» »

Plaža pred hotelom Bernardin

Plaža pred hotelom Bernardin

Bikica195 ::

Pozdravljeni,
kdo ve koliko ti zaračunajo če si le gost plaže?
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

Bwaze6 ::

Nič, po slovenski zakonodaji plaža ne more biti last hotela. Lahko ti ponudijo ležalnik, brisačo, koktejl, a vseeno ti morajo pustiti zastonj na plažo.

Bikica195 ::

Tudi jaz tako mislim, samo sem nekje zasledila fotko cenika (tabla preden vstopiš na plažo), in slikice , ki prikazujejo, ena kopalca ki plava in zraven cena, ena samo ležalnik, ena senčnik..samo ne vem, če je še aktualno..sprašujem pa zato, ker je fotka motna, pa tudi zato, če kdo za ziher ve :).
Hvala
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

Bwaze6 ::

https://www.hoteli-bernardin.si/si/dozi...

https://www.hoteli-bernardin.si/si/dozi...

Mislim da se Bernardin tej omejitvi izogne tako, da kao računa za dostop do bazenov, ki so zraven, če pa hočeš le do morja, imaš pa del plaže zastonj. Kar je še vedno verjetno izigravanje zelo jasnega zakona, ki pride z zelo visoko kaznijo za kršitelje?

Bikica195 ::

Torej, tudi če ne bivam v hotelu lahko pridem mirno na to plažo https://www.google.com/search?q=pla%C5%...
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

Bwaze6 ::

Uzurpacija slovenske obale in ovohavanje nog soseda

Večina člankov na to temo je starejših, tale je iz 2017, in kaže, da se da. Nimam pa izkušenj s točno to plažo.

Bikica195 ::

Hja, nič bomo videli :D
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

šernk ::

za Bernardin nimam izkušenj, ker mi je Portorož katastrofa, v San Simonu sem bil pa redno brezplačno tudi dokler so zaračunavali vstopnino.

imeli so 2 točki za pobirati vstopnino, glavni vhod in stranski ob morju. Šel sem na stranskega in rekel, da grem samo skozi na drugo stran (pod belvedere), dejansko sem vedno tudi šel ker mi ni do gužve. Ampak že takrat so dobro vedeli, da so v prekršku in ne bi smeli zaračunavati plaže, ker mi v ene 20ih poskusih niti 1x niso probali preprečit vstopa na tak način.

Se spomnim enkrat skupina pred mano se 2 min pregovarja z unim prodajalcem kart in nato obupa, pol pridemo mi in rečem: "gremo samo skozi", pa reče prodajalec: "OK". Una skupina je to slišala in rekla: mi gremo tudi samo skozi, jst sem mislu da umrem od smeha :D

načeloma pa mislim, da ti 10 ali je celo do 25m od morja ne smejo preprečit vstopa na obalo, razen pod posebnim pogojem, da imajo zgrajeno infrastrukturo na tem območju (tu notri bi znali predvsem campi spadat?)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

tu notri bi znali predvsem campi spadat?

nope, sama obala kampa je javno dostopna. Omejitve so samo pri posebni rabi na podlagi koncesije ali vodnega dovoljenja (luke, školjčišča...).

mal bolj svež članek: https://www.dnevnik.si/1042777962

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Avenger ::

Ko smo že na slo obali in to... kam se je sicer dobro it kopat, če štartaš iz Kopra. Je na italijanski strani kaj primernega? Zame je stalnica tam Simonov zaliv, čisto ok, ampak bi probal še kam drugam, če je bolje ali vsaj manj gužve?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

bajsibajsi ::

Te dni se je za javnost odprl Debeli rtič.

XLapse ::

Avenger je izjavil:

Ko smo že na slo obali in to... kam se je sicer dobro it kopat, če štartaš iz Kopra. Je na italijanski strani kaj primernega? Zame je stalnica tam Simonov zaliv, čisto ok, ampak bi probal še kam drugam, če je bolje ali vsaj manj gužve?

v Trstu ni nič... Sem iz tukaj samo ne hodim na plažo , mi ni všeč. Bi ti rekel kot je zgoraj omenil da debeli rtič bo še najmanj ljudi, portoroška je kr nice pa velika, je opcija. Ankaran tudi ne bo nabit, najlepša pa je San Simon in Portorož IMO.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

jero_no1 ::

šernk je izjavil:

za Bernardin nimam izkušenj, ker mi je Portorož katastrofa, v San Simonu sem bil pa redno brezplačno tudi dokler so zaračunavali vstopnino.

imeli so 2 točki za pobirati vstopnino, glavni vhod in stranski ob morju. Šel sem na stranskega in rekel, da grem samo skozi na drugo stran (pod belvedere), dejansko sem vedno tudi šel ker mi ni do gužve. Ampak že takrat so dobro vedeli, da so v prekršku in ne bi smeli zaračunavati plaže, ker mi v ene 20ih poskusih niti 1x niso probali preprečit vstopa na tak način.

Se spomnim enkrat skupina pred mano se 2 min pregovarja z unim prodajalcem kart in nato obupa, pol pridemo mi in rečem: "gremo samo skozi", pa reče prodajalec: "OK". Una skupina je to slišala in rekla: mi gremo tudi samo skozi, jst sem mislu da umrem od smeha :D

načeloma pa mislim, da ti 10 ali je celo do 25m od morja ne smejo preprečit vstopa na obalo, razen pod posebnim pogojem, da imajo zgrajeno infrastrukturo na tem območju (tu notri bi znali predvsem campi spadat?)


Skoraj 25 let nazaj je palila tudi fora, da si na glavnem vhodu reku, da si domačin (iz Izole) in so te spustil notri :D

Utk ::

Kaj ma to veze, lahko bi rekel tudi da si Joža pa te bi morali glih tako not spustit. Tudi če si v resnici Janez.

Marko84 ::

Kaj kar celo obalo je treba plačevat da si rit namakaš?

XLapse ::

Marko84 je izjavil:

Kaj kar celo obalo je treba plačevat da si rit namakaš?

pa nepremičnino plačat 100.000EUR za 5m2 wc-ja, tle je nemogoče
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

mat xxl ::

Lahko kdo, kaj več pove, kam Ankaran in kam točno Debeli rtič. Tam se še nikjer nisem kopal, pa bi šel enkrat pogledati, kaj pa naprej, čez mejo v Italijo do Milj je tam, kaj pametnega in kak režim imajo tam ? Tam nekje naj bi bila tudi plaža za pse, kako je tam na splošno ?

šernk ::

Sistiana je pri goričanih priljubljena, ker je ubistvu najbližje, pa ni slabo tam :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najlepsi koticek na slovenski obali?

Oddelek: Pomoč in nasveti
167103 (6225) Invictus
»

Kempiranje s šotori na slovenski obali

Oddelek: Loža
4010553 (7394) para!
»

Plačilo vstopa na plažo [Slovenska Obala]

Oddelek: Problemi človeštva
264070 (3458) ABX
»

Javno dobro, kopanje in "upravljalci" plaž

Oddelek: Problemi človeštva
434660 (2924) ahac

Plačati ali ne PLAŽO????

Oddelek: Problemi človeštva
71516 (1236) Barakuda1

Več podobnih tem