» »

A je smartphone res tako potreben za življenje?

A je smartphone res tako potreben za življenje?

«
1
2 3

Unknown_001 ::

Hmm, zadnje čase sem se kar malo zamislil, glede tega.
Glede na to, da je tehnologija že tako poceni in dostopna nam navadnim smrtnikom me ne preseneča ravno, da so se pojavili dobesedno miniaturni računalniki, ki z GSM napravico pridno izpodrivajo navadne telefone. Teden nazaj sem dokončno prešaltal iz smartphonea na dobro staro Nokio E52. Moram priznati, da so bili dve leti z prvim SGS-om in nato večino časa do sedaj še z SGS2 precej prelomni zame. Toliko stvari, sem lahko na enem mestu naredil, se priklopil na internet kjerkoli in delal vse žive stvari. Vendar, ko je mrzlica navdušenja rahlo upadla, sem se probal malo pogovarjat s kolegi a glej ga zlomka zanimal jih je le tist hudič "pametni" in kadarkoli sem prišel zraven zmeraj isti scenarij, al so igrice igral, al so na fejsbuku bili, internet brskal, ... v glavnem nobeden ni imel časa, da bi sodeloval v kaki debati. No seveda nisem edini, saj imam na srečo še ene par prijateljev, ki tudi trenutno jih muči isto kot mene. Res me preseneča, kako smo hitro sprejeli tehnologijo in postali navdušeni nad njo, ko pa zdaj rezultat pogledamo in potegnemo črto pa vidimo da je vse zblojeno v tri PM! Sj ne rečem, eni potrebujejo take zadeve, ker pri poslu zna znatno olajšat marsikatero stvar ampak v privatnem okolju je pa katastrofa od katastrofe.
Rezultat pri meni je bil po uporabljanju običajnega telefona opazen:
Po dobrem tednu brez tega sranja sem postal bolj zorganiziran, imel sem več časa zase, spet sem začel opazovati okoli sebe in začel ponovno razmišljati bolj življenjsko.

Jst se sprašujem ali bo v prihodnosti sploh možno kupit še kako TECH stvar, ki ne bo pametna, ampak bo zgolj osnovno funkcionalna?
Če pa že kdo potrebuje te funkcije v eni prenosni napravi je pa bolje, da nabavi tablico. (bolj udobno je gledat velik ekran, in ni stvar taka, da jo cel dan v rokah držiš, prav tako ni nujna kot telefon in jo sabo vzameš le ko jo potrebuješ, kaj sem s tem hotu povedat ni glih treba razložit, a ne?)

Kaj menite vi?

Apofis ::

Sej E52 je tud smartphone, sam z manjšim ekranom...tko, da si skor na istem

Unknown_001 ::

Ok, mogoče sem ga malo biksnil ampak sploh ne uporabljam tistih (za tiste čase nadstandardnih) funkcij ker jih ne potrebujem. V galvnem samo kličem, muziko poslušam in občasno kak SMS spišem to je pa tudi vse.

Sam jst ga vseeno ne bi enačil z današnjimi smartphone-i, ker vse kar ima boljšega od navadnih telefonov, so neke busines aplikacije in mislim da je tud povezljivost z Wi fi sam nisem siguren če je to to.

Tak da napram današnjim smartphonom je če vedno običajen mobilc.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Zanimivo, sem pričakoval, da bo v tej temi malo bolj živahno...

Ramon dekers ::

Preberi si knjigo: techno fix: why technology won't save us or the environment.

Saj človek je sprejel tudi sranje ki se ji reče teve-televizija, kjer povprečen američan, verejetno tudi slovenec preživi več kot 1000 ur na leto za tem sranjem v popolni izolaciji kjer ga bombardirajo z več 1000 reklamami letno.

Apofis ::

Drgač pa itak ni potreben, tko kokr ogromen LCD TV ni. Pač luksuz...

Machete ::

Nevem kaj si pričakoval da komentiramo.
Starejši ko si manj se ubadaš z sranjem, ki ga smartfoni in tisoče aplikacij ponujajo.
Več pa rabiš stvari za tekoče funkcioniranje in služba skratka kar ti je prioriteta (mail, vreme, razmere na cesti..) in ni lajkanje bedarij in igre, ker si preveč okupiran z real lajfom, da ti je škoda časa za te stvari. (govorim splošno in tudi subjektivno)
'Nesmart' naprave boš še vedno nekaj časa lahko kupoval, če ne drugega na račun trgov v t.i. tretjem svetu.
Če pa se dobite z frendi in vsi brskajo po telefonu, potem pa nevem čemu se sploh dobite. Poklikajte se na fejsu, na kavo pejd pa sam.
Čeprav veliko opazujem, ne vidim tega simptoma. Ja ok ke že res da se odpisuje na msge, ščekira fejsa.. ampak to je minuta dve tri, ampak zraven in po tem pa teče normalno druženje in debate. Je že res da imamo telefone veliko po rokah tudi v družbi, ampak ne vidim da se neka družba ne bi zaradi tega popolnoma nič pogovarjala. Mogoče pa ste neka posiljena klapa, ki nima skupnih interesov?

kr1ženska ::

Mene bolj zanima, kaj je korak naprej v razvoju telefonov? Česa še niso spravili v eno tako napravco, pa še bodo?

Ljudem so/bodo počasi vcepili v glavo je to nujno zlo.
Mi je pred tednom dni razlagala ena znanka-vzgojiteljica, da ena 3letna punčka ni hotla it na stranišče lulat brez iPad-a. Včasih si res malo zamisliš.

