» »

Pametni telefoni

Pametni telefoni

uporabnik832 ::

Pozdravljeni

Kupil sem nov pametni telefon in povzroca mi vse skupaj vec tesnobe kot zadovoljstva.

Bojim se da ta tehnologija lahko zasnjuzuje.

Sprasuje po neskoncnih privolitvah potrdivah pri uporabi samega telefona

-telefon sprasuje za nastavitev prstnega odtisa in ocesnega preverjanja

-vsaka mozna aplikacija sprasuje po nekih dovoljenjih in potrditvah.

Klikam: potrjujem, sem prebral, se strinjam, soglasam. Pa kdo bo bral te neskoncne digitalne pogodbe.
In ne pozabite. Podatke in vse ostalo zbirajo o vas v vsakem primeru, saj se se spomnite afero z NSA

Vsa ta tehnologija je mamljiva in zasvoljva. Samo poglejte stare in mlade ki bulijo v svoj pametni telefon ob vsaki priloznosti.


Sprasujem se kaj od tega resnicno rabim a mislim in bojim se da gre vse v smeri da bo brez tega vsakdanje zivljenje nemogoce: pa naj ai gre za placevanje; uporabo raznih aplikacij za uporabo kaksnih storitev od knjiznice, izposojo koles in drugega....
  • zaklenilo: zee ()

uporabnik832 ::

....

Kupil bi si reglo- staro Nokio, a kaj ko si brez aplikacije ne morem vec nito sposditi ljubljanjski mestni skiro. In to je se samo zacetek...

shadeX ::

Če te skrbi zasebnost je Apple danes zagotovo najboljša izbira (če hočeš imeti pametni telefon) ali pa kakšen Android custom ROM, ki vsega bloatwera nima naloženega oz. spucanega, sam je to bolj za napredne ljudi. Sam potem se zasebnost nekako spet porazgubi, ko začneš uporabljat Googlove (& FB) aplikacije ali pa third party appe, ki uporabljajo Googlove knjižnice (to je pa skoraj vsaka).

Drugače kot si omenil je stara Nokia še boljša izbira.

in bojim se da gre vse v smeri da bo brez tega vsakdanje zivljenje nemogoce:


Vedno težje bo, ker gre svet v tej smeri. Lahko se sam boriš proti temu, tako da ne kupuješ teh igračk, ampak izbire na trgu bo vedno manj (zadev, ki ne bi bile tehnološko napredne). Od avtov, TV-jev, pa do pralnih strojev (vsi bojo želeli imeti pametno, povpraševanja po "starem" bo vedno manj). Če boš želel živet med ljudmi, se boš s tem nekako moral sprijazniti.

Žalostno ampak resnično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

GRT ::

Še ena butasta tema, ki bo povzročila cel kup trolanja za brez veze. Uporabnik ni zastavil nobenega vprašanja temveč že v samem štartu trola z brezveznimi bedarijami.
Kaj je smisel te teme?
Povedat to, da nisi primeren uporabnik za pametne telefone. Sedaj ali si prestar ali pa si kako drugače omejen za uporabo pametnih telefonov.
Pametni telefoni so za pametne ljudi.

shadeX ::

Pametni telefoni so za pametne ljudi.


Sej vem da trolaš ampak da ne bo kdo nasedel, je zadeva ravno obratna, ker v večini pametni ljudje uporabljajo "neumne" telefone in obratno.

Sedaj ali si prestar


Zelo verjetno. Opažam da se starejši vedno bolj "križajo" nad hitro spreminjajočo tehnologijo, kar povsem razumem.

Ampak nč bat, napredek se nikjer ne bo ustavil in bomo tudi mi enkrat stari.

Že ob misli na to da bi bile namontirane kamere po ulicah, kjer bi spremljale vsak moj korak (tako kot je sedaj na Kitajskem), me zmrazi. Ne bi imel več občutka svobode. Ampak pripravljen je treba biti, da lahko to postane realnost tudi tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

uporabnik832 ::

Mislim da tale tema pa res ni taksnega tipa da bi se bal trolanja.

Odtujenost v povezavi z uporabo vse te sodobne tehnologije in vsa tveganja niso nekaj kar bi bilo zanemariti.

So pa tudi pametni ljudje podlegli. Pogovor o tem pa ne skodi.

uporabnik832 ::

Jaz bom moj pametni telefon prodal.

Tukaj se zame sledenje tej tehnologiji razen ce bo postala uporaba neobhodna za vsakdanje zivljenje konca.



Naj m nekdo pove zaradi katere aplikacije ali funkcije pametnega telefona (razen navigacije) tlse mu nikakor ne bi mogel odreci?

shadeX ::

Kakšen telefon si sploh kupil in kakšnega si imel prej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

zee ::

Trolov ne maramo in jih ne hranimo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lani najslabše leto za proizvajalce pametnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8819979 (14869) Vazelin
»

S telefonom smo neumnejši (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6014158 (11225) aycabron
»

A je smartphone res tako potreben za življenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12614787 (10172) cegu
»

Galaxy S III bo imel štiri jedra v SoC (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9634446 (29668) PrimozR
»

Mobitel za otroka (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7214940 (13075) koro13

Več podobnih tem