» »

Odvoz smeti v Ljubljani

Odvoz smeti v Ljubljani

«
1
2

tikitoki ::

Kako je z odvozem smeti v Ljubljani? Kolikor razumem, je obvezen? Kaksne so sakncije proti nekomu, ki nima urejenega odvoza smeti v Ljubljani?

SeMiNeSanja ::

Tast ima v občini Moravče eno staro bajto v kateri nihče ne živi.
Kljub temu, da še NIKOLI niso odpeljali smeti, mu pridno vsak mesec pošiljajo račun za odvoz smeti.

Če kdo ve, kako se rešiti takih parazitov, bi bilo tudi zanimivo slišati.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

#000000 ::

Nisem 100% ampak se mi zdi da lahko daš v mirovanje, tko kot TV, Telefon in še kaj verjetno.

starfotr ::

Če ni nobenega na naslovu prijavljenega potem ni treba plačati odvoza odpadkov.

Odvoz odpadkov se obračuna po osebi in ne po naslovu.

tikitoki ::

Dvomim, da lahko das v mirovanje, ce nekje zivis.

V tem primeru hisa ni prazna, kljub temu nima urejenega prevoza smeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

starfotr ::

Ne vem, kako je to lahko mogoče.

Vodovod in kanalizacijo je mogoče prenehat plačrvat, če se objekt podre in priključke ukine. Smeti se pa plačuje po osebah, podatke dobijo iz uradnih evidenc.

#000000 ::

JA sej če ni nobenga prijavljenega, se pomoje lahko da v mirovanje, to je logično, stvarno pa je druga pesem :)

tikitoki ::

Zato pa vprasam.

starfotr je izjavil:

Ne vem, kako je to lahko mogoče.

Vodovod in kanalizacijo je mogoče prenehat plačrvat, če se objekt podre in priključke ukine. Smeti se pa plačuje po osebah, podatke dobijo iz uradnih evidenc.


Ocitno ne deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

SeMiNeSanja ::

starfotr je izjavil:

Ne vem, kako je to lahko mogoče.

Vodovod in kanalizacijo je mogoče prenehat plačrvat, če se objekt podre in priključke ukine. Smeti se pa plačuje po osebah, podatke dobijo iz uradnih evidenc.

Ne vem...mogoče v Ljubljani?

Tast je bil že večkrat na Moravški občini in se kregal z birokrati, pa vztrajajo, da ne more odjaviti odvoza smeti.

Definitivno pa mu ne morejo zaračunati po osebah, ker nihče ni prijavljen na tej lokaciji, niti ne živi nihče niti 'na šverc' tam gor.
Hodi se samo za kakšen konec tedna, da se vzdržuje zemljišče in vrt, smeti pa se vedno odpelje s seboj v Ljubljano. (Dejansko niti ne vem, če sploh ima smetnjak!)

Skratka birokrati so našli neko pot, da zaračunavajo storitve, ki jih še nikoli niso opravili. Iz meseca v mesec, iz leta v leto.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

tikitoki ::

TOrej kako je lahko naseljena hisa sredi Ljubljane brez odvoza smeti?

SeMiNeSanja ::

tikitoki je izjavil:

TOrej kako je lahko naseljena hisa sredi Ljubljane brez odvoza smeti?

Jaz vem samo za odvoz smeti v poslovnem objektu, kjer pokličeš na Snago in se dogovoriš za varianto odvoza.
Izbira je bila glede na velikost zabojnika ali skupinski zabojnik in plačilo preko upravnika.

Kolikor se spomnim, so bili na Snagi kar ustrežljivi z vsemi informacijami in niso nič palamudili.

Tako da mogoče nebi bilo slabo, če jih pokličeš in kar pri njih poizveš, kakšne opcije so ti na razpolago. Če nič drugega, boš tako izvedel za variante, ki so možne brez vsakršnih komplikacij.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

tikitoki ::

se, jih vprasal in je bil odgovor palamudenje.

Utk ::

tikitoki je izjavil:

TOrej kako je lahko naseljena hisa sredi Ljubljane brez odvoza smeti?

Tako da nima smetnjaka.

SeMiNeSanja ::

Utk je izjavil:

tikitoki je izjavil:

TOrej kako je lahko naseljena hisa sredi Ljubljane brez odvoza smeti?

Tako da nima smetnjaka.

Brez smetnjaka ostat ni tak problem.

Bolj problem je ostat brez položnice za odvoz...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

tikitoki ::

TOrej so brez smetnjaka in poloznic.

SeMiNeSanja ::

tikitoki je izjavil:

TOrej so brez smetnjaka in poloznic.

Počasi mi ni več jasno, kaj pravzaprav je tvoj problem.

