» »

A je smartphone res tako potreben za življenje?

A je smartphone res tako potreben za življenje?

1
2
3

Netrunner ::

Na kratko: ne, smarthphone sploh ni potreben .. kaj šele za življenje.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Manu ::

Veliko ljudi si ne lasti pametnih telefonov, ampak si pametni telefoni lastijo njih.

Postali smo sužnji tehnologije. To se vidi v mentaliteti ljudi, ko razmišljajo v smeri kako bo nekoč tehnologija 'živela' namesto njih. Tehnologija bi morala bit naše orodje, ne pa nadomestek za naše življenje.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

filip007 ::

Ja saj, čakamo na pametne kante, ko nas bodo spraševale imate kaj za reciklirati. Haha...
Trevor Philips Industries

m0LN4r ::

Jaz bi pa rad dodal, da se pojavlja problem pametnih telefonov na delovnih mestih. Natakarji, kuharji, vzgojiteljice (te sem videl z lastnimi očmi) in še in še igrajo in prčkajo s telefonom med delovnim časom. Če pa jih šefe skur*a je pa takoj problem.

V enem izmed vrtcev imajo vzgojiteljico na praksi in namesto, da bi otroku pobrisala rit visi nonstop na telefonu. Pravtako natakarji, ki imajo pod šankom telefon in igrajo igrice, ko ni sila delat.

Naslednja moteča stvar je ja, tista ko greš s prijateljem na pijači in nonstop samo sporočila...

Tretja, da na predavanjih eni nonstop bulijo v telefon, igrajo igrice in iščejo aplikacijo, ki je še niso naložili in sprobali, pa ni važno kok je debilna al butasta, potem se pa pritožujejo, da predavanje nima smisla.

Sicer nimam nič proti tistim, ki telefon uporabljajo v koristne namene, ampak takih je malo.

Jaz sem bil pred odločitvijo za nakup smartphona in je smarphone zgubil. Preveč vzrokov sem našel, da ga nočem imet.

Trenutno nimam smartphona, ampak me bo čas prisilil, da si ga bom moral kupit, ker starih več nebo. Pri nakupu me pa moti, da cene novih samo rastejo, starih pa ne padajo nič. Čez 5 let bo povprečen telefon 1000€ če bo šlo tako naprej.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Looooooka ::

Tud telefon ni potreben.
Razen ce zelis biti suzenj, ker si pac vedno dosegljiv.
Ko te pamet sreca pa slej ko prej ugotovis, da svet ne bo eksplodiral, ce te ne dobijo ravno tisto minuto.
Ce imas funkcijo v sluzbi, kjer lahko brez tebe nekaj odleti v zrak...guess what...ste ze v osnovi zafukal, ker te lahko jutri povozi avto.
SmartPhone mam cist iz veselja, da lahko kdaj pa kdaj kaksen program spisem zanj. Se mi pa jutri ne bi ustavilo zivljenje brez njega.
Problem je bolj v ljudeh. Kolega naprimer po vseh letih se ni dojel, da je prednost SMSov,MSNja,Skypa oz karkoli ze uporabljate v tem, da na sporocilo ne rabis odpisati takoj, ampak on vseeno med tem, ko se pogovarjamo o cem resnem "MORA" vsakemu odpisati se isto sekundo namesto, da bi videl edino prednost, ki je zares pomembna. Dobil si sporocilo, ki ga brez tega mogoce ne bi. Imas moznost poklicati nazaj oz sprejeti boljso odlocitev na podlagi te informacije.
Pa zato ni kriv program/telefon ampak on in folk, ki se pusti takole zasuznjiti.
Vmes pa sami sebi lazejo, da tako mora biti ce ne bo VSE narobe.
In seveda potem 3x na letu nujno RABIJO pocitnice, ker so cisto izmozgani in izmuceni.

Netrunner ::

je prav smešno in žalostno hkrati ko greš kam na pijačo in opazuješ ljudi okoli sebe kako sedijo skupaj in vsak zase štrka po telefonu. Jaz imam smartphone vendar me ni zasužnjil. Bi prav komot shajal brez njega, čeprav priznam da pride prav za skočit na net in pogledat kakšno inf. ki jo takrat potrebuješ kot je npr. kakšna tel. št., delovni čas ipd .. in ne FB jajc
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

filip007 ::

Ah pa saj če upoštevate cene, imate dva GSMa od 50€ do 120€ pa sta čisto dobra med malimi oglasi, tako da nevem kakšno velike dileme ni danes o prvisokih cenah.
Trevor Philips Industries

Phantomeye ::

Jaz se ne bom delal in lepega za priznam, da sem na telefonu več časa kot bi želel priznat.