Men je tale smartphone dobr za čikiranje mejlov in včasih je zanimivo skočt mal na wikipedijo. Če te že muči kako vprašanje :) Igric ne igram, fb-ja nimam.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

kr1ženska ::

Če bi uspeli v telefon vgraditi še kake senzorčke, ki bi npr. zaznavanje količina kisika v krvi, oziroma bi pripomogli k prepoznavanju kakih bolezenskih stanj, bi res znali postati ključnega pomena za reševanje življenj.
Tista aplikacija ki ti pokaže bitje srca/min je kar luštna. :)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

jype ::

Jaz sem vesel, da imam smart phone.

Skoraj nobenega neumnega telefona mi ne dovolijo (i.e. močno mi ga otežijo) programirat.

Odkar imam na voljo pametne telefone, ne potrebujem dragih naprav, s katerimi bi lahko meril svoje življenje in na podlagi teh meritev dejansko sprejemal informirane odločitve.

Mene dejansko zanima, kako porabljam svoj denar, kako moje ukvarjanje s športom vpliva na moje spanje in kateri od backend strežnikov ne deluje in kaj ga morí.

Berserker ::

Meni gre na živce, ko me kateri izmed frendov kliče če gremo v kafano, ter tam vso pozornost usmeri v telefon, se nekaj smehlja pa včasih kaj reče v stilu: " kaj si rekel", potem si pa skozi dopisuje z punco, od katere je ravno prišel ter se pač ločil za ta čas skupnega druženja, katerega je predlagal on. V glavnem bedno vse skupaj, zelo dosti znancev je postalo prav bednih ter slabih prijateljev zaradi telefonov.

Invictus ::

Brez njega je težje živeti. Vsaj poslovno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

No ja, teoretično bi lahko tudi na neumnem telefonu imel spodoben odjemalec za elektronsko pošto, skype in google hangouts.

Unknown_001 ::

Nikjer nisem rekel da je kaj slabega v njih, če se jih uporablja izključno za delo, ampak v privatni rabi pa kmalu vodijo v take skrajnosti, da ni človek zmožen 10minut brez njega zdržat.

c00L3r ::

Praktično vsi podatki iz kateregakoli področja so ti na voljo vedno in povsod. Pridobiš jih v nekaj minutah. Včasih si moral it najprej v knjižnico iskat neko informacijo, nakar si ugotovil, da boš moral it v kakšno večjo knjižnico, da boš dobil pravo literaturo. Osebna komunikacijska naprava je mnogo več, kot telefon z igricami.

Ampak eni tega ne razumejo. Mislijo, da so to samo igračke. Nekateri uporabljajo 800€ vreden pametni telefon, da lahko svojo hrano preko Instagram-a delijo s svojimi prijatelji.

Poznam ljudi, ki so kupujejo Galaxy S3 in iPhone zato, ker so slišali, da je to pač najboljše. Potem pa sploh ne vedo zakaj imajo to napravo. To so tipično isti ljudje, ki si kupijo velike nemške limuzine za vožnjo po mestu.

Ramon dekers ::

c00L3r je izjavil:

Praktično vsi podatki iz kateregakoli področja so ti na voljo vedno in povsod. Pridobiš jih v nekaj minutah. Včasih si moral it najprej v knjižnico iskat neko informacijo, nakar si ugotovil, da boš moral it v kakšno večjo knjižnico, da boš dobil pravo literaturo. Osebna komunikacijska naprava je mnogo več, kot telefon z igricami.

Ampak eni tega ne razumejo. Mislijo, da so to samo igračke. Nekateri uporabljajo 800€ vreden pametni telefon, da lahko svojo hrano preko Instagram-a delijo s svojimi prijatelji.

Poznam ljudi, ki so kupujejo Galaxy S3 in iPhone zato, ker so slišali, da je to pač najboljše. Potem pa sploh ne vedo zakaj imajo to napravo. To so tipično isti ljudje, ki si kupijo velike nemške limuzine za vožnjo po mestu.


No ni ravno tako kot si ti smešno ali butasto predstavljaš. Če samo pomisliš komu pa so nemenjene reklame o SGS 3? Trapasti raji, seveda.

Direktor ki zna voditi družbo, se bo raje odklopil od tega sranja in poskusil biti čim več z družino, pritiske in ostale informacije pa prenesel na svoje podrejene.

Sicer pa kakšne informacije pa ti pridobivaš medtem ko si na skretu v avtu...Zato obstajajo računalniki in splet in ga lahko najdeš povsod, ampak sedaj so nam dejansko potisnili telefon še na skret. Dobesedno, da lahko še tam prebiraš mejle in si dostopen 24/h na dan.

Mipe ::

Čudim se, da brez pametnega telefona sploh še živiš. Medicinski čudež!

flipflop ::

No nihče ti ga ni potisnil na skret, če nočeš ga pač ne vzameš tja. Veliko ljudi si pa tak telefon kupi zarad statusnega simbola. In pol ga pač more vedno in povsod kazat okol, da ga vsi vidjo.

Ramon dekers ::

Ja, torej je kriv zjeban sistem na splošno. Ljudi ni nihče nikoli vprašal ali sprejmejo ta jajca ali ne pač pa jim je bila ta tehnologija vsiljena, enako kot facebook, bodisi preko medijev, bodisi družbe na splošno. Prav tako niso bili predstavljene negativne posledice takšnega vsiljevanja tehnologije. Saj tehnologija sama po sebi ni nevarna, baje da je vrednostno neutralna, spet nekateri pravijo da je odvisno od ljudi, ki imajo to tehnologijo. Ampak let's face it, atomska bomba je bila narejana samo z enim namenom in tudi droni ki se ustvarjajo so narejeni za en sam namen.

Tele gedgete se pa preprosto da uporabljati za več namenov, no ampak raja misli da ima nadzor.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ramon dekers> medtem ko si na skretu

Kaj pa ti delaš, ko si na skretu?