Ali:

a) nimaš urejenega odvoza (in ne prejemaš položnic) in te zanima, če te lahko kdo zaradi tega 'preganja'

ali

b) imaš nenaseljeno hišo in se sprašuješ, če se da znebiti nepotrebnega stroška za odvoz smeti, ki jih v nenaseljeni hiši ni.

A ali B?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

tikitoki ::

C. Sicer pa kaj te skrbi zakaj sprasujem. VPrasanje je simpl. Ali je v Ljubljani imetje urejenega odvoza naseljene stanovanjske hise obvezno ali ne. CEj e obvezno, kaksne so sankcije .

Utk ::

Kaj zate pomeni "urejen odvoz"? Dobivaš položnico pa jo ne bi rad dobival, je ne dobivaš pa se bojiš, da jo boš začel dobivat? Če ne moreš na to odgovorit, ne vem zakaj odpiraš temo.

tikitoki ::

Mislim, da je bilo vprasanje cist dovolj jasno. Seveda pa to nebi bil slo tech, ce bi folk odgovoril na enostavno vprasanje, namesto, da spekulira o razlogih za vprasanje in postavlja butasta predvidevanja, ki so itak napacna.

kloko ::

Za izvajanje odvoza odpadkov skrbi pristojna komunala, ki ima podlago za to dejavnost v odlokih, katere sprejemajo posamezne občine. Če te kot angažiranega občana skrbi, zakaj tvojemu sosedu ne odvažajo odpadkov, se obrni na pristojno komunalno podjetje.

L.p., Kloko

estons ::

OP po mojem noče plačevati položnice in bi raje smeti vrgel k sosedovim. Plačaj tistih 20 evrov pa daj mir, OP.

Odlok o zbiranju in prevozu komunalnih odpadkov Mestne občine Ljubljana
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...
Uporabnik se mora vključiti v sistem zbiranja in prevoza komunalnih odpadkov, določen s tem odlokom.
...
Z globo 800 eurov se kaznuje za prekršek uporabnik - posameznik, ki ravna v nasprotju s tretjim odstavkom tega člena.

SeMiNeSanja ::

estons je izjavil:

OP po mojem noče plačevati položnice in bi raje smeti vrgel k sosedovim. Plačaj tistih 20 evrov pa daj mir, OP.

Odlok o zbiranju in prevozu komunalnih odpadkov Mestne občine Ljubljana
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...
Uporabnik se mora vključiti v sistem zbiranja in prevoza komunalnih odpadkov, določen s tem odlokom.
...
Z globo 800 eurov se kaznuje za prekršek uporabnik - posameznik, ki ravna v nasprotju s tretjim odstavkom tega člena.

No, pri tem se meni vedno poraja vprašanje, zakaj bi rabil imeti svoj zabojnik in plačati odvoz, kot da bi ga napolnil do vrha, če skupaj s sosedom ne ustvariva niti za enega smeti in bi si lahko enega delila.

Če ustvarjaš ogromno smeti, se vedno najde neka primerna kombinacija. Čim pa ustvarjaš za manj kot polovico najmanjšega zabojnika pa si definitivno oškodovan, če ti vedno zaračunavajo polnega.

Zanimivo je, da v poslovnih zgradbah skupni zabojniki za smeti niso noben problem. Tudi v blokih skupni zabojniki niso problem.
Pri individualnih hišah pa je problem, da bi imel s sosedom skupen zabojnik?
Nekoliko nelogično in diskriminatorno.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Utk ::

Pri individualnih hišah pa je problem, da bi imel s sosedom skupen zabojnik?

To nikakor ni problem. Lahko imaš skupen zabojnik, lahko ima cele ulica enega, lahko sam voziš smeti do večjih zabojnikov. Položnico za smeti pa vseeno moraš plačat, ker je ta na človeka, ne na količino smeti.

starfotr ::

Zakaj ni položnica na količino smeti, zakaj se smeti ne tehta pri uporabniku? Zato, ker balkanci smo pač balkanci. Bi smeti še raje zapeljali v hosto ali k sosedu v kanto, samo, da bi prihranili. Čeprav jih je že sedaj preveč v hosti, vsak pa lahko pripelje zastonj na zbirni center. Zastonj mislim na to, da je že plačano, vsak mesec plačaš položnico in je všteto v ceno tudi to, da lahko brez doplačil voziš na zbirni center.

Ponavljam, plačuje se po osebah. Če ni nobenega prijavljenega na naslovu, potem lahko smeti odjaviš, če kaj plačuješ. Za vodo in kanalizacijo se plačuje omrežnina, tudi če je poraba 0.

Magic1 ::

Kako se razdeli položnica pri skupnih smeteh v primeru več hiš, je popolnoma stvar dogovora med njimi. Če se ne morejo dogovoriti, pač ima vsak svoje smeti. V blokih, kjer ni opcije, da bi imel vsak svojo kanto, se pa razdeli po osebi.
Magic

Utk ::

Kako se razdeli položnica pri skupnih smeteh v primeru več hiš, je popolnoma stvar dogovora med njimi.

