» »

Odvoz smeti v Ljubljani

Odvoz smeti v Ljubljani

1
2
»

joze67 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Bistvo je, da si lastnik zgradbe in te avtomatično vpišejo v svojo bazo in pošljejo položnico. Ne glede na to, ali kdo na tem naslovu živi ali ne. Ne glede na to, če imaš kanto ali ne. Kot da nepremičnina sama od sebe ustvarja smeti.

Meni pa se to ne zdi tako hudo narobe. Konec koncev infrastrukturo za ta odvoz, torej podjetje in deponijo je potrebno vzpostavit in vzdrževat. Z lastništvom nepremičnin pridejo določene obveznosti in tale je pač taka.

SeMiNeSanja ::

joze67 je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Bistvo je, da si lastnik zgradbe in te avtomatično vpišejo v svojo bazo in pošljejo položnico. Ne glede na to, ali kdo na tem naslovu živi ali ne. Ne glede na to, če imaš kanto ali ne. Kot da nepremičnina sama od sebe ustvarja smeti.

Meni pa se to ne zdi tako hudo narobe. Konec koncev infrastrukturo za ta odvoz, torej podjetje in deponijo je potrebno vzpostavit in vzdrževat. Z lastništvom nepremičnin pridejo določene obveznosti in tale je pač taka.

Vzpostaviti in vzdrževati... za koga? Za tiste, ki ustvarjajo smeti. Ne pa za tiste, ki jih ne!

ČE pa že... da kao plačuješ za nekakšne fiktivni 'stand-by', pa bi moral biti ta prispevek minimalen, simboličen, ne pa enak, kot če bi vsak teden imel poln zabojnik smeti - tisti zabojnik, ki ga sploh nimaš....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Utk ::

Najbolj pošteno bi bilo, da človek plača zase na osebo, potem pa je vseeno kje točno zares odlaga smeti.

SeMiNeSanja ::

Utk je izjavil:

Najbolj pošteno bi bilo, da človek plača zase na osebo, potem pa je vseeno kje točno zares odlaga smeti.

To že...samo potem se nebi mogla vsaka občina posebej jet svojo lastno smetarsko... 'politiko'.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

starfotr ::

Utk je izjavil:

Najbolj pošteno bi bilo, da človek plača zase na osebo, potem pa je vseeno kje točno zares odlaga smeti.


Najbolj pošteno bi seveda bilo, da plačaš po odloženih kg in tipu odloženih smeti.

Kar nekaj ljudi se trudi, da bi bili brez odpadka, torej, da čim več kupijo brez embalaže, pridelajo na vrtu ipd. Oni res ne proizvedejo veliko, medtem ko lahko ena "normalna" potratna družina proizvede kar nekaj kg oz. litrov smeti, če kupijo vse pakirano, če se preseravajo s kakimi plastenkami ipd.

Sem že prej napisal, zakaj sistem "onesnaževalec plača" ne bi deloval pri nas. Ker bi vsi furali v hoste/jame/sosedu v kanto. Pač nismo razviti in zavedni, kot kje drugje na svetu.

In če plačuje in ne koristi storitve, glej, pozanima se naj na komunalo, občino, naj bo tečen. Če pri prvem odgovoru "to se ne da" obupa, ptoem mu ne morem pomagat, glej, je treba pritiskat.

tikitoki ::

starfotr je izjavil:

Utk je izjavil:

Najbolj pošteno bi bilo, da človek plača zase na osebo, potem pa je vseeno kje točno zares odlaga smeti.


Najbolj pošteno bi seveda bilo, da plačaš po odloženih kg in tipu odloženih smeti.


Ravno to sem mislil napisati. Pa smetar naj se preveri, ce je vse pravilno sortirano,...
Itak pa tega ne bos docakal.

BTW. To niso proizvajalci smeti, to so osebe, ki gonijo gospodarstvo in GDP je najbolj pomembna metrika uspesnosti druzbe.

Utk ::

Tisti, ki so najbolj za ta sistem, bi prvi vozili vse skupaj v gozd...
Reciklažo in vse to plačaš, ali pa naj bi plačal, že s tem ko kupiš neko embalažo, ni treba še enkrat pri odvozu.

SeMiNeSanja ::

Utk je izjavil:

Tisti, ki so najbolj za ta sistem, bi prvi vozili vse skupaj v gozd...
Reciklažo in vse to plačaš, ali pa naj bi plačal, že s tem ko kupiš neko embalažo, ni treba še enkrat pri odvozu.

Oja... saj boš plačal embalažo pri nakupu in potem še enkrat pri odvozu.
Pa še tisti, ki je pakiral tudi plača okoljski davek na embalažo.

Odpadki so BIG BIZNIZ !
Kaj misliš, zakaj se v Italiji še celo mafija z njimi ukvarja?
Za drobiž zagotovo ne.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

starfotr ::

Na splošno so vse okoljske zadeve velik biznis, kjer je tudi ogromno korupcije. Odpadki so le en del tega.

Šimpanz ::

Po moje tast plačuje, ker je na tem naslovu nekdo prijavljen, drugače ne bi bilo težav. Po smrti sorodnice, ki je imela hišo v Ljubljani smo brez problema odjavili odvoz odpadkov, Snaga pa je odpeljala kante. Tako je bilo dve leti do zapuščinske razprave, po kateri smo hišo prodali.
Je pa imala podobno stvar moja babica, ki je živala na kmetiji pri Žalcu. Večino hrane je pridelala sama v trgovino se je hodilo samo po sladko, začimbe, redensko, pivo in podobno. Vsi bilološki odpadki so šli na gnoj, papir se je pokuril ostalo pa je žakel ali dva plastične embalaže in konzerv na leto, kar smo odnesli na deponijo. Vseeno je morala plačevati odvoz odpadkov vsak mesec. Njihova argumentacija je bila dokler je kdo prijavljen na naslovu se mora plačevati odvoz smeti. Vse to je bilo že vsaj 20 let nazaj.

SeMiNeSanja ::

Šimpanz je izjavil:

Po moje tast plačuje, ker je na tem naslovu nekdo prijavljen, drugače ne bi bilo težav. Po smrti sorodnice, ki je imela hišo v Ljubljani smo brez problema odjavili odvoz odpadkov, Snaga pa je odpeljala kante. Tako je bilo dve leti do zapuščinske razprave, po kateri smo hišo prodali.

Nihče ni prijavljen na tem naslovu.
Odlok pravi, če ni nihče prijavljen, je 'nosilec' lastnik.
V vašem primeru do zapuščinske novi lastnik ni bil določen, pokojni osebi pa nekako nima smisla zaračunavati odvoz smeti. To bi bilo še bolj absurdno.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predrag odvoz smeti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629760 (5565) starfotr
»

Ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
3911111 (9854) ...:TOMI:...
»

Informacije v kantah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19222941 (19832) krneki0001
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734128 (30629) mikic007
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468739 (65979) Malajlo

Več podobnih tem