Hayabusa ::

Imam smartphone, vendar ga uporabljam malo, par minut na dan (poleg klicev).
Niti pod razno ne odgovarjam na sms/emaile-se tako, da bi vse kar trenutno počnem, spustil iz rok.

Offline navigacija je kul, da bi nameščal milijon bv aplikacij ne, waste of time.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

echo ::

Težava je v tem, da smo se razvadili na "constant flow of information" in težko shajamo brez njega. Gledam otroke, ki ne morejo brez telefona počakati na pico, ki si nimajo kaj povedati brez interneta, a imajo brez težav na fb hkrati odprtih 7 različnih pogovorov.

Bomo videli, kaj bo s tega. Bojim se, da ne bodo ponotranjili potrpežljivosti, ki smo se je mi navadili na dialup-u 8-)

opeter ::

Jaz močno upam, da bomo v (daljni) prihodnosti imeli eno majhno prenosno napravo, ki bo v celoti zamenjal razne druge naprave (namizne računalnike, prenosnike, tablice itn.). Prihodnost si predstavljam tako, da boš imel to napravo vedno s seboj (doma/v pisarni), to bo tvoj delovni "stroj", vse boš imel gor, kar rabiš, če pa biš imel potrebo, pa ga priklopiš na večji ekran. Žično ali brezžično, to je vse odvisno le od tehnologije.

Skratka, upam, da bo vsa ta današnja šara v tej obliki v celoti izginila ...

Sicer pa se strinjam z echojevim komentarjem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

kunigunda ::

Dokler ne bo imel vzigalnika notri, in ga bom moral iskati 10min kam sem ga zalozil, namest da me on najde, zame ne bo noben telefon pameten :)

Grumf ::

Jaz ga nujno rabim, kaj bom pa flashal, spreminjal, popravljal, reklame ven metal itd, če ga ne bo... ok, book reader tudi zaleže ma je telefon bolj fun :D
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

win64 ::

Se strinjam z avtorjem. Med temi mini računalniki(ki morajo dandanes biti veliki touchscreen telefoni) in telefoni za babice(npr. nokia 112) je ogromna praznina.
Sem zelo zadovoljen z nokio 6730(dobra baterija, navigacija, gre brez težav v žep..) in ko bi rad kupil kaj podobnega samo z malo boljšo strojno opremo(mogoče z wlan-om), pa ne dobiš nič. S prehodom na touch screen, pa ne bi pridobil praktično ničesar uporabnega.

kr1ženska ::

Ramon dekers> lahko bi še kaj dodala, oziroma prej vsem kontrirala pa se mi ne da. Vsak ima svoje mnenje in čeprav se z večina stvarmi s tabo ne strinjam, tudi tvoje mnenje spoštujem.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Phantomeye ::

Sploh ne bi smela bit debata o tem ali so pametni telefoni res potrebni. Ampak ali so mobilni telefoni res potrebni? Če že.

Kdor pravi, da so pametni telefoni problem ima spomin kot zlata ribica. Takrat ko so prišli neumni telefoni je bil trend precej podoben kot je danes. Samo v manjšem obsegu. Tudi generacija neumnih telefonov je aktivno uporabljala neumen telefon za igranje iger in pošiljanje smsov. V kakšnem smislu je to drugače kot se dogaja danes, razen da v manjšem obsegu?

Ramon dekers ::

Že to da ni bilo fejsbuka je bila napredek, s prihodom fejsbuka in ostale šare je pa eksponentno vse rastlo.

Dodam še to da mobilnik sam po sebi ni bil uporaben če si bil v družbi ki je s tabo v delovnem okolju (i.e. sošolci, delavci...).

Zgodovina sprememb…

nekdonekje ::

opeter je izjavil:

Jaz močno upam, da bomo v (daljni) prihodnosti imeli eno majhno prenosno napravo


Verjetno bo prej kot v daljni prihodnosti, saj že skoraj trka na vrata.