Jaz sicer tja vzamem laptop, ker je lažje tipkat, ampak da bi dolgčas pasel medtem ko čakam, da se ta šalabajzerska biologija matra nardit kupček, mi pa na kraj pameti ne pade.

Ramon dekers> Ljudi ni nihče nikoli vprašal ali sprejmejo ta jajca ali ne pač pa jim je bila ta tehnologija vsiljena

Komot si brez tega, samo včasih te kdo čudno gleda in včasih se ti kdo smeji, tako kot meni, ker sem brez avtomobila (ampak ker ga ne potrebujem, mi ga nihče ne more vsiliti).

Ramon dekers ::

Jaz sicer tja vzamem laptop, ker je lažje tipkat, ampak da bi dolgčas pasel medtem ko čakam, da se ta šalabajzerska biologija matra nardit kupček, mi pa na kraj pameti ne pade.


Ma potem imaš probleme sam sabo, resno. Ker že to da moraš na vsak post tu hitro odgovoriti in dokazati svoj prav pač zame ni vir zdravja. Ne razumem kaj delaš z ženo, žensko, partnerjem na dopustu, verjetno zabuljen v pc, medtem ko se pogovarjaš z njo. Brez zamere, ampak nekako tako kot je nekdo opisal kolega ki pride od punce in je hkrati virtualno še vedno priklenjen na njo.

Komot si brez tega, samo včasih te kdo čudno gleda in včasih se ti kdo smeji, tako kot meni, ker sem brez avtomobila (ampak ker ga ne potrebujem, mi ga nihče ne more vsiliti).


Tiste izjeme so premajhen odstotek da bi lahko dosegel svoje. Avtomobil sam po sebi dejansko ne izpolni potrebe niti želja. Zagotovlja ti sicer mobilnost ampak mobilnosti ni potreba in ne želja pač pa to da lahko prideš na službo v mesto. Dejansko (v primerjavi s preteklostjo) te avtomobil izolira tako od družbe kot okolice. Namesto, da bi si ustvarili delo v okolju v katerem živimo se je potrebno za preživetje voziti 2 uri v mesto, iskati parkirni prostor...

Zgodovina sprememb…

WildChild ::

Jaz pa berem tole temo medtem ko palačinke pečem... :)

Jaz sem tudi vesel za pametne telefone, je super pisati kodo. Ampak ko se pogovarjam z nekom, se samo pogovarjam ker nisem multi tasker kot znatni del ženske populacije... (se mi pa včas kaka palačinka zapeče, če se spozabim ;) )
in da mood

theBill ::

Meni se zdijo smartphoni sami po sebi odlična zadeva in ni problem v njih samih, ampak v njihovih uporabnikih.

Tudi sam ga imam, pa imam vključeno samo GSM omrežje in pa izključen prenos podatkov in vse ostalo, uporabljam ga le za klicanje in občasno kak SMS. Če pa na terenu res rabim kakšno info iz neta, pa vključim HSDPA in prenos podatkov in grem na Google, mail, uporabim GPS za pogledat na google maps za kakšno lokacijo, itd.

Da bi pa na smartphonu igral igrice, imel 65.000 nekih brezveznih aplikacij, visel na fejsbuku in objavljal neke fotke (katere konec koncev nobenega ne brigajo), mi pa na misel ne pride. Za to imam računalnik.

de199 ::

Neporgrešljiv pripomoček...

Fotoaparat redno uporabljat za zajemanje podatkov.. Zakaj bi pisal če lahko poslikam in ko pridem do PCja me že čaka slika v dropboxu...

V bistvu vse aplikacije, ki jih uporabljam se sinhronizirajo z PCjem tako, da lahko telefon uporavljam čim manj..

Navigacija je nepogrešljiva, ko se sem v kakšnjem tujem kraju..

Sem pa opazil, da lahko hitro postaneš "suženj" notifikacij..
Zato imam vse izklopljene.. Če je kaj nujno pričakujem klic.
V facebook tudi nisem prijavljen, ker sem ugotovil, da kr podzavestno pristanem na facebooku in brskam..

mailer ::

Smartfone euforijo so začeli kupci, ki so želeli miljon stvari na eni napravici. Potem pa folk kupi naj naj in oh in sploh telefon ter sprašuje na forumu katero aplikacijo si naj naloži. Takoj vidiš, da bi lahko enostavno funkcioniral z Nokio 3310, ampak on mora biti "in". Sam imam še vedno delujoče "dinozavre" 3310, 5140i in omenjeno Nokio E52, ki jo trenutno uporabljam. Smartfone, če nujno potrebuješ internet ali določene aplikacije, ja. Sicer pa kaj ti koristi smartfone za internet in sms-e ter kakšno dodatno aplikacijo, uporabiš pa samo 1% možnosti, ki jih ponuja. Res pa je, da pride zelo prav pri navigaciji mogoče celo fotografiranju. Pogovori in SMS-i so postranska zadeva. Nadomeščajo mini računalnike s katerimi lahko na 50" tv-ju predvajaš film v full HD resoluciji, uporabno. Pozabil si napisati še to, da ga polniš enkrat na teden ali 10 dni, kar pri smartfonih ni opcija in dokler se avtonomija ne bo podaljšala za 5krat lahko rečem le hvala ampak ne rabim.

Ramon dekers ::

de199 je izjavil:

Neporgrešljiv pripomoček...

Fotoaparat redno uporabljat za zajemanje podatkov.. Zakaj bi pisal če lahko poslikam in ko pridem do PCja me že čaka slika v dropboxu...

V bistvu vse aplikacije, ki jih uporabljam se sinhronizirajo z PCjem tako, da lahko telefon uporavljam čim manj..