O čem ti fantaziraš? Nobenga dogovora tu ne more bit, vsak plača zase. Če imajo eno veliko kanto ali 10 majhnih je njihov problem, koliko kdo plača pa ne.

Magic1 ::

Seveda plača vsak svoj delež. Samo kolikšen je % od skupnih smeti, je odvisno od dogovora med njimi. Sem nerodno napisal zgoraj, vsak seveda dobi svojo položnico, ni skupna.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Invictus ::

@SeMiNeSanja

Naj pač proda hišo. Pa se bo znebil položnic in dobil še nekaj denarja ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Magic1 je izjavil:

Seveda plača vsak svoj delež. Samo kolikšen je % od skupnih smeti, je odvisno od dogovora med njimi.

Ne ni, ker se plača na osebo, ne na kanto, niti ne na količino smeti.
A si kdaj že plačal kakšno položnico?

starfotr ::

Smeti se plača po osebi, tudi v blokih, kant dajo toliko, da pokrijejo potrebe prebivalcev.

Za vodo je pa lahko skupni števec, pa se potem interno obračuna (s števcem ali pa na osebo, odvisno od objekta) preko upravnika ali pa ima vsak svoj števec in dobi položnico od komunale. To je pač odvisno od objekta.

Machete ::

Jaz sem danes surferjem nastavil kanto z eno bogo delikatesno vrečico embalaže :(
Plačam pa enako kot sosed, ki je imel poleg tri (dejansko) velike vreče še.
Bom preživel, vzpodbudno pa ni za doseg zmanjševanja odpakdov, ker očitno eni trzajo samo preko denarnice.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Magic1 ::

Pri nas imamo štiri hiše skupne 120l kante za smeti. Vsak plača 25%, neglede na osebe v posamezni hiši.
Magic

Machete ::

Ja, ampak to je vaš ustni interni dogovor.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

In kako to zgleda, vsak mesec vržete položnice na kup in seštevate? Poračunate v gotovini in vsak plača svojo položnico? Zakaj zaboga bi to delal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Magic1 ::

Sej o tem pravim, pri hišah imaš lahko poljubni dogovor. Sam se morajo vsi strinjat.

Vsak dobi račun od snage, 120l(?? EUR) *0.25= tvoj znesek za plačat.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Utk ::

Ampak zakaj?

Magic1 ::

Zato ker je najcenejša 80l kanta XEUR. Mi štiri hiše ne nafilamo 120l. Torej plačujemo za 30l, kar pa ni opcija ločeno. Pa še manj kant imamo nastlanih okoli bajt.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

starfotr ::

Ene komunale ne zaračunavajo posebej večjih kant.

jocoj ::

Seveda se tudi v blokih plačuje komunali glede na prostornino kant, briga njih število stanovalcev. Na upravniku pa je, da račun razdeli glede na uradno prijavljene osebe.

tikitoki ::

estons je izjavil:

OP po mojem noče plačevati položnice in bi raje smeti vrgel k sosedovim. Plačaj tistih 20 evrov pa daj mir, OP.

Odlok o zbiranju in prevozu komunalnih odpadkov Mestne občine Ljubljana
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...
Uporabnik se mora vključiti v sistem zbiranja in prevoza komunalnih odpadkov, določen s tem odlokom.
...
Z globo 800 eurov se kaznuje za prekršek uporabnik - posameznik, ki ravna v nasprotju s tretjim odstavkom tega člena.


Hvala za odgovor, ker je tocno to, kar se potreboval. (minus tista bedarija o mojih namenih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

jb_j ::

#000000 je izjavil:

Nisem 100% ampak se mi zdi da lahko daš v mirovanje, tko kot TV, Telefon in še kaj verjetno.


Mi imamo vikend na dolenjskem in čeprav ga ne uporabljamo zadnji dve leti.

Še vedno dobivamo razmeroma visoke položnice za odvoz smeti. (in tam je en smetnjak malo večji kot doma (velikosti kot na ekoloških otokih), za 30-40 vikendov)
V primerjavi s položnicami v hiši kjer živimo. (če bi bila cena sorazmerna, bi lahko bila mesečna položnica vsaj 10-20x cenejša kot doma)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

SeMiNeSanja ::

jb_j je izjavil:

#000000 je izjavil:

Nisem 100% ampak se mi zdi da lahko daš v mirovanje, tko kot TV, Telefon in še kaj verjetno.


Mi imamo vikend na dolenjskem in čeprav ga ne uporabljamo zadnji dve leti.