Glede potrebe po pametnem telefonu, pa je tak da prinaša (kot vsaka druga stvar) dobre in slabe lastnosti. Informacije so na dosegu roke in to ne dve tri ampak ogromno. Prvobitna lastnost nas uporabnikov (ponavadi človekov) je da želiš vedno več vsega v tem primer aplikacij, informacij... Problem ki nastane, je da večina ima(imamo?) slab filter za junk zadeve. S tem pa ne postaneš vse bolj informiran, pameten, načitan ampak bolj kot ne odvisnen od junk fuda.

BaToCarx ::

Prebral vse, pa me to zanima, če tem prijateljem ko ste z njimi nekje na pijači al karkoli, rečete da vam gre na kurac da cel čas bulijo in žokajo telefone/tablice/karkoli?

In če da, koliko časa to prenašate, preden naprave "dobijo krila" ?

Al ste samo tiho in si mislite svoje?

Mipe ::

Očitno nisi dovolj zanimiv, da tako buljijo v svoje smartphone.

BaToCarx ::

Sej zato sprašujem, ker tega nisem doživel, pa imajo smartphone.

Unknown_001 ::

Sj rečemo, za odgovor pa zmeri nazaj servirajo: čak, sam mal... bom prec (sj veste, kaj sledi) Ok, sj kj tud rečejo kakšno ampak večino časa samo bulijo v "magično" šipo.

Škoda besed za tole, res.

BaToCarx ::

Malo sad se sliši. :/

[D]emon ::

To samo pomeni, da mas slab nabor frendov.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

theBill ::

Tale slikca pove vse na to temo

 http://shrani.si/f/2J/10U/3o6EPGsF/bestpartyever.jpg

http://shrani.si/f/2J/10U/3o6EPGsF/bestpartyever.jpg

Gregor5816 ::

BaToCarx je izjavil:

Prebral vse, pa me to zanima, če tem prijateljem ko ste z njimi nekje na pijači al karkoli, rečete da vam gre na kurac da cel čas bulijo in žokajo telefone/tablice/karkoli?

In če da, koliko časa to prenašate, preden naprave "dobijo krila" ?

Al ste samo tiho in si mislite svoje?


Zadnjič me bivša sošolka vpraša, če bi ji lahko nekaj pomagal pri matematiki. Z začetka je šlo, potem je pa samo še sporočila pisala. Jaz sem ji nekaj razlagal, ona je pa rekla samo ja,ja... Potem jo vprašam "si malo zmešana?" in dobim isti odgovor... Tole bi bilo smešno, če ne bi bilo žalostno.

FlyingBee ::

ona je mislila, da boš naredil prvi korak, potem pa je samo še čakal, da končaš in se spelješ, ker očitno si počasn pri tem

Mehmed ::

Mislim, da se folk ne zaveda, da ce se nekomu visi na telefonu nima veze a je smartfon. Ce ne more viset na fb bo pac pisal smsje.
Isto se ne zavedajo, da so nekateri pac introvertirani in jim telefon pomaga pri izogibanju. Brez njega bi pac gledali v tla, tako vsaj niso ocitni.
In ne zavedajo se, da ce je natakarju dolgcas, bo pac reseval krizanke na sihtu, ce mu vzames telefon. Ni telefon vzrok.

Predvsem pa, ce gres z nekom na kavo in je skoz na telefonu se mogoce lahko vprasas, ce nisi ti dolgocasen. Ne takoj krivdo na tehnologijo zvracat.

Unknown_001 ::

Dobro, to, da se je treba nekak zamotit, do te mere se povsem strinjam s tabo, ampak problem je, ko je nekdo dejansko zraven pa bi se recimo rad z njim pogovarjal, a un nima časa ker ma na "fejsu" za lajkat al ka je že tisto sranje z rokco pa palcem dvignjenim.

jype ::

Ja no pač mu je tista slikca mačke bolj pomembna v življenju kot nek lolek ki bi rad jamral o svojih problemih.

Jaz sploh ne hodim ven z ljudmi na pijače, pa tudi facebook accounta nimam.

Še sreča, ker če bi počel to dvoje, bi mi zmanjkalo časa za slo-tech!

2loud4u ::

"Še sreča, ker če bi počel to dvoje, bi mi zmanjkalo časa za slo-tech!"

Zasvojenost s slo techom torej? Zanimiv vendar ne redek pojav.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Oki ::

Ne pojav, psihološka motnja...

kr1ženska ::

Mehmed je izjavil:


Predvsem pa, ce gres z nekom na kavo in je skoz na telefonu se mogoce lahko vprasas, ce nisi ti dolgocasen. Ne takoj krivdo na tehnologijo zvracat.