Navigacija je nepogrešljiva, ko se sem v kakšnjem tujem kraju..

Sem pa opazil, da lahko hitro postaneš "suženj" notifikacij..
Zato imam vse izklopljene.. Če je kaj nujno pričakujem klic.
V facebook tudi nisem prijavljen, ker sem ugotovil, da kr podzavestno pristanem na facebooku in brskam..



Seveda ker gledaš samo z enega konca. Navigacija je super ampak ti podpira tvojo lenobo in jemlje spomin vezan na okolico. Saj vem da je težko pokukati na zemljevid ker je človek pač len.

Zgodovina sprememb…

kr1ženska ::

IMO tukaj niti ni vprašanje, če je smartphone potreben za življenje. Dejstvo je, da se izjemno hitro širi in čez nekaj let navadnega telefona ne bo več na trgu. Torej, mogoče pa le ni tako slabo vzeti tole čudo v roke in se naučiti kako ga uporabljat.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Osebno mi pametni telefon kar pomaga pri vsakdanu. S sošolcem se voziva 60km v eno smer na faks in pride prav, ko te telefon opozori da si dobil mejl in v njem piše da ti tisti dan odpadejo vse aktivnosti. Prav tako mi navigacija pride prav, saj imamo nekaj ekskurzij, kjer se moreš s svojim avtom pripeljat, pa je zelo praktično uzet iz žepa telefon, vključit GPS in te od pelje do tam, alpa google maps. En vozi drugi po telefonu vodi. Osebno čez teden spišem kar precej SMSov in mejlov preko telefona. Uporabljam ga tudi kot brezžični router, ker imam trenutno Magic Friday Nights na lokaciji, kjer je WiFi ne-stalen in ga veliko krat ni, pa glede na to da imam "neomejen" prenos podatkov pol uporabimo mobilni internet za vodit statistiko in vse. Se pa mi veliko krat zgodi da kar pozabim na telefon, ker imam tolko drugega, bolj zanimivega dela. Na FBju nisem več, tako da v ta namen ga ne uporabljam. Sem eden takih ljudi, ki ima telefon v žepu in ga potegne vn samo ko ga res rabi alpa ko mu je dolgcajt pa gre igrice igrat. Tako da iz nekega vidika mi pametni telefon malo olajša življenje, ampak bi brez njega komot preživel.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Phantomeye ::

Unknown_001 je izjavil:



Avtorjev blabla.

Kaj menite vi?


Za vsako breakthrough tehnologijo (novost), ki se je pojavila v našem vsakdanu, so se pojavila popolnoma enaka vprašanja.
Začelo se je s pisavo, nadaljevalo z avtomobili, radijem, TV-jem, telefonom, mobilnim telefonom (zaporedje ni pravo). Povsod je bilo govora o tem kako bo 'ta' tehnologija uničila naše odnose, kako nihče ne bo hodil ven, kako se ljudje ne bodo več obiskovali, kako se nihče ne bo več pogovarjal v živo, itd.

Skratka vse, kar se tebi zdi samoumevno (npr. neumni mobiteli in njegove osnovne funkcionalnosti), nekoč ni bilo. Zato zdaj ni popolnoma nič drugače.

Pa še to, če že ravno omenjaš v naslovu. Nič, kar uporabljaš danes ni potrebno za življenje, razen vode, hrane, zavetja, itd.

Avtomobili, ogrevanje, internet, stol, kavč, itd so stvari, ki prinašajo ogodje. In seveda pametni telefoni.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Za vsako breakthrough tehnologijo (novost), ki se je pojavila v našem vsakdanu, so se pojavila popolnoma enaka vprašanja.
Začelo se je s pisavo, nadaljevalo z avtomobili, radijem, TV-jem, telefonom, mobilnim telefonom (zaporedje ni pravo). Povsod je bilo govora o tem kako bo 'ta' tehnologija uničila naše odnose, kako nihče ne bo hodil ven, kako se ljudje ne bodo več obiskovali, kako se nihče ne bo več pogovarjal v živo, itd.

Skratka vse, kar se tebi zdi samoumevno (npr. neumni mobiteli in njegove osnovne funkcionalnosti), nekoč ni bilo. Zato zdaj ni popolnoma nič drugače.

Pa še to, če že ravno omenjaš v naslovu. Nič, kar uporabljaš danes ni potrebno za življenje, razen vode, hrane, zavetja, itd.

Avtomobili, ogrevanje, internet, stol, kavč, itd so stvari, ki prinašajo ogodje. In seveda pametni telefoni.


Ja in? Pa to pomeni, da živimo res bolje kot pred industrijsko revolucijo? Z polij so ljudi pregnali v mesta in jim dali zato avtomobila. Da bodo srečni so pa dobili še televizije. Mislim jaki napredek.

In ti sedaj govoriš da je internet ugodje? Pa lepo te prosim, internet je največja baza pranja možganov kjer pač ne moreš več ločiti faktov od dejanskega stanja. Sicer pa za novo tehnologijo potrebuješ naprej potrešnike potem pa prepričati potrošnike da to kupijo. In ko nekdo kupi nov SGS4 dobi "hard on" ker ga nihče nima on pa je zapravil zadnji cent. In ko ga dobi njegov prijatelj in postane dostopen vsem pride že nov sgs5 in potrebno ga je kupiti...Skratka, idiotsko začaran krog.

Sicer pa poglej si samo podatek bušmani so delali samo 15 ur na teden, vse ostalo je bil prosti čas...Mi pa tako napredni in razviti delamo po koliko časa?

