti si zadovoljen z mobitelom za 200€, nekdo pa za 1000€. Get on with it.

Nekdo uporablja mobitel za produktivnost, drugi za biznis, tretji za igrice, četrti za social. Če je kupil s svojim denarjem, kje je problem?

@smartass: zelo lepo povedano

Jerry000 ::

A ni to čist vseen? Dejmo pogledat koliko denarja dajo eni za avtomobil...eni dajo 2000, drugi pa 30.000. Oba pripeljeta od točke A do B. Ali pa obleke, ali pa kolesa...Maš ljudi ki prisegajo na to, maš ljudi ki prisegajo na ono

Vazelin ::

Kupljen xs
Imel ga bom 5 let

10/10
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

feryz ::

Kupljen S10+ 1Tb, kao, jurja in pol vreden.
Imel ga bom 1 leto.

10/10

hojnikb ::

splaca se kupit premium telefon, ki je kaksen model ali dva nazaj. Ce je to apple, si se vedno dober za par let posodobitev, pa se premium izdelava/ficerji, ki pridejo s tem. Opcija je tudi refurbish/rabljen, ce je primerno ohranjen.
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

feryz je izjavil:

Kupljen S10+ 1Tb, kao, jurja in pol vreden.
Imel ga bom 1 leto.

10/10


Legenda :D

solatko ::

Večina premium izdelkov vedno najde kupca. Razlogi za to so različni, samo kvaliteta in uporabnost to vsekakor nista, saj se vsaka stvar dobi tudi cenejša in po performancah boljša, vendar ima pomanjkljivost, da ni premium.

Čemu bi rabil uro za 100k€, če ne zato, da jo družba v kateri se nahajam vidi? Podobno je z vsemi premium izdelki. Razne omejene serije so namenjene res tisti špici najbogatejših, ki to kupijo zaradi statusa, vse ostalo serijsko sranje hq pa je zaradi ljudi, ki se drugače, kot s preseravanjem na znajo obnašat.
Poglejte si po šolah, kakšne telefone ima mularija, pri kateri doma nimajo za jest, samo zato, da otrok ni omadeževan, kot revež. Kupit telefon za jurja, ga imet eno leto in potem prodat, zato da kupiš nov telefon za še več, je čisto običajno nadomeščanje nizke vrednosti IQ-ja ali kratkega penisa, ali zdravljenje frustracij.

Pametni kupimo stvari za uporabo p/p, pa naj gre za avtomobil, kolo, motor, uro, fotografski aparat, računalnik,..... in v končni fazi tudi telefon.

Če poizkušam odgovoriti OP na zastavljeno vprašanje, ne, ne splača se kupovati premium stvari, če veliko cenejše, zadovoljivo opravijo vse funkcije, ki jih potrebuješ. Vse kar je čez to in, če se to dogaja pogosto, je zrelo za pregled in zdravljenje kompleksov ali še kaj hujšega. Lahko gre za bolestne želje ljudi, ki izhajajo iz revščine in hočejo svetu pokazati, kako uspešni so, zato radi preplačujejo čisto vse izdelke za vsakdanjo rabo, hodijo v drage restavracije,.......

Vse to, v ocenjevanju kvalitete človeka, ne pomeni nič, razen v določenih skupinah - družbah, česar se pa pametni izogibamo.
Delo krepa človeka

jype ::

celada je izjavil:

Sm zamenju potem za mi A2. Cist vse ma kar rabim.
Vidš, pa nisi rabu niti ene rezine ledvice dat.

GupeM je izjavil:

Imam doma enega N5X, ki mi nabira prah. Kater je ta ustrezen sistem, oz kaj priporočaš? Bi se malo poigral z njim.
Lineage.

GRT je izjavil:

očitno še nikoli nista imela v rokah "premium" telefona.
Včasih sem imel "business class" nokijo, ki sem jo na travniku ponesreči zabrisal skupaj z žogo. Pes je oboje prinesel in težav ni bilo. S sodobnimi telefoni tega ne moreš, so pa kljub temu precej bolj udobni za uporabo - s svojega telefona lahko počnem praktično vse reči, ki si jih želim početi na poti, v časih S60 pa to ni držalo niti približno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

shadeX ::

Vidš, pa nisi rabu niti ene rezine ledvice dat.


Povprečen slotechovec ima 2k€ plače. Ni potreba po ledvici.

Vsak mesec bi lahk kupil premium telefon pa bi še zmer živel. :)
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo bo kupoval telefone za tisočaka? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
15425538 (17126) ziga1990
»

V čem je fora imet flagship telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16620542 (14504) louser
»

Apple ne more osvojiti Indije

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4610556 (8147) [D]emon
»

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
888202619 (167367) shadeX

Več podobnih tem