Če je pogovor dolgočasen se opravičiš in greš. Isto sem že naredila, ko je prijateljica, s katerim sem bila na pijačo pisala non stop sms-e. Če sem si jaz vzela čas za njo, telefona dala na tiho in ga pospravila na varno v torbico, isto pričakujem od sogovornika. Razen če takoj na začetku pove, da je nuja in bo moral urediti kake nujen stvari.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Mipe ::

Pa ko med sestanki in zborovanji neprestano zvonijo telefoni in pol občinstva besno tapka po njih, namesto da bi jih izklopili in se posvetili tekoči zadevi...

damjan1980 ::

to da si z nekom na kavi in nekdo nonstop telefon cekira, fb, sms, klici, je stvar nekulture. ni tu telefon nic kriv

Ramon dekers ::

Telefon je toliko kriv da te zasvoji kot televizija. Včasih to pač ni bilo možno ker tega pač ni bilo. Tudi koncentracije ne potrebuješ ko pišeš na fejsbuk ko pa bereš knjigo ali rešuješ matematične probleme je pa koncentracija nujna in je zato takšno početje tudi težje v lokalu.

Mehmed ::

kr1ženska je izjavil:


Če je pogovor dolgočasen se opravičiš in greš. Isto sem že naredila, ko je prijateljica, s katerim sem bila na pijačo pisala non stop sms-e. Če sem si jaz vzela čas za njo, telefona dala na tiho in ga pospravila na varno v torbico, isto pričakujem od sogovornika. Razen če takoj na začetku pove, da je nuja in bo moral urediti kake nujen stvari.


Caki kaj? Mora biti nujno, da se lahko javi?
Kaj pa ce pride kak znanec mimo pa jo skusa pozdravit? Mora rect sori s prijateljico sem, sej se bova se kdaj srecala pa te pozdravim nazaj?

kr1ženska ::

Mehmed je izjavil:


Caki kaj? Mora biti nujno, da se lahko javi?
Kaj pa ce pride kak znanec mimo pa jo skusa pozdravit? Mora rect sori s prijateljico sem, sej se bova se kdaj srecala pa te pozdravim nazaj?


Ne pretiravaj. Kakršno koli srečanje v živo oziroma druženje je eno, ves čas viseti na telefonu medtem ko si v družbi je pa drugo.

Če grem s kom na pijačo, pa on ves čas buli v telefon ne vem zakaj sva se potem dobila, ko se očitno lahko vse zmeniva prek telefona??
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

[D]emon ::

kr1ženska je izjavil:

Če grem s kom na pijačo, pa on ves čas buli v telefon ne vem zakaj sva se potem dobila, ko se očitno lahko vse zmeniva prek telefona??


^ This. Sam telefona skoraj 70% casa sploh ne nosim s seboj.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mehmed ::

Malo sta falila point.
Da en stalno visi na telefonu je ena skrajnot.
Da bo moral clovek utisati in pospraviti telefon, javi se lahko pa le na nujne klice, pa nima vec zveze s pozornostjo. Ona skusa prav odrezat sogovornika od sveta lol.

francek1 ::

A je smartphone res tako potreben za življenje?
Hja, če se poškoduješ nekje, kjer te težko najdejo in imaš srečo, da je pokrit s signalom, ti lahko smartphone z nameščenim tem programom reši življenje.

Da bi pa danes v tuji državi listal po zemljevidu je pa res ideja iz prejšnjega stoletja...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Bananovec ::

A je smartphone res tako potreben za življenje?
Če rabiš fon, potem ja, ker je naš trg, kar se tiče dumbphonov popolnoma idiotiziran. Japanezarji imajo trg dumbphonov bolje urejen. Še več, marsikateri dumbphone je boljši kot pa naši dražji smartphoni.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

[D]emon ::

Mehmed je izjavil:

Da bo moral clovek utisati in pospraviti telefon, javi se lahko pa le na nujne klice, pa nima vec zveze s pozornostjo.


Am, ne ? Ti ZKP malo strajka ?

In potem se folk na slo-techu sprasuje zakaj je tako socially inept...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

kr1ženska ::

Mehmed je izjavil:

Malo sta falila point.
Da en stalno visi na telefonu je ena skrajnot.
Da bo moral clovek utisati in pospraviti telefon, javi se lahko pa le na nujne klice, pa nima vec zveze s pozornostjo. Ona skusa prav odrezat sogovornika od sveta lol.