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Ramon dekers je izjavil:

Za vsako breakthrough tehnologijo (novost), ki se je pojavila v našem vsakdanu, so se pojavila popolnoma enaka vprašanja.
Začelo se je s pisavo, nadaljevalo z avtomobili, radijem, TV-jem, telefonom, mobilnim telefonom (zaporedje ni pravo). Povsod je bilo govora o tem kako bo 'ta' tehnologija uničila naše odnose, kako nihče ne bo hodil ven, kako se ljudje ne bodo več obiskovali, kako se nihče ne bo več pogovarjal v živo, itd.

Skratka vse, kar se tebi zdi samoumevno (npr. neumni mobiteli in njegove osnovne funkcionalnosti), nekoč ni bilo. Zato zdaj ni popolnoma nič drugače.

Pa še to, če že ravno omenjaš v naslovu. Nič, kar uporabljaš danes ni potrebno za življenje, razen vode, hrane, zavetja, itd.

Avtomobili, ogrevanje, internet, stol, kavč, itd so stvari, ki prinašajo ogodje. In seveda pametni telefoni.


Ja in? Pa to pomeni, da živimo res bolje kot pred industrijsko revolucijo? Z polij so ljudi pregnali v mesta in jim dali zato avtomobila. Da bodo srečni so pa dobili še televizije. Mislim jaki napredek.

In ti sedaj govoriš da je internet ugodje? Pa lepo te prosim, internet je največja baza pranja možganov kjer pač ne moreš več ločiti faktov od dejanskega stanja. Sicer pa za novo tehnologijo potrebuješ naprej potrešnike potem pa prepričati potrošnike da to kupijo. In ko nekdo kupi nov SGS4 dobi "hard on" ker ga nihče nima on pa je zapravil zadnji cent. In ko ga dobi njegov prijatelj in postane dostopen vsem pride že nov sgs5 in potrebno ga je kupiti...Skratka, idiotsko začaran krog.

Sicer pa poglej si samo podatek bušmani so delali samo 15 ur na teden, vse ostalo je bil prosti čas...Mi pa tako napredni in razviti delamo po koliko časa?


Ne polagaj mi besed v usta. Povedal sem samo, da domestikacija novih tehnologij deluje na isti princip skozi vso zgodovino.
Drugače pa ja. Internet je ugodje. Samo zato, ker je z njim mogoče kontrolirati ljudi, še ne pomeni, da zato ni ugodje. Ravno to je največja moč ugodja. Daj ljudem ugodje, pa jih boš imel pod nadzorom.

[D]emon ::

Berserker je izjavil:

zelo dosti znancev je postalo prav bednih ter slabih prijateljev zaradi telefonov.


Si ziher, da niso bili taki ze prej, pa si sele zdaj opazil ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Ramon dekers ::

Ne polagaj mi besed v usta. Povedal sem samo, da domestikacija novih tehnologij deluje na isti princip skozi vso zgodovino.


Ni čisto tako, cesar Vespasian je zavrnil tehnologijo ki bi bila v pomoč v poljedelstvu. Zakaj? Na razpolago je bilo dovolj sužnjev.

Sicer pa nevem od kje ideja tepcem da je resnično potrebno vse industrializirati kar se da in nafilati z nepotrebnimi hormoni, antibiotiki, etc..Da ne govorimo o delovnih mestih, ki so odvzeta ljudem v kmetijstvu.

No ja on topic, telefončki so pač stranski produkt takšnega razmišljanja. Kam bodo dali toliko delovne sile ki jo bo zamenjala tehnologija se lahko samo sprašujemo. Mogoče bodo pritiskali gumbke pri robotih ravno toliko da delajo nekaj in ne ležijo doma.

Phantomeye ::

Ramon dekers je izjavil:

Ne polagaj mi besed v usta. Povedal sem samo, da domestikacija novih tehnologij deluje na isti princip skozi vso zgodovino.


Ni čisto tako, cesar Vespasian je zavrnil tehnologijo ki bi bila v pomoč v poljedelstvu. Zakaj? Na razpolago je bilo dovolj sužnjev.

Sicer pa nevem od kje ideja tepcem da je resnično potrebno vse industrializirati kar se da in nafilati z nepotrebnimi hormoni, antibiotiki, etc..Da ne govorimo o delovnih mestih, ki so odvzeta ljudem v kmetijstvu.

No ja on topic, telefončki so pač stranski produkt takšnega razmišljanja. Kam bodo dali toliko delovne sile ki jo bo zamenjala tehnologija se lahko samo sprašujemo. Mogoče bodo pritiskali gumbke pri robotih ravno toliko da delajo nekaj in ne ležijo doma.


Ko je govora o domestikaciji (domestication of technology), ni govora o takšni tehnologiji.

kr1ženska ::

Ramon dekser> živimo v dobi kapitalizma. Torej ti predlagaš, da se vrnemo na stopnjo poljedelcev in nabiralcev?
Cesar je zavrnil tehnologijo, ker so bili sužnji zastonj torej mu tehnologija ne prinese dobička. In Če imajo ljudje preveč časa lahko še kake "traparije" začnejo razmišljat. Ljudi moraš zaposlit/zamotit, tako ali pa drugače, ne glede na čas v katerem živiš. Evoj, pa imaš smartphone ki jih večina uporablja za fb in igrice.

Lahko zavrneš tehnologijo, ni problema.
Moj oče nikoli ni želel iti dlje od gramofonskih plošč. Za to je prikrajšan za marski katero dobro pesem, ki jo sliši po radiju pa je žal nikoli ne bo imel na gramofonski plošči, da bi jo lahko poslušal ko bi si zaželel.