Še vedno dobivamo razmeroma visoke položnice za odvoz smeti. (in tam je en smetnjak malo večji kot doma (velikosti kot na ekoloških otokih), za 30-40 vikendov)
V primerjavi s položnicami v hiši kjer živimo. (če bi bila cena sorazmerna, bi lahko bila mesečna položnica vsaj 10-20x cenejša kot doma)

Smetarska mafija z pokritjem iz občinskih odlokov.

Resnično ne razumem, kaj jim daje legitimnost, da zaračunavajo storitev, katero ne opravljajo.
Še manj razumem, kako to, da ni še noben 'pametni odvetnik' našel recepta, kako jim stopiti na prste, da si ne prisvajajo, kar jim ne gre.

Ali pa poznajo recept...pa ga ne izdajo?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

joze67 ::

Kako je ne opravljajo? Smeti ležijo po cestah? Zabojniki ostajajo polni?

starfotr ::

Ok, kaj vam ni jasno?

Odjaviš lahko če nihče ne živi na naslovu, prav tako pa nr izvajajo storitve odvoza, če ni prijavljeno/naročeno.

Smetarska mafija je rekel... Pojdi ti malo v Italijo si ogledat kaj je mafija. Sploh pa, kaj je smetarska mafija, na primer v Neapelj.

Tako poceni, kot so smeti oziroma odvoz let teh, je malo katera stvar. Sploh, če ti jih ne bi odvažali, bi videl koliko je to vredna storitev. Bi plačal 10x toliko, samo, da bi se nekdo usmilil in ti odpeljal.

zmaugy ::

estons je izjavil:

OP po mojem noče plačevati položnice in bi raje smeti vrgel k sosedovim. Plačaj tistih 20 evrov pa daj mir, OP.

Odlok o zbiranju in prevozu komunalnih odpadkov Mestne občine Ljubljana
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...
Uporabnik se mora vključiti v sistem zbiranja in prevoza komunalnih odpadkov, določen s tem odlokom.
...
Z globo 800 eurov se kaznuje za prekršek uporabnik - posameznik, ki ravna v nasprotju s tretjim odstavkom tega člena.


Po mojem OPu gre na jetra kakšen sosed, ki nima kante in ne plačuje odvoza smeti.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

SeMiNeSanja ::

starfotr je izjavil:

Ok, kaj vam ni jasno?

Odjaviš lahko če nihče ne živi na naslovu, prav tako pa nr izvajajo storitve odvoza, če ni prijavljeno/naročeno.

Smetarska mafija je rekel... Pojdi ti malo v Italijo si ogledat kaj je mafija. Sploh pa, kaj je smetarska mafija, na primer v Neapelj.

Tako poceni, kot so smeti oziroma odvoz let teh, je malo katera stvar. Sploh, če ti jih ne bi odvažali, bi videl koliko je to vredna storitev. Bi plačal 10x toliko, samo, da bi se nekdo usmilil in ti odpeljal.

Sem preveril:

Tast NIMA KANTE (so jo vzeli nazaj) - ampak položnico mu pa še vedno pošiljajo.

Nič smeti ne ležijo po tleh, če na naslovu ni nikogar, ki bi zam živel. Pride se 2-4x/mesec pogledat če vse v redu, pokosi travo, vzdržuje vrt. Če pri tem nastane kaj smeti, se jih nese s seboj domov in tam odloži v kanto.

Torej definitivno NE opravljajo storitve, ki jo zaračunavajo.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Utk ::

Kupiš kanto in jo tam postaviš. A misliš da smetarji preverjajo za vsako kanto čigava je in če je plačal položnico.

SeMiNeSanja ::

Utk je izjavil:

Kupiš kanto in jo tam postaviš. A misliš da smetarji preverjajo za vsako kanto čigava je in če je plačal položnico.

Saj ni point v kanti. Briga njih, če jo imaš.

Bistvo je, da si lastnik zgradbe in te avtomatično vpišejo v svojo bazo in pošljejo položnico. Ne glede na to, ali kdo na tem naslovu živi ali ne. Ne glede na to, če imaš kanto ali ne. Kot da nepremičnina sama od sebe ustvarja smeti.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Utk ::

Odvisno od občine. Jaz za prazno hišo ne plačujem smeti. Jih pa vseeno odpeljejo če kaj nastavim.

SeMiNeSanja ::

Utk je izjavil:

Odvisno od občine. Jaz za prazno hišo ne plačujem smeti. Jih pa vseeno odpeljejo če kaj nastavim.

Načeloma za to obstajajo tiste posebne vrečke, kjer z njihovim nakupom že plačaš tudi odvoz.

Praviloma bi moralo biti povsod tako, da imaš to opcijo.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predrag odvoz smeti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629708 (5513) starfotr
»

Ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
3911080 (9823) ...:TOMI:...
»

Informacije v kantah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19222880 (19771) krneki0001
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734071 (30572) mikic007
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468691 (65931) Malajlo

Več podobnih tem