LOL :D Drži, sogovornika bi za cele pol ure, uro odrezala od sveta in ga gledala v oči medtem ko se z njim pogovarjam. Zares sem grozna oseba. Ampak, ne boš vrjel, ljudje običajno zdržijo toliko časa brez te življenjesko pomembne napravice.

Ne zamerim enga sms-a, niti dveh, pri treh ga bom pa že vprašala če je kaj narobe oziroma, da bi bilo mogoče bolje, da se dobiva kdaj drugič, ko bo imal/a več časa.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Mehmed ::

Ej ce ti ta odnos uspeva, you go girl.
Jaz osebno, ce bi nekdo zavzel ta stalisce, da moram telefon dati stran, ker kdorkoli ze poklice v tem casu ze ne more biti tako pomemben kot on, bi sel prvo s telefonom na net poiskat nove izraze, da mu forniciram mater samovsecno v desetih jezikih.

In to nima nobene zveze s telefonom. Ga brez tezav pustim zvoniti pa se javim nazaj cez uro.
Da mi pa nekdo rece zdej se pa odrezi od sveta za dolocen cas, ker si z menoj, mi je pa neokusno. Ce si dost pomemben, ti ni treba reci. Ce rabis reci, nisi dost pomemben.

BaToCarx ::

Težko je preko foruma sporočit pomen,... oh yea. Bo treba malo bolj na hojladri govort. :D

@francek1 btw kaj te ne naš 112/113 locira ko jih kličeš? Sicer pa ni pametno hodit v tri pm sam.

Ob klicu na številko 112 samodejno pridobimo podatke o telefonski številki in lokaciji kličočega. Pogovor kličočega z operativcem v regijskem centru za obveščanje in reševalci snemamo. Podatke hranimo 6 mesecev. Zloraba klica na 112 ter znamenj za pomoč in nevarnost je kazniva.


Zgleda da ja, bi pa lahko kaj to naše motivirali da naredijo za .si enako za te android/ios/winphone.


To bo enako uporabno ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

kr1ženska ::

Mehmed je izjavil:


Da mi pa nekdo rece zdej se pa odrezi od sveta za dolocen cas, ker si z menoj, mi je pa neokusno. Ce si dost pomemben, ti ni treba reci. Ce rabis reci, nisi dost pomemben.

Pričakovanja niso isto kot zahteve. še nikomur nisem rekla naj to stori.

Ko sem rekla da pričakujem od sogovornika da stori isto, nisem imela v mislih, da mora dati telefon na tiho in ga pospravit, pač pa da si mora tudi on tako kot jaz vzeti čas.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

kr1ženska ::

Če se nekdo non stop igra s telefonom bi rekla da ima vse prek kot čas zame.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Mehmed ::

Pa povej tako ane.
Ne vem pa kaj smatras pod igranje s telefonom, upam da ne javljanje.
Ker ce si pri nekomu doma na obisku, pa se javi na hisni telefon, ni nic narobe. Da bi imeli zdej dvojna merila za mobitel je neumno.
Sms je pa komuniciranje ravno tako kot klic. Se malo boljse v tem primeru, ker vzame manj koncentracije.

Da ne bom samo tebe kritiziral, sej je teh dvojnih meril polno. Ce smo zunaj in zamujamo kako tekmo pa pogledam vsakih pet minut na livescore, me nihce ne gleda postrani.
Ce bi na istem telefonu pogledal na facebook pa ja.
Ker ni vse v temu koliko pozornosti namenjas ampak kaj ti jo odvraca. Fb se ne smatra vreden, kaka druga stvar pa ja.

c00L3r ::

Zdaj pa se že res posplošuje. Javljanje na telefon, med tem ko se z nekom pogovarjaš obstaja že več kot 100 let. To pa res nima veze s pametnimi telefoni.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterije v pametnih telefonih (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8113976 (8513) louser
»

Zakaj imate pametne mobilne telefone? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15223408 (19668) MxxW5
»

Nakup novega business telefona - kaj preostane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
608100 (5826) dj_uro
»

Pametni vs klasični telefoni (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6214931 (12650) Jerry000
»

Pametni mobilniki prevzemajo svet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5318460 (16312) Phil

Več podobnih tem