Lahko narediš korak nazaj in nabaviš še starejši telefon ampak ti nihče ne bo sledil in povozil te bo čas.
Da se ti to ne bi zgodilo, se pa lahko preseliš v kako Afriko med kake domorodce kateri še niso "pokvarjni". Zakaj pa ne? ;)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

LeQuack ::

Jaz sem ravno prejšnji teden prodal smartphine in šel na šest let stari in zanesljivi 2g phone z dejanskimi gumbi. Feels good man.
Quack !

blackbfm ::

Kot da so se včasih pa toliko družli in ven hodili in blazno uživali brez vse današnje tehnologije. So klinac. Na splošno je bilo še slabše ampak danes težko gledaš in primerjaš ker je vse kar imamo že kar samoumevno. Poleg tega pa je bilo življenje takrat tako preprosto da ima danes moja stara mama (90+let) razgledanost na nivoju 5 letnega otroka. Še to nevem, ker tamali že poznajo in znajo upravljat z ipadi in to:) Jaz danes v enem dnevu poberem več informacij z wikipedie (jih razumem, dojamem, širim obzorje) kot jih je stara mama v 10ih letih življenja (ona pa je intelektulano omejena na tisto kar so ji tupili starši - skrbniki v otroštvu, tu pa se konča).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Gapi182 ::

tud cigareti niso potrebni ampak ko jih enkrat kdo začne ne more nehat :D. Tko je tle. Ti je dolgčas na poti do faksa/službe, hočeš mal pogledat youtube, twitter, itd. :D.

kunigunda ::

blackbfm, vcasih so se isto druzili kot zdaj, le da je bilo tisto druzenje bolj kvalitetno (so se gledali v oci ne v telefon).

Ne mores pa med sabo primerjati generacij (sploh zaradi dostopnosti informacij).
Cez 50 let se bodo tud nam zanamci smejali, kako smo lahko uporabljali naprave, pri katerih moras s prsti tipkati nanje ipd.

OK.d ::

Imel smartfona in ga prodal, zdaj imam že eno leto SE - Elm in že gledam kaj lahko dobim na trgu ko ta crkne - bore malo.Drugače vse fino in fajn, ampak avtonomija telefona je zame bolj pomembna kot vse super duper apk., doma imam tudi tablico in če si zaželim malo brskanja in drkanja po njej jo tudi vzamem, to pa je tudi to.Dokler ne bodo izpilili tehnologijo baterij, da bodo zdržale vsaj 3 dni govorim na splošno(so tudi redke izjeme) je brez veze imeti vsaj zame tak telefon, zdaj sem se že preveč navadil na cca. 5+dni katere mi omogoča Elm.
LPOK.d

blackbfm ::

blackbfm, vcasih so se isto druzili kot zdaj, le da je bilo tisto druzenje bolj kvalitetno (so se gledali v oci ne v telefon).


so se gledal v oči ja...usedl so se za mizo, nažrl, pa kinkal:D

Ne mores pa med sabo primerjati generacij (sploh zaradi dostopnosti informacij).


tisto sem napisal zgolj zato, ker nekateri sanjajo da nas tehnologija odtujuje in poneumlja..

jype ::

Ramon dekers> Ma potem imaš probleme sam sabo, resno.

Ja? Ker ti misliš, da bi moral gledat v strop ali tla in se puščavniško spraševati o smislu življenja, ko opravljam potrebo?

Ramon dekers> Ne razumem kaj delaš z ženo, žensko, partnerjem na dopustu

Pojma nimam, nisem še bil na dopustu, sem pa že bil po mesece skupaj odrezan od civilizacije, pa nisem ničesar pogrešal. Jaz od tehnologije nisem odvisen, a se je tudi ne bojim.

Ramon dekers ::

kr1ženska je izjavil:

Ramon dekser> živimo v dobi kapitalizma. Torej ti predlagaš, da se vrnemo na stopnjo poljedelcev in nabiralcev?
Cesar je zavrnil tehnologijo, ker so bili sužnji zastonj torej mu tehnologija ne prinese dobička. In Če imajo ljudje preveč časa lahko še kake "traparije" začnejo razmišljat. Ljudi moraš zaposlit/zamotit, tako ali pa drugače, ne glede na čas v katerem živiš. Evoj, pa imaš smartphone ki jih večina uporablja za fb in igrice.

Lahko zavrneš tehnologijo, ni problema.
Moj oče nikoli ni želel iti dlje od gramofonskih plošč. Za to je prikrajšan za marski katero dobro pesem, ki jo sliši po radiju pa je žal nikoli ne bo imel na gramofonski plošči, da bi jo lahko poslušal ko bi si zaželel.

Lahko narediš korak nazaj in nabaviš še starejši telefon ampak ti nihče ne bo sledil in povozil te bo čas.
Da se ti to ne bi zgodilo, se pa lahko preseliš v kako Afriko med kake domorodce kateri še niso "pokvarjni". Zakaj pa ne? ;)



Vidš to je to česar me je strah. Kaj hudiča danes še učijo na fakultetah. Tole tvoje znanje oziroma razmišljanje je skopo, revno. Samo poglej zadnji stavek, siliš med med afriške domorodce, ki še niso pokvarjeni, kateri pa so to? In ali so ti domorodci odvisni od ameriške pomoči? Mogoče Nube?

Sicer pa ti ne zamerim tepece bo tepec pa ne glede ali je to doba "informacije" ali pa srednji vek, takšne bo najlažje izkoriščati. In ko smo že pri informacijah, saj jih imate na voljo problem je kdo vam jih servira ovrednotit jih pa tako ali tako ni mogoče.

BDP ne bi rastel če ne bi bilo takšnih ljudi kot si ti ki mu lahko prodajo vse živo, manj bi bilo tudi smeti in svet bi bil dejansko lepši. Tako pa imamo medije ki te filajo samo s reklamami, industrijo, ki se je preselila v manj razvite države ali pa je robotizirano in neskočno produktov ki jih morajo prodati končnim potrošnikom. Zanimivo je da se ljudje kot si ti ne vprašajo kaj sploh ješ in od kje pride hrana. Seveda je kaj takšnega težko pričakovati od tebe, važno da je tvoja rit sita, pa čeprov polna pesticidov tipa DDT, hormonov antibiotikov, sedaj še malo genskega miksa (seveda je to normalno ker gensko spreminja človek že tisočletja:). Če ti znastveniki govorijo da bo določena tehnologija rešila tvoje težave ti pa si na tistem področju laik in nepismen je to enako kot so včasih ljudem pridigali določene stvari v latinščini, tako se ne bi spraševali o izvoru in dvomih določenih pojmov.

Ne morem zavrniti tehnologije, ker tehnologija ni samo tista igračka, ki jo imaš ti na mizi, tehnologija je tudi v agrikolturi in drugih dejavnostih.Ta igračka je samo 0.1% procenta ki je problem, enako kot recimo potrošnja oblek, čevljev (pff človek pač mora imet najnovejše zračne nijkice).

Zgodovina sprememb…

N4g4c3N ::

Nekateri tu razlagate kako je smartphone uporaben in kaj vse počnete z njim. Saj ni nobene dileme, zadeva JE zelo uporabna. Point teme je, da nekateri enostavno niso več zmožni komunikacije, brez da bi vsakih 5min prijeli telefon. Pa da ne bo pomote, še zdaleč niso vsi uporabniki taki, jih je pa čedalje več. Glede prvega posta se strinjam z vsem, tudi mene ta zadeva zelo moti.

Ramon dekers ::

Cesar je zavrnil tehnologijo, ker so bili sužnji zastonj torej mu tehnologija ne prinese dobička. In Če imajo ljudje preveč časa lahko še kake "traparije" začnejo razmišljat. Ljudi moraš zaposlit/zamotit, tako ali pa drugače, ne glede na čas v katerem živiš. Evoj, pa imaš smartphone ki jih večina uporablja za fb in igrice.


Cesar je zavrnil tehnologijo, ker je imel delavce zato da mu delajo. Ni poanta da bi sploh kakorkoli optimizral nekaj kar deluje. Pa da ne bo pomote, če delavec zasluži danes 600€ stanovanje pa plačuje po 400€ in več je to pač moderno suženjstvo. V ZDA so morali po zakonu sužnju nuditi prenočišče in hrano, danes pa je vseeno tudi če delavec ne dobi plače, saj je zakonodaja tako ali tako gnila. Je pa fino, da ima ta delavec možnost kupiti iphone5. Temu se reče svobodo v širšem smislu, svoboda da ima človek na izbiro katero znamko bo kupil, s katerim avtom se bo fural...

Gregor5816 ::

flipflop je izjavil:

No nihče ti ga ni potisnil na skret, če nočeš ga pač ne vzameš tja. Veliko ljudi si pa tak telefon kupi zarad statusnega simbola. In pol ga pač more vedno in povsod kazat okol, da ga vsi vidjo.


Veliko ljudi kupi tak telefon samo zato, ker ga lahko kupijo in ne zato, ker bi ga rabili. Jaz bi tudi en tak telefon kupil, ampak zato, ker ti lahko olajša življenje. Če samo pomislim, koliko stvari bi lahko naredil na smartphonu medtem ko sem na avtobusu/vlaku ali ko se v avtu peljem ali kjerkoli drugje, in koliko več prostega časa bi imel potem na račun tega. Nisem pa tak odvisnež, da ne bi zdražal brez telefona, če grem s prijatelji na pijačo. Zdi se ni zelo neolikano in nepošteno do prijateljev okoli, če bi skos na telefonu visel.

Jaz drugačne zadržke pred nakupom telefona. Kaj če dam 500 ali 600 € za telefon, pa mi ga potem ukradejo? Za razliko od nekaterih razvajenih riti z bogatimi starši, ki ne rabijo niti prsta premaknit, moram jaz kakšno stvar naredit, da pridem do tega denarja.

XsenO ::

Blame the player not the game.
1 + 1 = 1

FlyingBee ::

bolj se gre za to, da potem več časa nameniš smartphonu kot ljudem okoli sebe, podobno je TV, ki lahko enega člana družine popolnoma odtuji od drugih, ampak TV ponavadi še drugi gledajo pa je drugače kot telefon, kjer sam gor delaš karkoli že ... pride pa včasih tudi zelo prav

kr1ženska ::

Ramon dekers je izjavil:


Vidš to je to česar me je strah. Kaj hudiča danes še učijo na fakultetah. Tole tvoje znanje oziroma razmišljanje je skopo, revno. Samo poglej zadnji stavek, siliš med med afriške domorodce, ki še niso pokvarjeni, kateri pa so to? In ali so ti domorodci odvisni od ameriške pomoči? Mogoče Nube?

Žalostno ane? Da znam googlat in izbrskat plemena ki še živijo po svoje in niso odvisna od zunanjega sveta, oziroma, da si rada pogledam kak dokumentarec od obiskovalcev teh ljudstev, ki še živijo na svoj način.
In ne, teh stvari me ne učijo na faksu. Tam s ukvarjamo z drugimi problemi. Nekatere stvari se mora človek naučiti sam.
Nikoli te nisem nikamor silila. Povem samo, da imaš to opcijo za katero se lahko vedno odločiš. Pa najbrž nebi bil ne prvi in ne zadnji.
Lepo je, da se zavedaš sveta. Vendar ga kot posameznik ki nima nobenega vpliva ne moraš spreminjati.

Ramon dekers je izjavil:

Sicer pa ti ne zamerim tepece bo tepec pa ne glede ali je to doba "informacije" ali pa srednji vek, takšne bo najlažje izkoriščati. In ko smo že pri informacijah, saj jih imate na voljo problem je kdo vam jih servira ovrednotit jih pa tako ali tako ni mogoče.

Hvala. Čak, a sedaj bi nas tepce že izkoriščal? Pa sem mislila da ti gre prav to na živce.
Z zadnjim stavkom se pa kar strinjam. Danes je težko narediti filter za prave informacije. Moraš res poznati zadevo, da veš čemu verjeti. Da se ti ne zmeša od preveč vsega je pa mogoče pametno, da se osredototiš na informacije, ki so koristne in ti utegnejo v življenju pomagati.

Ramon dekers je izjavil:

BDP ne bi rastel če ne bi bilo takšnih ljudi kot si ti ki mu lahko prodajo vse živo, manj bi bilo tudi smeti in svet bi bil dejansko lepši. Tako pa imamo medije ki te filajo samo s reklamami, industrijo, ki se je preselila v manj razvite države ali pa je robotizirano in neskočno produktov ki jih morajo prodati končnim potrošnikom. Zanimivo je da se ljudje kot si ti ne vprašajo kaj sploh ješ in od kje pride hrana. Seveda je kaj takšnega težko pričakovati od tebe, važno da je tvoja rit sita, pa čeprov polna pesticidov tipa DDT, hormonov antibiotikov, sedaj še malo genskega miksa (seveda je to normalno ker gensko spreminja človek že tisočletja:). Če ti znastveniki govorijo da bo določena tehnologija rešila tvoje težave ti pa si na tistem področju laik in nepismen je to enako kot so včasih ljudem pridigali določene stvari v latinščini, tako se ne bi spraševali o izvoru in dvomih določenih pojmov.

Ne morem zavrniti tehnologije, ker tehnologija ni samo tista igračka, ki jo imaš ti na mizi, tehnologija je tudi v agrikolturi in drugih dejavnostih.Ta igračka je samo 0.1% procenta ki je problem, enako kot recimo potrošnja oblek, čevljev (pff človek pač mora imet najnovejše zračne nijkice).


Veš kaj je tvoj problem? Prehitro ocenjuješ ljudi.
Da ne bom pozabila, še enkrat hvala za poklon. To mi veliko pomeni :)

Zelo rad me mečeš med ljudmi ki kupujejo vse ki jim mečejo pod nos. Kar se Tv-ja tiče, včasih pogledam kak polnočni kljub al poročila, pa še to včasih. Fb-ja nimam, v Chromu imam nameščen adblocker, prebrala sem pa tudi kar nekaj knjig o tem, kako uporabljajo psihologijo ljudi, da jim prodajo izdelke. Imš prav. Sem odlična bodoča stranka prav vsem tržnikom s katerim bom kadar koli prišla navzkriž. :D

Rad omenjaš, da nimam pojma o hrani.. Glede na to, da imam narejeno srednjo živilsko šolo, da imam brata ki je alergičen na laktozo si upam reči, da vem precej več o hrani kot ti. Oziroma, če bi prišla do pripomočkov ti brez problema znam narediti kemijsko analizo kakega živila oziroma ustvariti kako ager-ager gojišče za MO. Prav tako bi ti znala sestavit jedilnik za ljudi z raznimi boleznimi oziroma športnike.

Dobr si tole zatrolal. Admini, če se vam da, kar brišite ;)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

kr1ženska


Ti verjetno nisi videla sveta razen preko googla, študentskih izmenjav in pa kakšne študentske fešte. Vprašaj googla zakaj Tomotu niso pustili predvajati njegovega filma v Kanu?
Ti nimaš opcij, opcija da lahko izberaš med znamkami zame ni opcija.

Kar se izkoriščanja tiče zase vem da "lezem iz začetka prehranjevalne verige"...

Vendar ga kot posameznik ki nima nobenega vpliva ne moraš spreminjati.


Vidiš to je problem, tisti, ki se ga ne zavedate spravljate v drek še ostale.

Kar se tiče izobrazbe, prosim da se ne smešiš, ker tista srednja šola je vredna toliko kot lesarska. Če bi imela narejeno fakulteto za kemijo potem bi ti verjel da nekaj veš o zadevah. Malo si še poguglej o endocrin disruptorjih kjer človek nima vpliva na njih, niti na sintetična gnovjiva in ostale industrijske kemične izdelke, narejene z namenom povečanja dobičkov.

Dobr si tole zatrolal. Admini, če se vam da, kar brišite ;)


Ti si toliko v tem spletu da trol dejansko uporabljaš v real lifu, če te ne bi srečal ne bi vedel tega, toliko o tem koliko trolam in koliko ima tehnologija tako teve kot mobilci vpliv na real life.

bolj se gre za to, da potem več časa nameniš smartphonu kot ljudem okoli sebe, podobno je TV, ki lahko enega člana družine popolnoma odtuji od drugih, ampak TV ponavadi še drugi gledajo pa je drugače kot telefon, kjer sam gor delaš karkoli že ... pride pa včasih tudi zelo prav


Kakšna je pa razlika ali gledaš teve ali mobilnik sam ali v družbi, saj obe dve napravici delujeta kot "izolator".
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterije v pametnih telefonih (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8113976 (8513) louser
»

Zakaj imate pametne mobilne telefone? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15223408 (19668) MxxW5
»

Nakup novega business telefona - kaj preostane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
608100 (5826) dj_uro
»

Pametni vs klasični telefoni (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6214931 (12650) Jerry000
»

Pametni mobilniki prevzemajo svet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5318460 (16312) Phil

Več podobnih tem